Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet 2005    Utskriftsdatum  04 september 2005   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  1:00.37  2:04.72  3:09.97    4:15.36   
Marcus Åberg  1988  Karlstads Simsällskap  1:02.53  2:07.69  3:15.29    4:23.10   
Fredrik Ingmarsson  1988  Karlstads Simsällskap  1:04.75  2:13.71  3:23.62    4:33.30   
Viktor Wigren  1988  Söderhamns Simsällskap  1:05.31  2:15.36  3:25.83    4:34.25   
Christoffer Åberg  1988  Karlstads Simsällskap  1:07.62  2:19.58  3:33.09    4:46.24   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  1:11.09  2:33.25  3:59.53    5:24.70   
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          DNF   
                   
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  1:03.32  2:16.39  3:33.11    4:49.06   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  1:06.32  2:19.67  3:35.51    4:51.03   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  1:08.22  2:21.78  3:37.94    4:52.72   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  1:07.09  2:29.28  4:03.82    4:52.92   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  1:05.81  2:20.07  3:37.53    4:54.74   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  1:10.20  2:26.66  3:44.06    5:02.33   
Dima Henriksson  1989  Avesta Simsällskap  1:08.22  2:25.22  3:45.54    5:02.98   
Johan Lundén  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:08.16  2:25.06  3:45.86    5:07.49   
                   
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Viktor Andersson  1991  Karlstads Simsällskap  1:04.40  2:13.26  3:24.32    4:34.13   
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap  1:06.03  2:19.15  3:32.13    4:44.67   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  1:05.33  2:19.64  3:34.02    4:46.12   
Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap  1:18.37  2:45.84  4:12.53    5:35.01   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  1:17.35  2:46.14  4:14.64    5:38.82   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap  1:20.66  2:50.77  4:19.03    5:44.79   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  1:41.66  2:52.94  4:20.80    5:45.46   
                   
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:10.02  2:26.12  3:45.06    5:03.85   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap  1:20.89  2:49.12  4:15.78    5:44.44   
                   
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Monica Alfredsson  1986  Norrtälje Simklubb  1:08.65  2:22.67  3:37.26  4:52.30  9:56.35   
        6:08.21  7:24.72  8:41.62       
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  1:08.36  2:22.97  3:39.43  4:56.27  10:04.20   
        6:13.80  7:30.97  8:47.71       
Tove Trelsmo  1988  Karlstads Simsällskap  1:11.13  2:28.06  3:46.53  5:04.61  10:17.43   
        6:22.93  7:41.54  9:00.09       
Sanna Ibstedt  1988  Västerås Simsällskap  1:12.71  2:31.18  3:51.04  5:09.64  10:18.69   
        6:27.70  7:45.31  9:02.26       
Kim Kessler  1987  Karlstads Simsällskap  1:06.92  2:22.80  3:42.40  5:04.39  10:34.28   
        6:27.32  7:51.31  9:14.04       
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  1:16.31  2:38.31  4:01.98  5:28.03  11:05.09   
        6:53.16  8:17.79  9:42.48       
                   
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  1:07.55  2:20.21  3:33.01  4:45.70  9:29.21   
        5:57.37  7:09.09  8:20.22       
Frida Wigren  1990  Söderhamns Simsällskap  1:07.13  2:20.41  3:33.72  4:49.47  9:44.79   
        6:05.00  7:19.25  8:33.33       
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap  1:11.37  2:27.94  3:44.04  5:00.28  9:58.72   
        6:15.52  7:31.33  8:46.03       
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  1:10.58  2:26.94  3:45.65  5:04.93  10:22.47   
        6:25.10  7:44.75  9:04.61       
Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  1:12.61  2:29.78  3:51.18  5:13.61  10:48.76   
        6:38.21  8:04.02  9:28.52       
Ellinor Sääf  1989  Simklubben Ena  1:16.30  2:39.59  4:03.49  5:28.66  11:09.25   
        6:54.46  8:20.28  9:45.35       
Caroline Staf  1990  Norrtälje Simklubb  1:23.00  2:54.20  4:25.86  5:57.28  11:57.15   
        7:28.78  8:59.85  10:30.01       
                   
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  1:09.59  2:23.94  3:39.22  4:55.36  9:57.26   
        6:11.07  7:27.36  8:43.40       
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  1:11.67  2:26.09  3:41.50  4:57.31  10:00.05   
        6:13.59  7:30.05  8:46.28       
Maria Hedwall  1991  Karlstads Simsällskap  1:11.36  2:27.04  3:44.40  5:01.35  10:05.11   
        6:18.47  7:36.01  8:52.61       
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  1:11.36  2:27.43  3:45.64  5:04.62  10:17.31   
        6:23.10  7:41.70  9:00.45       
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  1:13.12  2:31.90  3:51.95  5:11.98  10:33.47   
        6:32.71  7:53.73  9:14.58       
Johanna Radesten  1991  Falu Simsällskap  1:15.76  2:35.81  3:56.48  5:16.97  10:38.82   
        6:37.99  7:59.34  9:20.51       
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  1:14.24  2:35.43  3:57.77  5:20.65  10:50.24   
        6:43.52  8:07.10  9:30.11       
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  1:16.67  2:40.34  4:05.67  5:29.20  10:58.61   
        6:53.41  8:15.42  9:38.16       
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  1:15.51  2:39.13  4:04.23  5:30.42  11:09.29   
        6:56.50  8:22.62  9:49.98       
10  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  1:16.82  2:41.03  4:08.34  5:35.45  11:17.16   
        7:03.16  8:30.05  9:55.28       
11  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  1:20.18  2:47.50  4:16.14  5:43.70  11:21.53   
        7:10.50  8:36.14  10:00.79       
12  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  1:18.41  2:43.86  4:10.79  5:37.57  11:23.55   
        7:04.90  8:33.37  9:59.87       
13  Natalie Jonsson  1992  Söderhamns Simsällskap  1:19.71  2:44.86  4:12.26  5:38.79  11:26.26   
        7:07.10  8:39.99  10:03.21       
14  Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap  1:24.09  2:51.63  4:18.62  6:06.06  11:36.66   
        7:13.12  8:41.01  10:10.31       
15  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  1:23.56  2:56.29  4:28.63  6:00.84  12:10.24   
        7:35.73  9:10.36  10:43.95       
                   
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m       










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  1:13.80  2:32.32  3:51.07  5:09.44  10:17.48   
        6:27.16  7:45.67  9:04.12       
Aline Granström  1993  Sala Simsällskap  1:33.99  3:13.76  4:52.75  6:33.03  12:54.09   
        8:11.94  9:49.02  11:25.06       
                   
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  28.77        1:01.54   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  29.42        1:04.09   
Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  29.73        1:04.78   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap  29.24        1:05.04   
Anton Sandström  1988  Ludvika Simsällskap  29.75        1:05.65   
Johan Dahlgren  1986  Harnäs Skutskär Simsällskap  29.63        1:05.96   
Lars-Erik Smedberg  1984  Ludvika Simsällskap  31.19        1:08.20   
Christian Ellefors  1988  Västerås Simsällskap  32.05        1:09.18   
Hampus Skystedt  1987  Karlstads Simsällskap  30.34        1:09.50   
10  Daniel Johansson  1988  Ludvika Simsällskap  33.95        1:10.89   
11  Daniel Kahlin  1988  Karlstads Simsällskap  33.26        1:11.92   
12  Erik Smiding  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.50        1:12.05   
13  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  36.47        1:19.65   
                   
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  29.70        1:04.78   
Dima Henriksson  1989  Avesta Simsällskap  31.11        1:09.30   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  32.45        1:13.89   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  35.11        1:16.33   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  33.50        1:16.64   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  35.35        1:17.77   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  35.02        1:22.86   
Anders Schröder  1990  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.22        1:26.54   
                   
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  34.96        1:18.87   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  39.75        1:25.81   
Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap  40.17        1:28.48   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap  41.67        1:30.03   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  42.68        1:32.84   
                   
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap  40.19        1:33.52   
Mattias Johansson  1993  Bollnäs Simsällskap  48.93        1:46.40   
                   
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  34.86  1:14.53  1:55.65    2:38.21   
                   
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  33.47  1:15.78  1:59.96    2:42.87   
Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap  37.46  1:20.76  2:04.34    2:47.56   
                   
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  35.61  1:18.50  2:01.97    2:45.70   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  38.96  1:24.42  2:11.69    2:57.03   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  38.83  1:25.02  2:12.92    3:02.70   
Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap  47.81  1:52.67  3:01.99    4:10.11   
                   
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  1:05.64  2:23.13  3:49.95    4:55.29   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  1:10.75  2:29.94  3:52.73    5:03.69   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  1:11.14  2:29.66  3:59.87    5:11.07   
Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  1:14.66  2:42.82  4:18.41    5:36.20   
                   
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  1:10.53  2:35.89  3:56.82    5:13.01   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  1:20.50  2:52.61  4:36.90    5:52.06   
                   
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap  1:16.77  2:39.96  4:14.91    5:29.10   
                   
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap  1:38.10  3:17.74  5:06.32    6:39.55   
Mattias Johansson  1993  Bollnäs Simsällskap  1:51.14  3:47.77  5:55.15    7:39.56   
                   
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  34.73  1:15.13  1:56.39    2:32.66   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  32.97  1:14.56  1:59.40    2:35.44   
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  32.74  1:15.17  2:01.77    2:36.99   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.80  1:16.92  2:00.35    2:37.71   
Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  33.93  1:17.95  2:01.44    2:39.82   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap  34.65  1:15.94  2:04.25    2:41.70   
Sanna Ibstedt  1988  Västerås Simsällskap  36.66  1:21.98  2:10.01    2:45.45   
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  35.85  1:23.10  2:10.68    2:50.97   
Elin Orvestedt  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.84  1:27.46  2:18.74    2:58.91   
                   
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  31.18  1:09.90  1:51.45    2:25.96   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.05  1:15.82  2:04.26    2:40.64   
Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  34.43  1:18.86  2:09.28    2:49.85   
Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  37.21  1:22.13  2:16.10    2:53.73   
Aida Gaied  1989  Ludvika Simsällskap  36.90  1:22.01  2:13.02    2:54.01   
Klara Eriksson  1990  Borlänge Simsällskap  36.00  1:22.02  2:12.04    2:55.72   
Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap  41.84  1:32.78  2:33.47    3:19.57   
Sofie Orvestedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  36.34  1:18.52  2:03.25    2:38.63   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  34.46  1:15.89  2:06.73    2:41.99   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  34.68  1:16.85  2:05.88    2:44.43   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  37.49  1:18.31  2:08.58    2:44.99   
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap  35.18  1:17.76  2:07.57    2:45.39   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  36.05  1:20.88  2:10.06    2:45.58   
Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap  35.89  1:19.91  2:08.59    2:48.23   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  37.32  1:21.12  2:10.68    2:48.59   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  36.09  1:17.37  2:09.88    2:48.66   
10  Maria Hedwall  1991  Karlstads Simsällskap  35.69  1:23.38  2:13.78    2:49.09   
11  Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap  35.81  1:20.49  2:11.92    2:49.58   
12  Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  38.70  1:22.21  2:12.60    2:50.27   
13  Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap  36.66  1:23.41  2:09.29    2:51.21   
14  Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  40.20  1:23.80  2:13.19    2:53.82   
15  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  37.79  1:21.77  2:14.29    2:54.91   
16  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  40.46  1:25.18  2:15.07    2:55.31   
17  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  38.77  1:26.56  2:15.54    2:56.01   
18  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  41.54  1:28.17  2:19.84    2:59.03   
19  Amanda Hedin  1991  Hedemora Simsällskap  38.70  1:23.84  2:17.72    3:00.90   
20  Carmen Pocrnja  1992  Sala Simsällskap  42.91  1:30.21  2:23.83    3:03.24   
21  Ellinor Bäckström  1991  Simklubben Ena  44.64  1:32.61  2:23.38    3:06.51   
22  Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena  40.54  1:30.05  2:26.68    3:08.17   
23  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  40.98  1:30.19  2:27.50    3:08.39   
24  Una Dimac  1991  Hedemora Simsällskap  41.93  1:31.96  2:27.88    3:11.75   
25  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.98  1:33.62  2:28.49    3:12.43   
26  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.35  1:35.05  2:31.87    3:17.29   
27  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.08  1:36.96  2:38.00    3:23.50   
28  Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap  53.23  1:48.77  2:48.32    3:35.42   
                   
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  37.03  1:21.93  2:14.73    2:51.52   
Minica Kraft  1993  Bollnäs Simsällskap  39.95  1:23.95  2:16.37    2:56.11   
Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  42.82  1:33.50  2:26.50    3:06.87   
Anna Flyman  1994  Söderhamns Simsällskap  42.42  1:30.14  2:27.72    3:07.27   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena  43.82  1:32.28  2:26.40    3:07.33   
Sara Paulsson  1993  Falu Simsällskap  39.10  1:27.19  2:27.70    3:08.77   
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  42.73  1:32.76  2:27.73    3:10.25   
Anna Hansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.31  1:31.97  2:34.54    3:15.56   
Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  46.91  1:35.35  2:35.02    3:17.62   
10  Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap  51.55  1:41.81  2:36.99    3:19.52   
11  Amanda Corell  1993  Simklubben Ena  51.44  1:43.75  2:35.76    3:21.77   
12  Aline Granström  1993  Sala Simsällskap  48.30  1:42.37  2:38.11    3:23.85   
13  Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.05  1:37.49  2:38.79    3:25.35   
14  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap  50.64  1:45.90  2:44.87    3:28.70   
                   
 
Gren 7, 4X100m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          5:37.09   
  Joakim Hvalgren  1993    35.73  1:14.19      1:14.19   
  Niclas Hvalgren  1995    45.39  1:33.71      2:47.90   
  Joakim Orvestedt  1992    57.81  1:44.27      4:32.17   
  Andreas Pettersson  1991    26.95  1:04.92      5:37.09   
                   
                   
 
Gren 8, 4X100m Frisim Flickor14&Y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Fagersta SK Flickor  Fagersta Simklubb          4:23.43   
  Hanna Jasinski  1992    31.50  1:05.62      1:05.62   
  Lisette Karlsson  1991    31.15  1:05.44      2:11.06   
  Rebecca Lindholm  1992    32.37  1:06.09      3:17.15   
  Ulrika Nguyen  1992    31.28  1:06.28      4:23.43   
                   
Bollnäs SS Lag 1  Bollnäs Simsällskap          4:34.59   
  Sara Ghaffari  1992    32.52  1:24.35      1:24.35   
  Maja Magnusson  1992    16.83  52.47      2:16.82   
  Isabella Arnius  1991    34.14  1:26.09      3:42.91   
  Matilda Åhlström  1991    17.87  51.68      4:34.59   
                   
Borlänge SS Damer Lag3  1991  Borlänge Simsällskap          4:37.22   
  Lisa Borg  1992    32.33  1:06.85      1:06.85   
  Stina Linderholm  1991    31.92  1:07.02      2:13.87   
  Andrea Larsson  1992    33.03  1:09.06      3:22.93   
  Belinda Löfstrand  1991    35.57  1:14.29      4:37.22   
                   
Ludvika SS Lag 2 Dam  Ludvika Simsällskap          4:45.47   
  Emma Landén  1992    34.40  1:11.42      1:11.42   
  Carolina Legneroth  1992    35.77  1:15.61      2:27.03   
  Maja Stengård  1991    32.76  1:08.89      3:35.92   
  Josefin Lindkvist  1993    32.88  1:09.55      4:45.47   
                   
Falu Simsällskap Lag 1  1992  Falu Simsällskap          4:57.91   
  Ebba Kihlberg  1992    36.08  1:16.84      1:16.84   
  Sara Gommel  1993    37.99  1:18.95      2:35.79   
  Johanna Radesten  1991    31.67  1:06.39      3:42.18   
  Sara Paulsson  1993    35.82  1:15.73      4:57.91   
                   
SK Ena Lag 1 Dam  Simklubben Ena          5:09.22   
  Alexandra Hedengren  1991    35.88  1:13.79      1:13.79   
  Amanda Corell  1993    41.12  1:23.90      2:37.69   
  Julia Pedersen  1993    36.26  1:13.52      3:51.21   
  Ellinor Bäckström  1991    37.42  1:18.01      5:09.22   
                   
Borlänge SS Damer Lag4  1992  Borlänge Simsällskap          5:09.45   
  Lisa Ekström  1993    38.35  1:18.67      1:18.67   
  Rebecka Kaufman  1993    35.74  1:14.89      2:33.56   
  Nanny Gillström  1993    35.04  1:15.81      3:49.37   
  Ellen Lindefelt  1994    39.99  1:20.08      5:09.45   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          5:24.81   
  Anna Hansson  1993    37.55  1:21.27      1:21.27   
  Sigrid Tröjbom  1991    37.03  1:19.17      2:40.44   
  Emelie Orvestedt  1991    33.63  1:15.16      3:55.60   
  Kajsa Åsberg  1993    42.25  1:29.21      5:24.81   
                   
                   
 
Gren 9, 4X100m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Ludvika SS Lag 1 Herr  Ludvika Simsällskap          3:51.56   
  Robin Johansson  1990    27.15  56.56      56.56   
  Anton Sandström  1988    27.55  58.62      1:55.18   
  Daniel Johansson  1988    27.96  59.12      2:54.30   
  Lars-Erik Smedberg  1984    25.90  57.26      3:51.56   
                   
Borlänge SS Herrar Lag1  1988  Borlänge Simsällskap          3:52.05   
  Erik Zidén  1986    26.77  55.26      55.26   
  Nisse Anttila  1987    25.79  55.54      1:50.80   
  Staffan Gabrielsson  1989    27.45  59.14      2:49.94   
  Olle Eriksson  1989    29.20  1:02.11      3:52.05   
                   
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap          3:55.92   
  Hampus Skystedt  1987    28.67  59.77      59.77   
  Simon Vestin  1992    27.73  58.56      1:58.33   
  Viktor Andersson  1991    28.81  1:00.64      2:58.97   
  Marcus Åberg  1988    27.42  56.95      3:55.92   
                   
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          4:01.57   
  Johan Dahlgren  1986    27.45  58.38      58.38   
  Erik Smiding  1988    28.05  1:00.43      1:58.81   
  David Svensson  1987    26.67  56.82      2:55.63   
  Johan Lundén  1989    29.80  1:05.94      4:01.57   
                   
Borlänge SS Herrar Lag3  1991  Borlänge Simsällskap          4:34.29   
  Karl Zidén  1990    29.98  1:02.70      1:02.70   
  Johan Carlsson  1991    31.00  1:08.35      2:11.05   
  Oscar Leidefeldt  1992    37.89  1:19.77      3:30.82   
  David Hällman  1992    30.21  1:03.47      4:34.29   
                   
                   
 
Gren 10, 4X100m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Karlstads SS Damer Lag 1  Karlstads Simsällskap          4:22.03   
  Kajsa Wahlstedt  1990    30.73  1:04.17      1:04.17   
  Kim Kessler  1987    31.35  1:05.38      2:09.55   
  Sofie Olsson  1991    32.39  1:08.92      3:18.47   
  Tove Trelsmo  1988    30.70  1:03.56      4:22.03   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          4:22.99   
  Josefin Åsberg  1988    31.61  1:06.05      1:06.05   
  Nicole Stedt  1989    30.81  1:04.38      2:10.43   
  Sofia Husu  1990    30.02  1:03.41      3:13.84   
  Elin Orvestedt  1988    32.49  1:09.15      4:22.99   
                   
Hedemora SS Lag 1  1987  Hedemora Simsällskap          4:46.33   
  Una Dimac  1991    38.61  1:22.09      1:22.09   
  Amanda Hedin  1991    35.77  1:16.83      2:38.92   
  Jennie Johansson  1988    30.12  1:04.22      3:43.14   
  Maria Groth  1988    29.48  1:03.19      4:46.33   
                   
Borlänge SS Damer Lag1  1988  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
                   
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Anders Melin  1988  Karlstads Simsällskap  32.65  1:07.87  1:44.68    2:21.42   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  33.30  1:09.94  1:47.03    2:23.30   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  33.82  1:10.18  1:47.10    2:24.65   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  34.22  1:11.16  1:49.68    2:26.95   
Christoffer Åberg  1988  Karlstads Simsällskap  36.81  1:15.44  1:54.63    2:33.29   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  39.91  1:23.85  2:08.45    2:52.74   
                   
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Max Sidenstjärna  1989  Falu Simsällskap  31.93  1:06.69  1:42.50    2:18.63   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  34.80  1:13.42  1:53.13    2:31.51   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  36.47  1:16.88  1:58.15    2:38.88   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  37.23  1:17.77  2:00.15    2:41.57   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  40.91  1:23.40  2:07.13    2:50.00   
                   
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap  36.04  1:14.67  1:54.69    2:33.32   
Tommy Eriksson  1991  Gränges Simsällskap  41.06  1:28.65  2:20.67    3:07.44   
                   
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.11  1:21.12  2:03.47    2:45.20   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap  43.58  1:36.59  2:31.28    3:13.74   
Robert Gustavsson  1993  Söderhamns Simsällskap  51.26  1:40.37  2:33.30    3:24.67   
Niclas Hvalgren  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:05.90  1:47.28  2:43.15    3:33.98   
                   
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  33.81        1:11.16   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  36.39        1:15.46   
Tina Lindberg  1988  Norrtälje Simklubb  36.37        1:15.91   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  36.59        1:16.10   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap  37.70        1:17.14   
Kim Kessler  1987  Karlstads Simsällskap  39.35        1:20.91   
Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  39.09        1:21.11   
Sanna Ibstedt  1988  Västerås Simsällskap  39.78        1:21.36   
                   
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Sofie Forsberg  1990  Sim 77 Hofors  37.04        1:15.95   
Aida Gaied  1989  Ludvika Simsällskap  40.38        1:23.09   
Ellinor Sääf  1989  Simklubben Ena  42.59        1:25.45   
Sofie Orvestedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.83        1:38.32   
                   
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Johanna Radesten  1991  Falu Simsällskap  36.24        1:14.72   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  36.52        1:15.16   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  37.44        1:16.62   
Rebecca Lindholm  1992  Fagersta Simklubb  38.12        1:16.78   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  37.32        1:17.31   
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  38.14        1:18.08   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  38.93        1:18.94   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  38.58        1:19.15   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  38.69        1:19.30   
10  Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap  38.58        1:19.41   
11  Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  39.42        1:20.18   
12  Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  40.09        1:21.67   
13  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  40.43        1:22.28   
14  Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  39.56        1:23.47   
15  Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap  40.92        1:23.89   
16  Amanda Hedin  1991  Hedemora Simsällskap  41.19        1:24.33   
17  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.63        1:26.80   
18  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  43.53        1:29.16   
19  Ellinor Bäckström  1991  Simklubben Ena  44.46        1:29.67   
20  Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena  44.88        1:30.00   
21  Natalie Jonsson  1992  Söderhamns Simsällskap  53.50        1:30.04   
22  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  45.35        1:33.13   
23  Una Dimac  1991  Hedemora Simsällskap  45.84        1:34.83   
24  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.15        1:36.03   
25  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.58        1:40.49   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  40.27        1:21.12   
Minica Kraft  1993  Bollnäs Simsällskap  39.65        1:21.41   
Sara Paulsson  1993  Falu Simsällskap  43.85        1:28.48   
Rebecka Kaufman  1993  Borlänge Simsällskap  53.34        1:30.71   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena  45.30        1:31.20   
Anna Flyman  1994  Söderhamns Simsällskap  44.93        1:32.41   
Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  46.34        1:34.14   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap  56.40        1:34.94   
Anna Hansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  46.36        1:36.61   
10  Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  1:00.01        1:37.96   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap          DSQ   
Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  32.79        1:08.86   
Johan Dahlgren  1986  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.94        1:10.00   
Daniel Johansson  1988  Ludvika Simsällskap  34.65        1:13.82   
Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  35.92        1:16.03   
Viktor Wigren  1988  Söderhamns Simsällskap  36.61        1:17.90   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  36.61        1:17.97   
Anton Sandström  1988  Ludvika Simsällskap  35.97        1:18.34   
Christian Ellefors  1988  Västerås Simsällskap  39.00        1:21.98   
Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  38.53        1:23.51   
                   
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  32.21        1:08.85   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  40.35        1:26.26   
                   
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap  37.21        1:18.72   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  38.71        1:22.80   
Johan Carlsson  1991  Borlänge Simsällskap  40.75        1:27.32   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  42.07        1:30.08   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.58        1:32.41   
Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.62        1:56.00   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.84        1:25.68   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap  49.51        1:48.47   
Mattias Johansson  1993  Bollnäs Simsällskap  52.43        1:49.63   
                   
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  36.16  1:17.61  1:59.69    2:41.43   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.88  1:21.07  2:04.79    2:48.98   
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  40.63  1:27.89  2:15.89    3:03.15   
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  40.86  1:27.62  2:16.23    3:04.03   
                   
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  39.52  1:24.62  2:10.70    2:56.33   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  41.18  1:27.92  2:15.31    3:01.44   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.31  1:29.97  2:16.97    3:03.48   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap  41.81  1:29.35  2:16.99    3:03.91   
                   
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  40.27  1:25.64  2:13.06    2:59.91   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap  41.19  1:27.26  2:14.72    3:01.03   
Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap  43.53  1:31.87  2:20.64    3:08.04   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  44.25  1:32.04  2:21.24    3:08.74   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  43.06  1:31.42  2:20.80    3:09.04   
Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap  41.37  1:29.42  2:20.42    3:10.40   
Alice Viklund  1991  Hedemora Simsällskap  47.49  1:41.95  2:34.82    3:25.99   
Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  45.78  1:38.77  2:33.11    3:26.12   
Carmen Pocrnja  1992  Sala Simsällskap  47.78  1:42.48  2:36.28    3:26.31   
10  Ellinor Bäckström  1991  Simklubben Ena  46.73  1:41.72  2:35.31    3:27.16   
11  Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap  48.77  1:45.21  2:42.16    3:36.92   
                   
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Aline Granström  1993  Sala Simsällskap  46.93  1:40.20  2:33.42    3:22.76   
Amanda Corell  1993  Simklubben Ena  46.99  1:39.67  2:33.44    3:25.49   
Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  49.47  1:44.64  2:39.67    3:28.34   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap  50.30  1:46.24  2:42.55    3:36.35   
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  48.29  1:45.31  2:45.36    3:43.59   
                   
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Erik Zidén  1986  Borlänge Simsällskap  27.33  57.05  1:27.91    1:58.61   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  28.80  1:00.22  1:31.68    2:03.37   
Marcus Åberg  1988  Karlstads Simsällskap  28.72  59.73  1:31.91    2:04.29   
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap  28.94  1:01.38  1:34.41    2:06.47   
Anders Melin  1988  Karlstads Simsällskap  29.54  1:01.95  1:34.86    2:07.82   
Fredrik Ingmarsson  1988  Karlstads Simsällskap  30.00  1:02.57  1:35.46    2:07.90   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  29.28  1:01.61  1:36.31    2:11.20   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap  29.79  1:03.64  1:38.79    2:12.20   
Viktor Wigren  1988  Söderhamns Simsällskap  30.25  1:03.74  1:37.90    2:12.32   
10  Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  31.65  1:07.69  1:44.24    2:20.73   
11  Daniel Kahlin  1988  Karlstads Simsällskap  32.86  1:10.60  1:48.71    2:25.91   
12  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  33.31  1:12.70  1:53.09    2:33.85   
                   
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  28.76  1:00.42  1:33.03    2:05.49   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  31.32  1:05.42  1:40.55    2:14.18   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  29.83  1:03.49  1:38.97    2:14.31   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  30.66  1:05.13  1:40.50    2:15.31   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  30.77  1:05.27  1:41.29    2:16.73   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  32.40  1:08.19  1:44.15    2:19.17   
Dima Henriksson  1989  Avesta Simsällskap  31.39  1:06.94  1:44.15    2:19.30   
Johan Lundén  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.71  1:08.25  1:46.71    2:23.14   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  31.77  1:08.17  1:46.68    2:24.30   
10  Anders Schröder  1990  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.93  1:13.77  1:55.10    2:34.72   
                   
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Viktor Andersson  1991  Karlstads Simsällskap  29.74  1:02.31  1:35.89    2:09.24   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  31.65  1:06.51  1:41.97    2:14.48   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  35.65  1:14.09  1:53.81    2:30.65   
Johan Carlsson  1991  Borlänge Simsällskap  33.59  1:11.06  1:50.34    2:30.75   
Tim Fahlborg  1991  Gränges Simsällskap  34.55  1:12.99  1:55.52    2:37.47   
Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap  36.75  1:18.25  2:00.79    2:38.48   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap  37.77  1:20.82  2:04.89    2:41.56   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  36.26  1:17.58  2:01.47    2:41.72   
Tommy Eriksson  1991  Gränges Simsällskap  35.60  1:16.54  2:02.66    2:48.75   
10  Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  46.68  1:26.30  2:08.16    2:49.28   
                   
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  32.11  1:08.28  1:46.14    2:22.47   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap  36.54  1:18.66  2:03.46    2:45.35   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap  39.09  1:23.56  2:08.03    2:52.02   
Robert Gustavsson  1993  Söderhamns Simsällskap  39.90  1:25.38  2:16.53    2:55.79   
Niclas Hvalgren  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.23  1:30.35  2:21.23    3:09.96   
                   
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Monica Alfredsson  1986  Norrtälje Simklubb  30.33        1:02.69   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  30.37        1:03.12   
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  31.00        1:03.63   
Tove Trelsmo  1988  Karlstads Simsällskap  31.40        1:04.49   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.50        1:05.00   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap  32.30        1:05.81   
Kim Kessler  1987  Karlstads Simsällskap  32.04        1:05.92   
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  31.50        1:06.08   
Tina Lindberg  1988  Norrtälje Simklubb  31.78        1:07.58   
10  Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  32.44        1:08.24   
11  Sanna Ibstedt  1988  Västerås Simsällskap  32.93        1:10.14   
12  Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  33.89        1:10.77   
13  Elin Orvestedt  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.97        1:10.80   
                   
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  28.98        1:00.19   
Frida Wigren  1990  Söderhamns Simsällskap  30.18        1:02.89   
Sofia Husu  1990  Harnäs Skutskär Simsällskap  30.85        1:03.17   
Kajsa Wahlstedt  1990  Karlstads Simsällskap  31.31        1:04.54   
Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap  32.75        1:07.19   
Klara Eriksson  1990  Borlänge Simsällskap  32.58        1:08.17   
Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  32.82        1:08.71   
Sofie Forsberg  1990  Sim 77 Hofors  33.03        1:08.92   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  33.22        1:09.55   
10  Ellinor Sääf  1989  Simklubben Ena  34.52        1:11.38   
11  Aida Gaied  1989  Ludvika Simsällskap  34.06        1:11.72   
12  Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap  33.77        1:14.68   
13  Caroline Staf  1990  Norrtälje Simklubb  35.72        1:16.16   
14  Sofie Orvestedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.14        1:22.65   
                   
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Stina Linderholm  1991  Borlänge Simsällskap  31.05        1:05.28   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  31.62        1:05.39   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  31.88        1:05.59   
Fredrika Sundblom  1992  Avesta Simsällskap  32.14        1:06.42   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  32.53        1:06.78   
Johanna Radesten  1991  Falu Simsällskap  32.96        1:07.15   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  32.42        1:07.54   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap  32.58        1:07.57   
Rebecca Lindholm  1992  Fagersta Simklubb  32.93        1:07.64   
10  Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap  32.64        1:07.70   
11  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  32.29        1:07.83   
12  Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  32.76        1:08.09   
13  Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  33.24        1:09.22   
14  Maria Hedwall  1991  Karlstads Simsällskap  33.48        1:09.58   
15  Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  33.18        1:10.02   
16  Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap  33.28        1:11.08   
17  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  34.77        1:12.03   
18  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  35.22        1:12.21   
19  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  34.66        1:12.69   
20  Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap  33.53        1:13.03   
21  Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  34.96        1:13.04   
22  Natalie Jonsson  1992  Söderhamns Simsällskap  36.39        1:13.83   
23  Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap  35.91        1:13.93   
24  Amanda Hedin  1991  Hedemora Simsällskap  35.99        1:14.66   
25  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  35.68        1:14.68   
26  Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena  36.78        1:15.36   
27  Emelie Orvestedt  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.57        1:15.61   
28  Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  36.52        1:15.85   
29  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.49        1:19.06   
30  Alice Viklund  1991  Hedemora Simsällskap  38.89        1:20.95   
31  Una Dimac  1991  Hedemora Simsällskap  39.59        1:20.99   
32  Ellinor Bäckström  1991  Simklubben Ena  39.56        1:21.39   
33  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.28        1:24.37   
34  Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap  40.41        1:26.43   
                   
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  31.84        1:06.19   
Minica Kraft  1993  Bollnäs Simsällskap  35.04        1:12.08   
Anna Flyman  1994  Söderhamns Simsällskap  36.20        1:13.67   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena  36.86        1:15.13   
Sara Paulsson  1993  Falu Simsällskap  36.34        1:15.50   
Rebecka Kaufman  1993  Borlänge Simsällskap  36.82        1:15.54   
Anna Hansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.38        1:16.29   
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  37.16        1:17.40   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap  38.69        1:20.03   
10  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  38.88        1:20.24   
11  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap  42.06        1:21.42   
12  Aline Granström  1993  Sala Simsällskap  39.77        1:22.54   
13  Amanda Corell  1993  Simklubben Ena  41.62        1:23.82   
14  Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.15        1:24.20   
                   
 
Gren 17, 4X100m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          6:15.30   
  Andreas Pettersson  1991    42.15  1:28.69      1:28.69   
  Joakim Orvestedt  1992    53.64  1:56.77      3:25.46   
  Joakim Hvalgren  1993    37.15  1:22.70      4:48.16   
  Niclas Hvalgren  1995    41.56  1:27.14      6:15.30   
                   
                   
 
Gren 18, 4X100m Medley Flickor14&Y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Fagersta SK Flickor  Fagersta Simklubb          4:58.64   
  Rebecca Lindholm  1992    36.94  1:15.75      1:15.75   
  Hanna Jasinski  1992    39.66  1:24.30      2:40.05   
  Ulrika Nguyen  1992    33.87  1:12.98      3:53.03   
  Lisette Karlsson  1991    31.23  1:05.61      4:58.64   
                   
Bollnäs SS Lag 1  Bollnäs Simsällskap          5:15.52   
  Maja Magnusson  1992    38.56  1:19.25      1:19.25   
  Jessica Hansson  1991    42.57  1:31.98      2:51.23   
  Sara Ghaffari  1992    34.44  1:16.81      4:08.04   
  Matilda Åhlström  1991    31.98  1:07.48      5:15.52   
                   
Falu Simsällskap Lag 1  1992  Falu Simsällskap          5:47.28   
  Johanna Radesten  1991    36.96  1:15.82      1:15.82   
  Sara Gommel  1993    48.90  1:42.79      2:58.61   
  Ebba Kihlberg  1992    39.95  1:28.91      4:27.52   
  Sara Paulsson  1993    38.10  1:19.76      5:47.28   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          6:32.42   
  Sigrid Tröjbom  1991    50.72  1:36.56      1:36.56   
  Emelie Orvestedt  1991    45.70  1:43.41      3:19.97   
  Anna Hansson  1993    47.63  1:45.72      5:05.69   
  Kajsa Åsberg  1993    41.61  1:26.73      6:32.42   
                   
Borlänge SS Damer Lag4  1992  Borlänge Simsällskap          6:33.64   
  Rebecka Kaufman  1993    46.09  1:33.71      1:33.71   
  Ellen Lindefelt  1994    53.95  1:54.34      3:28.05   
  Nanny Gillström  1993    49.35  1:49.12      5:17.17   
  Lisa Ekström  1993    36.60  1:16.47      6:33.64   
                   
Borlänge SS Damer Lag3  1991  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
                   
 
Gren 19, 4X100m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Borlänge SS Herrar Lag1  1988  Borlänge Simsällskap          4:12.60   
  Staffan Gabrielsson  1989    34.73  1:10.91      1:10.91   
  Nisse Anttila  1987    30.68  1:07.73      2:18.64   
  Gabriel Frölin  1974    26.85  59.87      3:18.51   
  Erik Zidén  1986    25.93  54.09      4:12.60   
                   
Ludvika SS Lag 1 Herr  Ludvika Simsällskap          4:22.16   
  Robin Johansson  1990    32.38  1:06.13      1:06.13   
  Daniel Johansson  1988    34.03  1:13.41      2:19.54   
  Andreas Blidberg  1987    29.29  1:04.08      3:23.62   
  Anton Sandström  1988    27.72  58.54      4:22.16   
                   
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap          4:23.52   
  Anders Melin  1988    31.67  1:05.39      1:05.39   
  Simon Vestin  1992    35.25  1:16.99      2:22.38   
  Marcus Åberg  1988    29.95  1:04.68      3:27.06   
  Gustav Melin  1986    26.65  56.46      4:23.52   
                   
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          4:36.43   
  Erik Smiding  1988    34.35  1:11.28      1:11.28   
  Johan Dahlgren  1986    31.44  1:10.13      2:21.41   
  David Svensson  1987    31.61  1:08.92      3:30.33   
  Johan Lundén  1989    30.60  1:06.10      4:36.43   
                   
Borlänge SS Herrar Lag3  1991  Borlänge Simsällskap          5:10.68   
  Olle Eriksson  1989    35.91  1:15.30      1:15.30   
  David Hällman  1992    39.25  1:25.19      2:40.49   
  Karl Zidén  1990    34.87  1:20.78      4:01.27   
  Johan Carlsson  1991    32.48  1:09.41      5:10.68   
                   
                   
 
Gren 20, 4X100m Medley Flickor15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m      Tid  Status 










 
Lag 1 Damer Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          4:53.10   
  Sofia Husu  1990    37.96  1:17.46      1:17.46   
  Josefin Åsberg  1988    35.49  1:16.53      2:33.99   
  Nicole Stedt  1989    32.27  1:09.28      3:43.27   
  Elin Orvestedt  1988    32.66  1:09.83      4:53.10   
                   
Borlänge SS Damer Lag1  1988  Borlänge Simsällskap          5:00.46   
  Lina Anttila  1987    36.98  1:16.40      1:16.40   
  Matilda Leidefeldt  1990    39.49  1:25.47      2:41.87   
  Sandra Hedblom  1990    32.98  1:10.93      3:52.80   
  Ida Gustavsson  1990    32.07  1:07.66      5:00.46   
                   
Karlstads SS Damer Lag 1  Karlstads Simsällskap          5:08.46   
  Sofie Olsson  1991    39.92  1:23.30      1:23.30   
  Kajsa Wahlstedt  1990    39.29  1:23.04      2:46.34   
  Maria Hedwall  1991    35.42  1:17.07      4:03.41   
  Tove Trelsmo  1988    31.35  1:05.05      5:08.46   
                   
Hedemora SS Lag 1  1987  Hedemora Simsällskap          5:15.21   
  Una Dimac  1991    46.45  1:34.73      1:34.73   
  Jennie Johansson  1988    35.01  1:15.20      2:49.93   
  Maria Groth  1988    33.36  1:12.41      4:02.34   
  Amanda Hedin  1991    33.48  1:12.87      5:15.21   
                   
SK Ena Lag 2 Dam  Simklubben Ena          5:39.28   
  Ellinor Bäckström  1991    45.58  1:31.10      1:31.10   
  Helena Kumblad  1987    35.95  1:18.93      2:50.03   
  Alexandra Hedengren  1991    44.49  1:38.06      4:28.09   
  Ellinor Sääf  1989    32.98  1:11.19      5:39.28   
                   
                   
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Erik Zidén  1986  Borlänge Simsällskap  26.92        55.45   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  27.34        55.61   
Lars-Erik Smedberg  1984  Ludvika Simsällskap  26.44        56.58   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  26.70        56.66   
Gustav Melin  1986  Karlstads Simsällskap  27.58        57.47   
Johan Dahlgren  1986  Harnäs Skutskär Simsällskap  27.46        57.64   
Anders Melin  1988  Karlstads Simsällskap  28.05        57.82   
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap  28.03        58.39   
Anton Sandström  1988  Ludvika Simsällskap  27.60        58.46   
10  Christian Ellefors  1988  Västerås Simsällskap  28.39        58.75   
11  Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap  28.49        59.18   
12  Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  29.19        1:00.11   
13  Daniel Johansson  1988  Ludvika Simsällskap  28.55        1:00.19   
13  Fredrik Ingmarsson  1988  Karlstads Simsällskap  29.01        1:00.19   
15  Hampus Skystedt  1987  Karlstads Simsällskap  28.73        1:00.64   
16  Erik Smiding  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap  29.15        1:00.95   
17  Adam Östblom  1985  Falu Simsällskap  28.84        1:02.41   
18  Christoffer Åberg  1988  Karlstads Simsällskap  30.07        1:03.06   
19  Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  29.99        1:03.91   
20  Daniel Kahlin  1988  Karlstads Simsällskap  31.37        1:04.89   
21  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  31.72        1:08.56   
                   
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  27.27        56.85   
Max Sidenstjärna  1989  Falu Simsällskap  28.31        59.15   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  28.54        59.82   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  28.45        1:01.46   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  29.28        1:01.50   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  30.22        1:03.36   
Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  30.67        1:03.72   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  30.83        1:04.41   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  31.03        1:05.69   
10  Johan Lundén  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.00        1:05.93   
11  Anders Schröder  1990  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.10        1:08.99   
                   
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Viktor Andersson  1991  Karlstads Simsällskap  28.85        58.95   
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  30.01        1:02.11   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  32.43        1:07.59   
Johan Carlsson  1991  Borlänge Simsällskap  31.62        1:08.52   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap  33.30        1:08.73   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  33.08        1:08.74   
Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap  34.01        1:09.93   
Tim Fahlborg  1991  Gränges Simsällskap  33.69        1:10.47   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.27        1:13.43   
10  Tommy Eriksson  1991  Gränges Simsällskap  35.54        1:14.00   
11  Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  36.79        1:14.44   
12  Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  43.16        1:34.33   
                   
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.01        1:04.73   
Niclas Hvalgren  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.05        1:19.76   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap  41.81        1:33.73   
                   
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  31.17  1:05.10  1:40.51    2:14.62   
Monica Alfredsson  1986  Norrtälje Simklubb  30.97  1:04.77  1:39.97    2:14.84   
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  31.63  1:06.37  1:42.55    2:18.41   
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  31.91  1:07.43  1:44.15    2:19.51   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  32.86  1:09.31  1:46.21    2:21.01   
Tove Trelsmo  1988  Karlstads Simsällskap  32.63  1:08.09  1:45.09    2:21.11   
Kim Kessler  1987  Karlstads Simsällskap  32.76  1:08.65  1:45.69    2:21.79   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.09  1:09.24  1:46.25    2:22.82   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap  33.03  1:08.67  1:46.04    2:23.55   
10  Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  33.76  1:12.09  1:50.22    2:26.91   
11  Sanna Ibstedt  1988  Västerås Simsällskap  33.73  1:11.39  1:50.25    2:28.66   
12  Elin Orvestedt  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.56  1:14.03  1:55.22    2:34.05   
                   
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  30.95  1:03.97  1:37.50    2:10.68   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap  31.73  1:06.45  1:42.72    2:18.97   
Sofia Husu  1990  Harnäs Skutskär Simsällskap  31.75  1:06.83  1:44.41    2:21.16   
Kajsa Wahlstedt  1990  Karlstads Simsällskap  32.60  1:08.66  1:46.08    2:23.20   
Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  33.97  1:11.25  1:50.58    2:30.25   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  35.61  1:14.82  1:55.31    2:34.75   
Ellinor Sääf  1989  Simklubben Ena  35.19  1:13.94  1:54.62    2:35.14   
Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap  34.21  1:13.73  1:55.01    2:35.19   
Klara Eriksson  1990  Borlänge Simsällskap  34.60  1:13.94  1:55.85    2:36.27   
10  Sofie Orvestedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.94  1:28.01  2:15.60    2:59.82   
                   
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  33.07  1:08.90  1:44.41    2:20.40   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  32.42  1:07.09  1:44.15    2:20.48   
Johanna Radesten  1991  Falu Simsällskap  33.27  1:09.57  1:46.45    2:22.24   
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap  32.97  1:09.16  1:46.40    2:22.29   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  32.43  1:08.57  1:46.23    2:22.92   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  33.31  1:10.16  1:47.78    2:24.12   
Maria Hedwall  1991  Karlstads Simsällskap  33.84  1:12.33  1:49.79    2:25.08   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  33.63  1:10.52  1:48.64    2:26.12   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap  33.18  1:10.45  1:50.14    2:27.46   
10  Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  33.21  1:10.64  1:49.56    2:27.51   
11  Rebecca Lindholm  1992  Fagersta Simklubb  34.28  1:12.12  1:51.17    2:27.81   
12  Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  33.34  1:11.01  1:50.59    2:30.20   
13  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  34.34  1:12.80  1:52.39    2:31.08   
14  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  34.91  1:12.67  1:52.95    2:31.84   
15  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  35.49  1:14.79  1:54.87    2:33.39   
16  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  34.65  1:13.79  1:56.06    2:37.26   
17  Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap  37.46  1:19.70  2:01.41    2:40.21   
18  Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena  37.26  1:18.81  2:02.12    2:42.57   
19  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  37.08  1:20.21  2:05.71    2:44.85   
20  Amanda Hedin  1991  Hedemora Simsällskap  37.94  1:23.41  2:07.99    2:48.49   
21  Ellinor Bäckström  1991  Simklubben Ena  38.52  1:22.92  2:08.70    2:53.11   
22  Alice Viklund  1991  Hedemora Simsällskap  40.26  1:25.65  2:11.38    2:53.74   
23  Una Dimac  1991  Hedemora Simsällskap  39.34  1:38.72  2:28.72    2:54.90   
24  Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap  40.19  1:27.14  2:16.10    3:02.17   
25  Sandra Bergendahl  1991  Hedemora Simsällskap  41.40  1:27.85  2:16.64    3:03.90   
26  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  41.75  1:30.83  2:21.25    3:07.52   
                   
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  32.74  1:09.46  1:47.41    2:22.72   
Minica Kraft  1993  Bollnäs Simsällskap  35.95  1:17.49  2:00.87    2:39.90   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena  38.23  1:19.95  2:02.27    2:40.07   
Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  38.30  1:21.13  2:03.27    2:42.87   
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  35.45  1:18.73  2:03.82    2:44.93   
Rebecka Kaufman  1993  Borlänge Simsällskap  37.21  1:19.95  2:02.94    2:45.11   
Sara Paulsson  1993  Falu Simsällskap  36.88  1:18.77  2:03.76    2:47.38   
Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  39.25  1:22.70  2:07.39    2:48.14   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap  38.51  1:21.40  2:05.77    2:48.92   
10  Anna Hansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.08  1:22.92  2:08.91    2:52.08   
11  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap  41.61  1:25.80  2:11.78    2:54.70   
12  Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.42  1:26.16  2:12.49    2:55.14   
13  Amanda Corell  1993  Simklubben Ena  41.43  1:27.72  2:15.40    3:00.64   
14  Amanda Sjökvist  1993  Hedemora Simsällskap  42.86  1:31.25  2:20.76    3:08.85   
                   
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  29.57  1:06.40  1:48.13    2:18.26   
Marcus Åberg  1988  Karlstads Simsällskap  30.56  1:07.02  1:46.98    2:19.04   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  31.85  1:08.76  1:51.71    2:25.13   
Rikard Sjöstrand  1987  Falu Simsällskap  31.90  1:09.31  1:52.96    2:26.99   
                   
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  30.61  1:09.96  1:49.17    2:25.06   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  32.89  1:12.78  2:01.54    2:37.55   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  35.17  1:14.69  2:04.05    2:39.47   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  35.56  1:19.28  2:08.84    2:44.98   
                   
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  34.56  1:17.87  2:04.71    2:38.34   
Johan Carlsson  1991  Borlänge Simsällskap  38.27  1:29.13  2:22.06    3:01.64   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap  40.95  1:32.90  2:22.38    3:02.78   
                   
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  35.28  1:18.09  2:07.00    2:47.13   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap  38.06  1:24.42  2:17.37    3:00.34   
Niclas Hvalgren  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.31  1:37.22  2:42.67    3:27.57   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap  54.30  1:53.43  2:56.04    3:49.51   
                   
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  1:13.27  2:42.14  4:16.98    5:29.25   
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  1:19.21  2:55.04  4:31.86    5:52.69   
                   
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  1:13.52  2:42.63  4:17.00    5:33.91   
Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap  1:23.64  2:54.82  4:41.34    5:55.86   
                   
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  1:24.47  2:52.75  4:24.99    5:38.73   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  1:19.67  2:47.96  4:30.01    5:48.36   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  1:23.67  2:54.20  4:34.23    5:49.32   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap  1:23.71  2:57.63  4:35.06    5:56.46   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  1:26.09  3:01.06  4:37.88    5:58.10   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  1:39.58  3:07.09  4:49.78    6:08.51   
Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Aline Granström  1993  Sala Simsällskap  1:48.82  3:38.39  5:28.75    7:03.09   
                   
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Anders Melin  1988  Karlstads Simsällskap  30.78        1:04.19   
Jonas Grundström  1987  Fagersta Simklubb  32.31        1:06.07   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb  33.23        1:07.23   
Rikard Sjöstrand  1987  Falu Simsällskap  32.77        1:07.24   
Lars-Erik Smedberg  1984  Ludvika Simsällskap  33.75        1:09.32   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  34.90        1:09.88   
Christian Ellefors  1988  Västerås Simsällskap  34.59        1:10.21   
Hampus Skystedt  1987  Karlstads Simsällskap  35.40        1:13.06   
Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  35.99        1:14.74   
10  Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  37.72        1:19.33   
11  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap  38.84        1:19.46   
                   
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Max Sidenstjärna  1989  Falu Simsällskap  30.72        1:02.86   
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  32.31        1:06.01   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  34.43        1:10.84   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  35.04        1:11.60   
Olle Eriksson  1989  Borlänge Simsällskap  35.53        1:14.76   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  36.59        1:15.70   
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  36.38        1:15.72   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  39.38        1:20.15   
Johan Lundén  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.68        1:24.30   
10  Anders Schröder  1990  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.80        1:28.51   
                   
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  39.37        1:20.19   
Tommy Eriksson  1991  Gränges Simsällskap  40.17        1:24.83   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap  42.30        1:25.29   
Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap  44.87        1:27.31   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  42.71        1:28.28   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap  44.95        1:32.19   
                   
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  37.00        1:17.10   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap  41.07        1:24.89   
Niclas Hvalgren  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap  47.97        1:39.30   
                   
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  37.12  1:17.00  1:56.74    2:35.91   
Ann-Louise Jakobsson  1988  Fagersta Simklubb  36.34  1:16.48  1:58.50    2:39.16   
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  38.45  1:20.59  2:02.76    2:44.90   
                   
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  38.43  1:20.26  2:02.41    2:43.27   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  39.09  1:20.85  2:03.57    2:45.30   
Aida Gaied  1989  Ludvika Simsällskap  40.38  1:24.55  2:10.22    2:55.28   
                   
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Johanna Radesten  1991  Falu Simsällskap  38.53  1:18.98  1:59.82    2:40.29   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  38.85  1:19.54  2:01.09    2:40.96   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  38.53  1:20.15  2:00.96    2:41.21   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  40.57  1:23.05  2:05.38    2:45.34   
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap  38.90  1:21.52  2:05.27    2:49.43   
Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  39.31  1:23.43  2:09.43    2:51.27   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  39.38  1:22.44  2:06.92    2:51.62   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  40.36  1:25.31  2:09.90    2:52.72   
Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  42.91  1:27.42  2:12.30    2:54.96   
10  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  1:05.80  1:37.42  2:20.24    2:57.94   
11  Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap  43.60  1:30.77  2:18.62    3:05.87   
12  Ellinor Bäckström  1991  Simklubben Ena  45.33  1:54.19  2:24.07    3:10.37   
13  Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap  46.31  1:55.32  2:31.05    3:21.43   
                   
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Aline Granström  1993  Sala Simsällskap  50.27  1:41.79  2:32.54    3:18.95   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap  50.96  1:46.11  2:39.20    3:28.59   
Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 27, 4X50m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          2:19.69   
  Joakim Hvalgren  1993    29.82        29.82   
  Andreas Pettersson  1991    31.82        1:01.64   
  Niclas Hvalgren  1995    36.76        1:38.40   
  Joakim Orvestedt  1992    41.29        2:19.69   
                   
                   
 
Gren 28, 4X50m Frisim Flickor14&Y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Fagersta SK Flickor  Fagersta Simklubb          1:58.87   
  Hanna Jasinski  1992    30.94        30.94   
  Rebecca Lindholm  1992    29.12        1:00.06   
  Ulrika Nguyen  1992    29.80        1:29.86   
  Lisette Karlsson  1991    29.01        1:58.87   
                   
Bollnäs SS Lag 1  Bollnäs Simsällskap          1:59.55   
  Sara Ghaffari  1992    29.86        29.86   
  Minica Kraft  1993    30.64        1:00.50   
  Maja Magnusson  1992    29.85        1:30.35   
  Matilda Åhlström  1991    29.20        1:59.55   
                   
Ludvika SS Lag 2 Dam  Ludvika Simsällskap          2:05.34   
  Emma Landén  1992    33.29        33.29   
  Maja Stengård  1991    30.14        1:03.43   
  Neila Gaied  1992    31.62        1:35.05   
  Josefin Lindkvist  1993    30.29        2:05.34   
                   
Borlänge SS Damer Lag3  1991  Borlänge Simsällskap          2:10.13   
  Lisa Borg  1992    30.93        30.93   
  Andrea Larsson  1992    31.47        1:02.40   
  Rebecka Kaufman  1993    33.52        1:35.92   
  Nanny Gillström  1993    34.21        2:10.13   
                   
Falu Simsällskap Lag 1  1992  Falu Simsällskap          2:13.89   
  Johanna Radesten  1991    30.45        30.45   
  Sara Paulsson  1993    33.37        1:03.82   
  Ebba Kihlberg  1992    33.50        1:37.32   
  Sara Gommel  1993    36.57        2:13.89   
                   
Hedemora SS Lag 1  1991  Hedemora Simsällskap          2:27.45   
  Sandra Bergendahl  1991    40.01        40.01   
  Alice Viklund  1991    36.34        1:16.35   
  Una Dimac  1991    38.58        1:54.93   
  Amanda Hedin  1991    32.52        2:27.45   
                   
                   
 
Gren 29, 4X50m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Borlänge SS Herrar Lag1  1988  Borlänge Simsällskap          1:37.35   
  Erik Zidén  1986    25.21        25.21   
  Petri Tuovila  1981    23.88        49.09   
  Gabriel Frölin  1974    23.79        1:12.88   
  Nisse Anttila  1987    24.47        1:37.35   
                   
Ludvika SS Lag 1 Herr  Ludvika Simsällskap          1:44.04   
  Lars-Erik Smedberg  1984    25.46        25.46   
  Anton Sandström  1988    26.20        51.66   
  Robin Johansson  1990    25.77        1:17.43   
  Andreas Blidberg  1987    26.61        1:44.04   
                   
Falu Simsällskap  1964  Falu Simsällskap          1:44.92   
  Max Sidenstjärna  1989    26.44        26.44   
  Rikard Sjöstrand  1987    26.54        52.98   
  Fredrik Hermansson  1979    25.15        1:18.13   
  Adam Östblom  1985    26.79        1:44.92   
                   
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap          1:45.92   
  Marcus Åberg  1988    27.31        27.31   
  Hampus Skystedt  1987    26.81        54.12   
  Anders Melin  1988    26.16        1:20.28   
  Gustav Melin  1986    25.64        1:45.92   
                   
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:48.36   
  David Svensson  1987    26.18        26.18   
  Erik Smiding  1988    27.21        53.39   
  Johan Dahlgren  1986    26.12        1:19.51   
  Johan Lundén  1989    28.85        1:48.36   
                   
Borlänge SS Herrar Lag3  1991  Borlänge Simsällskap          1:51.56   
  Staffan Gabrielsson  1989    27.22        27.22   
  Olle Eriksson  1989    28.15        55.37   
  Karl Zidén  1990    28.12        1:23.49   
  David Hällman  1992    28.07        1:51.56   
                   
                   
 
Gren 30, 4X50m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lag 1 Damer Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          1:58.54   
  Sofia Husu  1990    29.95        29.95   
  Nicole Stedt  1989    29.01        58.96   
  Josefin Åsberg  1988    29.24        1:28.20   
  Elin Orvestedt  1988    30.34        1:58.54   
                   
Borlänge SS Damer Lag1  1988  Borlänge Simsällskap          1:59.78   
  Lina Anttila  1987    29.49        29.49   
  Klara Eriksson  1990    29.84        59.33   
  Ida Gustavsson  1990    30.22        1:29.55   
  Cecilia Tunestam  1989    30.23        1:59.78   
                   
Karlstads SS Damer Lag 1  Karlstads Simsällskap          2:02.04   
  Kajsa Wahlstedt  1990    30.18        30.18   
  Sofie Olsson  1991    31.78        1:01.96   
  Tove Trelsmo  1988    29.86        1:31.82   
  Kim Kessler  1987    30.22        2:02.04   
                   
SK Ena Lag 2 Dam  Simklubben Ena          2:07.06   
  Helena Kumblad  1987    29.70        29.70   
  Ellinor Sääf  1989    31.88        1:01.58   
  Julia Pedersen  1993    32.34        1:33.92   
  Alexandra Hedengren  1991    33.14        2:07.06   
                   
Borlänge SS Damer Lag2  1989  Borlänge Simsällskap          2:10.93   
  Matilda Leidefeldt  1990    31.84        31.84   
  Sandra Hedblom  1990    31.01        1:02.85   
  Lisa Ekström  1993    34.76        1:37.61   
  Belinda Löfstrand  1991    33.32        2:10.93   
                   
                   
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m  800m     
        900m  1000m  1100m  1200m     
        1300m  1400m         










 
Marcus Åberg  1988  Karlstads Simsällskap  1:03.41  2:12.99  3:22.87  4:33.43  17:37.63   
        5:44.23  6:55.26  8:07.05  9:18.85     
        10:29.83  11:41.72  12:53.60  14:05.68     
        15:16.43  16:27.93         
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  1:03.23  2:14.56  3:27.91  4:42.79  17:47.40   
        5:54.80  7:08.21  8:21.67  9:33.19     
        10:44.13  11:56.24  13:06.78  14:17.59     
        15:28.95  16:40.03         
Fredrik Ingmarsson  1988  Karlstads Simsällskap  1:06.15  2:16.60  3:27.50  4:38.67  17:47.54   
        5:49.62  7:00.50  8:12.31  9:24.33     
        10:36.32  11:48.86  13:00.95  14:13.09     
        15:24.73  16:36.82         
Erik Zidén  1986  Borlänge Simsällskap  1:05.94  2:18.17  3:30.99  4:45.22  18:17.45   
        5:59.62  7:12.17  8:25.89  9:39.68     
        10:53.39  12:08.30  13:23.61  14:39.42     
        15:54.67  17:06.58         
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:06.75  2:19.29  3:31.89  4:45.89  18:24.07   
        6:00.03  7:14.34  8:28.67  9:42.46     
        10:57.17  12:11.68  13:27.24  14:41.96     
        15:56.57  17:11.90         
Christoffer Åberg  1988  Karlstads Simsällskap  1:08.35  2:22.21  3:36.96  4:53.28  19:02.11   
        6:09.06  7:25.52  8:42.46  9:59.41     
        11:15.64  12:33.71  13:51.67  15:09.70     
        16:27.49  17:45.09         
                   
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m  800m     
        900m  1000m  1100m  1200m     
        1300m  1400m         










 
Robin Johansson  1990  Ludvika Simsällskap  1:07.50  2:18.83  3:30.12  4:42.18  17:59.24   
        5:54.98  7:07.61  8:19.99  9:33.19     
        10:46.30  11:59.67  13:12.18  14:24.32     
        15:36.79  16:48.89         
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap  1:09.19  2:24.93  3:41.72  4:59.72  19:14.18   
        6:56.71  8:13.74  9:30.34  10:47.00     
        12:04.48  13:22.89  14:40.30  16:06.74     
        17:18.01  18:36.68         
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  1:08.50  2:23.53  3:39.29  4:57.94  19:14.69   
        6:17.70  7:38.05  8:56.69  10:11.34     
        11:31.84  12:49.47  14:06.48  15:26.19     
        16:44.86  18:01.86         
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  1:11.21  2:27.41  3:44.41  5:02.70  19:31.15   
        6:21.15  7:40.74  9:00.07  10:18.63     
        11:38.00  12:57.24  14:16.58  15:35.74     
        16:55.44  18:14.07         
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  1:12.73  2:31.14  3:49.31  5:08.71  19:34.70   
        6:27.67  7:46.62  9:05.34  10:24.47     
        11:44.17  13:01.52  14:20.33  15:39.26     
        16:59.10  18:17.96         
Erik Rylén  1990  Simklubben Ena  1:14.02  2:34.46  3:56.57  5:16.50  20:16.66   
        6:38.47  7:59.20  9:21.63  10:43.95     
        12:06.13  13:28.58  14:51.79  16:13.79     
        17:35.83  18:57.91         
Johan Lundén  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  1:14.86  2:38.29  4:01.41  5:25.91  21:01.97   
        6:52.26  8:16.86  9:43.28  11:05.68     
        12:32.83  14:00.00  15:23.06  16:49.91     
        18:15.67  19:40.28         
                   
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m  800m     
        900m  1000m  1100m  1200m     
        1300m  1400m         










 
Viktor Andersson  1991  Karlstads Simsällskap  1:07.14  2:19.75  3:33.47  4:47.27  18:12.87   
        6:00.81  7:29.46  8:28.12  9:41.21     
        10:54.95  12:09.08  13:22.57  14:36.25     
        15:49.41  17:02.73         
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  1:09.11  2:24.97  3:39.57  4:56.30  18:56.84   
        6:15.63  7:31.91  8:49.73  10:05.74     
        11:23.65  12:40.71  13:57.69  15:13.66     
        16:31.58  17:46.91         
                   
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
        500m  600m  700m  800m     
        900m  1000m  1100m  1200m     
        1300m  1400m         










 
Mattias Johansson  1993  Bollnäs Simsällskap  1:34.22  3:19.91  5:07.63  6:55.17  26:39.03   
        8:42.32  10:29.90  12:18.15  14:05.92     
        15:54.91  17:43.84  19:32.01  21:19.72     
        23:12.55  24:54.16         
                   
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  1:07.14  2:19.54  3:31.51    4:42.90   
Monica Alfredsson  1986  Norrtälje Simklubb  1:06.57  2:18.61  3:31.86    4:45.00   
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  1:09.06  2:23.18  3:38.27    4:51.67   
Tove Trelsmo  1988  Karlstads Simsällskap  1:10.27  2:27.64  3:45.90    5:04.62   
                   
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap  1:10.32  2:25.84  3:40.88    4:55.51   
Ellinor Sääf  1989  Simklubben Ena  1:15.35  2:37.55  4:01.07    5:21.78   
Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap  1:19.56  2:42.39  4:06.71    5:30.65   
                   
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  1:09.01  2:23.07  3:38.36    4:52.51   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  1:11.17  2:26.36  3:42.07    4:56.43   
Maria Hedwall  1991  Karlstads Simsällskap  1:12.99  2:30.21  3:46.41    4:59.49   
Johanna Radesten  1991  Falu Simsällskap  1:11.95  2:28.44  3:45.04    5:00.31   
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap  1:10.51  2:27.53  3:45.87    5:01.30   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  1:13.33  2:32.02  3:51.61    5:10.83   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  1:14.82  2:34.89  3:57.64    5:20.59   
Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  1:15.38  2:36.72  3:59.14    5:25.68   
Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  1:18.49  2:44.33  4:10.33    5:32.57   
10  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  1:19.21  2:45.89  4:13.87    5:35.06   
11  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  1:22.26  2:52.26  4:24.15    5:52.52   
12  Una Dimac  1991  Hedemora Simsällskap  1:26.08  3:00.94  4:35.61    6:09.10   
                   
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  100m  200m  300m    Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  1:13.13  2:31.76  3:48.84    5:03.35   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap  1:22.80  2:52.86  4:25.47    5:58.31   
Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  1:26.35  3:00.77  4:35.09    6:02.63   
Aline Granström  1993  Sala Simsällskap  1:27.95  3:02.95  4:35.99    6:02.92   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap  1:34.26  3:13.89  4:51.60    6:20.20   
                   
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Andreas Blidberg  1987  Ludvika Simsällskap  32.31  1:08.62  1:46.23    2:25.71   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap  29.58  1:06.80  1:50.54    2:33.71   
Patrik Widén  1988  Simklubben Ena  33.31  1:14.25  1:59.76    2:44.83   
Daniel Kahlin  1988  Karlstads Simsällskap  35.26  1:17.52  2:03.55    2:51.71   
                   
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  31.73  1:10.70  1:53.88    2:39.27   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb  37.96  1:22.13  2:07.67    2:50.41   
Staffan Gabrielsson  1989  Borlänge Simsällskap  36.34  1:22.42  2:12.18    2:55.28   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  37.55  1:24.51  2:14.02    3:01.07   
                   
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap  38.90  1:31.51  2:28.47    3:25.21   
                   
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Maria Groth  1988  Hedemora Simsällskap  33.60        1:12.30   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap  34.60        1:14.79   
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  35.70        1:16.07   
Elin Orvestedt  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap  38.34        1:26.82   
                   
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  30.17        1:04.69   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap  33.38        1:10.97   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.42        1:11.80   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap  35.09        1:14.71   
Ida Gustavsson  1990  Borlänge Simsällskap  33.60        1:15.09   
Sofia Husu  1990  Harnäs Skutskär Simsällskap  34.23        1:15.15   
Aida Gaied  1989  Ludvika Simsällskap  36.78        1:21.55   
Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap  39.40        1:28.81   
Sofie Orvestedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.04        1:43.45   
                   
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap  34.03        1:12.19   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  34.05        1:12.46   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  35.82        1:15.89   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  35.77        1:19.58   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap  36.91        1:20.66   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  37.08        1:21.11   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap  36.44        1:21.46   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap  38.44        1:25.03   
Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  41.56        1:29.40   
10  Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  40.71        1:30.29   
11  Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap  42.29        1:30.97   
12  Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena  42.81        1:31.70   
13  Amanda Hedin  1991  Hedemora Simsällskap  46.67        1:33.78   
14  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  43.25        1:34.85   
15  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  48.74        1:47.54   
16  Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap  49.95        1:53.31   
                   
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap  38.42        1:19.93   
Minica Kraft  1993  Bollnäs Simsällskap  39.32        1:26.60   
Anna Hansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  44.08        1:36.32   
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  42.69        1:37.28   
Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  45.99        1:39.37   
                   
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Johan Dahlgren  1986  Harnäs Skutskär Simsällskap  33.36  1:11.87  1:52.90    2:35.18   
Anton Sandström  1988  Ludvika Simsällskap  36.54  1:18.64  2:02.69    2:44.93   
Daniel Johansson  1988  Ludvika Simsällskap  39.10  1:23.83  2:09.35    2:51.23   
Christian Ellefors  1988  Västerås Simsällskap  40.20  1:25.03  2:10.50    2:55.67   
                   
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap  32.96  1:11.07  1:51.21    2:31.56   
Karl Zidén  1990  Borlänge Simsällskap  42.28  1:31.54  2:20.88    3:08.88   
Anders Schröder  1990  Harnäs Skutskär Simsällskap  45.48  1:37.90  2:32.33    3:25.79   
                   
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
David Hällman  1992  Borlänge Simsällskap  41.44  1:30.70  2:19.85    3:05.93   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap  43.23  1:31.92  2:20.31    3:07.11   
Daniel Lindén  1992  Bollnäs Simsällskap  43.14  1:32.30  2:23.92    3:13.21   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap  42.69  1:33.14  2:25.60    3:13.91   
Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.67  1:55.79  2:58.54    3:59.93   
                   
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m  100m  150m    Tid  Status 










 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.80  1:28.55  2:17.49    3:05.87   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap  46.69  1:40.83  2:37.40    3:34.03   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap  51.80  1:52.41  2:55.50    3:56.37   
                   
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Jennie Johansson  1988  Hedemora Simsällskap  35.27        1:15.35   
Helena Kumblad  1987  Simklubben Ena  36.19        1:16.30   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap  36.13        1:17.14   
Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors  40.56        1:25.81   
Sanna Ibstedt  1988  Västerås Simsällskap  39.99        1:26.25   
Monica Alfredsson  1986  Norrtälje Simklubb  41.26        1:26.33   
                   
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Emma Ekman  1989  Ludvika Simsällskap  35.97        1:15.49   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap  38.82        1:21.12   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap  38.49        1:22.06   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap  38.40        1:22.18   
Kajsa Wahlstedt  1990  Karlstads Simsällskap  39.11        1:22.95   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap  40.98        1:26.10   
Caroline Staf  1990  Norrtälje Simklubb  43.57        1:33.12   
                   
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb  38.61        1:22.15   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap  39.63        1:23.53   
Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap  42.23        1:28.01   
Lisette Karlsson  1991  Fagersta Simklubb  42.58        1:28.55   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap  42.46        1:28.59   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap  42.04        1:28.66   
Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap  42.30        1:29.46   
Ulrika Nguyen  1992  Fagersta Simklubb  43.09        1:30.93   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap  43.82        1:32.01   
10  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap  43.53        1:33.55   
11  Ellinor Bäckström  1991  Simklubben Ena  44.75        1:35.16   
12  Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap  45.45        1:35.43   
13  Alice Viklund  1991  Hedemora Simsällskap  46.51        1:35.75   
14  Neila Gaied  1992  Ludvika Simsällskap  47.03        1:36.08   
15  Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap  47.21        1:40.43   
16  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap  49.52        1:43.97   
17  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap  53.06        1:50.09   
Sandra Bergendahl  1991  Hedemora Simsällskap          DSQ   
Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap          DNS   
                   
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Minica Kraft  1993  Bollnäs Simsällskap  43.31        1:31.42   
Anna Ersson  1993  Ludvika Simsällskap  45.62        1:33.88   
Amanda Corell  1993  Simklubben Ena  45.09        1:35.11   
Aline Granström  1993  Sala Simsällskap  45.89        1:35.96   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena  49.15        1:41.19   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap  47.99        1:41.19   
Amanda Sjökvist  1993  Hedemora Simsällskap  48.89        1:43.20   
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap  47.55        1:44.04   
Anna Hansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  51.86        1:50.81   
10  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap  53.19        1:51.31   
11  Kajsa Åsberg  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap  52.96        1:51.76   
12  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap  53.54        1:51.98   
Rebecka Kaufman  1993  Borlänge Simsällskap          DSQ   
                   
 
Gren 37, 4X50m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          2:43.51   
  Joakim Hvalgren  1993    37.60        37.60   
  Andreas Pettersson  1991    39.82        1:17.42   
  Niclas Hvalgren  1995    43.35        2:00.77   
  Joakim Orvestedt  1992    42.74        2:43.51   
                   
                   
 
Gren 38, 4X50m Medley Flickor14&Y, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Fagersta SK Flickor  Fagersta Simklubb          2:12.03   
  Rebecca Lindholm  1992    33.71        33.71   
  Hanna Jasinski  1992    37.24        1:10.95   
  Ulrika Nguyen  1992    31.53        1:42.48   
  Lisette Karlsson  1991    29.55        2:12.03   
                   
Ludvika SS Lag 2 Dam  Ludvika Simsällskap          2:22.90   
  Carolina Legneroth  1992    37.54        37.54   
  Emma Landén  1992    40.95        1:18.49   
  Maja Stengård  1991    34.53        1:53.02   
  Josefin Lindkvist  1993    29.88        2:22.90   
                   
Bollnäs SS Lag 1  Bollnäs Simsällskap          2:23.03   
  Maja Magnusson  1992    36.98        36.98   
  Lisa Svensson  1992    41.56        1:18.54   
  Sara Ghaffari  1992    34.62        1:53.16   
  Matilda Åhlström  1991    29.87        2:23.03   
                   
Falu Simsällskap Lag 1  1992  Falu Simsällskap          2:27.68   
  Sara Paulsson  1993    39.82        39.82   
  Ebba Kihlberg  1992    39.29        1:19.11   
  Johanna Radesten  1991    32.73        1:51.84   
  Sara Gommel  1993    35.84        2:27.68   
                   
Borlänge SS Damer Lag3  1991  Borlänge Simsällskap          2:36.44   
  Rebecka Kaufman  1993    42.97        42.97   
  Lisa Borg  1992    43.31        1:26.28   
  Andrea Larsson  1992    35.36        2:01.64   
  Nanny Gillström  1993    34.80        2:36.44   
                   
Hedemora SS Lag 1  1991  Hedemora Simsällskap          2:47.80   
  Una Dimac  1991    45.36        45.36   
  Alice Viklund  1991    44.91        1:30.27   
  Amanda Hedin  1991    37.83        2:08.10   
  Amanda Sjökvist  1993    39.70        2:47.80   
                   
                   
 
Gren 39, 4X50m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Borlänge SS Herrar Lag1  1988  Borlänge Simsällskap          1:54.52   
  Staffan Gabrielsson  1989    32.16        32.16   
  Nisse Anttila  1987    30.88        1:03.04   
  Gabriel Frölin  1974    26.68        1:29.72   
  Erik Zidén  1986    24.80        1:54.52   
                   
Ludvika SS Lag 1 Herr  Ludvika Simsällskap          1:59.15   
  Robin Johansson  1990    31.26        31.26   
  Daniel Johansson  1988    32.35        1:03.61   
  Andreas Blidberg  1987    29.13        1:32.74   
  Anton Sandström  1988    26.41        1:59.15   
                   
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          2:01.69   
  Erik Smiding  1988    32.19        32.19   
  Johan Dahlgren  1986    31.29        1:03.48   
  David Svensson  1987    29.73        1:33.21   
  Johan Lundén  1989    28.48        2:01.69   
                   
Karlstads SS Herrar Lag 1  Karlstads Simsällskap          2:05.78   
  Christoffer Åberg  1988    35.27        35.27   
  Marcus Åberg  1988    34.00        1:09.27   
  Hampus Skystedt  1987    29.87        1:39.14   
  Viktor Andersson  1991    26.64        2:05.78   
                   
Borlänge SS Herrar Lag3  1991  Borlänge Simsällskap          2:26.07   
  Oscar Leidefeldt  1992    43.13        43.13   
  David Hällman  1992    39.32        1:22.45   
  Karl Zidén  1990    33.66        1:56.11   
  Johan Carlsson  1991    29.96        2:26.07   
                   
                   
 
Gren 40, 4X50m Medley Flickor15&Ä, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  50m        Tid  Status 










 
Borlänge SS Damer Lag1  1988  Borlänge Simsällskap          2:11.92   
  Lina Anttila  1987    34.62        34.62   
  Cecilia Tunestam  1989    35.92        1:10.54   
  Sandra Hedblom  1990    32.10        1:42.64   
  Klara Eriksson  1990    29.28        2:11.92   
                   
Lag 1 Damer Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap          2:13.03   
  Sofia Husu  1990    35.78        35.78   
  Josefin Åsberg  1988    35.28        1:11.06   
  Nicole Stedt  1989    30.97        1:42.03   
  Elin Orvestedt  1988    31.00        2:13.03   
                   
Karlstads SS Damer Lag 1  Karlstads Simsällskap          2:22.16   
  Sofie Olsson  1991    39.62        39.62   
  Kajsa Wahlstedt  1990    38.13        1:17.75   
  Maria Hedwall  1991    34.41        1:52.16   
  Tove Trelsmo  1988    30.00        2:22.16   
                   
SK Ena Lag 2 Dam  Simklubben Ena          2:26.06   
  Ellinor Sääf  1989    39.21        39.21   
  Helena Kumblad  1987    34.09        1:13.30   
  Alexandra Hedengren  1991    40.69        1:53.99   
  Julia Pedersen  1993    32.07        2:26.06   
                   
Borlänge SS Damer Lag2  1989  Borlänge Simsällskap          2:26.83   
  Lisa Ekström  1993    42.84        42.84   
  Matilda Leidefeldt  1990    37.79        1:20.63   
  Ida Gustavsson  1990    33.13        1:53.76   
  Belinda Löfstrand  1991    33.07        2:26.83   
                   
                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.13.04 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap