R E S U L T A T   Å L D E R S G R U P P E R             SIDA: 1
      TÄVLING  : Masdoppet                                   DATUM: 2001-09-23
      PLATS    : Maserhallen 22-23 sep                         TID: 17:47
      ARRANGÖR : BORLÄNGE SS
      BASSÄNG  : 25m-BASSÄNG

   GREN: 1  400m FRISIM HERRAR        FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Adam Flink                   84       1:05.94  2:20.58  3:37.85  4:54.59
      Borlänge Simsällskap
  2. David Sandström              84 9999  1:10.13  2:27.00  3:46.00  5:03.84
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Erik Abrahamsson             85 3080  1:02.59  2:11.42  3:24.42  4:35.36
      Söderhamns Simsällskap
  2. Henrik Haraldsson            85 9999  1:06.63  2:17.84  3:29.07  4:39.31
      Söderhamns Simsällskap
  3. Johan Lundh                  85 0270  1:06.59  2:18.16  3:30.25  4:39.55
      Falu Simsällskap
  4. Christian Sundberg           86 9999  1:09.22  2:24.53  3:38.24  4:52.46
      Söderhamns Simsällskap
  5. Erik Zidén                   86       1:07.51  2:22.62  3:38.59  4:54.61
      Borlänge Simsällskap
  6. Marcus Engström              86 9999  1:08.48  2:25.72  3:45.73  5:02.86
      Upsala Simsällskap
  7. Adam Östblom                 85 9999  1:08.40  2:24.86  3:44.34  5:03.08
      Falu Simsällskap
  8. Erik Strand                  86 9999  1:10.92  2:30.16  3:48.47  5:04.57
      Falu Simsällskap
  9. Viktor Ek                    85 9999  1:12.68  2:32.67  3:54.27  5:10.48
      Upsala Simsällskap
 10. Mattias Ericson              85 9999  1:13.09  2:33.06  3:53.14  5:12.12
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 11. Nils Persson                 86 9999  1:16.91  2:41.41  4:06.68  5:33.47
      Söderhamns Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Öberg                87 1040  1:03.28  2:11.61  3:20.11  4:27.86
      Hallsbergs SK
  2. Tomas Andersson              88 1624  1:07.96  2:15.96  3:26.05  4:35.66
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  3. Oskar Melin                  87 9999  1:07.24  2:19.53  3:33.62  4:46.73
      Hallsbergs SK
  4. Christoffer Wikström         87 2491  1:05.92  2:17.27  3:31.22  4:47.18
      Upsala Simsällskap
  5. Sebastian Wikström           88 2492  1:07.93  2:21.88  3:37.37  4:52.55
      Upsala Simsällskap
  6. Jimmy Oscarsson              87 9999  1:12.00  2:31.09  3:47.85  5:02.83
      Upsala Simsällskap
  7. Rikard Sjöstrand             87 9999  1:13.35  2:32.13  3:50.27  5:04.93
      Falu Simsällskap
  8. Jesper Bragstedt             87 9999  1:14.28  2:34.77  3:55.60  5:12.51
      Falu Simsällskap
  9. Viktor Wigren                88 9999  1:16.94  2:38.26  3:58.25  5:18.22
      Söderhamns Simsällskap
 10. Johannes Sjöberg             88 9999  1:14.82  2:37.24  3:59.88  5:19.41
      Falu Simsällskap
 11. Patrik Hansson               88 9999  2:01.20  3:26.38  4:53.77  5:34.19
      Avesta Simsällskap
 12. Filip Nordin                 88 9999  1:13.14  2:35.36  4:04.04  5:34.48
      Upsala Simsällskap
 13. Eric Tapia                   88 9999  1:12.43  2:40.07  4:08.97  5:35.60
      Upsala Simsällskap
 14. Erik Hällman                 87       1:12.94  3:27.26  4:53.14  5:37.86
      Borlänge Simsällskap
 15. Erik Cederlund               88 9999  1:16.61  2:53.36  4:19.48  5:43.09
      Hedemora Simsällskap
 16. Björn Johansson              88       1:28.73  3:14.31  4:56.20  6:29.49
      Borlänge Simsällskap
     Daniel Eriksson              88 9999                                 DSQ
      Hedemora Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Janne Goltermann             89 9999  1:16.94  2:40.51  4:05.13  5:32.15
      Upsala Simsällskap
  2. Björn Sundin                 90 9999  1:22.83  2:43.48  4:11.94  5:35.00
      Österby Simsällskap
  3. Staffan Gabrielsson          89       1:18.49  2:48.40  4:16.08  5:42.34
      Borlänge Simsällskap
  4. Jonathan Goude               90 9999  1:24.18  2:56.55  4:24.89  5:51.23
      Söderhamns Simsällskap
  5. Olof Hällman                 89       1:29.28  3:14.22  5:00.89  6:45.22
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 2  800m FRISIM DAMER         FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m

  1. Ida Jansson                  86 8051  1:09.35  2:25.60  3:43.82  5:03.16
      Upsala Simsällskap                   6:22.24  7:40.80  8:59.18 10:17.27

  2. Anna Molin                   86       1:14.89  2:36.52  3:59.24  5:21.99
      Sandvikens Sim O Hoppklubb           6:44.82  8:08.18  9:31.10 10:52.62

  3. Anna Nordin                  86 9999  1:19.77  2:45.01  4:11.45  5:39.16
      Harnäs-Skutskär Simsällskap          7:06.63  8:34.48 10:02.44 11:24.14

  4. Hanna Heikkinen              86 9999  1:18.75  2:44.07  4:11.46  5:39.04
      Harnäs-Skutskär Simsällskap          7:06.68  8:34.59 10:02.34 11:24.82

  5. Sara Olsson                  86 9999  1:21.55  2:52.79  4:25.75  5:59.83
      Österby Simsällskap                  7:34.49  9:09.09 10:44.27 12:15.56


            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m

  1. Sarah Sundin                 87 7247  1:09.39  2:24.09  3:37.86  4:53.86
      Söderhamns Simsällskap               6:10.26  7:27.54  8:46.03 10:01.47

  2. Terese Olofsson              88       1:12.00  2:27.99  3:45.01  5:03.48
      Sandvikens Sim O Hoppklubb           6:22.69  7:42.20  9:01.34 10:19.44

  3. Emelie Lindh                 88       1:13.08  2:33.68  3:54.54  5:16.42
      Borlänge Simsällskap                 6:38.35  8:00.18  9:21.89 10:41.11

  4. Kristin Ericsson             88 6522  1:15.34  2:36.26  3:58.45  5:20.35
      Harnäs-Skutskär Simsällskap          6:41.72  8:03.72  9:25.64 10:43.41

  5. Linn Haglöf                  87       1:15.82  2:38.93  4:01.74  5:23.11
      Borlänge Simsällskap                 6:45.97  8:08.65  9:31.73 10:51.22

  6. Louise Lund                  87       1:13.63  2:35.88  3:59.92  5:24.74
      Borlänge Simsällskap                 6:50.05  8:16.82  9:41.65 11:03.65

  7. Jennifer Strömberg           88 9999  1:19.05  2:42.62  4:10.15  5:36.33
      Harnäs-Skutskär Simsällskap          7:00.11  8:23.45  9:46.05 11:06.78

  8. Emilie Långsved              87 9999  1:16.76  2:40.67  4:05.98  5:31.66
      Harnäs-Skutskär Simsällskap          6:57.43  8:23.16  9:49.28 11:11.50

  9. Zhinous Nowrouzi             87 9999  1:16.56  2:40.42  4:05.96  5:31.71
      Upsala Simsällskap                   6:58.99  8:26.65  9:53.43 11:18.98

 10. Johanna Ericson              87 6521  1:16.24  2:39.41  4:04.28  5:31.48
      Harnäs-Skutskär Simsällskap          7:05.81  8:27.72  9:55.71 11:22.53

 11. Josefin Åsberg               88 9999  1:19.27  2:44.44  4:10.90  5:38.77
      Harnäs-Skutskär Simsällskap          7:04.64  8:31.53  9:58.58 11:23.66


            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m

  1. Gracia Denkji                89       1:16.10  2:44.16  4:11.55  5:40.50
      Borlänge Simsällskap                 7:10.59  8:39.19 10:07.13 11:30.63

  2. Mimmi Johansson              89 9999  1:21.49  2:54.34  4:29.17  6:03.53
      Österby Simsällskap                  7:37.61  9:10.99 10:45.44 12:14.37


   GREN: 3  100m FJÄRILSIM HERRA      FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Petri Tuovila                81         28.08                    1:01.47
      Borlänge Simsällskap
  2. Jim Asprou                   82 1041    29.46                    1:05.69
      Hallsbergs SK
  3. Martin Bergström             82 9999    32.69                    1:12.42
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Erik Abrahamsson             85 3080    31.38                    1:07.19
      Söderhamns Simsällskap
  2. Erik Rynnes                  86 9999    30.71                    1:09.27
      Upsala Simsällskap
  3. Johan Lundh                  85 0270    33.70                    1:10.84
      Falu Simsällskap
  4. Fredrik Öhlund               85 9999    33.31                    1:13.17
      Upsala Simsällskap
  5. Henrik Haraldsson            85 9999    34.93                    1:16.78
      Söderhamns Simsällskap
  6. Jacob Ericsson               85 9999    35.98                    1:19.23
      Upsala Simsällskap
  7. Samuel Rumar                 86 4617    33.47                    1:19.32
      Upsala Simsällskap
  8. Mattias Ericson              85 9999    39.42                    1:26.22
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  9. Erik Strand                  86 9999    41.09                    1:30.57
      Falu Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Öberg                87 1040    31.98                    1:09.22
      Hallsbergs SK
  2. Christoffer Wikström         87 2491    32.19                    1:09.94
      Upsala Simsällskap
  3. Tomas Andersson              88 1624    33.05                    1:10.81
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  4. Oskar Melin                  87 9999    33.25                    1:12.36
      Hallsbergs SK
  5. Rikard Sjöstrand             87 9999    37.82                    1:19.86
      Falu Simsällskap
  6. Johannes Sjöberg             88 9999    36.96                    1:23.57
      Falu Simsällskap
  7. Jesper Bragstedt             87 9999    39.92                    1:25.91
      Falu Simsällskap
  8. Erik Hällman                 87         39.15                    1:29.42
      Borlänge Simsällskap
  9. Eric Tapia                   88 9999    39.32                    1:29.43
      Upsala Simsällskap
 10. Ram Alaish                   88         36.99                    1:31.48
      Avesta Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Björn Sundin                 90 9999    38.18                    1:24.86
      Österby Simsällskap
  2. Jonas Uhlbäck                90 9999    44.30                    1:37.47
      Borlänge Simsällskap
  3. Olof Hällman                 89         46.97                    1:44.24
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 4  200m FJÄRILSIM DAMER      FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sarah Sundin                 87 7247    33.54  1:12.41  1:53.70  2:31.93
      Söderhamns Simsällskap
  2. Therese Millard              88         37.29  1:20.38  2:08.31  2:56.37
      Borlänge Simsällskap
  3. Anneli Lapinski              87 9999    46.78  1:44.28  2:45.31  3:48.55
      Söderhamns Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sandra Hedblom               90         46.36  1:44.18  2:43.07  3:38.22
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 5  400m MEDLEY HERRAR        FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Martin Bergström             82 9999  1:19.76  2:45.32  4:21.60  5:34.03
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  2. David Sandström              84 9999  1:29.42  3:08.87  4:45.60  6:05.89
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Christian Sundberg           86 9999  1:18.58  2:48.80  4:19.81  5:36.43
      Söderhamns Simsällskap
  2. Mattias Ericson              85 9999  1:29.44  3:19.81  4:27.77  5:46.68
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  3. Marcus Engström              86 9999  1:26.99  2:53.55  4:36.43  5:52.38
      Upsala Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Tomas Andersson              88 1624  1:17.57  2:42.87  4:14.54  5:24.12
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  2. Henri Lehtonen               87 1642  1:32.53  3:10.16  4:46.22  6:09.74
      Upsala Simsällskap
  3. Filip Nordin                 88 9999  1:31.21  3:10.69  5:04.57  6:29.68
      Upsala Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Björn Sundin                 90 9999  1:36.64  3:09.09  4:59.91  6:24.48
      Österby Simsällskap
  2. Janne Goltermann             89 9999  1:39.85  3:18.09  5:08.39  6:31.99
      Upsala Simsällskap

   GREN: 6  200m MEDLEY DAMER         FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Tina Söderlind               84 9999    41.77  1:32.60  2:27.67  3:12.74
      Upsala Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sara Dagervik                86 5244    36.01  1:16.08  2:04.90  2:39.42
      Upsala Simsällskap
  2. Anna Vinnars                 86 7177    35.10  1:18.78  2:03.27  2:42.44
      Upsala Simsällskap
  3. Jessica Bryggare             86 5667    36.19  1:20.89  2:06.59  2:44.78
      Falu Simsällskap
  4. Maria Karlsson               85 5246    35.95  1:18.60  2:07.71  2:44.88
      Upsala Simsällskap
  5. Anna Cederlund               85 9999    37.41  1:21.78  2:12.42  2:50.20
      Hedemora Simsällskap
  6. Cecilia Beckman-Persson      85 5059    37.40  1:25.56  2:12.18  2:52.16
      Upsala Simsällskap
  7. Mia Lutvica                  85 9999    34.76  1:20.86  2:11.52  2:53.53
      Upsala Simsällskap
  8. Therese Jonsson              86 9999    38.68  1:23.04  2:18.11  2:58.16
      Bollnäs Simsällskap
  9. Maria Olsson                 86 9999    37.94  1:25.76  2:18.81  3:00.01
      Bollnäs Simsällskap
 10. Anna Nordin                  86 9999    40.36  1:29.27  2:22.53  3:02.10
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 11. Emma Lindblom                86 9999    38.54  1:25.58  2:21.07  3:02.98
      Avesta Simsällskap
 12. Sara Olsson                  86 9999    42.81  1:29.07  2:24.67  3:05.79
      Österby Simsällskap
 13. Lisa-Lee Storrönning         86 9999  1:27.97  1:57.37  2:49.07  3:43.49
      Bollnäs Simsällskap
     Hanna Heikkinen              86 9999                                 DSQ
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sofia Persson                87 6197    33.89  1:15.36  2:01.95  2:38.43
      Hedemora Simsällskap
  2. Therese Millard              88         35.92  1:19.53  2:08.35  2:46.79
      Borlänge Simsällskap
     Maria Groth                  88 7608    35.58  1:19.29  2:08.04  2:46.79
      Hedemora Simsällskap
  4. Emelie Gunnarsson            88 7701    35.33  1:19.79  2:09.77  2:47.50
      Hedemora Simsällskap
  5. Emelie Bränd                 87 6194    35.90  1:21.18  2:08.57  2:48.57
      Hedemora Simsällskap
  6. Johanna Ericson              87 6521    37.92  1:24.32  2:11.10  2:48.75
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  7. Emelie Lindh                 88         37.13  1:23.93  2:09.63  2:50.10
      Borlänge Simsällskap
  8. Kristin Ericsson             88 6522    40.27  1:26.96  2:13.32  2:51.60
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  9. Josefin Åsberg               88 9999    39.82  1:26.86  2:13.24  2:54.46
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 10. Jennifer Strömberg           88 9999    41.10  1:28.03  2:20.77  2:58.96
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 11. Emilie Långsved              87 9999    40.91  1:28.02  2:21.27  2:59.38
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 12. Sanna Eriksson               87         37.39  1:22.77  2:16.33  2:59.44
      Borlänge Simsällskap
 13. Sofia Jansson                88 7139    38.09  1:21.57  2:15.98  3:00.32
      Upsala Simsällskap
 14. Emy Krüger                   87 9999    37.90  1:27.13  2:22.13  3:00.61
      Falu Simsällskap
 15. Linn Haglöf                  87         39.68  1:27.61  2:21.19  3:02.84
      Borlänge Simsällskap
 16. Elin Gunnars                 87         40.56  1:30.92  2:24.54  3:06.53
      Borlänge Simsällskap
 17. Michaela Agnarsson           87 9999    41.89  1:30.54  2:28.10  3:12.98
      Upsala Simsällskap
 18. Maria Nordgren               87 9999    44.18  1:36.91  2:27.53  3:14.82
      Upsala Simsällskap
 19. Ida Forslund                 88 9999    41.84  1:34.67  2:30.75  3:14.88
      Upsala Simsällskap
 20. Malin Bromark                88 9999    41.51  1:32.86  2:32.51  3:16.51
      Upsala Simsällskap
 21. Caroline Dalhäll             88 9999    46.26  1:37.82  2:33.99  3:17.95
      Avesta Simsällskap
 22. Eva Kesek                    88 9999    45.42  1:35.81  2:33.86  3:18.48
      Upsala Simsällskap
 23. Anneli Lapinski              87 9999    47.45  1:47.80  2:49.48  3:33.91
      Söderhamns Simsällskap
     Emelie Bolin                 88 5963                                 DSQ
      Hallsbergs SK
     Malin Karlsson               88                                      DSQ
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Daniela Ragnås               89 9999    37.24  1:23.23  2:15.43  2:55.14
      Hedemora Simsällskap
  2. Emilia Sjölinder             89         38.59  1:28.53  2:19.50  2:58.71
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  3. Amanda Fischer               89 7148    39.77  1:24.45  2:20.82  3:00.44
      Upsala Simsällskap
  4. Kristin Nilsson              89 9999    39.96  1:36.59  2:19.27  3:03.95
      Bollnäs Simsällskap
  5. Frida Wigren                 90 9999    42.10  1:34.94  2:27.09  3:05.75
      Söderhamns Simsällskap
  6. Jonna Viklund                89 9999    40.64  1:29.61  2:20.80  3:06.57
      Hedemora Simsällskap
  7. Gracia Denkji                89         42.62  1:33.13  2:26.51  3:07.94
      Borlänge Simsällskap
  8. Mimmi Johansson              89 9999    46.64  1:34.36  2:27.64  3:09.72
      Österby Simsällskap
  9. Alexandra Gillström          89         42.95  1:34.84  2:29.50  3:11.47
      Borlänge Simsällskap
 10. Caroline Holmqvist           89 9999    47.06  1:36.16  2:29.12  3:15.23
      Österby Simsällskap
 11. Madeleine Agnarsson          89 9999    47.94  1:40.43  2:38.56  3:26.45
      Upsala Simsällskap
 12. Josefin Jernberg             90         54.10  1:53.73  2:59.67  3:50.22
      Borlänge Simsällskap
 13. Sanne Rönning                90 9999    51.53  1:53.34  2:54.29  3:53.88
      Bollnäs Simsällskap
 14. Sandra Forsberg              89 9999    51.86  2:09.75  3:11.37  4:05.79
      Bollnäs Simsällskap
     Klara Åhlström               89 9999                              AVBRÖT
      Bollnäs Simsällskap
     Johanna Persson              89 9999                                 DSQ
      Hedemora Simsällskap
     Anna-Maria Martinsson        89 9999                                 DSQ
      Bollnäs Simsällskap

   GREN: 7  4*100m FRISIM HERRAR      FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Borlänge SS Lag 1                                                5:27.88
      Borlänge Simsällskap
      Jonas Uhlbäck               90 9999    38.84  1:24.37           1:24.37
      Olof Hällman                89         39.46  1:25.91           2:50.28
      Staffan Gabrielsson         89         36.41  1:15.74           4:06.02
      Olle Eriksson               89         52.44  1:21.86           5:27.88

     Upsala Pojkar 87 Lag1        87 9999                                 DSQ
      Upsala Simsällskap
      Christoffer Wikström        87 2491    28.99  1:01.38           1:01.38
      Sebastian Wikström          88 2492    29.30  1:02.36           2:03.74


   GREN: 8  4*100m FRISIM DAMER       FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Hedemora SS Lag 1            87 9999                             4:30.04
      Hedemora Simsällskap
      Sofia Persson               87 6197    31.33  1:05.70           1:05.70
      Emelie Bränd                87 6194    32.86  1:08.86           2:14.56
      Emelie Gunnarsson           88 7701    33.06  1:09.82           3:24.38
      Maria Groth                 88 7608    31.62  1:05.66           4:30.04

  2. Borlänge SS Lag 1 Fl                                             4:33.94
      Borlänge Simsällskap
      Therese Millard             88         32.68  1:07.86           1:07.86
      Emelie Lindh                88         33.22  1:10.21           2:18.07
      Linn Haglöf                 87         32.78  1:09.70           3:27.77
      Louise Lund                 87         31.91  1:06.17           4:33.94

  3. Lag 1 Harnäs                 87 9999                             4:40.97
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Johanna Ericson             87 6521    32.55  1:08.85           1:08.85
      Emilie Långsved             87 9999    33.42  1:11.46           2:20.31
      Kristin Ericsson            88 6522    32.74  1:08.75           3:29.06
      Josefin Åsberg              88 9999    34.01  1:11.91           4:40.97

  4. Borlänge SS Lag 2 Fl                                             4:58.08
      Borlänge Simsällskap
      Sanna Eriksson              87         33.93  1:11.64           1:11.64
      Gracia Denkji               89         34.41  1:14.96           2:26.60
      Malin Karlsson              88         34.89  1:13.90           3:40.50
      Elin Gunnars                87         36.29  1:17.58           4:58.08

  5. Hedemora SS Lag 2            87 9999                             4:59.15
      Hedemora Simsällskap
      Daniela Ragnås              89 9999    33.33  1:11.70           1:11.70
      Jonna Viklund               89 9999    37.64  1:29.81           2:41.51
      Jonna Mårtensson            88 7607    23.09  1:01.71           3:43.22
      Johanna Persson             89 9999    35.58  1:15.93           4:59.15

  6. Upsala Flickor Lag2             9999                             5:15.77
      Upsala Simsällskap
      Michaela Agnarsson          87 9999    34.96  1:15.48           1:15.48
      Malin Bromark               88 9999    36.44  1:18.10           2:33.58
      Ida Forslund                88 9999    36.29  1:18.77           3:52.35
      Madeleine Agnarsson         89 9999    37.94  1:23.42           5:15.77

  7. Borlänge SS Lag 3 Fl            9999                             5:27.33
      Borlänge Simsällskap
      Alexandra Gillström         89         36.73  1:15.30           1:15.30
      Rebecka Stenkvist           88         37.98  1:24.36           2:39.66
      Sandra Hedblom              90         40.87  1:27.91           4:07.57
      Marlene Gunnarsson          88         38.15  1:19.76           5:27.33

  8. Bollnäs SS                      9999                             5:36.71
      Bollnäs Simsällskap
      Kristin Nilsson             89 9999    36.78  1:17.98           1:17.98
      Klara Åhlström              89 9999    41.57  1:28.67           2:46.65
      Matilda Åhlström            91 9999    40.48  1:40.93           4:27.58
      Anna-Maria Martinsson       89 9999    25.42  1:09.13           5:36.71

     Upsala Flickor Lag1             9999                                 DSQ
      Upsala Simsällskap
      Amanda Fischer              89 7148    33.47  1:10.81           1:10.81
      Madeleine Ejdestam          89 9999    32.55  1:09.18           2:19.99
      Zhinous Nowrouzi            87 9999    33.46  1:11.98           3:31.97


   GREN: 9  4*100m FRISIM HERRAR      FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Borlänge SS Lag 1                                                3:59.34
      Borlänge Simsällskap
      Petri Tuovila               81         26.36    54.37             54.37
      Adam Flink                  84         28.08    59.02           1:53.39
      Erik Zidén                  86         28.61  1:00.61           2:54.00
      Erik Hällman                87         30.65  1:05.34           3:59.34

  2. Lag 1 Harnäs                    9999                             4:09.27
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Tomas Andersson             88 1624    29.07    59.13             59.13
      Martin Bergström            82 9999    27.65    58.69           1:57.82
      David Sandström             84 9999    30.81  1:05.58           3:03.40
      Mattias Ericson             85 9999    31.19  1:05.87           4:09.27

  3. Falu Simsällskap                9999                             4:15.75
      Falu Simsällskap
      Jesper Bragstedt            87 9999    32.03  1:06.90           1:06.90
      Adam Östblom                85 9999    30.72  1:05.28           2:12.18
      Rikard Sjöstrand            87 9999    31.34  1:05.18           3:17.36
      Johan Lundh                 85 0270    27.93    58.39           4:15.75

  4. Upsala Simsällskap Herrar    86 9999                             4:17.45
      Upsala Simsällskap
      Erik Rynnes                 86 9999    28.95  1:01.57           1:01.57
      Marcus Engström             86 9999    30.23  1:03.53           2:05.10
      Samuel Rumar                86 4617    30.76  1:06.42           3:11.52
      Viktor Ek                   85 9999    31.82  1:05.93           4:17.45


   GREN: 10 4*100m FRISIM DAMER       FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Upsala Flickor Lag1             9999                             4:20.00
      Upsala Simsällskap
      Sara Dagervik               86 5244    30.82  1:03.06           1:03.06
      Maria Karlsson              85 5246    30.72  1:04.69           2:07.75
      Anna Vinnars                86 7177    31.17  1:05.75           3:13.50
      Ida Jansson                 86 8051    32.04  1:06.50           4:20.00

  2. Falu Simsällskap                9999                             4:30.43
      Falu Simsällskap
      Emy Krüger                  87 9999    32.22  1:08.62           1:08.62
      Lina Eriksson               86         32.30  1:09.76           2:18.38
      Anna Ström                  87         31.20  1:05.74           3:24.12
      Jessica Bryggare            86 5667    31.32  1:06.31           4:30.43

  3. Upsala Flickor Lag2             9999                             4:49.24
      Upsala Simsällskap
      Cecilia Beckman-Persson     85 5059    35.56  1:12.99           1:12.99
      Anna Eklund                 85 9999    32.51  1:09.18           2:22.17
      Mia Lutvica                 85 9999    33.78  1:11.74           3:33.91
      Tina Söderlind              84 9999    35.10  1:15.33           4:49.24


   GREN: 11 200m RYGGSIM HERRAR       FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Adam Flink                   84         36.22  1:13.90  1:53.02  2:32.40
      Borlänge Simsällskap
  2. Martin Bergström             82 9999    36.99  1:17.65  1:59.18  2:38.82
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Johan Lundh                  85 0270    33.78  1:09.66  1:46.69  2:22.00
      Falu Simsällskap
  2. Marcus Engström              86 9999    38.85  1:19.70  2:02.26  2:43.49
      Upsala Simsällskap
  3. Mattias Ericson              85 9999    39.63  1:21.05  2:03.25  2:44.05
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  4. Viktor Ek                    85 9999    41.52  1:27.81  2:14.90  2:59.31
      Upsala Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Öberg                87 1040    33.71  1:09.93  1:46.25  2:20.77
      Hallsbergs SK
  2. Christoffer Wikström         87 2491    35.42  1:14.02  1:52.01  2:29.61
      Upsala Simsällskap
  3. Sebastian Wikström           88 2492    36.48  1:15.81  1:55.80  2:35.54
      Upsala Simsällskap
  4. Rikard Sjöstrand             87 9999    37.35  1:18.09  1:58.71  2:36.37
      Falu Simsällskap
  5. Johannes Sjöberg             88 9999    37.86  1:18.63  1:59.69  2:37.73
      Falu Simsällskap
  6. Tomas Andersson              88 1624    38.18  1:18.15  1:58.36  2:37.97
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  7. Filip Nordin                 88 9999    42.91  1:28.66  2:14.58  2:59.65
      Upsala Simsällskap
  8. Erik Cederlund               88 9999    43.16  1:28.63  2:16.41  3:04.20
      Hedemora Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Björn Sundin                 90 9999    40.62  1:24.41  2:08.57  2:51.12
      Österby Simsällskap
  2. Olle Eriksson                89       1:08.38  1:40.92  2:33.50  3:22.57
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 12 100m RYGGSIM DAMER        FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Virginia Gunes               84         37.40                    1:18.50
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sara Dagervik                86 5244    37.88                    1:16.63
      Upsala Simsällskap
  2. Maria Karlsson               85 5246    42.84                    1:17.51
      Upsala Simsällskap
  3. Anna Eklund                  85 9999    40.13                    1:22.74
      Upsala Simsällskap
  4. Mia Lutvica                  85 9999    41.34                    1:23.17
      Upsala Simsällskap
  5. Therese Jonsson              86 9999    41.31                    1:23.31
      Bollnäs Simsällskap
  6. Anna Cederlund               85 9999    47.09                    1:23.70
      Hedemora Simsällskap
  7. Anna Molin                   86         41.54                    1:24.89
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  8. Emma Lindblom                86 9999    41.51                    1:25.52
      Avesta Simsällskap
  9. Sara Olsson                  86 9999    49.07                    1:25.99
      Österby Simsällskap
 10. Anna Nordin                  86 9999    43.35                    1:28.99
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 11. Maria Olsson                 86 9999    44.03                    1:29.10
      Bollnäs Simsällskap
 12. Hanna Heikkinen              86 9999    44.36                    1:30.85
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
     Lisa-Lee Storrönning         86 9999                                 DSQ
      Bollnäs Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sarah Sundin                 87 7247    33.71                    1:09.45
      Söderhamns Simsällskap
  2. Sofia Persson                87 6197    37.40                    1:16.21
      Hedemora Simsällskap
  3. Terese Olofsson              88         38.47                    1:17.84
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  4. Therese Millard              88         38.11                    1:17.94
      Borlänge Simsällskap
  5. Sofia Jansson                88 7139    38.88                    1:19.32
      Upsala Simsällskap
  6. Emelie Gunnarsson            88 7701    38.67                    1:20.06
      Hedemora Simsällskap
  7. Jonna Mårtensson             88 7607    39.39                    1:20.92
      Hedemora Simsällskap
  8. Sanna Eriksson               87         39.71                    1:21.82
      Borlänge Simsällskap
  9. Emelie Bolin                 88 5963    41.20                    1:24.47
      Hallsbergs SK
 10. Zhinous Nowrouzi             87 9999    41.86                    1:24.50
      Upsala Simsällskap
 11. Johanna Ericson              87 6521    41.39                    1:24.96
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 12. Josefin Åsberg               88 9999    41.80                    1:25.26
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 13. Kristin Ericsson             88 6522    42.47                    1:26.65
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 14. Michaela Agnarsson           87 9999    47.14                    1:27.22
      Upsala Simsällskap
 15. Malin Karlsson               88         43.14                    1:28.36
      Borlänge Simsällskap
 16. Linn Haglöf                  87         44.03                    1:28.39
      Borlänge Simsällskap
 17. Eva Kesek                    88 9999    43.54                    1:28.77
      Upsala Simsällskap
 18. Jennifer Strömberg           88 9999    44.62                    1:29.93
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 19. Malin Bromark                88 9999    45.08                    1:31.61
      Upsala Simsällskap
 20. Linda Rückert                87 9999    44.73                    1:32.66
      Falu Simsällskap
 21. Emilie Långsved              87 9999    44.95                    1:33.07
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 22. Caroline Dalhäll             88 9999    46.98                    1:34.85
      Avesta Simsällskap
 23. Elin Gunnars                 87         46.64                    1:35.56
      Borlänge Simsällskap
 24. Ida Forslund                 88 9999    46.34                    1:36.52
      Upsala Simsällskap
 25. Therese Höök                 88         46.03                    1:36.83
      Borlänge Simsällskap
 26. Maria Nordgren               87 9999    48.08                    1:40.01
      Upsala Simsällskap
 27. Marlene Gunnarsson           88         48.81                    1:41.11
      Borlänge Simsällskap
 28. Rebecka Stenkvist            88         50.51                    1:42.64
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Daniela Ragnås               89 9999    41.49                    1:24.42
      Hedemora Simsällskap
  2. Amanda Fischer               89 7148    40.93                    1:25.43
      Upsala Simsällskap
  3. Mimmi Johansson              89 9999    42.71                    1:26.78
      Österby Simsällskap
  4. Gracia Denkji                89         42.83                    1:27.68
      Borlänge Simsällskap
  5. Caroline Holmqvist           89 9999    43.38                    1:28.30
      Österby Simsällskap
  6. Anna-Maria Martinsson        89 9999    44.20                    1:28.98
      Bollnäs Simsällskap
  7. Kristin Nilsson              89 9999    43.91                    1:31.34
      Bollnäs Simsällskap
  8. Maja Pettersson              89 9999    45.04                    1:33.90
      Leksands Simförening
  9. Frida Wigren                 90 9999    53.80                    1:35.67
      Söderhamns Simsällskap
 10. Stina Linderholm             91         44.30                    1:37.28
      Borlänge Simsällskap
 11. Sanne Rönning                90 9999    55.77                    1:54.57
      Bollnäs Simsällskap
 12. Matilda Åhlström             91 9999    53.85                    1:55.91
      Bollnäs Simsällskap

   GREN: 13 100m BRÖSTSIM HERRAR      FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. David Sandström              84 9999    37.71                    1:20.21
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Erik Abrahamsson             85 3080    35.10                    1:15.56
      Söderhamns Simsällskap
  2. Fredrik Öhlund               85 9999    36.59                    1:17.63
      Upsala Simsällskap
  3. Jacob Ericsson               85 9999    36.27                    1:18.61
      Upsala Simsällskap
  4. Christian Sundberg           86 9999    37.03                    1:19.98
      Söderhamns Simsällskap
  5. Mattias Ericson              85 9999    39.27                    1:22.27
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  6. Nils Persson                 86 9999    40.14                    1:27.42
      Söderhamns Simsällskap
  7. Daniel Karlsson              86 9999    44.52                    1:34.94
      Upsala Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Oskar Melin                  87 9999    36.79                    1:18.09
      Hallsbergs SK
  2. Jesper Bragstedt             87 9999    36.23                    1:18.12
      Falu Simsällskap
  3. Henri Lehtonen               87 1642    37.27                    1:18.13
      Upsala Simsällskap
  4. Sebastian Wikström           88 2492    39.97                    1:23.15
      Upsala Simsällskap
  5. Tomas Andersson              88 1624    40.21                    1:23.94
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  6. Eric Tapia                   88 9999    42.08                    1:28.65
      Upsala Simsällskap
  7. Ram Alaish                   88         41.79                    1:29.25
      Avesta Simsällskap
  8. Erik Hällman                 87         42.65                    1:31.54
      Borlänge Simsällskap
  9. Patrik Hansson               88 9999    43.90                    1:33.47
      Avesta Simsällskap
 10. Viktor Wigren                88 9999    46.71                    1:37.09
      Söderhamns Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Janne Goltermann             89 9999    43.98                    1:33.99
      Upsala Simsällskap
  2. Jonas Uhlbäck                90 9999    47.03                    1:38.60
      Borlänge Simsällskap
  3. Nils Schönberg               89 9999    47.25                    1:41.25
      Hedemora Simsällskap
  4. Jonathan Goude               90 9999    49.62                    1:45.91
      Söderhamns Simsällskap
  5. Olof Hällman                 89         51.21                    1:47.22
      Borlänge Simsällskap
  6. Staffan Gabrielsson          89         51.67                    1:48.78
      Borlänge Simsällskap
  7. Olle Eriksson                89         55.59                    1:58.53
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 14 200m BRÖSTSIM DAMER       FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jessica Bryggare             86 5667    40.15  1:25.25  2:11.01  2:56.54
      Falu Simsällskap
  2. Cecilia Beckman-Persson      85 5059    43.41  1:31.27  2:20.05  3:08.10
      Upsala Simsällskap
  3. Sara Olsson                  86 9999    51.43  1:47.21  2:43.91  3:40.19
      Österby Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Emelie Bolin                 88 5963    40.39  1:26.09  2:12.61  2:58.10
      Hallsbergs SK
  2. Kristin Ericsson             88 6522    41.20  1:27.63  2:14.13  2:58.45
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  3. Emelie Lindh                 88         40.97  1:28.20  2:15.13  2:59.07
      Borlänge Simsällskap
  4. Emelie Bränd                 87 6194    41.09  1:27.71  2:14.39  2:59.88
      Hedemora Simsällskap
  5. Johanna Ericson              87 6521    42.77  1:29.02  2:15.55  3:02.15
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  6. Josefin Åsberg               88 9999    42.18  1:29.34  2:17.98  3:05.99
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  7. Maria Nordgren               87 9999    43.91  1:33.45  2:25.01  3:14.80
      Upsala Simsällskap
  8. Elin Gunnars                 87         47.33  1:41.15  2:35.03  3:28.08
      Borlänge Simsällskap
  9. Caroline Dalhäll             88 9999    48.80  1:41.80  2:36.74  3:32.02
      Avesta Simsällskap
 10. Eva Kesek                    88 9999    51.12  1:45.58  2:41.70  3:37.39
      Upsala Simsällskap
 11. Ida Forslund                 88 9999    50.84  1:47.72  2:45.94  3:41.56
      Upsala Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Emilia Sjölinder             89         44.21  1:33.98  2:25.34  3:13.87
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  2. Madeleine Ejdestam           89 9999    43.39  1:33.41  2:25.18  3:16.91
      Upsala Simsällskap
  3. Jonna Viklund                89 9999    45.43  1:35.71  2:27.31  3:17.70
      Hedemora Simsällskap
  4. Caroline Holmqvist           89 9999    44.69  1:35.37  2:27.04  3:17.93
      Österby Simsällskap
  5. Kristin Jacobsson            90         45.97  1:39.04  2:33.98  3:26.51
      Borlänge Simsällskap
  6. Kristin Nilsson              89 9999    46.96  1:40.23  2:34.96  3:28.92
      Bollnäs Simsällskap
  7. Mimmi Johansson              89 9999    47.94  1:42.48  2:36.95  3:29.49
      Österby Simsällskap
  8. Madeleine Agnarsson          89 9999    51.55  1:47.65  2:44.44  3:37.61
      Upsala Simsällskap
  9. Alexandra Gillström          89         49.03  1:45.23  2:43.40  3:39.17
      Borlänge Simsällskap
 10. Sandra Hedblom               90         51.98  1:53.30  2:53.49  3:51.16
      Borlänge Simsällskap
     Klara Åhlström               89 9999                                 DSQ
      Bollnäs Simsällskap

   GREN: 15 200m FRISIM HERRAR        FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Martin Bergström             82 9999    29.79  1:04.39  1:39.71  2:11.66
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  2. Jim Asprou                   82 1041    29.75  1:02.52  1:37.19  2:11.77
      Hallsbergs SK
  3. Adam Flink                   84         30.54  1:04.22  1:38.86  2:13.77
      Borlänge Simsällskap
  4. David Sandström              84 9999    33.25  1:11.58  1:49.67  2:27.18
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Erik Abrahamsson             85 3080    29.77  1:03.81  1:36.30  2:07.72
      Söderhamns Simsällskap
  2. Johan Lundh                  85 0270    30.04  1:03.39  1:37.72  2:10.56
      Falu Simsällskap
  3. Henrik Haraldsson            85 9999    30.06  1:02.98  1:37.34  2:11.34
      Söderhamns Simsällskap
  4. Erik Rynnes                  86 9999    30.72  1:05.53  1:40.70  2:16.40
      Upsala Simsällskap
  5. Erik Zidén                   86         30.49  1:05.10  1:41.57  2:16.88
      Borlänge Simsällskap
  6. Christian Sundberg           86 9999    31.95  1:07.12  1:43.97  2:19.80
      Söderhamns Simsällskap
  7. Marcus Engström              86 9999    32.82  1:09.04  1:45.88  2:21.17
      Upsala Simsällskap
  8. Adam Östblom                 85 9999    33.13  1:10.08  1:47.53  2:23.08
      Falu Simsällskap
  9. Erik Strand                  86 9999    32.70  1:09.45  1:47.28  2:24.07
      Falu Simsällskap
 10. Samuel Rumar                 86 4617    32.67  1:09.29  1:48.36  2:26.25
      Upsala Simsällskap
 11. Viktor Ek                    85 9999    34.09  1:12.43  1:52.60  2:28.68
      Upsala Simsällskap
 12. Mattias Ericson              85 9999    34.83  1:13.43  1:53.02  2:29.74
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 13. Nils Persson                 86 9999    33.96  1:11.96  1:51.36  2:30.92
      Söderhamns Simsällskap
 14. Jacob Ericsson               85 9999    33.30  1:12.07  1:53.08  2:32.00
      Upsala Simsällskap
 15. Daniel Karlsson              86 9999    36.87  1:18.11  2:02.32  2:45.05
      Upsala Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Öberg                87 1040    29.90  1:03.48  1:36.60  2:08.12
      Hallsbergs SK
  2. Tomas Andersson              88 1624    30.90  1:05.39  1:39.08  2:11.00
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  3. Oskar Melin                  87 9999    30.66  1:04.66  1:38.41  2:11.25
      Hallsbergs SK
  4. Christoffer Wikström         87 2491    31.10  1:05.85  1:40.13  2:12.21
      Upsala Simsällskap
  5. Rikard Sjöstrand             87 9999    33.18  1:09.77  1:46.92  2:20.92
      Falu Simsällskap
  6. Jimmy Oscarsson              87 9999    32.92  1:10.18  1:48.65  2:24.41
      Upsala Simsällskap
  7. Johannes Sjöberg             88 9999    34.05  1:11.80  1:50.35  2:27.05
      Falu Simsällskap
  8. Jesper Bragstedt             87 9999    34.32  1:13.27  1:53.45  2:31.13
      Falu Simsällskap
  9. Eric Tapia                   88 9999    34.35  1:13.02  1:54.40  2:31.45
      Upsala Simsällskap
 10. Filip Nordin                 88 9999    34.35  1:14.16  1:54.11  2:33.27
      Upsala Simsällskap
 11. Viktor Wigren                88 9999    36.18  1:15.59  1:55.53  2:33.73
      Söderhamns Simsällskap
 12. Erik Hällman                 87         33.32  1:17.83  1:57.71  2:35.75
      Borlänge Simsällskap
 13. Patrik Hansson               88 9999    36.48  1:23.57  1:59.68  2:38.54
      Avesta Simsällskap
 14. Erik Cederlund               88 9999    36.06  1:17.34  1:59.57  2:39.36
      Hedemora Simsällskap
 15. Ram Alaish                   88         37.77  1:20.67  2:06.62  2:49.21
      Avesta Simsällskap
 16. Björn Johansson              88         40.46  1:32.69  2:12.96  2:58.50
      Borlänge Simsällskap
 17. Daniel Eriksson              88 9999    47.41  1:29.53  2:20.90  3:09.68
      Hedemora Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Björn Sundin                 90 9999    37.43  1:18.78  1:59.68  2:37.65
      Österby Simsällskap
  2. Janne Goltermann             89 9999    36.24  1:18.46  2:01.79  2:43.60
      Upsala Simsällskap
  3. Staffan Gabrielsson          89         37.34  1:19.65  2:02.84  2:45.55
      Borlänge Simsällskap
  4. Jonathan Goude               90 9999    39.15  1:23.20  2:06.74  2:48.48
      Söderhamns Simsällskap
  5. Jonas Uhlbäck                90 9999    41.60  1:29.51  2:17.34  3:00.73
      Borlänge Simsällskap
  6. Nils Schönberg               89 9999    40.27  1:28.58  2:31.67  3:07.74
      Hedemora Simsällskap
  7. Olof Hällman                 89         40.58  1:29.77  2:21.35  3:09.24
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 16 100m FRISIM DAMER         FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Virginia Gunes               84         32.46                    1:08.85
      Borlänge Simsällskap
  2. Tina Söderlind               84 9999    36.11                    1:16.26
      Upsala Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sara Dagervik                86 5244    30.89                    1:03.43
      Upsala Simsällskap
  2. Maria Karlsson               85 5246    31.78                    1:05.70
      Upsala Simsällskap
  3. Anna Vinnars                 86 7177    31.89                    1:05.99
      Upsala Simsällskap
  4. Ida Jansson                  86 8051    32.29                    1:06.25
      Upsala Simsällskap
  5. Anna Cederlund               85 9999    32.15                    1:07.30
      Hedemora Simsällskap
  6. Anna Eklund                  85 9999    33.59                    1:09.58
      Upsala Simsällskap
  7. Anna Nordin                  86 9999    33.06                    1:09.89
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Emma Lindblom                86 9999    33.58                    1:10.05
      Avesta Simsällskap
  9. Anna Molin                   86         33.83                    1:10.30
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
 10. Jessica Bryggare             86 5667    32.56                    1:10.41
      Falu Simsällskap
 11. Maria Olsson                 86 9999    34.06                    1:11.32
      Bollnäs Simsällskap
 12. Mia Lutvica                  85 9999    34.43                    1:11.91
      Upsala Simsällskap
 13. Hanna Heikkinen              86 9999    34.86                    1:12.39
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 14. Therese Jonsson              86 9999    35.24                    1:13.07
      Bollnäs Simsällskap
 15. Sara Olsson                  86 9999    35.84                    1:15.08
      Österby Simsällskap
 16. Lisa-Lee Storrönning         86 9999    40.60                    1:24.41
      Bollnäs Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sarah Sundin                 87 7247    30.27                    1:03.67
      Söderhamns Simsällskap
  2. Sofia Persson                87 6197    31.49                    1:04.47
      Hedemora Simsällskap
  3. Maria Groth                  88 7608    31.69                    1:05.53
      Hedemora Simsällskap
  4. Terese Olofsson              88         31.93                    1:05.90
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  5. Therese Millard              88         32.42                    1:07.45
      Borlänge Simsällskap
  6. Louise Lund                  87         32.49                    1:07.53
      Borlänge Simsällskap
  7. Emelie Bränd                 87 6194    32.47                    1:07.58
      Hedemora Simsällskap
  8. Johanna Ericson              87 6521    32.32                    1:08.23
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  9. Emy Krüger                   87 9999    32.75                    1:08.99
      Falu Simsällskap
 10. Sanna Eriksson               87         33.04                    1:09.11
      Borlänge Simsällskap
 11. Linn Haglöf                  87         33.64                    1:09.19
      Borlänge Simsällskap
 12. Kristin Ericsson             88 6522    33.39                    1:09.80
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 13. Emelie Gunnarsson            88 7701    33.31                    1:10.22
      Hedemora Simsällskap
 14. Jonna Mårtensson             88 7607    34.02                    1:10.64
      Hedemora Simsällskap
 15. Emelie Bolin                 88 5963    32.87                    1:10.65
      Hallsbergs SK
 16. Emilie Långsved              87 9999    33.82                    1:10.97
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 17. Zhinous Nowrouzi             87 9999    39.71                    1:11.89
      Upsala Simsällskap
 18. Josefin Åsberg               88 9999    34.27                    1:12.48
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 19. Sofia Jansson                88 7139    34.36                    1:12.64
      Upsala Simsällskap
 20. Malin Karlsson               88         44.19                    1:13.30
      Borlänge Simsällskap
 21. Michaela Agnarsson           87 9999    35.37                    1:14.21
      Upsala Simsällskap
 22. Jennifer Strömberg           88 9999    35.57                    1:15.21
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 23. Linda Rückert                87 9999    35.74                    1:15.75
      Falu Simsällskap
 24. Elin Gunnars                 87         36.89                    1:17.22
      Borlänge Simsällskap
 25. Caroline Dalhäll             88 9999    36.82                    1:17.48
      Avesta Simsällskap
 26. Malin Bromark                88 9999    36.14                    1:17.58
      Upsala Simsällskap
 27. Anneli Lapinski              87 9999    38.52                    1:20.52
      Söderhamns Simsällskap
 28. Ida Forslund                 88 9999    38.58                    1:21.42
      Upsala Simsällskap
 29. Eva Kesek                    88 9999    39.76                    1:23.82
      Upsala Simsällskap
 30. Marlene Gunnarsson           88         39.94                    1:24.93
      Borlänge Simsällskap
 31. Rebecka Stenkvist            88         39.89                    1:25.53
      Borlänge Simsällskap
 32. Maria Nordgren               87 9999    41.85                    1:27.73
      Upsala Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Amanda Fischer               89 7148    33.59                    1:10.09
      Upsala Simsällskap
  2. Daniela Ragnås               89 9999    34.47                    1:11.53
      Hedemora Simsällskap
  3. Gracia Denkji                89         34.04                    1:12.07
      Borlänge Simsällskap
  4. Madeleine Ejdestam           89 9999    34.34                    1:12.62
      Upsala Simsällskap
  5. Frida Wigren                 90 9999    34.98                    1:13.85
      Söderhamns Simsällskap
  6. Alexandra Gillström          89         36.60                    1:14.93
      Borlänge Simsällskap
  7. Johanna Persson              89 9999    35.67                    1:15.24
      Hedemora Simsällskap
  8. Mimmi Johansson              89 9999    36.83                    1:16.72
      Österby Simsällskap
  9. Caroline Holmqvist           89 9999    37.19                    1:17.63
      Österby Simsällskap
 10. Kristin Nilsson              89 9999    37.42                    1:18.58
      Bollnäs Simsällskap
 11. Madeleine Agnarsson          89 9999    39.31                    1:23.64
      Upsala Simsällskap
 12. Anna-Maria Martinsson        89 9999    39.07                    1:23.65
      Bollnäs Simsällskap
 13. Stina Linderholm             91         39.14                    1:25.88
      Borlänge Simsällskap
 14. Maja Pettersson              89 9999    41.37                    1:25.91
      Leksands Simförening
 15. Sandra Hedblom               90         41.28                    1:28.00
      Borlänge Simsällskap
 16. Karoline Gustafsson          90 9999    44.03                    1:32.22
      Leksands Simförening
 17. Kristin Jacobsson            90         42.20                    1:32.74
      Borlänge Simsällskap
 18. Matilda Åhlström             91 9999    44.21                    1:32.97
      Bollnäs Simsällskap
 19. Sandra Forsberg              89 9999    47.53                    1:39.80
      Bollnäs Simsällskap
 20. Sanne Rönning                90 9999    46.15                    1:43.48
      Bollnäs Simsällskap
 21. Malin Gunnarsson             90         46.90                    1:47.53
      Borlänge Simsällskap
     Josefin Jernberg             90                                      DSQ
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 17 4*100m MEDLEY HERRAR      FINAL
            2 timmar efter pass 1

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Upsala Pojkar 87 Lag1        87 9999                             4:50.53
      Upsala Simsällskap
      Sebastian Wikström          88 2492    34.69  1:12.72           1:12.72
      Henri Lehtonen              87 1642    37.51  1:19.58           2:32.30
      Christoffer Wikström        87 2491    32.07  1:09.84           3:42.14
      Jimmy Oscarsson             87 9999    32.30  1:08.39           4:50.53

  2. Borlänge SS Lag 1                                                6:30.11
      Borlänge Simsällskap
      Olle Eriksson               89       1:03.57  1:35.61           1:35.61
      Jonas Uhlbäck               90 9999    48.95  1:45.40           3:21.01
      Olof Hällman                89         48.46  1:49.78           5:10.79
      Staffan Gabrielsson         89         37.85  1:19.32           6:30.11


   GREN: 18 4*100m MEDLEY DAMER       FINAL
            2 timmar efter pass 1

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Borlänge SS Lag 1 Fl                                             5:05.08
      Borlänge Simsällskap
      Therese Millard             88         37.41  1:16.86           1:16.86
      Emelie Lindh                88         38.26  1:22.82           2:39.68
      Louise Lund                 87         35.42  1:17.89           3:57.57
      Linn Haglöf                 87         31.69  1:07.51           5:05.08

  2. Hedemora SS Lag 1            87 9999                             5:10.39
      Hedemora Simsällskap
      Sofia Persson               87 6197    37.08  1:14.67           1:14.67
      Emelie Bränd                87 6194    40.25  1:24.57           2:39.24
      Emelie Gunnarsson           88 7701    37.11  1:24.32           4:03.56
      Maria Groth                 88 7608    31.03  1:06.83           5:10.39

  3. Upsala Flickor Lag1             9999                             5:23.70
      Upsala Simsällskap
      Sofia Jansson               88 7139    39.42  1:20.13           1:20.13
      Maria Nordgren              87 9999    42.78  1:30.94           2:51.07
      Zhinous Nowrouzi            87 9999    36.55  1:22.21           4:13.28
      Amanda Fischer              89 7148    33.24  1:10.42           5:23.70

  4. Lag 1 Harnäs                 87 9999                             5:29.83
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Johanna Ericson             87 6521    41.34  1:25.50           1:25.50
      Kristin Ericsson            88 6522    39.15  1:23.19           2:48.69
      Jennifer Strömberg          88 9999    40.06  1:28.72           4:17.41
      Emilie Långsved             87 9999    33.93  1:12.42           5:29.83

  5. Hedemora SS Lag 2            87 9999                             5:42.84
      Hedemora Simsällskap
      Jonna Mårtensson            88 7607    39.29  1:22.90           1:22.90
      Jonna Viklund               89 9999    45.80  1:36.46           2:59.36
      Johanna Persson             89 9999    40.47  1:30.57           4:29.93
      Daniela Ragnås              89 9999    34.31  1:12.91           5:42.84

  6. Borlänge SS Lag 2 Fl                                             5:48.76
      Borlänge Simsällskap
      Sanna Eriksson              87         40.34  1:21.84           1:21.84
      Elin Gunnars                87         45.43  1:35.05           2:56.89
      Gracia Denkji               89         42.79  1:38.52           4:35.41
      Malin Karlsson              88         34.20  1:13.35           5:48.76

  7. Upsala Flickor Lag2             9999                             6:10.90
      Upsala Simsällskap
      Michaela Agnarsson          87 9999    44.05  1:31.14           1:31.14
      Madeleine Agnarsson         89 9999    44.17  1:35.87           3:07.01
      Malin Bromark               88 9999    44.60  2:01.62           5:08.63
      Ida Forslund                88 9999    19.79  1:02.27           6:10.90

  8. Bollnäs SS                      9999                             6:40.71
      Bollnäs Simsällskap
      Anna-Maria Martinsson       89 9999    44.64  1:30.80           1:30.80
      Klara Åhlström              89 9999    53.31  1:52.31           3:23.11
      Kristin Nilsson             89 9999    42.03  1:32.93           4:56.04
      Sanne Rönning               90 9999    45.97  1:44.67           6:40.71


   GREN: 19 4*100m MEDLEY HERRAR      FINAL
            2 timmar efter pass 1

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Lag 1 Harnäs                    9999                             4:43.52
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Martin Bergström            82 9999    34.25  1:11.83           1:11.83
      Mattias Ericson             85 9999    37.28  1:19.04           2:30.87
      Tomas Andersson             88 1624    31.66  1:10.33           3:41.20
      David Sandström             84 9999    29.50  1:02.32           4:43.52

  2. Falu Simsällskap                9999                             4:46.01
      Falu Simsällskap
      Rikard Sjöstrand            87 9999    35.22  1:11.79           1:11.79
      Jesper Bragstedt            87 9999    37.17  1:19.84           2:31.63
      Johan Lundh                 85 0270    31.79  1:09.96           3:41.59
      Johannes Sjöberg            88 9999    30.32  1:04.42           4:46.01

  3. Upsala Simsällskap Herrar    86 9999                             4:49.21
      Upsala Simsällskap
      Marcus Engström             86 9999    38.01  1:16.76           1:16.76
      Jacob Ericsson              85 9999    35.52  1:18.02           2:34.78
      Erik Rynnes                 86 9999    31.10  1:07.15           3:41.93
      Viktor Ek                   85 9999    32.41  1:07.28           4:49.21

  4. Södehamns SS Lag1               9999                             4:54.80
      Söderhamns Simsällskap
      Christian Sundberg          86 9999    36.82  1:16.55           1:16.55
      Nils Persson                86 9999    39.71  1:25.57           2:42.12
      Erik Abrahamsson            85 3080    31.86  1:10.98           3:53.10
      Henrik Haraldsson           85 9999    29.01  1:01.70           4:54.80


   GREN: 20 4*100m MEDLEY DAMER       FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Upsala Flickor Lag1             9999                             5:05.04
      Upsala Simsällskap
      Sara Dagervik               86 5244    37.72  1:17.23           1:17.23
      Anna Vinnars                86 7177    39.81  1:23.28           2:40.51
      Ida Jansson                 86 8051    36.44  1:20.37           4:00.88
      Maria Karlsson              85 5246    30.23  1:04.16           5:05.04

  2. Falu Simsällskap                9999                             5:10.66
      Falu Simsällskap
      Olga Sokolova                          36.97  1:16.22           1:16.22
      Anna Ström                  87         37.56  1:20.26           2:36.48
      Jessica Bryggare            86 5667    38.78  1:24.60           4:01.08
      Lina Eriksson               86         32.02  1:09.58           5:10.66

  3. Upsala Flickor Lag2             9999                             5:28.74
      Upsala Simsällskap
      Anna Eklund                 85 9999    40.83  1:24.36           1:24.36
      Cecilia Beckman-Persson     85 5059    41.25  1:27.96           2:52.32
      Mia Lutvica                 85 9999    35.50  1:20.75           4:13.07
      Tina Söderlind              84 9999    34.88  1:15.67           5:28.74


   GREN: 21 100m FRISIM HERRAR        FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Petri Tuovila                81         25.82                      53.66
      Borlänge Simsällskap
  2. Adam Flink                   84         28.43                      59.86
      Borlänge Simsällskap
  3. Jim Asprou                   82 1041    28.28                    1:00.07
      Hallsbergs SK

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Johan Lundh                  85 0270    28.43                      59.25
      Falu Simsällskap
  2. Erik Zidén                   86         28.91                    1:00.52
      Borlänge Simsällskap
  3. Adam Östblom                 85 9999    30.55                    1:02.86
      Falu Simsällskap
  4. Erik Strand                  86 9999    31.76                    1:05.93
      Falu Simsällskap
  5. Christian Westlund           86 9999    31.51                    1:09.20
      Sim 77 Hofors
  6. Henrik Huhtanen              86 9999    34.80                    1:14.60
      Sim 77 Hofors

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Öberg                87 1040    28.00                      58.40
      Hallsbergs SK
  2. Oskar Melin                  87 9999    29.29                    1:00.75
      Hallsbergs SK
  3. Rikard Sjöstrand             87 9999    30.94                    1:03.81
      Falu Simsällskap
  4. Erik Hällman                 87       1:04.08                    1:04.08
      Borlänge Simsällskap
  5. Johannes Sjöberg             88 9999    31.11                    1:05.35
      Falu Simsällskap
  6. Jesper Bragstedt             87 9999    31.44                    1:05.56
      Falu Simsällskap
  7. Erik Cederlund               88 9999    34.69                    1:13.02
      Hedemora Simsällskap
  8. Per Snögren                  87 9999    37.04                    1:15.94
      Orsa IF Simklubb
  9. Björn Johansson              88         37.04                    1:16.78
      Borlänge Simsällskap
 10. Anders Hassis                87 9999    38.25                    1:23.02
      Orsa IF Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Staffan Gabrielsson          89         35.73                    1:13.50
      Borlänge Simsällskap
  2. Jonas Uhlbäck                90 9999    37.97                    1:18.99
      Borlänge Simsällskap
  3. Olle Eriksson                89         38.33                    1:20.73
      Borlänge Simsällskap
  4. Nils Schönberg               89 9999    37.97                    1:22.62
      Hedemora Simsällskap
  5. Olof Hällman                 89         38.58                    1:22.82
      Borlänge Simsällskap
  6. Johan Carlsson               91         47.05                    1:45.62
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 22 200m FRISIM DAMER         FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Anna Cederlund               85 9999    32.65  1:09.23  1:47.21  2:24.53
      Hedemora Simsällskap
  2. Jessica Bryggare             86 5667    33.02  1:10.49  1:50.01  2:28.99
      Falu Simsällskap
  3. Anna Molin                   86         34.44  1:13.04  1:53.61  2:33.27
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  4. Therese Jonsson              86 9999    35.66  1:15.32  1:56.55  2:36.68
      Bollnäs Simsällskap
  5. Maria Olsson                 86 9999    35.48  1:15.66  2:02.71  2:40.16
      Bollnäs Simsällskap
  6. Sara Jansson                 86 9999  1:29.04  2:21.83  3:22.04  3:19.55
      Orsa IF Simklubb
     Lisa-Lee Storrönning         86 9999                              AVBRÖT
      Bollnäs Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sofia Persson                87 6197    32.22  1:09.00  1:47.12  2:21.47
      Hedemora Simsällskap
  2. Terese Olofsson              88         32.88  1:09.42  1:46.89  2:22.14
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  3. Emy Krüger                   87 9999    32.30  1:10.26  1:49.35  2:27.57
      Falu Simsällskap
  4. Maria Groth                  88 7608    33.63  1:11.86  1:51.19  2:28.21
      Hedemora Simsällskap
  5. Emelie Bränd                 87 6194    33.55  1:11.15  1:50.44  2:28.22
      Hedemora Simsällskap
  6. Louise Lund                  87         34.33  1:12.99  1:52.08  2:28.65
      Borlänge Simsällskap
  7. Emelie Gunnarsson            88 7701    33.81  1:13.05  1:52.86  2:29.88
      Hedemora Simsällskap
  8. Linn Haglöf                  87         34.35  1:14.38  1:54.42  2:31.30
      Borlänge Simsällskap
  9. Sanna Eriksson               87         34.58  1:14.71  1:54.38  2:32.82
      Borlänge Simsällskap
 10. Emelie Bolin                 88 5963    35.37  1:16.11  1:58.70  2:40.73
      Hallsbergs SK
 11. Malin Karlsson               88       1:18.10  2:04.09  2:47.20  2:47.20
      Borlänge Simsällskap
 12. Linda Rückert                87 9999    36.29  1:20.17  2:04.83  2:47.78
      Falu Simsällskap
 13. Veronica Johansson           87 9999    38.63  1:25.90  2:12.44  2:59.06
      Sim 77 Hofors
 14. Carolin Westlund             88 9999    38.17  1:25.16  2:14.50  2:59.91
      Sim 77 Hofors
 15. Hanna Gustavsson             88         39.01  1:28.69  2:23.95  3:16.50
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Daniela Ragnås               89 9999    34.88  1:14.97  1:56.25  2:35.41
      Hedemora Simsällskap
  2. Emilia Sjölinder             89         35.14  1:15.25  1:56.78  2:37.59
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  3. Gracia Denkji                89         34.20  1:14.22  1:56.84  2:39.11
      Borlänge Simsällskap
  4. Johanna Persson              89 9999    36.00  1:16.87  1:59.38  2:41.67
      Hedemora Simsällskap
  5. Alexandra Gillström          89         39.01  1:22.67  2:06.97  2:47.50
      Borlänge Simsällskap
  6. Kristin Nilsson              89 9999    37.78  1:20.47  2:06.02  2:50.66
      Bollnäs Simsällskap
  7. Ulrica Johansson             89 9999    39.08  1:23.52  2:09.29  2:51.23
      Sim 77 Hofors
  8. Malin Molén                  90 9999    39.53  1:24.03  2:11.38  2:57.05
      Sim 77 Hofors
  9. Jessica Wistbacka            89 9999    40.56  1:27.39  2:15.97  3:01.27
      Sim 77 Hofors
 10. Anna-Maria Martinsson        89 9999    39.96  1:26.95  2:16.16  3:02.62
      Bollnäs Simsällskap
 11. Pernilla Norlin              89 9999    42.95  1:31.09  2:22.33  3:13.69
      Orsa IF Simklubb
 12. Josefin Jernberg             90         45.69  1:40.09  2:36.72  3:29.80
      Borlänge Simsällskap
 13. Sanne Rönning                90 9999    45.64  1:43.23  2:44.83  3:42.51
      Bollnäs Simsällskap
     Klara Åhlström               89 9999                              AVBRÖT
      Bollnäs Simsällskap
     Matilda Åhlström             91 9999                              AVBRÖT
      Bollnäs Simsällskap

   GREN: 23 200m MEDLEY HERRAR        FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Adam Östblom                 85 9999    36.07  1:21.23  2:08.29  2:45.12
      Falu Simsällskap
     Erik Strand                  86 9999                              AVBRÖT
      Falu Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Öberg                87 1040    32.13  1:08.59  1:54.78  2:28.48
      Hallsbergs SK
  2. Oskar Melin                  87 9999    33.89  1:16.38  2:01.91  2:36.91
      Hallsbergs SK
  3. Rikard Sjöstrand             87 9999    36.16  1:15.72  2:01.74  2:37.82
      Falu Simsällskap
  4. Jesper Bragstedt             87 9999    39.05  1:23.93  2:09.49  2:46.94
      Falu Simsällskap
  5. Johannes Sjöberg             88 9999    38.19  1:22.07  2:13.90  2:52.30
      Falu Simsällskap
  6. Erik Hällman                 87         36.97  1:23.60  2:17.18  2:56.40
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jonas Uhlbäck                90 9999    45.29  1:37.71  2:31.03  3:15.63
      Borlänge Simsällskap
  2. Staffan Gabrielsson          89         52.43  1:44.26  2:44.04  3:25.27
      Borlänge Simsällskap
  3. Olof Hällman                 89         49.60  1:47.56  2:46.80  3:31.28
      Borlänge Simsällskap
     Olle Eriksson                89                                      DSQ
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 24 400m MEDLEY DAMER         FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Maria Olsson                 86 9999  1:29.73  4:07.80  5:45.94  6:31.92
      Bollnäs Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Therese Millard              88       1:21.29  2:55.47  4:39.00  5:57.66
      Borlänge Simsällskap
  2. Emelie Gunnarsson            88 7701  1:25.87  3:00.65  4:43.99  6:04.43
      Hedemora Simsällskap
  3. Sanna Eriksson               87       1:34.05  4:10.04  6:33.14  6:33.14
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jonna Viklund                89 9999  1:32.81  4:11.38  5:51.23  6:34.68
      Hedemora Simsällskap

   GREN: 25 100m RYGGSIM HERRAR       FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Adam Flink                   84         33.43                    1:09.12
      Borlänge Simsällskap
  2. Jim Asprou                   82 1041    33.63                    1:10.82
      Hallsbergs SK

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Johan Lundh                  85 0270    31.93                    1:05.54
      Falu Simsällskap
  2. Christian Westlund           86 9999    35.01                    1:12.82
      Sim 77 Hofors
  3. Henrik Huhtanen              86 9999    43.55                    1:31.53
      Sim 77 Hofors

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Öberg                87 1040    31.72                    1:04.58
      Hallsbergs SK
  2. Rikard Sjöstrand             87 9999    35.26                    1:11.72
      Falu Simsällskap
  3. Johannes Sjöberg             88 9999    36.58                    1:15.18
      Falu Simsällskap
  4. Jesper Bragstedt             87 9999    39.04                    1:19.75
      Falu Simsällskap
  5. Erik Cederlund               88 9999    40.77                    1:24.31
      Hedemora Simsällskap
  6. Erik Hällman                 87         51.23                    1:28.37
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Staffan Gabrielsson          89         45.67                    1:31.64
      Borlänge Simsällskap
  2. Jonas Uhlbäck                90 9999    45.80                    1:32.36
      Borlänge Simsällskap
  3. Olle Eriksson                89         47.08                    1:35.88
      Borlänge Simsällskap
  4. Olof Hällman                 89         54.36                    1:51.19
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 26 200m RYGGSIM DAMER        FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Therese Jonsson              86 9999    41.61  1:25.49  2:11.60  2:55.38
      Bollnäs Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Terese Olofsson              88         41.80  1:24.39  2:07.35  2:48.26
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  2. Jonna Mårtensson             88 7607    38.97  1:22.83  2:07.07  2:49.24
      Hedemora Simsällskap
  3. Therese Millard              88         40.26  1:24.09  2:07.86  2:49.72
      Borlänge Simsällskap
  4. Emelie Bolin                 88 5963    42.18  1:28.17  2:14.62  2:58.42
      Hallsbergs SK
  5. Sanna Eriksson               87         42.75  1:28.70  2:13.77  2:58.54
      Borlänge Simsällskap
  6. Linn Haglöf                  87         43.85  1:33.26  2:22.41  3:08.19
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Anna-Maria Martinsson        89 9999    46.13  1:35.32  2:24.33  3:09.54
      Bollnäs Simsällskap
  2. Ulrica Johansson             89 9999    46.24  1:37.37  2:30.42  3:19.98
      Sim 77 Hofors
  3. Malin Molén                  90 9999    46.77  2:13.75  2:32.64  3:23.34
      Sim 77 Hofors
  4. Jessica Wistbacka            89 9999    49.30  1:42.86  2:38.00  3:31.88
      Sim 77 Hofors

   GREN: 27 4*50m FRISIM HERRAR       FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Borlänge SS Lag 1                                                2:30.86
      Borlänge Simsällskap
      Staffan Gabrielsson         89         35.59                      35.59
      Jonas Uhlbäck               90 9999    39.89                    1:15.48
      Olle Eriksson               89         38.66                    1:54.14
      Olof Hällman                89         36.72                    2:30.86


   GREN: 28 4*50m FRISIM DAMER        FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Hedemora SS Lag 1            87 9999                             1:59.61
      Hedemora Simsällskap
      Maria Groth                 88 7608    29.85                      29.85
      Emelie Gunnarsson           88 7701    30.69                    1:00.54
      Emelie Bränd                87 6194    30.42                    1:30.96
      Sofia Persson               87 6197    28.65                    1:59.61

  2. Borlänge SS Lag 1 Fl                                             2:03.36
      Borlänge Simsällskap
      Louise Lund                 87         30.70                      30.70
      Therese Millard             88         30.52                    1:01.22
      Sanna Eriksson              87         31.67                    1:32.89
      Linn Haglöf                 87         30.47                    2:03.36

  3. Borlänge SS Lag 2 Fl                                             2:08.17
      Borlänge Simsällskap
      Malin Karlsson              88         30.97                      30.97
      Emelie Lindh                88         31.92                    1:02.89
      Gracia Denkji               89         32.74                    1:35.63
      Alexandra Gillström         89         32.54                    2:08.17

  4. Hedemora SS Lag 2            87 9999                             2:15.61
      Hedemora Simsällskap
      Daniela Ragnås              89 9999    32.19                      32.19
      Jonna Viklund               89 9999    36.00                    1:08.19
      Johanna Persson             89 9999    34.00                    1:42.19
      Jonna Mårtensson            88 7607    33.42                    2:15.61

  5. Borlänge SS Flickor             9999                             2:19.32
      Borlänge Simsällskap
      Elin Gunnars                87         33.69                      33.69
      Rebecka Stenkvist           88         35.18                    1:08.87
      Sandra Hedblom              90         37.73                    1:46.60
      Hanna Nykinän               88         32.72                    2:19.32

  6. Sim 77 Hofors                   9999                             2:24.44
      Sim 77 Hofors
      Veronica Johansson          87 9999    34.64                      34.64
      Ulrica Johansson            89 9999    35.28                    1:09.92
      Malin Molén                 90 9999    36.64                    1:46.56
      Jessica Wistbacka           89 9999    37.88                    2:24.44

  7. Bollnäs SS                      9999                             2:32.83
      Bollnäs Simsällskap
      Anna-Maria Martinsson       89 9999    36.56                      36.56
      Klara Åhlström              89 9999    38.37                    1:14.93
      Kristin Nilsson             89 9999    35.91                    1:50.84
      Sandra Forsberg             89 9999    41.99                    2:32.83


   GREN: 29 4*50m FRISIM HERRAR       FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Borlänge SS Lag 1                                                1:47.95
      Borlänge Simsällskap
      Petri Tuovila               81         24.89                      24.89
      Adam Flink                  84         26.27                      51.16
      Erik Zidén                  86         27.17                    1:18.33
      Erik Hällman                87         29.62                    1:47.95

  2. Falu Simsällskap                9999                             1:55.79
      Falu Simsällskap
      Johan Lundh                 85 0270    26.72                      26.72
      Johannes Sjöberg            88 9999    29.57                      56.29
      Rikard Sjöstrand            87 9999    29.68                    1:25.97
      Jesper Bragstedt            87 9999    29.82                    1:55.79

     Borlänge SS Pojkar                                                AVBRÖT
      Borlänge Simsällskap


   GREN: 30 4*50m FRISIM DAMER        FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Falu Simsällskap                9999                             2:03.72
      Falu Simsällskap
      Anna Ström                  87         30.26                      30.26
      Lina Eriksson               86         30.95                    1:01.21
      Olga Sokolova                          31.84                    1:33.05
      Emy Krüger                  87 9999    30.67                    2:03.72

  2. Bollnäs SS                      9999                             2:15.07
      Bollnäs Simsällskap
      Therese Jonsson             86 9999    33.16                      33.16
      Lisa-Lee Storrönning        86 9999    52.46                    1:25.62
      Mari Lapinski                          17.61                    1:43.23
      Maria Olsson                86 9999    31.84                    2:15.07


   GREN: 31 1500m FRISIM HERRAR       FINAL
            2 timmar efter pass 3

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m
                                             900 m   1000 m   1100 m   1200 m
                                            1300 m   1400 m            1500 m

  1. Erik Strand                  86 9999  1:10.12  2:25.70  3:43.06  5:01.40
      Falu Simsällskap                     6:20.73  7:39.55  8:58.08 10:16.53
                                          11:32.03 12:49.99 14:07.36 15:24.82
                                          16:42.12 18:00.18          19:16.42

  2. Erik Zidén                   86       1:10.95  2:27.11  3:44.39  5:03.08
      Borlänge Simsällskap                 6:22.00  7:41.04  8:59.53 10:18.01
                                          11:35.00 12:53.86 14:12.31 15:30.99
                                          16:49.32 18:07.62          19:21.43


            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m
                                             900 m   1000 m   1100 m   1200 m
                                            1300 m   1400 m            1500 m

  1. Fredrik Öberg                87 1040  1:08.56  2:21.66  3:36.16  4:49.47
      Hallsbergs SK                        6:02.23  7:16.64  8:29.16  9:41.31
                                          10:53.22 12:06.51 13:18.90 14:30.95
                                          15:41.30 16:52.28          18:00.16

  2. Oskar Melin                  87 9999  1:11.89  2:27.38  3:43.84  4:58.81
      Hallsbergs SK                        6:14.38  7:29.99  8:44.90 10:00.43
                                          11:17.40 12:35.22 13:53.24 15:05.49
                                          16:23.23 17:39.74          18:53.89


   GREN: 32 400m FRISIM DAMER         FINAL
            2 timmar efter pass 3

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Anna Cederlund               85 9999  1:13.73  2:34.10  3:54.48  5:12.10
      Hedemora Simsällskap
  2. Anna Molin                   86       1:13.91  2:34.39  3:54.84  5:13.15
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  3. Jessica Bryggare             86 5667  1:15.52  2:37.50  3:59.27  5:20.14
      Falu Simsällskap
  4. Maria Olsson                 86 9999  1:18.97  2:45.64  4:14.38  5:40.94
      Bollnäs Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Terese Olofsson              88       1:12.21  2:27.90  3:44.72  4:58.12
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  2. Sofia Persson                87 6197  1:14.50  2:34.11  3:52.45  5:08.06
      Hedemora Simsällskap
  3. Emy Krüger                   87 9999  1:13.05  2:33.14  3:53.61  5:11.16
      Falu Simsällskap
  4. Emelie Bränd                 87 6194  1:13.49  2:33.93  3:54.63  5:12.03
      Hedemora Simsällskap
  5. Emelie Lindh                 88       1:14.61  2:34.14  3:53.63  5:15.43
      Borlänge Simsällskap
  6. Linn Haglöf                  87       1:17.64  2:40.38  4:03.00  5:24.10
      Borlänge Simsällskap
  7. Emelie Bolin                 88 5963  1:16.86  2:41.95  4:08.70  5:32.78
      Hallsbergs SK

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Gracia Denkji                89       1:17.72  2:45.08  4:13.34  5:37.20
      Borlänge Simsällskap
  2. Johanna Persson              89 9999  1:22.60  2:51.81  4:22.66  5:50.76
      Hedemora Simsällskap
  3. Alexandra Gillström          89       1:24.58  2:54.53  4:23.86  5:51.25
      Borlänge Simsällskap
  4. Ulrica Johansson             89 9999  1:30.13  3:07.55  4:45.25  6:20.82
      Sim 77 Hofors
  5. Jessica Wistbacka            89 9999  1:33.81  3:15.66  4:58.09  6:36.46
      Sim 77 Hofors
  6. Anna-Maria Martinsson        89 9999  1:31.08  3:12.70  4:55.35  6:38.19
      Bollnäs Simsällskap
  7. Malin Molén                  90 9999  1:35.02  3:17.45  5:00.74  6:43.19
      Sim 77 Hofors

   GREN: 34 100m FJÄRILSIM DAMER      FINAL
            2 timmar efter pass 3

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Virginia Gunes               84         36.39                    1:24.52
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Maria Olsson                 86 9999    39.78                    1:25.76
      Bollnäs Simsällskap
  2. Therese Jonsson              86 9999    41.36                    1:32.32
      Bollnäs Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Louise Lund                  87         33.79                    1:13.98
      Borlänge Simsällskap
  2. Therese Millard              88         35.88                    1:19.20
      Borlänge Simsällskap
  3. Emelie Gunnarsson            88 7701    36.20                    1:21.28
      Hedemora Simsällskap
  4. Maria Groth                  88 7608    37.54                    1:24.91
      Hedemora Simsällskap
  5. Jonna Mårtensson             88 7607    39.73                    1:27.19
      Hedemora Simsällskap
  6. Sanna Eriksson               87         39.22                    1:31.12
      Borlänge Simsällskap
  7. Elin Gunnars                 87         42.18                    1:33.80
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Daniela Ragnås               89 9999    39.98                    1:25.95
      Hedemora Simsällskap
  2. Kristin Nilsson              89 9999    41.19                    1:27.48
      Bollnäs Simsällskap
  3. Jonna Viklund                89 9999    42.72                    1:28.60
      Hedemora Simsällskap
  4. Gracia Denkji                89         43.22                    1:36.09
      Borlänge Simsällskap
  5. Malin Molén                  90 9999    43.44                    1:38.78
      Sim 77 Hofors
  6. Alexandra Gillström          89         46.34                    1:40.48
      Borlänge Simsällskap
  7. Sandra Hedblom               90         49.01                    1:48.07
      Borlänge Simsällskap
  8. Sanne Rönning                90 9999    49.17                    1:49.94
      Bollnäs Simsällskap
  9. Josefin Jernberg             90         57.32                    2:09.19
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 35 200m BRÖSTSIM HERRAR      FINAL
            2 timmar efter pass 3

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Christian Westlund           86 9999    41.05  1:29.16  2:16.73  3:04.19
      Sim 77 Hofors
  2. Henrik Huhtanen              86 9999    43.99  1:36.69  2:30.52  3:21.85
      Sim 77 Hofors

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jesper Bragstedt             87 9999    38.42  1:22.79  2:07.45  2:50.76
      Falu Simsällskap
  2. Johannes Sjöberg             88 9999    41.02  1:30.55  2:21.13  3:10.39
      Falu Simsällskap
  3. Erik Hällman                 87         43.17  1:33.01  2:24.95  3:15.35
      Borlänge Simsällskap
  4. Per Snögren                  87 9999    45.50  1:38.47  2:34.10  3:28.19
      Orsa IF Simklubb
     Oskar Melin                  87 9999                              AVBRÖT
      Hallsbergs SK

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jonas Uhlbäck                90 9999    47.85  1:42.95  2:40.88  3:35.11
      Borlänge Simsällskap
  2. Nils Schönberg               89 9999    48.99  1:45.45  2:45.08  3:38.16
      Hedemora Simsällskap

   GREN: 36 100m BRÖSTSIM DAMER       FINAL
            2 timmar efter pass 3

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Virginia Gunes               84         41.43                    1:28.33
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jessica Bryggare             86 5667    40.48                    1:25.93
      Falu Simsällskap
  2. Anna Molin                   86         44.12                    1:33.67
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  3. Maria Olsson                 86 9999    46.14                    1:37.00
      Bollnäs Simsällskap
  4. Sara Jansson                 86 9999    48.03                    1:41.59
      Orsa IF Simklubb
  5. Lisa-Lee Storrönning         86 9999    48.57                    1:44.16
      Bollnäs Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sofia Persson                87 6197    39.42                    1:22.55
      Hedemora Simsällskap
  2. Emelie Bolin                 88 5963    38.77                    1:23.06
      Hallsbergs SK
  3. Emelie Bränd                 87 6194    40.27                    1:25.00
      Hedemora Simsällskap
  4. Emelie Lindh                 88         39.70                    1:25.19
      Borlänge Simsällskap
  5. Maria Groth                  88 7608    41.41                    1:26.06
      Hedemora Simsällskap
  6. Terese Olofsson              88         41.02                    1:26.64
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  7. Elin Gunnars                 87         44.73                    1:34.19
      Borlänge Simsällskap
  8. Therese Höök                 88         45.67                    1:35.66
      Borlänge Simsällskap
  9. Veronica Johansson           87 9999    45.38                    1:36.44
      Sim 77 Hofors
 10. Malin Karlsson               88         46.45                    1:40.25
      Borlänge Simsällskap
 11. Hanna Nykinän                88         47.81                    1:40.32
      Borlänge Simsällskap
 12. Hanna Gustavsson             88         48.96                    1:40.65
      Borlänge Simsällskap
 13. Linda Rückert                87 9999    48.59                    1:42.19
      Falu Simsällskap
 14. Britta Linderholm            88         47.17                    1:44.37
      Borlänge Simsällskap
 15. Rebecka Stenkvist            88         50.62                    1:49.41
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Emilia Sjölinder             89         42.93                    1:29.85
      Sandvikens Sim O Hoppklubb
  2. Daniela Ragnås               89 9999    43.47                    1:30.88
      Hedemora Simsällskap
  3. Jonna Viklund                89 9999    44.60                    1:30.94
      Hedemora Simsällskap
  4. Johanna Persson              89 9999    42.92                    1:31.89
      Hedemora Simsällskap
  5. Kristin Jacobsson            90         45.18                    1:34.05
      Borlänge Simsällskap
  6. Gracia Denkji                89         44.61                    1:34.14
      Borlänge Simsällskap
  7. Kristin Nilsson              89 9999    46.49                    1:37.04
      Bollnäs Simsällskap
  8. Anna-Maria Martinsson        89 9999    47.73                    1:38.81
      Bollnäs Simsällskap
  9. Alexandra Gillström          89         50.05                    1:43.53
      Borlänge Simsällskap
 10. Ulrica Johansson             89 9999    49.34                    1:44.25
      Sim 77 Hofors
 11. Stina Linderholm             91         49.19                    1:44.50
      Borlänge Simsällskap
 12. Pernilla Norlin              89 9999    50.85                    1:45.93
      Orsa IF Simklubb
 13. Klara Åhlström               89 9999    50.34                    1:49.34
      Bollnäs Simsällskap
 14. Sanne Rönning                90 9999    52.74                    1:50.92
      Bollnäs Simsällskap
 15. Malin Gunnarsson             90         54.90                    1:54.19
      Borlänge Simsällskap
 16. Jessica Wistbacka            89 9999    56.02                    1:56.66
      Sim 77 Hofors
 17. Matilda Åhlström             91 9999  1:00.91                    2:06.35
      Bollnäs Simsällskap
 18. Sandra Forsberg              89 9999  1:01.09                    2:10.15
      Bollnäs Simsällskap

   GREN: 37 4*50m MEDLEY HERRAR       FINAL
            2 timmar efter pass 3

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Borlänge SS Lag 1                                                2:51.07
      Borlänge Simsällskap
      Olle Eriksson               89         44.14                      44.14
      Jonas Uhlbäck               90 9999    47.96                    1:32.10
      Olof Hällman                89         45.06                    2:17.16
      Staffan Gabrielsson         89         33.91                    2:51.07


   GREN: 38 4*50m MEDLEY DAMER        FINAL
            2 timmar efter pass 3

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Hedemora SS Lag 1            87 9999                             2:14.58
      Hedemora Simsällskap
      Emelie Gunnarsson           88 7701    35.85                      35.85
      Emelie Bränd                87 6194    37.51                    1:13.36
      Sofia Persson               87 6197    31.38                    1:44.74
      Maria Groth                 88 7608    29.84                    2:14.58

  2. Borlänge SS Lag 1 Fl                                             2:16.25
      Borlänge Simsällskap
      Therese Millard             88         35.45                      35.45
      Emelie Lindh                88         38.28                    1:13.73
      Louise Lund                 87         31.78                    1:45.51
      Linn Haglöf                 87         30.74                    2:16.25

  3. Hedemora SS Lag 2            87 9999                             2:31.76
      Hedemora Simsällskap
      Jonna Mårtensson            88 7607    37.74                      37.74
      Jonna Viklund               89 9999    44.36                    1:22.10
      Johanna Persson             89 9999    36.40                    1:58.50
      Daniela Ragnås              89 9999    33.26                    2:31.76

  4. Borlänge SS Lag 2 Fl                                             2:33.89
      Borlänge Simsällskap
      Sanna Eriksson              87         39.53                      39.53
      Elin Gunnars                87         42.93                    1:22.46
      Gracia Denkji               89         40.24                    2:02.70
      Malin Karlsson              88         31.19                    2:33.89

  5. Borlänge SS Lag 3 Fl            9999                             2:43.39
      Borlänge Simsällskap
      Stina Linderholm            91         42.56                      42.56
      Kristin Jacobsson           90         43.21                    1:25.77
      Sandra Hedblom              90         44.22                    2:09.99
      Hanna Nykinän               88         33.40                    2:43.39

  6. Sim 77 Hofors                   9999                             2:48.83
      Sim 77 Hofors
      Ulrica Johansson            89 9999    45.15                      45.15
      Veronica Johansson          87 9999    43.41                    1:28.56
      Malin Molén                 90 9999    41.18                    2:09.74
      Jessica Wistbacka           89 9999    39.09                    2:48.83

  7. Bollnäs SS                      9999                             2:54.87
      Bollnäs Simsällskap
      Anna-Maria Martinsson       89 9999    42.20                      42.20
      Klara Åhlström              89 9999    51.64                    1:33.84
      Kristin Nilsson             89 9999    40.67                    2:14.51
      Matilda Åhlström            91 9999    40.36                    2:54.87

  8. Borlänge SS Lag 4               9999                             3:05.27
      Borlänge Simsällskap
      Alexandra Gillström         89         44.89                      44.89
      Therese Höök                88         44.20                    1:29.09
      Josefin Jernberg            90         58.82                    2:27.91
      Rebecka Stenkvist           88         37.36                    3:05.27


   GREN: 39 4*50m MEDLEY HERRAR       FINAL
            2 timmar efter pass 3

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Falu Simsällskap                9999                             2:19.34
      Falu Simsällskap
      Rikard Sjöstrand            87 9999    33.12                      33.12
      Jesper Bragstedt            87 9999    36.89                    1:10.01
      Erik Strand                 86 9999    38.73                    1:48.74
      Johannes Sjöberg            88 9999    30.60                    2:19.34


   GREN: 40 4*50m MEDLEY DAMER        FINAL
            2 timmar efter pass 3

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Falu Simsällskap                9999                             2:21.83
      Falu Simsällskap
      Olga Sokolova                          36.12                      36.12
      Anna Ström                  87         36.64                    1:12.76
      Lina Eriksson               86         37.00                    1:49.76
      Emy Krüger                  87 9999    32.07                    2:21.83

  2. Bollnäs SS                      9999                             2:35.33
      Bollnäs Simsällskap
      Therese Jonsson             86 9999    39.68                      39.68
      Lisa-Lee Storrönning        86 9999    47.88                    1:27.56
      Mari Lapinski                          35.36                    2:02.92
      Maria Olsson                86 9999    32.41                    2:35.33


   GREN: 41 EXTRA LOPP                FINAL

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD                                  0 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jim Asprou                   82 1041                               28.38
      Hallsbergs SK
      50 Fjäril
  2. Sofia Persson                87 6197                               28.67
      Hedemora Simsällskap
      50 Fritt
  3. Erik Hällman                 87                                    28.84
      Borlänge Simsällskap
      50 Fritt
  4. Rikard Sjöstrand             87 9999                               29.49
      Falu Simsällskap
      50 Fritt
  5. Maria Groth                  88 7608                               30.80
      Hedemora Simsällskap
      50 Fritt
  6. Maria Olsson                 86 9999                               33.32
      Bollnäs Simsällskap
      50 Fritt
  7. Elin Gunnars                 87                                    33.50
      Borlänge Simsällskap
      50 Fritt
  8. Alexandra Gillström          89                                    33.85
      Borlänge Simsällskap
      50 Fritt
  9. Hanna Nykinän                88                                    34.22
      Borlänge Simsällskap
      50 Fritt
 10. Oskar Melin                  87 9999                               35.82
      Hallsbergs SK
      50 Bröst
 11. Johanna Persson              89 9999                               35.95
      Hedemora Simsällskap
      50 Fjäril
 12. Therese Höök                 88                                    36.12
      Borlänge Simsällskap
      50 Fritt
 13. Jesper Bragstedt             87 9999                               36.26
      Falu Simsällskap
      50 Bröst
     Anna Ström                   87                                    36.26
      Falu Simsällskap
      50 Bröst
 15. Fredrik Öberg                87 1040                               36.47
      Hallsbergs SK
      50 Bröst
 16. Olga Sokolova                                                      36.95
      Falu Simsällskap
      50 Rygg
 17. Stina Linderholm             91                                    37.85
      Borlänge Simsällskap
      50 Fritt
 18. Emelie Bränd                 87 6194                               38.08
      Hedemora Simsällskap
      50 Bröst
 19. Rebecka Stenkvist            88                                    38.19
      Borlänge Simsällskap
      50 Fritt
 20. Lina Eriksson                86                                    38.57
      Falu Simsällskap
      50 Rygg
 21. Kristin Nilsson              89 9999                               38.73
      Bollnäs Simsällskap
      50 Fjäril
 22. Hanna Gustavsson             88                                    39.39
      Borlänge Simsällskap
      50 Fritt
 23. Kristin Jacobsson            90                                    39.49
      Borlänge Simsällskap
      50 Fritt
 24. Anna-Maria Martinsson        89 9999                               41.28
      Bollnäs Simsällskap
      50 Rygg
 25. Sanne Rönning                90 9999                               42.63
      Bollnäs Simsällskap
      50 Rygg
 26. Malin Gunnarsson             90                                    44.51
      Borlänge Simsällskap
      50 Fritt









      * * TILLHÖR Borlänge Simsällskap      GRODAN SIMPROGRAM 4.42 * *