R E S U L T A T   Å L D E R S G R U P P E R             SIDA: 1
      TÄVLING  : Masdoppet                                   DATUM: 2002-09-08
      PLATS    : Maserhallen 7-8 sep                           TID: 16:50
      ARRANGÖR : BORLÄNGE SS
      BASSÄNG  : 25m-BASSÄNG

   GREN: 1  400m FRISIM HERRAR        FINAL
            1000

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Olsson               81 1292  1:01.12  2:06.40  3:11.89  4:18.44
      Hudiksvalls Simsällskap
  2. Petri Tuovila                81       1:02.91  2:10.34  3:17.97  4:24.25
      Borlänge Simsällskap
  3. Henrik Lindkvist             85       1:03.51  2:11.50  3:20.63  4:29.18
      Fagersta Simklubb
  4. Johan Lundh                  85 0270  1:04.03  2:13.27  3:24.98  4:35.34
      Falu Simsällskap
  5. Aron Knifström               85 9999  1:04.69  2:17.98  3:35.83  4:53.08
      Ludvika Simsällskap
  6. Adam Östblom                 85 9999  1:06.09  2:20.81  3:37.54  4:54.47
      Falu Simsällskap
  7. Mattias Ericson              85 9999  1:10.57  2:26.56  3:43.99  4:57.16
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. David Sandström              84 9999  1:10.07  2:29.61  3:49.57  5:08.61
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jonas Grundström             87       1:04.12  2:14.97  3:27.38  4:37.97
      Fagersta Simklubb
  2. Erik Zidén                   86       1:04.80  2:17.01  3:30.78  4:43.59
      Borlänge Simsällskap
  3. Rikard Sjöstrand             87 9999  1:07.03  2:20.01  3:33.87  4:46.98
      Falu Simsällskap
  4. Jesper Bragstedt             87 9999  1:07.16  2:22.42  3:38.98  4:53.58
      Falu Simsällskap
  5. Nisse Anttila                87       1:09.10  2:23.74  3:40.31  4:54.94
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Tomas Andersson              88 1624  1:04.93  2:14.39  3:24.84  4:34.61
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  2. Viktor Wigren                88       1:10.31  2:26.49  3:42.99  4:59.22
      Söderhamns Simsällskap
  3. Daniel Johansson             88       1:12.19  2:32.38  3:50.40  5:05.95
      Fagersta Simklubb
  4. Patrik Hansson               88 9999  1:10.50  2:30.26  3:58.94  5:09.95
      Avesta Simsällskap
  5. Christoffer Goude            88       1:12.29  2:32.82  3:54.47  5:13.64
      Söderhamns Simsällskap
  6. Staffan Gabrielsson          89       1:13.48  2:34.79  3:56.54  5:16.23
      Borlänge Simsällskap
  7. Björn Johansson              88       1:14.10  2:36.11  4:01.68  5:22.19
      Borlänge Simsällskap
  8. Sanchit Singh                88 9999  1:15.86  2:40.89  4:08.63  5:30.84
      Ludvika Simsällskap
  9. Johan Lundén                 89 9999  1:15.93  2:45.13  4:15.87  5:40.69
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 10. Olle Eriksson                89       1:23.91  2:58.04  4:34.39  6:06.82
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Robin Johansson              90       1:09.73  2:26.22  3:42.87  4:55.57
      Fagersta Simklubb
  2. Jonathan Goude               90       1:16.40  2:40.45  4:05.25  5:25.46
      Söderhamns Simsällskap

   GREN: 2  800m FRISIM DAMER         FINAL
            1000

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m

  1. Katarina Nordin              84 5073  1:08.15  2:20.78  3:34.84  4:49.42
      Västerås Simsällskap                 6:04.27  7:19.54  8:34.67  9:48.26

  2. Johanna Ahinko               85       1:09.08  2:24.05  3:41.01  4:58.35
      Fagersta Simklubb                    6:16.57  7:34.18  8:52.58 10:08.18

  3. Charlotta Nordström          85       1:11.29  2:29.78  3:49.41  5:09.25
      Fagersta Simklubb                    6:28.60  7:48.04  9:07.84 10:23.39


            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m

  1. Sara Eriksson                86       1:09.20  2:23.99  3:39.52  4:55.54
      Fagersta Simklubb                    6:12.09  7:28.05  8:43.66  9:56.92

  2. Lina Anttila                 87       1:09.36  2:26.84  3:44.34  5:02.25
      Borlänge Simsällskap                 6:21.61  7:40.41  8:58.31 10:11.75

  3. Linn Haglöf                  87       1:11.14  2:28.78  3:47.60  5:07.92
      Borlänge Simsällskap                 6:29.00  7:48.82  9:10.02 10:29.79

  4. Emy Krüger                   87 9999  1:14.96  2:37.20  3:58.50  5:18.53
      Falu Simsällskap                     6:37.93  7:57.24  9:16.79 10:35.92

  5. Matilda Selahn               86 9999  1:14.68  2:33.92  3:54.69  5:15.76
      Hudiksvalls Simsällskap              6:37.06  7:58.13  9:19.15 10:36.89

  6. Jenny Eriksson               87       1:14.24  2:33.82  3:54.57  5:15.78
      Söderhamns Simsällskap               6:36.97  7:58.80  9:20.54 10:41.31

  7. Linda Almqvist-Andersson     87       1:14.01  2:35.23  3:58.63  5:21.34
      Fagersta Simklubb                    6:44.57  8:08.44  9:30.08 10:48.98

  8. Sanna Eriksson               87       1:13.38  2:36.56  4:01.38  5:29.24
      Borlänge Simsällskap                 6:57.09  8:28.16  9:52.08 11:17.54

  9. Therese Nyberg               86       1:16.32  2:44.23  4:14.68  5:46.11
      Fagersta Simklubb                    7:16.87  8:48.01 10:18.66 11:46.58


            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m

  1. Jennifer Strömberg           88 9999  1:12.30  2:28.74  3:47.34  5:06.27
      Harnäs-Skutskär Simsällskap          6:25.31  7:44.95  9:04.42 10:21.24

  2. Jenny Brolin                 88       1:14.69  2:34.03  3:52.71  5:11.54
      Fagersta Simklubb                    6:30.67  7:49.56  9:08.74 10:24.09

  3. Gracia Denkji                89       1:15.99  2:40.19  4:04.06  5:27.89
      Borlänge Simsällskap                 6:52.26  8:14.24  9:37.29 10:55.95

  4. Marlene Gunnarsson           88       1:17.99  2:42.55  4:07.61  5:33.68
      Borlänge Simsällskap                 7:00.35  8:25.91  9:50.68 11:10.69

  5. Alexandra Gillström          89       1:18.25  2:43.76  4:09.23  5:35.89
      Borlänge Simsällskap                 7:01.66  8:27.96  9:54.20 11:18.17

  6. Maria Brus                   88 9999  1:20.01  2:47.90  5:00.88  5:45.43
      Simsällskapet Mora                   7:14.44  8:43.08 10:11.91 11:36.04

  7. Jessica Wistbacka            89 9999  1:21.65  2:53.98  4:24.78  5:57.19
      Sim 77 Hofors                        7:29.23  9:02.28 10:35.21 12:04.95


            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m

  1. Frida Wigren                 90       1:12.10  2:28.50  3:44.83  5:00.99
      Söderhamns Simsällskap               6:19.63  7:36.19  8:55.02 10:08.25

  2. Jessica Lindkvist            90 9999  1:24.14  2:54.35  4:24.94  5:53.45
      Ludvika Simsällskap                  7:21.49  8:50.28 10:17.00 11:41.71

  3. Malin Gunnarsson             90       1:27.33  3:02.48  4:38.94  6:16.37
      Borlänge Simsällskap                 7:54.48  9:32.51 11:08.83 12:43.27


   GREN: 3  100m FJÄRILSIM HERRA      FINAL
            1000

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Weng                 80 0496    27.40                      59.24
      Västerås Simsällskap
  2. Petri Tuovila                81         28.31                    1:01.66
      Borlänge Simsällskap
  3. Fredrik Olsson               81 1292    28.87                    1:02.12
      Hudiksvalls Simsällskap
  4. Per Bergström                83         27.99                    1:04.18
      Fagersta Simklubb
  5. Jörgen Martinsson            84 1289    29.22                    1:04.63
      Hudiksvalls Simsällskap
  6. Stefan Jadestig              84         29.09                    1:04.92
      Fagersta Simklubb
  7. Martin Bergström             82 9999    30.48                    1:07.74
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Johan Lundh                  85 0270    31.25                    1:08.60
      Falu Simsällskap
  9. Jonathan Engström            84 1290    32.54                    1:11.66
      Hudiksvalls Simsällskap
 10. Stefan Hvalgren              85 9999    32.71                    1:12.66
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 11. Johan Skoog                  85 9999    33.34                    1:15.79
      Avesta Simsällskap
 12. Aron Knifström               85 9999    35.23                    1:16.93
      Ludvika Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Andreas Blidberg             87 9999    32.26                    1:09.19
      Ludvika Simsällskap
  2. Jonas Grundström             87         31.88                    1:10.29
      Fagersta Simklubb
  3. Kim Bergström                87 0098    31.07                    1:11.50
      Västerås Simsällskap
  4. Jesper Carlsson              87 9999    33.37                    1:14.06
      Ludvika Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Tomas Andersson              88 1624    30.58                    1:04.86
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  2. Alexandre Toledo             89 2276    32.85                    1:11.59
      Ludvika Simsällskap
  3. Anton Sandström              88 9999    35.84                    1:18.14
      Ludvika Simsällskap
  4. Ram Alaish                   88 9999    33.83                    1:19.04
      Avesta Simsällskap
  5. Christoffer Goude            88         35.39                    1:19.20
      Söderhamns Simsällskap
  6. Jacob Ollinen                88 9999    37.68                    1:23.35
      Ludvika Simsällskap
  7. Nils Skoog                   88 9999    37.74                    1:25.99
      Avesta Simsällskap
  8. Dima Henriksson              89 9999    36.44                    1:26.70
      Avesta Simsällskap
  9. Erik Smiding                 88 9999    38.01                    1:27.47
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 10. Oscar Ahlén                  89 9999    40.31                    1:34.49
      Sim 77 Hofors
 11. Olof Hällman                 89 9999    43.66                    1:41.77
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Robin Johansson              90         35.48                    1:15.67
      Fagersta Simklubb

   GREN: 4  200m FJÄRILSIM DAMER      FINAL
            1000

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Katarina Nordin              84 5073    34.27  1:13.52  1:55.46  2:37.91
      Västerås Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Frida Hagen                  86 5498    35.09  1:15.55  1:59.19  2:46.55
      Västerås Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Ann-Louise Jakobsson         88         32.46  1:10.03  1:49.22  2:28.01
      Fagersta Simklubb
  2. Emma Ekman                   89 6838    34.60  1:12.87  1:50.90  2:30.08
      Ludvika Simsällskap
  3. Jenny Brolin                 88         39.74  1:23.83  2:09.50  2:53.37
      Fagersta Simklubb
  4. Malin Ryman                  88 9999    38.21  1:24.06  2:12.48  3:04.70
      Ludvika Simsällskap
  5. Maria Brus                   88 9999    44.57  1:40.06  2:39.66  3:37.11
      Simsällskapet Mora

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sandra Hedblom               90 9999    43.43  1:36.24  2:31.53  3:23.25
      Borlänge Simsällskap
     Ida Gustavsson               90                                      DSQ
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 5  400m MEDLEY HERRAR        FINAL
            1000

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Olsson               81 1292  1:04.99  2:16.88  3:37.60  4:40.47
      Hudiksvalls Simsällskap
  2. Mathias Isaksson             80 0088  1:04.99  2:19.50  3:43.98  4:53.03
      Västerås Simsällskap
  3. Henrik Lindkvist             85       1:09.94  2:28.54  3:56.61  5:03.74
      Fagersta Simklubb
  4. Jörgen Martinsson            84 1289  1:09.72  2:35.07  3:57.87  5:04.33
      Hudiksvalls Simsällskap
  5. Stefan Jadestig              84       1:09.66  2:33.94  4:08.92  5:19.63
      Fagersta Simklubb
  6. Per Bergström                83       1:07.09  2:33.75  4:07.60  5:22.86
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Rikard Sjöstrand             87 9999  1:14.08  2:32.22  4:04.28  5:19.27
      Falu Simsällskap
  2. Jonas Grundström             87       1:14.91  2:40.32  4:12.40  5:23.58
      Fagersta Simklubb
  3. Jesper Bragstedt             87 9999  1:23.49  2:52.71  4:25.55  5:39.82
      Falu Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Tomas Andersson              88 1624  1:12.74  2:32.29  4:03.88  5:12.59
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  2. Daniel Johansson             88       1:28.77  3:05.56  4:47.58  6:09.57
      Fagersta Simklubb

   GREN: 6  200m MEDLEY DAMER         FINAL
            1000

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Terese Larsson               80 6835    31.81  1:07.71  1:50.61  2:23.40
      Ludvika Simsällskap
  2. Marina Sandback              84 5066    31.61  1:07.25  1:52.87  2:27.53
      Västerås Simsällskap
  3. Hanna Wengrud                84 5080    32.86  1:11.73  1:55.05  2:31.27
      Västerås Simsällskap
  4. Janina Gårdensjö             84 5499    34.10  1:17.79  2:01.39  2:36.92
      Västerås Simsällskap
  5. Charlotta Nordström          85         35.06  1:16.57  2:06.05  2:41.33
      Fagersta Simklubb
  6. Johanna Ahinko               85         35.44  1:18.72  2:05.04  2:42.73
      Fagersta Simklubb
  7. Cecilia Steen-Engström       84 5496    32.85  1:15.30  2:03.24  2:42.85
      Västerås Simsällskap
  8. Elin Larsson                 85         35.73  1:20.28  2:13.50  2:58.29
      Söderhamns Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sofia Persson                87         33.09  1:13.78  1:58.50  2:34.05
      Hedemora Simsällskap
  2. Frida Hagen                  86 5498    36.06  1:19.34  2:00.45  2:38.19
      Västerås Simsällskap
  3. Linda Almqvist-Andersson     87         34.09  1:18.19  2:02.75  2:40.10
      Fagersta Simklubb
  4. Sara Eriksson                86         35.39  1:18.61  2:04.21  2:40.25
      Fagersta Simklubb
  5. Jessica Bryggare             86 5667    35.75  1:19.07  2:03.97  2:43.06
      Falu Simsällskap
  6. Lina Anttila                 87         34.73  1:19.08  2:09.02  2:48.46
      Borlänge Simsällskap
  7. Johanna Ericson              87 6521    37.16  1:23.80  2:10.40  2:48.94
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Anna Nordin                  86 9999    36.21  1:22.75  2:14.34  2:52.68
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  9. Malin Edvardsson             87 9999    35.01  1:22.24  2:11.72  2:52.74
      Avesta Simsällskap
 10. Linn Haglöf                  87         37.28  1:23.17  2:14.96  2:53.84
      Borlänge Simsällskap
 11. Isabelle Hvalgren            87 6467    35.40  1:20.60  2:14.05  2:54.43
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 12. Hanna Heikkinen              86 9999    36.34  1:23.60  2:15.21  2:57.09
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
     Sanna Eriksson               87         37.40  1:23.08  2:16.13  2:57.09
      Borlänge Simsällskap
 14. Therese Nyberg               86         37.14  1:25.71  2:20.29  3:02.23
      Fagersta Simklubb
 15. Veronica Johansson           87 9999    52.18  1:31.66  2:20.92  3:03.45
      Sim 77 Hofors

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Ann-Louise Jakobsson         88         32.62  1:15.67  2:02.12  2:36.70
      Fagersta Simklubb
  2. Maria Groth                  88         34.28  1:15.83  2:03.04  2:41.54
      Hedemora Simsällskap
  3. Cecilia Fredriksson          88         35.54  1:19.64  2:05.95  2:43.89
      Fagersta Simklubb
  4. Emelie Lindh                 88 9999    35.15  1:19.69  2:05.43  2:44.08
      Falu Simsällskap
  5. Kristin Ericsson             88 6522    36.87  1:20.38  2:05.93  2:44.56
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  6. Josefin Åsberg               88 7273    37.89  1:22.03  2:10.51  2:50.04
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  7. Linnea Ersson                88 6837    37.01  1:22.21  2:09.44  2:50.24
      Ludvika Simsällskap
  8. Johanna Persson              89         37.36  1:22.67  2:11.77  2:50.88
      Hedemora Simsällskap
  9. Veronica Persson             88 9999    37.60  1:23.92  2:12.87  2:51.37
      Simsällskapet Mora
 10. Sofia Eriksson               88         36.86  1:22.33  2:10.02  2:51.46
      Fagersta Simklubb
 11. Lina Martinsson              88 9999    36.82  1:19.66  2:12.84  2:52.38
      Hudiksvalls Simsällskap
 12. Gracia Denkji                89         38.64  1:24.77  2:14.58  2:52.65
      Borlänge Simsällskap
 13. Daniela Ragnås               89         36.67  1:22.07  2:12.55  2:53.17
      Hedemora Simsällskap
 14. Marlene Gunnarsson           88         37.83  1:26.88  2:19.00  2:58.46
      Borlänge Simsällskap
 15. Lotta Öhnfeldt               89 9999    37.83  1:23.74  2:18.22  2:58.68
      Avesta Simsällskap
 16. Aida Gaied                   89 9999    40.34  1:28.30  2:20.35  3:03.25
      Ludvika Simsällskap
 17. Cecilia Tunestam             89         42.97  1:33.71  2:22.01  3:04.29
      Borlänge Simsällskap
 18. Linda Holback                89 9999    39.65  1:25.70  2:23.55  3:07.77
      Simsällskapet Mora

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Frida Wigren                 90         39.79  1:25.44  2:17.65  2:54.41
      Söderhamns Simsällskap
  2. Jennie Persson-Söderman      90         39.47  1:27.33  2:19.81  2:58.58
      Söderhamns Simsällskap
  3. Jonna Pettersson             90 9999    43.86  1:29.55  2:20.37  2:58.64
      Simsällskapet Mora
  4. Malin Molén                  90 9999    38.10  1:26.24  2:21.94  3:07.28
      Sim 77 Hofors
  5. Malin Gunnarsson             90         43.34  1:30.01  2:29.51  3:12.50
      Borlänge Simsällskap
  6. Hanna Rohrmüller             91 9999    45.64  1:36.91  2:34.15  3:16.20
      Ludvika Simsällskap
  7. Sara Olsson                  90 9999    42.81  1:37.33  2:32.00  3:17.41
      Sim 77 Hofors
  8. Klara Eriksson               90         45.13  1:35.88  2:33.75  3:18.71
      Borlänge Simsällskap
  9. Kristin Jacobson             90         46.57  1:43.05  2:33.64  3:20.57
      Borlänge Simsällskap
 10. Sandra Hedblom               90 9999    44.42  1:40.56  2:36.65  3:22.85
      Borlänge Simsällskap
     Elin Damlin                  90                                      DSQ
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 7  4*100m FRISIM POJKAR      FINAL
            1000

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Ludvika SS Lag 1                9999                             4:21.72
      Ludvika Simsällskap
      Anton Sandström             88 9999    31.22  1:04.95           1:04.95
      Sanchit Singh               88 9999    30.86  1:07.12           2:12.07
      Jacob Ollinen               88 9999    32.63  1:08.12           3:20.19
      Alexandre Toledo            89 2276    28.99  1:01.53           4:21.72

  2. Avesta Lag 1                    9999                             4:32.36
      Avesta Simsällskap
      Patrik Hansson              88 9999    30.92  1:04.76           1:04.76
      Dima Henriksson             89 9999    32.89  1:12.26           2:17.02
      Ram Alaish                  88 9999    29.21  1:02.79           3:19.81
      Nils Skoog                  88 9999    34.35  1:12.55           4:32.36

  3. Borlänge SS Lag 1                                                4:50.83
      Borlänge Simsällskap
      Björn Johansson             88         32.32  1:12.80           1:12.80
      Staffan Gabrielsson         89         27.75  1:03.89           2:16.69
      Olof Hällman                89 9999    34.64  1:14.21           3:30.90
      Olle Eriksson               89         37.09  1:19.93           4:50.83


   GREN: 8  4*100m FRISIM FLICKOR     FINAL
            1000

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fagersta SK Flickor                                              4:25.76
      Fagersta Simklubb
      Sofia Eriksson              88         34.02  1:12.19           1:12.19
      Cecilia Fredriksson         88         30.25  1:04.33           2:16.52
      Jenny Brolin                88         31.98  1:07.02           3:23.54
      Ann-Louise Jakobsson        88         29.72  1:02.22           4:25.76

  2. Borlänge SS Fl Lag1                                              4:30.45
      Borlänge Simsällskap
      Gracia Denkji               89         33.39  1:09.50           1:09.50
      Sofia Ersson                88         31.15  1:05.48           2:14.98
      Marlene Gunnarsson          88         32.34  1:06.82           3:21.80
      Malin Karlsson              88         32.35  1:08.65           4:30.45

  3. Ludvika SS Lag 1             92 9999                             4:36.20
      Ludvika Simsällskap
      Linnea Ersson               88 6837    33.18  1:08.47           1:08.47
      Jessica Lindkvist           90 9999    35.14  1:14.70           2:23.17
      Malin Ryman                 88 9999    33.50  1:10.87           3:34.04
      Emma Ekman                  89 6838    29.53  1:02.16           4:36.20

  4. Lag 1 Damer Harnäs           87 9999                             4:44.21
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Kristin Ericsson            88 6522    33.73  1:10.86           1:10.86
      Jennifer Strömberg          88 9999    33.94  1:10.05           2:20.91
      Josefin Åsberg              88 7273    32.45  1:08.77           3:29.68
      Desirée Fridh               88 9999    35.59  1:14.53           4:44.21

  5. SS Mora Lag 1                   9999                             4:52.00
      Simsällskapet Mora
      Jonna Pettersson            90 9999    35.67  1:13.28           1:13.28
      Malin Håmås                 88 9999    34.15  1:11.26           2:24.54
      Pernilla Norlin             89 9999    35.46  1:14.04           3:38.58
      Linda Holback               89 9999    34.57  1:13.42           4:52.00

  6. Sim 77 Hofors                   9999                             5:28.19
      Sim 77 Hofors
      Sara Maier                  90 9999    43.68  1:32.84           1:32.84
      Sara Olsson                 90 9999    38.00  1:27.31           3:00.15
      Malin Molén                 90 9999    32.10  1:13.32           4:13.47
      Jessica Wistbacka           89 9999    35.07  1:14.72           5:28.19

  7. Borlänge SS Fl Lag 3                                             5:36.54
      Borlänge Simsällskap
      Elin Damlin                 90         38.16  1:58.49           1:58.49
      Sandra Hedblom              90 9999    46.18  1:26.36           3:24.85
      Josefin Jernberg            90 9999    50.65  1:28.75           4:53.60
      Britta Linderholm           88         42.94    42.94           5:36.54

  8. Borlänge SS Fl Lag 4                                             5:37.19
      Borlänge Simsällskap
      Cecilia Tunestam            89         40.36  1:22.76           1:22.76
      Malin Gunnarsson            90         37.67  1:17.58           2:40.34
      Ida Gustavsson              90         39.86  1:26.03           4:06.37
      Matilda Leidefeld           90         40.20  1:30.82           5:37.19

     Borlänge SS Fl Lag2                                                  DSQ
      Borlänge Simsällskap


   GREN: 9  4*100m FRISIM HERRAR      FINAL
            1000

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Västerås SS Lag 1               9999                             3:48.56
      Västerås Simsällskap
      Fredrik Weng                80 0496    27.12    53.97             53.97
      Mathias Isaksson            80 0088    25.53    54.80           1:48.77
      Leo Sandberg                           26.42  1:04.60           2:53.37
      Kim Bergström               87 0098    22.04    55.19           3:48.56

  2. Borlänge SS Lag 1                                                3:50.70
      Borlänge Simsällskap
      Nikko Axelsson              76 9999    28.02    58.51             58.51
      Petri Tuovila               81         26.27    53.56           1:52.07
      Adam Flink                  84         27.94    59.58           2:51.65
      Erik Zidén                  86         28.23    59.05           3:50.70

  3. Fagersta SK Pojkar                                               3:50.73
      Fagersta Simklubb
      Stefan Jadestig             84         28.14  1:00.53           1:00.53
      Jonas Grundström            87         27.96    59.70           2:00.23
      Henrik Lindkvist            85         27.24    57.51           2:57.74
      Per Bergström               83         24.65    52.99           3:50.73

  4. Falu Simsällskap             85 9999                             4:02.68
      Falu Simsällskap
      Adam Östblom                85 9999    29.04  1:01.36           1:01.36
      Johan Lundh                 85 0270    27.36    57.66           1:59.02
      Jesper Bragstedt            87 9999    28.73  1:00.84           2:59.86
      Rikard Sjöstrand            87 9999    30.06  1:02.82           4:02.68

  5. Lag 1 Herrar Harnäs          87 9999                             4:06.24
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Martin Bergström            82 9999    28.52    59.30             59.30
      Tomas Andersson             88 1624    28.64  1:00.18           1:59.48
      David Sandström             84 9999    29.96  1:03.97           3:03.45
      Stefan Hvalgren             85 9999    29.16  1:02.79           4:06.24


   GREN: 10 4*100m FRISIM DAMER       FINAL
            1000

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Västerås SS Lag 1               9999                             4:09.95
      Västerås Simsällskap
      Marina Sandback             84 5066    28.97    59.89             59.89
      Katarina Nordin             84 5073    29.54  1:02.78           2:02.67
      Janina Gårdensjö            84 5499    30.00  1:03.21           3:05.88
      Hanna Wengrud               84 5080    30.16  1:04.07           4:09.95

  2. Fagersta SK Flickor 2                                            4:29.20
      Fagersta Simklubb
      Johanna Ahinko              85         31.70  1:05.95           1:05.95
      Charlotta Nordström         85         31.47  1:06.48           2:12.43
      Therese Nyberg              86         33.60  1:11.14           3:23.57
      Sara Eriksson               86         31.31  1:05.63           4:29.20

  3. Borlänge SS Lag 1                                                4:31.59
      Borlänge Simsällskap
      Lina Anttila                87         31.21  1:06.04           1:06.04
      Sanna Eriksson              87         33.23  1:10.53           2:16.57
      Alexandra Gillström         89         32.69  1:08.87           3:25.44
      Linn Haglöf                 87         31.68  1:06.15           4:31.59

  4. Lag 1 Damer Harnäs           87 9999                             4:36.51
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Isabelle Hvalgren           87 6467    32.69  1:09.37           1:09.37
      Anna Nordin                 86 9999    31.79  1:07.70           2:17.07
      Hanna Heikkinen             86 9999    32.57  1:09.46           3:26.53
      Johanna Ericson             87 6521    32.70  1:09.98           4:36.51

  5. Söderhamn Damer Lag 1                                            4:43.03
      Söderhamns Simsällskap
      Elin Larsson                85         34.93  1:12.16           1:12.16
      Jennie Persson-Söderman     90         34.19  1:11.48           2:23.64
      Frida Wigren                90         33.92  1:10.84           3:34.48
      Jenny Eriksson              87         32.56  1:08.55           4:43.03


   GREN: 11 200m RYGGSIM HERRAR       FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Olsson               81 1292    33.04  1:08.35  1:44.15  2:20.55
      Hudiksvalls Simsällskap
  2. Johan Lundh                  85 0270    33.70  1:09.83  1:46.32  2:21.75
      Falu Simsällskap
  3. Jonathan Engström            84 1290    33.40  1:09.46  1:46.10  2:22.20
      Hudiksvalls Simsällskap
  4. Stefan Jadestig              84         35.10  1:13.11  1:50.71  2:28.31
      Fagersta Simklubb
  5. Martin Bergström             82 9999    36.68  1:15.37  1:55.30  2:33.41
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  6. Adam Östblom                 85 9999    39.56  1:22.53  2:05.69  2:47.47
      Falu Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Rikard Sjöstrand             87 9999    34.98  1:13.30  1:52.26  2:28.89
      Falu Simsällskap
  2. Jonas Grundström             87         36.25  1:15.70  1:55.94  2:35.01
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Erik Cederlund               88         40.95  1:25.31  2:11.88  2:57.53
      Hedemora Simsällskap
  2. Daniel Eriksson              88         42.97  1:29.32  2:16.81  3:04.25
      Hedemora Simsällskap
  3. Olle Eriksson                89         44.51  1:34.78  2:25.14  3:13.63
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Robin Johansson              90         39.91  1:22.20  2:04.67  2:45.25
      Fagersta Simklubb

   GREN: 12 100m RYGGSIM DAMER        FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Terese Larsson               80 6835    32.51                    1:06.66
      Ludvika Simsällskap
  2. Marina Sandback              84 5066    33.39                    1:08.17
      Västerås Simsällskap
  3. Hanna Wengrud                84 5080    34.99                    1:12.33
      Västerås Simsällskap
  4. Charlotta Nordström          85         35.60                    1:13.18
      Fagersta Simklubb
  5. Anna Cederlund               85         38.19                    1:18.76
      Hedemora Simsällskap
  6. Johanna Ahinko               85         38.85                    1:18.82
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sofia Persson                87         35.71                    1:14.30
      Hedemora Simsällskap
  2. Jenny Eriksson               87         37.29                    1:16.61
      Söderhamns Simsällskap
  3. Linn Haglöf                  87         39.35                    1:20.56
      Borlänge Simsällskap
  4. Sanna Eriksson               87         39.59                    1:21.20
      Borlänge Simsällskap
  5. Emy Krüger                   87 9999    41.22                    1:25.50
      Falu Simsällskap
  6. Therese Nyberg               86         41.57                    1:26.62
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Ann-Louise Jakobsson         88         36.65                    1:15.68
      Fagersta Simklubb
  2. Jonna Mårtensson             88         37.02                    1:17.90
      Hedemora Simsällskap
  3. Sofia Eriksson               88         37.96                    1:18.60
      Fagersta Simklubb
  4. Jenny Brolin                 88         39.38                    1:19.78
      Fagersta Simklubb
  5. Linnea Ersson                88 6837    39.00                    1:20.13
      Ludvika Simsällskap
  6. Lina Martinsson              88 9999    39.12                    1:20.56
      Hudiksvalls Simsällskap
  7. Lotta Öhnfeldt               89 9999    38.88                    1:21.03
      Avesta Simsällskap
  8. Malin Karlsson               88         46.77                    1:23.84
      Borlänge Simsällskap
  9. Linda Holback                89 9999    40.62                    1:23.99
      Simsällskapet Mora
 10. Lisa Hållams                 88 9999    41.59                    1:24.53
      Simsällskapet Mora
 11. Gracia Denkji                89         41.52                    1:24.66
      Borlänge Simsällskap
 12. Maja Petterson               89 9999    55.90                    1:24.80
      Leksands Simförening
 13. Malin Ryman                  88 9999    41.57                    1:25.04
      Ludvika Simsällskap
 14. Pernilla Norlin              89 9999    57.11                    1:25.68
      Simsällskapet Mora
 15. Sara Wendel                  89 9999    42.70                    1:27.24
      Falu Simsällskap
 16. Maria Brus                   88 9999    43.99                    1:27.63
      Simsällskapet Mora
 17. Aida Gaied                   89 9999    43.59                    1:28.76
      Ludvika Simsällskap
 18. Jeanette Engzell             89 9999    42.95                    1:29.89
      Falu Simsällskap
 19. Marie Eriksson               89 9999    44.72                    1:33.68
      Falu Simsällskap
 20. Desirée Fridh                88 9999    47.01                    1:34.55
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 21. Sofie Eriksson               89 9999    49.80                    1:47.36
      Avesta Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Stina Linderholm             91         38.31                    1:18.85
      Borlänge Simsällskap
  2. Johanna Radesten             91 9999    42.14                    1:25.02
      Falu Simsällskap
  3. Malin Molén                  90 9999    49.55                    1:26.46
      Sim 77 Hofors
  4. Malin Gunnarsson             90         44.24                    1:28.46
      Borlänge Simsällskap
  5. Sofi Johansson               90 9999    44.32                    1:32.01
      Falu Simsällskap
  6. Malin Singdén                91 9999    44.69                    1:32.92
      Falu Simsällskap
  7. Klara Eriksson               90         45.72                    1:33.04
      Borlänge Simsällskap
  8. Jessica Lindkvist            90 9999    45.73                    1:34.04
      Ludvika Simsällskap
  9. Hanna Rohrmüller             91 9999    47.05                    1:34.99
      Ludvika Simsällskap
 10. Jennifer Hovgard             90 9999    47.75                    1:35.53
      Avesta Simsällskap
 11. Moa Westerholm               91 9999    47.90                    1:38.53
      Hedemora Simsällskap
 12. Caroline Olosson             90         48.96                    1:39.44
      Söderhamns Simsällskap
 13. Sara Maier                   90 9999    48.85                    1:40.68
      Sim 77 Hofors
 14. Malin Axelsson               91 9999    49.47                    1:41.25
      Falu Simsällskap
 15. Patricia H. Jonsson          91 9999    59.48                    1:41.27
      Avesta Simsällskap
 16. Hanna Lennerthson            90 9999  1:13.78                    1:44.68
      Falu Simsällskap

   GREN: 13 100m BRÖSTSIM HERRAR      FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jörgen Martinsson            84 1289    32.18                    1:07.85
      Hudiksvalls Simsällskap
  2. Mathias Isaksson             80 0088    32.01                    1:08.13
      Västerås Simsällskap
  3. Per Bergström                83         32.46                    1:09.84
      Fagersta Simklubb
  4. Nikko Axelsson               76 9999    33.46                    1:11.20
      Borlänge Simsällskap
  5. Fredrik Olsson               81 1292    34.61                    1:13.98
      Hudiksvalls Simsällskap
  6. Henrik Lindkvist             85         35.17                    1:15.65
      Fagersta Simklubb
  7. Mattias Ericson              85 9999    38.05                    1:18.63
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. David Sandström              84 9999    38.30                    1:20.53
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  9. Aron Knifström               85 9999    39.86                    1:22.38
      Ludvika Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Kim Bergström                87 0098    33.64                    1:13.93
      Västerås Simsällskap
  2. Jesper Bragstedt             87 9999    36.03                    1:16.84
      Falu Simsällskap
  3. Andreas Blidberg             87 9999    38.35                    1:20.85
      Ludvika Simsällskap
  4. Jesper Carlsson              87 9999    39.13                    1:23.01
      Ludvika Simsällskap
  5. Erik Hällman                 87         41.14                    1:29.19
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Daniel Johansson             88         38.17                    1:22.42
      Fagersta Simklubb
  2. Nils Schönberg               89         39.31                    1:23.14
      Hedemora Simsällskap
  3. Alexandre Toledo             89 2276    40.37                    1:23.28
      Ludvika Simsällskap
  4. Ram Alaish                   88 9999    39.88                    1:24.47
      Avesta Simsällskap
  5. Anton Sandström              88 9999    41.78                    1:28.14
      Ludvika Simsällskap
  6. Jacob Ollinen                88 9999    43.85                    1:29.49
      Ludvika Simsällskap
  7. Oscar Ahlén                  89 9999    42.84                    1:30.06
      Sim 77 Hofors
  8. Patrik Hansson               88 9999    42.04                    1:30.32
      Avesta Simsällskap
  9. Erik Smiding                 88 9999    42.94                    1:30.58
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 10. Sanchit Singh                88 9999    44.41                    1:30.98
      Ludvika Simsällskap
 11. Max Sidenstjärna             89 9999    41.51                    1:31.44
      Falu Simsällskap
 12. Viktor Wigren                88         44.81                    1:35.69
      Söderhamns Simsällskap
 13. Olof Hällman                 89 9999    47.11                    1:40.50
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Robin Johansson              90         40.75                    1:25.45
      Fagersta Simklubb
  2. Karl Zidén                   90 9999    49.07                    1:43.70
      Borlänge Simsällskap
  3. Jack Denkji                  92         53.89                    1:54.17
      Borlänge Simsällskap
  4. David Hällman                92         56.85                    2:01.53
      Borlänge Simsällskap
  5. Oskar Leidefeld              92         58.54                    2:07.91
      Borlänge Simsällskap
     Johan Carlsson               91                                      DSQ
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 14 200m BRÖSTSIM DAMER       FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sara Larsson                 83 6839    34.71  1:12.75  1:51.26  2:30.77
      Ludvika Simsällskap
  2. Hanna Wengrud                84 5080    38.58  1:20.67  2:03.04  2:44.46
      Västerås Simsällskap
  3. Janina Gårdensjö             84 5499    38.62  1:21.93  2:06.06  2:50.63
      Västerås Simsällskap
  4. Diana Lundqvist              85 9999    40.53  1:27.09  2:15.48  3:03.27
      Avesta Simsällskap
  5. Johanna Ahinko               85         41.84  1:29.32  2:18.08  3:06.24
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Frida Hagen                  86 5498    37.90  1:20.29  2:03.11  2:45.38
      Västerås Simsällskap
  2. Linda Almqvist-Andersson     87         39.20  1:25.23  2:12.38  2:56.30
      Fagersta Simklubb
  3. Jessica Bryggare             86 5667    40.17  1:24.52  2:10.62  2:57.09
      Falu Simsällskap
  4. Sara Eriksson                86         39.63  1:25.15  2:13.12  3:02.42
      Fagersta Simklubb
  5. Lina Anttila                 87         42.15  1:29.82  2:18.39  3:05.94
      Borlänge Simsällskap
     Veronica Johansson           87 9999                              AVBRÖT
      Sim 77 Hofors

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Emma Ekman                   89 6838    38.19  1:20.68  2:02.73  2:44.58
      Ludvika Simsällskap
  2. Jennie Johansson             88         40.37  1:25.36  2:09.73  2:52.92
      Hedemora Simsällskap
  3. Emelie Lindh                 88 9999    39.88  1:25.03  2:11.31  2:55.89
      Falu Simsällskap
  4. Josefin Åsberg               88 7273    39.10  1:24.18  2:10.90  2:55.95
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  5. Cecilia Fredriksson          88         39.98  1:25.59  2:12.73  2:58.22
      Fagersta Simklubb
  6. Jonna Viklund                89         42.30  1:29.69  2:18.45  3:05.00
      Hedemora Simsällskap
  7. Linnea Ersson                88 6837    41.02  1:28.50  2:17.43  3:06.49
      Ludvika Simsällskap
  8. Daniela Ragnås               89         41.30  1:29.87  2:18.53  3:07.20
      Hedemora Simsällskap
  9. Cecilia Tunestam             89         44.46  1:33.08  2:23.38  3:10.22
      Borlänge Simsällskap
 10. Sofia Eriksson               88         42.28  1:29.80  2:20.92  3:10.50
      Fagersta Simklubb
 11. Jeanette Engzell             89 9999    43.84  1:34.34  2:26.20  3:15.07
      Falu Simsällskap
 12. Pernilla Norlin              89 9999    45.61  1:35.47  2:27.75  3:15.48
      Simsällskapet Mora
 13. Malin Håmås                  88 9999    44.48  1:34.80  2:27.11  3:18.72
      Simsällskapet Mora

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Kristin Jacobson             90         44.31  1:32.47  2:21.26  3:08.83
      Borlänge Simsällskap
  2. Jennie Persson-Söderman      90         41.84  1:31.88  2:24.72  3:13.30
      Söderhamns Simsällskap
  3. Jonna Pettersson             90 9999    43.84  1:33.20  2:24.31  3:13.47
      Simsällskapet Mora
  4. Sara Olsson                  90 9999    44.94  1:35.41  2:27.24  3:17.76
      Sim 77 Hofors
  5. Alice Viklund                91 9999    51.63  1:50.55  2:50.36  3:42.92
      Hedemora Simsällskap
  6. Frida Person                 91 9999    49.39  1:48.23  2:47.82  3:43.01
      Hedemora Simsällskap

   GREN: 15 200m FRISIM HERRAR        FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Weng                 80 0496    29.13  1:00.35  1:31.64  1:59.15
      Västerås Simsällskap
  2. Petri Tuovila                81         27.97    59.15  1:30.40  1:59.47
      Borlänge Simsällskap
  3. Fredrik Olsson               81 1292    28.95    59.99  1:30.73  1:59.96
      Hudiksvalls Simsällskap
  4. Jörgen Martinsson            84 1289    27.86    59.10  1:31.63  2:03.89
      Hudiksvalls Simsällskap
  5. Per Bergström                83         28.59    59.94  1:31.87  2:04.10
      Fagersta Simklubb
  6. Henrik Lindkvist             85         29.48  1:02.49  1:35.72  2:07.64
      Fagersta Simklubb
  7. Johan Lundh                  85 0270    29.92  1:03.00  1:36.80  2:09.01
      Falu Simsällskap
  8. Stefan Jadestig              84         29.92  1:03.25  1:37.36  2:10.12
      Fagersta Simklubb
  9. Martin Bergström             82 9999    30.10  1:03.31  1:38.26  2:12.03
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 10. Adam Östblom                 85 9999    30.30  1:04.23  1:39.21  2:13.47
      Falu Simsällskap
 11. Aron Knifström               85 9999    31.00  1:05.23  1:41.15  2:17.04
      Ludvika Simsällskap
 12. Jonathan Engström            84 1290    30.62  1:05.97  1:43.64  2:20.01
      Hudiksvalls Simsällskap
 13. Stefan Hvalgren              85 9999    31.12  1:06.23  1:44.00  2:21.82
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 14. Johan Skoog                  85 9999    35.46  1:16.99  2:00.48  2:40.91
      Avesta Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jonas Grundström             87         30.21  1:03.63  1:37.81  2:11.93
      Fagersta Simklubb
  2. Erik Zidén                   86         30.24  1:04.48  1:39.85  2:14.36
      Borlänge Simsällskap
  3. Rikard Sjöstrand             87 9999    31.51  1:06.15  1:41.06  2:15.20
      Falu Simsällskap
  4. Nisse Anttila                87         31.85  1:07.08  1:44.10  2:20.58
      Borlänge Simsällskap
  5. Jesper Bragstedt             87 9999    31.68  1:08.29  1:46.22  2:22.55
      Falu Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Tomas Andersson              88 1624    28.71  1:00.17  1:32.40  2:04.15
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  2. Viktor Wigren                88         33.58  1:09.99  1:47.30  2:23.74
      Söderhamns Simsällskap
  3. Daniel Johansson             88         33.87  1:11.12  1:48.66  2:24.01
      Fagersta Simklubb
  4. Patrik Hansson               88 9999    33.41  1:10.93  1:50.59  2:27.27
      Avesta Simsällskap
  5. Christoffer Goude            88         32.74  1:10.66  1:50.02  2:28.25
      Söderhamns Simsällskap
  6. Staffan Gabrielsson          89         34.34  1:13.61  1:51.36  2:29.56
      Borlänge Simsällskap
  7. Ram Alaish                   88 9999    32.06  1:09.81  1:50.51  2:30.05
      Avesta Simsällskap
  8. Björn Johansson              88         32.88  1:11.74  1:52.76  2:34.28
      Borlänge Simsällskap
  9. Erik Cederlund               88         34.84  1:14.30  1:55.82  2:35.15
      Hedemora Simsällskap
 10. Jacob Ollinen                88 9999    36.05  1:17.51  2:04.33  2:36.28
      Ludvika Simsällskap
 11. Sanchit Singh                88 9999    36.15  1:16.65  1:58.13  2:36.88
      Ludvika Simsällskap
 12. Nils Schönberg               89         33.28  1:12.75  1:56.98  2:37.45
      Hedemora Simsällskap
 13. Robert Zakar                 89         34.37  1:13.33  1:56.05  2:37.85
      Hedemora Simsällskap
 14. Max Sidenstjärna             89 9999    33.74  1:13.97  1:57.01  2:39.06
      Falu Simsällskap
 15. Johan Lundén                 89 9999    35.43  1:16.57  2:00.48  2:43.44
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 16. Daniel Eriksson              88         35.92  1:16.66  2:01.54  2:45.60
      Hedemora Simsällskap
 17. Dima Henriksson              89 9999    37.28  1:20.82  2:05.92  2:48.05
      Avesta Simsällskap
 18. Olof Hällman                 89 9999    36.92  1:19.77  2:05.62  2:50.34
      Borlänge Simsällskap
 19. Nils Skoog                   88 9999    41.52  1:28.10  2:14.66  2:53.38
      Avesta Simsällskap
 20. Olle Eriksson                89         40.34  1:27.22  2:56.49  2:56.49
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Robin Johansson              90         32.94  1:08.51  1:45.29  2:20.69
      Fagersta Simklubb
  2. Jonathan Goude               90         36.05  1:15.69  1:56.78  2:35.92
      Söderhamns Simsällskap
  3. Karl Zidén                   90 9999    37.27  1:20.61  2:05.45  2:47.21
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 16 100m FRISIM DAMER         FINAL
            2 timmar efter pass 1

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Marina Sandback              84 5066    29.19                    1:00.16
      Västerås Simsällskap
  2. Terese Larsson               80 6835    29.27                    1:00.21
      Ludvika Simsällskap
  3. Charlotta Nordström          85         31.48                    1:05.77
      Fagersta Simklubb
  4. Cecilia Steen-Engström       84 5496    31.35                    1:06.51
      Västerås Simsällskap
  5. Anna Cederlund               85         32.19                    1:07.03
      Hedemora Simsällskap
  6. Johanna Ahinko               85         33.06                    1:08.77
      Fagersta Simklubb
  7. Diana Lundqvist              85 9999    33.96                    1:10.78
      Avesta Simsällskap
  8. Elin Larsson                 85         34.65                    1:12.22
      Söderhamns Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sofia Persson                87         31.23                    1:04.58
      Hedemora Simsällskap
  2. Anna Nordin                  86 9999    31.44                    1:05.26
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  3. Linn Haglöf                  87         31.87                    1:06.07
      Borlänge Simsällskap
  4. Lina Anttila                 87         31.83                    1:06.26
      Borlänge Simsällskap
  5. Jenny Eriksson               87         32.18                    1:06.52
      Söderhamns Simsällskap
  6. Isabelle Hvalgren            87 6467    32.07                    1:07.83
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  7. Linda Almqvist-Andersson     87         32.42                    1:07.95
      Fagersta Simklubb
  8. Sara Eriksson                86         32.82                    1:08.04
      Fagersta Simklubb
  9. Emy Krüger                   87 9999    32.70                    1:09.02
      Falu Simsällskap
 10. Hanna Heikkinen              86 9999    32.92                    1:09.39
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 11. Jessica Bryggare             86 5667    32.78                    1:09.54
      Falu Simsällskap
 12. Matilda Selahn               86 9999    33.61                    1:09.92
      Hudiksvalls Simsällskap
 13. Malin Edvardsson             87 9999    34.11                    1:10.11
      Avesta Simsällskap
 14. Sanna Eriksson               87         32.79                    1:10.17
      Borlänge Simsällskap
 15. Frida Hagen                  86 5498    33.74                    1:10.91
      Västerås Simsällskap
 16. Johanna Ericson              87 6521    33.62                    1:11.51
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 17. Therese Nyberg               86         34.35                    1:12.96
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Emma Ekman                   89 6838    29.92                    1:02.04
      Ludvika Simsällskap
  2. Ann-Louise Jakobsson         88         30.00                    1:02.53
      Fagersta Simklubb
  3. Maria Groth                  88         36.32                    1:03.52
      Hedemora Simsällskap
  4. Cecilia Fredriksson          88         31.72                    1:06.02
      Fagersta Simklubb
  5. Daniela Ragnås               89         32.12                    1:07.08
      Hedemora Simsällskap
  6. Jenny Brolin                 88         32.70                    1:07.46
      Fagersta Simklubb
  7. Lina Martinsson              88 9999    32.46                    1:08.50
      Hudiksvalls Simsällskap
  8. Emelie Lindh                 88 9999    33.59                    1:09.11
      Falu Simsällskap
  9. Gracia Denkji                89         32.93                    1:09.36
      Borlänge Simsällskap
 10. Jennie Johansson             88         33.21                    1:09.58
      Hedemora Simsällskap
 11. Malin Ryman                  88 9999    33.38                    1:09.96
      Ludvika Simsällskap
 12. Jennifer Strömberg           88 9999    34.00                    1:10.19
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 13. Malin Karlsson               88         33.94                    1:10.36
      Borlänge Simsällskap
 14. Johanna Persson              89         33.71                    1:10.43
      Hedemora Simsällskap
 15. Jonna Mårtensson             88         33.18                    1:10.49
      Hedemora Simsällskap
 16. Alexandra Gillström          89         34.54                    1:11.13
      Borlänge Simsällskap
 17. Lotta Öhnfeldt               89 9999    34.19                    1:11.61
      Avesta Simsällskap
 18. Veronica Persson             88 9999    35.66                    1:11.89
      Simsällskapet Mora
 19. Sara Wendel                  89 9999    35.09                    1:12.21
      Falu Simsällskap
 20. Malin Håmås                  88 9999    34.97                    1:12.46
      Simsällskapet Mora
 21. Sofia Eriksson               88         34.33                    1:12.75
      Fagersta Simklubb
 22. Lisa Hållams                 88 9999    35.73                    1:13.39
      Simsällskapet Mora
 23. Linda Holback                89 9999    35.59                    1:14.05
      Simsällskapet Mora
 24. Maja Petterson               89 9999    36.32                    1:14.06
      Leksands Simförening
 25. Jessica Wistbacka            89 9999    36.05                    1:14.70
      Sim 77 Hofors
 26. Jonna Viklund                89         35.53                    1:14.74
      Hedemora Simsällskap
 27. Hanna Gustavsson             88         35.25                    1:14.76
      Borlänge Simsällskap
 28. Desirée Fridh                88 9999    37.44                    1:15.10
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 29. Aida Gaied                   89 9999    36.07                    1:15.21
      Ludvika Simsällskap
 30. Jeanette Engzell             89 9999    36.15                    1:15.88
      Falu Simsällskap
 31. Lotta Igelström              89 9999    36.95                    1:16.55
      Leksands Simförening
 32. Maria Brus                   88 9999    38.10                    1:17.07
      Simsällskapet Mora
 33. Pernilla Norlin              89 9999    37.52                    1:18.01
      Simsällskapet Mora
 34. Cecilia Tunestam             89         37.88                    1:18.39
      Borlänge Simsällskap
 35. Angelica Räntilä             88 9999    38.75                    1:21.53
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 36. Britta Linderholm            88         39.19                    1:21.69
      Borlänge Simsällskap
 37. Marie Eriksson               89 9999    40.95                    1:26.01
      Falu Simsällskap
 38. Sofie Eriksson               89 9999    40.85                    1:27.92
      Avesta Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Frida Wigren                 90         32.98                    1:08.59
      Söderhamns Simsällskap
  2. Stina Linderholm             91         35.15                    1:12.72
      Borlänge Simsällskap
  3. Jonna Pettersson             90 9999    35.05                    1:13.47
      Simsällskapet Mora
  4. Jessica Lindkvist            90 9999    35.99                    1:14.59
      Ludvika Simsällskap
  5. Hanna Rohrmüller             91 9999    36.93                    1:15.87
      Ludvika Simsällskap
  6. Malin Singdén                91 9999    36.35                    1:17.88
      Falu Simsällskap
  7. Malin Gunnarsson             90         37.79                    1:18.02
      Borlänge Simsällskap
  8. Sofi Johansson               90 9999    37.69                    1:19.03
      Falu Simsällskap
  9. Johanna Radesten             91 9999    39.19                    1:20.27
      Falu Simsällskap
 10. Ida Gustavsson               90         39.11                    1:21.45
      Borlänge Simsällskap
 11. Kristin Jacobson             90         39.25                    1:21.88
      Borlänge Simsällskap
 12. Klara Eriksson               90         40.20                    1:23.00
      Borlänge Simsällskap
 13. Sandra Hedblom               90 9999    39.21                    1:23.34
      Borlänge Simsällskap
 14. Frida Person                 91 9999    40.85                    1:24.62
      Hedemora Simsällskap
 15. Jennifer Hovgard             90 9999    41.15                    1:25.53
      Avesta Simsällskap
 16. Caroline Olosson             90         41.30                    1:25.84
      Söderhamns Simsällskap
 17. Moa Westerholm               91 9999    41.49                    1:26.39
      Hedemora Simsällskap
 18. Patricia H. Jonsson          91 9999    41.37                    1:27.21
      Avesta Simsällskap
 19. Josefin Jernberg             90 9999    43.12                    1:28.97
      Borlänge Simsällskap
 20. Sara Maier                   90 9999    43.96                    1:32.17
      Sim 77 Hofors
 21. Malin Axelsson               91 9999    43.77                    1:32.33
      Falu Simsällskap
 22. Hanna Lennerthson            90 9999    42.35                    1:32.59
      Falu Simsällskap
 23. Matilda Leidefeld            90         42.79                    1:32.74
      Borlänge Simsällskap
 24. Alice Viklund                91 9999    55.93                    1:45.58
      Hedemora Simsällskap
     Jennie Persson-Söderman      90                                      DSQ
      Söderhamns Simsällskap

   GREN: 17 4*100m MEDLEY POJKAR      FINAL
            2 timmar efter pass 1

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Hedemora SS                  88                                  5:28.00
      Hedemora Simsällskap
      Daniel Eriksson             88         41.30  1:24.45           1:24.45
      Nils Schönberg              89         40.04  1:25.92           2:50.37
      Erik Cederlund              88         38.65  1:25.87           4:16.24
      Robert Zakar                89         32.57  1:11.76           5:28.00

  2. Avesta Lag 1                    9999                             5:28.06
      Avesta Simsällskap
      Ram Alaish                  88 9999    38.53  1:19.52           1:19.52
      Patrik Hansson              88 9999    41.66  1:29.23           2:48.75
      Nils Skoog                  88 9999    40.37  1:28.52           4:17.27
      Dima Henriksson             89 9999    33.48  1:10.79           5:28.06

  3. Borlänge SS Lag 1                                                5:57.98
      Borlänge Simsällskap
      Olle Eriksson               89         45.37  1:33.73           1:33.73
      Olof Hällman                89 9999    45.81  1:42.04           3:15.77
      Staffan Gabrielsson         89         41.16  1:32.52           4:48.29
      Björn Johansson             88         33.03  1:09.69           5:57.98


   GREN: 18 4*100m MEDLEY FLICKOR     FINAL
            2 timmar efter pass 1

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Ludvika SS Lag 1             92 9999                             5:14.55
      Ludvika Simsällskap
      Linnea Ersson               88 6837    38.23  1:19.32           1:19.32
      Emma Ekman                  89 6838    36.83  1:18.97           2:38.29
      Malin Ryman                 88 9999    36.67  1:20.75           3:59.04
      Aida Gaied                  89 9999    35.83  1:15.51           5:14.55

  2. Hedemora SS Lag 2            88                                  5:23.82
      Hedemora Simsällskap
      Jonna Mårtensson            88         38.99  1:21.11           1:21.11
      Jonna Viklund               89         42.35  1:34.57           2:55.68
      Johanna Persson             89         33.53  1:17.18           4:12.86
      Daniela Ragnås              89         33.39  1:10.96           5:23.82

  3. Borlänge SS Fl Lag1                                              5:27.66
      Borlänge Simsällskap
      Stina Linderholm            91         39.37  1:21.07           1:21.07
      Kristin Jacobson            90         40.57  1:27.39           2:48.46
      Gracia Denkji               89         40.49  1:27.83           4:16.29
      Alexandra Gillström         89         34.31  1:11.37           5:27.66

  4. Borlänge SS Fl Lag2                                              6:00.51
      Borlänge Simsällskap
      Malin Karlsson              88         52.66  1:23.38           1:23.38
      Hanna Gustavsson            88         41.08  1:28.96           2:52.34
      Sandra Hedblom              90 9999    46.02  1:39.31           4:31.65
      Josefin Jernberg            90 9999    41.04  1:28.86           6:00.51

  5. Sim 77 Hofors                   9999                             6:01.06
      Sim 77 Hofors
      Sara Maier                  90 9999    50.48  1:43.62           1:43.62
      Sara Olsson                 90 9999    45.25  1:36.75           3:20.37
      Malin Molén                 90 9999    38.30  1:26.51           4:46.88
      Jessica Wistbacka           89 9999    35.44  1:14.18           6:01.06

  6. Borlänge SS Fl Lag 3                                             6:02.18
      Borlänge Simsällskap
      Klara Eriksson              90         45.99  1:34.16           1:34.16
      Britta Linderholm           88         45.38  1:38.09           3:12.25
      Ida Gustavsson              90         41.23  1:31.53           4:43.78
      Malin Gunnarsson            90         38.31  1:18.40           6:02.18


   GREN: 19 4*100m MEDLEY HERRAR      FINAL
            2 timmar efter pass 1

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Västerås SS Lag 1               9999                             4:14.00
      Västerås Simsällskap
      Leo Sandberg                           31.86  1:08.32           1:08.32
      Kim Bergström               87 0098    32.88  1:11.04           2:19.36
      Mathias Isaksson            80 0088    28.46  1:02.16           3:21.52
      Fredrik Weng                80 0496    24.77    52.48           4:14.00

  2. Fagersta SK Pojkar                                               4:16.44
      Fagersta Simklubb
      Henrik Lindkvist            85         31.63  1:03.86           1:03.86
      Per Bergström               83         31.94  1:09.71           2:13.57
      Stefan Jadestig             84         28.29  1:03.38           3:16.95
      Jonas Grundström            87         27.84    59.49           4:16.44

  3. Borlänge SS Lag 1                                                4:21.36
      Borlänge Simsällskap
      Adam Flink                  84         33.43  1:08.58           1:08.58
      Nikko Axelsson              76 9999    32.17  1:09.96           2:18.54
      Petri Tuovila               81         28.65  1:02.43           3:20.97
      Erik Zidén                  86         28.60  1:00.39           4:21.36

  4. Lag 1 Herrar Harnäs          87 9999                             4:36.77
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Martin Bergström            82 9999    32.81  1:08.72           1:08.72
      Mattias Ericson             85 9999    37.15  1:18.33           2:27.05
      Tomas Andersson             88 1624    30.28  1:06.26           3:33.31
      Stefan Hvalgren             85 9999    29.61  1:03.46           4:36.77

  5. Falu Simsällskap             85 9999                             4:39.78
      Falu Simsällskap
      Rikard Sjöstrand            87 9999    33.32  1:08.35           1:08.35
      Jesper Bragstedt            87 9999    36.91  1:20.11           2:28.46
      Johan Lundh                 85 0270    31.90  1:10.21           3:38.67
      Adam Östblom                85 9999    28.53  1:01.11           4:39.78


   GREN: 20 4*100m MEDLEY DAMER       FINAL
            2 timmar efter pass 1

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m             400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Västerås SS Lag 1               9999                             4:35.80
      Västerås Simsällskap
      Hanna Wengrud               84 5080    33.66  1:09.96           1:09.96
      Frida Hagen                 86 5498    36.13  1:16.38           2:26.34
      Katarina Nordin             84 5073    31.92  1:10.55           3:36.89
      Marina Sandback             84 5066    28.02    58.91           4:35.80

  2. Fagersta SK Flickor 3                                            4:47.04
      Fagersta Simklubb
      Charlotta Nordström         85         35.97  1:13.93           1:13.93
      Linda Almqvist-Andersson    87         37.96  1:21.26           2:35.19
      Ann-Louise Jakobsson        88         31.24  1:07.20           3:42.39
      Cecilia Fredriksson         88         30.74  1:04.65           4:47.04

  3. Hedemora SS                  85                                  4:55.37
      Hedemora Simsällskap
      Anna Cederlund              85         38.13  1:17.93           1:17.93
      Jennie Johansson            88         38.71  1:20.50           2:38.43
      Sofia Persson               87         32.09  1:12.87           3:51.30
      Maria Groth                 88         30.03  1:04.07           4:55.37

  4. Fagersta SK Flickor 2                                            5:10.55
      Fagersta Simklubb
      Sofia Eriksson              88         38.95  1:20.45           1:20.45
      Sara Eriksson               86         39.56  1:25.88           2:46.33
      Jenny Brolin                88         36.23  1:17.78           4:04.11
      Johanna Ahinko              85         31.22  1:06.44           5:10.55

  5. Borlänge SS Lag 1                                                5:19.45
      Borlänge Simsällskap
      Sanna Eriksson              87         41.06  1:24.74           1:24.74
      Cecilia Tunestam            89         41.48  1:27.17           2:51.91
      Lina Anttila                87         35.90  1:19.59           4:11.50
      Linn Haglöf                 87         32.47  1:07.95           5:19.45

  6. Lag 1 Damer Harnäs           87 9999                             5:24.02
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Isabelle Hvalgren           87 6467    41.08  1:26.90           1:26.90
      Johanna Ericson             87 6521    40.64  1:27.09           2:53.99
      Josefin Åsberg              88 7273    37.50  1:21.67           4:15.66
      Anna Nordin                 86 9999    31.64  1:08.36           5:24.02

  7. Söderhamn Damer Lag 1                                            5:49.84
      Söderhamns Simsällskap
      Jenny Eriksson              87         38.14  1:17.32           1:17.32
      Frida Wigren                90         42.81  1:32.59           2:49.91
      Jennie Persson-Söderman     90         42.68  1:32.55           4:22.46
      Caroline Olosson            90         40.70  1:27.38           5:49.84


   GREN: 21 100m FRISIM HERRAR        FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Weng                 80 0496    25.90                      52.71
      Västerås Simsällskap
  2. Jörgen Martinsson            84 1289    25.02                      52.98
      Hudiksvalls Simsällskap
  3. Fredrik Olsson               81 1292    25.68                      53.11
      Hudiksvalls Simsällskap
  4. Petri Tuovila                81         26.34                      54.28
      Borlänge Simsällskap
  5. Per Bergström                83         25.75                      54.63
      Fagersta Simklubb
  6. Johan Lundh                  85 0270    28.13                      58.69
      Falu Simsällskap
  7. Martin Bergström             82 9999    28.27                      58.76
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Adam Östblom                 85 9999    28.82                    1:00.28
      Falu Simsällskap
  9. Stefan Jadestig              84         28.22                    1:00.49
      Fagersta Simklubb
 10. Jonathan Engström            84 1290    29.17                    1:00.59
      Hudiksvalls Simsällskap
 11. David Sandström              84 9999    30.43                    1:02.79
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 12. Aron Knifström               85 9999    30.74                    1:02.92
      Ludvika Simsällskap
 13. Mattias Ericson              85 9999    30.92                    1:03.09
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 14. Stefan Hvalgren              85 9999    30.22                    1:03.82
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 15. Johan Skoog                  85 9999    34.35                    1:12.69
      Avesta Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Erik Zidén                   86         28.83                      59.89
      Borlänge Simsällskap
     Jonas Grundström             87         28.85                      59.89
      Fagersta Simklubb
  3. Jesper Bragstedt             87 9999    29.13                    1:01.38
      Falu Simsällskap
  4. Jesper Carlsson              87 9999    29.27                    1:02.16
      Ludvika Simsällskap
  5. Christian Westlund           86 9999    30.21                    1:02.91
      Sim 77 Hofors
  6. Rikard Sjöstrand             87 9999    30.17                    1:02.93
      Falu Simsällskap
  7. Nisse Anttila                87         30.41                    1:03.77
      Borlänge Simsällskap
  8. Kim Bergström                87 0098    30.13                    1:03.94
      Västerås Simsällskap
  9. Erik Hällman                 87         30.39                    1:03.95
      Borlänge Simsällskap
 10. Andreas Blidberg             87 9999    31.41                    1:05.73
      Ludvika Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Tomas Andersson              88 1624    27.98                      57.57
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  2. Alexandre Toledo             89 2276    29.33                    1:01.74
      Ludvika Simsällskap
  3. Daniel Johansson             88         31.09                    1:04.87
      Fagersta Simklubb
  4. Ram Alaish                   88 9999    30.26                    1:05.32
      Avesta Simsällskap
  5. Anton Sandström              88 9999    31.44                    1:05.35
      Ludvika Simsällskap
  6. Patrik Hansson               88 9999    39.59                    1:05.91
      Avesta Simsällskap
  7. Christoffer Goude            88         30.98                    1:06.02
      Söderhamns Simsällskap
  8. Staffan Gabrielsson          89         31.56                    1:06.18
      Borlänge Simsällskap
  9. Sanchit Singh                88 9999    31.77                    1:07.08
      Ludvika Simsällskap
 10. Björn Johansson              88         32.20                    1:07.46
      Borlänge Simsällskap
 11. Viktor Wigren                88         33.13                    1:08.78
      Söderhamns Simsällskap
 12. Erik Cederlund               88         33.42                    1:09.20
      Hedemora Simsällskap
 13. Jacob Ollinen                88 9999    34.20                    1:10.24
      Ludvika Simsällskap
 14. Max Sidenstjärna             89 9999    32.95                    1:11.26
      Falu Simsällskap
 15. Erik Smiding                 88 9999    33.31                    1:11.35
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 16. Robert Zakar                 89         33.72                    1:11.44
      Hedemora Simsällskap
 17. Nils Schönberg               89         33.89                    1:11.68
      Hedemora Simsällskap
 18. Olof Hällman                 89 9999    33.51                    1:12.52
      Borlänge Simsällskap
 19. Dima Henriksson              89 9999    33.89                    1:12.72
      Avesta Simsällskap
 20. Daniel Eriksson              88         34.27                    1:12.82
      Hedemora Simsällskap
 21. Johan Lundén                 89 9999    35.00                    1:14.04
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 22. Oscar Ahlén                  89 9999    34.26                    1:14.28
      Sim 77 Hofors
 23. Nils Skoog                   88 9999    36.88                    1:14.41
      Avesta Simsällskap
 24. Olle Eriksson                89         37.09                    1:18.70
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Robin Johansson              90         31.55                    1:05.64
      Fagersta Simklubb
  2. Jonathan Goude               90         34.88                    1:12.24
      Söderhamns Simsällskap
  3. Karl Zidén                   90 9999    36.38                    1:16.96
      Borlänge Simsällskap
  4. Johan Carlsson               91         38.35                    1:24.57
      Borlänge Simsällskap
  5. Oskar Leidefeld              92         42.44                    1:28.08
      Borlänge Simsällskap
  6. Emil Holback                 90 9999    41.40                    1:29.20
      Simsällskapet Mora
  7. Jack Denkji                  92         44.70                    1:34.85
      Borlänge Simsällskap
  8. Robert Dagvall               92         46.97                    1:37.32
      Borlänge Simsällskap
  9. Anton Birath                 91 9999    45.50                    1:38.32
      Avesta Simsällskap
 10. David Hällman                92         57.33                    1:41.38
      Borlänge Simsällskap
 11. Nils Kempe                   91         57.51                    2:03.24
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 22 200m FRISIM DAMER         FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Marina Sandback              84 5066    30.27  1:02.96  1:36.33  2:09.98
      Västerås Simsällskap
  2. Matilda Isaksson             83 5078    30.93  1:05.08  1:41.25  2:17.81
      Västerås Simsällskap
  3. Johanna Ahinko               85         32.32  1:07.77  1:45.26  2:22.74
      Fagersta Simklubb
  4. Charlotta Nordström          85         32.31  1:09.11  1:47.14  2:22.91
      Fagersta Simklubb
  5. Anna Cederlund               85         32.89  1:09.70  1:47.87  2:24.31
      Hedemora Simsällskap
  6. Elin Larsson                 85         35.88  1:15.92  1:57.33  2:37.28
      Söderhamns Simsällskap
  7. Diana Lundqvist              85 9999    35.77  1:16.48  1:58.00  2:37.30
      Avesta Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Lina Anttila                 87         32.64  1:09.12  1:46.77  2:22.20
      Borlänge Simsällskap
  2. Sara Eriksson                86         32.54  1:09.07  1:47.16  2:23.98
      Fagersta Simklubb
  3. Linn Haglöf                  87         32.41  1:09.87  1:49.20  2:25.44
      Borlänge Simsällskap
  4. Jenny Eriksson               87         33.25  1:09.71  1:47.95  2:26.31
      Söderhamns Simsällskap
  5. Matilda Selahn               86 9999    34.26  1:11.80  1:50.60  2:28.62
      Hudiksvalls Simsällskap
  6. Anna Nordin                  86 9999    33.49  1:11.54  1:51.51  2:29.52
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  7. Isabelle Hvalgren            87 6467    32.62  1:09.39  1:50.47  2:29.83
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Linda Almqvist-Andersson     87         33.96  1:12.79  1:52.44  2:30.25
      Fagersta Simklubb
  9. Emy Krüger                   87 9999    33.63  1:12.12  1:51.83  2:30.49
      Falu Simsällskap
 10. Jessica Bryggare             86 5667    33.15  1:10.50  1:50.15  2:30.80
      Falu Simsällskap
 11. Johanna Ericson              87 6521    34.35  1:13.67  1:54.43  2:34.63
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 12. Malin Edvardsson             87 9999    35.81  1:15.95  1:57.90  2:37.13
      Avesta Simsällskap
 13. Therese Nyberg               86         33.71  1:12.86  1:54.95  2:37.61
      Fagersta Simklubb
 14. Veronica Johansson           87 9999    44.44  1:29.14  2:07.16  2:47.88
      Sim 77 Hofors
     Hanna Heikkinen              86 9999                              AVBRÖT
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Ann-Louise Jakobsson         88         30.96  1:05.54  1:41.37  2:16.01
      Fagersta Simklubb
  2. Maria Groth                  88         32.40  1:09.32  1:47.31  2:21.84
      Hedemora Simsällskap
  3. Cecilia Fredriksson          88         32.34  1:09.34  1:47.56  2:24.12
      Fagersta Simklubb
  4. Jenny Brolin                 88         33.58  1:10.25  1:49.00  2:25.84
      Fagersta Simklubb
  5. Jennifer Strömberg           88 9999    33.88  1:11.17  1:49.65  2:26.16
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  6. Emelie Lindh                 88 9999    33.24  1:10.70  1:49.31  2:26.36
      Falu Simsällskap
  7. Josefin Åsberg               88 7273    33.46  1:10.56  1:48.96  2:26.70
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Linnea Ersson                88 6837    33.92  1:12.44  1:51.18  2:29.38
      Ludvika Simsällskap
  9. Kristin Ericsson             88 6522    34.55  1:12.88  1:51.73  2:29.74
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 10. Malin Ryman                  88 9999    35.13  1:12.98  1:52.23  2:30.53
      Ludvika Simsällskap
 11. Jennie Johansson             88         35.39  1:14.03  1:53.99  2:32.19
      Hedemora Simsällskap
 12. Daniela Ragnås               89         34.47  1:14.01  1:54.73  2:32.52
      Hedemora Simsällskap
 13. Johanna Persson              89         34.90  1:13.52  1:53.52  2:33.05
      Hedemora Simsällskap
 14. Malin Håmås                  88 9999    36.09  1:15.66  1:56.51  2:35.16
      Simsällskapet Mora
 15. Gracia Denkji                89         34.51  1:13.89  1:55.26  2:35.33
      Borlänge Simsällskap
 16. Alexandra Gillström          89         36.08  1:16.80  1:56.83  2:35.74
      Borlänge Simsällskap
 17. Sofia Eriksson               88         33.99  1:13.35  1:54.57  2:36.12
      Fagersta Simklubb
 18. Lotta Öhnfeldt               89 9999    35.37  1:16.07  1:57.73  2:36.35
      Avesta Simsällskap
 19. Moa Lillsund                 89 9999    36.56  1:16.44  1:58.09  2:38.05
      Sim 77 Hofors
 20. Sara Wendel                  89 9999    36.57  1:17.40  1:59.31  2:40.58
      Falu Simsällskap
 21. Jessica Wistbacka            89 9999    37.11  1:18.70  2:01.50  2:42.67
      Sim 77 Hofors
 22. Lisa Hållams                 88 9999    36.18  1:17.42  2:01.79  2:44.21
      Simsällskapet Mora
 23. Hanna Gustavsson             88         35.97  1:17.38  2:02.74  2:44.97
      Borlänge Simsällskap
 24. Desirée Fridh                88 9999    36.92  1:18.78  1:59.30  2:46.97
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 25. Jeanette Engzell             89 9999    37.13  1:28.26  2:06.57  2:50.66
      Falu Simsällskap
 26. Cecilia Tunestam             89         38.73  1:22.99  2:08.86  2:50.67
      Borlänge Simsällskap
 27. Angelica Räntilä             88 9999    41.91  1:29.38  2:19.07  3:02.90
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
     Marie Eriksson               89 9999                              AVBRÖT
      Falu Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Frida Wigren                 90         33.70  1:11.28  1:49.60  2:25.49
      Söderhamns Simsällskap
  2. Jennie Persson-Söderman      90         35.44  1:15.27  1:56.13  2:33.62
      Söderhamns Simsällskap
  3. Jessica Lindkvist            90 9999    36.78  1:16.87  1:58.22  2:36.96
      Ludvika Simsällskap
  4. Jonna Pettersson             90 9999    35.42  1:16.28  1:57.83  2:37.04
      Simsällskapet Mora
  5. Elin Damlin                  90         39.05  1:21.76  2:04.77  2:45.04
      Borlänge Simsällskap
  6. Hanna Rohrmüller             91 9999    38.46  1:20.80  2:05.00  2:45.69
      Ludvika Simsällskap
  7. Malin Gunnarsson             90         38.71  1:21.36  2:05.46  2:47.21
      Borlänge Simsällskap
  8. Sofie Forsberg               90 9999    38.42  1:22.13  2:07.26  2:50.95
      Sim 77 Hofors
  9. Sandra Hedblom               90 9999    39.16  1:24.74  2:08.95  2:51.89
      Borlänge Simsällskap
 10. Sofi Johansson               90 9999    37.28  1:22.39  2:08.51  2:52.32
      Falu Simsällskap
 11. Malin Singdén                91 9999    37.73  1:20.43  2:07.20  2:53.73
      Falu Simsällskap
 12. Johanna Radesten             91 9999    39.59  1:24.03  2:10.27  2:54.58
      Falu Simsällskap
 13. Ida Gustavsson               90         39.15  1:24.38  2:10.34  2:56.15
      Borlänge Simsällskap
 14. Sara Olsson                  90 9999    38.81  1:25.71  2:14.21  3:00.34
      Sim 77 Hofors
 15. Klara Eriksson               90         40.19  1:28.04  2:16.86  3:01.99
      Borlänge Simsällskap
 16. Frida Person                 91 9999    41.35  1:29.88  2:19.91  3:02.61
      Hedemora Simsällskap
 17. Kristin Jacobson             90         40.55  1:29.94  2:20.35  3:05.20
      Borlänge Simsällskap
 18. Moa Westerholm               91 9999    40.69  1:31.33  2:23.53  3:12.36
      Hedemora Simsällskap
 19. Malin Axelsson               91 9999    44.93  1:37.36  2:30.41  3:20.32
      Falu Simsällskap
 20. Sara Maier                   90 9999    46.43  1:38.19  2:32.33  3:23.01
      Sim 77 Hofors

   GREN: 23 200m MEDLEY HERRAR        FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Olsson               81 1292    28.52  1:02.81  1:42.85  2:13.05
      Hudiksvalls Simsällskap
  2. Mathias Isaksson             80 0088    29.27  1:03.91  1:45.00  2:17.55
      Västerås Simsällskap
  3. Jörgen Martinsson            84 1289    29.81  1:07.13  1:47.53  2:19.61
      Hudiksvalls Simsällskap
  4. Nikko Axelsson               76 9999    30.34  1:09.40  1:49.97  2:24.99
      Borlänge Simsällskap
  5. Stefan Jadestig              84         30.97  1:08.66  1:54.48  2:27.84
      Fagersta Simklubb
  6. Per Bergström                83         27.97  1:10.13  1:52.98  2:28.91
      Fagersta Simklubb
  7. David Sandström              84 9999    34.79  1:20.42  2:05.52  2:43.49
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Stefan Hvalgren              85 9999    31.79  1:16.43  2:07.17  2:45.93
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Rikard Sjöstrand             87 9999    33.15  1:09.82  1:54.69  2:29.57
      Falu Simsällskap
  2. Jonas Grundström             87         32.16  1:11.06  1:56.06  2:29.75
      Fagersta Simklubb
  3. Jesper Bragstedt             87 9999    35.75  1:18.20  2:04.35  2:40.80
      Falu Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Tomas Andersson              88 1624    31.13  1:09.78  1:52.44  2:23.27
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  2. Daniel Johansson             88         36.58  1:23.82  2:11.85  2:49.83
      Fagersta Simklubb
  3. Erik Cederlund               88         40.34  1:25.52  2:12.77  2:52.43
      Hedemora Simsällskap
  4. Patrik Hansson               88 9999    38.13  1:23.17  2:16.82  2:53.55
      Avesta Simsällskap
  5. Nils Schönberg               89         37.40  1:26.78  2:18.31  3:01.08
      Hedemora Simsällskap
  6. Oscar Ahlén                  89 9999    41.04  1:30.40  2:24.35  3:05.86
      Sim 77 Hofors
  7. Dima Henriksson              89 9999    40.62  1:34.35  2:33.91  3:15.29
      Avesta Simsällskap
     Ram Alaish                   88 9999                              AVBRÖT
      Avesta Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Robin Johansson              90         35.33  1:20.53  2:10.16  2:46.89
      Fagersta Simklubb

   GREN: 24 400m MEDLEY DAMER         FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Terese Larsson               80 6835  1:10.11  2:27.07  3:55.75  5:04.92
      Ludvika Simsällskap
  2. Katarina Nordin              84 5073  1:13.43  2:40.39  4:15.40  5:26.82
      Västerås Simsällskap
  3. Janina Gårdensjö             84 5499  1:15.24  2:45.19  4:14.25  5:27.95
      Västerås Simsällskap
  4. Johanna Ahinko               85       1:18.17  2:48.98  4:24.90  5:40.47
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Frida Hagen                  86 5498  1:19.68  2:51.12  4:20.24  5:40.31
      Västerås Simsällskap
  2. Sara Eriksson                86       1:21.33  2:51.85  4:27.23  5:42.28
      Fagersta Simklubb
  3. Linda Almqvist-Andersson     87       1:22.49  3:00.37  4:39.95  5:56.66
      Fagersta Simklubb
  4. Lina Anttila                 87       1:24.01  3:00.60  4:39.24  5:58.01
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Emma Ekman                   89 6838  1:12.84  2:40.76  4:12.31  5:26.20
      Ludvika Simsällskap
  2. Ann-Louise Jakobsson         88       1:13.28  2:43.14  4:18.27  5:32.54
      Fagersta Simklubb
  3. Cecilia Fredriksson          88       1:27.04  2:59.43  4:34.29  5:50.67
      Fagersta Simklubb
  4. Gracia Denkji                89       1:34.52  3:12.50  4:58.10  6:20.41
      Borlänge Simsällskap
  5. Aida Gaied                   89 9999  1:34.86  3:13.23  5:00.85  6:27.60
      Ludvika Simsällskap

   GREN: 25 100m RYGGSIM HERRAR       FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Olsson               81 1292    30.33                    1:01.65
      Hudiksvalls Simsällskap
  2. Johan Lundh                  85 0270    31.81                    1:04.91
      Falu Simsällskap
  3. Petri Tuovila                81         31.84                    1:05.59
      Borlänge Simsällskap
  4. Per Bergström                83         31.04                    1:05.86
      Fagersta Simklubb
  5. Jonathan Engström            84 1290    32.30                    1:06.17
      Hudiksvalls Simsällskap
  6. Stefan Jadestig              84         32.86                    1:08.13
      Fagersta Simklubb
  7. Martin Bergström             82 9999    32.73                    1:08.97
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Adam Östblom                 85 9999    36.92                    1:16.61
      Falu Simsällskap
  9. Mattias Ericson              85 9999    38.15                    1:17.44
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 10. Aron Knifström               85 9999    41.05                    1:22.98
      Ludvika Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Rikard Sjöstrand             87 9999    33.56                    1:08.32
      Falu Simsällskap
  2. Jonas Grundström             87         34.75                    1:10.66
      Fagersta Simklubb
  3. Kim Bergström                87 0098    34.28                    1:11.69
      Västerås Simsällskap
  4. Christian Westlund           86 9999    35.18                    1:12.19
      Sim 77 Hofors
  5. Jesper Bragstedt             87 9999    36.19                    1:15.08
      Falu Simsällskap
  6. Jesper Carlsson              87 9999    37.08                    1:15.53
      Ludvika Simsällskap
  7. Andreas Blidberg             87 9999    39.24                    1:21.47
      Ludvika Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Christoffer Goude            88         36.49                    1:15.15
      Söderhamns Simsällskap
  2. Alexandre Toledo             89 2276    36.57                    1:15.34
      Ludvika Simsällskap
  3. Daniel Johansson             88         38.16                    1:17.47
      Fagersta Simklubb
  4. Jacob Ollinen                88 9999    40.46                    1:21.76
      Ludvika Simsällskap
  5. Anton Sandström              88 9999    39.86                    1:21.83
      Ludvika Simsällskap
  6. Max Sidenstjärna             89 9999    39.67                    1:22.00
      Falu Simsällskap
  7. Erik Smiding                 88 9999    40.43                    1:23.15
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Staffan Gabrielsson          89         40.23                    1:23.16
      Borlänge Simsällskap
  9. Daniel Eriksson              88         41.06                    1:25.68
      Hedemora Simsällskap
 10. Sanchit Singh                88 9999    41.77                    1:26.02
      Ludvika Simsällskap
 11. Robert Zakar                 89         50.33                    1:27.41
      Hedemora Simsällskap
 12. Olle Eriksson                89         43.19                    1:28.53
      Borlänge Simsällskap
 13. Johan Lundén                 89 9999    43.47                    1:30.16
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Robin Johansson              90         38.75                    1:19.09
      Fagersta Simklubb
  2. Jonathan Goude               90         41.43                    1:25.36
      Söderhamns Simsällskap
  3. Emil Holback                 90 9999    45.58                    1:32.30
      Simsällskapet Mora
  4. Johan Carlsson               91         53.53                    1:50.24
      Borlänge Simsällskap
  5. Anton Birath                 91 9999    53.50                    1:51.28
      Avesta Simsällskap
  6. Jack Denkji                  92         56.92                    1:55.30
      Borlänge Simsällskap
  7. Robert Dagvall               92         57.88                    1:55.61
      Borlänge Simsällskap
  8. Oskar Leidefeld              92         56.87                    1:55.92
      Borlänge Simsällskap
  9. David Hällman                92         59.23                    2:02.83
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 26 200m RYGGSIM DAMER        FINAL
            0900

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Terese Larsson               80 6835    33.43  1:09.53  1:46.55  2:23.61
      Ludvika Simsällskap
  2. Marina Sandback              84 5066    34.94  1:12.31  1:49.60  2:26.14
      Västerås Simsällskap
  3. Hanna Wengrud                84 5080    35.88  1:14.54  1:54.20  2:33.87
      Västerås Simsällskap
  4. Charlotta Nordström          85         37.53  1:18.86  2:01.14  2:40.54
      Fagersta Simklubb
  5. Anna Cederlund               85         40.40  1:22.24  2:05.49  2:47.81
      Hedemora Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sofia Persson                87         36.01  1:16.63  1:58.50  2:39.09
      Hedemora Simsällskap
  2. Jenny Eriksson               87         38.03  1:18.38  1:59.47  2:40.11
      Söderhamns Simsällskap
  3. Linn Haglöf                  87         39.69  1:23.33  2:06.98  2:48.26
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jennie Johansson             88         39.89  1:23.27  2:06.66  2:47.92
      Hedemora Simsällskap
  2. Sofia Eriksson               88         38.79  1:22.20  2:06.43  2:49.92
      Fagersta Simklubb
  3. Lina Martinsson              88 9999    40.17  1:23.74  2:08.44  2:50.37
      Hudiksvalls Simsällskap
  4. Jenny Brolin                 88         41.46  1:25.29  2:09.16  2:50.80
      Fagersta Simklubb
  5. Linda Holback                89 9999    41.03  1:26.75  3:00.79  3:00.60
      Simsällskapet Mora
  6. Maja Petterson               89 9999    43.27  2:04.68  2:20.88  3:04.83
      Leksands Simförening
  7. Jonna Viklund                89         43.80  1:32.25  2:22.42  3:08.98
      Hedemora Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Stina Linderholm             91         41.21  1:26.31  2:11.48  2:53.76
      Borlänge Simsällskap
  2. Jonna Pettersson             90 9999    43.43  1:30.51  2:18.13  3:03.56
      Simsällskapet Mora
  3. Malin Gunnarsson             90         45.43  1:33.02  2:20.10  3:05.04
      Borlänge Simsällskap
  4. Sofie Forsberg               90 9999    43.44  1:31.81  2:21.46  3:08.93
      Sim 77 Hofors
  5. Malin Molén                  90 9999    44.12  1:33.21  2:23.08  3:09.49
      Sim 77 Hofors
  6. Moa Westerholm               91 9999    49.98  1:43.61  2:39.01  3:32.41
      Hedemora Simsällskap

   GREN: 27 4*50m FRISIM POJKAR       FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Ludvika SS Lag 1                9999                             1:58.12
      Ludvika Simsällskap
      Anton Sandström             88 9999    29.70                      29.70
      Sanchit Singh               88 9999    30.14                      59.84
      Jacob Ollinen               88 9999    30.01                    1:29.85
      Alexandre Toledo            89 2276    28.27                    1:58.12

  2. Avesta Lag 1                    9999                             2:02.12
      Avesta Simsällskap
      Ram Alaish                  88 9999    28.48                      28.48
      Patrik Hansson              88 9999    29.81                      58.29
      Dima Henriksson             89 9999    32.02                    1:30.31
      Nils Skoog                  88 9999    31.81                    2:02.12

  3. Borlänge SS Lag 1                                                2:06.77
      Borlänge Simsällskap
      Staffan Gabrielsson         89         31.15                      31.15
      Björn Johansson             88         30.16                    1:01.31
      Karl Zidén                  90 9999    33.44                    1:34.75
      Olof Hällman                89 9999    32.02                    2:06.77

  4. Hedemora SS                  88                                  2:09.21
      Hedemora Simsällskap
      Nils Schönberg              89         32.77                      32.77
      Robert Zakar                89         31.83                    1:04.60
      Daniel Eriksson             88         33.28                    1:37.88
      Erik Cederlund              88         31.33                    2:09.21

  5. Borlänge SS Lag 2               9999                             2:47.41
      Borlänge Simsällskap
      Jack Denkji                 92         43.11                      43.11
      Johan Carlsson              91         39.50                    1:22.61
      Robert Dagvall              92         43.54                    2:06.15
      Oskar Leidefeld             92         41.26                    2:47.41


   GREN: 28 4*50m FRISIM FLICKOR      FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Ludvika SS Lag 1             92 9999                             2:04.99
      Ludvika Simsällskap
      Linnea Ersson               88 6837    31.55                      31.55
      Malin Ryman                 88 9999    32.06                    1:03.61
      Jessica Lindkvist           90 9999    33.41                    1:37.02
      Emma Ekman                  89 6838    27.97                    2:04.99

  2. Lag 1 Damer Harnäs           87 9999                             2:06.56
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Kristin Ericsson            88 6522    31.74                      31.74
      Jennifer Strömberg          88 9999    31.51                    1:03.25
      Josefin Åsberg              88 7273    30.70                    1:33.95
      Desirée Fridh               88 9999    32.61                    2:06.56

  3. Borlänge SS Fl Lag1                                              2:07.70
      Borlänge Simsällskap
      Alexandra Gillström         89         31.93                      31.93
      Stina Linderholm            91         33.17                    1:05.10
      Sofia Ersson                88         29.32                    1:34.42
      Hanna Gustavsson            88         33.28                    2:07.70

  4. SS Mora Lag 1                   9999                             2:12.80
      Simsällskapet Mora
      Malin Håmås                 88 9999    33.88                      33.88
      Veronica Persson            88 9999    31.82                    1:05.70
      Maria Brus                  88 9999    34.46                    1:40.16
      Jonna Pettersson            90 9999    32.64                    2:12.80

  5. Sim 77 Hofors                   9999                             2:18.79
      Sim 77 Hofors
      Sara Olsson                 90 9999    34.32                      34.32
      Sofie Forsberg              90 9999    35.56                    1:09.88
      Jessica Wistbacka           89 9999    34.72                    1:44.60
      Malin Molén                 90 9999    34.19                    2:18.79

  6. Simsällskap Lag Falu            9999                             2:18.90
      Falu Simsällskap
      Jeanette Engzell            89 9999    33.76                      33.76
      Malin Singdén               91 9999    35.84                    1:09.60
      Johanna Radesten            91 9999    35.14                    1:44.74
      Sofi Johansson              90 9999    34.16                    2:18.90

  7. Borlänge SS Fl Lag2                                              2:20.67
      Borlänge Simsällskap
      Cecilia Tunestam            89         34.39                      34.39
      Britta Linderholm           88         35.89                    1:10.28
      Malin Gunnarsson            90         35.10                    1:45.38
      Ida Gustavsson              90         35.29                    2:20.67

  8. Borlänge SS Fl Lag 3                                             2:28.63
      Borlänge Simsällskap
      Kristin Jacobson            90         35.25                      35.25
      Klara Eriksson              90         36.31                    1:11.56
      Sandra Hedblom              90 9999    38.11                    1:49.67
      Josefin Jernberg            90 9999    38.96                    2:28.63

     Hedemora SS Lag 2            88                                      DSQ
      Hedemora Simsällskap
      Frida Person                91 9999    43.20                      43.20
      Johanna Persson             89         26.60                    1:09.80
      Jonna Viklund               89         34.23                    1:44.03


   GREN: 29 4*50m FRISIM HERRAR       FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Västerås SS Lag 1               9999                             1:42.15
      Västerås Simsällskap
      Leo Sandberg                           26.16                      26.16
      Mathias Isaksson            80 0088    24.66                      50.82
      Kim Bergström               87 0098    27.16                    1:17.98
      Fredrik Weng                80 0496    24.17                    1:42.15

  2. Borlänge SS Lag 1                                                1:44.65
      Borlänge Simsällskap
      Nikko Axelsson              76 9999    26.56                      26.56
      Petri Tuovila               81         24.67                      51.23
      Adam Flink                  84         26.62                    1:17.85
      Erik Zidén                  86         26.80                    1:44.65

  3. Fagersta SK Pojkar                                               1:45.92
      Fagersta Simklubb
      Per Bergström               83         25.20                      25.20
      Daniel Johansson            88         27.45                      52.65
      Jonas Grundström            87         26.79                    1:19.44
      Stefan Jadestig             84         26.48                    1:45.92

  4. Lag 1 Herrar Harnäs          87 9999                             1:47.81
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Stefan Hvalgren             85 9999    28.60                      28.60
      Martin Bergström            82 9999    26.45                      55.05
      Tomas Andersson             88 1624    25.40                    1:20.45
      David Sandström             84 9999    27.36                    1:47.81

  5. Falu Simsällskap             85 9999                             1:54.75
      Falu Simsällskap
      Rikard Sjöstrand            87 9999    28.50                      28.50
      Jesper Bragstedt            87 9999    27.50                      56.00
      Max Sidenstjärna            89 9999    30.75                    1:26.75
      Adam Östblom                85 9999    28.00                    1:54.75


   GREN: 30 4*50m FRISIM DAMER        FINAL
            0900

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Västerås SS Lag 1               9999                             1:53.68
      Västerås Simsällskap
      Janina Gårdensjö            84 5499    29.06                      29.06
      Marina Sandback             84 5066    26.96                      56.02
      Matilda Isaksson            83 5078    29.06                    1:25.08
      Katarina Nordin             84 5073    28.60                    1:53.68

  2. Fagersta SK Flickor 3                                            1:53.69
      Fagersta Simklubb
      Ann-Louise Jakobsson        88         28.32                      28.32
      Linda Almqvist-Andersson    87         28.82                      57.14
      Charlotta Nordström         85         28.30                    1:25.44
      Cecilia Fredriksson         88         28.25                    1:53.69

  3. Hedemora SS                  85                                  2:00.39
      Hedemora Simsällskap
      Sofia Persson               87         29.13                      29.13
      Anna Cederlund              85         30.73                      59.86
      Jennie Johansson            88         31.52                    1:31.38
      Maria Groth                 88         29.01                    2:00.39

  4. Fagersta SK Flickor 2                                            2:03.19
      Fagersta Simklubb
      Johanna Ahinko              85         31.23                      31.23
      Therese Nyberg              86         31.22                    1:02.45
      Jenny Brolin                88         30.23                    1:32.68
      Sara Eriksson               86         30.51                    2:03.19

  5. Lag 1 Damer Harnäs           87 9999                             2:03.72
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Anna Nordin                 86 9999    30.16                      30.16
      Isabelle Hvalgren           87 6467    31.24                    1:01.40
      Johanna Ericson             87 6521    31.23                    1:32.63
      Hanna Heikkinen             86 9999    31.09                    2:03.72

  6. Falu Simsällskap             85 9999                             2:06.29
      Falu Simsällskap
      Emy Krüger                  87 9999    31.07                      31.07
      Jessica Bryggare            86 5667    31.24                    1:02.31
      Sara Wendel                 89 9999    32.24                    1:34.55
      Emelie Lindh                88 9999    31.74                    2:06.29

  7. Borlänge SS Lag 1                                                2:10.21
      Borlänge Simsällskap
      Linn Haglöf                 87         30.42                      30.42
      Lina Anttila                87         30.21                    1:00.63
      Matilda Leidefeld           90         38.64                    1:39.27
      Gracia Denkji               89         30.94                    2:10.21

  8. Söderhamn Damer Lag 1                                            2:10.47
      Söderhamns Simsällskap
      Jenny Eriksson              87         30.76                      30.76
      Frida Wigren                90         31.10                    1:01.86
      Jennie Persson-Söderman     90         31.79                    1:33.65
      Caroline Olosson            90         36.82                    2:10.47


   GREN: 31 1500m FRISIM HERRAR       FINAL
            2 timmar efter pass 3

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m
                                             900 m   1000 m   1100 m   1200 m
                                            1300 m   1400 m            1500 m

  1. Fredrik Olsson               81 1292  1:01.49  2:07.50  3:13.33  4:18.87
      Hudiksvalls Simsällskap              5:26.84  6:34.87  7:42.72  8:50.08
                                           9:57.77 11:05.07 12:12.05 13:18.91
                                          14:26.33 15:32.90          16:39.54

  2. Per Bergström                83       1:15.14  2:36.37  3:58.27  5:19.76
      Fagersta Simklubb                    6:41.65  8:01.08  9:17.75 10:33.63
                                          11:49.69 13:06.34 14:22.94 15:39.59
                                          16:57.61 18:16.04          19:32.87


            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m
                                             900 m   1000 m   1100 m   1200 m
                                            1300 m   1400 m            1500 m

  1. Jonas Grundström             87       1:09.27  2:23.68  3:38.75  4:53.07
      Fagersta Simklubb                    6:07.62  7:22.59  8:37.08  9:51.28
                                          11:05.66 12:19.34 13:33.50 14:47.25
                                          16:00.89 17:11.65          18:19.43

  2. Erik Zidén                   86       1:10.52  2:26.47  3:43.43  5:01.19
      Borlänge Simsällskap                 6:18.45  7:34.77  8:50.91 10:07.66
                                          11:24.18 12:42.10 13:58.61 15:15.13
                                          16:30.86 17:46.14          18:57.53

  3. Nisse Anttila                87       1:12.11  2:30.15  3:48.78  5:07.16
      Borlänge Simsällskap                 6:25.14  7:42.82  9:00.70 10:17.65
                                          11:35.26 12:53.00 14:11.65 15:30.28
                                          16:48.13 18:06.21          19:21.30


            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m
                                             900 m   1000 m   1100 m   1200 m
                                            1300 m   1400 m            1500 m

  1. Viktor Wigren                88       1:14.57  2:32.69  3:49.64  5:06.67
      Söderhamns Simsällskap               6:24.56  7:42.50  8:59.38 10:15.59
                                          11:31.96 12:48.22 14:03.94 15:19.95
                                          16:35.08 17:49.78          19:02.93

  2. Daniel Johansson             88       1:20.34  3:29.74  5:00.50  5:39.20
      Fagersta Simklubb                    7:04.52  8:30.12 10:14.78 11:17.45
                                          12:40.63 14:05.84 15:24.13 16:45.19
                                          18:05.33 19:24.88          20:38.17

  3. Staffan Gabrielsson          89       1:18.89  2:43.82  4:09.20  5:35.58
      Borlänge Simsällskap                 7:00.88  8:25.16  9:49.26 11:13.95
                                          12:38.10 13:59.43 15:21.18 16:42.43
                                          18:02.54 19:23.07          20:38.34

  4. Christoffer Goude            88       1:15.76  2:37.18  4:00.81  5:24.73
      Söderhamns Simsällskap               6:48.48  8:12.17  9:37.01 11:00.74
                                          12:26.60 13:51.28 15:16.60 16:40.54
                                          18:05.26 19:27.48          20:44.38

  5. Erik Cederlund               88       1:18.98  2:45.41  4:13.39  5:42.56
      Hedemora Simsällskap                 7:10.34  8:38.04 10:05.56 11:34.71
                                          13:03.98 14:32.36 16:00.74 17:27.37
                                          18:54.41 20:21.82          21:45.84

  6. Johan Lundén                 89 9999  1:20.79  2:48.90  4:16.07  5:43.48
      Harnäs-Skutskär Simsällskap          7:12.06  8:41.26 10:10.52 11:41.19
                                          13:09.68 14:37.22 16:05.96 17:34.01
                                          19:03.45 20:30.23          21:49.83


            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND    500 m    600 m    700 m    800 m
                                             900 m   1000 m   1100 m   1200 m
                                            1300 m   1400 m            1500 m

  1. Robin Johansson              90       1:16.98  2:38.67  4:00.89  5:22.83
      Fagersta Simklubb                    6:45.88  8:09.14  9:33.06 10:55.37
                                          12:18.05 13:40.89 15:01.02 16:20.29
                                          17:39.86 18:58.50          20:13.69


   GREN: 32 400m FRISIM DAMER         FINAL
            2 timmar efter pass 3

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Marina Sandback              84 5066  1:04.79  2:14.08  3:23.62  4:31.50
      Västerås Simsällskap
  2. Katarina Nordin              84 5073  1:07.21  2:19.32  3:32.63  4:44.96
      Västerås Simsällskap
  3. Anna Cederlund               85       1:11.20  2:28.61  3:47.47  5:03.61
      Hedemora Simsällskap
  4. Charlotta Nordström          85       1:13.35  2:33.05  3:53.03  5:09.73
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sara Eriksson                86       1:09.32  2:24.46  3:40.26  4:54.77
      Fagersta Simklubb
  2. Linn Haglöf                  87       1:10.95  2:28.72  3:47.37  5:04.23
      Borlänge Simsällskap
  3. Lina Anttila                 87       1:13.39  2:32.31  3:49.09  5:04.27
      Borlänge Simsällskap
  4. Matilda Selahn               86 9999  1:12.13  2:30.08  3:48.65  5:06.43
      Hudiksvalls Simsällskap
  5. Linda Almqvist-Andersson     87       1:12.52  2:32.62  3:52.80  5:09.65
      Fagersta Simklubb
  6. Emy Krüger                   87 9999  1:12.75  2:31.89  3:51.61  5:10.02
      Falu Simsällskap
  7. Anna Nordin                  86 9999  1:13.80  2:33.32  3:53.08  5:10.68
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Jenny Eriksson               87       1:13.01  2:32.55  3:53.29  5:14.03
      Söderhamns Simsällskap
  9. Therese Nyberg               86       1:18.93  2:45.30  4:12.77  5:39.52
      Fagersta Simklubb
 10. Veronica Johansson           87 9999  1:24.72  2:49.74  4:15.59  5:42.87
      Sim 77 Hofors

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Ann-Louise Jakobsson         88       1:08.48  2:22.88  3:38.49  4:52.59
      Fagersta Simklubb
  2. Cecilia Fredriksson          88       1:09.03  2:26.05  3:44.08  4:57.65
      Fagersta Simklubb
  3. Jennifer Strömberg           88 9999  1:12.07  2:28.83  3:46.97  5:02.29
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  4. Maria Groth                  88       1:11.75  2:30.88  3:51.08  5:06.06
      Hedemora Simsällskap
  5. Emelie Lindh                 88 9999  1:13.83  2:32.67  3:51.03  5:09.08
      Falu Simsällskap
  6. Jenny Brolin                 88       1:15.10  2:33.98  3:53.58  5:10.46
      Fagersta Simklubb
  7. Gracia Denkji                89       1:14.69  2:36.03  3:56.72  5:15.84
      Borlänge Simsällskap
  8. Malin Ryman                  88 9999  1:15.97  2:37.82  4:00.38  5:20.17
      Ludvika Simsällskap
  9. Daniela Ragnås               89       1:16.47  2:37.91  4:02.41  5:24.25
      Hedemora Simsällskap
 10. Marlene Gunnarsson           88       1:18.20  2:43.27  4:06.58  5:29.10
      Borlänge Simsällskap
 11. Alexandra Gillström          89       1:19.22  2:44.92  4:09.93  5:32.34
      Borlänge Simsällskap
 12. Maria Brus                   88 9999  1:20.37  2:46.51  4:14.11  5:39.91
      Simsällskapet Mora
 13. Lotta Öhnfeldt               89 9999  1:17.98  2:45.51  4:13.78  5:40.39
      Avesta Simsällskap
 14. Jessica Wistbacka            89 9999  1:21.36  2:49.59  4:19.28  5:46.52
      Sim 77 Hofors

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD     100 m    200 m    300 m    400 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Frida Wigren                 90       1:12.31  2:28.53  3:44.65  4:57.70
      Söderhamns Simsällskap
  2. Jessica Lindkvist            90 9999  1:18.00  2:41.55  4:05.61  5:25.94
      Ludvika Simsällskap
  3. Jonna Pettersson             90 9999  1:18.74  2:43.71  4:09.84  5:32.37
      Simsällskapet Mora
  4. Stina Linderholm             91       1:21.90  2:52.13  4:20.40  5:45.02
      Borlänge Simsällskap
  5. Elin Damlin                  90       1:23.52  2:52.58  4:20.90  5:46.01
      Borlänge Simsällskap
  6. Sandra Hedblom               90 9999  1:25.66  2:55.27  4:21.67  5:49.13
      Borlänge Simsällskap
  7. Malin Gunnarsson             90       1:28.90  3:01.49  4:32.94  6:02.05
      Borlänge Simsällskap

   GREN: 33 200m FJÄRILSIM HERRA      FINAL
            2 timmar efter pass 3

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fredrik Olsson               81 1292    30.54  1:05.05  1:41.01  2:17.46
      Hudiksvalls Simsällskap
  2. Stefan Jadestig              84         31.85  1:09.62  1:50.21  2:33.07
      Fagersta Simklubb
  3. Per Bergström                83         32.90  1:12.09  1:54.49  2:36.12
      Fagersta Simklubb
  4. Martin Bergström             82 9999    34.93  1:17.85  2:01.03  2:42.29
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  5. Aron Knifström               85 9999    37.40  1:22.33  2:09.57  2:54.50
      Ludvika Simsällskap
  6. Stefan Hvalgren              85 9999    35.63  1:20.16  2:07.62  2:56.27
      Harnäs-Skutskär Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Andreas Blidberg             87 9999    34.13  1:12.82  1:53.14  2:31.37
      Ludvika Simsällskap
  2. Jonas Grundström             87         36.55  1:21.60  2:08.13  2:52.68
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Tomas Andersson              88 1624    32.72  1:11.35  1:51.21  2:31.31
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  2. Alexandre Toledo             89 2276    36.05  1:17.93  2:01.56  2:44.22
      Ludvika Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Robin Johansson              90         38.17  1:27.32  2:20.02  3:07.13
      Fagersta Simklubb

   GREN: 34 100m FJÄRILSIM DAMER      FINAL
            2 timmar efter pass 3

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Terese Larsson               80 6835    30.73                    1:06.41
      Ludvika Simsällskap
  2. Matilda Isaksson             83 5078    32.60                    1:09.84
      Västerås Simsällskap
  3. Katarina Nordin              84 5073    33.12                    1:10.86
      Västerås Simsällskap
  4. Hanna Wengrud                84 5080    32.09                    1:10.87
      Västerås Simsällskap
  5. Cecilia Steen-Engström       84 5496    32.73                    1:11.96
      Västerås Simsällskap
  6. Johanna Ahinko               85         35.39                    1:17.67
      Fagersta Simklubb
  7. Charlotta Nordström          85         36.50                    1:17.88
      Fagersta Simklubb
  8. Elin Larsson                 85         37.71                    1:20.44
      Söderhamns Simsällskap
  9. Anna Cederlund               85         37.40                    1:21.79
      Hedemora Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sofia Persson                87         32.34                    1:11.46
      Hedemora Simsällskap
  2. Lina Anttila                 87         34.65                    1:14.53
      Borlänge Simsällskap
  3. Frida Hagen                  86 5498    34.93                    1:15.17
      Västerås Simsällskap
  4. Isabelle Hvalgren            87 6467    35.61                    1:19.79
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  5. Malin Edvardsson             87 9999    36.32                    1:20.36
      Avesta Simsällskap
  6. Hanna Heikkinen              86 9999    37.38                    1:24.54
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  7. Therese Nyberg               86         38.24                    1:25.80
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Emma Ekman                   89 6838    32.19                    1:08.49
      Ludvika Simsällskap
  2. Ann-Louise Jakobsson         88         32.87                    1:11.57
      Fagersta Simklubb
  3. Jenny Brolin                 88         36.35                    1:16.91
      Fagersta Simklubb
  4. Cecilia Fredriksson          88         36.75                    1:19.25
      Fagersta Simklubb
  5. Lina Martinsson              88 9999    36.49                    1:19.60
      Hudiksvalls Simsällskap
  6. Malin Ryman                  88 9999    36.77                    1:20.37
      Ludvika Simsällskap
  7. Johanna Persson              89         36.82                    1:21.68
      Hedemora Simsällskap
  8. Sofia Eriksson               88         37.83                    1:22.01
      Fagersta Simklubb
  9. Marlene Gunnarsson           88         39.90                    1:24.49
      Borlänge Simsällskap
 10. Jonna Viklund                89         39.81                    1:24.64
      Hedemora Simsällskap
 11. Lisa Hållams                 88 9999    40.74                    1:25.60
      Simsällskapet Mora
 12. Hanna Gustavsson             88         39.24                    1:28.80
      Borlänge Simsällskap
 13. Angelica Räntilä             88 9999    43.62                    1:29.92
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
 14. Aida Gaied                   89 9999    40.95                    1:30.28
      Ludvika Simsällskap
 15. Gracia Denkji                89         41.47                    1:30.58
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Malin Molén                  90 9999    39.32                    1:26.53
      Sim 77 Hofors
  2. Ida Gustavsson               90         40.29                    1:28.33
      Borlänge Simsällskap
  3. Malin Gunnarsson             90         43.45                    1:32.59
      Borlänge Simsällskap
  4. Sandra Hedblom               90 9999    44.09                    1:35.02
      Borlänge Simsällskap
  5. Hanna Rohrmüller             91 9999    47.56                    1:40.82
      Ludvika Simsällskap
  6. Sofie Forsberg               90 9999    46.42                    1:42.85
      Sim 77 Hofors

   GREN: 35 200m BRÖSTSIM HERRAR      FINAL
            2 timmar efter pass 3

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Jörgen Martinsson            84 1289    32.81  1:10.67  1:49.74  2:29.60
      Hudiksvalls Simsällskap
  2. Mathias Isaksson             80 0088    34.92  1:14.57  1:55.05  2:32.62
      Västerås Simsällskap
  3. Fredrik Olsson               81 1292    35.20  1:14.57  1:54.75  2:33.63
      Hudiksvalls Simsällskap
  4. Nikko Axelsson               76 9999    34.88  1:15.57  1:57.52  2:40.28
      Borlänge Simsällskap
  5. Mattias Ericson              85 9999    38.73  1:21.46  2:04.35  2:46.49
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  6. Aron Knifström               85 9999    39.82  1:25.15  2:12.08  2:57.23
      Ludvika Simsällskap
  7. David Sandström              84 9999    40.26  1:26.64  2:14.24  3:00.43
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Stefan Jadestig              84         40.68  1:26.09  2:13.67  3:00.76
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Kim Bergström                87 0098    34.62  1:15.12  1:57.00  2:35.71
      Västerås Simsällskap
  2. Jesper Carlsson              87 9999    39.54  1:26.13  2:12.51  2:57.15
      Ludvika Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m    100 m    150 m    200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Nils Schönberg               89         39.73  1:26.85  2:15.97  3:01.88
      Hedemora Simsällskap
  2. Daniel Johansson             88         40.59  1:29.99  2:19.25  3:04.86
      Fagersta Simklubb
  3. Ram Alaish                   88 9999    40.57  1:28.89  2:20.46  3:09.64
      Avesta Simsällskap
  4. Oscar Ahlén                  89 9999    43.93  1:34.00  2:25.18  3:17.06
      Sim 77 Hofors
  5. Jacob Ollinen                88 9999    45.32  1:37.36  2:30.05  3:19.44
      Ludvika Simsällskap
  6. Sanchit Singh                88 9999    46.36  1:37.90  2:30.33  3:21.48
      Ludvika Simsällskap
     Patrik Hansson               88 9999                                 DSQ
      Avesta Simsällskap
     Anton Sandström              88 9999                                 DSQ
      Ludvika Simsällskap

   GREN: 36 100m BRÖSTSIM DAMER       FINAL
            2 timmar efter pass 3

            ÅLDERSGRUPP: 17 ÅR OCH ÄLDRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Sara Larsson                 83 6839    33.51                    1:11.23
      Ludvika Simsällskap
  2. Hanna Wengrud                84 5080    35.86                    1:16.04
      Västerås Simsällskap
  3. Janina Gårdensjö             84 5499    36.05                    1:16.23
      Västerås Simsällskap
  4. Matilda Isaksson             83 5078    37.84                    1:19.61
      Västerås Simsällskap
  5. Diana Lundqvist              85 9999    39.73                    1:24.40
      Avesta Simsällskap
  6. Johanna Ahinko               85         41.31                    1:27.36
      Fagersta Simklubb

            ÅLDERSGRUPP: 15-16 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Frida Hagen                  86 5498    36.63                    1:17.26
      Västerås Simsällskap
  2. Linda Almqvist-Andersson     87         37.70                    1:19.82
      Fagersta Simklubb
  3. Sara Eriksson                86         39.21                    1:22.97
      Fagersta Simklubb
  4. Lina Anttila                 87         40.17                    1:25.21
      Borlänge Simsällskap
  5. Johanna Ericson              87 6521    39.88                    1:25.24
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  6. Jessica Bryggare             86 5667    40.14                    1:25.39
      Falu Simsällskap
  7. Malin Edvardsson             87 9999    41.64                    1:27.82
      Avesta Simsällskap
  8. Veronica Johansson           87 9999    43.44                    1:31.47
      Sim 77 Hofors

            ÅLDERSGRUPP: 13-14 ÅR

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Emma Ekman                   89 6838    36.50                    1:17.20
      Ludvika Simsällskap
  2. Emelie Lindh                 88 9999    38.27                    1:19.75
      Falu Simsällskap
  3. Jennie Johansson             88         38.48                    1:20.74
      Hedemora Simsällskap
  4. Josefin Åsberg               88 7273    38.42                    1:21.62
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  5. Maria Groth                  88         38.00                    1:22.05
      Hedemora Simsällskap
  6. Sofia Eriksson               88         39.00                    1:23.14
      Fagersta Simklubb
  7. Kristin Ericsson             88 6522    39.26                    1:23.43
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
  8. Cecilia Fredriksson          88         39.97                    1:23.69
      Fagersta Simklubb
  9. Linnea Ersson                88 6837    38.67                    1:24.81
      Ludvika Simsällskap
 10. Cecilia Tunestam             89         41.57                    1:26.46
      Borlänge Simsällskap
 11. Jonna Viklund                89         41.99                    1:27.82
      Hedemora Simsällskap
 12. Sara Wendel                  89 9999    41.69                    1:28.32
      Falu Simsällskap
 13. Veronica Persson             88 9999    42.81                    1:28.37
      Simsällskapet Mora
 14. Ann-Louise Jakobsson         88         41.04                    1:28.38
      Fagersta Simklubb
 15. Jeanette Engzell             89 9999    43.07                    1:29.80
      Falu Simsällskap
 16. Hanna Gustavsson             88         42.46                    1:29.92
      Borlänge Simsällskap
 17. Pernilla Norlin              89 9999    44.47                    1:31.32
      Simsällskapet Mora
 18. Lina Martinsson              88 9999    43.06                    1:32.03
      Hudiksvalls Simsällskap
 19. Gracia Denkji                89         44.58                    1:32.96
      Borlänge Simsällskap
 20. Malin Håmås                  88 9999    44.19                    1:33.36
      Simsällskapet Mora
 21. Maja Petterson               89 9999    44.24                    1:33.71
      Leksands Simförening
 22. Lotta Igelström              89 9999    44.59                    1:34.40
      Leksands Simförening
 23. Moa Lillsund                 89 9999    45.91                    1:35.76
      Sim 77 Hofors
 24. Aida Gaied                   89 9999    46.44                    1:36.15
      Ludvika Simsällskap
 25. Linda Holback                89 9999    46.27                    1:37.13
      Simsällskapet Mora
 26. Marie Eriksson               89 9999    47.13                    1:38.17
      Falu Simsällskap
 27. Britta Linderholm            88         44.96                    1:38.71
      Borlänge Simsällskap

            ÅLDERSGRUPP: 12 ÅR OCH YNGRE

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      100 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Kristin Jacobson             90         40.49                    1:25.75
      Borlänge Simsällskap
  2. Jennie Persson-Söderman      90         39.78                    1:27.28
      Söderhamns Simsällskap
  3. Jonna Pettersson             90 9999    43.20                    1:31.79
      Simsällskapet Mora
  4. Sara Olsson                  90 9999    43.55                    1:31.81
      Sim 77 Hofors
  5. Jessica Lindkvist            90 9999    45.20                    1:35.64
      Ludvika Simsällskap
  6. Malin Singdén                91 9999    44.46                    1:35.65
      Falu Simsällskap
  7. Hanna Rohrmüller             91 9999    46.64                    1:36.67
      Ludvika Simsällskap
  8. Malin Molén                  90 9999    45.82                    1:36.99
      Sim 77 Hofors
  9. Caroline Olosson             90         45.99                    1:38.66
      Söderhamns Simsällskap
 10. Klara Eriksson               90         46.90                    1:39.60
      Borlänge Simsällskap
 11. Elin Damlin                  90         48.77                    1:40.38
      Borlänge Simsällskap
 12. Sofie Forsberg               90 9999    48.15                    1:40.71
      Sim 77 Hofors
 13. Jennifer Hovgard             90 9999    47.87                    1:40.98
      Avesta Simsällskap
 14. Matilda Leidefeld            90         49.62                    1:44.29
      Borlänge Simsällskap
 15. Sandra Hedblom               90 9999    49.03                    1:44.33
      Borlänge Simsällskap
 16. Alice Viklund                91 9999    51.46                    1:45.13
      Hedemora Simsällskap
 17. Malin Axelsson               91 9999    51.15                    1:46.57
      Falu Simsällskap
 18. Johanna Radesten             91 9999    51.31                    1:46.68
      Falu Simsällskap
 19. Sara Maier                   90 9999    51.78                    1:47.38
      Sim 77 Hofors
 20. Frida Person                 91 9999    51.13                    1:47.62
      Hedemora Simsällskap
 21. Ida Gustavsson               90         51.49                    1:48.42
      Borlänge Simsällskap
 22. Patricia H. Jonsson          91 9999    51.00                    1:49.25
      Avesta Simsällskap
 23. Josefin Jernberg             90 9999    50.99                    1:49.30
      Borlänge Simsällskap
 24. Hanna Lennerthson            90 9999    51.71                    1:50.56
      Falu Simsällskap
     Sofi Johansson               90 9999                                 DSQ
      Falu Simsällskap

   GREN: 37 4*50m MEDLEY POJKAR       FINAL
            2 timmar efter pass 3

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Ludvika SS Lag 1                9999                             2:15.73
      Ludvika Simsällskap
      Anton Sandström             88 9999    36.44                      36.44
      Jacob Ollinen               88 9999    37.89                    1:14.33
      Alexandre Toledo            89 2276    31.58                    1:45.91
      Sanchit Singh               88 9999    29.82                    2:15.73

  2. Hedemora SS                  88                                  2:23.32
      Hedemora Simsällskap
      Daniel Eriksson             88         37.21                      37.21
      Nils Schönberg              89         38.69                    1:15.90
      Robert Zakar                89         36.24                    1:52.14
      Erik Cederlund              88         31.18                    2:23.32

  3. Avesta Lag 1                    9999                             2:24.94
      Avesta Simsällskap
      Patrik Hansson              88 9999    38.04                      38.04
      Ram Alaish                  88 9999    39.06                    1:17.10
      Nils Skoog                  88 9999    36.22                    1:53.32
      Dima Henriksson             89 9999    31.62                    2:24.94

  4. Borlänge SS Lag 1                                                2:36.67
      Borlänge Simsällskap
      Olle Eriksson               89         42.14                      42.14
      Olof Hällman                89 9999    45.34                    1:27.48
      Staffan Gabrielsson         89         39.16                    2:06.64
      Björn Johansson             88         30.03                    2:36.67


   GREN: 38 4*50m MEDLEY FLICKOR      FINAL
            2 timmar efter pass 3

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Fagersta SK Flickor                                              2:13.16
      Fagersta Simklubb
      Jenny Brolin                88         37.65                      37.65
      Sofia Eriksson              88         37.31                    1:14.96
      Ann-Louise Jakobsson        88         29.46                    1:44.42
      Cecilia Fredriksson         88         28.74                    2:13.16

  2. Ludvika SS Lag 1             92 9999                             2:22.18
      Ludvika Simsällskap
      Linnea Ersson               88 6837    36.60                      36.60
      Emma Ekman                  89 6838    36.15                    1:12.75
      Malin Ryman                 88 9999    35.67                    1:48.42
      Jessica Lindkvist           90 9999    33.76                    2:22.18

  3. Borlänge SS Fl Lag1                                              2:23.14
      Borlänge Simsällskap
      Stina Linderholm            91         36.04                      36.04
      Kristin Jacobson            90         39.50                    1:15.54
      Gracia Denkji               89         38.36                    1:53.90
      Sofia Ersson                88         29.24                    2:23.14

  4. Lag 1 Damer Harnäs           87 9999                             2:27.35
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Jennifer Strömberg          88 9999    39.02                      39.02
      Kristin Ericsson            88 6522    38.96                    1:17.98
      Josefin Åsberg              88 7273    35.72                    1:53.70
      Desirée Fridh               88 9999    33.65                    2:27.35

  5. Borlänge SS Fl Lag2                                              2:29.91
      Borlänge Simsällskap
      Malin Gunnarsson            90         40.54                      40.54
      Cecilia Tunestam            89         39.69                    1:20.23
      Hanna Gustavsson            88         39.74                    1:59.97
      Marlene Gunnarsson          88         29.94                    2:29.91

  6. Sim 77 Hofors                   9999                             2:33.14
      Sim 77 Hofors
      Sofie Forsberg              90 9999    39.58                      39.58
      Sara Olsson                 90 9999    41.81                    1:21.39
      Malin Molén                 90 9999    37.45                    1:58.84
      Jessica Wistbacka           89 9999    34.30                    2:33.14

  7. SS Mora Lag 1                   9999                             2:33.49
      Simsällskapet Mora
      Maria Brus                  88 9999    40.79                      40.79
      Pernilla Norlin             89 9999    43.05                    1:23.84
      Lisa Hållams                88 9999    36.31                    2:00.15
      Linda Holback               89 9999    33.34                    2:33.49

  8. Simsällskap Lag Falu            9999                             2:46.22
      Falu Simsällskap
      Malin Axelsson              91 9999    47.09                      47.09
      Jeanette Engzell            89 9999    41.16                    1:28.25
      Sofi Johansson              90 9999    41.21                    2:09.46
      Marie Eriksson              89 9999    36.76                    2:46.22

  9. Hedemora SS Lag 2            88                                  2:47.20
      Hedemora Simsällskap
      Jonna Viklund               89         42.84                      42.84
      Alice Viklund               91 9999    49.20                    1:32.04
      Johanna Persson             89       1:15.37                    2:47.41
      Frida Person                91 9999     0.79                    2:47.20

 10. Borlänge SS Fl Lag 4                                             2:55.77
      Borlänge Simsällskap
      Josefin Jernberg            90 9999    53.14                      53.14
      Matilda Leidefeld           90         46.52                    1:39.66
      Sandra Hedblom              90 9999    41.31                    2:20.97
      Elin Damlin                 90         34.80                    2:55.77

     Borlänge SS Fl Lag 3                                                 DSQ
      Borlänge Simsällskap
      Klara Eriksson              90         42.34                      42.34
      Britta Linderholm           88         44.85                    1:27.19


   GREN: 39 4*50m MEDLEY HERRAR       FINAL
            2 timmar efter pass 3

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Västerås SS Lag 1               9999                             1:53.59
      Västerås Simsällskap
      Leo Sandberg                           30.45                      30.45
      Kim Bergström               87 0098    31.92                    1:02.37
      Fredrik Weng                80 0496    26.50                    1:28.87
      Mathias Isaksson            80 0088    24.72                    1:53.59

  2. Borlänge SS Lag 1                                                1:56.47
      Borlänge Simsällskap
      Adam Flink                  84         31.73                      31.73
      Nikko Axelsson              76 9999    31.32                    1:03.05
      Petri Tuovila               81         26.78                    1:29.83
      Erik Zidén                  86         26.64                    1:56.47

  3. Fagersta SK Pojkar                                               2:01.99
      Fagersta Simklubb
      Stefan Jadestig             84         31.41                      31.41
      Per Bergström               83         30.74                    1:02.15
      Robin Johansson             90         33.30                    1:35.45
      Jonas Grundström            87         26.54                    2:01.99

  4. Lag 1 Herrar Harnäs          87 9999                             2:03.73
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Martin Bergström            82 9999    31.63                      31.63
      David Sandström             84 9999    35.79                    1:07.42
      Stefan Hvalgren             85 9999    30.66                    1:38.08
      Tomas Andersson             88 1624    25.65                    2:03.73


   GREN: 40 4*50m MEDLEY DAMER        FINAL
            2 timmar efter pass 3

            INGA ÅLDERSGRUPPER

PLAC NAMN                       FÖDD KOD      50 m                      200 m
      FÖRENING                       LAND
  1. Västerås SS Lag 1               9999                             2:06.57
      Västerås Simsällskap
      Hanna Wengrud               84 5080    32.88                      32.88
      Frida Hagen                 86 5498    34.99                    1:07.87
      Katarina Nordin             84 5073    31.75                    1:39.62
      Marina Sandback             84 5066    26.95                    2:06.57

  2. Hedemora SS                  85                                  2:12.84
      Hedemora Simsällskap
      Maria Groth                 88         34.40                      34.40
      Jennie Johansson            88         37.15                    1:11.55
      Sofia Persson               87         30.99                    1:42.54
      Anna Cederlund              85         30.30                    2:12.84

  3. Fagersta SK Flickor 2                                            2:14.58
      Fagersta Simklubb
      Charlotta Nordström         85         33.96                      33.96
      Linda Almqvist-Andersson    87         36.80                    1:10.76
      Johanna Ahinko              85         32.69                    1:43.45
      Therese Nyberg              86         31.13                    2:14.58

  4. Söderhamn Damer Lag 1                                            2:19.27
      Söderhamns Simsällskap
      Jenny Eriksson              87         35.28                      35.28
      Elin Larsson                85         39.07                    1:14.35
      Jennie Persson-Söderman     90         33.78                    1:48.13
      Frida Wigren                90         31.14                    2:19.27

  5. Falu Simsällskap             85 9999                             2:21.49
      Falu Simsällskap
      Johanna Radesten            91 9999    38.50                      38.50
      Emelie Lindh                88 9999    37.44                    1:15.94
      Jessica Bryggare            86 5667    35.43                    1:51.37
      Emy Krüger                  87 9999    30.12                    2:21.49

  6. Lag 1 Damer Harnäs           87 9999                             2:21.95
      Harnäs-Skutskär Simsällskap
      Anna Nordin                 86 9999    37.38                      37.38
      Johanna Ericson             87 6521    39.34                    1:16.72
      Isabelle Hvalgren           87 6467    34.16                    1:50.88
      Hanna Heikkinen             86 9999    31.07                    2:21.95










      * * TILLHÖR Borlänge Simsällskap      GRODAN SIMPROGRAM 4.42 * *