Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet    Utskriftsdatum  06 september 2021   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  20:46   
  Arrangör  BORLÄNGE SS         
 
 
Gren 1, 400m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsäl  1:16.29  2:44.04  4:16.62    5:45.66   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap  1:21.89  2:52.44  4:24.85    5:52.27   
Johan Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  1:23.22  3:12.45  4:36.77    6:07.25   
Christoffer Samuelsson  1991  Norrtälje Simklubb  1:23.32  2:58.80  4:35.37    6:07.42   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  1:30.67  3:01.13  5:07.83    6:07.54   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  1:45.81  3:02.57  4:38.51    6:09.90   
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap  1:32.33  3:18.81  5:04.92    6:47.87   
Erik Glantz  1993  Norrtälje Simklubb          DSQ   
                   
 
Gren 1, 400m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  1:07.08  2:18.17  3:29.63    4:40.17   
Robin Johansson  1990  Fagersta Simklubb  1:07.06  2:18.87  3:31.31    4:42.93   
Jonas Heikkinen  1990  Harnäs-Skutskärs Simsäl  1:10.78  2:26.92  3:42.44    4:54.77   
Max Sidenstjärna  1989  Falu Simsällskap  1:08.48  2:25.63  3:41.93    4:56.65   
Fredrik Ronnerberg  1990  Norrtälje Simklubb  1:10.62  2:28.84  3:46.86    5:03.95   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  1:10.29  2:29.30  3:50.95    5:15.93   
Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  1:18.06  2:37.63  4:01.87    5:25.64   
Björn Ahlgren  1990  Söderhamns Simsällskap  1:18.92  2:49.51  4:19.52    5:44.69   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  1:24.56  3:04.63  4:46.80    6:26.45   
                   
 
Gren 1, 400m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  1:02.19  2:08.18  3:16.94    4:25.45   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  1:03.26  2:11.55  3:20.42    4:29.42   
Rikard Sjöstrand  1987  Falu Simsällskap  1:04.99  2:15.12  3:25.35    4:34.68   
Viktor Wigren  1988  Söderhamns Simsällskap  1:06.39  2:17.15  3:27.76    4:38.20   
Christoffer Goude  1988  Söderhamns Simsällskap  1:07.52  2:20.61  3:33.76    4:44.41   
Daniel Johansson  1988  Fagersta Simklubb  1:07.86  2:21.21  3:35.89    4:50.33   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap  1:07.65  2:23.18  3:43.55    4:54.94   
Patrik Danielsson  1987  Falu Simsällskap  1:08.46  2:24.99  3:41.35    4:55.12   
Erik Cederlund  1988  Hedemora Simsällskap  1:10.61  2:31.28  3:55.03    5:19.34   
10  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  1:14.40  2:40.78  4:11.18    5:39.40   
11  Jonas Lundgren  1988  Norrtälje Simklubb  1:20.65  2:49.12  4:19.81    5:51.17   
12  Nicklas Granat  1987  Norrtälje Simklubb  1:23.01  2:58.35  4:36.04    6:05.87   
                   
 
Gren 1, 400m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Fredrik Olsson  1981  Hudiksvalls Simsällskap  59.56  2:03.43  3:09.04    4:15.06   
Stefan Jadestig  1984  Fagersta Simklubb  1:06.70  2:18.20  3:30.25    4:42.44   
Per Bergström  1983  Fagersta Simklubb  1:02.98  2:14.41  3:29.29    4:44.78   
Aron Knifström  1985  Ludvika Simsällskap  1:09.11  2:27.58  3:42.89    4:58.22   
Mattias Ericson  1985  Harnäs-Skutskärs Simsäl  1:12.23  2:30.64  3:50.32    5:08.72   
                   
 
Gren 2, 800m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  1:18.98  2:45.33  4:12.65  5:40.57  11:25.62   
        7:08.44  8:35.68  10:02.52       
                   
Magdalena Glantz  1991  Norrtälje Simklubb  1:21.73  2:49.93  4:18.06  5:47.34  11:36.72   
        7:16.83  8:46.03  10:13.11       
                   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  1:20.42  2:48.98  4:19.30  5:50.39  11:51.60   
        7:21.52  8:55.06  10:26.91       
                   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  1:20.61  2:49.73  4:21.09  5:53.00  11:53.29   
        7:25.02  8:57.01  10:28.72       
                   
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  1:24.78  2:57.95  4:31.83  6:07.15  12:15.19   
        7:48.35  9:15.69  10:48.08       
                   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  1:22.99  2:56.00  4:31.91  6:09.60  12:43.42   
        7:50.08  9:28.95  11:08.70       
                   
                   
 
Gren 2, 800m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Frida Wigren  1990  Söderhamns Simsällskap  1:08.01  2:22.23  3:35.69  4:49.51  9:41.56   
        6:03.00  7:16.65  8:30.47       
                   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  1:11.54  2:29.06  3:48.04  5:07.19  10:21.88   
        6:26.52  7:46.26  9:05.66       
                   
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap  1:12.69  2:30.80  3:50.85  5:10.17  10:27.35   
        6:30.18  7:49.86  9:08.76       
                   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap  1:16.19  2:39.13  4:02.10  5:25.24  10:52.00   
        6:48.59  8:11.26  9:33.21       
                   
Alexandra Gillström  1989  Borlänge Simsällskap  1:18.50  2:42.26  4:05.43  5:28.25  10:52.97   
        6:50.57  8:13.23  9:34.43       
                   
Elin Damlin  1990  Borlänge Simsällskap  1:18.83  2:44.64  4:10.54  5:37.36  11:09.43   
        7:03.37  8:29.12  9:52.18       
                   
Jessica Wistbacka  1989  Sim 77 Hofors  1:15.71  2:40.63  4:04.82  5:29.22  11:13.77   
        6:54.36  8:22.34  9:49.97       
                   
Malin Gunnarsson  1990  Borlänge Simsällskap  1:21.45  2:46.51  4:14.97  5:45.09  11:37.29   
        7:15.60  8:44.46  10:14.19       
                   
Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  1:22.07  3:02.58  4:20.32  5:52.99  11:55.71   
        7:25.64  8:58.87  10:48.84       
                   
10  Sanne Rönning  1990  Söderhamns Simsällskap  1:18.87  2:48.99  4:19.39  5:51.65  11:59.94   
        7:24.28  8:58.66  10:31.35       
                   
11  Josefin Jernberg  1990  Borlänge Simsällskap  1:27.57  3:08.18  4:54.33  6:42.45  13:41.51   
        8:26.16  10:15.63  12:04.86       
                   
                   
 
Gren 2, 800m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  1:08.56  2:22.54  3:35.67  4:50.20  9:50.37   
        6:05.49  7:21.35  8:37.31       
                   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  1:09.08  2:24.81  3:41.61  4:58.88  10:03.54   
        6:14.50  7:32.07  8:49.14       
                   
Jenny Brolin  1988  Fagersta Simklubb  1:12.46  2:28.64  3:44.56  5:01.39  10:07.09   
        6:18.38  7:35.69  8:51.97       
                   
Emy Krüger  1987  Falu Simsällskap  1:09.13  2:25.83  3:43.30  5:01.48  10:12.51   
        6:20.04  7:38.85  8:56.09       
                   
Cecilia Fredriksson  1988  Fagersta Simklubb  1:13.41  2:31.96  3:50.82  5:08.33  10:18.52   
        6:25.95  7:44.24  9:02.48       
                   
Marlene Gunnarsson  1988  Borlänge Simsällskap  1:11.83  2:30.35  3:48.96  5:07.78  10:19.38   
        6:26.78  7:44.95  9:02.87       
                   
Jennifer Strömberg  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  1:13.06  2:30.98  3:50.60  5:09.19  10:22.80   
        6:27.42  7:47.11  9:06.04       
                   
Maria Brus  1988  Simsällskapet Mora  1:20.92  2:49.70  4:18.90  5:49.56  11:50.58   
        7:20.76  8:52.18  10:23.64       
                   
                   
 
Gren 2, 800m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Johanna Ahinko  1985  Fagersta Simklubb  1:08.66  2:23.77  3:40.12  4:57.16  10:10.56   
        6:15.03  7:33.19  8:53.22       
                   
Matilda Selahn  1986  Hudiksvalls Simsällskap  1:11.60  2:26.24  3:41.36  4:58.73  10:15.41   
        6:16.52  7:36.55  8:56.64       
                   
Anna Nordin  1986  Harnäs-Skutskärs Simsäl  1:11.99  2:30.22  3:48.71  5:07.41  10:24.00   
        6:26.91  7:46.01  9:05.60       
                   
Charlotta Nordström  1985  Fagersta Simklubb  1:10.80  2:29.16  3:49.47  5:10.11  10:31.52   
        6:31.24  7:52.11  9:12.32       
                   
Monica Alfredsson  1986  Norrtälje Simklubb  1:13.21  2:31.79  3:55.32  5:12.45  10:38.83   
        6:34.95  7:57.31  9:20.70       
                   
Anna Cederlund  1985  Hedemora Simsällskap  1:12.75  2:33.11  3:54.10  5:15.45  10:40.30   
        6:37.89  7:59.67  9:21.20       
                   
Johanna Eklund  1984  Norrtälje Simklubb  1:13.29  2:33.60  3:55.40  5:18.59  10:51.51   
        6:41.58  8:05.50  9:29.08       
                   
                   
 
Gren 3, 100m FJÄRILSIM HERRA, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Johan Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  43.03        1:33.00   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap  45.17        1:34.08   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  44.81        1:36.12   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  46.48        1:41.45   
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap  52.76        1:55.96   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 3, 100m FJÄRILSIM HERRA, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Fagersta Simklubb  33.43        1:12.65   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  33.76        1:14.87   
Max Sidenstjärna  1989  Falu Simsällskap  32.93        1:14.87   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  37.02        1:21.52   
                   
 
Gren 3, 100m FJÄRILSIM HERRA, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Tomas Andersson  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  28.29        1:00.15   
Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  30.78        1:06.65   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  31.38        1:07.86   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  31.93        1:08.60   
Jesper Carlsson  1987  Ludvika Simsällskap  31.67        1:11.27   
Christoffer Goude  1988  Söderhamns Simsällskap  32.64        1:12.26   
Ram Alaish  1988  Avesta Simsällskap  31.76        1:14.03   
Sanchit Singh  1988  Ludvika Simsällskap  34.36        1:14.36   
Daniel Johansson  1988  Fagersta Simklubb  33.32        1:14.80   
10  Erik Smiding  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  34.57        1:17.20   
11  Patrik Danielsson  1987  Falu Simsällskap  35.17        1:17.48   
12  Erik Cederlund  1988  Hedemora Simsällskap  35.18        1:18.87   
13  Nils Skoog  1988  Avesta Simsällskap  36.65        1:20.22   
                   
 
Gren 3, 100m FJÄRILSIM HERRA, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Fredrik Olsson  1981  Hudiksvalls Simsällskap  28.30        1:01.32   
Per Bergström  1983  Fagersta Simklubb  29.92        1:04.42   
Stefan Jadestig  1984  Fagersta Simklubb  29.31        1:05.92   
Martin Bergström  1982  Harnäs-Skutskärs Simsäl  30.26        1:05.93   
Christian Westlund  1986  Sim 77 Hofors  31.62        1:09.82   
Johan Skoog  1985  Avesta Simsällskap  32.26        1:11.50   
Andreas Ericson  1985  Norrtälje Simklubb  32.49        1:11.58   
Adam Östblom  1985  Falu Simsällskap  32.71        1:14.03   
                   
 
Gren 4, 200m FJÄRILSIM DAMER, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  41.82  1:29.68  2:21.67    3:15.32   
Hannah Rohrmüller  1991  Ludvika Simsällskap  42.68  1:34.56  2:27.83    3:19.63   
                   
 
Gren 4, 200m FJÄRILSIM DAMER, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  38.28  1:24.24  2:13.20    3:00.04   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  38.96  1:28.83  2:20.88    3:12.45   
Emelie Backman  1990  Gränges Simsällskap  43.89  1:37.28  2:31.54    3:22.27   
Alexandra Gillström  1989  Borlänge Simsällskap  43.18  1:35.89  2:29.25    3:22.81   
                   
 
Gren 4, 200m FJÄRILSIM DAMER, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  33.34  1:12.21  1:53.61    2:35.36   
Jenny Brolin  1988  Fagersta Simklubb  38.82  1:21.36  2:06.01    2:50.11   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  37.09  1:23.26  2:10.05    2:53.88   
Cecilia Fredriksson  1988  Fagersta Simklubb  37.61  1:23.48  2:11.45    3:00.02   
Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap  35.15  1:21.99  2:13.43    3:01.41   
Fanny Reuterswärd  1987  Norrtälje Simklubb          DNF   
                   
 
Gren 4, 200m FJÄRILSIM DAMER, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Charlotta Nordström  1985  Fagersta Simklubb  36.43  1:18.73  2:01.46    2:42.94   
Johanna Ahinko  1985  Fagersta Simklubb  36.06  1:18.26  2:03.70    2:50.76   
                   
 
Gren 5, 400m MEDLEY HERRAR, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap  2:55.98  4:30.52  6:14.58    6:56.84   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  4:39.51  5:56.88  7:12.29    7:12.29   
                   
 
Gren 5, 400m MEDLEY HERRAR, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Fagersta Simklubb  1:16.82  3:27.58  5:06.46    5:27.42   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  2:49.85  4:33.81  5:46.08    5:46.08   
                   
 
Gren 5, 400m MEDLEY HERRAR, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Tomas Andersson  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  1:08.07  2:25.73  3:51.29    4:58.43   
Rikard Sjöstrand  1987  Falu Simsällskap  1:12.07  2:29.19  3:56.86    5:07.53   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  1:11.12  2:31.56  4:01.66    5:08.52   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  3:24.26  4:55.16      5:30.90   
Daniel Johansson  1988  Fagersta Simklubb  2:52.94  4:24.85  5:39.10    5:39.10   
                   
 
Gren 5, 400m MEDLEY HERRAR, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Fredrik Olsson  1981  Hudiksvalls Simsällskap  1:09.26  2:22.96  3:44.53    4:51.30   
Stefan Jadestig  1984  Fagersta Simklubb  1:09.33  2:30.45  4:04.56    5:15.60   
Per Bergström  1983  Fagersta Simklubb  1:10.76  2:33.38  4:04.85    5:21.96   
                   
 
Gren 6, 200m MEDLEY DAMER, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Johanna Radesten  1991  Falu Simsällskap  36.38  1:16.88  2:08.86    2:45.47   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  38.86  1:21.73  2:11.35    2:48.80   
Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap  37.52  1:24.91  2:20.30    3:02.26   
Magdalena Glantz  1991  Norrtälje Simklubb  40.24  1:30.16  2:22.84    3:02.78   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  43.02  1:31.35  2:24.05    3:04.57   
Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  40.90  1:29.97  2:23.62    3:08.50   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  52.49  1:31.70  2:29.43    3:10.26   
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  42.73  1:34.07  2:29.23    3:11.29   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  46.17  1:36.26  2:27.19    3:11.90   
10  Frida Johansson  1991  Avesta Simsällskap  41.33  1:32.93  2:27.83    3:12.81   
11  Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap  42.30  1:33.23  2:32.06    3:16.45   
12  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  49.72  1:41.59  2:36.23    3:17.97   
13  Cecilia Hedlund  1991  Norrtälje Simklubb  46.26  1:34.62  2:34.29    3:18.55   
14  Malin Axelsson  1991  Falu Simsällskap  46.93  1:39.65  2:32.42    3:19.20   
15  Jenny During  1991  Leksands Simförening  42.56  1:35.69  2:32.77    3:19.28   
16  Lana Murphy  1991  Harnäs-Skutskärs Simsäl  41.60  1:34.68  2:35.11    3:23.44   
17  Linnéa Backman  1992  Gränges Simsällskap  47.17  1:42.09  2:41.79    3:27.88   
18  Hanna Jansson  1991  Harnäs-Skutskärs Simsäl  45.91  1:41.79  2:44.62    3:33.41   
19  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs-Skutskärs Simsäl  55.70  1:53.71  2:52.38    3:42.49   
20  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  50.90  1:52.21  3:01.50    3:52.19   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap          DSQ   
Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb          DNF   
                   
 
Gren 6, 200m MEDLEY DAMER, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap  36.53  1:20.21  2:04.84    2:40.68   
Sara Wendel  1989  Falu Simsällskap  36.97  1:19.87  2:06.04    2:44.21   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  35.81  1:21.28  2:11.01    2:47.63   
Sofi Johansson  1990  Falu Simsällskap  36.03  1:21.49  2:11.86    2:49.70   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap  36.51  1:24.41  2:11.67    2:50.51   
Veronica Flykt  1990  Simsällskapet Mora  39.33  1:25.23  2:14.07    2:51.43   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap  35.28  1:21.00  2:12.05    2:51.46   
Frida Wigren  1990  Söderhamns Simsällskap  38.28  1:24.02  2:14.90    2:51.53   
Emelie Godlund  1990  Hedemora Simsällskap  39.03  1:23.70  2:12.53    2:52.68   
10  Elin Damlin  1990  Borlänge Simsällskap  38.68  1:26.96  2:14.95    2:53.14   
11  Lotta Öhnfeldt  1989  Avesta Simsällskap  34.89  1:20.63  2:14.41    2:53.53   
12  Therese Lindqvist  1990  Falu Simsällskap  38.64  1:24.15  2:14.76    2:53.64   
13  Sofia Husu  1990  Harnäs-Skutskärs Simsäl  37.48  1:23.32  2:15.82    2:54.36   
14  Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora  41.98  1:26.37  2:16.53    2:54.86   
15  Alexandra Gillström  1989  Borlänge Simsällskap  39.39  1:26.85  2:17.15    2:55.95   
16  Malin Gunnarsson  1990  Borlänge Simsällskap  39.71  1:23.67  2:18.75    2:56.03   
17  Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  35.75  1:24.86  2:17.42    2:56.58   
18  Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  37.12  1:24.47  2:18.25    2:56.59   
19  Emelie Larsson  1990  Avesta Simsällskap  39.31  1:26.26  2:16.61    2:57.59   
20  Viktoria Roussina  1989  Söderhamns Simsällskap  38.34  1:23.73  2:20.83    3:00.51   
21  Caroline Sundqvist  1989  Hedemora Simsällskap  39.58  1:25.89  2:18.72    3:01.46   
22  Malin Molén  1990  Sim 77 Hofors  37.00  1:21.19  2:16.81    3:01.63   
23  Kristin Jacobson  1990  Borlänge Simsällskap  42.61  1:33.07  2:21.00    3:03.34   
24  Klara Eriksson  1990  Borlänge Simsällskap  40.68  1:27.25  2:22.56    3:03.38   
25  Josefin Janbjer  1990  Hedemora Simsällskap  39.01  1:24.71  2:18.57    3:03.63   
26  Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap  39.66  1:27.99  2:22.99    3:03.77   
27  Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  40.20  1:30.33  2:24.41    3:04.84   
28  Theresia Hansson-Breidens  1989  Norrtälje Simklubb  41.95  1:29.47  2:23.43    3:06.84   
29  Madeleine Brand  1989  Norrtälje Simklubb  42.16  1:32.12  2:26.16    3:07.13   
30  Sanne Rönning  1990  Söderhamns Simsällskap  42.82  1:35.40  2:31.34    3:13.00   
31  Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap  40.67  1:34.36  2:27.31    3:13.40   
32  Philippa Gustafsson  1990  Gränges Simsällskap  45.78  1:34.00  2:29.76    3:14.50   
33  Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  40.85  1:37.02  2:31.25    3:17.88   
34  Sofie Eriksson  1989  Avesta Simsällskap  43.86  1:36.34  2:36.64    3:17.94   
35  Therese Johansson  1990  Fagersta Simklubb  46.98  1:40.69  2:42.52    3:29.01   
36  Sofie Orvestedt  1989  Harnäs-Skutskärs Simsäl  50.51  1:50.18  2:53.29    3:40.69   
37  Elin Larsson  1990  Gränges Simsällskap  49.17  1:50.08  2:52.84    3:43.85   
                   
 
Gren 6, 200m MEDLEY DAMER, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  32.42  1:15.73  2:02.16    2:35.85   
Cecilia Fredriksson  1988  Fagersta Simklubb  35.03  1:16.73  2:02.32    2:38.55   
Emelie Bränd  1987  Hedemora Simsällskap  34.08  1:17.45  2:02.05    2:38.98   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  34.48  1:16.28  2:03.99    2:41.03   
Anna Isberg  1988  Gävle Simsällskap  33.93  1:14.59  2:02.76    2:41.19   
Linda Almqvist-Andersson  1987  Fagersta Simklubb  34.59  1:18.23  2:04.33    2:42.07   
Olga Sokolova  1988  Falu Simsällskap  35.51  1:15.98  2:05.51    2:43.60   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  34.89  1:19.83  2:06.05    2:43.63   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  36.22  1:20.65  2:05.11    2:43.97   
10  Jenny Brolin  1988  Fagersta Simklubb  35.90  1:18.97  2:07.82    2:44.42   
11  Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap  33.56  1:19.20  2:08.46    2:46.29   
12  Johanna Ericson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsäl  37.26  1:21.65  2:08.40    2:46.98   
13  Marlene Gunnarsson  1988  Borlänge Simsällskap  37.15  1:20.49  2:11.52    2:48.53   
14  Therése Höök  1988  Borlänge Simsällskap  38.22  1:22.34  2:11.75    2:49.53   
15  Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  37.44  1:27.75  2:14.75    2:58.55   
16  Britta Linderholm  1988  Borlänge Simsällskap  43.97  1:34.09  2:24.05    3:08.16   
17  Elin Isaksson  1988  Norrtälje Simklubb  44.60  1:36.59  2:28.80    3:13.50   
18  Ulrika Ronqvist  1988  Norrtälje Simklubb  41.41  1:31.78  2:29.04    3:16.59   
19  Jessica Jansson  1988  Gränges Simsällskap  44.25  1:35.66  2:34.39    3:23.03   
Elin Eriksson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsäl          DSQ   
                   
 
Gren 6, 200m MEDLEY DAMER, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Sofie Gardell  1986  Norrtälje Simklubb  31.99  1:12.00  1:58.35    2:33.89   
Katrin Andersson  1985  Hudiksvalls Simsällskap  34.85  1:14.24  1:59.93    2:35.92   
Charlotta Nordström  1985  Fagersta Simklubb  34.39  1:12.69  2:03.18    2:38.63   
Johanna Ahinko  1985  Fagersta Simklubb  34.82  1:18.30  2:05.00    2:43.13   
Lina Eriksson  1986  Falu Simsällskap  35.05  1:18.46  2:07.29    2:45.10   
Jessica Bryggare  1986  Falu Simsällskap  36.42  1:21.50  2:07.90    2:46.55   
                   
 
Gren 7, 4*100m FRISIM HERRAR, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Borlänge Bss Lag 1 13-14  Borlänge Simsällskap          4:51.63   
  Karl Zidén  1990    32.92  1:10.27      1:10.27   
  Olof Hällman  1989    30.94  1:05.75      2:16.02   
  Olle Eriksson  1989    33.82  1:12.35      3:28.37   
  Oscar Leidefeldt  1992    38.77  1:23.26      4:51.63   
                   
Norrtälje Lag 1  Norrtälje Simklubb          5:11.53   
  Christoffer Samuelsson  1991    37.96  1:19.45      1:19.45   
  Fredrik Ronnerberg  1990    30.97  1:06.07      2:25.52   
  Erik Glantz  1993    39.64  1:37.20      4:02.72   
  André Castman  1991    25.47  1:08.81      5:11.53   
                   
                   
 
Gren 8, 4*100m FRISIM DAMER, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Falu Simsällskap Lag 3  Falu Simsällskap          4:31.52   
  Sara Wendel  1989    33.53  1:08.05      1:08.05   
  Johanna Radesten  1991    31.81  1:06.31      2:14.36   
  Jeanette Engzell  1989    31.97  1:07.70      3:22.06   
  Therese Lindqvist  1990    33.49  1:09.46      4:31.52   
                   
Borlänge Bss Lag 1 13-14  Borlänge Simsällskap          4:38.15   
  Elin Damlin  1990    33.04  1:07.82      1:07.82   
  Stina Linderholm  1991    33.36  1:10.55      2:18.37   
  Malin Gunnarsson  1990    35.42  1:12.62      3:30.99   
  Gracia Denkji  1989    32.64  1:07.16      4:38.15   
                   
Avesta Lag 1  Avesta Simsällskap          4:46.20   
  Emelie Larsson  1990    34.58  1:10.88      1:10.88   
  Lotta Öhnfeldt  1989    32.47  1:09.68      2:20.56   
  Eva Talus  1989    35.78  1:12.77      3:33.33   
  Fredrika Sundblom  1992    34.39  1:12.87      4:46.20   
                   
Norrtälje Lag 1  Norrtälje Simklubb          4:56.36   
  Anna Engström  1989    35.63  1:14.25      1:14.25   
  Madeleine Brand  1989    32.79  1:09.92      2:24.17   
  Cecilia Hedlund  1991    35.66  1:16.08      3:40.25   
  Magdalena Glantz  1991    36.24  1:16.11      4:56.36   
                   
Borlänge Bss Lag 2 13-14  Borlänge Simsällskap          4:57.47   
  Cecilia Tunestam  1989    34.26  1:10.84      1:10.84   
  Ida Gustavsson  1990    35.95  1:14.92      2:25.76   
  Klara Eriksson  1990    36.40  1:16.19      3:41.95   
  Kristin Jacobson  1990    34.27  1:15.52      4:57.47   
                   
Ludvika Ss, Ungd.lag 1  Ludvika Simsällskap          5:00.68   
  Hannah Rohrmüller  1991    34.42  1:11.56      1:11.56   
  Maja Stengård  1991    37.60  1:19.72      2:31.28   
  Josefin Lindkvist  1993    37.51  1:18.56      3:49.84   
  Jessica Lindkvist  1990    33.52  1:10.84      5:00.68   
                   
Fagersta SK Flickor 3  Fagersta Simklubb          5:01.90   
  Lisette Karlsson  1991    35.66  1:16.36      1:16.36   
  Ulrika Nguyen  1992    36.94  1:19.13      2:35.49   
  Victoria Persson  1991    34.10  1:11.88      3:47.37   
  Hanna Jasinski  1992    35.89  1:14.53      5:01.90   
                   
Borlänge Bss Lag 3 13-14  Borlänge Simsällskap          5:20.37   
  Linda Nilsson  1990    34.94  1:13.02      1:13.02   
  Sandra Hedblom  1990    36.41  1:16.67      2:29.69   
  Andrea Larsson  1992    41.63  1:24.18      3:53.87   
  Matilda Leidefeldt  1990    40.51  1:26.50      5:20.37   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsäl          DSQ   
  Sofia Husu  1990    33.47  1:08.38      1:08.38   
                   
                   
 
Gren 9, 4*100m FRISIM HERRAR, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Fagersta SK  Fagersta Simklubb          3:52.98   
  Daniel Johansson  1988    28.68  1:00.63      1:00.63   
  Stefan Jadestig  1984    27.45  58.86      1:59.49   
  Jonas Grundström  1987    28.77  59.09      2:58.58   
  Per Bergström  1983    25.53  54.40      3:52.98   
                   
Borlänge Bss Lag 1, 15  Borlänge Simsällskap          3:56.72   
  Nisse Anttila  1987    28.31  59.45      59.45   
  Adam Flink  1984    28.43  1:00.74      2:00.19   
  Staffan Gabrielsson  1989    29.35  1:02.37      3:02.56   
  Petri Tuovila  1981    25.99  54.16      3:56.72   
                   
Lag 1 Herrar Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsäl          4:03.36   
  Martin Bergström  1982    28.52  59.51      59.51   
  Mattias Ericson  1985    30.74  1:04.85      2:04.36   
  Tomas Andersson  1988    25.98  53.92      2:58.28   
  Erik Smiding  1988    29.72  1:05.08      4:03.36   
                   
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap          4:08.56   
  Jesper Bragstedt  1987    28.55  1:00.19      1:00.19   
  Patrik Danielsson  1987    30.27  1:03.83      2:04.02   
  Rikard Sjöstrand  1987    28.77  59.75      3:03.77   
  Adam Östblom  1985    29.78  1:04.79      4:08.56   
                   
Ludvika Ss, Jun-Lag 1  Ludvika Simsällskap          4:12.81   
  Andreas Blidberg  1987    30.55  1:04.50      1:04.50   
  Aron Knifström  1985    31.00  1:03.95      2:08.45   
  Sanchit Singh  1988    30.09  1:04.60      3:13.05   
  Jesper Carlsson  1987    27.56  59.76      4:12.81   
                   
Hedemora SS  1988  Hedemora Simsällskap          4:30.90   
  Nils Schönberg  1989    31.01  1:06.19      1:06.19   
  Robert Zakar  1989    30.49  1:06.55      2:12.74   
  Daniel Eriksson  1988    33.49  1:11.60      3:24.34   
  Erik Cederlund  1988    30.92  1:06.56      4:30.90   
                   
Avesta Lag 1  Avesta Simsällskap          4:58.70   
  Ram Alaish  1988    34.92  1:14.67      1:14.67   
  Patrik Hansson  1988    33.36  1:13.70      2:28.37   
  Johan Skoog  1985    32.24  1:11.97      3:40.34   
  Nils Skoog  1988    35.30  1:18.36      4:58.70   
                   
                   
 
Gren 10, 4*100m FRISIM DAMER, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Fagersta SK Flickor  Fagersta Simklubb          4:15.40   
  Johanna Ahinko  1985    31.43  1:05.27      1:05.27   
  Ann-Louise Jakobsson  1988    29.91  1:02.74      2:08.01   
  Jenny Brolin  1988    30.84  1:04.18      3:12.19   
  Cecilia Fredriksson  1988    29.97  1:03.21      4:15.40   
                   
Norrtälje Lag 1  Norrtälje Simklubb          4:16.23   
  Sofie Gardell  1986    30.28  1:01.42      1:01.42   
  Monica Alfredsson  1986    30.79  1:04.22      2:05.64   
  Johanna Eklund  1984    31.88  1:06.70      3:12.34   
  Fanny Reuterswärd  1987    30.32  1:03.89      4:16.23   
                   
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap          4:29.13   
  Emy Krüger  1987    31.72  1:06.80      1:06.80   
  Jessica Bryggare  1986    32.35  1:08.20      2:15.00   
  Olga Sokolova  1988    31.98  1:07.27      3:22.27   
  Lina Eriksson  1986    31.59  1:06.86      4:29.13   
                   
Borlänge Bss Lag 1, 15  Borlänge Simsällskap          4:30.03   
  Marlene Gunnarsson  1988    31.20  1:03.92      1:03.92   
  Lina Anttila  1987    31.01  1:06.51      2:10.43   
  Therése Höök  1988    32.91  1:10.85      3:21.28   
  Alexandra Gillström  1989    33.36  1:08.75      4:30.03   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsäl          4:34.23   
  Anna Nordin  1986    31.74  1:07.29      1:07.29   
  Johanna Ericson  1987    32.05  1:08.40      2:15.69   
  Josefin Åsberg  1988    32.34  1:08.19      3:23.88   
  Jennifer Strömberg  1988    33.56  1:10.35      4:34.23   
                   
Sim 77 Hofors  Sim 77 Hofors          4:48.33   
  Jessica Wistbacka  1989    33.28  1:09.88      1:09.88   
  Malin Molén  1990    34.84  1:14.36      2:24.24   
  Veronica Johansson  1987    34.18  1:12.10      3:36.34   
  Carolin Westlund  1988    34.16  1:11.99      4:48.33   
                   
Avesta SS  Avesta Simsällskap          5:10.15   
  Diana Lundqvist  1985    34.91  1:11.81      1:11.81   
  Frida Johansson  1991    37.28  1:20.85      2:32.66   
  Patricia H. Jonsson  1991    37.52  1:19.02      3:51.68   
  Sofie Eriksson  1989    36.55  1:18.47      5:10.15   
                   
                   
 
Gren 11, 200m RYGGSIM HERRAR, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsäl  43.91  1:30.80  2:19.47    3:06.35   
Erik Glantz  1993  Norrtälje Simklubb  46.47  1:37.01  2:29.92    3:17.96   
André Flykt  1991  Simsällskapet Mora  47.24  1:44.62  2:37.20    3:26.49   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  52.30  1:47.03  2:41.12    3:29.11   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap  52.31  1:45.54  2:46.49    3:32.49   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  51.77  1:55.40  2:51.72    3:42.37   
                   
 
Gren 11, 200m RYGGSIM HERRAR, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Fagersta Simklubb  35.94  1:13.74  1:51.95    2:29.25   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  36.45  1:16.11  1:56.78    2:36.62   
Emil Holback  1990  Simsällskapet Mora  39.48  1:23.27  2:11.81    2:54.55   
Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  41.75  1:27.88  2:14.21    3:00.20   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  45.39  1:35.92  2:28.26    3:16.42   
Jonas Heikkinen  1990  Harnäs-Skutskärs Simsäl          DSQ   
Max Sidenstjärna  1989  Falu Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 11, 200m RYGGSIM HERRAR, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Tomas Andersson  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  33.37  1:09.19  1:45.46    2:21.38   
Rikard Sjöstrand  1987  Falu Simsällskap  34.14  1:10.84  1:48.13    2:23.82   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  37.20  1:16.17  1:55.31    2:35.21   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  40.27  1:23.35  2:04.53    2:47.08   
Daniel Johansson  1988  Fagersta Simklubb  40.78  1:24.18  2:07.23    2:48.37   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  39.25  1:30.19  2:08.35    2:52.34   
                   
 
Gren 11, 200m RYGGSIM HERRAR, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Fredrik Olsson  1981  Hudiksvalls Simsällskap  31.86  1:06.57  1:43.31    2:20.33   
Stefan Jadestig  1984  Fagersta Simklubb  34.78  1:12.07  1:49.17    2:25.90   
Adam Flink  1984  Borlänge Simsällskap  35.32  1:12.25  1:49.23    2:25.90   
Andreas Ericson  1985  Norrtälje Simklubb  37.36  1:17.10  1:58.79    2:40.56   
                   
 
Gren 12, 100m RYGGSIM DAMER, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Johanna Radesten  1991  Falu Simsällskap  37.81        1:17.14   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  38.18        1:17.91   
Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap  49.66        1:27.06   
Cecilia Hedlund  1991  Norrtälje Simklubb  42.24        1:27.18   
Louise Mårten-Lång  1991  Simsällskapet Mora  43.30        1:28.67   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  43.24        1:28.68   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  43.66        1:29.17   
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  51.73        1:30.43   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap  48.49        1:31.47   
10  Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap  46.04        1:31.91   
11  Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  44.86        1:32.62   
12  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  46.87        1:33.58   
13  Frida Johansson  1991  Avesta Simsällskap  53.69        1:34.07   
14  Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  46.03        1:34.14   
15  Malin Axelsson  1991  Falu Simsällskap  46.85        1:34.71   
16  Lana Murphy  1991  Harnäs-Skutskärs Simsäl  47.37        1:36.23   
17  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  49.49        1:36.44   
18  Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  48.85        1:37.54   
19  Helena Andersson  1992  Falu Simsällskap  46.44        1:37.99   
20  Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  48.81        1:39.82   
21  Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  48.32        1:40.86   
22  Hanna Jansson  1991  Harnäs-Skutskärs Simsäl  50.60        1:43.13   
23  Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  52.54        1:45.75   
24  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  53.34        1:48.36   
25  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  1:12.29        1:48.85   
26  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  53.53        1:49.87   
                   
 
Gren 12, 100m RYGGSIM DAMER, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Malin Gunnarsson  1990  Borlänge Simsällskap  37.60        1:17.03   
Pernilla Norlin  1989  Simsällskapet Mora  37.78        1:17.79   
Sofie Forsberg  1990  Sim 77 Hofors  37.85        1:18.30   
Sara Wendel  1989  Falu Simsällskap  38.59        1:18.66   
Lotta Öhnfeldt  1989  Avesta Simsällskap  38.24        1:19.69   
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap  39.19        1:20.41   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap  40.31        1:22.47   
Jessica Wistbacka  1989  Sim 77 Hofors  40.39        1:22.59   
Elin Damlin  1990  Borlänge Simsällskap  41.21        1:22.64   
10  Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  40.56        1:23.78   
11  Josefin Janbjer  1990  Hedemora Simsällskap  40.92        1:24.05   
12  Malin Molén  1990  Sim 77 Hofors  39.88        1:24.05   
13  Viktoria Roussina  1989  Söderhamns Simsällskap  40.04        1:24.38   
14  Therese Lindqvist  1990  Falu Simsällskap  47.01        1:24.81   
15  Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora  41.24        1:24.83   
16  Sofi Johansson  1990  Falu Simsällskap  42.09        1:25.63   
17  Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap  41.88        1:25.99   
18  Theresia Hansson-Breidens  1989  Norrtälje Simklubb  43.21        1:26.79   
19  Veronica Flykt  1990  Simsällskapet Mora  42.46        1:27.25   
20  Ida Håmås  1990  Simsällskapet Mora  42.49        1:27.53   
21  Erica Näs  1990  Simsällskapet Mora  51.27        1:27.55   
22  Hillevi Eriksson  1990  Simsällskapet Mora  43.07        1:27.55   
23  Emelie Backman  1990  Gränges Simsällskap  41.76        1:27.78   
24  Malin Englund  1990  Simsällskapet Mora  43.01        1:28.40   
25  Emelie Larsson  1990  Avesta Simsällskap  48.99        1:28.41   
26  Philippa Gustafsson  1990  Gränges Simsällskap  42.73        1:28.45   
27  Linda Nilsson  1990  Borlänge Simsällskap  43.66        1:28.48   
28  Anna Dahlbom  1990  Simsällskapet Mora  44.72        1:30.03   
29  Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  44.35        1:30.50   
30  Caroline Staf  1990  Norrtälje Simklubb  45.14        1:33.92   
31  Sofie Eriksson  1989  Avesta Simsällskap  54.68        1:34.22   
32  Sara Maier  1990  Sim 77 Hofors  44.97        1:34.92   
33  Therese Johansson  1990  Fagersta Simklubb  48.94        1:40.04   
34  Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  1:18.63        1:45.07   
Klara Eriksson  1990  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 12, 100m RYGGSIM DAMER, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Olga Sokolova  1988  Falu Simsällskap  35.34        1:12.61   
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  35.20        1:12.91   
Anna Isberg  1988  Gävle Simsällskap  35.63        1:13.23   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  37.26        1:15.61   
Jenny Brolin  1988  Fagersta Simklubb  38.87        1:19.28   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  39.02        1:19.41   
Cecilia Fredriksson  1988  Fagersta Simklubb  38.55        1:19.56   
Linda Almqvist-Andersson  1987  Fagersta Simklubb  39.78        1:20.93   
Veronica Persson  1988  Simsällskapet Mora  40.06        1:21.53   
10  Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora  42.34        1:26.70   
11  Maria Brus  1988  Simsällskapet Mora  43.23        1:27.32   
12  Elin Eriksson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsäl  43.40        1:29.15   
13  Carolin Westlund  1988  Sim 77 Hofors  43.69        1:29.85   
14  Ulrika Ronqvist  1988  Norrtälje Simklubb  44.43        1:31.82   
15  Britta Linderholm  1988  Borlänge Simsällskap  46.33        1:33.37   
16  Jessica Jansson  1988  Gränges Simsällskap  46.74        1:35.49   
                   
 
Gren 12, 100m RYGGSIM DAMER, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Charlotta Nordström  1985  Fagersta Simklubb  34.47        1:11.01   
Sofie Gardell  1986  Norrtälje Simklubb  34.96        1:11.34   
Katrin Andersson  1985  Hudiksvalls Simsällskap  36.34        1:13.72   
Johanna Ahinko  1985  Fagersta Simklubb  37.98        1:16.66   
Lina Eriksson  1986  Falu Simsällskap  39.04        1:20.13   
                   
 
Gren 13, 100m BRÖSTSIM HERRAR, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Johan Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  46.35        1:37.44   
Christoffer Samuelsson  1991  Norrtälje Simklubb  47.87        1:38.97   
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap  51.09        1:44.23   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap  51.64        1:44.72   
Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  56.99        1:46.68   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  53.17        1:50.92   
André Castman  1991  Norrtälje Simklubb  52.98        1:52.80   
Jesper Eriksson  1992  Borlänge Simsällskap  1:11.86        2:34.76   
Jonas Eriksson  1991  Fagersta Simklubb          DNF   
                   
 
Gren 13, 100m BRÖSTSIM HERRAR, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  35.81        1:16.08   
Fredrik Ronnerberg  1990  Norrtälje Simklubb  38.29        1:21.32   
Robin Johansson  1990  Fagersta Simklubb  38.43        1:21.40   
Emil Holback  1990  Simsällskapet Mora  45.37        1:34.68   
Björn Ahlgren  1990  Söderhamns Simsällskap  45.81        1:36.34   
Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  43.67        1:36.49   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  51.19        1:47.13   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap          DNF   
                   
 
Gren 13, 100m BRÖSTSIM HERRAR, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  33.79        1:14.36   
Jesper Bragstedt  1987  Falu Simsällskap  35.40        1:15.96   
Daniel Johansson  1988  Fagersta Simklubb  36.08        1:16.82   
Jesper Carlsson  1987  Ludvika Simsällskap  36.57        1:19.07   
Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  37.53        1:19.83   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  38.79        1:21.85   
Patrik Danielsson  1987  Falu Simsällskap  39.37        1:22.73   
Sanchit Singh  1988  Ludvika Simsällskap  40.17        1:26.19   
Jonas Lundgren  1988  Norrtälje Simklubb  43.03        1:33.31   
10  Markus Nises  1988  Simsällskapet Mora  46.28        1:38.32   
                   
 
Gren 13, 100m BRÖSTSIM HERRAR, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Per Bergström  1983  Fagersta Simklubb  32.36        1:09.18   
Jörgen Martinsson  1984  Hudiksvalls Simsällskap  33.02        1:09.58   
Mathias Isberg  1984  Gävle Simsällskap  33.88        1:11.73   
Mattias Ericson  1985  Harnäs-Skutskärs Simsäl  36.57        1:16.97   
Christian Westlund  1986  Sim 77 Hofors  37.11        1:20.84   
Adam Östblom  1985  Falu Simsällskap  39.91        1:24.98   
Aron Knifström  1985  Ludvika Simsällskap  40.03        1:27.79   
                   
 
Gren 14, 200m BRÖSTSIM DAMER, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  45.90  1:36.19  2:27.28    3:15.37   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  47.48  1:38.83  2:30.22    3:18.84   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  46.32  1:37.24  2:29.75    3:19.61   
Magdalena Glantz  1991  Norrtälje Simklubb  47.73  1:39.29  2:31.39    3:21.09   
Alice Viklund  1991  Hedemora Simsällskap  49.91  1:48.40  2:42.97    3:33.78   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  51.93  1:49.20  2:44.34    3:37.27   
Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  50.11  1:48.72  2:47.10    3:44.47   
                   
 
Gren 14, 200m BRÖSTSIM DAMER, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap  39.04  1:23.27  2:08.74    2:53.93   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap  41.44  1:27.75  2:12.77    2:55.65   
Pernilla Norlin  1989  Simsällskapet Mora  42.47  1:28.66  2:15.34    3:00.59   
Sara Wendel  1989  Falu Simsällskap  41.90  1:28.69  2:16.50    3:02.67   
Kristin Jacobson  1990  Borlänge Simsällskap  42.10  1:29.15  2:16.54    3:02.85   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  43.24  1:31.64  2:20.57    3:08.90   
Veronica Flykt  1990  Simsällskapet Mora  42.64  1:30.30  2:20.26    3:09.76   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap  42.32  1:31.87  2:23.16    3:11.10   
Sara Olsson  1990  Sim 77 Hofors  43.11  1:32.90  2:22.86    3:11.71   
10  Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora  44.20  1:33.46  2:24.05    3:12.17   
11  Alexandra Gillström  1989  Borlänge Simsällskap  45.63  1:37.02  2:29.90    3:18.94   
12  Ida Håmås  1990  Simsällskapet Mora  43.68  1:36.40  2:31.04    3:23.06   
13  Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  45.83  1:39.36  2:33.44    3:24.47   
14  Emelie Backman  1990  Gränges Simsällskap  46.84  1:39.71  2:33.52    3:24.90   
15  Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  46.42  1:41.47  2:38.11    3:31.05   
16  Malin Englund  1990  Simsällskapet Mora  49.18  1:44.10  2:39.76    3:34.72   
17  Elin Larsson  1990  Gränges Simsällskap  51.38  1:52.82  2:52.58    3:49.18   
Erica Näs  1990  Simsällskapet Mora          DNF   
                   
 
Gren 14, 200m BRÖSTSIM DAMER, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Emelie Bränd  1987  Hedemora Simsällskap  39.64  1:24.68  2:09.84    2:53.60   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  39.45  1:24.36  2:10.44    2:54.96   
Fanny Reuterswärd  1987  Norrtälje Simklubb  40.95  1:27.35  2:13.25    2:57.75   
Cecilia Fredriksson  1988  Fagersta Simklubb  40.22  1:25.95  2:12.96    2:59.26   
Linda Almqvist-Andersson  1987  Fagersta Simklubb  40.76  1:27.42  2:14.96    3:01.06   
Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap  42.53  1:30.71  2:19.79    3:07.41   
Britta Linderholm  1988  Borlänge Simsällskap  44.36  1:35.30  2:25.15    3:14.91   
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  42.78  1:33.45  2:26.20    3:17.95   
Elin Isaksson  1988  Norrtälje Simklubb  44.50  1:36.51  2:30.76    3:23.05   
10  Jessica Jansson  1988  Gränges Simsällskap  46.79  1:37.73  2:32.63    3:24.33   
                   
 
Gren 14, 200m BRÖSTSIM DAMER, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Matilda Selahn  1986  Hudiksvalls Simsällskap  40.44  1:25.51  2:11.50    2:56.67   
Johanna Ahinko  1985  Fagersta Simklubb  39.47  1:25.05  2:11.81    2:57.10   
Diana Lundqvist  1985  Avesta Simsällskap  40.87  1:27.41  2:14.11    2:59.08   
                   
 
Gren 15, 200m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsäl  35.71  1:16.85  1:59.96    2:40.69   
Christoffer Samuelsson  1991  Norrtälje Simklubb  38.36  1:22.88  2:09.92    2:52.41   
Johan Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  39.71  1:26.07  2:12.88    2:52.77   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap  39.69  1:24.43  2:16.47    2:53.82   
André Flykt  1991  Simsällskapet Mora  38.95  1:24.68  2:11.93    2:55.82   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  44.96  1:27.45  2:13.52    2:56.00   
Erik Glantz  1993  Norrtälje Simklubb  41.45  1:29.46  2:17.17    3:00.44   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  42.94  1:31.10  2:18.45    3:00.68   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  42.14  1:31.29  2:24.37    3:06.19   
10  Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  41.51  1:31.49  2:24.17    3:15.05   
                   
 
Gren 15, 200m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  30.70  1:04.41  1:38.42    2:12.14   
Robin Johansson  1990  Fagersta Simklubb  31.68  1:06.22  1:41.19    2:15.38   
Jonas Heikkinen  1990  Harnäs-Skutskärs Simsäl  32.87  1:09.50  1:46.63    2:22.14   
Max Sidenstjärna  1989  Falu Simsällskap  32.21  1:09.45  1:47.28    2:22.96   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  32.78  1:09.49  1:48.96    2:26.99   
Fredrik Ronnerberg  1990  Norrtälje Simklubb  33.63  1:11.92  1:51.30    2:27.45   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  33.51  1:12.30  1:53.24    2:33.60   
Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  36.20  1:17.74  2:05.34    2:41.31   
Björn Ahlgren  1990  Söderhamns Simsällskap  38.23  1:21.48  2:05.13    2:45.11   
10  Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  40.05  1:26.55  2:15.91    3:00.76   
                   
 
Gren 15, 200m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Tomas Andersson  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  28.27  58.37  1:29.55    2:00.51   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  29.34  1:01.87  1:35.06    2:07.93   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  30.06  1:02.96  1:36.50    2:08.38   
Rikard Sjöstrand  1987  Falu Simsällskap  29.52  1:02.65  1:36.49    2:09.23   
Viktor Wigren  1988  Söderhamns Simsällskap  31.25  1:04.75  1:38.39    2:10.99   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap  30.79  1:06.01  1:43.25    2:18.35   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  30.86  1:05.44  1:41.86    2:19.03   
Daniel Johansson  1988  Fagersta Simklubb  32.19  1:07.64  1:44.54    2:19.46   
Patrik Danielsson  1987  Falu Simsällskap  32.07  1:08.38  1:46.04    2:19.51   
10  Ram Alaish  1988  Avesta Simsällskap  31.87  1:08.48  1:47.33    2:21.61   
11  Erik Smiding  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  32.48  1:09.53  1:48.12    2:24.55   
12  Erik Cederlund  1988  Hedemora Simsällskap  33.15  1:10.87  1:48.53    2:25.96   
13  Sanchit Singh  1988  Ludvika Simsällskap  33.91  1:12.35  1:50.45    2:25.98   
14  Jesper Bragstedt  1987  Falu Simsällskap  32.53  1:10.25  1:49.19    2:27.38   
15  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  34.08  1:13.54  1:55.37    2:34.92   
16  Jonas Lundgren  1988  Norrtälje Simklubb  35.85  1:17.55  2:00.45    2:42.26   
17  Nicklas Granat  1987  Norrtälje Simklubb  35.94  1:18.06  2:03.50    2:45.80   
Christoffer Goude  1988  Söderhamns Simsällskap          DNF   
                   
 
Gren 15, 200m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Fredrik Olsson  1981  Hudiksvalls Simsällskap  26.75  55.86  1:26.54    1:57.40   
Mathias Isberg  1984  Gävle Simsällskap  29.24  59.98  1:32.16    2:04.21   
Jörgen Martinsson  1984  Hudiksvalls Simsällskap  26.73  59.74  1:35.55    2:07.80   
Martin Bergström  1982  Harnäs-Skutskärs Simsäl  29.55  1:02.35  1:35.87    2:07.94   
Per Bergström  1983  Fagersta Simklubb  30.93  1:03.33  1:35.97    2:08.47   
Stefan Jadestig  1984  Fagersta Simklubb  30.29  1:03.44  1:36.34    2:09.09   
Aron Knifström  1985  Ludvika Simsällskap  32.82  1:10.32  1:46.76    2:23.18   
Johan Skoog  1985  Avesta Simsällskap  32.94  1:11.00  1:50.23    2:26.76   
                   
 
Gren 16, 100m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Johanna Radesten  1991  Falu Simsällskap  32.45        1:07.16   
Hannah Rohrmüller  1991  Ludvika Simsällskap  32.92        1:08.98   
Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap  33.38        1:10.63   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  34.14        1:10.76   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  35.70        1:14.06   
Magdalena Glantz  1991  Norrtälje Simklubb  35.58        1:14.96   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  36.86        1:15.02   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap  36.16        1:15.45   
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  36.48        1:16.11   
10  Louise Mårten-Lång  1991  Simsällskapet Mora  36.63        1:16.11   
11  Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  36.94        1:16.64   
12  Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  36.93        1:17.26   
13  Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  37.05        1:18.13   
14  Frida Johansson  1991  Avesta Simsällskap  37.72        1:18.17   
15  Cecilia Hedlund  1991  Norrtälje Simklubb  37.12        1:18.91   
16  Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  37.50        1:19.02   
17  Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap  39.81        1:19.34   
18  Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  38.44        1:20.11   
19  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  41.12        1:21.56   
20  Lana Murphy  1991  Harnäs-Skutskärs Simsäl  39.01        1:21.57   
21  Malin Axelsson  1991  Falu Simsällskap  39.81        1:21.61   
22  Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  39.53        1:23.30   
23  Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap  40.36        1:24.59   
24  Jenny During  1991  Leksands Simförening  40.40        1:24.62   
25  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  40.86        1:24.98   
26  Linnéa Backman  1992  Gränges Simsällskap  41.06        1:25.45   
27  Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  41.33        1:29.61   
28  Helena Andersson  1992  Falu Simsällskap  42.37        1:29.81   
29  Hanna Jansson  1991  Harnäs-Skutskärs Simsäl  42.07        1:30.05   
30  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  41.87        1:30.58   
31  Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  42.11        1:30.99   
32  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  43.81        1:31.39   
33  Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  43.72        1:32.16   
34  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs-Skutskärs Simsäl  43.33        1:32.19   
35  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  44.49        1:34.43   
36  Sandra Haga  1992  Borlänge Simsällskap  46.13        1:35.56   
37  Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  43.70        1:39.41   
38  Anna Norberg Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  46.05        1:43.66   
39  Kerstin Damlin  1993  Borlänge Simsällskap  55.58        1:52.15   
                   
 
Gren 16, 100m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Frida Wigren  1990  Söderhamns Simsällskap  31.28        1:04.84   
Sara Wendel  1989  Falu Simsällskap  32.42        1:05.97   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  32.18        1:06.14   
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap  32.39        1:06.15   
Elin Damlin  1990  Borlänge Simsällskap  32.65        1:06.84   
Veronica Flykt  1990  Simsällskapet Mora  30.88        1:07.67   
Sofia Husu  1990  Harnäs-Skutskärs Simsäl  32.53        1:07.76   
Lotta Öhnfeldt  1989  Avesta Simsällskap  32.65        1:08.16   
Pernilla Norlin  1989  Simsällskapet Mora  32.95        1:08.38   
10  Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap  32.47        1:08.44   
11  Viktoria Roussina  1989  Söderhamns Simsällskap  33.13        1:08.59   
12  Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap  33.21        1:08.59   
13  Therese Lindqvist  1990  Falu Simsällskap  33.69        1:08.80   
14  Emelie Larsson  1990  Avesta Simsällskap  33.60        1:09.94   
15  Emelie Godlund  1990  Hedemora Simsällskap  33.24        1:10.76   
16  Madeleine Brand  1989  Norrtälje Simklubb  33.79        1:10.89   
17  Sofie Forsberg  1990  Sim 77 Hofors  33.87        1:11.23   
18  Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora  34.00        1:11.50   
19  Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  35.03        1:11.52   
20  Caroline Sundqvist  1989  Hedemora Simsällskap  33.38        1:11.87   
21  Malin Gunnarsson  1990  Borlänge Simsällskap  35.29        1:12.82   
22  Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap  35.18        1:12.92   
23  Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap  34.27        1:13.18   
24  Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  36.01        1:13.21   
25  Malin Molén  1990  Sim 77 Hofors  35.40        1:13.91   
26  Sofi Johansson  1990  Falu Simsällskap  35.92        1:13.97   
27  Sanne Rönning  1990  Söderhamns Simsällskap  36.39        1:14.09   
28  Linda Nilsson  1990  Borlänge Simsällskap  34.89        1:14.14   
29  Jessica Wistbacka  1989  Sim 77 Hofors  34.89        1:14.29   
30  Klara Eriksson  1990  Borlänge Simsällskap  36.36        1:14.42   
31  Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap  35.53        1:15.06   
32  Kristin Jacobson  1990  Borlänge Simsällskap  36.69        1:15.18   
33  Anna Engström  1989  Norrtälje Simklubb  36.06        1:15.39   
34  Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  36.58        1:15.84   
35  Josefin Janbjer  1990  Hedemora Simsällskap  36.27        1:16.50   
36  Hanna Lysén-Kotti  1990  Leksands Simförening  37.17        1:17.58   
37  Ida Håmås  1990  Simsällskapet Mora  36.88        1:18.11   
38  Anna Dahlbom  1990  Simsällskapet Mora  37.91        1:18.88   
39  Philippa Gustafsson  1990  Gränges Simsällskap  37.56        1:19.54   
40  Theresia Hansson-Breidens  1989  Norrtälje Simklubb  38.14        1:20.14   
41  Therese Johansson  1990  Fagersta Simklubb  37.87        1:20.94   
42  Hillevi Eriksson  1990  Simsällskapet Mora  39.05        1:21.44   
43  Sofie Eriksson  1989  Avesta Simsällskap  37.81        1:22.22   
44  Caroline Staf  1990  Norrtälje Simklubb  38.86        1:22.58   
45  Malin Englund  1990  Simsällskapet Mora  41.33        1:23.49   
46  Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  40.29        1:24.08   
47  Sofie Orvestedt  1989  Harnäs-Skutskärs Simsäl  43.87        1:29.87   
Erica Näs  1990  Simsällskapet Mora          DNF   
                   
 
Gren 16, 100m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  29.95        1:02.29   
Anna Isberg  1988  Gävle Simsällskap  30.34        1:03.08   
Marlene Gunnarsson  1988  Borlänge Simsällskap  31.37        1:03.38   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  30.72        1:05.07   
Cecilia Fredriksson  1988  Fagersta Simklubb  31.61        1:05.87   
Jenny Brolin  1988  Fagersta Simklubb  31.95        1:06.15   
Emelie Bränd  1987  Hedemora Simsällskap  31.76        1:06.29   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  32.26        1:06.90   
Emy Krüger  1987  Falu Simsällskap  32.03        1:07.31   
10  Malin Håmås  1988  Simsällskapet Mora  32.23        1:07.32   
11  Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap  32.25        1:07.93   
12  Linda Almqvist-Andersson  1987  Fagersta Simklubb  32.81        1:07.96   
13  Jennifer Strömberg  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  33.46        1:08.26   
14  Johanna Ericson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsäl  32.51        1:08.36   
15  Olga Sokolova  1988  Falu Simsällskap  32.43        1:08.94   
16  Veronica Persson  1988  Simsällskapet Mora  33.93        1:09.30   
17  Therése Höök  1988  Borlänge Simsällskap  33.10        1:09.94   
18  Carolin Westlund  1988  Sim 77 Hofors  34.32        1:11.53   
19  Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora  35.54        1:13.90   
20  Elin Eriksson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsäl  36.57        1:16.26   
21  Britta Linderholm  1988  Borlänge Simsällskap  37.65        1:17.00   
22  Elin Isaksson  1988  Norrtälje Simklubb  37.02        1:17.39   
23  Maria Brus  1988  Simsällskapet Mora  38.37        1:18.09   
24  Ulrika Ronqvist  1988  Norrtälje Simklubb  39.45        1:23.45   
25  Jessica Jansson  1988  Gränges Simsällskap  38.86        1:23.49   
                   
 
Gren 16, 100m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Katrin Andersson  1985  Hudiksvalls Simsällskap  31.46        1:04.58   
Monica Alfredsson  1986  Norrtälje Simklubb  31.81        1:04.89   
Charlotta Nordström  1985  Fagersta Simklubb  31.19        1:04.92   
Johanna Ahinko  1985  Fagersta Simklubb  31.96        1:05.74   
Anna Nordin  1986  Harnäs-Skutskärs Simsäl  32.01        1:06.81   
Anna Cederlund  1985  Hedemora Simsällskap  32.49        1:08.26   
Lina Eriksson  1986  Falu Simsällskap  32.07        1:08.82   
Jessica Bryggare  1986  Falu Simsällskap  32.84        1:09.17   
Diana Lundqvist  1985  Avesta Simsällskap  34.14        1:09.81   
                   
 
Gren 17, 4*100m MEDLEY HERRAR, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Borlänge Bss Lag 1 13-14  Borlänge Simsällskap          5:38.08   
  Staffan Gabrielsson  1989    37.22  1:16.55      1:16.55   
  Olof Hällman  1989    42.28  1:30.90      2:47.45   
  Robert Dagvall  1992    47.45  1:52.37      4:39.82   
  Karl Zidén  1990    21.87  58.26      5:38.08   
                   
Borlänge SS Lag 2  Borlänge Simsällskap          6:21.78   
  Olle Eriksson  1989    42.02  1:28.22      1:28.22   
  Jack Denkji  1992    49.34  1:44.26      3:12.48   
  Oscar Leidefeldt  1992    47.45  1:44.69      4:57.17   
  David Hällman  1992    40.01  1:24.61      6:21.78   
                   
                   
 
Gren 18, 4*100m MEDLEY DAMER, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Falu Simsällskap Lag 3  Falu Simsällskap          5:07.21   
  Johanna Radesten  1991    37.29  1:16.06      1:16.06   
  Jeanette Engzell  1989    39.37  1:23.58      2:39.64   
  Sofi Johansson  1990    38.38  1:20.93      4:00.57   
  Sara Wendel  1989    31.77  1:06.64      5:07.21   
                   
Borlänge Bss Lag 2 13-14  Borlänge Simsällskap          5:10.26   
  Malin Gunnarsson  1990    38.56  1:17.64      1:17.64   
  Kristin Jacobson  1990    38.50  1:24.00      2:41.64   
  Ida Gustavsson  1990    36.77  1:21.82      4:03.46   
  Elin Damlin  1990    32.17  1:06.80      5:10.26   
                   
Borlänge Bss Lag 1 13-14  Borlänge Simsällskap          5:24.03   
  Stina Linderholm  1991    37.19  1:17.00      1:17.00   
  Cecilia Tunestam  1989    39.45  1:24.12      2:41.12   
  Gracia Denkji  1989    36.37  1:19.88      4:01.00   
  Andrea Larsson  1992    41.34  1:23.03      5:24.03   
                   
Avesta Yngre Flickor  Avesta Simsällskap          5:31.63   
  Lotta Öhnfeldt  1989    43.84  1:23.64      1:23.64   
  Emelie Larsson  1990    41.63  1:29.00      2:52.64   
  Eva Talus  1989    40.05  1:27.19      4:19.83   
  Fredrika Sundblom  1992    33.57  1:11.80      5:31.63   
                   
Borlänge Bss Lag 3 13-14  Borlänge Simsällskap          5:44.66   
  Klara Eriksson  1990    44.09  1:29.30      1:29.30   
  Matilda Leidefeldt  1990    45.52  1:38.08      3:07.38   
  Sandra Hedblom  1990    37.52  1:23.43      4:30.81   
  Linda Nilsson  1990    34.99  1:13.85      5:44.66   
                   
Fagersta SK Flickor 3  Fagersta Simklubb          5:46.02   
  Hanna Jasinski  1992    45.17  1:45.89      1:45.89   
  Victoria Persson  1991    28.71  1:16.02      3:01.91   
  Ulrika Nguyen  1992    41.28  1:27.48      4:29.39   
  Lisette Karlsson  1991    36.04  1:16.63      5:46.02   
                   
Norrtälje Lag 1  Norrtälje Simklubb          5:48.73   
  Cecilia Hedlund  1991    43.58  1:29.21      1:29.21   
  Theresia Hansson-Breidens  1989    46.89  1:43.38      3:12.59   
  Magdalena Glantz  1991    36.35  1:30.06      4:42.65   
  Madeleine Brand  1989    28.48  1:06.08      5:48.73   
                   
Ludvika Ss, Ungd.lag 1  Ludvika Simsällskap          6:07.55   
  Jessica Lindkvist  1990    44.15  1:29.62      1:29.62   
  Hannah Rohrmüller  1991    43.15  1:30.29      2:59.91   
  Josefin Lindkvist  1993    46.84  1:53.58      4:53.49   
  Maja Stengård  1991    31.79  1:14.06      6:07.55   
                   
                   
 
Gren 19, 4*100m MEDLEY HERRAR, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Borlänge Bss Lag 1, 15  Borlänge Simsällskap          4:26.90   
  Adam Flink  1984    33.15  1:07.67      1:07.67   
  Nisse Anttila  1987    35.07  1:15.24      2:22.91   
  Petri Tuovila  1981    28.29  1:00.81      3:23.72   
  Björn Johansson  1988    29.75  1:03.18      4:26.90   
                   
Lag 1 Herrar Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsäl          4:33.71   
  Martin Bergström  1982    32.92  1:08.22      1:08.22   
  Mattias Ericson  1985    36.47  1:17.67      2:25.89   
  Tomas Andersson  1988    28.75  1:02.28      3:28.17   
  Erik Smiding  1988    30.52  1:05.54      4:33.71   
                   
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap          4:37.95   
  Max Sidenstjärna  1989    34.93  1:12.21      1:12.21   
  Jesper Bragstedt  1987    33.56  1:14.35      2:26.56   
  Rikard Sjöstrand  1987    30.47  1:06.61      3:33.17   
  Patrik Danielsson  1987    31.41  1:04.78      4:37.95   
                   
Ludvika Ss, Jun-Lag 1  Ludvika Simsällskap          4:58.96   
  Sanchit Singh  1988    43.64  1:21.48      1:21.48   
  Aron Knifström  1985    39.94  1:25.30      2:46.78   
  Andreas Blidberg  1987    31.80  1:10.60      3:57.38   
  Jesper Carlsson  1987    28.39  1:01.58      4:58.96   
                   
Hedemora SS  1988  Hedemora Simsällskap          5:04.54   
  Daniel Eriksson  1988    39.48  1:22.58      1:22.58   
  Nils Schönberg  1989    35.60  1:17.43      2:40.01   
  Robert Zakar  1989    34.86  1:17.83      3:57.84   
  Erik Cederlund  1988    31.35  1:06.70      5:04.54   
                   
Avesta Lag Pojkar  Avesta Simsällskap          5:05.35   
  Nils Skoog  1988    40.25  1:24.06      1:24.06   
  Patrik Hansson  1988    38.94  1:25.50      2:49.56   
  Johan Skoog  1985    33.54  1:14.03      4:03.59   
  Ram Alaish  1988    29.37  1:01.76      5:05.35   
                   
Fagersta SK  Fagersta Simklubb          DSQ   
  Stefan Jadestig  1984    31.87  1:07.19      1:07.19   
                   
                   
 
Gren 20, 4*100m MEDLEY DAMER, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Fagersta SK Flickor  Fagersta Simklubb          4:44.23   
  Charlotta Nordström  1985    34.52  1:10.82      1:10.82   
  Linda Almqvist-Andersson  1987    37.88  1:20.46      2:31.28   
  Ann-Louise Jakobsson  1988    31.31  1:08.16      3:39.44   
  Cecilia Fredriksson  1988    30.52  1:04.79      4:44.23   
                   
Norrtälje Lag 1  Norrtälje Simklubb          4:51.07   
  Sofie Gardell  1986    34.91  1:11.25      1:11.25   
  Fanny Reuterswärd  1987    37.26  1:19.35      2:30.60   
  Johanna Eklund  1984    34.87  1:17.10      3:47.70   
  Monica Alfredsson  1986    30.47  1:03.37      4:51.07   
                   
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap          5:07.88   
  Olga Sokolova  1988    34.97  1:13.12      1:13.12   
  Jessica Bryggare  1986    41.18  1:27.60      2:40.72   
  Lina Eriksson  1986    36.35  1:19.38      4:00.10   
  Emy Krüger  1987    31.64  1:07.78      5:07.88   
                   
Borlänge Bss Lag 1, 15  Borlänge Simsällskap          5:14.57   
  Therése Höök  1988    38.75  1:20.71      1:20.71   
  Britta Linderholm  1988    43.16  1:32.22      2:52.93   
  Lina Anttila  1987    34.21  1:16.57      4:09.50   
  Marlene Gunnarsson  1988    31.26  1:05.07      5:14.57   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsäl          5:18.28   
  Anna Nordin  1986    39.69  1:23.18      1:23.18   
  Josefin Åsberg  1988    39.03  1:23.75      2:46.93   
  Jennifer Strömberg  1988    37.96  1:22.27      4:09.20   
  Johanna Ericson  1987    32.63  1:09.08      5:18.28   
                   
Sim 77 Hofors  Sim 77 Hofors          5:30.76   
  Sofie Forsberg  1990    43.00  1:22.23      1:22.23   
  Veronica Johansson  1987    40.77  1:27.88      2:50.11   
  Jessica Wistbacka  1989    38.68  1:27.35      4:17.46   
  Carolin Westlund  1988    35.10  1:13.30      5:30.76   
                   
SS Mora Lag 1  Simsällskapet Mora          5:43.85   
  Lisa Hållams  1988    42.40  1:27.54      1:27.54   
  Veronica Persson  1988    41.02  1:27.46      2:55.00   
  Maria Brus  1988    43.48  1:38.76      4:33.76   
  Malin Håmås  1988    32.97  1:10.09      5:43.85   
                   
                   
 
 
 
Gren 21, 100m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsäl  33.87        1:11.45   
Johan Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  36.24        1:17.23   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap  37.71        1:17.77   
Christoffer Samuelsson  1991  Norrtälje Simklubb  37.55        1:18.33   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  38.34        1:19.02   
André Flykt  1991  Simsällskapet Mora  37.61        1:19.24   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  39.07        1:19.40   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  39.49        1:22.43   
Erik Glantz  1993  Norrtälje Simklubb  39.12        1:22.51   
10  Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  39.38        1:25.48   
11  Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap  41.72        1:30.33   
12  Jesper Eriksson  1992  Borlänge Simsällskap  55.93        1:53.32   
                   
 
Gren 21, 100m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Alexandre Toledo  1989  Ludvika Simsällskap  28.99        1:00.40   
Robin Johansson  1990  Fagersta Simklubb  29.39        1:00.75   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  29.10        1:00.97   
Max Sidenstjärna  1989  Falu Simsällskap  29.95        1:03.10   
Olof Hällman  1989  Borlänge Simsällskap  31.29        1:04.53   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  31.55        1:05.14   
Jonas Heikkinen  1990  Harnäs-Skutskärs Simsäl  31.60        1:05.69   
Fredrik Ronnerberg  1990  Norrtälje Simklubb  31.25        1:05.76   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  36.89        1:07.47   
10  Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  33.39        1:09.64   
11  Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  32.83        1:09.80   
12  Emil Holback  1990  Simsällskapet Mora  33.67        1:10.22   
13  Björn Ahlgren  1990  Söderhamns Simsällskap  34.39        1:11.34   
14  Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  39.39        1:24.02   
                   
 
Gren 21, 100m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Tomas Andersson  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  26.72        54.79   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  28.44        58.77   
Jesper Carlsson  1987  Ludvika Simsällskap  28.00        59.01   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  28.37        59.36   
Christoffer Goude  1988  Söderhamns Simsällskap  28.71        59.87   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  29.61        1:00.60   
Ram Alaish  1988  Avesta Simsällskap  28.88        1:00.67   
Jesper Bragstedt  1987  Falu Simsällskap  29.04        1:01.26   
Patrik Danielsson  1987  Falu Simsällskap  30.20        1:02.88   
10  Daniel Johansson  1988  Fagersta Simklubb  29.27        1:02.89   
11  Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap  30.19        1:03.26   
12  Viktor Wigren  1988  Söderhamns Simsällskap  31.31        1:03.70   
13  Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  31.13        1:04.45   
14  Erik Smiding  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  31.14        1:05.30   
15  Sanchit Singh  1988  Ludvika Simsällskap  31.35        1:06.97   
16  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  31.98        1:08.00   
17  Jonas Lundgren  1988  Norrtälje Simklubb  34.95        1:11.93   
18  Nicklas Granat  1987  Norrtälje Simklubb  34.14        1:12.11   
                   
 
Gren 21, 100m FRISIM HERRAR, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Fredrik Olsson  1981  Hudiksvalls Simsällskap  25.92        53.56   
Jörgen Martinsson  1984  Hudiksvalls Simsällskap  26.51        54.63   
Per Bergström  1983  Fagersta Simklubb  26.56        55.91   
Mathias Isberg  1984  Gävle Simsällskap  26.62        56.78   
Martin Bergström  1982  Harnäs-Skutskärs Simsäl  28.12        57.93   
Stefan Jadestig  1984  Fagersta Simklubb  28.14        59.81   
Christian Westlund  1986  Sim 77 Hofors  28.46        1:00.11   
Andreas Ericson  1985  Norrtälje Simklubb  30.22        1:01.99   
Aron Knifström  1985  Ludvika Simsällskap  30.54        1:02.95   
10  Adam Östblom  1985  Falu Simsällskap  29.33        1:03.38   
11  Johan Skoog  1985  Avesta Simsällskap  31.42        1:06.27   
                   
 
 
 
Gren 22, 200m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Johanna Radesten  1991  Falu Simsällskap  32.92  1:09.75  1:48.59    2:26.63   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  35.59  1:15.71  1:56.84    2:36.49   
Magdalena Glantz  1991  Norrtälje Simklubb  36.55  1:17.88  2:00.58    2:41.63   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  37.80  1:20.65  2:03.20    2:41.71   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  36.39  1:19.05  2:03.58    2:43.99   
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  37.49  1:20.47  2:04.10    2:45.08   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  37.84  1:20.78  2:05.18    2:45.73   
Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap  33.72  1:16.20  2:02.76    2:49.09   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  37.41  1:20.66  2:06.43    2:50.33   
10  Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  41.79  1:27.24  2:11.93    2:52.59   
11  Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  39.88  1:25.27  2:11.90    2:53.05   
12  Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap  37.53  1:22.04  2:08.88    2:53.24   
13  Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  39.08  1:25.12  2:12.11    2:53.89   
14  Viktoria Wååg  1991  Falu Simsällskap  40.57  1:26.03  2:11.17    2:53.95   
15  Frida Persson  1991  Hedemora Simsällskap  39.35  1:25.03  2:10.71    2:54.16   
16  Malin Axelsson  1991  Falu Simsällskap  41.86  1:28.06  2:13.69    2:55.76   
17  Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap  40.80  1:26.76  2:14.12    2:56.02   
18  Frida Johansson  1991  Avesta Simsällskap  38.98  1:24.18  2:10.60    2:56.20   
19  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  43.27  1:31.22  2:19.33    3:01.23   
20  Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  40.56  1:26.64  2:15.74    3:01.88   
21  Jenny During  1991  Leksands Simförening  39.52  1:26.19  2:16.38    3:02.39   
22  Angelica Wistbacka  1991  Sim 77 Hofors  40.44  1:27.81  2:17.63    3:03.94   
23  Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  42.02  1:29.63  2:19.70    3:06.94   
24  Hanna Jansson  1991  Harnäs-Skutskärs Simsäl  41.86  1:30.54  2:22.16    3:11.49   
25  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  42.57  1:34.58  2:28.62    3:17.64   
26  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs-Skutskärs Simsäl  43.17  1:35.08  2:30.27    3:24.27   
27  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  43.26  1:35.03  2:30.58    3:24.36   
                   
 
Gren 22, 200m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Frida Wigren  1990  Söderhamns Simsällskap  32.67  1:08.61  1:45.63    2:19.85   
Sara Wendel  1989  Falu Simsällskap  33.21  1:09.14  1:46.66    2:22.86   
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap  33.14  1:10.22  1:48.30    2:24.81   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  33.22  1:10.03  1:48.07    2:25.49   
Therese Lindqvist  1990  Falu Simsällskap  33.64  1:11.21  1:50.29    2:26.03   
Elin Damlin  1990  Borlänge Simsällskap  34.03  1:11.38  1:50.11    2:27.02   
Viktoria Roussina  1989  Söderhamns Simsällskap  33.32  1:11.02  1:51.06    2:29.45   
Veronica Flykt  1990  Simsällskapet Mora  32.33  1:10.36  1:50.44    2:30.68   
Sofia Husu  1990  Harnäs-Skutskärs Simsäl  33.90  1:13.23  1:53.77    2:31.61   
10  Lotta Öhnfeldt  1989  Avesta Simsällskap  34.43  1:13.07  1:53.92    2:32.29   
11  Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora  34.38  1:14.09  1:55.51    2:32.84   
12  Jessica Wistbacka  1989  Sim 77 Hofors  34.59  1:13.63  1:54.40    2:33.58   
13  Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  35.81  1:15.12  1:56.04    2:33.75   
14  Malin Gunnarsson  1990  Borlänge Simsällskap  36.25  1:16.27  1:55.68    2:33.96   
15  Emelie Larsson  1990  Avesta Simsällskap  35.13  1:13.95  1:54.84    2:34.68   
16  Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap  36.20  1:16.82  1:57.41    2:35.12   
17  Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  37.66  1:18.34  1:59.00    2:36.57   
18  Sofi Johansson  1990  Falu Simsällskap  36.80  1:16.68  1:58.20    2:37.41   
19  Madeleine Brand  1989  Norrtälje Simklubb  34.33  1:13.98  1:56.50    2:37.44   
20  Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  36.30  1:17.58  1:59.75    2:40.91   
21  Sofie Forsberg  1990  Sim 77 Hofors  36.46  1:17.69  2:00.70    2:42.03   
22  Anna Engström  1989  Norrtälje Simklubb  37.17  1:18.13  2:00.91    2:44.22   
23  Sanne Rönning  1990  Söderhamns Simsällskap  36.80  1:18.52  2:02.10    2:44.33   
24  Sofie Eriksson  1989  Avesta Simsällskap  37.39  1:31.36  2:15.92    2:45.14   
25  Kristin Jacobson  1990  Borlänge Simsällskap  37.25  1:20.45  2:04.86    2:46.83   
26  Therese Johansson  1990  Fagersta Simklubb  37.32  1:20.75  2:08.09    2:55.57   
27  Hillevi Eriksson  1990  Simsällskapet Mora  40.13  1:24.17  2:10.52    2:56.04   
28  Malin Englund  1990  Simsällskapet Mora  40.26  1:25.49  2:12.52    2:56.38   
29  Jennifer Hovgard  1990  Avesta Simsällskap  38.30  1:22.52  2:57.21    2:56.86   
30  Anna Dahlbom  1990  Simsällskapet Mora  39.97  1:26.32  2:15.04    3:03.71   
31  Caroline Staf  1990  Norrtälje Simklubb  39.75  1:26.25  2:16.22    3:03.89   
32  Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  42.04  1:31.46  2:21.80    3:09.45   
33  Sara Maier  1990  Sim 77 Hofors  42.53  1:32.67  2:24.92    3:16.59   
34  Sofie Orvestedt  1989  Harnäs-Skutskärs Simsäl  43.81  1:36.76  2:29.82    3:19.06   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 22, 200m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1987 - 1988) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  30.75  1:04.85  1:40.18    2:14.77   
Anna Isberg  1988  Gävle Simsällskap  30.47  1:04.57  1:40.46    2:16.33   
Marlene Gunnarsson  1988  Borlänge Simsällskap  32.76  1:08.62  1:44.19    2:19.26   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  32.66  1:08.78  1:45.77    2:20.64   
Cecilia Fredriksson  1988  Fagersta Simklubb  31.08  1:06.46  1:43.78    2:21.29   
Jenny Brolin  1988  Fagersta Simklubb  32.99  1:09.71  1:47.53    2:23.51   
Emy Krüger  1987  Falu Simsällskap  32.32  1:09.09  1:46.82    2:23.58   
Fanny Reuterswärd  1987  Norrtälje Simklubb  33.44  1:11.04  1:49.65    2:27.55   
Jennifer Strömberg  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  34.74  1:13.31  1:51.74    2:28.08   
10  Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap  33.16  1:11.12  1:50.86    2:28.14   
11  Josefin Åsberg  1988  Harnäs-Skutskärs Simsäl  33.71  1:11.52  1:50.64    2:28.47   
12  Olga Sokolova  1988  Falu Simsällskap  33.11  1:10.08  1:49.98    2:28.75   
13  Johanna Ericson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsäl  33.44  1:11.36  1:51.29    2:29.78   
14  Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  35.74  1:29.37  2:01.38    2:45.50   
15  Elin Isaksson  1988  Norrtälje Simklubb  38.29  1:21.66  2:06.28    2:50.76   
16  Elin Eriksson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsäl  36.19  1:19.48  2:07.67    2:53.29   
                   
 
Gren 22, 200m FRISIM DAMER, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född före 1986) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Johanna Ahinko  1985  Fagersta Simklubb  32.09  1:07.27  1:43.11    2:18.17   
Charlotta Nordström  1985  Fagersta Simklubb  31.25  1:06.55  1:43.59    2:19.52   
Anna Nordin  1986  Harnäs-Skutskärs Simsäl  33.22  1:10.13  1:49.14    2:26.26   
Johanna Eklund  1984  Norrtälje Simklubb  33.28  1:10.42  1:49.41    2:27.38   
Jessica Bryggare  1986  Falu Simsällskap  33.59  1:11.17  1:50.02    2:29.05   
Lina Eriksson  1986  Falu Simsällskap  33.98  1:12.53  1:53.19    2:32.70   
Diana Lundqvist  1985  Avesta Simsällskap  35.74  1:14.96  1:55.38    2:33.24   
                   
 
 
 
Gren 23, 200m MEDLEY HERRAR, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född efter 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsäl  39.76  1:27.29  2:18.94    2:59.45   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap  45.33  1:36.62  2:30.80    3:12.24   
Christoffer Samuelsson  1991  Norrtälje Simklubb  51.82  1:37.21  2:35.46    3:19.97   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  47.40  1:40.74  2:41.42    3:25.56   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  50.69  1:43.17  2:43.99    3:27.05   
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap  51.80  1:48.00  2:47.44    3:38.03   
Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  55.72  1:57.05  3:00.15    3:47.60   
André Flykt  1991  Simsällskapet Mora          DSQ   
                   
 
Gren 23, 200m MEDLEY HERRAR, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1989 - 1990) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Fagersta Simklubb  32.39  1:11.71  1:57.39    2:31.64   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  35.40  1:14.62  2:03.29    2:37.34   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  35.44  1:19.17  2:02.96    2:39.86   
Max Sidenstjärna  1989  Falu Simsällskap  32.63  1:13.77  2:03.20    2:40.41   
Fredrik Ronnerberg  1990  Norrtälje Simklubb  35.07  1:18.49  2:03.68    2:40.81   
Emil Holback  1990  Simsällskapet Mora  38.87  1:23.15  2:14.95&nbs