Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet 2007    Utskriftsdatum  09 september 2007   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  18:10   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:04.60  2:14.81  3:24.87    4:30.10   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    1:04.12  2:14.35  3:25.38    4:34.97   
Markus Nyberg  1972  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    1:10.47  2:30.48  3:53.50    5:15.45   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    1:05.21  2:14.77  3:24.41    4:31.68   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    1:06.16  2:20.12  3:37.29    4:53.42   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:11.24  2:28.28  3:47.10    5:02.38   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.56  2:27.91  3:51.09    5:14.39   
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap    1:11.22  2:31.58  3:55.40    5:20.27   
Martin Jonsson  1992  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    1:25.18  3:53.39  5:29.94    6:16.89   
Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:42.99  3:38.17  4:26.31    6:31.16   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    1:09.83  2:29.43  3:49.80    5:07.21   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    1:10.84  2:30.20  3:50.33    5:10.89   
Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    1:23.28  2:51.98  4:18.97    5:40.11   
Andreas Jansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:21.41  2:49.32  4:17.98    5:41.40   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    1:09.18  2:25.26  3:41.46  4:58.14  10:01.70   
          6:14.94  7:30.86  8:47.07       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    1:13.93  2:33.43  3:53.99  5:15.11  10:35.44   
          6:35.14  7:55.77  9:16.62       
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    1:18.43  2:43.27  4:08.77  5:35.56  11:20.27   
          7:01.88  8:29.18  9:55.72       
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    1:14.23  2:35.41  3:58.32  5:24.05  11:21.89   
          6:50.25  8:18.95  9:49.71       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:06.01  2:19.03  3:32.96  4:47.28  9:43.03   
          6:01.26  7:15.80  8:30.25       
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    1:13.05  2:30.78  3:47.03  5:02.54  10:04.89   
          6:19.38  7:36.18  8:52.67       
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:14.69  2:33.16  3:52.84  5:13.63  10:29.06   
          6:34.06  7:54.27  9:13.85       
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    1:19.35  2:44.17  4:10.42  5:35.29  11:15.24   
          7:00.68  8:26.14  9:51.71       
Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb    1:19.15  2:47.25  4:17.22  5:47.65  11:44.40   
          7:18.78  8:48.81  10:19.95       
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap            DNF   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    1:19.04  2:42.85  4:08.09  5:32.25  11:02.90   
          6:56.68  8:20.36  9:43.06       
Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    1:22.13  2:51.41  4:21.66  5:54.38  11:58.08   
          7:26.93  8:59.23  10:30.81       
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Zidén  1986  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    28.12        1:01.98   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    30.56        1:06.90   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    33.63        1:10.22   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    34.30        1:15.42   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    35.47        1:16.95   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.06        1:20.03   
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap    36.62        1:23.01   
Jakob Bergvall  1991  Borlänge Simsällskap    39.34        1:27.09   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.13        1:05.39   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap    36.82        1:22.32   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    33.84  1:14.09  1:55.48    2:38.00   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    34.31  1:15.14  1:59.41    2:45.01   
Isabell Petersson  1993  Bollnäs Simsällskap    48.42  1:46.89  2:51.59    3:57.67   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:11.42  2:33.95  3:55.92    5:05.84   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    1:11.00  2:27.85  3:56.63    5:07.03   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    1:09.43  2:37.44  4:10.01    5:24.55   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    1:18.62  2:48.32  4:29.71    5:44.17   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:25.18  3:04.71  4:42.35    6:02.39   
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap    1:28.55  3:10.88  4:58.13    6:21.59   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tim Nyqvist  1994  Borlänge Simsällskap    1:40.53  3:13.06  5:01.10    6:22.51   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    32.35  1:11.66  1:52.77    2:27.80   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    34.54  1:19.35  2:04.73    2:41.92   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    36.07  1:22.22  2:10.53    2:48.83   
Julia Sjövall  1987  Borlänge Simsällskap    38.04  1:21.72  2:08.51    2:49.18   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    38.06  1:24.42  2:15.40    3:01.34   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    36.85  1:27.22  2:19.11    3:04.30   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    35.83  1:16.26  2:03.70    2:38.18   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    33.72  1:18.41  2:03.06    2:40.76   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    36.58  1:22.45  2:06.95    2:45.44   
Lovisa Hjalmarsson  1991  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    36.16  1:23.84  2:13.56    2:51.98   
Maria Lysén-Kotti  1992  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    39.57  1:23.63  2:12.61    2:53.95   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    37.17  1:22.49  2:17.69    2:59.85   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    34.70  1:27.84  2:14.89    3:00.87   
Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap    38.83  1:26.89  2:23.11    3:03.63   
Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap    44.61  1:32.11  2:26.59    3:11.39   
10  Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.54  1:35.41  2:27.94    3:13.52   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    33.79  1:15.62  2:02.25    2:38.12   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    35.33  1:16.39  2:05.92    2:44.52   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.39  1:19.09  2:09.61    2:47.24   
Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    37.98  1:24.17  2:18.58    2:59.44   
Petra Hall  1993  Norrtälje Simklubb    39.75  1:25.67  2:19.44    3:02.13   
Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap    42.29  1:29.38  2:24.88    3:05.82   
Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    43.40  1:31.43  2:24.44    3:08.78   
Kristin Linngård  1994  Bollnäs Simsällskap    41.45  1:30.02  2:25.53    3:08.86   
Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    42.83  1:32.43  2:28.07    3:11.59   
10  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.06  1:32.87  2:36.68    3:19.75   
11  Therese Glad  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.72  1:37.32  2:38.67    3:24.52   
Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap            DNS   
Kajsa Lindvall  1994  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    38.72  1:23.41  2:14.04    2:50.49   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.32  1:18.56  2:13.59    2:51.17   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    44.71  1:32.60  2:23.32    3:02.91   
Maja Thorsberg  1996  Hedemora Simsällskap    42.40  1:33.22  2:27.37    3:12.71   
Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    42.44  1:34.93  2:34.43    3:16.08   
Celiah Rutberg  1995  Norrtälje Simklubb    43.84  1:34.31  2:33.35    3:20.54   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    1:05.98  1:54.04  2:54.50    3:44.32   
Ida Nilsson  1995  Gimo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 4X100m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Flickor Norrtälje Lag 1  1993  Norrtälje Simklubb            4:49.10   
  Petra Hall  1993      35.69  1:15.70      1:15.70   
  Kajsa Lindvall  1994      34.99  1:13.92      2:29.62   
  Celiah Rutberg  1995      35.64  1:15.35      3:44.97   
  Emma Karell  1994      30.83  1:04.13      4:49.10   
                     
Bollnäs SS Lag 1  1994  Bollnäs Simsällskap            4:56.29   
  Jennie Svensson  1995      34.28  1:11.42      1:11.42   
  Kristin Linngård  1994      37.56  1:18.08      2:29.50   
  Emma Svensson  1995      36.22  1:14.48      3:43.98   
  Moa Nilsson  1994      34.91  1:12.31      4:56.29   
                     
Borlänge SS Damer Lag4  1993  Borlänge Simsällskap            4:59.66   
  Allis Bergvall  1994      37.16  1:19.93      1:19.93   
  Lisa Ekström  1993      36.34  1:15.14      2:35.07   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      36.72  1:16.78      3:51.85   
  Ellen Lindefelt  1994      32.65  1:07.81      4:59.66   
                     
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Qw-Kings Lag 1  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            3:56.40   
  Max Sidenstjärna  1989      27.50  57.47      57.47   
  Nico Axelsson  1976      27.62  57.65      1:55.12   
  Björn Johansson  1988      28.31  1:00.97      2:56.09   
  Karl Zidén  1990      27.99  1:00.31      3:56.40   
                     
Qw-Kings Lag 2  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            4:00.85   
  Erik Zidén  1986      27.25  55.48      55.48   
  Hampus Rasmussen  1986      26.98  58.27      1:53.75   
  Magnus Engström  1977      29.23  1:01.41      2:55.16   
  Markus Nyberg  1972      31.90  1:05.69      4:00.85   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1988  Borlänge Simsällskap            4:14.96   
  Oscar Leidefeldt  1992      31.77  1:05.36      1:05.36   
  Nisse Anttila  1987      26.86  56.69      2:02.05   
  Robert Dagvall  1992      31.02  1:05.93      3:07.98   
  Tony Grönfors  1992      31.51  1:06.98      4:14.96   
                     
Borlänge SS Herrar Lag3  1992  Borlänge Simsällskap            5:17.05   
  Robert Bergvall  1993      32.24  1:06.79      1:06.79   
  Jakob Bergvall  1991      35.83  1:13.72      2:20.51   
  Tim Nyqvist  1994      33.81  1:12.24      3:32.75   
  Ted Nyqvist  1997      47.85  1:44.30      5:17.05   
                     
Ludvika SS Lag 1 Herrar  Ludvika Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 10, 4X100m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            4:19.80   
  Amanda Johansen  1994      30.74  1:05.24      1:05.24   
  Jessica Lindkvist  1990      30.64  1:04.17      2:09.41   
  Maja Stengård  1991      32.24  1:08.91      3:18.32   
  Josefin Lindkvist  1993      28.76  1:01.48      4:19.80   
                     
Qw-Queens Lag 1  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            4:30.07   
  Lovisa Hjalmarsson  1991      30.83  1:04.85      1:04.85   
  Maria Lysén-Kotti  1992      32.61  1:08.88      2:13.73   
  Malin Karlsson  1988      31.40  1:07.56      3:21.29   
  Malin Jelk  1989      32.57  1:08.78      4:30.07   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1990  Borlänge Simsällskap            4:38.31   
  Lisa Borg  1992      31.87  1:06.38      1:06.38   
  Sandra Hedblom  1990      32.40  1:42.56      2:48.94   
  Matilda Leidefeldt  1990      37.23  1:10.89      3:59.83   
  Belinda Löfstrand  1991      38.43  38.48      4:38.31   
                     
Fagersta SK Lag 1  Fagersta Simklubb            4:39.56   
  Sophie Almqvist-Andersson  1993      32.64  1:09.38      1:09.38   
  Elin Dovås  1994      34.68  1:14.42      2:23.80   
  Lina Nilsson  1994      33.66  1:11.36      3:35.16   
  Lisethe Karlsson  1991      30.69  1:04.40      4:39.56   
                     
Qw-Queens Lag 2  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            5:04.30   
  Nicole Hagelin  1979      36.23  1:17.43      1:17.43   
  Stina Jelk  1990      35.82  1:14.62      2:32.05   
  Klara Roos  1991      37.09  1:17.94      3:49.99   
  Emelie Lindh  1988      34.03  1:14.31      5:04.30   
                     
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    32.64  1:07.30  1:43.07    2:19.96  17-999 Åldersgrupp Rekord 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    34.61  1:13.15  1:51.77    2:30.71   
Magnus Engström  1977  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    35.24  1:14.45  1:54.42    2:33.86   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    36.83  1:16.88  1:58.56    2:39.36   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    41.17  1:27.16  2:16.09    3:02.34   
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap    41.62  1:28.14  2:17.59    3:04.69   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Hildenborg  1994  Falu Simsällskap    37.14  1:18.47  2:00.90    2:40.33   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    37.53  1:17.66  2:00.59    2:42.43   
Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    51.73  1:38.59  2:22.87    3:07.14   
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap    46.13  1:39.17  2:32.37    3:19.91   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    37.99        1:19.37   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap    34.19        1:11.71   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    37.25        1:16.20   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    39.43        1:20.27   
Maria Lysén-Kotti  1992  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    39.70        1:21.49   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    41.40        1:26.01   
Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap    44.65        1:29.26   
Frida Claesson  1992  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    34.17        1:11.16   
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    36.08        1:13.97   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    37.44        1:18.17   
Kajsa Lindvall  1994  Norrtälje Simklubb    37.92        1:19.80   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.94        1:19.92   
Daniella Björn  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.68        1:21.93   
Lina Nilsson  1994  Fagersta Simklubb    40.03        1:22.40   
Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    39.87        1:24.21   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    40.10        1:24.28   
10  Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    41.65        1:24.44   
11  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap    42.27        1:26.58   
12  Jennifer Nygren-Ring  1994  Norrtälje Simklubb    41.95        1:26.76   
13  Kristin Linngård  1994  Bollnäs Simsällskap    44.50        1:28.20   
14  Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    45.07        1:32.72   
15  Evelina Forsberg  1994  Bollnäs Simsällskap    46.66        1:34.89   
16  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.61        1:34.90   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.73        1:15.93  0-12 Åldersgrupp Rekord 
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    39.82        1:20.37   
Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    41.49        1:25.29   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    53.46        1:29.46   
Maja Thorsberg  1996  Hedemora Simsällskap    45.77        1:33.64   
Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    47.39        1:37.75   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    55.57        1:43.62   
Ida Nilsson  1995  Gimo Simsällskap            DNS   
Celiah Rutberg  1995  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.54        1:07.83  17-999 Åldersgrupp Rekord 
Hampus Rasmussen  1986  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    35.98        1:20.33   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    32.43        1:10.69   
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    35.54        1:16.39   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    39.61        1:23.37   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    39.69        1:24.77   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.10        1:24.78   
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap    41.09        1:28.76   
Jonas Björn  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.05        1:30.08   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    41.45        1:31.13   
Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.21        1:43.45   
10  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    48.69        1:43.82   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.45        1:16.41   
Tim Nyqvist  1994  Borlänge Simsällskap    37.85        1:23.95   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap    38.69        1:24.11   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    42.46        1:27.21   
Andreas Jansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.60        1:29.99   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    42.38        1:30.56   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Alfredsson  1995  Hedemora Simsällskap    47.12        1:40.58   
Ted Nyqvist  1997  Borlänge Simsällskap    52.51        1:52.17   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    35.20  1:15.08  1:55.15    2:35.79   
Sara Larsson  1983  Ludvika Simsällskap    37.08  1:18.17  1:59.52    2:43.17   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    41.03  1:28.08  2:15.95    3:02.61   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    40.40  1:27.95  2:17.12    3:05.94   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    42.28  1:31.10  2:19.85    3:08.68   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    43.52  1:32.88  2:24.89    3:16.44   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    38.92  1:22.34  2:06.52    2:50.66   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    40.11  1:25.27  2:10.88    2:57.18   
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    40.31  1:27.45  2:17.08    3:04.25   
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.87  1:36.71  2:33.60    3:29.12   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb    43.46  1:33.66  2:24.96    3:14.74   
Jennifer Nygren-Ring  1994  Norrtälje Simklubb    45.78  1:37.23  2:30.83    3:18.60   
Malin Wedin-Olsson  1994  Norrtälje Simklubb    44.51  1:35.51  2:29.18    3:19.42   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    45.25  1:36.53  2:30.58    3:20.41   
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    46.91  1:38.95  2:31.93    3:23.77   
Petra Hall  1993  Norrtälje Simklubb    46.24  1:41.11  2:37.94    3:31.99   
Evelina Forsberg  1994  Bollnäs Simsällskap    49.62  1:46.41  2:44.52    3:40.55   
Kristin Linngård  1994  Bollnäs Simsällskap    51.56  1:50.52  2:50.23    3:46.54   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    42.34  1:29.57  2:17.98    3:05.06   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    45.00  1:36.39  2:27.32    3:16.68   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    44.90  1:35.28  2:26.80    3:16.93   
Maja Thorsberg  1996  Hedemora Simsällskap    49.49  1:48.67  2:49.03    3:43.42   
Ida Nilsson  1995  Gimo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Zidén  1986  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    28.13  59.30  1:31.61    2:01.79   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.65  1:02.92  1:37.08    2:11.10   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    30.19  1:03.85  1:38.27    2:12.03   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    29.90  1:02.90  1:36.22    2:07.23   
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    29.86  1:02.60  1:35.39    2:07.26   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    31.10  1:06.75  1:43.31    2:19.83   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.84  1:07.59  1:45.07    2:21.74   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    33.87  1:11.71  1:49.29    2:23.68   
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap    34.54  1:13.28  1:54.99    2:32.79   
Jakob Bergvall  1991  Borlänge Simsällskap    38.72  1:20.47  2:04.81    2:44.39   
Martin Jonsson  1992  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    36.55  1:19.49  2:06.21    2:49.91   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.16  1:01.91  1:35.65    2:08.23   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    33.87  1:12.33  1:51.06    2:27.21   
Axel Hildenborg  1994  Falu Simsällskap    34.58  1:11.79  1:52.23    2:29.36   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap    35.02  1:14.04  1:54.32    2:32.31   
Andreas Jansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.76  1:20.18  2:03.69    2:45.02   
Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    37.04  1:20.90  2:10.65    2:46.30   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap    35.19  1:17.83  1:58.98    2:38.27   
Martin Alfredsson  1995  Hedemora Simsällskap    40.78  1:27.92  2:16.97    3:01.37   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap    45.38  1:34.96  2:32.70    3:25.13   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Jelk  1989  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    34.63        1:09.50   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    34.99        1:10.90   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    33.49        1:11.69   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    34.70        1:13.39   
Nicole Hagelin  1979  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    37.38        1:18.54   
Sofia Båthman  1989  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            DNS   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    31.01        1:03.58   
Lovisa Hjalmarsson  1991  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    30.88        1:04.29   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    31.43        1:05.45   
Lisa Borg  1992  Borlänge Simsällskap    32.40        1:07.74   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.73        1:09.55   
Maria Lysén-Kotti  1992  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    34.51        1:09.92   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    34.20        1:10.38   
Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap    35.76        1:15.10   
Klara Roos  1991  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    37.80        1:18.19   
10  Frida Claesson  1992  Falu Simsällskap    37.64        1:19.44   
11  Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap    39.27        1:20.72   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    29.10        1:00.88  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    31.17        1:03.65   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    31.71        1:06.59   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    32.99        1:07.31   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.92        1:08.87   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    32.36        1:08.93   
Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    34.66        1:11.29   
Lina Nilsson  1994  Fagersta Simklubb    34.41        1:11.41   
Daniella Björn  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.05        1:12.00   
10  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap    35.37        1:13.31   
11  Kajsa Lindvall  1994  Norrtälje Simklubb    34.35        1:13.32   
12  Elin Dovås  1994  Fagersta Simklubb    35.10        1:14.82   
13  Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap    34.98        1:15.21   
14  Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    35.88        1:16.11   
15  Kristin Linngård  1994  Bollnäs Simsällskap    37.39        1:16.89   
16  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.00        1:17.55   
17  Therese Glad  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.02        1:17.99   
18  Petra Hall  1993  Norrtälje Simklubb    36.73        1:18.25   
19  Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    37.43        1:19.10   
20  Malin Wedin-Olsson  1994  Norrtälje Simklubb    38.21        1:19.62   
21  Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    39.75        1:21.25   
22  Evelina Forsberg  1994  Bollnäs Simsällskap    40.82        1:24.19   
23  Linda Gillström  1994  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    41.79        1:28.80   
24  Isabell Petersson  1993  Bollnäs Simsällskap    43.69        1:31.87   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    33.95        1:10.03   
Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    34.64        1:13.08   
Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    36.17        1:16.09   
Celiah Rutberg  1995  Norrtälje Simklubb    36.22        1:16.34   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    37.61        1:17.14   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    37.35        1:18.33   
Josefine Gillström  1996  Borlänge Simsällskap    38.04        1:24.00   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    40.89        1:25.67   
Maja Thorsberg  1996  Hedemora Simsällskap    41.63        1:29.97   
10  Malin Nyberg  1995  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    54.73        2:00.80   
Ida Nilsson  1995  Gimo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 4X100m Medley Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Bollnäs SS Lag 1  1994  Bollnäs Simsällskap            5:46.46   
  Kristin Linngård  1994      44.37  1:39.96      1:39.96   
  Emma Svensson  1995      36.06  1:25.52      3:05.48   
  Jennie Svensson  1995      42.83  1:30.10      4:35.58   
  Moa Nilsson  1994      33.87  1:10.88      5:46.46   
                     
Borlänge SS Damer Lag4  1993  Borlänge Simsällskap            5:56.39   
  Lisa Ekström  1993      43.50  1:29.67      1:29.67   
  Julia Nygren  1995      51.58  1:49.99      3:19.66   
  Ellen Lindefelt  1994      38.77  1:22.37      4:42.03   
  Nanny Gillström  1993      34.01  1:14.36      5:56.39   
                     
Flickor Norrtälje Lag 1  1993  Norrtälje Simklubb            DSQ   
  Emma Karell  1994      35.97  1:13.69      1:13.69   
  Malin Österman  1993              2:44.30   
                     
                     
 
Gren 19, 4X100m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Qw-Kings Lag 1  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            4:29.72   
  Björn Johansson  1988      36.95  1:16.40      1:16.40   
  Nico Axelsson  1976      33.56  1:10.75      2:27.15   
  Max Sidenstjärna  1989      28.46  1:02.47      3:29.62   
  Karl Zidén  1990      28.09  1:00.10      4:29.72   
                     
Qw-Kings Lag 2  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            4:39.44   
  Magnus Engström  1977      33.11  1:08.81      1:08.81   
  Hampus Rasmussen  1986      36.65  1:21.35      2:30.16   
  Erik Zidén  1986      29.13  1:03.33      3:33.49   
  Markus Nyberg  1972      32.30  1:05.95      4:39.44   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1988  Borlänge Simsällskap            4:58.04   
  Robert Bergvall  1993      40.79  1:24.99      1:24.99   
  Nisse Anttila  1987      30.74  1:07.89      2:32.88   
  Robert Dagvall  1992      34.14  1:15.80      3:48.68   
  Oscar Leidefeldt  1992      32.47  1:09.36      4:58.04   
                     
Borlänge SS Herrar Lag3  1992  Borlänge Simsällskap            5:44.60   
  Oskar Altzar  1992      47.86  1:42.60      1:42.60   
  Tim Nyqvist  1994      38.49  1:25.70      3:08.30   
  Jakob Bergvall  1991      40.51  1:27.98      4:36.28   
  Tony Grönfors  1992      31.89  1:08.32      5:44.60   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Medley Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            4:52.42   
  Josefin Lindkvist  1993      34.14  1:10.80      1:10.80   
  Emma Landén  1992      38.86  1:24.53      2:35.33   
  Amanda Johansen  1994      31.93  1:10.84      3:46.17   
  Jessica Lindkvist  1990      30.88  1:06.25      4:52.42   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1990  Borlänge Simsällskap            5:04.02   
  Lisa Borg  1992      35.94  1:15.23      1:15.23   
  Matilda Leidefeldt  1990      40.06  1:26.34      2:41.57   
  Sandra Hedblom  1990      33.51  1:13.12      3:54.69   
  Andrea Larsson  1992      32.68  1:09.33      5:04.02   
                     
Fagersta SK Lag 1  Fagersta Simklubb            5:10.35   
  Lina Nilsson  1994      1:39.96  2:01.33      2:01.33   
  Victoria Persson  1991      17.19  42.36      2:43.69   
  Lisethe Karlsson  1991      36.18  1:18.19      4:01.88   
  Sophie Almqvist-Andersson  1993      32.96  1:08.47      5:10.35   
                     
Qw-Queens Lag 1  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            5:25.42   
  Malin Karlsson  1988      39.15  1:21.20      1:21.20   
  Maria Lysén-Kotti  1992      40.43  1:26.94      2:48.14   
  Lovisa Hjalmarsson  1991      37.97  1:26.49      4:14.63   
  Malin Jelk  1989      34.07  1:10.79      5:25.42   
                     
Borlänge SS Damer Lag3  1992  Borlänge Simsällskap            5:59.98   
  Frida Midér  1992      45.13  1:30.94      1:30.94   
  Allis Bergvall  1994      46.81  1:40.69      3:11.63   
  Belinda Löfstrand  1991      42.24  1:29.33      4:40.96   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      37.86  1:19.02      5:59.98   
                     
Qw-Queens Lag 2  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            6:00.27   
  Klara Roos  1991      44.15  1:31.62      1:31.62   
  Emelie Lindh  1988      39.93  1:27.63      2:59.25   
  Nicole Hagelin  1979      49.88  1:46.06      4:45.31   
  Stina Jelk  1990      36.70  1:14.96      6:00.27   
                     
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Zidén  1986  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    26.17        53.78   
Max Sidenstjärna  1989  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    27.69        56.93   
Lars Smedberg  1984  Ludvika Simsällskap    26.60        57.13   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    27.34        58.49   
Hampus Rasmussen  1986  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    27.80        59.32   
Karl Zidén  1990  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    28.71        1:00.72   
Björn Johansson  1988  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    28.34        1:00.91   
Emil Pettersson  1989  Borlänge Simsällskap    38.29        1:27.03   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    27.45        56.50   
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    28.11        57.37   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    29.69        1:03.39   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    31.57        1:04.61   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.45        1:04.61   
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap    31.01        1:04.97   
Jakob Bergvall  1991  Borlänge Simsällskap    35.71        1:13.55   
Martin Jonsson  1992  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    36.57        1:15.62   
Jonas Björn  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.61        1:19.61   
10  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    38.61        1:22.34   
11  Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    37.89        1:22.70   
12  Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.87        1:24.13   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    27.19        56.86  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    31.42        1:05.28   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    32.03        1:06.11   
Axel Hildenborg  1994  Falu Simsällskap    32.80        1:07.23   
Tim Nyqvist  1994  Borlänge Simsällskap    32.48        1:09.07   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap    32.62        1:09.22   
Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    34.00        1:11.27   
Andreas Jansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.52        1:14.83   
Markus Jonsson  1993  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    46.23        1:39.99   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap    33.61        1:11.22   
Martin Alfredsson  1995  Hedemora Simsällskap    38.61        1:20.88   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap    43.75        1:30.68   
Johan Eriksson  1996  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    57.95        2:03.59   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    31.14  1:05.40  1:40.53    2:15.12   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    31.43  1:06.05  1:42.72    2:19.24   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.26  1:08.53  1:45.52    2:22.20   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    33.52  1:11.36  1:51.01    2:30.30   
Malin Jelk  1989  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    34.40  1:11.86  1:52.96    2:34.01   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    34.42  1:14.93  1:58.55    2:42.13   
Nicole Hagelin  1979  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    38.00  1:21.79  2:11.12    2:57.09   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    32.05  1:07.58  1:43.32    2:17.81   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    32.45  1:07.96  1:44.76    2:21.59   
Lovisa Hjalmarsson  1991  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    32.47  1:08.62  1:46.97    2:24.59   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    34.76  1:12.01  1:50.58    2:28.51   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    32.96  1:10.67  1:50.40    2:29.86   
Frida Claesson  1992  Falu Simsällskap    37.62  1:19.31  2:03.59    2:46.19   
Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap    38.71  1:22.51  2:07.84    2:50.65   
Klara Roos  1991  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    38.00  1:20.40  2:05.46    2:51.20   
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.43  1:25.66  2:15.54    3:01.37   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    30.87  1:04.72  1:39.61    2:14.09  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    31.87  1:07.28  1:44.21    2:20.03   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    31.63  1:08.56  1:47.38    2:24.98   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    33.45  1:11.38  1:49.92    2:25.30   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    33.04  1:10.89  1:50.52    2:28.08   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.17  1:11.85  1:51.63    2:28.14   
Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    35.73  1:14.85  1:56.16    2:35.93   
Kajsa Lindvall  1994  Norrtälje Simklubb    35.02  1:15.41  1:58.21    2:38.54   
Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap    36.08  1:15.82  1:58.34    2:39.41   
10  Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb    37.12  1:18.67  2:00.56    2:41.49   
11  Linn Björnberg  1993  Falu Simsällskap    37.17  1:19.36  2:01.85    2:43.40   
12  Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    36.39  1:18.75  2:02.41    2:43.57   
13  Kristin Linngård  1994  Bollnäs Simsällskap    38.74  1:21.76  2:04.90    2:43.95   
14  Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    36.40  1:20.31  2:06.54    2:51.72   
15  Petra Hall  1993  Norrtälje Simklubb    38.53  1:22.96  2:08.76    2:51.76   
16  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.96  1:28.15  2:15.76    2:57.19   
17  Therese Glad  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.92  1:27.32  2:15.74    2:59.99   
18  Malin Wedin-Olsson  1994  Norrtälje Simklubb    40.33  1:27.27  2:16.91    3:00.98   
19  Evelina Forsberg  1994  Bollnäs Simsällskap    41.29  1:29.27  2:21.44    3:11.22   
20  Isabell Petersson  1993  Bollnäs Simsällskap    45.21  1:45.32  2:34.14    3:25.29   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    33.91  1:11.97  1:52.23    2:30.97   
Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    35.02  1:14.55  1:55.99    2:37.02   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    35.49  1:16.27  1:58.62    2:37.20   
Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    36.19  1:17.34  2:00.75    2:42.94   
Ida Nilsson  1995  Gimo Simsällskap    35.69  1:16.88  2:00.83    2:44.62   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    37.67  1:20.78  2:05.04    2:47.02   
Celiah Rutberg  1995  Norrtälje Simklubb    37.79  1:22.26  2:09.62    2:51.29   
Josefine Gillström  1996  Borlänge Simsällskap    40.51  1:30.74  2:23.57    3:14.36   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    40.73  1:29.20  2:22.55    3:15.58   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.12  1:06.09  1:44.04    2:17.70   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    30.49  1:05.79  1:47.58    2:22.22   
Magnus Engström  1977  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    31.72  1:14.00  1:58.41    2:37.38   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    30.72  1:12.79  1:55.47    2:29.04   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    32.86  1:15.15  2:01.85    2:37.28   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    35.76  1:22.66  2:09.76    2:47.01   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.30  1:21.68  2:11.46    2:50.05   
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap    36.93  1:21.85  2:12.21    2:50.81   
Jakob Bergvall  1991  Borlänge Simsällskap    41.43  1:34.07  2:30.58    3:14.47   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.91  1:10.25  1:52.87    2:26.15   
Axel Hildenborg  1994  Falu Simsällskap    39.00  1:19.70  2:12.46    2:50.18   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    36.83  1:22.15  2:13.48    2:51.18   
Tim Nyqvist  1994  Borlänge Simsällskap    39.76  1:28.02  2:16.47    2:58.33   
Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    44.92  1:34.34  2:30.90    3:09.31   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap    52.55  1:46.58  2:48.38    3:36.81   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    1:15.09  2:44.63  4:18.48    5:35.52   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    1:30.79  3:10.69  4:57.74    6:28.61   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    1:21.64  2:55.55  4:28.35    5:44.33   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:12.29  2:40.52  4:19.46    5:31.76   
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    1:20.31  2:49.68  4:25.89    5:41.09   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Sidenstjärna  1989  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    30.60        1:02.67   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    32.23        1:06.36   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.90        1:07.43   
Lars Smedberg  1984  Ludvika Simsällskap    33.41        1:10.56   
Magnus Engström  1977  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    35.53        1:12.22   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    37.32        1:16.46   
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap    1:03.12        1:23.14   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    41.86        1:25.50   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    48.30        1:39.12   
Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Hildenborg  1994  Falu Simsällskap    36.23        1:14.09   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    36.61        1:14.17   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    40.54        1:22.72   
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap    41.16        1:24.56   
Oskar Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    43.02        1:26.09   
Tim Nyqvist  1994  Borlänge Simsällskap    42.64        1:26.43   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap    40.84        1:23.85   
Martin Alfredsson  1995  Hedemora Simsällskap    44.06        1:31.13   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap    49.00        1:38.01   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    37.22  1:17.88  1:59.60    2:40.59   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    38.36  1:19.86  2:01.28    2:42.29   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    41.61  1:25.10  2:09.55    2:52.28   
Maria Lysén-Kotti  1992  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    40.46  1:24.06  2:09.18    2:53.44   
Frida Claesson  1992  Falu Simsällskap    45.42  1:32.38  2:21.19    3:07.31   
Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap    45.15  1:34.21  2:23.21    3:10.43   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    39.71  1:23.14  2:07.52    2:50.82   
Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    42.82  1:27.34  2:11.70    2:55.28   
Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    41.65  1:27.40  2:13.66    2:57.81   
Kristin Linngård  1994  Bollnäs Simsällskap    43.01  1:29.71  2:17.24    3:02.03   
Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap    45.31  1:33.59  2:21.90    3:07.93   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.12  1:19.79  2:04.60    2:45.59   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    43.92  1:43.67  2:18.95    3:04.62   
                     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Flickor Norrtälje Lag 1  1993  Norrtälje Simklubb            2:07.64   
  Jennifer Nygren-Ring  1994      32.77        32.77   
  Malin Wedin-Olsson  1994      33.63        1:06.40   
  Kajsa Lindvall  1994      31.72        1:38.12   
  Emma Karell  1994      29.52        2:07.64   
                     
Borlänge SS Damer Lag4  1993  Borlänge Simsällskap            2:15.53   
  Ellen Lindefelt  1994      30.62        30.62   
  Allis Bergvall  1994      35.23        1:05.85   
  Lisa Ekström  1993      34.04        1:39.89   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      35.64        2:15.53   
                     
Bollnäs SS Lag 1  1994  Bollnäs Simsällskap            2:21.02   
  Moa Nilsson  1994      32.74        32.74   
  Isabell Petersson  1993      38.82        1:11.56   
  Evelina Forsberg  1994      44.81        1:56.37   
  Jennie Svensson  1995      24.65        2:21.02   
                     
                     
 
Gren 29, 4X50m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Qw-Kings Lag 1  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            1:41.80   
  Erik Zidén  1986      24.54        24.54   
  Gabriel Frölin  1974      25.05        49.59   
  Max Sidenstjärna  1989      26.20        1:15.79   
  Hampus Rasmussen  1986      26.01        1:41.80   
                     
Qw-Kings Lag 2  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            1:47.70   
  Karl Zidén  1990      27.56        27.56   
  Björn Johansson  1988      27.02        54.58   
  Magnus Engström  1977      27.50        1:22.08   
  Nico Axelsson  1976      25.62        1:47.70   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1988  Borlänge Simsällskap            1:52.59   
  Oscar Leidefeldt  1992      29.98        29.98   
  Nisse Anttila  1987      25.10        55.08   
  Tony Grönfors  1992      28.95        1:24.03   
  Robert Dagvall  1992      28.56        1:52.59   
                     
Lag1 Herrar Harnäs  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:03.22   
  Andreas Pettersson  1991      29.40        29.40   
  Andreas Jansson  1993      33.27        1:02.67   
  Joakim Hvalgren  1993      26.50        1:29.17   
  Jonas Björn  1992      34.05        2:03.22   
                     
Borlänge SS Herrar Lag3  1992  Borlänge Simsällskap            2:14.43   
  Robert Bergvall  1993      30.76        30.76   
  Jakob Bergvall  1991      33.95        1:04.71   
  Tim Nyqvist  1994      32.05        1:36.76   
  Oskar Altzar  1992      37.67        2:14.43   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            1:56.46   
  Jessica Lindkvist  1990      29.34        29.34   
  Maja Stengård  1991      31.26        1:00.60   
  Amanda Johansen  1994      28.96        1:29.56   
  Josefin Lindkvist  1993      26.90        1:56.46   
                     
Qw-Queens Lag 1  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            2:01.50   
  Lovisa Hjalmarsson  1991      29.46        29.46   
  Malin Jelk  1989      31.62        1:01.08   
  Maria Lysén-Kotti  1992      30.85        1:31.93   
  Malin Karlsson  1988      29.57        2:01.50   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:03.35   
  Nicole Stedt  1989      29.22        29.22   
  Sigrid Tröjbom  1991      30.96        1:00.18   
  Daniella Björn  1994      32.61        1:32.79   
  Paulina Björkbacka  1995      30.56        2:03.35   
                     
Falu Simsällskap Lag 4  1992  Falu Simsällskap            2:03.45   
  Jeanette Engzell  1989      28.42        28.42   
  Ebba Kihlberg  1992      29.38        57.80   
  Frida Claesson  1992      35.10        1:32.90   
  Linn Björnberg  1993      30.55        2:03.45   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1990  Borlänge Simsällskap            2:03.70   
  Andrea Larsson  1992      31.57        31.57   
  Sandra Hedblom  1990      30.68        1:02.25   
  Marlene Gunnarsson  1988      29.90        1:32.15   
  Matilda Leidefeldt  1990      31.55        2:03.70   
                     
Fagersta SK Lag 1  Fagersta Simklubb            2:08.67   
  Sophie Almqvist-Andersson  1993      31.15        31.15   
  Lisethe Karlsson  1991      29.48        1:00.63   
  Elin Dovås  1994      32.59        1:33.22   
  Victoria Persson  1991      35.45        2:08.67   
                     
Qw-Queens Lag 2  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            2:17.52   
  Nicole Hagelin  1979      35.79        35.79   
  Stina Jelk  1990      33.97        1:09.76   
  Klara Roos  1991      35.28        1:45.04   
  Emelie Lindh  1988      32.48        2:17.52   
                     
Borlänge SS Damer Lag3  1992  Borlänge Simsällskap            2:19.49   
  Julia Sjövall  1987      32.22        32.22   
  Belinda Löfstrand  1991      33.13        1:05.35   
  Julia Nygren  1995      37.68        1:43.03   
  Josefine Gillström  1996      36.46        2:19.49   
                     
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:08.40  2:21.57  3:34.87  4:49.49  18:05.81   
          6:03.32  7:16.61  8:31.13  9:45.55     
          10:58.10  12:09.07  13:21.57  14:32.78     
          15:44.29  16:55.80         
Per Dicander  1978  Borlänge Simsällskap    1:16.08  2:37.63  4:01.36  5:26.62  20:47.49   
          6:50.40  8:15.14  9:39.25  11:03.65     
          12:28.82  13:52.85  15:17.69  16:42.29     
          18:06.56  19:27.17         
Markus Nyberg  1972  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    1:16.31  2:40.55  4:06.42  5:33.82  21:19.00   
          7:01.48  8:29.62  9:57.26  11:24.94     
          12:51.94  14:18.42  15:44.45  17:10.18     
          18:35.32  19:59.64         
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    1:08.17  2:21.44  3:34.68  4:49.12  18:14.39   
          6:03.27  7:16.67  8:30.96  9:45.52     
          10:59.00  12:11.70  13:24.67  14:38.88     
          15:51.28  17:05.22         
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    1:09.68  2:23.54  3:39.20  4:53.51  18:44.08   
          6:10.75  7:28.49  8:41.78  9:59.99     
          11:16.59  12:30.73  13:46.20  15:03.67     
          16:21.20  17:36.03         
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    1:09.51  2:24.88  3:39.47  4:55.21  18:54.63   
          6:11.25  7:27.71  8:42.95  9:59.52     
          11:15.89  12:32.29  13:48.82  15:05.67     
          16:23.24  17:40.15         
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:14.32  2:33.37  3:54.05  5:16.25  20:07.13   
          6:38.12  7:59.25  9:20.68  10:43.70     
          12:05.69  13:27.55  14:49.84  16:12.29     
          17:32.62  18:50.24         
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.87  2:36.78  3:58.88  5:21.43  20:20.81   
          6:44.22  8:06.94  9:29.09  10:51.61     
          12:15.02  13:35.47  14:56.28  16:17.50     
          17:40.49  19:01.90         
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap    1:15.33  2:37.30  4:01.58  5:27.63  21:29.93   
          6:53.89  8:22.09  9:49.90  11:19.82     
          12:48.20  14:17.40  15:44.67  17:13.36     
          18:41.36  20:06.96         
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    1:09.99  2:25.78  3:41.42    4:56.61   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    1:09.52  2:26.90  3:45.23    5:02.63   
Malin Jelk  1989  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    1:15.96  2:38.44  4:03.03    5:23.38   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    1:16.23  2:38.74  4:03.33    5:28.59   
Nicole Hagelin  1979  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    1:26.24  3:04.24  4:42.45    6:19.10   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    1:07.74  2:21.50  3:35.86    4:49.42  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    1:10.59  2:26.92  3:43.33    4:57.40   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    1:12.40  2:30.75  3:50.53    5:10.50   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    1:14.75  2:36.71  3:59.21    5:20.19   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    1:14.69  2:38.09  4:03.07    5:26.50   
Frida Claesson  1992  Falu Simsällskap    1:20.58  2:46.44  4:16.06    5:43.42   
Lovisa Hjalmarsson  1991  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            DSQ   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:06.35  2:19.54  3:32.66    4:44.38   
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    1:09.04  2:24.19  3:39.82    4:52.35   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:12.28  2:29.76  3:47.50    5:02.36   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    1:16.92  2:38.65  3:59.87    5:18.17   
Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    1:19.00  2:43.43  4:05.58    5:24.15   
Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb    1:19.84  2:48.14  4:15.12    5:37.46   
Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    1:20.92  2:47.58  4:14.18    5:39.19   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:28.05  3:03.45  4:39.32    6:08.97   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    1:16.60  2:39.26  3:59.31    5:19.00   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    1:19.09  2:43.73  4:07.87    5:28.84   
Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    1:22.68  2:53.36  4:26.10    5:56.04   
Ida Nilsson  1995  Gimo Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    32.95  1:10.69  1:48.68    2:27.53   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.63  1:12.64  1:55.81    2:38.86   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    38.95  1:27.59  2:18.23    3:06.39   
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.37  1:08.28  1:47.85    2:29.22   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Niclas Hvalgren  1995  Gävle Simsällskap    42.79  1:35.64  2:29.10    3:20.98   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.11        1:08.66   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    33.34        1:12.03   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    38.17        1:27.02   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    34.13        1:14.80   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    37.92        1:19.97   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    31.82        1:07.57  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    33.01        1:12.43   
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    34.36        1:13.59   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.95        1:18.68   
Kajsa Lindvall  1994  Norrtälje Simklubb    34.92        1:19.76   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    38.19        1:22.42   
Isabell Petersson  1993  Bollnäs Simsällskap    49.58        1:48.45   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    40.77        1:26.50   
Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    41.77        1:33.11   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    35.81  1:16.30  1:57.23    2:36.99   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    35.77  1:17.09  1:58.32    2:40.04   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    41.78  1:28.99  2:17.75    3:03.48   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.80  1:31.64  2:22.85    3:10.21   
Tony Grönfors  1992  Borlänge Simsällskap    42.81  1:33.18  2:25.51    3:16.17   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    45.48  1:38.46  2:31.39    3:20.98   
Jonas Björn  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.89  1:34.71  2:28.76    3:21.38   
Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.18  1:45.97  2:44.62    3:41.89   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    51.30  1:49.44  2:49.09    3:47.88   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Stam  1994  Falu Simsällskap    40.67  1:27.87  2:15.38    3:00.44   
Tim Nyqvist  1994  Borlänge Simsällskap    39.82  1:27.25  2:17.45    3:03.88   
Andreas Jansson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.37  1:32.55  2:23.34    3:13.03   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    44.86  1:37.06  2:30.30    3:21.15   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    34.15        1:12.15   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.23        1:22.62   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    40.86        1:24.92   
Julia Sjövall  1987  Borlänge Simsällskap    41.01        1:25.22   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    40.70        1:26.33   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    39.40        1:26.81   
Emelie Lindh  1988  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    40.43        1:27.14   
Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    43.51        1:30.66   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Persson  1991  Fagersta Simklubb    37.99        1:19.98   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    38.72        1:21.68   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    39.23        1:23.31   
Maria Lysén-Kotti  1992  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    40.88        1:26.91   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.82        1:33.81   
Sofia Zettergren  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.66        1:34.75   
Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap    46.51        1:38.64   
Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap    47.22        1:40.90   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linn Björnberg  1993  Falu Simsällskap    41.11        1:26.52   
Elin Dovås  1994  Fagersta Simklubb    42.22        1:29.62   
Kajsa Lindvall  1994  Norrtälje Simklubb    42.31        1:31.60   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    42.61        1:31.72   
Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb    43.60        1:31.86   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    43.41        1:31.97   
Daniella Björn  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.83        1:32.19   
Jennifer Nygren-Ring  1994  Norrtälje Simklubb    44.62        1:33.33   
Malin Wedin-Olsson  1994  Norrtälje Simklubb    45.04        1:34.53   
10  Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap    42.68        1:35.43   
11  Rebecca Johansson  1994  Falu Simsällskap    45.16        1:36.45   
12  Petra Hall  1993  Norrtälje Simklubb    44.65        1:37.00   
13  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap    46.58        1:38.35   
14  Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    47.37        1:38.51   
15  Moa Nilsson  1994  Bollnäs Simsällskap    46.05        1:38.53   
16  Kristin Linngård  1994  Bollnäs Simsällskap    49.04        1:42.72   
17  Linda Gillström  1994  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    47.59        1:42.96   
18  Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    50.68        1:44.57   
19  Therese Glad  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.43        1:45.24   
20  Isabell Petersson  1993  Bollnäs Simsällskap    54.01        1:55.84   
Evelina Forsberg  1994  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    41.02        1:26.10   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    44.32        1:32.41   
Maja Thorsberg  1996  Hedemora Simsällskap    43.24        1:32.89   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    45.00        1:33.32   
Ida Nilsson  1995  Gimo Simsällskap    45.15        1:33.59   
Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    46.16        1:37.75   
Alva Johansson  1995  Gimo Simsällskap    48.25        1:40.27   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    49.97        1:45.60   
Celiah Rutberg  1995  Norrtälje Simklubb    49.58        1:46.03   
10  Josefine Gillström  1996  Borlänge Simsällskap    50.44        1:50.33   
11  Jacqueline Larsson  1999  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    1:10.42        2:30.67   
12  Malin Nyberg  1995  Qwarnsvedens Triathlon Klubb    1:15.14        2:37.25   
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Flickor14&Y, Finaler 14 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Borlänge SS Damer Lag4  1993  Borlänge Simsällskap            2:34.49   
  Lisa Ekström  1993      41.27        41.27   
  Allis Bergvall  1994      45.70        1:26.97   
  Ellen Lindefelt  1994      34.07        2:01.04   
  Nanny Gillström  1993      33.45        2:34.49   
                     
Bollnäs SS Lag 1  1994  Bollnäs Simsällskap            2:49.01   
  Kristin Linngård  1994      40.06        40.06   
  Emma Svensson  1995      42.37        1:22.43   
  Isabell Petersson  1993      48.42        2:10.85   
  Evelina Forsberg  1994      38.16        2:49.01   
                     
                     
 
Gren 39, 4X50m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Qw-Kings Lag 1  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            1:50.37   
  Max Sidenstjärna  1989      29.02        29.02   
  Nico Axelsson  1976      30.96        59.98   
  Gabriel Frölin  1974      26.29        1:26.27   
  Erik Zidén  1986      24.10        1:50.37   
                     
Qw-Kings Lag 2  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            2:03.76   
  Magnus Engström  1977      31.84        31.84   
  Karl Zidén  1990      36.12        1:07.96   
  Hampus Rasmussen  1986      29.24        1:37.20   
  Björn Johansson  1988      26.56        2:03.76   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1988  Borlänge Simsällskap            2:11.29   
  Oscar Leidefeldt  1992      38.62        38.62   
  Nisse Anttila  1987      30.15        1:08.77   
  Robert Dagvall  1992      32.53        1:41.30   
  Tony Grönfors  1992      29.99        2:11.29   
                     
Lag1 Herrar Harnäs  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:18.59   
  Joakim Hvalgren  1993      32.08        32.08   
  Jonas Björn  1992      38.88        1:10.96   
  Andreas Jansson  1993      37.01        1:47.97   
  Andreas Pettersson  1991      30.62        2:18.59   
                     
Borlänge SS Herrar Lag3  1992  Borlänge Simsällskap            2:34.70   
  Robert Bergvall  1993      40.08        40.08   
  Joakim Anttila  1991      39.20        1:19.28   
  Jakob Bergvall  1991      39.50        1:58.78   
  Emil Pettersson  1989      35.92        2:34.70   
                     
Bss/us/ludvika  1992  Borlänge Simsällskap            2:22.88   
  David Hällman  1992      35.11        35.11   
  Tim Nyqvist  1994      38.19        1:13.30   
  Kristofer Dooley  1991      29.78        1:43.08   
  Oskar Altzar  1992      39.80        2:22.88   
                     
                     
 
Gren 40, 4X50m Medley Flickor15&Ä, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            2:12.44   
  Josefin Lindkvist  1993      33.50        33.50   
  Emma Landén  1992      38.53        1:12.03   
  Amanda Johansen  1994      31.55        1:43.58   
  Jessica Lindkvist  1990      28.86        2:12.44   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1990  Borlänge Simsällskap            2:16.65   
  Andrea Larsson  1992      37.59        37.59   
  Matilda Leidefeldt  1990      37.18        1:14.77   
  Sandra Hedblom  1990      32.05        1:46.82   
  Marlene Gunnarsson  1988      29.83        2:16.65   
                     
Fagersta SK Lag 1  Fagersta Simklubb            2:17.03   
  Sophie Almqvist-Andersson  1993      35.67        35.67   
  Elin Dovås  1994      40.84        1:16.51   
  Victoria Persson  1991      31.72        1:48.23   
  Lisethe Karlsson  1991      28.80        2:17.03   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:19.37   
  Paulina Björkbacka  1995      35.62        35.62   
  Nicole Stedt  1989      37.17        1:12.79   
  Sigrid Tröjbom  1991      34.07        1:46.86   
  Daniella Björn  1994      32.51        2:19.37   
                     
Qw-Queens Lag 1  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            2:22.34   
  Malin Karlsson  1988      36.86        36.86   
  Maria Lysén-Kotti  1992      38.71        1:15.57   
  Lovisa Hjalmarsson  1991      34.42        1:49.99   
  Malin Jelk  1989      32.35        2:22.34   
                     
Falu Simsällskap Lag 4  1992  Falu Simsällskap            2:23.71   
  Rebecca Johansson  1994      39.69        39.69   
  Ebba Kihlberg  1992      37.46        1:17.15   
  Jeanette Engzell  1989      30.98        1:48.13   
  Hanna Fransman  1995      35.58        2:23.71   
                     
Borlänge SS Damer Lag3  1992  Borlänge Simsällskap            2:30.70   
  Frida Midér  1992      41.66        41.66   
  Julia Sjövall  1987      44.06        1:25.72   
  Belinda Löfstrand  1991      30.34        1:56.06   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      34.64        2:30.70   
                     
Qw-Queens Lag 2  Qwarnsvedens Triathlon Klubb            2:44.04   
  Klara Roos  1991      41.75        41.75   
  Emelie Lindh  1988      40.15        1:21.90   
  Nicole Hagelin  1979      48.15        2:10.05   
  Stina Jelk  1990      33.99        2:44.04   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.00 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap