Deltagarlista Gren 1-44 
 
  Tävling  Distriktsmästerskapen i MSSF    Utskriftsdatum  18 oktober 2010   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  18:45   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  30 oktober 2010         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
146  SK Nautilus Damer  NAUTILUS    25 m  2:03.00   
130  Västerås SS Damer Lag 1  1980  VÄSTERÅS    25 m  2:04.90   
Bollnäs SS Damer  BOLLNÄS SS    25 m  2:05.93   
106  Upsala S Damer  UPSALA S    25 m  2:08.50   
131  Västerås SS Damer Lag 2  1980  VÄSTERÅS    25 m  2:11.30   
32  Gävle SS Damer  GÄVLE SS    25 m  2:11.99   
71  Strängnäs SS Damer  STRÄNGNÄS    25 m  2:16.39   
43  Harnäs Sku Damer  HARNÄS SKU    25 m  2:17.03   
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Curacica Michael  1991  TUNAFORS  AR3391  25 m  50.98   
59  Doder Viktor  1994  SALA SS  AA6594  25 m  55.85   
79  Just Niclas  1994  TUNAFORS  AV4594  25 m  56.83   
14  Leidefeldt Oscar  1992  BORLÄNGE  AL5392  25 m  57.50   
61  Lindberg Jonas  1992  SANDVIKEN  AT9192  25 m  57.52   
102  Wallberg Björn  1991  UPSALA S  AN8191  25 m  57.73   
123  Nyström Johan  1994  VÄSTERÅS  AP8194  25 m  57.76   
100  Ocklind Henrik  1993  UPSALA S  AV8993  25 m  58.49   
94  Dahlbom Emil  1994  UPSALA S  AQ7994  25 m  58.97   
10  19  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  59.02   
11  49  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  59.04   
12  119  Janani Omid  1994  VÄSTERÅS  AV2394  25 m  59.05   
13  60  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  25 m  59.13   
14  46  Dagvall Robert  1992  LUDVIKA SS  AG8992  25 m  59.42   
 
Gren 3, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  2:04.84   
55  Nilsson Frida  1992  NYKÖPING  BL6292  25 m  2:05.19   
54  Jonsson Anna  1994  NYKÖPING  AK3694  25 m  2:05.31   
Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  2:09.20   
26  Karlsson Lisethe  1991  FAGERSTA  BG0491  25 m  2:09.80   
21  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  2:10.69   
118  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  25 m  2:12.44   
91  Blomqvist Astrid  1996  UPSALA S  AA5696  25 m  2:13.10   
135  Larsson Nathalie  1996  ÖSA  AE3296  25 m  2:14.49   
10  114  Ejdersund Malin  1995  VÄSTERÅS  AP7295  25 m  2:18.06   
11  98  Lind Ebba  1993  UPSALA S  AX4493  25 m  2:21.14   
12  35  Eriksson Mikaela  1994  HARNÄS SKU  BU1494  25 m  2:21.19   
13  140  Johansson Ida  1996  NAUTILUS  AH2696  25 m  2:22.07   
14  115  Fahlborg Ida  1996  VÄSTERÅS  AR7496  25 m  2:22.25   
15  111  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  2:22.54   
16  12  Häggqvist Kajsa-Stina  1994  BORLÄNGE  BX5294  25 m  2:22.87   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  29.58   
27  Eriksson Björn C-G  1981  GÄVLE SS  AA1581  25 m  29.68   
16  Schönberg Nils  1989  BORLÄNGE  AM4989  25 m  29.90   
73  Andersson Christoffer  1980  TUNAFORS  AA6180  25 m  31.56   
36  Lindblom Robert  1995  HARNÄS SKU  AP6395  25 m  31.61   
68  Ny Hampus  1990  STRÄNGNÄS  AP1190  25 m  32.21   
63  Nilsson Johan  1993  SANDVIKEN  BA7993  25 m  32.36   
79  Just Niclas  1994  TUNAFORS  AV4594  25 m  32.45   
10  Anttila Joakim  1991  BORLÄNGE  AZ3591  25 m  33.68   
10  61  Lindberg Jonas  1992  SANDVIKEN  AT9192  25 m  34.34   
11  104  Winlöf Carl  1994  UPSALA S  AQ4594  25 m  34.74   
12  119  Janani Omid  1994  VÄSTERÅS  AV2394  25 m  34.90   
13  45  Bjelke Alexander  1994  LUDVIKA SS  AF3594  25 m  35.01   
14  Collheim Joakim  1993  AVESTA SS  AS9793  25 m  35.31   
15  48  Fredriksson Marcus  1992  LUDVIKA SS  AL4392  25 m  35.41   
 
Gren 5, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
110  Andersson Elin  1988  VÄSTERÅS  BA2288  25 m  1:11.89   
125  Ottosson-Bixo Sara  1995  VÄSTERÅS  AC5895  25 m  1:12.82   
144  Kling Linnea  1993  NAUTILUS  BS1693  25 m  1:15.66   
124  Ottosson-Bixo Elin  1995  VÄSTERÅS  AC6895  25 m  1:19.30   
113  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:20.99   
31  Åhrlin Malin  1990  GÄVLE SS  BA7290  25 m  1:21.01   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  1:21.13   
47  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:22.52   
93  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  1:22.55   
10  Svensson Emma  1995  BOLLNÄS SS  AL0695  25 m  1:22.80   
11  105  Ödman Elisabeth  1995  UPSALA S  AS6895  25 m  1:22.83   
12  41  Zettergren Louise  1997  HARNÄS SKU  AK3497  25 m  1:23.38   
13  133  Bergström Rebecca  1993  ÖSA  AW4293  25 m  1:23.68   
14  30  Nyberg Kerstin  1991  GÄVLE SS  BB2891  25 m  1:24.59   
 
Gren 6, 400m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
120  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  4:22.21   
84  Stomvall Måns  1990  TUNAFORS  AS7790  25 m  4:48.99   
123  Nyström Johan  1994  VÄSTERÅS  AP8194  25 m  4:53.66   
117  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  4:57.48   
129  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  25 m  5:05.96   
103  Westin Joacim  1994  UPSALA S  AQ3594  25 m  5:29.45   
104  Winlöf Carl  1994  UPSALA S  AQ4594  25 m  5:33.40   
81  Lundberg Martin  1995  TUNAFORS  AI2795  25 m  5:34.90   
67  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  5:43.73   
 
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  1:02.76   
143  Johansson Vera  1995  NAUTILUS  AQ2695  25 m  1:03.89   
55  Nilsson Frida  1992  NYKÖPING  BL6292  25 m  1:05.04   
56  Nordin Sofia  1990  NYKÖPING  AW4490  25 m  1:08.79   
135  Larsson Nathalie  1996  ÖSA  AE3296  25 m  1:09.96   
22  Bradaric Matea  1993  ESKILSTUNA  BV2893  25 m  1:10.26   
91  Blomqvist Astrid  1996  UPSALA S  AA5696  25 m  1:10.28   
15  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:10.33   
116  Florinus Rebecca  1994  VÄSTERÅS  AJ9294  25 m  1:10.43   
10  70  Schwartz Jennifer  1994  STRÄNGNÄS  AD8694  25 m  1:11.50   
11  92  Burman Katarina  1993  UPSALA S  AX5293  25 m  1:11.96   
12  29  Källqvist Ida  1992  GÄVLE SS  AK5492  25 m  1:12.20   
13  122  Lövgren Maria  1997  VÄSTERÅS  AN2897  25 m  1:12.29   
14  96  Henriksson Ylva  1994  UPSALA S  AA9294  25 m  1:12.94   
15  41  Zettergren Louise  1997  HARNÄS SKU  AK3497  25 m  1:13.22   
16  78  Engström Ebba  1995  TUNAFORS  AZ7495  25 m  1:13.31   
17  28  Källqvist Elin  1990  GÄVLE SS  BS2490  25 m  1:13.70   
18  115  Fahlborg Ida  1996  VÄSTERÅS  AR7496  25 m  1:13.78   
19  99  Norlin Josefine  1996  UPSALA S  AM2696  25 m  1:13.82   
20  98  Lind Ebba  1993  UPSALA S  AX4493  25 m  1:13.85   
21  138  Augustsson Ida  1994  NAUTILUS  AH8294  25 m  1:15.65   
22  37  Maxe Melinda  1992  HARNÄS SKU  BL1492  25 m  1:15.70   
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
120  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  57.11   
84  Stomvall Måns  1990  TUNAFORS  AS7790  25 m  1:00.99   
77  Curacica Michael  1991  TUNAFORS  AR3391  25 m  1:01.65   
59  Doder Viktor  1994  SALA SS  AA6594  25 m  1:01.88   
100  Ocklind Henrik  1993  UPSALA S  AV8993  25 m  1:02.24   
60  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  25 m  1:04.93   
11  Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  1:05.08   
102  Wallberg Björn  1991  UPSALA S  AN8191  25 m  1:06.10   
117  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  1:06.14   
10  19  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  1:06.42   
11  80  Kotevski Alexander  1994  TUNAFORS  AI8994  25 m  1:07.37   
12  137  Tagesson Filip  1996  ÖSA  AJ0196  25 m  1:10.12   
13  94  Dahlbom Emil  1994  UPSALA S  AQ7994  25 m  1:10.54   
14  136  Nyström Erik  1996  ÖSA  AC6596  25 m  1:10.55   
15  79  Just Niclas  1994  TUNAFORS  AV4594  25 m  1:10.67   
16  103  Westin Joacim  1994  UPSALA S  AQ3594  25 m  1:10.84   
17  49  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:11.22   
18  82  Röbech Christoffer  1994  TUNAFORS  AT0394  25 m  1:11.93   
19  38  Rhodin Linus  1996  HARNÄS SKU  AP0196  25 m  1:12.71   
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  29.65   
112  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  30.44   
97  Kindlund Julia  1994  UPSALA S  AL6494  25 m  31.97   
139  Johansson Anna  1992  NAUTILUS  BF6692  25 m  32.31   
21  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  32.50   
Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  33.44   
92  Burman Katarina  1993  UPSALA S  AX5293  25 m  33.52   
25  Almqvist-Andersson Sophie  1993  FAGERSTA  AV7493  25 m  33.84   
141  Johansson Linn  1994  NAUTILUS  AH9294  25 m  33.93   
10  111  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  34.08   
11  144  Kling Linnea  1993  NAUTILUS  BS1693  25 m  34.56   
12  13  Lagerström Nadja  1996  BORLÄNGE  BC5296  25 m  35.31   
13  64  Larson Emma  1995  SIM 77 HOF  AM8695  25 m  35.48   
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Rezaghi Amanch  1991  VÄSTERÅS  AK7591  25 m  2:13.37   
80  Kotevski Alexander  1994  TUNAFORS  AI8994  25 m  2:28.54   
20  Lindberg Olle  1995  SK ENA  AT7995  25 m  2:29.47   
46  Dagvall Robert  1992  LUDVIKA SS  AG8992  25 m  2:33.81   
103  Westin Joacim  1994  UPSALA S  AQ3594  25 m  2:37.83   
83  Skogfors Erik  1996  TUNAFORS  AP1996  25 m  2:41.09   
74  Andersson Niklas  1992  TUNAFORS  AD9592  25 m  2:43.16   
81  Lundberg Martin  1995  TUNAFORS  AI2795  25 m  2:45.64   
104  Winlöf Carl  1994  UPSALA S  AQ4594  25 m  2:46.48   
10  Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  2:51.98   
11  145  Olovcic Kenan  1995  NAUTILUS  AV0395  25 m  2:54.33   
 
Gren 11, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  2:19.09   
125  Ottosson-Bixo Sara  1995  VÄSTERÅS  AC5895  25 m  2:26.53   
Magnusson Lisa  1994  BOLLNÄS SS  AW8494  25 m  2:27.22   
Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  2:29.23   
124  Ottosson-Bixo Elin  1995  VÄSTERÅS  AC6895  25 m  2:31.59   
91  Blomqvist Astrid  1996  UPSALA S  AA5696  25 m  2:32.30   
15  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  2:34.47   
114  Ejdersund Malin  1995  VÄSTERÅS  AP7295  25 m  2:38.01   
127  Ståhle Alice  1997  VÄSTERÅS  AW1697  25 m  2:38.56   
10  29  Källqvist Ida  1992  GÄVLE SS  AK5492  25 m  2:39.77   
11  98  Lind Ebba  1993  UPSALA S  AX4493  25 m  2:40.15   
12  121  Löfgren Amanda  1997  VÄSTERÅS  AY0897  25 m  2:40.39   
13  78  Engström Ebba  1995  TUNAFORS  AZ7495  25 m  2:40.52   
14  115  Fahlborg Ida  1996  VÄSTERÅS  AR7496  25 m  2:41.60   
15  122  Lövgren Maria  1997  VÄSTERÅS  AN2897  25 m  2:42.72   
16  138  Augustsson Ida  1994  NAUTILUS  AH8294  25 m  2:44.80   
17  133  Bergström Rebecca  1993  ÖSA  AW4293  25 m  2:44.94   
18  57  Nyström Erika  1994  NYKÖPING  AT7694  25 m  2:45.13   
19  95  Dannfors Julia  1995  UPSALA S  AA4295  25 m  2:45.73   
20  93  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  2:45.87   
21  52  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  2:46.65   
22  Svensson Emma  1995  BOLLNÄS SS  AL0695  25 m  2:47.38   
23  47  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  2:47.75   
 
Gren 12, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
120  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  3:53.64   
84  Stomvall Måns  1990  TUNAFORS  AS7790  25 m  4:07.93   
117  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  4:17.58   
123  Nyström Johan  1994  VÄSTERÅS  AP8194  25 m  4:19.73   
14  Leidefeldt Oscar  1992  BORLÄNGE  AL5392  25 m  4:32.49   
119  Janani Omid  1994  VÄSTERÅS  AV2394  25 m  4:35.79   
136  Nyström Erik  1996  ÖSA  AC6596  25 m  4:37.69   
76  Curacica Daniel  1995  TUNAFORS  AC9795  25 m  4:48.83   
27  Eriksson Björn C-G  1981  GÄVLE SS  AA1581  25 m  4:49.03   
10  Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  4:51.04   
11  34  Ericson Andreas  1993  HARNÄS SKU  BA8393  25 m  4:51.88   
12  Collheim Joakim  1993  AVESTA SS  AS9793  25 m  4:56.46   
13  65  Lillsund Adam  1994  SIM 77 HOF  AM8194  25 m  4:59.68   
 
Gren 13, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  26.50   
142  Johansson Marika  1966  NAUTILUS  AA6266  25 m  26.80   
112  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  27.01   
55  Nilsson Frida  1992  NYKÖPING  BL6292  25 m  27.32   
21  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  27.60   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  27.62   
143  Johansson Vera  1995  NAUTILUS  AQ2695  25 m  27.64   
54  Jonsson Anna  1994  NYKÖPING  AK3694  25 m  27.89   
28  Källqvist Elin  1990  GÄVLE SS  BS2490  25 m  28.07   
10  70  Schwartz Jennifer  1994  STRÄNGNÄS  AD8694  25 m  28.29   
11  96  Henriksson Ylva  1994  UPSALA S  AA9294  25 m  28.48   
12  26  Karlsson Lisethe  1991  FAGERSTA  BG0491  25 m  28.51   
13  110  Andersson Elin  1988  VÄSTERÅS  BA2288  25 m  28.58   
14  97  Kindlund Julia  1994  UPSALA S  AL6494  25 m  28.68   
15  99  Norlin Josefine  1996  UPSALA S  AM2696  25 m  28.83   
16  66  Idesten Frida  1995  STRÄNGNÄS  AD6495  25 m  28.87   
17  57  Nyström Erika  1994  NYKÖPING  AT7694  25 m  28.91   
18  25  Almqvist-Andersson Sophie  1993  FAGERSTA  AV7493  25 m  28.92   
19  31  Åhrlin Malin  1990  GÄVLE SS  BA7290  25 m  29.04   
20  144  Kling Linnea  1993  NAUTILUS  BS1693  25 m  29.18   
21  141  Johansson Linn  1994  NAUTILUS  AH9294  25 m  29.23   
22  30  Nyberg Kerstin  1991  GÄVLE SS  BB2891  25 m  29.27   
23  47  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  29.36   
24  40  Tröjbom Sigrid  1991  HARNÄS SKU  CE8291  25 m  29.42   
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
16  Schönberg Nils  1989  BORLÄNGE  AM4989  25 m  2:21.99   
11  Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  2:27.68   
79  Just Niclas  1994  TUNAFORS  AV4594  25 m  2:36.01   
63  Nilsson Johan  1993  SANDVIKEN  BA7993  25 m  2:42.97   
10  Anttila Joakim  1991  BORLÄNGE  AZ3591  25 m  2:44.40   
129  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  25 m  2:47.03   
104  Winlöf Carl  1994  UPSALA S  AQ4594  25 m  2:48.10   
137  Tagesson Filip  1996  ÖSA  AJ0196  25 m  2:49.24   
36  Lindblom Robert  1995  HARNÄS SKU  AP6395  25 m  2:49.91   
10  101  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  25 m  2:52.49   
11  67  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  2:54.06   
12  45  Bjelke Alexander  1994  LUDVIKA SS  AF3594  25 m  2:54.31   
13  24  Truong Daniel  1995  ESKILSTUNA  AV2595  25 m  2:55.98   
14  81  Lundberg Martin  1995  TUNAFORS  AI2795  25 m  2:56.40   
15  134  Jaensson Anton  1995  ÖSA  AV8195  25 m  2:56.84   
16  Collheim Joakim  1993  AVESTA SS  AS9793  25 m  2:58.18   
17  82  Röbech Christoffer  1994  TUNAFORS  AT0394  25 m  2:58.19   
 
Gren 15, 800m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  9:02.75   
125  Ottosson-Bixo Sara  1995  VÄSTERÅS  AC5895  25 m  9:05.80   
54  Jonsson Anna  1994  NYKÖPING  AK3694  25 m  9:14.92   
118  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  25 m  9:16.35   
15  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  9:46.73   
114  Ejdersund Malin  1995  VÄSTERÅS  AP7295  25 m  9:48.37   
95  Dannfors Julia  1995  UPSALA S  AA4295  25 m  10:08.33   
99  Norlin Josefine  1996  UPSALA S  AM2696  25 m  10:20.75   
128  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  10:22.74   
10  140  Johansson Ida  1996  NAUTILUS  AH2696  25 m  10:26.01   
11  115  Fahlborg Ida  1996  VÄSTERÅS  AR7496  25 m  10:45.12   
12  35  Eriksson Mikaela  1994  HARNÄS SKU  BU1494  25 m  10:46.53   
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
84  Stomvall Måns  1990  TUNAFORS  AS7790  25 m  24.74   
77  Curacica Michael  1991  TUNAFORS  AR3391  25 m  25.72   
126  Rezaghi Amanch  1991  VÄSTERÅS  AK7591  25 m  26.58   
68  Ny Hampus  1990  STRÄNGNÄS  AP1190  25 m  28.22   
80  Kotevski Alexander  1994  TUNAFORS  AI8994  25 m  28.24   
69  Ny Jesper  1992  STRÄNGNÄS  AC3792  25 m  28.49   
14  Leidefeldt Oscar  1992  BORLÄNGE  AL5392  25 m  28.79   
19  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  29.05   
46  Dagvall Robert  1992  LUDVIKA SS  AG8992  25 m  29.17   
10  102  Wallberg Björn  1991  UPSALA S  AN8191  25 m  29.26   
11  20  Lindberg Olle  1995  SK ENA  AT7995  25 m  29.64   
 
Gren 17, 200m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
97  Kindlund Julia  1994  UPSALA S  AL6494  25 m  2:26.94   
135  Larsson Nathalie  1996  ÖSA  AE3296  25 m  2:28.86   
56  Nordin Sofia  1990  NYKÖPING  AW4490  25 m  2:29.80   
118  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  25 m  2:32.42   
Magnusson Lisa  1994  BOLLNÄS SS  AW8494  25 m  2:33.52   
111  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  2:33.53   
121  Löfgren Amanda  1997  VÄSTERÅS  AY0897  25 m  2:33.98   
25  Almqvist-Andersson Sophie  1993  FAGERSTA  AV7493  25 m  2:35.10   
92  Burman Katarina  1993  UPSALA S  AX5293  25 m  2:35.23   
10  128  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:36.03   
11  78  Engström Ebba  1995  TUNAFORS  AZ7495  25 m  2:36.68   
12  113  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:39.00   
13  127  Ståhle Alice  1997  VÄSTERÅS  AW1697  25 m  2:39.06   
14  95  Dannfors Julia  1995  UPSALA S  AA4295  25 m  2:39.82   
15  64  Larson Emma  1995  SIM 77 HOF  AM8695  25 m  2:43.75   
16  93  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  2:44.25   
17  12  Häggqvist Kajsa-Stina  1994  BORLÄNGE  BX5294  25 m  2:44.67   
18  122  Lövgren Maria  1997  VÄSTERÅS  AN2897  25 m  2:45.56   
19  138  Augustsson Ida  1994  NAUTILUS  AH8294  25 m  2:46.61   
20  13  Lagerström Nadja  1996  BORLÄNGE  BC5296  25 m  2:47.79   
21  50  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  2:47.90   
22  75  Andersson Sandra  1994  TUNAFORS  AD9694  25 m  2:49.03   
23  23  Lekryd Emma  1995  ESKILSTUNA  BO2695  25 m  2:51.88   
 
Gren 18, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
27  Eriksson Björn C-G  1981  GÄVLE SS  AA1581  25 m  1:00.02   
11  Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  1:00.62   
84  Stomvall Måns  1990  TUNAFORS  AS7790  25 m  1:02.72   
16  Schönberg Nils  1989  BORLÄNGE  AM4989  25 m  1:03.59   
68  Ny Hampus  1990  STRÄNGNÄS  AP1190  25 m  1:03.99   
79  Just Niclas  1994  TUNAFORS  AV4594  25 m  1:05.78   
100  Ocklind Henrik  1993  UPSALA S  AV8993  25 m  1:06.30   
80  Kotevski Alexander  1994  TUNAFORS  AI8994  25 m  1:06.92   
63  Nilsson Johan  1993  SANDVIKEN  BA7993  25 m  1:07.10   
10  123  Nyström Johan  1994  VÄSTERÅS  AP8194  25 m  1:07.10   
11  59  Doder Viktor  1994  SALA SS  AA6594  25 m  1:07.14   
12  117  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  1:07.55   
13  61  Lindberg Jonas  1992  SANDVIKEN  AT9192  25 m  1:07.75   
14  60  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  25 m  1:07.87   
15  119  Janani Omid  1994  VÄSTERÅS  AV2394  25 m  1:09.29   
16  46  Dagvall Robert  1992  LUDVIKA SS  AG8992  25 m  1:09.34   
 
Gren 19, 4X50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Bollnäs SS Damer  BOLLNÄS SS    25 m  1:52.44   
58  Nyköping SS Damer  NYKÖPING    25 m  1:52.78   
146  SK Nautilus Damer  NAUTILUS    25 m  1:53.36   
130  Västerås SS Damer Lag 1  1980  VÄSTERÅS    25 m  1:54.91   
106  Upsala S Damer  UPSALA S    25 m  1:55.40   
32  Gävle SS Damer  GÄVLE SS    25 m  1:57.24   
131  Västerås SS Damer Lag 2  1980  VÄSTERÅS    25 m  2:00.86   
43  Harnäs Sku Damer  HARNÄS SKU    25 m  2:01.74   
71  Strängnäs SS Damer  STRÄNGNÄS    25 m  2:03.22   
 
Gren 20, 4X200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Västerås SS Herrar  1980  VÄSTERÅS    25 m  8:10.38   
85  Tunafors SK Herrar  TUNAFORS    25 m  9:00.00   
109  Upsala S Herrar  UPSALA S    25 m  9:02.30   
53  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  9:15.81   
86  Tunafors SK Herrar 2  TUNAFORS    25 m  9:20.00   
18  Borlänge SS Herrar  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 21, 4X100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Bollnäs SS Damer  BOLLNÄS SS    25 m  4:00.57   
58  Nyköping SS Damer  NYKÖPING    25 m  4:01.19   
130  Västerås SS Damer Lag 1  1980  VÄSTERÅS    25 m  4:07.41   
146  SK Nautilus Damer  NAUTILUS    25 m  4:07.44   
106  Upsala S Damer  UPSALA S    25 m  4:14.10   
131  Västerås SS Damer Lag 2  1980  VÄSTERÅS    25 m  4:19.50   
43  Harnäs Sku Damer  HARNÄS SKU    25 m  4:29.51   
71  Strängnäs SS Damer  STRÄNGNÄS    25 m  4:30.00   
 
Gren 22, 4X100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
85  Tunafors SK Herrar  TUNAFORS    25 m  4:05.00   
132  Västerås SS Herrar  1980  VÄSTERÅS    25 m  4:08.07   
86  Tunafors SK Herrar 2  TUNAFORS    25 m  4:25.00   
72  Strängnäs SS Herrar  STRÄNGNÄS    25 m  4:30.00   
53  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  4:34.60   
109  Upsala S Herrar  UPSALA S    25 m  4:36.10   
44  Harnäs Sku Herrar  HARNÄS SKU    25 m  4:44.44   
18  Borlänge SS Herrar  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 23, 4X50m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
85  Tunafors SK Herrar  TUNAFORS    25 m  1:50.00   
86  Tunafors SK Herrar 2  TUNAFORS    25 m  2:00.00   
109  Upsala S Herrar  UPSALA S    25 m  2:00.30   
53  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  2:01.90   
72  Strängnäs SS Herrar  STRÄNGNÄS    25 m  2:05.00   
44  Harnäs Sku Herrar  HARNÄS SKU    25 m  2:06.95   
132  Västerås SS Herrar  1980  VÄSTERÅS    25 m     
18  Borlänge SS Herrar  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 24, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  57.72   
112  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  58.29   
55  Nilsson Frida  1992  NYKÖPING  BL6292  25 m  58.85   
Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  59.41   
143  Johansson Vera  1995  NAUTILUS  AQ2695  25 m  59.54   
54  Jonsson Anna  1994  NYKÖPING  AK3694  25 m  59.69   
135  Larsson Nathalie  1996  ÖSA  AE3296  25 m  59.74   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  59.85   
21  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  59.99   
10  26  Karlsson Lisethe  1991  FAGERSTA  BG0491  25 m  1:00.08   
11  91  Blomqvist Astrid  1996  UPSALA S  AA5696  25 m  1:01.52   
12  15  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:02.52   
13  57  Nyström Erika  1994  NYKÖPING  AT7694  25 m  1:02.65   
14  25  Almqvist-Andersson Sophie  1993  FAGERSTA  AV7493  25 m  1:02.70   
15  96  Henriksson Ylva  1994  UPSALA S  AA9294  25 m  1:02.87   
16  118  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  25 m  1:03.02   
17  116  Florinus Rebecca  1994  VÄSTERÅS  AJ9294  25 m  1:03.22   
18  99  Norlin Josefine  1996  UPSALA S  AM2696  25 m  1:03.33   
19  124  Ottosson-Bixo Elin  1995  VÄSTERÅS  AC6895  25 m  1:03.42   
20  97  Kindlund Julia  1994  UPSALA S  AL6494  25 m  1:03.45   
21  141  Johansson Linn  1994  NAUTILUS  AH9294  25 m  1:03.68   
22  115  Fahlborg Ida  1996  VÄSTERÅS  AR7496  25 m  1:03.73   
23  66  Idesten Frida  1995  STRÄNGNÄS  AD6495  25 m  1:04.06   
24  47  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:04.46   
25  105  Ödman Elisabeth  1995  UPSALA S  AS6895  25 m  1:04.50   
 
Gren 25, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
117  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  2:04.45   
123  Nyström Johan  1994  VÄSTERÅS  AP8194  25 m  2:04.83   
80  Kotevski Alexander  1994  TUNAFORS  AI8994  25 m  2:06.43   
60  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  25 m  2:09.16   
19  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  2:09.55   
136  Nyström Erik  1996  ÖSA  AC6596  25 m  2:12.48   
20  Lindberg Olle  1995  SK ENA  AT7995  25 m  2:12.97   
76  Curacica Daniel  1995  TUNAFORS  AC9795  25 m  2:15.45   
 
Gren 26, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
110  Andersson Elin  1988  VÄSTERÅS  BA2288  25 m  32.97   
112  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  34.51   
144  Kling Linnea  1993  NAUTILUS  BS1693  25 m  34.65   
125  Ottosson-Bixo Sara  1995  VÄSTERÅS  AC5895  25 m  34.65   
113  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  36.27   
Svensson Emma  1995  BOLLNÄS SS  AL0695  25 m  36.84   
Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  36.88   
47  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  37.29   
66  Idesten Frida  1995  STRÄNGNÄS  AD6495  25 m  37.42   
10  28  Källqvist Elin  1990  GÄVLE SS  BS2490  25 m  37.80   
11  105  Ödman Elisabeth  1995  UPSALA S  AS6895  25 m  37.81   
12  31  Åhrlin Malin  1990  GÄVLE SS  BA7290  25 m  37.85   
 
Gren 27, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  1:04.97   
16  Schönberg Nils  1989  BORLÄNGE  AM4989  25 m  1:05.09   
120  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  1:06.47   
27  Eriksson Björn C-G  1981  GÄVLE SS  AA1581  25 m  1:06.55   
79  Just Niclas  1994  TUNAFORS  AV4594  25 m  1:09.66   
63  Nilsson Johan  1993  SANDVIKEN  BA7993  25 m  1:11.98   
68  Ny Hampus  1990  STRÄNGNÄS  AP1190  25 m  1:12.26   
36  Lindblom Robert  1995  HARNÄS SKU  AP6395  25 m  1:12.60   
84  Stomvall Måns  1990  TUNAFORS  AS7790  25 m  1:13.96   
10  10  Anttila Joakim  1991  BORLÄNGE  AZ3591  25 m  1:15.32   
11  119  Janani Omid  1994  VÄSTERÅS  AV2394  25 m  1:15.90   
12  Collheim Joakim  1993  AVESTA SS  AS9793  25 m  1:16.53   
13  137  Tagesson Filip  1996  ÖSA  AJ0196  25 m  1:17.34   
14  24  Truong Daniel  1995  ESKILSTUNA  AV2595  25 m  1:17.85   
15  48  Fredriksson Marcus  1992  LUDVIKA SS  AL4392  25 m  1:18.32   
16  61  Lindberg Jonas  1992  SANDVIKEN  AT9192  25 m  1:18.42   
17  101  Pettersson Johan  1994  UPSALA S  AS9994  25 m  1:18.43   
 
Gren 28, 400m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  4:49.84   
125  Ottosson-Bixo Sara  1995  VÄSTERÅS  AC5895  25 m  4:59.66   
Magnusson Lisa  1994  BOLLNÄS SS  AW8494  25 m  5:10.06   
56  Nordin Sofia  1990  NYKÖPING  AW4490  25 m  5:11.10   
Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  5:16.00   
124  Ottosson-Bixo Elin  1995  VÄSTERÅS  AC6895  25 m  5:19.17   
Groth Maria  1988  AVESTA SS  AV9888  25 m  5:32.31   
127  Ståhle Alice  1997  VÄSTERÅS  AW1697  25 m  5:39.63   
95  Dannfors Julia  1995  UPSALA S  AA4295  25 m  5:46.25   
 
Gren 29, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Rezaghi Amanch  1991  VÄSTERÅS  AK7591  25 m  57.70   
27  Eriksson Björn C-G  1981  GÄVLE SS  AA1581  25 m  58.78   
80  Kotevski Alexander  1994  TUNAFORS  AI8994  25 m  1:02.33   
14  Leidefeldt Oscar  1992  BORLÄNGE  AL5392  25 m  1:03.58   
19  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  1:04.15   
46  Dagvall Robert  1992  LUDVIKA SS  AG8992  25 m  1:04.39   
20  Lindberg Olle  1995  SK ENA  AT7995  25 m  1:05.87   
129  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  25 m  1:07.89   
 
Gren 30, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  1:03.72   
97  Kindlund Julia  1994  UPSALA S  AL6494  25 m  1:08.39   
116  Florinus Rebecca  1994  VÄSTERÅS  AJ9294  25 m  1:08.77   
139  Johansson Anna  1992  NAUTILUS  BF6692  25 m  1:10.06   
Magnusson Lisa  1994  BOLLNÄS SS  AW8494  25 m  1:10.60   
141  Johansson Linn  1994  NAUTILUS  AH9294  25 m  1:11.09   
92  Burman Katarina  1993  UPSALA S  AX5293  25 m  1:11.97   
29  Källqvist Ida  1992  GÄVLE SS  AK5492  25 m  1:12.38   
121  Löfgren Amanda  1997  VÄSTERÅS  AY0897  25 m  1:12.55   
10  25  Almqvist-Andersson Sophie  1993  FAGERSTA  AV7493  25 m  1:13.25   
11  114  Ejdersund Malin  1995  VÄSTERÅS  AP7295  25 m  1:13.59   
12  111  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  1:14.08   
13  96  Henriksson Ylva  1994  UPSALA S  AA9294  25 m  1:15.23   
14  144  Kling Linnea  1993  NAUTILUS  BS1693  25 m  1:15.31   
15  128  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  1:15.57   
16  113  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  1:15.87   
17  127  Ståhle Alice  1997  VÄSTERÅS  AW1697  25 m  1:16.31   
18  13  Lagerström Nadja  1996  BORLÄNGE  BC5296  25 m  1:16.72   
19  93  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  1:17.22   
20  57  Nyström Erika  1994  NYKÖPING  AT7694  25 m  1:17.28   
21  133  Bergström Rebecca  1993  ÖSA  AW4293  25 m  1:17.56   
22  138  Augustsson Ida  1994  NAUTILUS  AH8294  25 m  1:17.70   
23  12  Häggqvist Kajsa-Stina  1994  BORLÄNGE  BX5294  25 m  1:17.82   
 
Gren 31, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Doder Viktor  1994  SALA SS  AA6594  25 m  28.63   
100  Ocklind Henrik  1993  UPSALA S  AV8993  25 m  29.16   
60  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  25 m  30.05   
51  Schmidt Eric  1992  LUDVIKA SS  AO1992  25 m  30.22   
68  Ny Hampus  1990  STRÄNGNÄS  AP1190  25 m  30.83   
102  Wallberg Björn  1991  UPSALA S  AN8191  25 m  30.93   
80  Kotevski Alexander  1994  TUNAFORS  AI8994  25 m  31.57   
63  Nilsson Johan  1993  SANDVIKEN  BA7993  25 m  31.60   
79  Just Niclas  1994  TUNAFORS  AV4594  25 m  31.90   
10  94  Dahlbom Emil  1994  UPSALA S  AQ7994  25 m  32.00   
11  137  Tagesson Filip  1996  ÖSA  AJ0196  25 m  32.34   
12  119  Janani Omid  1994  VÄSTERÅS  AV2394  25 m  32.57   
13  103  Westin Joacim  1994  UPSALA S  AQ3594  25 m  32.83   
14  38  Rhodin Linus  1996  HARNÄS SKU  AP0196  25 m  33.10   
15  82  Röbech Christoffer  1994  TUNAFORS  AT0394  25 m  33.36   
16  129  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  25 m  33.48   
 
Gren 32, 200m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
56  Nordin Sofia  1990  NYKÖPING  AW4490  25 m  2:29.01   
143  Johansson Vera  1995  NAUTILUS  AQ2695  25 m  2:32.19   
22  Bradaric Matea  1993  ESKILSTUNA  BV2893  25 m  2:50.13   
37  Maxe Melinda  1992  HARNÄS SKU  BL1492  25 m  3:01.23   
115  Fahlborg Ida  1996  VÄSTERÅS  AR7496  25 m  3:03.98   
 
Gren 33, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
120  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  2:02.62   
11  Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  2:14.36   
84  Stomvall Måns  1990  TUNAFORS  AS7790  25 m  2:16.46   
123  Nyström Johan  1994  VÄSTERÅS  AP8194  25 m  2:17.99   
27  Eriksson Björn C-G  1981  GÄVLE SS  AA1581  25 m  2:19.78   
117  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  2:22.01   
79  Just Niclas  1994  TUNAFORS  AV4594  25 m  2:24.07   
46  Dagvall Robert  1992  LUDVIKA SS  AG8992  25 m  2:28.34   
119  Janani Omid  1994  VÄSTERÅS  AV2394  25 m  2:29.27   
10  19  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  2:31.03   
11  49  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  2:34.29   
12  45  Bjelke Alexander  1994  LUDVIKA SS  AF3594  25 m  2:34.53   
13  103  Westin Joacim  1994  UPSALA S  AQ3594  25 m  2:35.61   
 
Gren 34, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  4:22.57   
54  Jonsson Anna  1994  NYKÖPING  AK3694  25 m  4:22.88   
118  Hedberg Malin  1991  VÄSTERÅS  BI2291  25 m  4:31.28   
Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  4:33.02   
26  Karlsson Lisethe  1991  FAGERSTA  BG0491  25 m  4:36.22   
21  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  4:38.83   
91  Blomqvist Astrid  1996  UPSALA S  AA5696  25 m  4:42.28   
15  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  4:43.05   
114  Ejdersund Malin  1995  VÄSTERÅS  AP7295  25 m  4:43.29   
10  99  Norlin Josefine  1996  UPSALA S  AM2696  25 m  4:50.24   
11  111  Berggren Elin  1996  VÄSTERÅS  AG5296  25 m  4:53.76   
12  140  Johansson Ida  1996  NAUTILUS  AH2696  25 m  4:54.28   
13  115  Fahlborg Ida  1996  VÄSTERÅS  AR7496  25 m  4:58.58   
14  98  Lind Ebba  1993  UPSALA S  AX4493  25 m  4:59.85   
15  95  Dannfors Julia  1995  UPSALA S  AA4295  25 m  5:00.71   
16  35  Eriksson Mikaela  1994  HARNÄS SKU  BU1494  25 m  5:03.32   
17  52  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  5:04.11   
18  121  Löfgren Amanda  1997  VÄSTERÅS  AY0897  25 m  5:06.63   
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
77  Curacica Michael  1991  TUNAFORS  AR3391  25 m  23.68   
27  Eriksson Björn C-G  1981  GÄVLE SS  AA1581  25 m  23.98   
80  Kotevski Alexander  1994  TUNAFORS  AI8994  25 m  25.28   
79  Just Niclas  1994  TUNAFORS  AV4594  25 m  25.37   
17  Zidén Karl  1990  BORLÄNGE  AI9590  25 m  25.73   
59  Doder Viktor  1994  SALA SS  AA6594  25 m  25.78   
16  Schönberg Nils  1989  BORLÄNGE  AM4989  25 m  25.85   
36  Lindblom Robert  1995  HARNÄS SKU  AP6395  25 m  25.96   
51  Schmidt Eric  1992  LUDVIKA SS  AO1992  25 m  26.01   
10  102  Wallberg Björn  1991  UPSALA S  AN8191  25 m  26.19   
11  68  Ny Hampus  1990  STRÄNGNÄS  AP1190  25 m  26.21   
12  69  Ny Jesper  1992  STRÄNGNÄS  AC3792  25 m  26.48   
13  14  Leidefeldt Oscar  1992  BORLÄNGE  AL5392  25 m  26.62   
14  61  Lindberg Jonas  1992  SANDVIKEN  AT9192  25 m  26.72   
15  94  Dahlbom Emil  1994  UPSALA S  AQ7994  25 m  26.80   
16  63  Nilsson Johan  1993  SANDVIKEN  BA7993  25 m  26.97   
 
Gren 36, 200m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Ottosson-Bixo Sara  1995  VÄSTERÅS  AC5895  25 m  2:32.19   
Magnusson Lisa  1994  BOLLNÄS SS  AW8494  25 m  2:48.22   
124  Ottosson-Bixo Elin  1995  VÄSTERÅS  AC6895  25 m  2:50.52   
31  Åhrlin Malin  1990  GÄVLE SS  BA7290  25 m  2:54.95   
Svensson Emma  1995  BOLLNÄS SS  AL0695  25 m  2:55.25   
113  Berggren Lina  1998  VÄSTERÅS  AB7698  25 m  2:57.38   
93  Burman Malin  1996  UPSALA S  AA6696  25 m  2:59.15   
47  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  2:59.15   
128  Wiman Clara  1996  VÄSTERÅS  AE8896  25 m  2:59.36   
10  41  Zettergren Louise  1997  HARNÄS SKU  AK3497  25 m  3:00.31   
11  133  Bergström Rebecca  1993  ÖSA  AW4293  25 m  3:00.97   
12  122  Lövgren Maria  1997  VÄSTERÅS  AN2897  25 m  3:01.29   
13  62  Molin Sara  1990  SANDVIKEN  BK8690  25 m  3:03.53   
14  127  Ståhle Alice  1997  VÄSTERÅS  AW1697  25 m  3:03.90   
 
Gren 37, 1500m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
84  Stomvall Måns  1990  TUNAFORS  AS7790  25 m  16:26.81   
117  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  17:08.79   
11  Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  17:31.42   
136  Nyström Erik  1996  ÖSA  AC6596  25 m  18:20.64   
20  Lindberg Olle  1995  SK ENA  AT7995  25 m  18:24.47   
67  Lindholm Pontus  1994  STRÄNGNÄS  AQ7194  25 m  19:14.32   
79  Just Niclas  1994  TUNAFORS  AV4594  25 m  19:14.83   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  19:32.22   
74  Andersson Niklas  1992  TUNAFORS  AD9592  25 m  20:21.47   
10  42  Zetterström Tim  1995  HARNÄS SKU  AW5995  25 m  20:35.19   
11  33  Christoffersson Carl  1997  HARNÄS SKU  AK2197  25 m  20:42.16   
12  39  Sjökvist Gustav  1996  HARNÄS SKU  AO9996  25 m  20:45.14   
13  34  Ericson Andreas  1993  HARNÄS SKU  BA8393  25 m  20:51.71   
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  28.51   
55  Nilsson Frida  1992  NYKÖPING  BL6292  25 m  28.84   
143  Johansson Vera  1995  NAUTILUS  AQ2695  25 m  29.24   
112  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  29.31   
135  Larsson Nathalie  1996  ÖSA  AE3296  25 m  30.05   
70  Schwartz Jennifer  1994  STRÄNGNÄS  AD8694  25 m  30.30   
91  Blomqvist Astrid  1996  UPSALA S  AA5696  25 m  30.41   
116  Florinus Rebecca  1994  VÄSTERÅS  AJ9294  25 m  30.49   
28  Källqvist Elin  1990  GÄVLE SS  BS2490  25 m  30.55   
10  139  Johansson Anna  1992  NAUTILUS  BF6692  25 m  30.92   
11  92  Burman Katarina  1993  UPSALA S  AX5293  25 m  31.07   
12  31  Åhrlin Malin  1990  GÄVLE SS  BA7290  25 m  31.48   
13  22  Bradaric Matea  1993  ESKILSTUNA  BV2893  25 m  31.61   
14  96  Henriksson Ylva  1994  UPSALA S  AA9294  25 m  31.78   
15  29  Källqvist Ida  1992  GÄVLE SS  AK5492  25 m  31.79   
16  Groth Maria  1988  AVESTA SS  AV9888  25 m  31.81   
17  66  Idesten Frida  1995  STRÄNGNÄS  AD6495  25 m  31.97   
 
Gren 39, 200m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
120  Kanth Linus  1991  VÄSTERÅS  AP5991  25 m  2:03.48   
100  Ocklind Henrik  1993  UPSALA S  AV8993  25 m  2:12.95   
59  Doder Viktor  1994  SALA SS  AA6594  25 m  2:13.82   
60  Westin David  1995  SALA SS  AH7795  25 m  2:22.10   
117  Hallberg David  1994  VÄSTERÅS  AE9194  25 m  2:22.83   
123  Nyström Johan  1994  VÄSTERÅS  AP8194  25 m  2:22.99   
19  Ekesten Fredrik  1995  SK ENA  AX5395  25 m  2:30.17   
136  Nyström Erik  1996  ÖSA  AC6596  25 m  2:30.21   
129  Östberg Max  1996  VÄSTERÅS  AM1196  25 m  2:31.17   
10  82  Röbech Christoffer  1994  TUNAFORS  AT0394  25 m  2:32.14   
11  137  Tagesson Filip  1996  ÖSA  AJ0196  25 m  2:34.56   
12  38  Rhodin Linus  1996  HARNÄS SKU  AP0196  25 m  2:37.24   
13  103  Westin Joacim  1994  UPSALA S  AQ3594  25 m  2:37.55   
14  20  Lindberg Olle  1995  SK ENA  AT7995  25 m  2:40.70   
15  145  Olovcic Kenan  1995  NAUTILUS  AV0395  25 m  2:43.00   
16  49  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  2:44.82   
 
Gren 40, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Berggren Frida  1994  VÄSTERÅS  AE1894  25 m  1:05.11   
135  Larsson Nathalie  1996  ÖSA  AE3296  25 m  1:09.42   
26  Karlsson Lisethe  1991  FAGERSTA  BG0491  25 m  1:09.91   
91  Blomqvist Astrid  1996  UPSALA S  AA5696  25 m  1:10.40   
Groth Maria  1988  AVESTA SS  AV9888  25 m  1:10.79   
110  Andersson Elin  1988  VÄSTERÅS  BA2288  25 m  1:11.07   
144  Kling Linnea  1993  NAUTILUS  BS1693  25 m  1:11.16   
143  Johansson Vera  1995  NAUTILUS  AQ2695  25 m  1:11.21   
70  Schwartz Jennifer  1994  STRÄNGNÄS  AD8694  25 m  1:11.42   
10  15  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:11.96   
11  Magnusson Lisa  1994  BOLLNÄS SS  AW8494  25 m  1:11.98   
12  29  Källqvist Ida  1992  GÄVLE SS  AK5492  25 m  1:13.56   
13  116  Florinus Rebecca  1994  VÄSTERÅS  AJ9294  25 m  1:13.80   
14  99  Norlin Josefine  1996  UPSALA S  AM2696  25 m  1:13.81   
15  105  Ödman Elisabeth  1995  UPSALA S  AS6895  25 m  1:13.95   
 
Gren 41, 4X50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
85  Tunafors SK Herrar  TUNAFORS    25 m  1:40.00   
132  Västerås SS Herrar  1980  VÄSTERÅS    25 m  1:46.52   
53  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  1:47.92   
86  Tunafors SK Herrar 2  TUNAFORS    25 m  1:48.00   
109  Upsala S Herrar  UPSALA S    25 m  1:48.20   
72  Strängnäs SS Herrar  STRÄNGNÄS    25 m  1:50.00   
44  Harnäs Sku Herrar  HARNÄS SKU    25 m  1:54.18   
18  Borlänge SS Herrar  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 42, 4X200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Nyköping SS Damer  NYKÖPING    25 m  8:41.27   
130  Västerås SS Damer Lag 1  1980  VÄSTERÅS    25 m  8:41.96   
Bollnäs SS Damer  BOLLNÄS SS    25 m  8:42.68   
146  SK Nautilus Damer  NAUTILUS    25 m  9:09.34   
106  Upsala S Damer  UPSALA S    25 m  9:18.20   
131  Västerås SS Damer Lag 2  1980  VÄSTERÅS    25 m  9:27.83   
 
Gren 43, 4X100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
85  Tunafors SK Herrar  TUNAFORS    25 m  3:48.00   
132  Västerås SS Herrar  1980  VÄSTERÅS    25 m  3:50.36   
86  Tunafors SK Herrar 2  TUNAFORS    25 m  3:52.00   
109  Upsala S Herrar  UPSALA S    25 m  3:56.10   
72  Strängnäs SS Herrar  STRÄNGNÄS    25 m  4:00.00   
53  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  4:01.02   
44  Harnäs Sku Herrar  HARNÄS SKU    25 m  4:09.39   
18  Borlänge SS Herrar  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 44, 4X100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
146  SK Nautilus Damer  NAUTILUS    25 m  4:31.37   
130  Västerås SS Damer Lag 1  1980  VÄSTERÅS    25 m  4:31.66   
Bollnäs SS Damer  BOLLNÄS SS    25 m  4:33.90   
131  Västerås SS Damer Lag 2  1980  VÄSTERÅS    25 m  4:43.16   
71  Strängnäs SS Damer  STRÄNGNÄS    25 m  5:15.00   
106  Upsala S Damer  UPSALA S    25 m  5:18.20   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  18 oktober 2010 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  18:45