Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet 2006    Utskriftsdatum  10 september 2006   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  20:04   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fredrik Ingmarsson  1988  Karlstads Simsällskap    1:00.96  2:05.47  3:11.79    4:19.35   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:01.35  2:11.14  3:23.12    4:32.59   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    1:02.62  2:12.66  3:24.59    4:34.78   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    1:12.77  2:33.61  3:58.68    5:23.56   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb    1:07.02  2:19.97  3:33.90    4:47.75   
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap    1:11.41  2:30.61  3:51.48    5:11.77   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Johannes Lampela  1992  Karlstads Simsällskap    1:02.82  2:11.72  3:23.18    4:34.24   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    1:11.60  2:28.56  3:46.72    5:04.01   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap    1:11.58  2:30.39  3:50.00    5:06.03   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:15.96  2:36.66  3:57.05    5:14.32   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    1:16.05  2:38.80  4:01.60    5:19.32   
Olle Granath  1993  Söderhamns Simsällskap    1:19.41  2:49.62  4:19.80    5:47.02   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Branko Iljic  1995  Hedemora Simsällskap    1:34.61  3:23.75  5:14.23    7:01.35   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Monica Alfredsson  1986  Norrtälje Simklubb    1:09.81  2:24.18  3:39.94  4:55.68  10:00.23   
          6:12.11  7:28.31  8:44.58       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Maria Hedwall  1991  Karlstads Simsällskap    1:12.11  2:31.32  3:52.01  5:12.85  10:41.24   
          6:35.76  7:57.54  9:22.07       
Sofia Edström  1990  Karlstads Simsällskap    1:16.56  2:37.94  3:59.54  5:21.29  10:48.49   
          6:43.76  8:06.57  9:28.31       
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    1:16.81  2:41.23  4:05.27  5:33.03  11:13.39   
          6:58.84  8:26.31  9:50.78       
Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap    1:23.97  2:58.47  4:35.06  6:11.34  12:37.52   
          7:49.12  9:27.51  11:07.14       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb    1:10.74  2:25.64  3:41.90  4:58.44  10:05.37   
          6:16.50  7:34.18  8:49.69       
Carmen Pocrnja  1992  Sala Simsällskap    1:16.04  2:38.28  4:00.13  5:22.16  10:52.24   
          6:45.32  8:09.52  9:32.83       
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    1:17.53  2:41.73  4:05.75  5:30.65  11:11.87   
          6:56.48  8:22.69  9:49.39       
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    1:19.78  2:45.57  4:13.10  5:41.02  11:34.44   
          7:10.13  8:39.88  10:08.68       
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:22.02  2:48.00  4:13.08  5:36.13  10:59.97   
          6:58.53  8:20.40  9:41.95       
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Åberg  1988  Karlstads Simsällskap    29.48        1:03.41   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.36        1:03.61   
Christoffer Åberg  1988  Karlstads Simsällskap    32.13        1:10.28   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    37.51        1:23.55   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Nedin  1990  Karlstads Simsällskap    33.67        1:13.41   
Mattias Lindgren  1990  Fagersta Simklubb            DNF   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap    30.22        1:05.81   
Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap    33.20        1:11.90   
Johannes Lampela  1992  Karlstads Simsällskap    34.36        1:12.42   
Anton Nilsson  1992  Karlstads Simsällskap    33.69        1:17.62   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    40.71        1:29.14   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    34.45  1:15.27  1:57.94    2:41.10   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    37.52  1:25.03  2:11.57    2:55.91   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:13.36  2:34.52  3:58.23    5:10.87   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    1:11.82  2:29.33  4:02.80    5:15.40   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap    1:28.67  3:00.66  4:44.64    6:01.75   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap    33.16  1:16.78  2:01.74    2:41.80   
Fanny Reuterswärd  1987  Norrtälje Simklubb    34.63  1:20.55  2:08.28    2:51.39   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    36.00  1:20.92  2:06.65    2:41.91   
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap    34.22  1:15.80  2:05.53    2:44.27   
Gabriella Elvin  1991  Norrtälje Simklubb    37.64  1:20.79  2:08.97    2:49.32   
Erika Holmström  1991  Norrtälje Simklubb    36.85  1:25.96  2:15.42    2:58.30   
Viktoria Wååg  1991  Falu Simsällskap    38.17  1:27.17  2:20.23    3:04.03   
Maria Nyström  1990  Norrtälje Simklubb    42.56  1:34.55  2:33.68    3:17.52   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    36.25  1:17.92  2:02.16    2:38.78   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb    38.00  1:20.55  2:07.64    2:43.63   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    38.13  1:21.97  2:11.62    2:48.40   
Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    38.31  1:24.06  2:18.62    2:59.91   
Micaela Nygren-Ring  1992  Norrtälje Simklubb    42.99  1:30.26  2:20.38    3:01.21   
Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap    38.80  1:27.66  2:24.02    3:07.67   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    38.15  1:22.78  2:12.76    2:50.78   
Olivia Hahne  1994  Norrtälje Simklubb    38.14  1:24.49  2:18.89    3:01.51   
Kajsa Lindvall  1994  Norrtälje Simklubb    37.55  1:25.23  2:19.80    3:03.80   
Hanna Orre  1995  Hedemora Simsällskap    41.10  1:30.76  2:28.95    3:13.38   
Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    51.35  1:40.03  2:38.80    3:25.72   
Linnéa Thorsberg  1994  Hedemora Simsällskap    49.07  1:43.98  2:42.50    3:31.30   
                     
 
Gren 7, 4X100m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS P14 Lag 1  1992  Karlstads Simsällskap            3:59.10  0-14 Åldersgrupp Rekord 
  Anton Nilsson  1992      28.75  1:00.59      1:00.59   
  Johan Rebner  1992      29.56  1:01.20      2:01.79   
  Johannes Lampela  1992      28.88  1:00.74      3:02.53   
  Simon Vestin  1992      26.45  56.57      3:59.10   
                     
                     
 
Gren 8, 4X100m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lag 2 Norrtälje SK  1992  Norrtälje Simklubb            4:51.20   
  Emma Karell  1994      33.35  1:08.75      1:08.75   
  Kajsa Lindvall  1994      36.86  1:18.24      2:26.99   
  Micaela Nygren-Ring  1992      35.29  1:14.36      3:41.35   
  Jessica Ahlbom  1992      33.37  1:09.85      4:51.20   
                     
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS Herrar Lag 1  1988  Karlstads Simsällskap            3:58.31   
  Marcus Åberg  1988      28.55  58.50      58.50   
  Filip Nedin  1990      29.00  1:03.03      2:01.53   
  Christoffer Åberg  1988      29.20  1:01.52      3:03.05   
  Fredrik Ingmarsson  1988      26.71  55.26      3:58.31   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1988  Borlänge Simsällskap            4:22.13   
  Nisse Anttila  1987      26.32  55.27      55.27   
  Robert Dagvall  1992      31.88  1:07.29      2:02.56   
  Emil Holgersson  1992      31.48  1:08.70      3:11.26   
  Oscar Leidefeldt  1992      34.17  1:10.87      4:22.13   
                     
                     
 
Gren 10, 4X100m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Damer Lag2  1990  Borlänge Simsällskap            4:35.02   
  Cecilia Tunestam  1989      32.00  1:06.54      1:06.54   
  Andrea Larsson  1992      33.00  1:10.46      2:17.00   
  Matilda Leidefeldt  1990      34.35  1:13.40      3:30.40   
  Lina Anttila  1987      29.55  1:04.62      4:35.02   
                     
Lag 1 Norrtälje SK  1988  Norrtälje Simklubb            4:43.03   
  Erika Holmström  1991      34.32  1:13.36      1:13.36   
  Maria Nyström  1990      35.06  1:15.64      2:29.00   
  Gabriella Elvin  1991      34.58  1:11.75      3:40.75   
  Monica Alfredsson  1986      29.51  1:02.28      4:43.03   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1989  Falu Simsällskap            5:12.73   
  Ebba Kihlberg  1992      32.42  1:07.21      1:07.21   
  Rebecca Johansson  1994      43.10  1:31.82      2:39.03   
  Viktoria Wååg  1991      35.36  1:14.15      3:53.18   
  Sara Gommel  1993      38.28  1:19.55      5:12.73   
                     
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    32.93  1:08.38  1:44.96    2:20.87   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    33.71  1:10.44  1:48.64    2:25.35   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    40.14  1:23.67  2:08.58    2:52.82   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Nedin  1990  Karlstads Simsällskap    35.41  1:13.61  1:53.69    2:33.65   
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap    37.52  1:18.06  1:59.55    2:39.36   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap    1:05.42  1:19.62  2:04.44    2:47.40   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap    34.37  1:11.36  1:48.81    2:25.69   
Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap    36.87  1:18.97  2:01.17    2:42.61   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    41.83  1:26.17  2:11.48    2:55.95   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    35.99        1:14.00   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap    36.19        1:15.07   
Gabriella Elvin  1991  Norrtälje Simklubb    41.20        1:23.89   
Viktoria Wååg  1991  Falu Simsällskap    41.96        1:24.48   
Sofia Edström  1990  Karlstads Simsällskap    41.63        1:24.71   
Maria Nyström  1990  Norrtälje Simklubb    50.69        1:41.88   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb    37.51        1:16.87   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    40.16        1:21.79   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    40.98        1:21.99   
Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    43.03        1:26.34   
Micaela Nygren-Ring  1992  Norrtälje Simklubb    44.86        1:32.50   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    40.81        1:22.12   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    42.72        1:23.98   
Olivia Hahne  1994  Norrtälje Simklubb    40.65        1:25.75   
Kajsa Lindvall  1994  Norrtälje Simklubb    40.87        1:25.82   
Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    42.18        1:27.04   
Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap    43.50        1:31.97   
Hanna Orre  1995  Hedemora Simsällskap    45.54        1:33.19   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    53.93        1:52.47   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.37        1:10.20   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap    34.97        1:14.68  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap    41.81        1:28.21   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    42.34        1:30.89   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Alfredsson  1995  Hedemora Simsällskap    53.24        1:51.81   
Branko Iljic  1995  Hedemora Simsällskap    52.53        1:53.97   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap    39.67  1:23.97  2:08.76    2:53.38   
Fanny Reuterswärd  1987  Norrtälje Simklubb    41.30  1:28.20  2:15.06    3:00.29   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    40.56  1:26.22  2:12.96    2:59.79   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    41.77  1:29.84  2:19.38    3:09.77   
Erika Holmström  1991  Norrtälje Simklubb    44.03  1:33.39  2:23.26    3:12.82   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    38.81  1:22.44  2:07.72    2:52.94   
Carmen Pocrnja  1992  Sala Simsällskap    41.34  1:28.91  2:17.40    3:03.21   
Micaela Nygren-Ring  1992  Norrtälje Simklubb    41.45  1:32.51  2:24.23    3:14.67   
Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap    45.38  1:37.51  2:31.28    3:23.25   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    47.16  1:40.09  2:34.30    3:27.02   
Hanna Westling  1992  Norrtälje Simklubb    44.83  1:38.69  2:33.69    3:28.56   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrik Ingmarsson  1988  Karlstads Simsällskap    28.30  58.73  1:30.32    2:01.14   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    27.67  58.62  1:30.55    2:01.96   
Marcus Åberg  1988  Karlstads Simsällskap    29.20  1:00.61  1:33.33    2:05.72   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    29.52  1:01.66  1:34.56    2:06.08   
Christoffer Åberg  1988  Karlstads Simsällskap    30.64  1:03.84  1:37.89    2:12.34   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    33.89  1:12.28  1:53.27    2:34.04   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap    32.60  1:09.92  1:49.04    2:24.80   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap    31.61  1:09.38  1:50.22    2:30.13   
Jakob Bergvall  1991  Borlänge Simsällskap    38.30  1:20.90  2:05.48    2:48.07   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannes Lampela  1992  Karlstads Simsällskap    30.48  1:03.73  1:38.10    2:12.75   
Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap    31.36  1:06.78  1:42.41    2:18.30   
Anton Nilsson  1992  Karlstads Simsällskap    31.25  1:07.44  1:44.13    2:19.34   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    33.29  1:10.66  1:49.29    2:26.31   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap    33.55  1:11.47  1:50.89    2:27.98   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    35.82  1:15.46  1:55.57    2:33.67   
Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    36.24  1:16.76  1:58.63    2:38.19   
Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap    36.62  1:19.41  2:02.93    2:42.85   
Olle Granath  1993  Söderhamns Simsällskap    36.55  1:18.23  2:02.35    2:44.98   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.21        1:04.24   
Monica Alfredsson  1986  Norrtälje Simklubb    30.89        1:04.29   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap    32.74        1:07.87   
Fanny Reuterswärd  1987  Norrtälje Simklubb    33.22        1:09.51   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    32.01        1:06.04   
Maria Hedwall  1991  Karlstads Simsällskap    32.81        1:08.17   
Gabriella Elvin  1991  Norrtälje Simklubb    34.05        1:09.34   
Sofia Edström  1990  Karlstads Simsällskap    34.74        1:11.46   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    34.25        1:11.65   
Viktoria Wååg  1991  Falu Simsällskap    34.74        1:11.83   
Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap    36.12        1:16.45   
Maria Nyström  1990  Norrtälje Simklubb    38.57        1:20.33   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb    31.73        1:06.21   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap    31.54        1:06.99   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    32.29        1:07.17   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    33.01        1:09.23   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    33.47        1:11.66   
Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    35.07        1:11.81   
Carmen Pocrnja  1992  Sala Simsällskap    34.09        1:13.89   
Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap    35.65        1:15.97   
Hanna Westling  1992  Norrtälje Simklubb    35.69        1:16.75   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    33.81        1:09.09   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.01        1:09.88   
Olivia Hahne  1994  Norrtälje Simklubb    35.53        1:13.47   
Kajsa Lindvall  1994  Norrtälje Simklubb    35.48        1:13.67   
Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap    37.00        1:18.76   
Hanna Orre  1995  Hedemora Simsällskap    37.17        1:19.69   
Linnéa Thorsberg  1994  Hedemora Simsällskap    37.88        1:22.84   
Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    39.47        1:25.28   
Maja Thorsberg  1996  Hedemora Simsällskap    42.17        1:27.65   
10  Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    41.85        1:29.82   
11  Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    45.95        1:42.90   
                     
 
Gren 17, 4X100m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS P14 Lag 1  1992  Karlstads Simsällskap            4:46.64  0-14 Åldersgrupp Rekord 
  Johannes Lampela  1992      36.55  1:15.21      1:15.21   
  Simon Vestin  1992      35.19  1:16.42      2:31.63   
  Johan Rebner  1992      33.97  1:12.84      3:44.47   
  Anton Nilsson  1992      28.13  1:02.17      4:46.64   
                     
Borlänge SS Herrar Lag 3  1992  Borlänge Simsällskap            5:43.58   
  Emil Holgersson  1992      42.75  1:29.71      1:29.71   
  Oscar Leidefeldt  1992      44.45  1:35.39      3:05.10   
  Robert Dagvall  1992      37.34  1:23.66      4:28.76   
  Robert Bergvall  1993      34.41  1:14.82      5:43.58   
                     
                     
 
Gren 18, 4X100m Medley Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Hedemora SS Lag 1  1993  Hedemora Simsällskap            6:08.27   
  Hanna Orre  1995      44.23  1:31.19      1:31.19   
  Linnéa Thorsberg  1994      50.02  1:48.94      3:20.13   
  Linnea Janbjer  1992      35.26  1:19.22      4:39.35   
  Maja Thorsberg  1996      43.62  1:28.92      6:08.27   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1992  Falu Simsällskap            6:16.97   
  Rebecca Johansson  1994      45.03  1:31.80      1:31.80   
  Sara Gommel  1993      46.38  1:38.10      3:09.90   
  Ebba Kihlberg  1992      35.54  1:19.02      4:28.92   
  Louise Säfström  1995      51.70  1:48.05      6:16.97   
                     
Lag 2 Norrtälje SK  1992  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 19, 4X100m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Karlstads SS Herrar Lag 1  1988  Karlstads Simsällskap            4:30.75   
  Filip Nedin  1990      33.51  1:09.37      1:09.37   
  Marcus Åberg  1988      33.93  1:12.25      2:21.62   
  Christoffer Åberg  1988      33.15  1:11.79      3:33.41   
  Fredrik Ingmarsson  1988      27.24  57.34      4:30.75   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Medley Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Damer Lag2  1990  Borlänge Simsällskap            5:10.00   
  Lina Anttila  1987      36.02  1:14.72      1:14.72   
  Matilda Leidefeldt  1990      40.74  1:28.71      2:43.43   
  Cecilia Tunestam  1989      34.06  1:17.48      4:00.91   
  Andrea Larsson  1992      33.17  1:09.09      5:10.00   
                     
Lag 1 Norrtälje SK  1988  Norrtälje Simklubb            DSQ   
  Emma Karell  1994      10.00           
  Micaela Nygren-Ring  1992                 
  Kajsa Lindvall  1994                 
  Jessica Ahlbom  1992              DSQ   
                     
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    26.12        55.48   
Fredrik Ingmarsson  1988  Karlstads Simsällskap    26.96        56.47   
Christoffer Åberg  1988  Karlstads Simsällskap    29.69        1:02.38   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    32.83        1:09.50   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Nedin  1990  Karlstads Simsällskap    29.95        1:03.77   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap    30.89        1:06.45   
Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap    33.04        1:09.86   
Jakob Bergvall  1991  Borlänge Simsällskap    36.79        1:17.20   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap    27.56        58.23  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Anton Nilsson  1992  Karlstads Simsällskap    27.90        59.72   
Johannes Lampela  1992  Karlstads Simsällskap    28.87        1:00.18   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap    32.02        1:06.55   
Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap    32.82        1:09.19   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    33.70        1:09.35   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    34.65        1:14.03   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Branko Iljic  1995  Hedemora Simsällskap    44.23        1:30.00   
Martin Alfredsson  1995  Hedemora Simsällskap    46.12        1:33.43   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    29.66  1:03.51  1:39.11    2:14.55   
Monica Alfredsson  1986  Norrtälje Simklubb    31.42  1:06.80  1:44.11    2:21.07   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap    33.60  1:10.38  1:48.03    2:24.65   
Fanny Reuterswärd  1987  Norrtälje Simklubb    34.73  1:13.11  1:51.28    2:29.01   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maria Hedwall  1991  Karlstads Simsällskap    32.12  1:08.43  1:46.58    2:22.30   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    33.23  1:09.44  1:47.30    2:24.52   
Sofia Edström  1990  Karlstads Simsällskap    35.18  1:13.74  1:53.24    2:32.05   
Gabriella Elvin  1991  Norrtälje Simklubb    35.15  1:13.21  1:53.98    2:33.86   
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap    33.53  1:12.92  1:54.40    2:34.24   
Erika Holmström  1991  Norrtälje Simklubb    34.26  1:14.25  1:56.01    2:37.41   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    36.27  1:16.10  1:57.55    2:38.40   
Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap    37.81  1:20.15  2:04.73    2:48.74   
Maria Nyström  1990  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb    32.56  1:09.04  1:46.95    2:23.27   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    34.59  1:13.39  1:53.37    2:30.06   
Carmen Pocrnja  1992  Sala Simsällskap    34.04  1:13.41  1:54.21    2:33.17   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap    34.30  1:13.18  1:53.79    2:33.96   
Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    34.35  1:14.43  1:55.69    2:36.01   
Micaela Nygren-Ring  1992  Norrtälje Simklubb    34.54  1:14.29  1:56.49    2:36.72   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    35.64  1:15.54  1:56.92    2:37.85   
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap    35.83  1:18.35  2:03.69    2:47.18   
Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap    36.38  1:18.73  2:04.42    2:48.33   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    35.81  1:14.52  1:52.77    2:29.09   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.61  1:13.70  1:54.12    2:32.38   
Olivia Hahne  1994  Norrtälje Simklubb    35.46  1:16.90  1:59.94    2:43.18   
Kajsa Lindvall  1994  Norrtälje Simklubb    36.36  1:18.28  2:03.16    2:48.38   
Karin Melin  1994  Karlstads Simsällskap    38.71  1:22.81  2:09.16    2:54.70   
Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    40.75  1:29.39  2:19.79    3:08.36   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    52.44  1:54.86  2:54.04    3:50.78   
Linnea Lindquist  1994  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    30.36  1:05.85  1:43.89    2:16.90   
Marcus Åberg  1988  Karlstads Simsällskap    29.53  1:04.65  1:45.73    2:18.46   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    32.92  1:10.12  1:52.43    2:27.06   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap    38.53  1:21.13  2:10.70    2:47.25   
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap    38.92  1:22.57  2:18.08    3:00.49   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johannes Lampela  1992  Karlstads Simsällskap    33.42  1:14.46  1:59.96    2:34.15   
Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap    33.43  1:15.45  2:03.90    2:38.72   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap    36.24  1:21.49  2:12.59    2:49.86   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:15.42  2:44.14  4:17.43    5:33.44   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    1:25.15  3:05.88  4:42.78    6:05.66   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb    1:23.55  2:50.88  4:26.34    5:42.04   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    1:29.49  3:09.22  4:48.88    6:13.11   
Carmen Pocrnja  1992  Sala Simsällskap    1:37.68  3:16.68  4:57.95    6:24.79   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.46        1:06.20   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    32.92        1:06.32   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    39.28        1:20.27   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Nedin  1990  Karlstads Simsällskap    33.31        1:09.00   
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap    36.40        1:14.29   
Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap    38.61        1:18.69   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap    32.51        1:07.09   
Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap    35.83        1:14.25   
Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Alfredsson  1995  Hedemora Simsällskap    51.80        1:43.82   
Branko Iljic  1995  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    33.78  1:11.34  1:50.46    2:29.24   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap    37.02  1:17.70  1:58.86    2:40.35   
Sofia Edström  1990  Karlstads Simsällskap    42.62  1:28.63  2:15.35    3:00.91   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb    39.75  1:22.44  2:05.14    2:48.02   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    43.08  1:28.99  2:16.00    3:00.53   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnea Lindquist  1994  Falu Simsällskap    41.76  1:27.17  2:13.87    2:57.89   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    45.29  1:31.80  2:16.83    2:58.69   
Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    45.48  1:35.87  2:27.65    3:16.76   
                     
 
Gren 27, 4X50m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS P14 Lag 1  1992  Karlstads Simsällskap            1:47.56  0-14 Åldersgrupp Rekord 
  Anton Nilsson  1992      26.73        26.73   
  Johannes Lampela  1992      27.66        54.39   
  Johan Rebner  1992      27.90        1:22.29   
  Simon Vestin  1992      25.27        1:47.56   
                     
Borlänge SS Herrar Lag 3  1992  Borlänge Simsällskap            2:03.25   
  Emil Holgersson  1992      29.86        29.86   
  Oscar Leidefeldt  1992      32.80        1:02.66   
  Robert Dagvall  1992      30.37        1:33.03   
  Jack Denkji  1992      30.22        2:03.25   
                     
                     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 2 Norrtälje SK  1992  Norrtälje Simklubb            2:07.53   
  Micaela Nygren-Ring  1992      32.52        32.52   
  Olivia Hahne  1994      33.58        1:06.10   
  Jessica Ahlbom  1992      30.48        1:36.58   
  Emma Karell  1994      30.95        2:07.53   
                     
Borlänge SS Damer Lag3  1992  Borlänge Simsällskap            2:09.95   
  Andrea Larsson  1992      30.92        30.92   
  Nanny Gillström  1993      33.36        1:04.28   
  Ellen Lindefelt  1994      33.87        1:38.15   
  Rebecka Kaufman  1993      31.80        2:09.95   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1992  Falu Simsällskap            2:35.52   
  Linnea Lindquist  1994      36.23        36.23   
  Rebecca Johansson  1994      43.11        1:19.34   
  Louise Säfström  1995      45.02        2:04.36   
  Ebba Kihlberg  1992      31.16        2:35.52   
                     
                     
 
Gren 29, 4X50m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS Herrar Lag 1  1988  Karlstads Simsällskap            1:47.86   
  Marcus Åberg  1988      26.41        26.41   
  Filip Nedin  1990      27.93        54.34   
  Christoffer Åberg  1988      27.91        1:22.25   
  Fredrik Ingmarsson  1988      25.61        1:47.86   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 1 Norrtälje SK  1988  Norrtälje Simklubb            2:01.91   
  Fanny Reuterswärd  1987      30.91        30.91   
  Erika Holmström  1991      31.61        1:02.52   
  Gabriella Elvin  1991      30.36        1:32.88   
  Monica Alfredsson  1986      29.03        2:01.91   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1990  Borlänge Simsällskap            2:04.97   
  Lina Anttila  1987      29.30        29.30   
  Matilda Leidefeldt  1990      32.74        1:02.04   
  Belinda Löfstrand  1991      33.00        1:35.04   
  Cecilia Tunestam  1989      29.93        2:04.97   
                     
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Fredrik Ingmarsson  1988  Karlstads Simsällskap    1:03.58  2:11.51  3:20.87  4:31.06  17:24.76   
          5:41.26  6:51.67  8:02.19  9:12.57     
          10:22.88  11:33.66  12:43.79  13:54.16     
          15:04.66  16:14.38         
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:07.21  2:26.00  3:44.78  5:03.78  18:55.32   
          6:21.39  7:40.19  8:58.25  10:16.07     
          11:32.05  12:42.45  13:59.93  15:17.76     
          16:34.41  17:46.42         
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jonas Nordgren  1990  Sala Simsällskap    1:13.95  2:36.39  4:04.40  5:29.96  21:32.96   
          6:57.77  8:25.43  9:53.71  11:21.63     
          12:50.63  14:20.14  15:49.54  17:19.47     
          18:44.59  20:11.09         
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    1:12.82  2:32.19  3:52.18  5:11.71  20:01.14   
          6:31.80  7:52.63  9:13.71  10:33.68     
          11:53.89  13:15.38  14:36.97  15:59.13     
          17:20.81  18:42.08         
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:17.42  2:40.79  4:03.71  5:26.81  20:52.93   
          6:50.78  8:15.52  9:39.28  11:04.92     
          12:29.41  13:53.38  15:18.03  16:42.85     
          18:08.21  19:33.31         
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap    1:16.91  2:40.39  4:04.74  5:30.04  21:13.98   
          6:56.14  8:22.23  9:47.12  11:12.11     
          12:37.65  14:02.93  15:30.21  16:57.69     
          18:25.36  19:51.45         
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:07.51  2:19.51  3:32.12    4:42.19   
Monica Alfredsson  1986  Norrtälje Simklubb    1:07.45  2:20.24  3:32.49    4:43.18   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maria Hedwall  1991  Karlstads Simsällskap    1:11.89  2:29.30  3:46.50    5:00.88   
Sofia Edström  1990  Karlstads Simsällskap    1:15.21  2:36.55  3:57.79    5:18.73   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    1:14.51  2:36.69  4:01.04    5:25.02   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb    1:10.98  2:27.94  3:45.51    5:00.03   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    1:14.62  2:37.35  3:59.65    5:16.64   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    1:15.31  2:37.06  3:58.20    5:16.80   
Carmen Pocrnja  1992  Sala Simsällskap    1:15.24  2:37.29  3:59.81    5:19.87   
Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap    1:22.47  2:55.74  4:31.22    6:06.07   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:17.54  2:39.56  4:00.63    5:19.00   
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    1:19.12  2:43.40  4:05.67    5:28.70   
Linnea Lindquist  1994  Falu Simsällskap    1:22.61  2:53.56  4:23.35    5:51.17   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Åberg  1988  Karlstads Simsällskap    31.10  1:06.84  1:45.19    2:24.79   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.82  1:10.49  1:50.53    2:29.27   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    33.01  1:11.30  1:51.76    2:32.20   
Christoffer Åberg  1988  Karlstads Simsällskap    33.66  1:15.09  1:58.68    2:42.73   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap    39.29  1:27.01  2:16.03    3:05.11   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap    32.00  1:10.51  1:52.20    2:33.12   
Johannes Lampela  1992  Karlstads Simsällskap    33.95  1:12.80  1:53.81    2:34.70   
Johan Rebner  1992  Karlstads Simsällskap    34.65  1:16.33  2:00.23    2:43.76   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fanny Reuterswärd  1987  Norrtälje Simklubb    35.30        1:16.12   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    35.09        1:15.49   
Erika Holmström  1991  Norrtälje Simklubb    36.12        1:18.22   
Sofie Olsson  1991  Karlstads Simsällskap    35.71        1:19.70   
Gabriella Elvin  1991  Norrtälje Simklubb    38.15        1:21.59   
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap    36.82        1:23.17   
Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap    40.70        1:28.69   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap    34.58        1:16.01   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    36.04        1:22.57   
Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    38.85        1:27.64   
Micaela Nygren-Ring  1992  Norrtälje Simklubb    45.40        1:38.17   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Hahne  1994  Norrtälje Simklubb    39.25        1:25.85   
Kajsa Lindvall  1994  Norrtälje Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    37.04  1:19.03  2:00.61    2:41.96   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap    40.68  1:26.76  2:13.97    3:00.21   
Filip Nedin  1990  Karlstads Simsällskap    39.82  1:26.21  2:13.94    3:02.24   
Alexander Lidström  1990  Sala Simsällskap    44.93  1:37.03  2:29.81    3:19.57   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Simon Vestin  1992  Karlstads Simsällskap    37.89  1:19.83  2:03.76    2:47.06  13-14 Åldersgrupp Rekord 
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Alfredsson  1995  Hedemora Simsällskap    55.00  1:57.34  3:00.47    4:01.55   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    34.31        1:12.93   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap    37.54        1:20.67   
Fanny Reuterswärd  1987  Norrtälje Simklubb    39.10        1:23.01   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    38.95        1:21.41   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    39.41        1:25.58   
Gabriella Elvin  1991  Norrtälje Simklubb    42.52        1:28.89   
Erika Holmström  1991  Norrtälje Simklubb    43.06        1:29.71   
Sofia Edström  1990  Karlstads Simsällskap    42.95        1:31.28   
Patricia H. Jonsson  1991  Avesta Simsällskap    43.95        1:35.16   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    38.23        1:20.22   
Carmen Pocrnja  1992  Sala Simsällskap    40.98        1:25.77   
Hanna Jasinski  1992  Fagersta Simklubb    41.27        1:27.86   
Micaela Nygren-Ring  1992  Norrtälje Simklubb    42.11        1:29.12   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    45.30        1:35.10   
Rebecca Norrström  1992  Sala Simsällskap    45.35        1:35.42   
Hanna Westling  1992  Norrtälje Simklubb    43.61        1:36.53   
Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    45.58        1:36.94   
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap    45.62        1:38.67   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    44.48        1:32.31   
Olivia Hahne  1994  Norrtälje Simklubb    44.74        1:35.84   
Linnea Lindquist  1994  Falu Simsällskap    47.17        1:39.12   
Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    47.99        1:42.42   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    53.51        1:49.53   
Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 4X50m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS P14 Lag 1  1992  Karlstads Simsällskap            2:07.76  0-14 Åldersgrupp Rekord 
  Johannes Lampela  1992      35.68        35.68   
  Simon Vestin  1992      34.12        1:09.80   
  Johan Rebner  1992      31.59        1:41.39   
  Anton Nilsson  1992      26.37        2:07.76   
                     
Borlänge SS Herrar Lag 3  1992  Borlänge Simsällskap            2:24.19   
  Emil Holgersson  1992      40.20        40.20   
  Jack Denkji  1992      37.26        1:17.46   
  Robert Dagvall  1992      35.04        1:52.50   
  Oscar Leidefeldt  1992      31.69        2:24.19   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 2 Norrtälje SK  1992  Norrtälje Simklubb            2:28.17   
  Olivia Hahne  1994      40.68        40.68   
  Micaela Nygren-Ring  1992      41.60        1:22.28   
  Emma Karell  1994      35.05        1:57.33   
  Jessica Ahlbom  1992      30.84        2:28.17   
                     
Borlänge SS Damer Lag3  1992  Borlänge Simsällskap            2:31.59   
  Rebecka Kaufman  1993      39.51        39.51   
  Ellen Lindefelt  1994      43.17        1:22.68   
  Andrea Larsson  1992      35.55        1:58.23   
  Nanny Gillström  1993      33.36        2:31.59   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1992  Falu Simsällskap            2:47.33   
  Rebecca Johansson  1994      44.17        44.17   
  Louise Säfström  1995      50.84        1:35.01   
  Linnea Lindquist  1994      41.79        2:16.80   
  Ebba Kihlberg  1992      30.53        2:47.33   
                     
                     
 
Gren 39, 4X50m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstads SS Herrar Lag 1  1988  Karlstads Simsällskap            2:02.57   
  Filip Nedin  1990      31.89        31.89   
  Marcus Åberg  1988      33.47        1:05.36   
  Christoffer Åberg  1988      30.91        1:36.27   
  Fredrik Ingmarsson  1988      26.30        2:02.57   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1988  Borlänge Simsällskap            2:26.78   
  Jakob Bergvall  1991      42.97        42.97   
  Robert Bergvall  1993      48.19        1:31.16   
  Nisse Anttila  1987      28.05        1:59.21   
  Karl Zidén  1990      27.57        2:26.78   
                     
                     
 
Gren 40, 4X50m Medley Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Borlänge SS Damer Lag2  1990  Borlänge Simsällskap            2:17.13   
  Lina Anttila  1987      34.85        34.85   
  Matilda Leidefeldt  1990      38.53        1:13.38   
  Cecilia Tunestam  1989      31.17        1:44.55   
  Belinda Löfstrand  1991      32.58        2:17.13   
                     
Lag 1 Norrtälje SK  1988  Norrtälje Simklubb            2:18.58   
  Gabriella Elvin  1991      39.75        39.75   
  Fanny Reuterswärd  1987      45.38        1:25.13   
  Erika Holmström  1991      24.68        1:49.81   
  Monica Alfredsson  1986      28.77        2:18.58   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.14.07 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap