Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet 2004    Utskriftsdatum  04 september 2004   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  18:27   
  Arrangör  Borlänge Simsällsap         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  1:11.90  3:19.82  3:58.54    5:03.98   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  1:11.97  2:30.55  3:49.01    5:08.79   
Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  1:18.81  2:44.95  4:09.13    5:35.44   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  1:23.53  3:03.98  4:47.08    6:27.82   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap          DNF   
                   
 
Gren 1, 400m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  1:42.76  2:55.71  4:09.39    4:45.11   
Christoffer Dooley  1991  Simklubben Ena  1:09.84  2:32.13  3:55.04    5:20.34   
Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap  1:14.51  2:38.17  4:01.29    5:26.77   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap  1:13.62  2:36.00  4:04.00    5:30.31   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  1:14.22  2:38.39  4:05.09    5:30.77   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  1:18.16  2:44.46  4:09.97    5:34.82   
Jonas Eriksson  1991  Fagersta Simklubb  1:19.86  2:47.83  4:16.55    5:40.70   
Johan Carlsson  1991  Borlänge Simsällskap  1:17.07  2:45.28  4:14.78    5:42.05   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  51.21  2:08.29  3:41.36    6:01.02   
10  Dimitri Guerassimov  1990  Ludvika Simsällskap  1:19.06  2:50.17  4:26.26    6:02.41   
11  Alexander Jansson  1990  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  1:23.63  2:56.73  6:09.04    6:09.04   
                   
 
Gren 1, 400m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Alexandre Toledo  1989  Ludvika Simsällskap  1:39.41  2:48.11  3:57.01    4:30.74   
Viktor Wigren  1988  Söderhamns Simsällskap  1:42.41  2:52.54  4:01.52    4:33.81   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  1:39.37  2:50.25  4:01.20    4:33.91   
Anton Sandström  1988  Ludvika Simsällskap  1:03.97  2:17.81  3:33.92    4:51.45   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  1:03.69  2:17.40  3:35.28    4:54.42   
Olof Hällman  1989  Borlänge Simsällskap  1:05.93  2:21.13  3:38.96    4:54.89   
Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  1:09.30  2:25.97  3:41.72    4:55.08   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  1:04.96  2:18.80  3:36.40    4:58.61   
Martin Carlsson  1988  Ludvika Simsällskap  1:08.86  2:27.35  3:44.03    4:59.72   
10  Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  1:09.43  2:26.69  3:47.25    5:06.32   
11  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  1:10.38  2:29.71  3:51.37    5:13.61   
12  Jonas Lundgren  1988  Norrtälje Simklubb  1:13.44  2:33.81  3:55.86    5:18.45   
13  Johan Lundén  1989  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  1:11.18  2:33.24  3:59.69    5:25.16   
                   
 
Gren 1, 400m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  1:33.23  2:40.37  3:49.10    4:23.12   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  1:34.37  2:42.05  3:51.03    4:24.81   
Johan Dahlgren  1986  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  1:34.72  2:43.70  3:53.97    4:28.79   
David Sandström  1984  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  1:09.96  2:27.08  3:46.52    5:02.92   
Mattias Ericson  1985  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  1:11.76  2:29.96  3:48.85    5:06.34   
                   
 
Gren 2, 800m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  1:14.85  2:34.67  3:54.98  5:16.10  10:39.75   
        6:38.25  8:00.72  9:21.45       
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  1:16.67  2:38.64  4:01.01  5:23.69  10:50.36   
        6:46.60  8:09.16  9:31.61       
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  1:18.47  2:42.50  4:06.36  5:30.11  10:57.71   
        6:54.07  8:16.82  9:39.26       
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  1:16.44  2:40.71  4:03.79  5:27.82  11:00.30   
        6:51.53  8:15.68  9:39.91       
Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  1:21.68  2:51.58  4:22.44  5:54.83  11:56.10   
        7:25.99  8:59.04  10:31.41       
Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  1:21.21  2:53.10  4:26.50  5:59.40  12:11.57   
        7:34.15  9:07.08  10:41.62       
                   
 
Gren 2, 800m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Frida Wigren  1990  Söderhamns Simsällskap  1:07.54  2:20.74  3:33.60  4:46.83  9:33.54   
        5:59.81  7:11.87  8:25.54       
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  1:12.09  2:28.64  3:44.74  5:01.37  10:06.40   
        6:18.12  7:35.05  8:51.76       
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  1:14.19  2:31.97  3:50.75  5:08.13  10:21.61   
        6:26.48  7:46.16  9:04.78       
Elin Damlin  1990  Borlänge Simsällskap  1:15.36  2:35.34  3:56.19  5:16.74  10:34.68   
        6:37.78  7:57.71  9:17.97       
Therese Lindqvist  1990  Falu Simsällskap  1:13.25  2:32.24  3:52.80  5:13.33  10:36.21   
        6:34.42  7:56.39  9:18.72       
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  1:15.45  2:35.94  3:57.46  5:19.84  10:43.28   
        6:42.12  8:03.96  9:25.19       
Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:16.96  2:41.03  4:04.13  5:27.63  10:55.23   
        6:50.59  8:13.87  9:36.42       
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  1:15.52  2:37.04  4:00.16  5:25.70  11:08.48   
        6:52.54  8:18.74  9:45.60       
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  1:17.18  2:42.09  4:08.25  5:35.73  11:18.68   
        7:02.35  8:28.56  9:55.01       
10  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  1:21.19  2:50.22  4:19.04  5:48.48  11:35.77   
        7:17.64  8:45.80  10:13.46       
11  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  1:23.71  2:57.82  4:34.85  6:12.86  12:40.33   
        7:50.82  9:28.36  11:09.20       
12  Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  1:23.21  2:57.77  4:35.57  6:14.62  12:40.79   
        7:53.63  9:32.91  11:07.79       
                   
 
Gren 2, 800m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  1:07.99  2:20.71  3:33.30  4:46.48  9:33.26   
        5:59.33  7:11.57  8:25.56       
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  1:10.12  2:25.31  3:41.50  4:58.58  10:00.47   
        6:15.67  7:31.38  8:47.11       
Marlene Gunnarsson  1988  Borlänge Simsällskap  1:10.21  2:25.64  3:42.26  4:59.01  10:07.36   
        6:15.99  7:32.24  8:50.09       
Emilia Sjölinder  1989  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:12.02  2:30.65  3:50.66  5:11.17  10:29.89   
        6:32.18  7:54.06  9:13.40       
Nicole Söderlund  1988  Köpings Simsällskap  1:15.01  2:36.29  3:59.31  5:23.42  10:54.88   
        6:46.65  8:10.74  9:34.60       
Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  1:16.12  2:40.01  4:05.14  5:31.88  11:15.99   
        6:58.59  8:26.03  9:53.14       
                   
 
Gren 2, 800m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  1:07.73  2:21.11  3:34.66  4:49.04  9:51.30   
        6:04.05  7:19.53  8:36.11       
Anna Molin  1986  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:13.03  2:32.29  3:53.04  5:14.58  10:39.25   
        6:36.11  7:58.11  9:19.45       
                   
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Po A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  37.71        1:21.62   
Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  40.21        1:25.56   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  41.51        1:29.99   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  41.89        1:31.49   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  31.82        1:10.46   
Christoffer Dooley  1991  Simklubben Ena  35.63        1:20.87   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  38.51        1:22.90   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  39.67        1:33.56   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap  42.70        1:40.38   
                   
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Alexandre Toledo  1989  Ludvika Simsällskap  31.57        1:06.56   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap  30.44        1:07.01   
Sanchit Singh  1988  Ludvika Simsällskap  31.86        1:10.39   
Erik Cederlund  1988  Hedemora Simsällskap  33.67        1:13.06   
Erik Smiding  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  32.56        1:13.24   
Martin Carlsson  1988  Ludvika Simsällskap  32.88        1:13.49   
Daniel Johansson  1988  Ludvika Simsällskap  33.44        1:15.88   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  34.08        1:16.51   
Olof Hällman  1989  Borlänge Simsällskap  35.54        1:19.03   
10  Jonas Lundgren  1988  Norrtälje Simklubb  37.54        1:24.47   
11  Alexander Örtenholm  1988  Simklubben Ena  38.96        1:26.35   
                   
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Johan Widén  1986  Simklubben Ena  28.84        1:02.57   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  30.06        1:04.95   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  29.75        1:05.12   
Martin Bergström  1982  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  29.21        1:05.54   
Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  30.85        1:05.60   
David Svensson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  31.99        1:08.75   
Nicklas Larsson  1987  Sala Simsällskap  36.18        1:24.66   
                   
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  39.42  1:25.20  2:12.19    2:59.49   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  41.13  1:31.17  2:24.50    3:15.30   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  42.26  1:33.64  2:25.91    3:16.88   
                   
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  35.54  1:17.16  1:59.94    2:42.06   
Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap  39.46  1:23.35  2:10.76    2:55.62   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  40.18  1:30.67  2:20.17    3:07.31   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  41.48  1:31.77  2:24.55    3:14.54   
Jenny During  1991  Leksands Simförening  40.86  1:32.65  2:26.36    3:16.76   
                   
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  33.51  1:11.95  1:51.74    2:31.79   
Nicole Stedt  1989  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  34.23  1:13.07  1:53.91    2:35.11   
                   
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Fl A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  34.57  1:16.11  1:58.79    2:39.99   
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  38.06  1:25.23  2:20.57    3:09.15   
                   
 
Gren 5, 400m Medley Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap  1:35.05  3:11.08  5:00.91    6:27.22   
                   
 
Gren 5, 400m Medley Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  1:13.69  3:08.38  4:05.17    5:20.86   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  1:14.02  2:36.41  4:09.15    5:26.97   
Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  1:19.45  2:49.24  4:29.05    5:45.82   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  1:21.23  2:47.26  4:30.65    5:46.45   
                   
 
Gren 5, 400m Medley Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  1:07.81  2:27.74  3:55.75    4:59.00   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  1:09.50  2:29.98  3:53.41    4:59.55   
Johan Widén  1986  Simklubben Ena  1:07.22  2:26.85  3:52.05    5:00.04   
                   
 
Gren 6, 200m Medley Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  36.95  1:21.27  2:07.00    2:44.29   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  36.15  1:19.70  2:10.04    2:48.61   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  39.01  1:24.40  2:20.19    2:56.96   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap  36.42  1:21.52  2:16.81    2:58.15   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  40.83  1:27.01  2:18.93    3:01.15   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  38.80  1:26.57  2:21.77    3:01.33   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  42.87  1:31.88  2:21.33    3:03.96   
Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  38.57  1:26.66  2:21.87    3:04.09   
Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  43.91  1:31.28  2:22.30    3:04.71   
10  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  44.25  1:31.91  2:26.66    3:07.31   
11  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  48.70  1:37.36  2:31.69    3:13.40   
12  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  47.52  1:41.10  2:36.21    3:19.25   
13  Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  43.36  1:36.11  2:36.47    3:24.59   
14  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  1:09.13  1:41.15  2:43.10    3:28.97   
15  Kerstin Damlin  1993  Borlänge Simsällskap  54.03  1:53.47  2:54.37    3:45.43   
16  Jessika Eriksson  1993  Bollnäs Simsällskap  56.09  2:08.45  3:14.82    4:12.32   
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap          DSQ   
Anna Norberg Larsson  1992  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 6, 200m Medley Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  34.17  1:18.38  2:03.86    2:40.24   
Therese Lindqvist  1990  Falu Simsällskap  36.79  1:21.86  2:07.54    2:44.41   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  36.92  1:24.08  2:08.26    2:46.22   
Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  35.25  1:19.11  2:09.27    2:48.40   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  37.93  1:21.27  2:12.03    2:49.33   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  38.16  1:20.58  2:14.79    2:53.32   
Malin Gunnarsson  1990  Borlänge Simsällskap  35.87  1:22.82  2:15.16    2:54.48   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  39.89  1:27.53  2:14.38    2:54.95   
Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  37.40  1:24.76  2:16.94    2:59.37   
10  Viktoria Wååg  1991  Falu Simsällskap  40.87  1:28.17  2:22.27    3:02.51   
11  Kristin Jakobsson  1990  Borlänge Simsällskap  42.08  1:33.00  2:21.27    3:04.47   
12  Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.27  1:35.48  2:25.69    3:04.56   
13  Suzanne Lönngren  1990  Simklubben Ena  38.77  1:27.13  2:22.19    3:05.66   
14  Malin Axelsson  1991  Falu Simsällskap  42.68  1:30.13  2:21.87    3:05.95   
15  Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  47.03  1:36.07  2:31.79    3:16.29   
16  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  42.36  1:35.49  2:33.90    3:17.65   
17  Emma Molin  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  41.70  1:33.53  2:29.37    3:18.27   
18  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  49.07  1:38.69  2:34.31    3:20.17   
19  Anna Schöning  1991  Bollnäs Simsällskap  37.61  1:31.01  2:36.29    3:21.88   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 6, 200m Medley Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  30.68  1:09.55  1:51.86    2:27.55   
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  35.50  1:16.46  1:59.00    2:33.33   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  34.92  1:17.58  2:01.05    2:37.93   
Linnea Ersson  1988  Ludvika Simsällskap  34.47  1:15.72  1:59.80    2:38.31   
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  32.75  1:15.04  2:02.10    2:38.47   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  33.41  1:15.67  2:03.32    2:40.39   
Sara Wendel  1989  Falu Simsällskap  36.86  1:18.59  2:04.14    2:41.18   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap  35.38  1:17.65  2:06.37    2:43.62   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  35.68  1:19.37  2:08.32    2:45.19   
10  Emilia Sjölinder  1989  Sandvikens Sim och Hoppklubb  35.13  1:20.08  2:07.08    2:45.72   
11  Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap  35.45  1:22.62  2:07.98    2:47.64   
12  Malin Ryman  1988  Ludvika Simsällskap  34.94  1:20.81  2:14.14    2:53.77   
13  Theresia Hansson-Breidens  1989  Norrtälje Simklubb  40.47  1:25.55  2:16.75    2:55.85   
14  Elin Orvestedt  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  36.39  1:27.38  2:19.22    2:58.76   
15  Lina Bergström  1989  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.37  1:27.65  2:19.00    3:02.50   
16  Denise Jonsson  1989  Simklubben Ena  46.11  1:40.86  2:34.23    3:15.99   
17  Sofie Orvestedt  1989  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  46.36  1:41.02  2:45.81    3:33.23   
                   
 
Gren 6, 200m Medley Fl A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Sara Larsson  1983  Ludvika Simsällskap  31.73  1:09.49  1:48.79    2:24.17   
Emelie Bränd  1987  Hedemora Simsällskap  33.19  1:16.04  2:00.03    2:36.25   
Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  34.44  1:18.99  2:02.66    2:41.49   
Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap  33.02  1:19.12  2:08.04    2:45.90   
Johanna Ericson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  35.89  1:20.47  2:07.84    2:45.95   
                   
 
Gren 7, 4x100m Frisim Po 14& Y, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Borlänge SS Herrar Lag 2  1990  Borlänge Simsällskap          5:08.32   
  Oscar Leidefeldt  1992    38.27  1:20.26      1:20.26   
  Johan Carlsson  1991    34.39  1:14.78      2:35.04   
  Jack Denkji  1992    40.42  1:26.08      4:01.12   
  David Hällman  1992    33.48  1:07.20      5:08.32   
                   
                   
 
Gren 8, 4x100m Frisim Fl 14& Y, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Borlänge SS Damer Lag 2  1990  Borlänge Simsällskap          4:23.97   
  Stina Linderholm  1991    31.37  1:05.20      1:05.20   
  Sandra Hedblom  1990    32.42  1:07.38      2:12.58   
  Malin Gunnarsson  1990    32.49  1:07.75      3:20.33   
  Elin Damlin  1990    30.48  1:03.64      4:23.97   
                   
Fagersta SK Flickor  Fagersta Simklubb          4:31.11   
  Ulrika Nguyen  1992    32.39  1:08.18      1:08.18   
  Victoria Persson  1991    31.90  1:07.33      2:15.51   
  Hanna Jasinski  1992    33.09  1:10.15      3:25.66   
  Lisette Karlsson  1991    31.09  1:05.45      4:31.11   
                   
Borlänge SS Damer Lag 3  1990  Borlänge Simsällskap          4:46.86   
  Kristin Jakobsson  1990    36.83  1:15.04      1:15.04   
  Andrea Larsson  1992    33.84  1:10.25      2:25.29   
  Matilda Leidefeldt  1990    34.23  1:12.01      3:37.30   
  Ida Gustavsson  1990    33.12  1:09.56      4:46.86   
                   
Bollnäs SS Lag 1  Bollnäs Simsällskap          4:49.90   
  Sara Ghaffari  1992    34.71  1:13.79      1:13.79   
  Anna Schöning  1991    35.14  1:14.49      2:28.28   
  Cimin Ghaffari  1990    34.77  1:16.89      3:45.17   
  Matilda Åhlström  1991    28.40  1:04.73      4:49.90   
                   
Lag 1, Damer Ludvika Sims  Ludvika Simsällskap          5:12.12   
  Neila Gaied  1992    37.02  1:17.16      1:17.16   
  Anna Ersson  1993    39.73  1:24.06      2:41.22   
  Josefin Lindkvist  1993    35.19  1:13.97      3:55.19   
  Emma Landén  1992    36.61  1:16.93      5:12.12   
                   
Bollnäs SS Lag 2  Bollnäs Simsällskap          5:37.51   
  Lisa Svensson  1992    35.68  1:14.20      1:14.20   
  Isabella Arnius  1991    36.30  1:15.99      2:30.19   
  Jessika Eriksson  1993    48.67  1:45.13      4:15.32   
  Maja Magnusson  1992    38.42  1:22.19      5:37.51   
                   
Borlänge SS Damer Lag 4  1992  Borlänge Simsällskap          5:56.25   
  Belinda Löfstrand  1991    36.85  1:21.10      1:21.10   
  Lisa Ekström  1993    41.78  1:27.90      2:49.00   
  Anna Norberg Larsson  1992    43.22  1:33.94      4:22.94   
  Kerstin Damlin  1993    43.64  1:33.31      5:56.25   
                   
                   
 
Gren 9, 4x100m Frisim Po 15& Ä, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Lag 1 Herrar Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsällskap          3:52.35   
  Johan Dahlgren  1986    26.98  56.74      56.74   
  Erik Smiding  1988    28.16  1:00.55      1:57.29   
  David Svensson  1987    27.83  59.00      2:56.29   
  Martin Bergström  1982    26.67  56.06      3:52.35   
                   
Borlänge SS Herrar Lag 1  1987  Borlänge Simsällskap          3:57.09   
  Olof Hällman  1989    28.86  59.99      59.99   
  Olle Eriksson  1989    29.98  1:04.99      2:04.98   
  Nisse Anttila  1987    25.45  54.51      2:59.49   
  Staffan Gabrielsson  1989    27.51  57.60      3:57.09   
                   
Lag 1, Herrar Ludvika Sim  Ludvika Simsällskap          3:57.28   
  Anton Sandström  1988    28.35  1:00.24      1:00.24   
  Daniel Johansson  1988    29.49  1:01.66      2:01.90   
  Alexandre Toledo  1989    27.73  58.83      3:00.73   
  Robin Johansson  1990    27.09  56.55      3:57.28   
                   
Lag 2, Herrar Ludvika Sim  Ludvika Simsällskap          4:01.40   
  Jesper Carlsson  1987    27.45  57.86      57.86   
  Andreas Blidberg  1987    28.92  1:01.05      1:58.91   
  Sanchit Singh  1988    29.35  1:02.52      3:01.43   
  Martin Carlsson  1988    27.33  59.97      4:01.40   
                   
Hedemora SS  1988  Hedemora Simsällskap          4:12.47   
  Nils Schönberg  1989    28.83  1:00.84      1:00.84   
  Daniel Eriksson  1988    30.80  1:05.34      2:06.18   
  Erik Cederlund  1988    30.39  1:05.43      3:11.61   
  Robert Zakar  1989    28.74  1:00.86      4:12.47   
                   
SK Ena Lag1  1989  Simklubben Ena          4:16.84   
  Johan Widén  1986    27.19  57.10      57.10   
  Erik Rylén  1990    33.06  1:11.01      2:08.11   
  Patrik Widén  1988    29.99  1:04.12      3:12.23   
  Alexander Örtenholm  1988    30.66  1:04.61      4:16.84   
                   
                   
 
Gren 10, 4x100m Frisim Fl 15& Ä, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Lag 1, Damer Ludvika Sims  Ludvika Simsällskap          4:14.60   
  Emma Ekman  1989    29.63  1:01.56      1:01.56   
  Jenny Brolin  1988    31.85  1:06.59      2:08.15   
  Sara Larsson  1983    28.72  1:00.77      3:08.92   
  Linnea Ersson  1988    30.94  1:05.68      4:14.60   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsällskap          4:17.86   
  Nicole Stedt  1989    31.06  1:05.13      1:05.13   
  Anna Nordin  1986    30.88  1:05.51      2:10.64   
  Josefin Åsberg  1988    30.24  1:04.23      3:14.87   
  Sofia Husu  1990    30.01  1:02.99      4:17.86   
                   
Hedemora SS Lag 1  1987  Hedemora Simsällskap          4:19.12   
  Maria Groth  1988    30.03  1:02.77      1:02.77   
  Linnea Janbjer  1992    32.34  1:09.18      2:11.95   
  Emelie Bränd  1987    30.77  1:04.16      3:16.11   
  Jennie Johansson  1988    29.75  1:03.01      4:19.12   
                   
Borlänge SS Damer Lag 1  1987  Borlänge Simsällskap          4:19.70   
  Lina Anttila  1987    30.22  1:03.94      1:03.94   
  Marlene Gunnarsson  1988    29.56  1:01.68      2:05.62   
  Cecilia Tunestam  1989    32.45  1:09.75      3:15.37   
  Gracia Denkji  1989    31.10  1:04.33      4:19.70   
                   
Avesta SS Lag 1 Damer  Avesta Simsällskap          4:36.04   
  Eva Talus  1989    32.03  1:07.50      1:07.50   
  Malin Edvardsson  1987    31.48  1:06.14      2:13.64   
  Sofie Eriksson  1989    34.43  1:14.06      3:27.70   
  Emelie Larsson  1990    32.19  1:08.34      4:36.04   
                   
Sandviken Fl 15&ä  Sandvikens Sim och Hoppklubb          4:47.26   
  Lina Bergström  1989    36.33  1:16.53      1:16.53   
  Emilia Sjölinder  1989    31.27  1:06.78      2:23.31   
  Anna Molin  1986    34.17  1:10.57      3:33.88   
  Sara Molin  1990    35.34  1:13.38      4:47.26   
                   
                   
 
Gren 11, 200m Ryggsim Po A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  44.03  1:31.91  2:21.57    3:09.74   
                   
 
Gren 11, 200m Ryggsim Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  41.17  1:25.84  2:11.23    2:53.74   
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap  43.09  1:28.98  2:15.42    2:58.99   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  41.97  1:39.20  2:14.01    2:59.20   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap  43.51  1:39.56  2:22.82    3:09.49   
                   
 
Gren 11, 200m Ryggsim Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  35.60  1:12.96  1:51.74    2:31.17   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  36.94  1:16.00  1:55.35    2:34.11   
Martin Carlsson  1988  Ludvika Simsällskap  36.08  1:16.10  1:57.69    2:37.98   
Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  36.50  1:17.52  2:00.70    2:43.11   
Sanchit Singh  1988  Ludvika Simsällskap  38.49  1:19.61  2:01.98    2:43.25   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  37.10  1:18.35  2:01.49    2:43.54   
Alexander Örtenholm  1988  Simklubben Ena          DSQ   
                   
 
Gren 11, 200m Ryggsim Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  36.05  1:13.99  1:51.12    2:28.42   
Nicklas Granat  1987  Norrtälje Simklubb  37.54  1:18.48  2:00.15    2:39.00   
Nicklas Larsson  1987  Sala Simsällskap  38.12  1:20.00  2:02.58    2:44.66   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 12, 100m Ryggsim Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  38.90        1:19.60   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  39.39        1:20.27   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  47.00        1:24.01   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap  41.42        1:24.38   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  42.20        1:25.48   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  41.76        1:25.87   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  43.12        1:26.72   
Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  44.13        1:31.63   
Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  45.97        1:33.58   
10  Maria Lysén-Kotti  1992  Leksands Simförening  44.97        1:34.25   
11  Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  47.33        1:37.82   
12  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  57.01        1:38.52   
13  Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  59.06        1:45.03   
Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap          DSQ   
Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 12, 100m Ryggsim Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Sofie Forsberg  1990  Sim 77 Hofors  36.53        1:15.88   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  36.93        1:16.23   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  37.31        1:17.77   
Elin Damlin  1990  Borlänge Simsällskap  38.24        1:18.04   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  39.08        1:20.13   
Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  40.49        1:22.56   
Therese Lindqvist  1990  Falu Simsällskap  41.10        1:24.16   
Emelie Larsson  1990  Avesta Simsällskap  41.40        1:25.47   
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  41.01        1:25.57   
10  Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  41.81        1:25.82   
11  Viktoria Wååg  1991  Falu Simsällskap  42.42        1:26.71   
12  Suzanne Lönngren  1990  Simklubben Ena  42.04        1:27.06   
13  Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap  43.27        1:27.64   
14  Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  43.56        1:28.65   
15  Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  44.23        1:31.15   
16  Emma Molin  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  46.23        1:34.61   
17  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  46.28        1:35.10   
18  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  57.37        1:37.24   
                   
 
Gren 12, 100m Ryggsim Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  34.36        1:10.55   
Linnea Ersson  1988  Ludvika Simsällskap  36.98        1:15.10   
Marlene Gunnarsson  1988  Borlänge Simsällskap  38.19        1:17.02   
Nicole Söderlund  1988  Köpings Simsällskap  38.18        1:18.39   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap  38.20        1:19.34   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  38.39        1:20.11   
Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  40.16        1:20.94   
Theresia Hansson-Breidens  1989  Norrtälje Simklubb  40.03        1:21.81   
Malin Ryman  1988  Ludvika Simsällskap  41.00        1:23.98   
10  Sofie Eriksson  1989  Avesta Simsällskap  54.92        1:27.78   
                   
 
Gren 12, 100m Ryggsim Fl A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  36.96        1:17.63   
Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap  40.60        1:23.64   
Anna Molin  1986  Sandvikens Sim och Hoppklubb  41.09        1:24.05   
                   
 
Gren 13, 100m Bröstsim Po A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  40.93        1:26.14   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  42.70        1:29.84   
Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  44.98        1:37.44   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  45.04        1:38.69   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  48.06        1:42.89   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  51.41        1:47.01   
                   
 
Gren 13, 100m Bröstsim Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Christoffer Dooley  1991  Simklubben Ena  40.71        1:25.75   
Dimitri Guerassimov  1990  Ludvika Simsällskap  38.42        1:25.98   
Jonas Eriksson  1991  Fagersta Simklubb  41.64        1:30.00   
Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap  42.18        1:30.48   
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap  47.16        1:39.05   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  45.99        1:39.43   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap  47.37        1:39.48   
Johan Carlsson  1991  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 13, 100m Bröstsim Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  33.44        1:10.68   
Daniel Johansson  1988  Ludvika Simsällskap  35.97        1:16.94   
Oscar Ahlén  1989  Sim 77 Hofors  36.08        1:17.70   
Anton Sandström  1988  Ludvika Simsällskap  36.53        1:17.74   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  39.01        1:19.78   
Alexander Örtenholm  1988  Simklubben Ena  39.49        1:21.45   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap  38.27        1:22.72   
Daniel Lindberg  1988  Sim 77 Hofors  39.34        1:23.50   
Olof Hällman  1989  Borlänge Simsällskap  40.07        1:23.89   
10  Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  39.25        1:24.35   
11  Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  41.19        1:25.78   
12  Jonas Lundgren  1988  Norrtälje Simklubb  40.68        1:26.99   
                   
 
Gren 13, 100m Bröstsim Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Johan Dahlgren  1986  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  32.41        1:09.51   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  33.99        1:12.00   
Johan Widén  1986  Simklubben Ena  33.89        1:12.74   
Mattias Ericson  1985  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  35.02        1:16.11   
Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  36.43        1:17.88   
David Sandström  1984  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  36.41        1:18.84   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  37.63        1:19.92   
Richard Ericsson  1986  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  36.24        1:20.88   
                   
 
Gren 14, 200m Bröstsim Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  40.48  1:25.91  2:12.00    2:56.24   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  44.75  1:35.18  2:26.08    3:16.87   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  44.08  1:34.42  2:28.00    3:18.93   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  46.44  1:37.58  2:30.91    3:22.04   
Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  46.63  1:41.16  2:34.41    3:25.41   
Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  47.60  1:41.58  2:35.60    3:29.25   
Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  48.60  1:44.34  2:41.15    3:32.66   
Anna Norberg Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  51.74  1:50.61  2:53.63    3:50.86   
Jessika Eriksson  1993  Bollnäs Simsällskap  58.99  2:10.79  3:23.93    4:32.45   
                   
 
Gren 14, 200m Bröstsim Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  40.54  1:25.05  2:10.61    2:54.61   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  41.30  1:28.18  2:15.68    3:01.09   
Emelie Larsson  1990  Avesta Simsällskap  41.53  1:27.58  2:15.17    3:02.56   
Kristin Jakobsson  1990  Borlänge Simsällskap  41.58  1:28.67  2:16.05    3:02.61   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  42.05  1:30.21  2:19.11    3:06.94   
Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb  44.32  1:34.17  2:24.05    3:12.52   
Malin Axelsson  1991  Falu Simsällskap  43.12  1:32.41  2:22.94    3:13.41   
Hanna Lennerthson  1990  Falu Simsällskap  43.53  1:35.17  2:28.09    3:20.67   
Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  44.79  1:37.92  2:31.70    3:24.64   
10  Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  48.03  1:42.62  2:38.98    3:34.71   
Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 14, 200m Bröstsim Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  36.32  1:16.29  1:57.43    2:39.53   
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  37.38  1:19.37  2:02.04    2:44.47   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  37.66  1:20.45  2:03.77    2:46.46   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap  38.46  1:22.24  2:05.52    2:48.28   
Linnea Ersson  1988  Ludvika Simsällskap  40.08  1:25.10  2:09.96    2:54.22   
Sara Wendel  1989  Falu Simsällskap  40.18  1:25.37  2:11.14    2:57.06   
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  39.96  1:25.79  2:12.29    2:58.06   
Elin Isaksson  1988  Norrtälje Simklubb  43.23  1:33.02  2:24.39    3:13.62   
Lina Bergström  1989  Sandvikens Sim och Hoppklubb  45.82  1:37.41  2:29.05    3:19.01   
10  Elin Orvestedt  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  45.31  1:37.65  2:31.86    3:21.76   
11  Denise Jonsson  1989  Simklubben Ena  47.45  1:40.77  2:35.39    3:25.68   
                   
 
Gren 14, 200m Bröstsim Fl A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Sara Larsson  1983  Ludvika Simsällskap  35.72  1:13.77  1:52.09    2:31.53   
Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  37.54  1:19.94  2:03.73    2:46.81   
Emelie Bränd  1987  Hedemora Simsällskap  39.22  1:22.40  2:06.52    2:50.31   
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  41.93  1:29.38  2:16.85    3:05.13   
                   
 
Gren 15, 200m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  1:13.02  1:31.82  1:51.18    2:25.96   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  33.80  1:12.62  1:52.03    2:28.58   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  37.02  1:17.93  1:57.92    2:36.00   
Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  17.15  37.28  1:19.93    2:47.38   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  39.16  1:22.58  2:07.63    2:48.21   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  38.11  1:24.53  2:14.69    3:01.29   
                   
 
Gren 15, 200m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  39.64  1:08.24  1:37.36    2:10.91   
Christoffer Dooley  1991  Simklubben Ena  31.83  1:10.65  2:30.00    2:29.79   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap  34.74  1:14.02  1:54.21    2:31.73   
Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap  34.55  1:13.92  1:55.11    2:32.91   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  35.24  1:14.91  1:55.79    2:35.22   
Jonas Eriksson  1991  Fagersta Simklubb  36.73  1:17.36  1:59.83    2:38.47   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  34.99  1:15.35  1:57.75    2:38.59   
Johan Carlsson  1991  Borlänge Simsällskap  35.51  1:15.23  1:57.61    2:39.91   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  38.29  1:22.82  2:09.77    2:53.46   
10  Alexander Jansson  1990  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  38.68  1:24.27  2:10.65    2:55.35   
                   
 
Gren 15, 200m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Alexandre Toledo  1989  Ludvika Simsällskap  29.79  1:02.07  1:35.27    2:08.13   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  31.11  1:05.17  1:39.93    2:13.92   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  30.39  1:04.15  1:39.16    2:13.99   
Olof Hällman  1989  Borlänge Simsällskap  30.97  1:04.93  1:40.17    2:15.29   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap  30.66  1:05.59  1:42.81    2:18.12   
Erik Smiding  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  30.77  1:06.23  1:42.93    2:18.47   
Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  31.75  1:07.62  1:44.09    2:19.12   
Oscar Ahlén  1989  Sim 77 Hofors  31.08  1:06.57  1:43.61    2:19.46   
Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  31.64  1:07.67  1:45.75    2:22.23   
10  Daniel Johansson  1988  Ludvika Simsällskap  34.02  1:12.79  1:50.91    2:27.05   
11  Sanchit Singh  1988  Ludvika Simsällskap  42.56  1:16.72  1:54.58    2:27.20   
12  Erik Cederlund  1988  Hedemora Simsällskap  33.19  1:09.62  1:48.24    2:27.25   
13  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  32.83  1:10.64  1:49.86    2:28.22   
14  Johan Lundén  1989  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  33.96  1:12.40  1:51.82    2:28.24   
15  Martin Carlsson  1988  Ludvika Simsällskap  33.60  1:12.30  1:51.87    2:29.90   
16  Daniel Lindberg  1988  Sim 77 Hofors  34.16  1:12.77  1:54.41    2:34.15   
Viktor Wigren  1988  Söderhamns Simsällskap          DSQ   
Björn Johansson  1988  Borlänge Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 15, 200m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  28.49  59.61  1:31.23    2:02.84   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  28.44  59.89  1:32.11    2:04.11   
Johan Widén  1986  Simklubben Ena  28.82  1:01.06  1:34.19    2:05.93   
Jesper Carlsson  1987  Ludvika Simsällskap  29.56  1:02.31  1:35.59    2:08.45   
Martin Bergström  1982  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  29.14  1:01.76  1:35.42    2:08.51   
David Svensson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  30.16  1:04.48  1:39.67    2:12.92   
Nicklas Larsson  1987  Sala Simsällskap  33.32  1:12.66  1:53.10    2:31.67   
                   
 
Gren 16, 100m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap  32.74        1:08.06   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  33.09        1:09.05   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  32.95        1:09.88   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  34.18        1:10.28   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  34.19        1:10.48   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  35.17        1:10.86   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  35.27        1:12.98   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  37.41        1:15.86   
Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  37.61        1:16.06   
10  Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  36.85        1:17.22   
11  Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  38.36        1:19.90   
12  Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  37.98        1:21.53   
13  Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  39.86        1:26.14   
14  Frida Svensson  1994  Leksands Simförening  39.69        1:27.55   
15  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  43.16        1:27.95   
16  Anna Stenhols  1994  Leksands Simförening  38.26        1:32.40   
17  Kerstin Damlin  1993  Borlänge Simsällskap  43.78        1:32.45   
18  Anna Norberg Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  43.67        1:34.31   
19  Jessika Eriksson  1993  Bollnäs Simsällskap  48.91        1:45.22   
                   
 
Gren 16, 100m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Frida Wigren  1990  Söderhamns Simsällskap  30.91        1:03.14   
Sofia Husu  1990  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  30.54        1:03.35   
Elin Damlin  1990  Borlänge Simsällskap  31.01        1:03.99   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  30.98        1:05.52   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  31.80        1:06.33   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  33.23        1:07.97   
Therese Lindqvist  1990  Falu Simsällskap  32.91        1:08.11   
Malin Gunnarsson  1990  Borlänge Simsällskap  32.81        1:08.43   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  33.66        1:09.05   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  33.09        1:09.05   
11  Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  34.08        1:10.03   
12  Emelie Larsson  1990  Avesta Simsällskap  34.05        1:10.44   
13  Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  34.66        1:11.30   
14  Suzanne Lönngren  1990  Simklubben Ena  33.92        1:12.24   
15  Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  34.34        1:12.36   
16  Viktoria Wååg  1991  Falu Simsällskap  34.37        1:12.57   
17  Sofie Forsberg  1990  Sim 77 Hofors  34.91        1:13.04   
18  Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  35.66        1:13.83   
19  Malin Axelsson  1991  Falu Simsällskap  36.41        1:14.95   
20  Anna Schöning  1991  Bollnäs Simsällskap  36.11        1:15.46   
21  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  36.84        1:16.29   
22  Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  36.56        1:16.64   
23  Jenny During  1991  Leksands Simförening  37.00        1:16.82   
24  Hanna Lennerthson  1990  Falu Simsällskap  36.62        1:17.16   
25  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  36.30        1:17.54   
26  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  38.88        1:23.85   
27  Emma Molin  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  39.78        1:24.52   
                   
 
Gren 16, 100m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  29.90        1:01.12   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  30.07        1:02.86   
Marlene Gunnarsson  1988  Borlänge Simsällskap  30.73        1:02.91   
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  30.15        1:03.06   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  31.74        1:05.50   
Nicole Stedt  1989  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  31.76        1:05.64   
Sara Wendel  1989  Falu Simsällskap  32.27        1:06.21   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap  32.08        1:06.38   
Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  32.35        1:08.06   
10  Malin Ryman  1988  Ludvika Simsällskap  33.55        1:08.83   
11  Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap  34.27        1:11.46   
12  Elin Isaksson  1988  Norrtälje Simklubb  34.44        1:11.55   
13  Elin Orvestedt  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  34.67        1:12.09   
14  Theresia Hansson-Breidens  1989  Norrtälje Simklubb  34.97        1:13.21   
15  Sofie Eriksson  1989  Avesta Simsällskap  35.58        1:14.87   
16  Denise Jonsson  1989  Simklubben Ena  37.91        1:20.75   
Sofie Orvestedt  1989  Harnäs-Skutskärs Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 16, 100m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  30.23        1:03.79   
Emelie Bränd  1987  Hedemora Simsällskap  31.50        1:05.51   
Anna Nordin  1986  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  32.06        1:06.39   
Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap  32.09        1:07.38   
Johanna Ericson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  32.70        1:07.70   
Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  32.53        1:08.25   
Anna Molin  1986  Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.44        1:11.29   
                   
 
Gren 17, 4x100m Medley Po 14& Y, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Borlänge SS Herrar Lag 2  1990  Borlänge Simsällskap          6:04.27   
  David Hällman  1992    1:31.17  1:42.28      1:42.28   
  Jack Denkji  1992    35.01  1:28.07      3:10.35   
  Oscar Leidefeldt  1992    43.86  1:37.38      4:47.73   
  Johan Carlsson  1991    34.96  1:16.54      6:04.27   
                   
                   
 
Gren 18, 4x100m Medley Fl 14& Y, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Borlänge SS Damer Lag 2  1990  Borlänge Simsällskap          4:56.77   
  Stina Linderholm  1991    36.73  1:15.58      1:15.58   
  Kristin Jakobsson  1990    38.03  1:23.08      2:38.66   
  Sandra Hedblom  1990    33.60  1:13.83      3:52.49   
  Elin Damlin  1990    30.54  1:04.28      4:56.77   
                   
Fagersta SK Flickor  Fagersta Simklubb          5:13.73   
  Lisette Karlsson  1991    37.84  1:18.09      1:18.09   
  Hanna Jasinski  1992    39.04  1:24.08      2:42.17   
  Ulrika Nguyen  1992    36.28  1:35.39      4:17.56   
  Victoria Persson  1991    18.15  56.17      5:13.73   
                   
Borlänge SS Damer Lag 3  1990  Borlänge Simsällskap          5:20.84   
  Malin Gunnarsson  1990    39.75  1:20.77      1:20.77   
  Matilda Leidefeldt  1990    41.10  1:28.08      2:48.85   
  Ida Gustavsson  1990    35.08  1:16.69      4:05.54   
  Lisa Borg  1992    34.87  1:15.30      5:20.84   
                   
Bollnäs SS Lag 1  Bollnäs Simsällskap          5:37.25   
  Matilda Åhlström  1991    39.95  1:20.12      1:20.12   
  Lisa Svensson  1992    44.13  1:34.58      2:54.70   
  Sara Ghaffari  1992    40.07  1:29.08      4:23.78   
  Cimin Ghaffari  1990    34.38  1:13.47      5:37.25   
                   
Lag 1, Damer Ludvika Sims  Ludvika Simsällskap          5:59.47   
  Carolina Legneroth  1992    43.76  1:31.12      1:31.12   
  Emma Landén  1992    41.89  1:31.48      3:02.60   
  Josefin Lindkvist  1993    42.95  2:14.78      5:17.38   
  Neila Gaied  1992    42.09  42.09      5:59.47   
                   
Bollnäs SS Lag 2  Bollnäs Simsällskap          6:48.39   
  Maja Magnusson  1992    48.42  1:42.04      1:42.04   
  Jessika Eriksson  1993    59.99  2:11.35      3:53.39   
  Anna Schöning  1991    39.70  1:35.61      5:29.00   
  Isabella Arnius  1991    37.95  1:19.39      6:48.39   
                   
Borlänge SS Damer Lag 4  1992  Borlänge Simsällskap          DSQ   
  Andrea Larsson  1992    40.39        1:23.05   
                   
                   
 
Gren 19, 4x100m Medley Po 15& Ä, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Lag 1 Herrar Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsällskap          4:29.59   
  Martin Bergström  1982    32.70  1:07.40      1:07.40   
  Johan Dahlgren  1986    32.35  1:10.16      2:17.56   
  David Svensson  1987    32.19  1:10.47      3:28.03   
  Erik Smiding  1988    28.77  1:01.56      4:29.59   
                   
Lag 1, Herrar Ludvika Sim  Ludvika Simsällskap          4:33.93   
  Robin Johansson  1990    33.03  1:07.92      1:07.92   
  Daniel Johansson  1988    36.32  1:17.46      2:25.38   
  Alexandre Toledo  1989    31.43  1:07.91      3:33.29   
  Anton Sandström  1988    28.73  1:00.64      4:33.93   
                   
Hedemora SS  1988  Hedemora Simsällskap          4:41.38   
  Daniel Eriksson  1988    37.61  1:17.43      1:17.43   
  Nils Schönberg  1989    32.64  1:10.14      2:27.57   
  Erik Cederlund  1988    33.66  1:13.17      3:40.74   
  Robert Zakar  1989    28.82  1:00.64      4:41.38   
                   
SK Ena Lag1  1989  Simklubben Ena          4:50.74   
  Alexander Örtenholm  1988    35.64  1:12.41      1:12.41   
  Patrik Widén  1988    38.88  1:25.28      2:37.69   
  Johan Widén  1986    28.83  1:03.51      3:41.20   
  Christoffer Dooley  1991    31.46  1:09.54      4:50.74   
                   
Borlänge SS Herrar Lag 1  1987  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
Lag 2, Herrar Ludvika Sim  Ludvika Simsällskap          DSQ   
  Martin Carlsson  1988    35.85        1:15.06   
                   
                   
 
Gren 20, 4x100m Medley Fl 15& Ä, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Team Urax  Ludvika Simsällskap          4:37.31   
  Linnea Ersson  1988    37.10  1:15.57      1:15.57   
  Sara Larsson  1983    32.61  1:09.96      2:25.53   
  Emma Ekman  1989    30.48  1:06.09      3:31.62   
  Jenny Brolin  1988    31.15  1:05.69      4:37.31   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsällskap          4:49.36   
  Sofia Husu  1990    37.59  1:16.67      1:16.67   
  Josefin Åsberg  1988    35.25  1:16.43      2:33.10   
  Nicole Stedt  1989    32.64  1:10.26      3:43.36   
  Anna Nordin  1986    31.20  1:06.00      4:49.36   
                   
Hedemora SS Lag 1  1987  Hedemora Simsällskap          4:50.77   
  Maria Groth  1988    36.26  1:14.24      1:14.24   
  Jennie Johansson  1988    34.96  1:15.47      2:29.71   
  Emelie Bränd  1987    33.65  1:13.98      3:43.69   
  Linnea Janbjer  1992    31.88  1:07.08      4:50.77   
                   
Borlänge SS Damer Lag 1  1987  Borlänge Simsällskap          4:59.80   
  Gracia Denkji  1989    38.66  1:20.29      1:20.29   
  Cecilia Tunestam  1989    37.85  1:22.70      2:42.99   
  Lina Anttila  1987    32.69  1:12.97      3:55.96   
  Marlene Gunnarsson  1988    30.27  1:03.84      4:59.80   
                   
Avesta SS Lag 1 Damer  Avesta Simsällskap          5:17.68   
  Patricia H. Jonsson  1991    40.21  1:25.98      1:25.98   
  Emelie Larsson  1990    40.92  1:26.66      2:52.64   
  Malin Edvardsson  1987    34.22  1:15.57      4:08.21   
  Eva Talus  1989    32.98  1:09.47      5:17.68   
                   
Sandviken Fl 15&ä  Sandvikens Sim och Hoppklubb          5:27.42   
  Anna Molin  1986    41.81  1:25.30      1:25.30   
  Lina Bergström  1989    42.65  1:32.39      2:57.69   
  Emilia Sjölinder  1989    34.32  1:15.09      4:12.78   
  Sara Molin  1990    35.68  1:14.64      5:27.42   
                   
                   
 
 
 
Gren 21, 100m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  32.26        1:05.37   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  31.98        1:06.59   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  34.44        1:10.73   
Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  34.50        1:13.29   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  36.72        1:16.97   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  36.58        1:18.29   
Magnus Lindahl  1993  Upsala Simsällskap  37.57        1:21.53   
                   
 
Gren 21, 100m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  27.72        57.79   
Christoffer Dooley  1991  Simklubben Ena  30.96        1:05.52   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap  33.20        1:09.04   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  33.38        1:10.30   
Johan Carlsson  1991  Borlänge Simsällskap  33.27        1:11.43   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  34.61        1:12.47   
Dimitri Guerassimov  1990  Ludvika Simsällskap  34.00        1:13.10   
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap  5.16        1:14.20   
Jonas Eriksson  1991  Fagersta Simklubb  35.71        1:14.79   
10  Andreas Pettersson  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  37.25        1:20.55   
11  Alexander Jansson  1990  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  39.43        1:21.60   
                   
 
Gren 21, 100m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  28.89        59.42   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  28.36        59.59   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap  28.58        59.71   
Alexandre Toledo  1989  Ludvika Simsällskap  28.76        59.83   
Anton Sandström  1988  Ludvika Simsällskap  28.85        1:00.23   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  28.99        1:00.35   
Oscar Ahlén  1989  Sim 77 Hofors  29.35        1:00.93   
Martin Carlsson  1988  Ludvika Simsällskap  28.77        1:01.06   
Olof Hällman  1989  Borlänge Simsällskap  29.22        1:01.13   
10  Viktor Wigren  1988  Söderhamns Simsällskap  29.83        1:01.93   
11  Daniel Johansson  1988  Ludvika Simsällskap  29.51        1:02.08   
12  Erik Smiding  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  29.59        1:02.11   
13  Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  29.59        1:02.55   
14  Sanchit Singh  1988  Ludvika Simsällskap  30.29        1:03.21   
15  Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  30.60        1:03.49   
16  Daniel Lindberg  1988  Sim 77 Hofors  30.07        1:03.79   
17  Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  30.75        1:04.05   
18  Alexander Örtenholm  1988  Simklubben Ena  31.64        1:05.84   
19  Jonas Lundgren  1988  Norrtälje Simklubb  32.01        1:07.86   
20  Johan Lundén  1989  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  33.18        1:09.06   
                   
 
Gren 21, 100m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  26.64        55.71   
Johan Widén  1986  Simklubben Ena  27.08        56.15   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  27.50        57.31   
Jesper Carlsson  1987  Ludvika Simsällskap  27.62        57.78   
Martin Bergström  1982  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  27.78        57.85   
David Svensson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  28.77        59.69   
Johan Dahlgren  1986  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  27.78        1:00.81   
David Sandström  1984  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  29.46        1:01.56   
Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  29.44        1:01.89   
10  Richard Ericsson  1986  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  30.40        1:03.45   
11  Mattias Ericson  1985  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  30.65        1:03.59   
12  Nicklas Granat  1987  Norrtälje Simklubb  30.75        1:05.09   
                   
 
Gren 22, 200m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  33.99  1:12.26  1:52.48    2:28.95   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap  33.69  1:11.57  1:51.70    2:29.64   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  35.23  1:13.88  1:53.21    2:29.80   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  33.74  1:12.12  1:51.45    2:29.97   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  35.97  1:14.60  1:53.71    2:30.56   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  34.75  1:14.69  1:55.00    2:32.78   
Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  36.60  1:17.03  1:58.87    2:38.35   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  54.87  1:28.27  2:09.63    2:39.55   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  37.04  1:18.49  1:58.87    2:39.59   
10  Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  36.78  1:18.01  2:00.54    2:43.27   
11  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  38.31  1:20.39  2:02.63    2:43.89   
12  Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  38.48  1:23.68  2:09.62    2:53.40   
13  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  39.46  1:24.49  2:10.93    2:53.89   
14  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  42.18  1:29.25  2:17.08    3:02.27   
15  Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  39.65  1:28.21  2:16.65    3:03.53   
16  Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  39.90  1:27.48  2:17.94    3:04.11   
17  Linn Hellström  1992  Leksands Simförening  44.29  1:37.37  2:29.17    3:15.75   
18  Jessika Eriksson  1993  Bollnäs Simsällskap  48.59  1:48.17  2:48.40    3:42.42   
                   
 
Gren 22, 200m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Frida Wigren  1990  Söderhamns Simsällskap  31.91  1:06.86  1:43.08    2:17.63   
Sofia Husu  1990  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  32.15  1:07.68  1:44.36    2:18.86   
Therese Lindqvist  1990  Falu Simsällskap  32.55  1:09.43  1:46.83    2:22.93   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  33.67  1:10.27  1:47.63    2:23.61   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  33.04  1:10.23  1:48.35    2:23.82   
Elin Damlin  1990  Borlänge Simsällskap  33.69  1:10.57  1:48.19    2:24.35   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  33.66  1:10.25  1:47.29    2:24.35   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  32.06  1:08.37  1:47.24    2:25.87   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  34.09  1:11.67  1:49.98    2:27.36   
10  Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  33.80  1:11.49  1:50.63    2:28.47   
11  Hanna Rohrmüller  1991  Ludvika Simsällskap  33.94  1:11.75  1:50.90    2:28.66   
12  Emelie Larsson  1990  Avesta Simsällskap  34.62  1:12.12  1:51.40    2:29.67   
13  Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.20  1:15.77  1:56.09    2:34.30   
14  Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  34.50  1:14.78  1:55.65    2:34.36   
15  Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  36.26  1:17.10  1:57.49    2:36.32   
16  Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap  35.80  1:16.57  1:58.20    2:37.29   
17  Viktoria Wååg  1991  Falu Simsällskap  34.45  1:15.31  1:56.71    2:37.38   
18  Malin Axelsson  1991  Falu Simsällskap  36.64  1:17.59  1:59.39    2:39.39   
19  Suzanne Lönngren  1990  Simklubben Ena  35.30  1:16.52  1:59.10    2:39.80   
20  Sofie Forsberg  1990  Sim 77 Hofors  34.97  1:14.96  1:58.06    2:40.95   
21  Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  37.37  1:20.35  2:04.26    2:44.20   
22  Anna Schöning  1991  Bollnäs Simsällskap  37.17  1:19.53  2:03.07    2:45.55   
23  Hanna Lennerthson  1990  Falu Simsällskap  36.16  1:18.47  2:03.32    2:45.61   
24  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  37.81  1:19.79  2:03.53    2:46.07   
25  Kristin Jakobsson  1990  Borlänge Simsällskap  38.86  1:21.14  2:04.70    2:47.55   
26  Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  38.01  1:21.28  2:06.09    2:49.87   
27  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  38.00  1:22.45  2:10.44    2:57.10   
28  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  38.50  1:25.15  2:13.61    2:59.05   
                   
 
Gren 22, 200m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  30.68  1:03.56  1:36.88    2:11.14   
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  30.94  1:04.96  1:40.17    2:15.21   
Marlene Gunnarsson  1988  Borlänge Simsällskap  31.49  1:06.25  1:41.44    2:16.08   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  32.14  1:07.56  1:44.15    2:20.50   
Sara Wendel  1989  Falu Simsällskap  32.19  1:07.50  1:44.52    2:22.59   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  33.02  1:09.62  1:46.93    2:23.00   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap  33.63  1:10.31  1:47.78    2:23.91   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  33.21  1:09.57  1:47.03    2:24.41   
Nicole Söderlund  1988  Köpings Simsällskap  33.44  1:10.21  1:48.18    2:25.19   
10  Malin Ryman  1988  Ludvika Simsällskap  33.22  1:10.11  1:48.18    2:25.36   
11  Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  33.44  1:10.54  1:49.57    2:28.65   
12  Elin Isaksson  1988  Norrtälje Simklubb  35.50  1:15.74  1:57.35    2:37.29   
13  Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap  36.14  1:16.69  1:58.22    2:38.23   
14  Elin Orvestedt  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  35.84  1:17.15  1:59.06    2:38.92   
15  Lina Bergström  1989  Sandvikens Sim och Hoppklubb  36.15  1:16.77  1:59.44    2:41.87   
16  Denise Jonsson  1989  Simklubben Ena  38.50  1:23.55  2:09.27    2:51.20   
17  Sofie Orvestedt  1989  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  41.67  1:30.41  2:21.96    3:09.07   
                   
 
Gren 22, 200m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  31.20  1:05.95  1:41.44    2:17.02   
Anna Nordin  1986  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  32.70  1:09.28  1:46.99    2:23.10   
Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap  32.09  1:09.47  1:48.10    2:24.38   
Johanna Ericson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  33.17  1:10.05  1:48.04    2:25.59   
Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  32.64  1:10.08  1:48.64    2:26.55   
Anna Molin  1986  Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.25  1:11.64  1:50.19    2:27.59   
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  36.17  1:15.77  1:55.71    2:34.28   
                   
 
Gren 23, 200m Medley Po A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  37.09  1:20.32  2:08.66    2:44.48   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  41.41  1:29.51  2:19.07    2:56.20   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  43.64  1:32.12  2:28.02    3:07.98   
Magnus Lindahl  1993  Upsala Simsällskap  48.31  1:41.08  2:46.49    3:36.92   
                   
 
Gren 23, 200m Medley Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  31.33  1:09.58  1:54.66    2:28.65   
Christoffer Dooley  1991  Simklubben Ena  35.59  1:20.58  2:08.68    2:48.11   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  38.44  1:23.46  2:15.93    2:55.37   
Jonas Eriksson  1991  Fagersta Simklubb  38.69  1:29.46  2:20.95    3:03.39   
Johan Carlsson  1991  Borlänge Simsällskap  42.92  1:35.17  2:28.76    3:09.26   
                   
 
Gren 23, 200m Medley Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  32.21  1:11.73  1:51.65    2:28.51   
Oscar Ahlén  1989  Sim 77 Hofors  32.34  1:13.70  1:58.34    2:32.86   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  34.31  1:13.99  1:57.55    2:32.99   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  33.26  1:13.15  2:03.54    2:37.43   
Olof Hällman  1989  Borlänge Simsällskap  33.89  1:18.23  2:05.41    2:41.68   
Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  34.62  1:16.85  2:07.62    2:45.08   
Jonas Lundgren  1988  Norrtälje Simklubb  38.08  1:24.98  2:16.33    2:58.96   
                   
 
Gren 23, 200m Medley Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  30.19  1:07.62  1:50.73    2:21.34   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  31.24  1:09.49  1:49.80    2:22.37   
Johan Widén  1986  Simklubben Ena  30.34  1:08.51  1:49.50    2:22.79   
                   
 
Gren 24, 400m Medley Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  1:28.56  2:59.88  4:34.74    5:51.66   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  1:22.60  2:57.33  4:42.38    6:03.98   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  1:35.12  3:09.66  5:03.44    6:18.73   
                   
 
Gren 24, 400m Medley Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  1:18.21  2:48.27  4:21.98    5:36.49   
Frida Wigren  1990  Söderhamns Simsällskap  1:19.98  2:49.10  4:26.83    5:38.16   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  1:27.26  3:03.05  4:34.65    5:49.54   
Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap  1:29.50  3:05.35  4:55.14    6:15.16   
                   
 
Gren 24, 400m Medley Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  1:11.54  2:37.89  4:11.14    5:24.28   
Nicole Stedt  1989  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  1:14.20  2:42.48  4:21.43    5:36.46   
Emilia Sjölinder  1989  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:17.02  2:50.17  4:25.83    5:43.94   
                   
 
Gren 24, 400m Medley Fl A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  1:16.59  2:46.57  4:18.85    5:33.48   
Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  1:24.40  2:58.26  4:26.83    5:44.84   
                   
 
Gren 25, 100m Ryggsim Po A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  39.58        1:20.71   
Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  42.27        1:28.69   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  45.37        1:30.07   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  42.76        1:30.51   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  45.47        1:32.04   
Magnus Lindahl  1993  Upsala Simsällskap  54.21        1:39.11   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap          DNF   
                   
 
Gren 25, 100m Ryggsim Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  32.95        1:08.18   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  39.76        1:21.07   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  40.01        1:21.54   
Christoffer Dooley  1991  Simklubben Ena  40.88        1:23.62   
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap  41.89        1:24.22   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap  54.27        1:25.41   
Dimitri Guerassimov  1990  Ludvika Simsällskap  42.22        1:29.48   
Jonas Eriksson  1991  Fagersta Simklubb  45.64        1:33.67   
Alexander Jansson  1990  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  46.35        1:35.36   
10  Andreas Pettersson  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  49.51        1:40.28   
                   
 
Gren 25, 100m Ryggsim Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  33.70        1:09.03   
Martin Carlsson  1988  Ludvika Simsällskap  33.72        1:10.40   
Daniel Lindberg  1988  Sim 77 Hofors  33.87        1:11.87   
Alexander Örtenholm  1988  Simklubben Ena  35.72        1:12.03   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap  36.24        1:15.06   
Sanchit Singh  1988  Ludvika Simsällskap  36.55        1:15.88   
Erik Smiding  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  36.57        1:15.93   
Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  37.73        1:17.11   
Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  37.89        1:18.04   
10  Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  37.93        1:18.21   
11  Olof Hällman  1989  Borlänge Simsällskap  39.82        1:22.57   
12  Johan Lundén  1989  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  40.99        1:25.03   
                   
 
Gren 25, 100m Ryggsim Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Martin Bergström  1982  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  32.27        1:06.69   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  33.18        1:07.83   
Johan Widén  1986  Simklubben Ena  33.36        1:08.50   
Nicklas Granat  1987  Norrtälje Simklubb  34.49        1:11.08   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  34.70        1:12.80   
Jesper Carlsson  1987  Ludvika Simsällskap  35.61        1:13.57   
Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  36.41        1:14.98   
                   
 
Gren 26, 200m Ryggsim Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  40.81  1:24.18  2:07.34    2:47.53   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  41.97  1:24.54  2:07.89    2:50.13   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  41.94  1:27.86  2:14.71    2:59.00   
Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  43.68  1:53.80  2:32.40    3:05.53   
Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  44.22  1:34.16  2:23.74    3:09.40   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  47.77  1:42.68  2:36.54    3:28.18   
                   
 
Gren 26, 200m Ryggsim Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  38.67  1:20.26  2:02.69    2:42.45   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  37.99  1:19.52  2:02.66    2:45.25   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  39.94  1:22.76  2:06.92    2:48.82   
Sofie Forsberg  1990  Sim 77 Hofors  39.11  1:22.46  2:06.23    2:48.88   
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  40.68  1:27.79  2:15.45    2:59.51   
Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  43.58  1:32.32  2:21.30    3:05.80   
Emma Molin  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  44.56  1:32.43  2:22.35    3:09.14   
Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  45.39  1:47.42  2:23.59    3:10.24   
Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  54.00  1:39.82  2:31.32    3:17.56   
10  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  46.17  1:36.82  2:28.47    3:18.55   
                   
 
Gren 26, 200m Ryggsim Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  36.41  1:16.37  1:55.55    2:34.08   
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  37.60  1:17.00  1:56.94    2:34.47   
Marlene Gunnarsson  1988  Borlänge Simsällskap  38.92  1:20.49  2:02.41    2:42.56   
Linnea Ersson  1988  Ludvika Simsällskap  39.05  1:22.01  2:03.82    2:43.92   
Theresia Hansson-Breidens  1989  Norrtälje Simklubb  41.03  1:24.65  2:08.48    2:51.35   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  40.58  1:25.44  2:11.27    2:56.87   
Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  44.09  1:30.53  2:17.01    2:59.84   
Maja Pettersson  1989  Leksands Simförening  42.03  1:28.32  2:15.85    3:01.65   
Sofie Eriksson  1989  Avesta Simsällskap  51.50  1:32.64  2:36.48    3:04.59   
                   
 
Gren 27, 4x50m Frisim Po 14& Y, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Borlänge SS Herrar Lag 2  1990  Borlänge Simsällskap          2:20.17   
  David Hällman  1992    31.98        31.98   
  Johan Carlsson  1991    33.81        1:05.79   
  Oscar Leidefeldt  1992    37.80        1:43.59   
  Jack Denkji  1992    36.58        2:20.17   
                   
                   
 
Gren 28, 4x50m Frisim Fl 14& Y, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Borlänge SS Damer Lag 2  1990  Borlänge Simsällskap          2:02.11   
  Elin Damlin  1990    29.47        29.47   
  Sandra Hedblom  1990    31.38        1:00.85   
  Lisa Borg  1992    32.31        1:33.16   
  Stina Linderholm  1991    28.95        2:02.11   
                   
Lag 1, Damer Ludvika Sims  Ludvika Simsällskap          2:09.62   
  Hanna Rohrmüller  1991    32.29        32.29   
  Emma Landén  1992    33.86        1:06.15   
  Josefin Lindkvist  1993    31.16        1:37.31   
  Maja Stengård  1991    32.31        2:09.62   
                   
Borlänge SS Damer Lag 3  1990  Borlänge Simsällskap          2:11.20   
  Matilda Leidefeldt  1990    32.59        32.59   
  Ida Gustavsson  1990    31.87        1:04.46   
  Kristin Jakobsson  1990    32.23        1:36.69   
  Belinda Löfstrand  1991    34.51        2:11.20   
                   
Leksand Lag 2  Leksands Simförening          2:20.32   
  Nika Khonkarova  1991    33.82        33.82   
  Jenny During  1991    34.20        1:08.02   
  Linn Hellström  1992    36.55        1:44.57   
  Maria Lysén-Kotti  1992    35.75        2:20.32   
                   
Borlänge SS Damer Lag 4  1992  Borlänge Simsällskap          2:20.67   
  Nanny Gillström  1993    39.14        39.14   
  Malin Gunnarsson  1990    31.02        1:10.16   
  Andrea Larsson  1992    32.54        1:42.70   
  Lisa Ekström  1993    37.97        2:20.67   
                   
Bollnäs SS Lag 2  Bollnäs Simsällskap          2:27.86   
  Lisa Svensson  1992    33.84        33.84   
  Maja Magnusson  1992    35.50        1:09.34   
  Isabella Arnius  1991    34.14        1:43.48   
  Jessika Eriksson  1993    44.38        2:27.86   
                   
Bollnäs SS Lag 1  Bollnäs Simsällskap          DSQ   
                   
                   
 
Gren 29, 4x50m Frisim Po 15& Ä, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lag 1, Herrar Ludvika Sim  Ludvika Simsällskap          1:45.73   
  Anton Sandström  1988    27.38        27.38   
  Daniel Johansson  1988    26.74        54.12   
  Robin Johansson  1990    26.03        1:20.15   
  Jesper Carlsson  1987    25.58        1:45.73   
                   
Lag 1 Herrar Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsällskap          1:46.20   
  Martin Bergström  1982    26.70        26.70   
  Erik Smiding  1988    27.79        54.49   
  Johan Dahlgren  1986    25.98        1:20.47   
  David Svensson  1987    25.73        1:46.20   
                   
Borlänge SS Herrar Lag 1  1987  Borlänge Simsällskap          1:47.96   
  Nisse Anttila  1987    25.32        25.32   
  Staffan Gabrielsson  1989    26.95        52.27   
  Olof Hällman  1989    27.23        1:19.50   
  Olle Eriksson  1989    28.46        1:47.96   
                   
Lag 2, Herrar Ludvika Sim  Ludvika Simsällskap          1:48.32   
  Andreas Blidberg  1987    27.35        27.35   
  Martin Carlsson  1988    26.86        54.21   
  Sanchit Singh  1988    27.59        1:21.80   
  Alexandre Toledo  1989    26.52        1:48.32   
                   
SK Ena Lag1  1989  Simklubben Ena          1:54.93   
  Johan Widén  1986    25.06        25.06   
  Patrik Widén  1988    28.79        53.85   
  Alexander Örtenholm  1988    28.99        1:22.84   
  Erik Rylén  1990    32.09        1:54.93   
                   
Lag 2 Herra Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsällskap          1:56.53   
  Mattias Ericson  1985    28.16        28.16   
  Joakim Hvalgren  1993    30.78        58.94   
  Johan Lundén  1989    29.90        1:28.84   
  David Sandström  1984    27.69        1:56.53   
                   
                   
 
Gren 30, 4x50m Frisim Fl 15& Ä, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Team Urax  Ludvika Simsällskap          1:55.15   
  Sara Larsson  1983    28.00        28.00   
  Linnea Ersson  1988    30.05        58.05   
  Jenny Brolin  1988    29.56        1:27.61   
  Emma Ekman  1989    27.54        1:55.15   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsällskap          1:57.74   
  Josefin Åsberg  1988    29.59        29.59   
  Nicole Stedt  1989    29.42        59.01   
  Anna Nordin  1986    29.76        1:28.77   
  Sofia Husu  1990    28.97        1:57.74   
                   
Borlänge SS Damer Lag 1  1987  Borlänge Simsällskap          1:59.17   
  Lina Anttila  1987    29.56        29.56   
  Gracia Denkji  1989    29.96        59.52   
  Marlene Gunnarsson  1988    28.88        1:28.40   
  Cecilia Tunestam  1989    30.77        1:59.17   
                   
Fagersta SK Flickor 2  Fagersta Simklubb          1:59.80   
  Lisette Karlsson  1991    29.68        29.68   
  Victoria Persson  1991    30.45        1:00.13   
  Ann-Louise Jakobsson  1988    28.36        1:28.49   
  Ulrika Nguyen  1992    31.31        1:59.80   
                   
Avesta SS Lag 1 Damer  Avesta Simsällskap          2:05.79   
  Malin Edvardsson  1987    30.28        30.28   
  Patricia H. Jonsson  1991    32.44        1:02.72   
  Emelie Larsson  1990    31.66        1:34.38   
  Eva Talus  1989    31.41        2:05.79   
                   
Sandviken Fl 15&ä  Sandvikens Sim och Hoppklubb          2:08.75   
  Emilia Sjölinder  1989    29.97        29.97   
  Anna Molin  1986    32.57        1:02.54   
  Sara Molin  1990    33.40        1:35.94   
  Lina Bergström  1989    32.81        2:08.75   
                   
                   
 
Gren 31, 1500m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m  800m     
        900m  1000m  1100m  1200m     
        1300m  1400m         










 
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  1:59.35  2:42.61  4:04.39  5:24.34  20:20.62   
        8:09.34  8:50.77  9:31.78  10:54.89     
        12:15.73  13:37.50  14:59.65  16:21.41     
        17:44.38  19:45.76         
                   
 
Gren 31, 1500m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m  800m     
        900m  1000m  1100m  1200m     
        1300m  1400m         










 
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  1:11.27  2:26.66  3:41.45  4:56.50  18:27.42   
        6:11.53  7:26.20  8:40.76  9:54.57     
        11:08.87  12:22.77  13:36.68  14:50.43     
        16:03.82  17:16.83         
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  1:22.23  2:50.64  4:18.99  5:46.54  21:41.14   
        7:14.15  8:42.74  10:09.05  11:35.02     
        13:02.40  14:29.48  15:58.10  17:24.45     
        18:52.07  20:18.60         
                   
 
Gren 31, 1500m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m  800m     
        900m  1000m  1100m  1200m     
        1300m  1400m         










 
Viktor Wigren  1988  Söderhamns Simsällskap  1:10.68  2:24.98  3:40.08  4:52.91  18:18.32   
        6:05.61  7:19.05  8:31.14  9:44.72     
        10:58.83  12:13.11  13:27.54  14:41.77     
        15:55.72  17:08.71         
Alexandre Toledo  1989  Ludvika Simsällskap  1:14.61  2:31.64  3:49.02  5:05.04  18:39.74   
        6:21.11  7:36.10  8:51.06  10:04.76     
        11:17.71  12:31.56  13:44.84  14:58.43     
        16:11.54  17:25.42         
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  1:11.27  2:26.54  3:43.16  5:01.43  18:52.89   
        6:18.07  7:36.08  8:53.84  10:13.34     
        11:27.79  12:39.77  13:52.83  15:06.41     
        16:23.61  17:40.52         
Martin Carlsson  1988  Ludvika Simsällskap  1:15.73  2:36.65  3:56.25  5:17.19  19:53.66   
        6:38.28  7:19.26  8:40.21  10:00.21     
        11:18.54  12:38.54  13:58.50  15:19.38     
        16:38.38  17:56.85         
Sanchit Singh  1988  Ludvika Simsällskap  1:15.41  2:35.15  3:55.09  5:16.80  19:55.87   
        6:38.22  7:59.31  9:20.09  10:40.41     
        12:11.71  13:19.74  14:40.04  16:45.01     
        18:00.00  19:05.05         
Olof Hällman  1989  Borlänge Simsällskap  1:14.76  2:32.90  3:52.66  5:14.41  20:06.76   
        6:36.59  7:58.09  9:19.98  10:42.58     
        12:05.96  13:27.17  14:48.06  16:07.10     
        17:27.92  18:48.55         
                   
 
Gren 31, 1500m Frisim Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m  800m     
        900m  1000m  1100m  1200m     
        1300m  1400m         










 
Johan Dahlgren  1986  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  1:07.59  2:18.86  3:30.74  4:41.78  17:47.90   
        5:52.60  7:03.66  8:15.81  9:27.66     
        10:39.49  11:51.50  13:03.29  14:13.99     
        15:25.72  16:37.23         
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  1:10.60  2:25.14  3:39.94  4:52.92  18:02.84   
        6:05.39  7:18.38  8:30.03  9:41.29     
        10:52.55  12:04.20  13:16.67  14:29.32     
        15:41.34  16:53.97         
David Svensson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  1:09.36  2:25.43  3:41.28  4:57.83  18:48.34   
        6:14.19  7:30.04  8:46.90  10:03.55     
        11:19.30  12:34.73  13:49.79  15:04.27     
        16:19.97  17:35.45         
                   
 
Gren 32, 400m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  1:13.40  2:33.11  3:53.17    5:10.18   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  1:15.01  2:36.54  3:57.13    5:12.27   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  1:16.61  2:38.19  3:58.78    5:16.22   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  1:16.25  2:38.82  4:00.20    5:19.22   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  1:16.99  2:38.63  3:59.84    5:19.69   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap  1:16.09  2:37.52  4:00.68    5:21.51   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  1:19.44  2:44.22  4:08.37    5:28.99   
Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  1:21.57  2:50.08  4:19.80    5:43.40   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  1:25.12  2:52.58  4:21.96    5:47.79   
10  Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  1:21.41  2:51.16  4:23.07    5:52.39   
11  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  1:23.69  2:54.33  4:25.54    5:54.42   
12  Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  1:30.85  3:13.98  4:56.96    6:32.68   
13  Jessika Eriksson  1993  Bollnäs Simsällskap  1:55.00  3:55.08  5:57.14    7:55.89   
                   
 
Gren 32, 400m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Frida Wigren  1990  Söderhamns Simsällskap  1:08.11  2:20.31  3:33.43    4:42.70   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  1:11.10  2:28.00  3:45.40    4:58.78   
Therese Lindqvist  1990  Falu Simsällskap  1:11.13  2:27.72  3:45.17    5:02.26   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  1:13.01  2:30.30  3:48.46    5:04.63   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  1:13.82  2:32.09  3:50.03    5:06.42   
Elin Damlin  1990  Borlänge Simsällskap  1:14.54  2:33.44  3:51.78    5:08.00   
Hanna Rohrmüller  1991  Ludvika Simsällskap  1:13.87  2:33.29  3:53.13    5:10.09   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  1:11.68  2:32.14  3:54.47    5:12.39   
Malin Gunnarsson  1990  Borlänge Simsällskap  1:16.79  2:37.33  3:56.72    5:13.98   
10  Viktoria Wååg  1991  Falu Simsällskap  1:19.40  2:44.24  4:08.71    5:28.63   
11  Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  1:17.20  2:43.64  4:09.52    5:33.56   
12  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  1:20.05  2:47.09  4:12.65    5:36.59   
13  Suzanne Lönngren  1990  Simklubben Ena  1:19.15  2:46.47  4:14.52    5:39.45   
14  Malin Axelsson  1991  Falu Simsällskap  1:20.78  2:48.07  4:16.39    5:41.45   
15  Hanna Lennerthson  1990  Falu Simsällskap  1:21.20  2:48.95  4:17.64    5:42.94   
16  Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  1:22.53  2:53.82  4:24.45    5:50.78   
17  Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  1:24.16  2:58.15  4:33.37    6:04.12   
18  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  1:28.05  3:04.94  4:40.87    6:12.03   
                   
 
Gren 32, 400m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  1:09.51  2:25.03  3:40.78    4:52.80   
Marlene Gunnarsson  1988  Borlänge Simsällskap  1:11.07  2:25.67  3:41.12    4:52.89   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  1:10.78  2:26.03  3:41.32    4:53.16   
Sara Wendel  1989  Falu Simsällskap  1:10.27  2:25.90  3:41.85    4:56.38   
Nicole Söderlund  1988  Köpings Simsällskap  1:13.26  2:33.72  3:55.12    5:13.27   
Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  1:16.67  2:40.38  4:03.55    5:28.42   
                   
 
Gren 32, 400m Frisim Fl A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  1:07.72  2:20.06  3:33.36    4:44.84   
Anna Nordin  1986  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  1:11.52  2:28.00  3:46.00    5:02.35   
Anna Molin  1986  Sandvikens Sim och Hoppklubb  1:13.86  2:32.86  3:52.40    5:10.39   
                   
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  43.55  1:34.97  2:27.62    3:18.48   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  43.38  1:37.48  2:33.50    3:28.38   
                   
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Alexandre Toledo  1989  Ludvika Simsällskap  35.34  1:14.74  1:52.47    2:30.69   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  34.91  1:16.18  2:00.39    2:42.02   
Erik Cederlund  1988  Hedemora Simsällskap  35.14  1:16.97  2:00.61    2:43.55   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  41.73  1:32.81  2:25.58    3:06.30   
                   
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Johan Widén  1986  Simklubben Ena  32.34  1:11.03  1:48.71    2:25.06   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  33.13  1:13.49  1:54.46    2:34.50   
Martin Bergström  1982  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  33.81  1:14.39  1:57.19    2:40.62   
                   
 
Gren 34, 100m Fjärilsim Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  36.49        1:19.18   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  37.76        1:19.97   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap  37.45        1:25.64   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  40.29        1:27.25   
Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  43.46        1:35.51   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  41.72        1:35.75   
Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  44.69        1:41.06   
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  46.80        1:45.51   
Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  47.60        1:45.64   
                   
 
Gren 34, 100m Fjärilsim Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  34.44        1:13.33   
Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  33.75        1:13.80   
Sofia Husu  1990  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  34.39        1:14.09   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  35.64        1:14.91   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  36.77        1:20.22   
Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap  38.69        1:20.52   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  37.27        1:21.72   
Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  38.55        1:23.18   
Jenny During  1991  Leksands Simförening  39.66        1:24.01   
10  Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap  38.25        1:24.75   
11  Hanna Rohrmüller  1991  Ludvika Simsällskap  39.58        1:27.36   
12  Anna Schöning  1991  Bollnäs Simsällskap  40.03        1:30.54   
13  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  44.38        1:35.23   
                   
 
Gren 34, 100m Fjärilsim Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  29.98        1:04.86   
Nicole Stedt  1989  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  32.91        1:10.52   
Emilia Sjölinder  1989  Sandvikens Sim och Hoppklubb  34.33        1:13.94   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  34.22        1:14.11   
Linnea Ersson  1988  Ludvika Simsällskap  33.99        1:15.12   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap  35.75        1:17.15   
Malin Ryman  1988  Ludvika Simsällskap  35.76        1:17.51   
Gracia Denkji  1989  Borlänge Simsällskap  35.89        1:17.98   
Lina Bergström  1989  Sandvikens Sim och Hoppklubb  39.86        1:26.89   
10  Denise Jonsson  1989  Simklubben Ena  47.45        1:45.62   
                   
 
Gren 34, 100m Fjärilsim Fl A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  33.13        1:11.47   
Emelie Bränd  1987  Hedemora Simsällskap  33.80        1:12.81   
Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap  33.85        1:13.14   
Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  33.95        1:14.85   
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  36.50        1:18.28   
                   
 
Gren 35, 200m Bröstsim Po A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  42.67  1:30.93  2:18.96    3:05.76   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  45.13  1:35.62  2:26.51    3:14.60   
Tommy Dzus  1992  Ludvika Simsällskap  45.08  1:37.22  2:30.33    3:23.49   
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap  47.60  1:41.34  2:35.98    3:29.85   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  49.14  1:44.09  2:38.40    3:31.47   
                   
 
Gren 35, 200m Bröstsim Po A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Dimitri Guerassimov  1990  Ludvika Simsällskap  39.96  1:25.72  2:13.56    3:03.59   
Christoffer Dooley  1991  Simklubben Ena  43.54  1:32.93  2:21.27    3:08.02   
Jonas Eriksson  1991  Fagersta Simklubb  42.74  1:33.14  2:24.79    3:15.24   
Johan Carlsson  1991  Borlänge Simsällskap  45.58  1:38.38  2:28.86    3:19.40   
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap  47.83  1:42.00  2:35.33    3:27.68   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap  46.63  1:39.85  2:35.31    3:29.98   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  47.56  1:44.27  2:39.14    3:32.12   
                   
 
Gren 35, 200m Bröstsim Po A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  35.21  1:14.47  1:55.53    2:36.19   
Anton Sandström  1988  Ludvika Simsällskap  37.95  1:21.18  2:05.78    2:48.83   
Alexander Örtenholm  1988  Simklubben Ena  39.82  1:23.12  2:09.02    2:53.33   
Daniel Johansson  1988  Ludvika Simsällskap  39.84  1:25.51  2:11.03    2:55.41   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  40.09  1:25.00  2:10.45    2:55.48   
Jonas Lundgren  1988  Norrtälje Simklubb  41.78  1:29.39  2:20.02    3:11.60   
                   
 
Gren 35, 200m Bröstsim Po A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Johan Widén  1986  Simklubben Ena  36.53  1:18.52  2:00.38    2:40.61   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  36.84  1:18.75  2:01.03    2:41.37   
Mattias Ericson  1985  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  38.01  1:20.28  2:02.85    2:46.50   
Jesper Carlsson  1987  Ludvika Simsällskap  36.56  1:19.02  2:03.52    2:48.19   
Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  38.71  1:23.70  2:08.47    2:53.36   
                   
 
Gren 36, 100m Bröstsim Fl A- D, Finaler - Ålder 12 och yngre (Född 1992 och efter) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  39.64        1:23.54   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  40.96        1:27.43   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  44.44        1:33.82   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  45.69        1:34.31   
Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  44.87        1:35.78   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  45.41        1:35.83   
Maria Lysén-Kotti  1992  Leksands Simförening  46.52        1:36.87   
Johanna Eriksson  1992  Fagersta Simklubb  45.81        1:37.25   
Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  45.85        1:38.03   
10  Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  47.29        1:39.02   
11  Linn Hellström  1992  Leksands Simförening  49.16        1:40.77   
12  Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  50.44        1:44.99   
13  Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  50.21        1:47.28   
14  Anna Stenhols  1994  Leksands Simförening  54.03        1:53.96   
15  Kerstin Damlin  1993  Borlänge Simsällskap  54.74        1:54.42   
16  Tina Hellström  1993  Leksands Simförening  55.30        1:57.18   
17  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  58.43        2:00.81   
18  Jessika Eriksson  1993  Bollnäs Simsällskap  1:00.35        2:10.53   
                   
 
Gren 36, 100m Bröstsim Fl A- D, Finaler - Ålder 13-14 (Född 1990 - 1991) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb  39.19        1:23.00   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  39.73        1:23.57   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  40.37        1:24.40   
Kristin Jakobsson  1990  Borlänge Simsällskap  40.97        1:24.43   
Emelie Larsson  1990  Avesta Simsällskap  40.26        1:25.37   
Elin Damlin  1990  Borlänge Simsällskap  41.92        1:25.96   
Malin Axelsson  1991  Falu Simsällskap  42.17        1:29.28   
Therese Lindqvist  1990  Falu Simsällskap  42.28        1:30.12   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  43.65        1:31.28   
10  Nika Khonkarova  1991  Leksands Simförening  44.02        1:33.53   
11  Sofie Forsberg  1990  Sim 77 Hofors  44.81        1:35.90   
12  Viktoria Wååg  1991  Falu Simsällskap  45.94        1:37.29   
13  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  46.37        1:37.69   
14  Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  45.46        1:38.61   
15  Rebecca Granström  1991  Fagersta Simklubb  47.01        1:39.24   
16  Emma Molin  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  47.15        1:39.51   
17  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  46.18        1:40.48   
18  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  48.87        1:45.04   
Hanna Lennerthson  1990  Falu Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 36, 100m Bröstsim Fl A- D, Finaler - Ålder 15-16 (Född 1988 - 1989) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  35.72        1:15.14   
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  35.73        1:16.22   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  35.85        1:16.43   
Linnea Ersson  1988  Ludvika Simsällskap  36.95        1:17.44   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap  37.88        1:19.57   
Sara Wendel  1989  Falu Simsällskap  38.44        1:21.05   
Elin Isaksson  1988  Norrtälje Simklubb  42.70        1:29.12   
Elin Orvestedt  1988  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  43.15        1:31.89   
Theresia Hansson-Breidens  1989  Norrtälje Simklubb  44.71        1:34.10   
10  Denise Jonsson  1989  Simklubben Ena  45.93        1:35.98   
11  Sofie Eriksson  1989  Avesta Simsällskap  50.78        1:47.45   
                   
 
Gren 36, 100m Bröstsim Fl A- D, Finaler - Ålder 17 och äldre ( Född 1987 och före) 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Sara Larsson  1983  Ludvika Simsällskap  33.38        1:10.68   
Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  35.92        1:16.33   
Emelie Bränd  1987  Hedemora Simsällskap  38.62        1:20.01   
Johanna Ericson  1987  Harnäs-Skutskärs Simsällskap  39.37        1:23.95   
Malin Edvardsson  1987  Avesta Simsällskap  40.65        1:25.99   
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  41.99        1:29.50   
                   
 
Gren 37, 4x50m Medley Po 14& Y, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Borlänge SS Herrar Lag 2  1990  Borlänge Simsällskap          2:47.20   
  David Hällman  1992    43.42        43.42   
  Jack Denkji  1992    45.14        1:28.56   
  Oscar Leidefeldt  1992    44.59        2:13.15   
  Johan Carlsson  1991    34.05        2:47.20   
                   
                   
 
Gren 38, 4x50m Medley Fl 14& Y, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Borlänge SS Damer Lag 3  1990  Borlänge Simsällskap          2:15.85   
  Stina Linderholm  1991    35.40        35.40   
  Kristin Jakobsson  1990    37.70        1:13.10   
  Sandra Hedblom  1990    33.37        1:46.47   
  Elin Damlin  1990    29.38        2:15.85   
                   
Fagersta SK Flickor 2  Fagersta Simklubb          2:18.82   
  Lisette Karlsson  1991    36.59        36.59   
  Hanna Jasinski  1992    37.89        1:14.48   
  Ulrika Nguyen  1992    33.81        1:48.29   
  Victoria Persson  1991    30.53        2:18.82   
                   
Borlänge SS Damer Lag 2  1990  Borlänge Simsällskap          2:24.15   
  Malin Gunnarsson  1990    37.53        37.53   
  Matilda Leidefeldt  1990    39.33        1:16.86   
  Ida Gustavsson  1990    34.14        1:51.00   
  Andrea Larsson  1992    33.15        2:24.15   
                   
Lag 1, Damer Ludvika Sims  Ludvika Simsällskap          2:31.82   
  Carolina Legneroth  1992    41.62        41.62   
  Emma Landén  1992    40.88        1:22.50   
  Hanna Rohrmüller  1991    37.42        1:59.92   
  Josefin Lindkvist  1993    31.90        2:31.82   
                   
Leksand Lag 2  Leksands Simförening          2:40.66   
  Nika Khonkarova  1991    40.04        40.04   
  Maria Lysén-Kotti  1992    44.48        1:24.52   
  Jenny During  1991    39.97        2:04.49   
  Linn Hellström  1992    36.17        2:40.66   
                   
Borlänge SS Damer Lag 4  1992  Borlänge Simsällskap          2:44.27   
  Lisa Borg  1992    40.79        40.79   
  Belinda Löfstrand  1991    49.33        1:30.12   
  Linda Nilsson  1990    35.12        2:05.24   
  Lisa Ekström  1993    39.03        2:44.27   
                   
Bollnäs SS Lag 2  Bollnäs Simsällskap          2:52.82   
  Isabella Arnius  1991    42.87        42.87   
  Maja Magnusson  1992    47.44        1:30.31   
  Cimin Ghaffari  1990    37.63        2:07.94   
  Jessika Eriksson  1993    44.88        2:52.82   
                   
Bollnäs SS Lag 1  Bollnäs Simsällskap          DSQ   
                   
                   
 
Gren 39, 4x50m Medley Po 15& Ä, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lag 1 Herrar Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsällskap          1:58.50   
  Martin Bergström  1982    30.95        30.95   
  Johan Dahlgren  1986    31.40        1:02.35   
  David Svensson  1987    28.92        1:31.27   
  Erik Smiding  1988    27.23        1:58.50   
                   
Lag 1, Herrar Ludvika Sim  Ludvika Simsällskap          1:59.74   
  Robin Johansson  1990    31.88        31.88   
  Daniel Johansson  1988    32.95        1:04.83   
  Andreas Blidberg  1987    28.95        1:33.78   
  Jesper Carlsson  1987    25.96        1:59.74   
                   
Borlänge SS Herrar Lag 1  1987  Borlänge Simsällskap          2:03.95   
  Olle Eriksson  1989    34.91        34.91   
  Nisse Anttila  1987    31.16        1:06.07   
  Staffan Gabrielsson  1989    30.81        1:36.88   
  Olof Hällman  1989    27.07        2:03.95   
                   
Lag 2, Herrar Ludvika Sim  Ludvika Simsällskap          2:04.83   
  Martin Carlsson  1988    32.33        32.33   
  Anton Sandström  1988    34.62        1:06.95   
  Alexandre Toledo  1989    30.29        1:37.24   
  Sanchit Singh  1988    27.59        2:04.83   
                   
SK Ena Lag1  1989  Simklubben Ena          2:08.07   
  Alexander Örtenholm  1988    33.72        33.72   
  Johan Widén  1986    32.69        1:06.41   
  Patrik Widén  1988    31.27        1:37.68   
  Christoffer Dooley  1991    30.39        2:08.07   
                   
                   
 
Gren 40, 4x50m Medley Fl 15& Ä, Finaler - Alla åldrar 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Team Urax  Ludvika Simsällskap          2:05.04   
  Linnea Ersson  1988    34.54        34.54   
  Sara Larsson  1983    32.32        1:06.86   
  Emma Ekman  1989    29.39        1:36.25   
  Jenny Brolin  1988    28.79        2:05.04   
                   
Hedemora SS Lag 1  1987  Hedemora Simsällskap          2:11.74   
  Maria Groth  1988    34.11        34.11   
  Jennie Johansson  1988    34.40        1:08.51   
  Emelie Bränd  1987    32.60        1:41.11   
  Linnea Janbjer  1992    30.63        2:11.74   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  Harnäs-Skutskärs Simsällskap          2:12.56   
  Anna Nordin  1986    35.87        35.87   
  Josefin Åsberg  1988    35.08        1:10.95   
  Nicole Stedt  1989    32.04        1:42.99   
  Sofia Husu  1990    29.57        2:12.56   
                   
Borlänge SS Damer Lag 1  1987  Borlänge Simsällskap          2:13.28   
  Gracia Denkji  1989    36.39        36.39   
  Cecilia Tunestam  1989    36.84        1:13.23   
  Lina Anttila  1987    31.91        1:45.14   
  Marlene Gunnarsson  1988    28.14        2:13.28   
                   
Avesta SS Lag 1 Damer  Avesta Simsällskap          2:20.42   
  Patricia H. Jonsson  1991    38.77        38.77   
  Emelie Larsson  1990    39.05        1:17.82   
  Malin Edvardsson  1987    31.03        1:48.85   
  Eva Talus  1989    31.57        2:20.42   
                   
                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.11.0 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap