Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Höstsimiaden    Utskriftsdatum  28 november 2009   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  20:18   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    36.52  1:19.26  2:04.89    2:48.15   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    39.95  1:24.99  2:12.02    2:56.76   
Ida Bäck  1998  Falu Simsällskap    40.19  1:26.07  2:15.28    3:01.48   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    43.06  1:32.09  2:23.24    3:14.71   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    42.54  1:34.16  2:28.22    3:21.21   
Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap    42.22  1:33.64  2:28.19    3:21.68   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            42.33   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            43.05   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            44.02   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            44.09   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            19.67   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            20.90   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            22.64   
Vilma Carlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            22.68   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            24.49   
Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap            25.42   
Julia Ulveström  2000  Ludvika Simsällskap            26.22   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            DNS   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            17.65   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            18.09   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            19.00   
Emma Wilkensson  1999  Gävle Simsällskap            20.83   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            21.87   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            22.03   
Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            22.12   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            22.20   
Nathalie Jansson  1999  Falu Simsällskap            23.96   
10  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            25.95   
11  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            30.52   
12  Maja Landström  1999  Gävle Simsällskap            31.22   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 400m Frisim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    1:16.24  2:39.56  4:03.65    5:23.06   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:15.57  2:38.64  4:02.33    5:23.19   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    1:18.88  2:48.07  4:15.01    5:36.98   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.30  2:48.01  4:18.20    5:42.85   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:22.06  2:59.36  4:29.39    6:00.13   
Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    1:27.73  3:07.23  4:44.66    6:18.98   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    1:27.76  3:07.66  4:49.45    6:27.92   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:32.64  3:15.01  4:57.02    6:36.51   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:31.63  3:17.23  5:00.30    6:41.39   
10  Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    1:43.07  3:39.50  5:36.31    7:32.68   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    35.56        1:14.49   
Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    37.87        1:18.50   
Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    38.84        1:20.71   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    37.89        1:20.78   
Ida Bäck  1998  Falu Simsällskap    39.17        1:22.96   
Siri Vågberg  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.09        1:27.48   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    42.74        1:30.52   
Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap    42.96        1:31.39   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    42.96        1:31.53   
10  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    40.95        1:33.85   
11  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    43.17        1:34.26   
12  Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap    46.28        1:38.40   
13  Felicia Jansson  1998  Borlänge Simsällskap    48.12        1:43.02   
14  Wilma Zetterström  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.86        1:44.52   
15  Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap    50.46        1:47.07   
16  Cecilia Granlund  1998  Ludvika Simsällskap    50.71        1:57.27   
Artina Rianberg  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
Emma Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    30.74        1:03.99   
Ebba Lederud  1997  Falu Simsällskap    32.88        1:08.35   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    34.42        1:09.78   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.47        1:13.72   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    37.98        1:18.13   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    37.45        1:18.68   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    38.19        1:21.19   
Sofia Carlsson-Jönsson  1997  Upsala Simsällskap    37.71        1:21.42   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    39.80        1:22.26   
10  Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    39.82        1:25.32   
11  Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap    41.06        1:25.96   
12  Karolina Lustig  1997  Upsala Simsällskap    41.96        1:26.98   
13  Elin Asp  1997  Sim 77 Hofors    40.84        1:27.83   
14  Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap    40.30        1:28.45   
15  Emma Hjärtedal  1997  Ludvika Simsällskap    44.76        1:34.33   
16  Pernilla Mattsson  1997  Falu Simsällskap    43.22        1:38.02   
17  Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    42.89        1:38.03   
18  Alva Virén  1997  Sim 77 Hofors    45.23        1:38.68   
19  Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    51.50        1:48.60   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Viktoria Hammarbring  1997  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    47.93        1:38.26   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    50.89        1:41.50   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    49.26        1:46.39   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    46.17        1:37.57   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    45.82        1:37.87   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap    51.88        1:39.28   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    49.21        1:39.51   
Ludvig Eriksson  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.15        1:41.13   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    49.78        1:46.99   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora    51.73        1:47.70   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    51.26        1:48.02   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    52.57        1:50.28   
10  Samuel Carlsson  1999  Ludvika Simsällskap    52.92        1:51.52   
William Dahl  1999  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    40.89        1:29.02   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    43.85        1:30.65   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    44.95        1:34.17   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    47.89        1:36.86   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.95        1:40.21   
Anton Ågren  1998  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            38.93   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.83   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            42.45   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            46.94   
Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap            52.10   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            53.08   
Julia Ulveström  2000  Ludvika Simsällskap            53.16   
Vilma Carlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            54.46   
Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            55.32   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            36.59   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            37.31   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            38.93   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            39.24   
Emma Wilkensson  1999  Gävle Simsällskap            40.34   
Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap            41.06   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            42.33   
Nathalie Jansson  1999  Falu Simsällskap            43.23   
Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap            44.41   
10  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            44.99   
11  Elina Danielsson  1999  Gränges Simsällskap            46.11   
12  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            47.67   
13  Malou Sjöberg  1999  Simsällskapet Mora            48.79   
14  Melika Zare  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.81   
15  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            50.88   
16  Maja Landström  1999  Gävle Simsällskap            57.95   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            DNS   
Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    40.93        1:23.88   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    46.04        1:32.90   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    50.81        1:41.80   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    55.53        1:50.10   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    37.10        1:16.99   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    39.72        1:21.91   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.84        1:29.00   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    43.49        1:29.10   
Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    44.52        1:30.70   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap    50.21        1:41.89   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    51.52        1:42.49   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    52.68        1:47.03   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    52.66        1:49.87   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    46.29        1:36.82   
Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    46.72        1:38.17   
Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    46.34        1:38.43   
Ida Bäck  1998  Falu Simsällskap    46.82        1:38.91   
Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap    47.33        1:39.09   
Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    48.82        1:41.55   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    49.33        1:42.80   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    50.02        1:45.60   
Natalie Lassar  1998  Simsällskapet Mora    50.16        1:47.40   
10  Siri Vågberg  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.03        1:48.54   
11  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    50.90        1:49.54   
12  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    53.89        1:52.33   
13  Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap    51.51        1:53.88   
14  Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap    57.37        2:00.09   
15  Felicia Jansson  1998  Borlänge Simsällskap    58.60        2:03.87   
16  Cecilia Granlund  1998  Ludvika Simsällskap    59.96        2:08.15   
Artina Rianberg  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
Emma Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Wilma Zetterström  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    38.36        1:21.73   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.79        1:27.81   
Ebba Lederud  1997  Falu Simsällskap    41.68        1:30.00   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    44.97        1:31.96   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    50.23        1:42.11   
Sofia Carlsson-Jönsson  1997  Upsala Simsällskap    48.32        1:43.38   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    47.71        1:44.30   
Elin Asp  1997  Sim 77 Hofors    50.88        1:45.49   
Karolina Lustig  1997  Upsala Simsällskap    50.03        1:46.26   
10  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    52.00        1:47.62   
11  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    53.25        1:50.69   
12  Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap    53.59        1:53.33   
13  Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    54.68        1:58.06   
14  Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap    54.75        2:00.26   
15  Pernilla Mattsson  1997  Falu Simsällskap    58.38        2:02.96   
16  Alva Virén  1997  Sim 77 Hofors    1:03.31        2:15.72   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Emma Halén  1997  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
Emma Hjärtedal  1997  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            50.42   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            50.71   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            58.81   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            1:00.85   
Samuel Karlsson  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            51.58   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            52.30   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            52.89   
Ludvig Eriksson  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.93   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            54.69   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            55.63   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            56.48   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            57.35   
William Dahl  1999  Gävle Simsällskap            58.08   
10  Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora            1:00.25   
11  Filip Melin  1999  Simsällskapet Mora            1:00.48   
12  Samuel Carlsson  1999  Ludvika Simsällskap            1:00.54   
13  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            1:00.59   
14  Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            1:10.42   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            45.24   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            48.64   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            49.94   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            52.84   
Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap            58.09   
Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            1:01.40   
Julia Ulveström  2000  Ludvika Simsällskap            1:02.03   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            42.37   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            44.14   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            45.38   
Emma Wilkensson  1999  Gävle Simsällskap            45.65   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            46.04   
Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap            48.94   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            50.30   
Nathalie Jansson  1999  Falu Simsällskap            52.19   
Elina Danielsson  1999  Gränges Simsällskap            52.49   
10  Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap            55.25   
11  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            55.45   
12  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            58.01   
13  Melika Zare  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            58.61   
14  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            59.24   
15  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            1:03.32   
Maja Landström  1999  Gävle Simsällskap            DNS   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    36.94  1:19.95  2:14.11    2:55.47   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    39.67  1:27.89  2:20.82    2:59.94   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.53  1:36.20  2:33.72    3:15.43   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    46.24  1:43.43  2:42.78    3:31.63   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    55.27  2:03.58  2:59.02    3:51.18   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    42.22        1:31.35   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    57.28        2:02.39   
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1999  Upsala Simsällskap            2:41.84   
  Alexander Almasi  2000      39.27        39.27   
  Axel Henriksson  1999      44.59        1:23.86   
  Philip Dannfors  1999      39.21        2:03.07   
  Karl Dannfors  1999      38.77        2:41.84   
                     
SS Mora Pojkar  1999  Simsällskapet Mora            2:59.84   
  Dennis Mårten-Lång  1999      41.76        41.76   
  Filip Melin  1999      52.32        1:34.08   
  Edvin Persson  1999      45.78        2:19.86   
  Lukas Hill  1999      39.98        2:59.84   
                     
Indians  1999  Ludvika Simsällskap            3:27.47   
  Henrik Bransell  1999      43.72        43.72   
  Samuel Carlsson  1999      44.39        1:28.11   
  Emil Söderholm  1999      40.73        2:08.84   
  Dennis Söderholm  2000      1:18.63        3:27.47   
                     
Gävle Simsällskap Pojkar  1999  Gävle Simsällskap            DSQ   
  William Borg  2000      40.41        40.41   
  Jakob Källquist  2001      43.20        1:23.61   
  William Dahl  1999      48.81        2:12.42   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            2:36.38   
  Anna Miram  1999      38.46        38.46   
  Jacqueline Larsson  1999      1:18.11        1:56.57   
  Frida Lannhard  2000      39.75        2:36.32   
  Maja Fredriksson  1999            2:36.38   
                     
Gränges SS  1999  Gränges Simsällskap            3:01.72   
  Elina Danielsson  1999      47.59        47.59   
  Emilia Sjöström  1999      44.41        1:32.00   
  Jasmine Brunström  1999      1:29.68        3:01.68   
  Rebecka Östh  1999            3:01.72   
                     
Gävle Simsällskap Flickor  1999  Gävle Simsällskap            3:22.01   
  Emma Wilkensson  1999      42.01        42.01   
  Smilla Wigg  2000      53.25        1:35.26   
  Jennifer Borg  2001      47.94        2:23.20   
  Maja Landström  1999      58.81        3:22.01   
                     
Seastars  2000  Ludvika Simsällskap            3:25.76   
  Anna Hjärtedal  2000      52.85        52.85   
  Cecilia Granlund  1998      49.02        1:41.87   
  Julia Ulveström  2000      54.79        2:36.66   
  Alice Björnbom  1999      49.10        3:25.76   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1997  Upsala Simsällskap            2:48.90   
  Boris Wu  1997      43.20        43.20   
  Roger Öncu  1997      50.70        1:33.90   
  Fredrik Nilsson  1997      36.96        2:10.86   
  Gustav Johansson  1997      38.04        2:48.90   
                     
Hss Lag 1  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:53.25   
  Carl Christoffersson  1997      40.67        40.67   
  Ludvig Eriksson  1999      52.06        1:32.73   
  Samuel Hillman  1997      42.66        2:15.39   
  Axel Nyman  1998      37.86        2:53.25   
                     
Borlänge SS Pojkar Lag1  1997  Borlänge Simsällskap            2:55.55   
  David Bransell  1997      48.83        48.83   
  Jacob Leidefeldt  1997      48.81        1:37.64   
  Daniel Litborn  1998      41.47        2:19.11   
  Kristoffer Karlsson  1997      36.44        2:55.55   
                     
                     
 
Gren 17, 4X50m Medley Flickor, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1997  Falu Simsällskap            2:32.17   
  Josefine Borbos  1997      40.83        40.83   
  Milana Salih  1997      37.55        1:18.38   
  Ebba Lederud  1997      38.25        1:56.63   
  Elin Svärd  1998      35.54        2:32.17   
                     
Sharks  1997  Ludvika Simsällskap            2:47.98   
  Emma Hjärtedal  1997      44.71        44.71   
  Olivia Sjöblom  1997      41.93        1:26.64   
  Astrid Ulveström  1998      49.14        2:15.78   
  Julia Karlsson  1998      32.20        2:47.98   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 1  1997  Upsala Simsällskap            2:51.34   
  Sofia Carlsson-Jönsson  1997      43.27        43.27   
  Alexandra Papp  1998      46.97        1:30.24   
  Linnea Marklund  1998      45.58        2:15.82   
  Liva Bihre  1998      35.52        2:51.34   
                     
Borlänge SS Flickor Lag1  1997  Borlänge Simsällskap            2:52.40   
  Klara Johansson  1997      39.56        39.56   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      51.07        1:30.63   
  Emma Abrahamsson  1997      42.19        2:12.82   
  Lizette Söderlund  1997      39.58        2:52.40   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 2  1997  Upsala Simsällskap            3:02.13   
  Karolina Lustig  1997      45.86        45.86   
  Sofia Tynelius  1997      47.42        1:33.28   
  Ellinor Grele  1998      48.94        2:22.22   
  Frida Bergman  1997      39.91        3:02.13   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  1997  Falu Simsällskap            3:05.39   
  Lotta Persson  1997      44.87        44.87   
  Hanna Tinnerholm  1999      49.35        1:34.22   
  Ida Bäck  1998      47.98        2:22.20   
  Nathalie Jansson  1999      43.19        3:05.39   
                     
Hss Lag 1  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            3:08.12   
  Vilma Carlsson  2000      57.78        57.78   
  Wilma Zetterström  1998      55.82        1:53.60   
  Louise Zettergren  1997      34.10        2:27.70   
  Siri Vågberg  1998      40.42        3:08.12   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 3  1997  Upsala Simsällskap            3:12.06   
  Beatrice Blomqvist  2000      48.68        48.68   
  Ella Hursti  1998      52.94        1:41.62   
  Miranda Söderberg  1999      42.54        2:24.16   
  Lisa Carlsson  1999      47.90        3:12.06   
                     
                     
 
Gren 18, 200m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    39.60  1:22.87  2:07.54    2:51.15   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    41.75  1:28.63  2:16.31    3:02.75   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    41.69  1:30.35  2:19.72    3:05.68   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    42.37  1:33.89  2:26.53    3:16.58   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            40.44   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            40.91   
Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap            45.20   
Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap            46.31   
Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap            48.57   
Ida Bäck  1998  Falu Simsällskap            49.80   
Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap            51.07   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap            51.21   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap            51.30   
10  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            52.03   
11  Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap            54.41   
12  Wilma Zetterström  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.25   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            20.36   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            24.16   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            25.99   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            19.68   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            20.79   
Ludvig Eriksson  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            22.02   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            22.09   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            22.60   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            22.77   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            23.29   
Samuel Carlsson  1999  Ludvika Simsällskap            23.87   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            24.35   
10  Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora            26.10   
11  William Dahl  1999  Gävle Simsällskap            26.67   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    1:13.12  2:33.87  3:54.64    5:13.56   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    1:23.97  2:51.59  4:18.06    5:37.04   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:25.43  2:57.05  4:30.02    6:00.09   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    1:28.10  3:02.80  4:37.43    6:10.52   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:28.30  3:03.26  4:37.80    6:10.88   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:28.95  3:05.27  4:41.64    6:13.92   
Elin Asp  1997  Sim 77 Hofors            DNF   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    36.10        1:17.15   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    39.85        1:22.58   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    42.90        1:27.21   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    41.50        1:27.65   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.46        1:31.37   
Anton Ågren  1998  Ludvika Simsällskap    46.38        1:37.10   
Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap    1:04.08        2:20.73   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    33.18        1:08.61   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    33.35        1:09.57   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    34.53        1:11.17   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.64        1:13.76   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.86        1:16.01   
Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    37.18        1:18.61   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    38.67        1:20.21   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    41.22        1:26.59   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    41.83        1:27.54   
10  Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap    43.84        1:31.29   
11  Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    44.60        1:33.26   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    44.72        1:33.27   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    49.61        1:42.57   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    53.82        1:55.39   
Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap    1:01.00        2:05.66   
Vilma Carlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.98        2:06.64   
Julia Ulveström  2000  Ludvika Simsällskap    1:00.32        2:08.57   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    42.77        1:32.16   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    48.06        1:37.44   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    46.55        1:38.20   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    48.22        1:39.34   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    48.55        1:40.86   
Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap    51.45        1:46.85   
Nathalie Jansson  1999  Falu Simsällskap    56.54        1:56.62   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    58.48        2:00.30   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    41.54        1:28.24   
Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    43.74        1:30.73   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    50.36        1:31.13   
Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    45.18        1:32.84   
Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    46.60        1:39.13   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    49.49        1:40.95   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    48.69        1:41.32   
Siri Vågberg  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.27        1:42.62   
Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap    50.06        1:42.98   
10  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    50.22        1:45.11   
11  Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap    51.82        1:46.72   
12  Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap    51.89        1:57.29   
13  Wilma Zetterström  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    58.01        1:58.16   
Ida Bäck  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            38.75   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            42.81   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            43.38   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            49.10   
Samuel Karlsson  2000  Gävle Simsällskap            1:04.95   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            37.72   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            38.42   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            38.48   
Ludvig Eriksson  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.10   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora            40.80   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            40.86   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            40.93   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            42.90   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            43.32   
10  Samuel Carlsson  1999  Ludvika Simsällskap            44.48   
11  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            46.52   
12  William Dahl  1999  Gävle Simsällskap            49.75   
13  Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            50.12   
14  Filip Melin  1999  Simsällskapet Mora            53.22   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    45.56        1:34.32   
Siri Vågberg  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    56.18        1:38.11   
Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    49.77        1:38.96   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    50.44        1:43.36   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    50.65        1:44.23   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap    51.31        1:46.55   
Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap    54.55        1:47.86   
Asta Abrahamsson  1998  Gävle Simsällskap    55.09        1:53.04   
Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap    54.86        1:53.50   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            DNS   
Ida Bäck  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Lederud  1997  Falu Simsällskap    40.65        1:24.57   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    42.13        1:24.76   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.60        1:28.57   
Sofia Carlsson-Jönsson  1997  Upsala Simsällskap    43.90        1:32.79   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:01.65        1:36.50   
Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap    1:02.87        1:36.61   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    48.19        1:37.12   
Karolina Lustig  1997  Upsala Simsällskap    48.66        1:39.45   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    59.15        1:41.51   
10  Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    48.69        1:44.03   
11  Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    52.80        1:46.57   
12  Frida Bergman  1997  Upsala Simsällskap    1:24.18        1:54.54   
13  Pernilla Mattsson  1997  Falu Simsällskap    1:00.47        1:56.10   
Emma Hjärtedal  1997  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    47.24        1:38.03   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    48.04        1:38.13   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.28        1:58.40   
Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap    59.82        2:12.77   
Anton Ågren  1998  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Boris Wu  1997  Upsala Simsällskap    44.01        1:32.78   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    44.66        1:33.43   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.00        1:39.90   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.97        1:41.05   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    48.18        1:41.59   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    49.49        1:44.70   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    50.81        1:45.89   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    53.48        1:52.64   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap    57.50        2:02.02   
10  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    57.95        2:03.02   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            51.18   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            52.64   
Vilma Carlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:00.96   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            1:01.28   
Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            1:01.72   
Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap            1:05.74   
Julia Ulveström  2000  Ludvika Simsällskap            1:06.54   
                     
 
Gren 27, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            45.97   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            47.42   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            49.33   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            49.82   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            50.42   
Malou Sjöberg  1999  Simsällskapet Mora            53.45   
Nathalie Jansson  1999  Falu Simsällskap            54.88   
Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap            56.11   
Elina Danielsson  1999  Gränges Simsällskap            56.57   
10  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap            57.38   
11  Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap            58.16   
12  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            59.11   
13  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            1:01.54   
14  Maja Landström  1999  Gävle Simsällskap            1:03.57   
15  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            1:06.08   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            DNS   
Melika Zare  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            45.62   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            47.26   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            49.53   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            58.57   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            43.32   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            46.32   
Dennis Mårten-Lång  1999  Simsällskapet Mora            47.84   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            48.08   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            50.00   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap            51.07   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            51.19   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            52.17   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap            54.93   
William Dahl  1999  Gävle Simsällskap            DSQ   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 29, 200m Medley Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    35.59  1:19.79  2:07.79    2:43.97   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    43.32  1:30.09  2:20.97    2:58.54   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.49  1:30.04  2:21.09    3:02.78   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    44.05  1:34.16  2:33.91    3:16.53   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    50.81  1:47.30  2:46.30    3:34.39   
Alva Virén  1997  Sim 77 Hofors            DNS   
Emma Hjärtedal  1997  Ludvika Simsällskap            DNS   
Elin Asp  1997  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    36.41        1:20.63   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    39.60        1:26.66   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    42.10        1:32.30   
Gustav Johansson  1997  Upsala Simsällskap    50.09        1:55.27   
                     
 
Gren 31, 4X50m Medley Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            3:00.99   
  Anna Miram  1999      43.63        43.63   
  Frida Lannhard  2000      51.97        1:35.60   
  Maja Fredriksson  1999      47.62        2:23.22   
  Jacqueline Larsson  1999      37.77        3:00.99   
                     
                     
 
Gren 32, 4X50m Medley Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SS Mora Pojkar  1999  Simsällskapet Mora            3:22.52   
  Dennis Mårten-Lång  1999      48.97        48.97   
  Filip Melin  1999      59.74        1:48.71   
  Edvin Persson  1999      55.19        2:43.90   
  Lukas Hill  1999      38.62        3:22.52   
                     
Gävle Simsällskap Pojkar  1999  Gävle Simsällskap            3:36.87   
  Jakob Källquist  2001      57.14        57.14   
  Samuel Karlsson  2000      52.17        1:49.31   
  William Borg  2000      56.87        2:46.18   
  William Dahl  1999      50.69        3:36.87   
                     
Indians  1999  Ludvika Simsällskap            4:08.53   
  Emil Söderholm  1999      47.63        47.63   
  Samuel Carlsson  1999      59.52        1:47.15   
  Henrik Bransell  1999      57.22        2:44.37   
  Dennis Söderholm  2000      1:24.16        4:08.53   
                     
                     
 
Gren 33, 4X50m Frisim Flickor, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1997  Falu Simsällskap            2:15.66   
  Josefine Borbos  1997      36.62        36.62   
  Ebba Lederud  1997      33.26        1:09.88   
  Elin Svärd  1998      36.09        1:45.97   
  Milana Salih  1997      29.69        2:15.66   
                     
Borlänge SS Flickor Lag1  1997  Borlänge Simsällskap            2:31.93   
  Lizette Söderlund  1997      38.03        38.03   
  Felicia Jansson  1998      42.68        1:20.71   
  Emma Abrahamsson  1997      35.85        1:56.56   
  Klara Johansson  1997      35.37        2:31.93   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  1997  Falu Simsällskap            2:43.23   
  Ida Bäck  1998      37.45        37.45   
  Lotta Persson  1997      38.59        1:16.04   
  Hanna Tinnerholm  1999      42.63        1:58.67   
  Nathalie Jansson  1999      44.56        2:43.23   
                     
Hss Lag 1  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:55.29   
  Siri Vågberg  1998      40.84        40.84   
  Melika Zare  1999      51.82        1:32.66   
  Wilma Zetterström  1998      49.99        2:22.65   
  Louise Zettergren  1997      32.64        2:55.29   
                     
Sharks  1997  Ludvika Simsällskap            DNS   
  Olivia Sjöblom  1997                 
  Emma Hjärtedal  1997                 
  Astrid Ulveström  1998                 
  Julia Karlsson  1998              DNS   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim Pojkar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hss Lag 1  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:26.47   
  Samuel Hillman  1997      34.33        34.33   
  Ludvig Eriksson  1999      39.18        1:13.51   
  Carl Christoffersson  1997      34.30        1:47.81   
  Axel Nyman  1998      38.66        2:26.47   
                     
Borlänge SS Pojkar Lag1  1997  Borlänge Simsällskap            2:32.68   
  Jacob Leidefeldt  1997      36.91        36.91   
  Kristoffer Karlsson  1997      37.26        1:14.17   
  David Bransell  1997      39.26        1:53.43   
  Daniel Litborn  1998      39.25        2:32.68   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  28 november 2009 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  20:18