Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet 2008    Utskriftsdatum  14 september 2008   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  18:45   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    594  27.87  58.51  1:30.63    2:02.83   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991    371  31.12  1:06.92  1:45.29    2:23.76   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Oscar Leidefeldt  1992    491  30.60  1:04.46  1:38.88    2:10.94   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Robert Dagvall  1992    489  30.18  1:02.79  1:36.73    2:11.09   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Oscar Elfving  1993    457  30.79  1:04.81  1:40.56    2:14.12   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Robert Bergvall  1993    429  30.79  1:05.07  1:41.03    2:16.95   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Erik Wennerstrand  1993    418  30.95  1:05.60  1:41.28    2:18.13   
  Sala Simsällskap                   
                     
Johan Nilsson  1993    406  29.09  1:02.77  1:40.99    2:19.43   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Tony Grönfors  1992    394  29.26  1:03.62  1:41.94    2:20.84   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Calle Eriksson  1993    324  34.23  1:12.01  1:51.91    2:30.35   
  Sala Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    305  34.93  1:14.98  1:55.74    2:33.35   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Marcus Fredriksson  1992    303  33.21  1:12.40  1:53.60    2:33.85   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
11  Rasmus Holmsten  1993    260  35.70  1:17.63  2:00.75    2:41.75   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Bjelke  1994    391  31.60  1:07.48  1:44.72    2:21.19   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
David Westin  1995    355  31.38  1:07.91  1:48.12    2:25.87   
  Sala Simsällskap                   
                     
Adam Lillsund  1994    327  33.23  1:09.56  1:49.34    2:29.95   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Daniel Solölid  1994    316  33.92  1:12.01  1:52.63    2:31.62   
  Falu Simsällskap                   
                     
Oscar Fredriksson  1994    313  34.19  1:13.10  1:53.09    2:32.13   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Marcus Eriksson  1995    291  33.59  1:12.80  1:54.85    2:35.85   
  Falu Simsällskap                   
                     
Gabriel Backström  1994    285  34.55  1:13.12  1:54.32    2:36.88   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Henrik Persson  1995    272  34.27  1:13.95  1:57.10    2:39.38   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Robert Ahlbom  1995    260  36.27  1:19.23  2:03.31    2:41.73   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
10  Martin Alfredsson  1995    257  35.48  1:16.68  2:00.45    2:42.41   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
11  Jesper Wallbom  1995    99  47.40  1:49.53  2:43.82    3:43.59   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    255  37.75  1:19.53  2:02.55    2:42.81   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ted Nykvist  1997    147  43.21  1:33.62  2:25.88    3:15.52   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Jessica Lindkvist  1990    580  1:08.11  2:22.63  3:38.44  4:54.54  9:55.44   
  Ludvika Simsällskap        6:09.95  7:25.17  8:40.56       
                     
Lisethe Karlsson  1991    575  1:08.81  2:23.78  3:40.22  4:56.51  9:57.22   
  Fagersta Simklubb        6:12.53  7:28.62  8:44.09       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Josefin Lindkvist  1993    621  1:05.84  2:18.31  3:32.00  4:46.38  9:42.04   
  Ludvika Simsällskap        6:00.21  7:14.37  8:28.80       
                     
Emma Landén  1992    543  1:12.91  2:29.30  3:46.16  5:02.50  10:08.42   
  Ludvika Simsällskap        6:19.52  7:36.88  8:53.63       
                     
Malin Österman  1993    404  1:18.75  2:42.60  4:08.47  5:34.42  11:11.77   
  Norrtälje Simklubb        7:00.31  8:24.93  9:49.07       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Emma Karell  1994    607  1:07.25  2:20.64  3:34.70  4:49.19  9:46.38   
  Norrtälje Simklubb        6:04.07  7:18.50  8:33.26       
                     
Ellen Lindefelt  1994    545  1:10.01  2:26.34  3:43.36  5:01.02  10:07.64   
  Borlänge Simsällskap        6:18.79  7:36.02  8:52.56       
                     
Hanna Fransman  1995    400  1:15.54  2:38.68  4:03.67  5:28.23  11:13.62   
  Falu Simsällskap        6:54.88  8:21.74  9:48.58       
                     
Frida Henriksson  1995    347  1:22.80  2:51.82  4:22.36  5:52.45  11:46.66   
  Filipstads Simklubb        7:23.52  8:53.83  10:22.15       
                     
Natalie Accord  1994    328  1:25.00  2:56.30  4:27.66  6:00.03  11:59.74   
  Ludvika Simsällskap        7:31.37  9:02.32  10:33.51       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Amanda Persson  1996    438  1:15.97  2:38.50  4:03.67  5:28.22  10:53.58   
  Filipstads Simklubb        6:52.65  8:15.84  9:38.08       
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    471  33.95  1:10.35  1:47.04    2:23.89   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991    252          2:57.14   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Oscar Elfving  1993    390  36.31  1:14.52  1:54.16    2:33.16   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tony Grönfors  1992    299  38.54  1:20.86  2:05.33    2:47.34   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Rasmus Holmsten  1993    203          3:10.53   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
David Westin  1995    342  35.76  1:16.40  1:58.70    2:40.01   
  Sala Simsällskap                   
                     
Daniel Solölid  1994    278  39.82  1:22.56  2:07.29    2:51.53   
  Falu Simsällskap                   
                     
Tim Nykvist  1994    271  40.38  1:24.24  2:09.57    2:53.07   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Henrik Persson  1995    266          2:54.06   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Alexander Bjelke  1994    265          2:54.24   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Adam Lillsund  1994    229  43.82  1:29.68  2:17.44    3:03.04   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Martin Alfredsson  1995    217          3:06.22   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Gabriel Backström  1994    195          3:13.13   
  Sim 77 Hofors                   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    243          2:59.34   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Karin Samuelsson  1991    442  37.02        1:16.53   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Lina Anttila  1987    413  37.12        1:18.28   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    531  35.09        1:11.98   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sophie Almqvist-Andersson  1993    424  37.64        1:17.55   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Jessica Ahlbom  1992    369  40.06        1:21.29   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Hanna Westling  1992    324  40.50        1:24.84   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Micaela Nygren-Ring  1992    320  41.29        1:25.24   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Malin Österman  1993    241  45.77        1:33.62   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Teres Steen  1993    173  51.22        1:44.69   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Imen Alfarhani  1992    148  52.84        1:50.11   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Karell  1994    556  35.06        1:10.89   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Fredrika Lundkvist  1994    474  36.41        1:14.74   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Rebecca Johansson  1994    417  37.33        1:18.03   
  Falu Simsällskap                   
                     
Erica Åström Hedström  1995    373  40.16        1:20.93   
  Simklubben Neptun                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    370  39.48        1:21.18   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Julia Sahlin  1994    346  40.33        1:23.02   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ellen Lindefelt  1994    344  40.41        1:23.17   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Emma Larson  1995    337  41.36        1:23.78   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Jennifer Nygren-Ring  1994    329  40.68        1:24.45   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
10  Alice Bergvall  1994    325  41.19        1:24.81   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
11  Hanna Fransman  1995    314  41.86        1:25.78   
  Falu Simsällskap                   
                     
12  Filippa Berencreuz  1994    307  41.07        1:26.42   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
13  Julia Engvall  1995    298  42.51        1:27.27   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
14  Emelie Hesslerud  1995    295  42.21        1:27.54   
  Avesta Simsällskap                   
                     
15  Julia Nygren  1995    267  43.65        1:30.49   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
16  Natalie Accord  1994    265  44.77        1:30.77   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
17  Louise Säfström  1995    263  44.50        1:31.02   
  Falu Simsällskap                   
                     
18  Frida Henriksson  1995    204  46.28        1:38.98   
  Filipstads Simklubb                   
                     
19  Linn Nielsen  1995    199  47.85        1:39.84   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Amanda Johansen  1994              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Felicia Hedman  1995              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
Johanna Nässlander  1995              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Line Alfredsson  1995              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Nadja Lagerström  1996    337  40.54        1:23.74   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Milana Salih  1997    321  41.72        1:25.13   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Höjd  1996    259  44.60        1:31.39   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Ella Östling  1997    242  43.39        1:33.52   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Therese Karlsson  1997    238  44.17        1:34.04   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Klara Johansson  1997    218  46.92        1:36.81   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Amanda Lundin-Bornström  1998    176  50.75        1:43.96   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Elin Lindberg  1996    166  51.86        1:46.12   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Linn Uhlas-Backlund  1998    153  54.05        1:49.05   
  Simsällskapet Mora                   
                     
10  Alice Nykvist  2000    128  55.64        1:55.65   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Linnea Sandberg  1996              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johanna Hellsing  1996              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    415  31.14  1:08.40  1:48.71    2:30.74   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Dagvall  1992    337  33.79  1:14.14  1:57.72    2:41.53   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Oscar Leidefeldt  1992    310  34.68  1:16.89  2:01.11    2:46.08   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    383  37.43        1:18.71   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jessica Lindkvist  1990    331  36.58        1:22.59   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    546  32.39        1:09.93   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emma Landén  1992    381  35.67        1:18.85   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sophie Almqvist-Andersson  1993    316  37.90        1:23.94   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Jessica Ahlbom  1992    257  39.85        1:29.91   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Sandra Örtlund  1993    178  44.43        1:41.68   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Karell  1994    539  32.92        1:10.24   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Amanda Johansen  1994    479  33.77        1:13.03   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Fredrika Lundkvist  1994    453  35.51        1:14.44   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Erica Åström Hedström  1995    254  41.72        1:30.28   
  Simklubben Neptun                   
                     
Felicia Hedman  1995    216  46.17        1:35.21   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linn Nielsen  1995    184  46.33        1:40.43   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Linn Jokelainen  1995    161  45.54        1:45.11   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johanna Nässlander  1995    120  55.42        1:55.80   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    313  36.85        1:24.17   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Nadja Lagerström  1996    169  49.89        1:43.33   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Milana Salih  1997    168  46.85        1:43.60   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Höjd  1996    137  50.41        1:50.90   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Johanna Hellsing  1996              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 4X100m Medley 14år&Yngre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Filipstad SK  14  290          5:59.27   
  Filipstads Simklubb                   
  Elin Höjd  1996      45.49  1:42.63      1:42.63   
  Frida Henriksson  1995      35.84  1:26.89      3:09.52   
  Amanda Persson  1996      39.65  1:29.33      4:38.85   
  Sandra Gustavsson  1996      36.35  1:20.42      5:59.27   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  11  207          6:41.87   
  Borlänge Simsällskap                   
  Nadja Lagerström  1996      41.86  1:26.73      1:26.73   
  Sara Gougardi  1996      53.20  1:56.79      3:23.52   
  Julia Nygren  1995      48.58  1:49.74      5:13.26   
  Linn Jokelainen  1995      40.23  1:28.61      6:41.87   
                     
 
Gren 9, 4X100m Medley 15år&Äldre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Borlänge SS Herrar Lag1  14  439          4:35.05   
  Borlänge Simsällskap                   
  Robert Bergvall  1993      37.40  1:17.06      1:17.06   
  Oscar Leidefeldt  1992      36.16  1:16.73      2:33.79   
  Nisse Anttila  1987      27.92  1:01.80      3:35.59   
  Tony Grönfors  1992      27.13  59.46      4:35.05   
                     
Qw Kings  11  408          4:41.89   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
  Max Sidenstjärna  1989      31.61  1:06.95      1:06.95   
  Hampus Rasmussen  1986      36.24  1:21.35      2:28.30   
  Erik Zidén  1986      30.50  1:06.44      3:34.74   
  Tim Nykvist  1994      30.26  1:07.15      4:41.89   
                     
 
Gren 10, 4X100m Medley 15år&Äldre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Lag 1 Dam  14  493          5:00.92   
  Ludvika Simsällskap                   
  Lina Anttila  1987      38.78  1:17.57      1:17.57   
  Maria Lysén-Kotti  1992      38.21  1:22.38      2:39.95   
  Josefin Lindkvist  1993      31.73  1:11.21      3:51.16   
  Jessica Lindkvist  1990      31.95  1:09.76      5:00.92   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  11  425          5:16.28   
  Borlänge Simsällskap                   
  Andrea Larsson  1992      38.96  1:20.55      1:20.55   
  Alice Bergvall  1994      43.95  1:33.60      2:54.15   
  Ellen Lindefelt  1994      34.40  1:15.52      4:09.67   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      31.64  1:06.61      5:16.28   
                     
Fagersta SK Lag 1  10  394          5:24.30   
  Fagersta Simklubb                   
  Sophie Almqvist-Andersson  1993      37.73  1:17.32      1:17.32   
  Ida Lindbom  1995      44.18  1:36.99      2:54.31   
  Lisethe Karlsson  1991      34.56  1:12.83      4:07.14   
  Therese Karlsson  1997      35.10  1:17.16      5:24.30   
 
 
Gren 11, 400m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    541  1:03.24  2:11.57  3:20.56    4:28.92   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991    360  1:11.68  2:31.13  3:52.02    5:07.96   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Oscar Leidefeldt  1992    478  1:07.02  2:18.19  3:30.92    4:40.35   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Robert Dagvall  1992    477  1:06.92  2:18.28  3:30.33    4:40.43   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Oscar Elfving  1993    462  1:06.79  2:20.45  3:31.85    4:43.54   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Robert Bergvall  1993    392  1:08.62  2:22.98  3:39.90    4:59.43   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Tony Grönfors  1992    350  1:11.23  2:30.79  3:53.97    5:10.88   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Rasmus Holmsten  1993    282  1:18.15  2:44.85  4:10.99    5:34.22   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Marcus Fredriksson  1992    262  1:16.63  2:44.97  4:14.80    5:42.28   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Bjelke  1994    381  1:09.93  2:26.51  3:45.05    5:02.35   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
David Westin  1995    353  1:10.41  2:29.39  3:50.31    5:10.15   
  Sala Simsällskap                   
                     
Adam Lillsund  1994    319  1:14.12  2:36.09  4:00.46    5:20.75   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Daniel Solölid  1994    311  1:15.12  2:37.95  4:02.45    5:23.56   
  Falu Simsällskap                   
                     
Oscar Fredriksson  1994    279  1:16.66  2:42.38  4:09.96    5:35.22   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Gabriel Backström  1994    261  1:20.92  2:50.08  4:20.68    5:42.96   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Robert Ahlbom  1995    254  1:20.25  2:50.69  4:22.48    5:46.19   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    249  1:24.62  2:54.24  4:24.40    5:48.55   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lisethe Karlsson  1991    611  30.34        1:02.21   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Karin Samuelsson  1991    567  30.85        1:03.80   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Jessica Lindkvist  1990    511  31.50        1:06.03   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lina Anttila  1987    500  31.67        1:06.52   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    672  28.69        1:00.29   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sophie Almqvist-Andersson  1993    475  32.18        1:07.67   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Jessica Ahlbom  1992    452  33.36        1:08.82   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Linn Björnberg  1993    421  33.38        1:10.45   
  Falu Simsällskap                   
                     
Malin Österman  1993    380  35.04        1:12.90   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Micaela Nygren-Ring  1992    370  34.54        1:13.57   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Hanna Westling  1992    327  35.95        1:16.63   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Sandra Örtlund  1993    274  38.44        1:21.29   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Teres Steen  1993    176  44.43        1:34.20   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Johanna Ljung  1993              DNS   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Karell  1994    607  30.28        1:02.36   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Fredrika Lundkvist  1994    535  31.28        1:05.06   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Ellen Lindefelt  1994    531  31.75        1:05.19   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    444  34.07        1:09.19   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Erica Åström Hedström  1995    437  33.79        1:09.56   
  Simklubben Neptun                   
                     
Rebecca Johansson  1994    414  33.42        1:10.82   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jennifer Nygren-Ring  1994    407  34.45        1:11.22   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Julia Sahlin  1994    402  34.86        1:11.54   
  Falu Simsällskap                   
                     
Amanda Johansen  1994    399  33.16        1:11.70   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
10  Filippa Berencreuz  1994    397  33.78        1:11.83   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
11  Alice Bergvall  1994    367  34.85        1:13.73   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
12  Natalie Accord  1994    364  35.68        1:13.96   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
12  Hanna Fransman  1995    364  35.41        1:13.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
14  Frida Henriksson  1995    356  36.39        1:14.47   
  Filipstads Simklubb                   
                     
15  Emelie Hesslerud  1995    356  35.05        1:14.52   
  Avesta Simsällskap                   
                     
16  Emma Larson  1995    350  36.18        1:14.92   
  Sim 77 Hofors                   
                     
17  Julia Engvall  1995    319  36.68        1:17.29   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
18  Linn Nielsen  1995    312  36.69        1:17.85   
  Sim 77 Hofors                   
                     
19  Felicia Hedman  1995    308  36.67        1:18.19   
  Falu Simsällskap                   
                     
20  Line Alfredsson  1995    295  37.30        1:19.36   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
21  Julia Nygren  1995    294  37.95        1:19.38   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
22  Louise Säfström  1995    291  37.52        1:19.69   
  Falu Simsällskap                   
                     
23  Ida Lindbom  1995    282  37.54        1:20.54   
  Fagersta Simklubb                   
                     
24  Johanna Nässlander  1995    228  42.57        1:26.44   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
25  Linn Jokelainen  1995    208  42.26        1:29.10   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    384  35.33        1:12.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
Nadja Lagerström  1996    382  35.20        1:12.78   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Therese Karlsson  1997    358  36.55        1:14.35   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Josefine Gillström  1996    341  36.70        1:15.57   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Elin Höjd  1996    328  37.53        1:16.60   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Johanna Hellsing  1996    266  39.08        1:22.05   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elin Lindberg  1996    205  42.85        1:29.57   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Klara Johansson  1997    197  43.24        1:30.81   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Amanda Lundin-Bornström  1998    184  43.99        1:32.83   
  Fagersta Simklubb                   
                     
10  Linn Uhlas-Backlund  1998    166  43.67        1:36.11   
  Simsällskapet Mora                   
                     
11  Alice Nykvist  2000    114  51.80        1:48.85   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Sara Gougardi  1996              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    515  29.06        1:03.07   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991    261  36.07        1:19.04   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Oscar Leidefeldt  1992    419  32.14        1:07.52   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Robert Dagvall  1992    375  32.29        1:10.10   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Erik Wennerstrand  1993    312  33.49        1:14.49   
  Sala Simsällskap                   
                     
Robert Bergvall  1993    214  36.69        1:24.45   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    179  40.09        1:29.60   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Bjelke  1994    264  36.00        1:18.82   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Oscar Fredriksson  1994    194  38.57        1:27.30   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Martin Alfredsson  1995    182  42.15        1:29.21   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Tim Nykvist  1994    177  39.38        1:29.93   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Jesper Stam  1994              DNS   
  Falu Simsällskap                   
                     
Henrik Persson  1995              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    388  36.89  1:21.49  2:07.57    2:52.12   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    522  33.65  1:12.95  1:55.13    2:35.95   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emma Landén  1992    358  38.03  1:23.14  2:10.10    2:56.88   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Karell  1994    557  33.34  1:12.65  1:53.16    2:32.60   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    248  42.72  1:35.92  2:32.57    3:19.86   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    512  34.51  1:14.93  1:56.84    2:37.75   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991    401  37.78  1:22.03  2:07.91    2:51.15   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Oscar Leidefeldt  1992    404  38.72  1:23.49  2:08.53    2:50.72   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johan Nilsson  1993    383  38.31  1:22.03  2:08.36    2:53.87   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Jonas Lindberg  1992    373  38.63  1:24.03  2:11.54    2:55.38   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Robert Bergvall  1993    319  40.48  1:27.05  2:16.54    3:04.69   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    244  45.83  1:36.65  2:30.20    3:22.14   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Marcus Fredriksson  1992    228  45.71  1:40.01  2:36.11    3:26.54   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Rasmus Holmsten  1993              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jesper Stam  1994    401  36.62  1:20.28  2:06.35    2:51.13   
  Falu Simsällskap                   
                     
Adam Lillsund  1994    278  42.47  1:31.19  2:21.98    3:13.40   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Tim Nykvist  1994    273  41.86  1:30.47  2:22.64    3:14.49   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Martin Alfredsson  1995    213  48.22  1:42.34  2:38.26    3:31.29   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Gabriel Backström  1994    192  49.33  1:45.16  2:43.61    3:38.80   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Robert Ahlbom  1995              DNF   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Marcus Eriksson  1995              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ted Nykvist  1997    210  47.31  1:40.42  2:35.97    3:32.25   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jessica Lindkvist  1990    519  38.13        1:21.41   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lisethe Karlsson  1991    518  39.03        1:21.48   
  Fagersta Simklubb                   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Maria Lysén-Kotti  1992    502  37.96        1:22.35   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emma Landén  1992    438  40.61        1:26.20   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Micaela Nygren-Ring  1992    402  41.06        1:28.67   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Linn Björnberg  1993    398  41.41        1:28.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
Malin Österman  1993    395  42.06        1:29.16   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Josefin Lindkvist  1993    383  42.27        1:30.09   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sophie Almqvist-Andersson  1993    376  42.39        1:30.70   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Hanna Westling  1992    337  43.50        1:34.05   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jessica Ahlbom  1992    336  44.20        1:34.12   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
10  Sara Gommel  1993    333  44.27        1:34.40   
  Falu Simsällskap                   
                     
11  Sandra Örtlund  1993    260  48.96        1:42.56   
  Filipstads Simklubb                   
                     
12  Imen Alfarhani  1992    175  52.31        1:56.91   
  Filipstads Simklubb                   
                     
13  Teres Steen  1993    120  1:04.41        2:12.67   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Johanna Ljung  1993              DNS   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jennifer Nygren-Ring  1994    440  40.86        1:26.06   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Fredrika Lundkvist  1994    430  41.07        1:26.67   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Rebecca Johansson  1994    415  41.14        1:27.71   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ellen Lindefelt  1994    393  42.82        1:29.36   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Natalie Accord  1994    381  43.50        1:30.24   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Hanna Fransman  1995    351  44.94        1:32.74   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alice Bergvall  1994    344  44.64        1:33.40   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Julia Sahlin  1994    327  46.28        1:34.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Henriksson  1995    322  45.28        1:35.50   
  Filipstads Simklubb                   
                     
10  Julia Engvall  1995    319  45.41        1:35.77   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
11  Erica Åström Hedström  1995    315  46.41        1:36.17   
  Simklubben Neptun                   
                     
12  Emma Larson  1995    306  46.17        1:37.13   
  Sim 77 Hofors                   
                     
13  Ida Lindbom  1995    289  45.92        1:39.02   
  Fagersta Simklubb                   
                     
14  Julia Nygren  1995    270  46.92        1:41.26   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
15  Emelie Hesslerud  1995    267  47.78        1:41.67   
  Avesta Simsällskap                   
                     
16  Felicia Hedman  1995    256  49.33        1:43.04   
  Falu Simsällskap                   
                     
17  Linn Nielsen  1995    248  49.26        1:44.09   
  Sim 77 Hofors                   
                     
18  Line Alfredsson  1995    245  50.44        1:44.65   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
19  Linn Jokelainen  1995    203  53.27        1:51.39   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
20  Johanna Nässlander  1995    177  57.04        1:56.49   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Louise Säfström  1995              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    368  43.64        1:31.31   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Milana Salih  1997    358  43.33        1:32.12   
  Falu Simsällskap                   
                     
Nadja Lagerström  1996    328  44.65        1:34.91   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Elin Höjd  1996    302  46.15        1:37.50   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Josefine Gillström  1996    243  49.56        1:44.84   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Therese Karlsson  1997    221  51.19        1:48.17   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Sandra Gustavsson  1996    207  51.78        1:50.67   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Linn Uhlas-Backlund  1998    162  56.72        2:00.16   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Sara Gougardi  1996    159  57.98        2:00.90   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Amanda Lundin-Bornström  1998    157  57.52        2:01.39   
  Fagersta Simklubb                   
                     
11  Alice Nykvist  2000    96  1:09.30        2:22.89   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Johanna Hellsing  1996              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
 
Gren 17, 4X50m Frisim 14år&Yngre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Falu Simsällskap Pojkar  14  304          2:07.39   
  Falu Simsällskap                   
  Jesper Stam  1994      29.78        29.78   
  Daniel Solölid  1994      30.42        1:00.20   
  Marcus Eriksson  1995      31.52        1:31.72   
  Rasmus Rantanen  1997      35.67        2:07.39   
                     
 
Gren 18, 4X50m Frisim 14år&Yngre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Norrtälje Lag 1  14  431          2:10.50   
  Norrtälje Simklubb                   
  Jennifer Nygren-Ring  1994      33.10        33.10   
  Filippa Berencreuz  1994      32.66        1:05.76   
  Line Alfredsson  1995      36.10        1:41.86   
  Emma Karell  1994      28.64        2:10.50   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  11  401          2:13.70   
  Falu Simsällskap                   
  Felicia Hedman  1995      32.12        32.12   
  Julia Sahlin  1994      32.68        1:04.80   
  Louise Säfström  1995      36.51        1:41.31   
  Milana Salih  1997      32.39        2:13.70   
                     
Lag 1 Dam  10  351          2:19.84   
  Ludvika Simsällskap                   
  Natalie Accord  1994      34.14        34.14   
  Johanna Hellsing  1996      36.56        1:10.70   
  Johanna Nässlander  1995      39.59        1:50.29   
  Amanda Johansen  1994      29.55        2:19.84   
                     
Filipstad SK  342          2:21.04   
  Filipstads Simklubb                   
  Frida Henriksson  1995      34.51        34.51   
  Sandra Gustavsson  1996      37.41        1:11.92   
  Amanda Persson  1996      33.75        1:45.67   
  Elin Höjd  1996      35.37        2:21.04   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  340          2:21.23   
  Borlänge Simsällskap                   
  Nadja Lagerström  1996      33.22        33.22   
  Linn Jokelainen  1995      38.92        1:12.14   
  Julia Nygren  1995      35.84        1:47.98   
  Josefine Gillström  1996      33.25        2:21.23   
                     
Lag 2 Dam  189          2:51.78   
  Ludvika Simsällskap                   
  Jacqueline Larsson  1999      42.88        42.88   
  Majken Boyle  1996      41.56        1:24.44   
  Anna Miriam  1999      47.22        2:11.66   
  Ida Svenningsson  1995      40.12        2:51.78   
                     
Lag 3 Damer              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
  Julia Engvall  1995      35.98        35.98   
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim 15år&Äldre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Borlänge SS Herrar Lag1  14  510          1:47.27   
  Borlänge Simsällskap                   
  Robert Bergvall  1993      28.35        28.35   
  Nisse Anttila  1987      24.71        53.06   
  Oscar Leidefeldt  1992      28.12        1:21.18   
  Tony Grönfors  1992      26.09        1:47.27   
                     
Lag 1 Herr  11  414          1:54.94   
  Ludvika Simsällskap                   
  Robert Dagvall  1992      28.66        28.66   
  Marcus Fredriksson  1992      29.40        58.06   
  Björn Johansson  1988      27.24        1:25.30   
  Alexander Bjelke  1994      29.64        1:54.94   
                     
Lag 2 Herr  10  400          1:56.34   
  Ludvika Simsällskap                   
  Joakim Anttila  1991      29.35        29.35   
  David Hällman  1992      27.35        56.70   
  Oscar Fredriksson  1994      30.83        1:27.53   
  Magnus Engström  1977      28.81        1:56.34   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  356          2:00.87   
  Borlänge Simsällskap                   
  Emil Pettersson  1989      31.95        31.95   
  Jack Denkji  1992      27.92        59.87   
  Olof Hällman  1989      28.30        1:28.17   
  Oskar Altzar  1992      32.70        2:00.87   
                     
Norrtälje Lag 1  341          2:02.66   
  Norrtälje Simklubb                   
  Robert Ahlbom  1995      32.95        32.95   
  Henrik Persson  1995      30.18        1:03.13   
  Rasmus Holmsten  1993      32.00        1:35.13   
  Oscar Elfving  1993      27.53        2:02.66   
                     
Qw Kings              DSQ   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
  Erik Zidén  1986      26.16        26.16   
                     
 
Gren 20, 4X50m Frisim 15år&Äldre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lag 1 Dam  14  586          1:57.86   
  Ludvika Simsällskap                   
  Josefin Lindkvist  1993      27.44        27.44   
  Maria Lysén-Kotti  1992      30.23        57.67   
  Lina Anttila  1987      30.42        1:28.09   
  Jessica Lindkvist  1990      29.77        1:57.86   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  11  467          2:07.08   
  Borlänge Simsällskap                   
  Ellen Lindefelt  1994      30.62        30.62   
  Andrea Larsson  1992      31.40        1:02.02   
  Alice Bergvall  1994      33.91        1:35.93   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      31.15        2:07.08   
                     
Norrtälje Lag 1  10  437          2:09.95   
  Norrtälje Simklubb                   
  Malin Österman  1993      34.30        34.30   
  Hanna Westling  1992      32.83        1:07.13   
  Micaela Nygren-Ring  1992      32.56        1:39.69   
  Jessica Ahlbom  1992      30.26        2:09.95   
                     
Fagersta SK Lag 1  420          2:11.65   
  Fagersta Simklubb                   
  Therese Karlsson  1997      36.02        36.02   
  Lisethe Karlsson  1991      28.61        1:04.63   
  Ida Lindbom  1995      36.70        1:41.33   
  Sophie Almqvist-Andersson  1993      30.32        2:11.65   
                     
Filipstad SK  297          2:27.76   
  Filipstads Simklubb                   
  Helena Bäck  1984      34.39        34.39   
  Anna Persson  1970      33.38        1:07.77   
  Sandra Örtlund  1993      36.87        1:44.64   
  Imen Alfarhani  1992      43.12        2:27.76   
                     
Borlänge SS Damer Lag3              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
  Belinda Löfstrand  1991      33.82        33.82   
                     
 
 
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    632  31.33        1:07.81   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991    456  35.68        1:15.61   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Oscar Leidefeldt  1992    457  35.76        1:15.57   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Jonas Lindberg  1992    410  36.27        1:18.35   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Johan Nilsson  1993    407  37.65        1:18.55   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Erik Schmidt  1992    402  35.40        1:18.87   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Robert Bergvall  1993    347  38.31        1:22.84   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Robert Dagvall  1992    340  38.54        1:23.41   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Erik Wennerstrand  1993    330  38.69        1:24.19   
  Sala Simsällskap                   
                     
Tony Grönfors  1992    327  37.07        1:24.50   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Marcus Fredriksson  1992    256  41.54        1:31.69   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
10  Oskar Altzar  1992    237  43.46        1:34.08   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Calle Eriksson  1993              DNS   
  Sala Simsällskap                   
                     
Rasmus Holmsten  1993              DSQ   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jesper Stam  1994    409  36.31        1:18.42   
  Falu Simsällskap                   
                     
Marcus Eriksson  1995    336  38.74        1:23.69   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alexander Bjelke  1994    334  39.15        1:23.92   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Tim Nykvist  1994    317  39.25        1:25.36   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Daniel Solölid  1994    303  40.16        1:26.63   
  Falu Simsällskap                   
                     
Adam Lillsund  1994    295  41.19        1:27.45   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Oscar Fredriksson  1994    222  45.00        1:36.08   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Gabriel Backström  1994    206  46.27        1:38.62   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Robert Ahlbom  1995    191  47.10        1:41.05   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ted Nykvist  1997    219  45.54        1:36.60   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Rasmus Rantanen  1997    144  52.63        1:50.99   
  Falu Simsällskap                   
                     
Jacob Leidefeldt  1997    92  58.34        2:08.74   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Jessica Lindkvist  1990    489  39.89  1:24.19  2:10.47    2:58.07   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lisethe Karlsson  1991    487  40.22  1:25.54  2:12.11    2:58.38   
  Fagersta Simklubb                   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Micaela Nygren-Ring  1992    388  42.00  1:32.86  2:24.02    3:12.46   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Malin Österman  1993    387  43.94  1:33.41  2:23.94    3:12.59   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Sara Gommel  1993    318  45.09  1:37.44  2:32.43    3:25.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
Imen Alfarhani  1992    163  56.99  2:02.47  3:10.37    4:16.64   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Karell  1994    529  39.79  1:23.48  2:08.46    2:53.50   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jennifer Nygren-Ring  1994    420  42.65  1:31.19  2:20.91    3:07.33   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Ellen Lindefelt  1994    380  43.34  1:32.72  2:24.00    3:13.72   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Alice Bergvall  1994    370  44.14  1:34.84  2:24.75    3:15.54   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Julia Sahlin  1994    338  46.62  1:37.66  2:29.65    3:21.46   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Henriksson  1995    335  45.34  1:37.46  2:30.62    3:22.00   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Emma Larson  1995    316  46.16  1:39.15  2:34.23    3:25.92   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Louise Säfström  1995    310  45.80  1:38.23  2:33.70    3:27.23   
  Falu Simsällskap                   
                     
Matilda Lundberg  1995    287  47.07  1:40.83  2:37.30    3:32.79   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
10  Johanna Nässlander  1995    214  55.06  1:55.13  2:56.77    3:54.74   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Julia Engvall  1995              DNS   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Julia Nygren  1995              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 22, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    336  45.19  1:37.42  2:31.52    3:21.79   
  Falu Simsällskap                   
                     
Nadja Lagerström  1996    333  45.56  1:38.04  2:31.89    3:22.45   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 400m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    529  1:10.60  2:31.11  3:53.89    5:02.65   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991    310  1:27.74  3:03.26  4:39.70    6:01.54   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Bjelke  1994    350  1:24.10  2:54.72  4:29.89    5:47.47   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Tim Nykvist  1994    242  1:34.42  3:16.20  5:04.30    6:32.66   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
 
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lisethe Karlsson  1991    538  35.22  1:17.87  2:03.77    2:38.37   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Lina Anttila  1987    517  34.19  1:17.65  2:04.15    2:40.50   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Karin Samuelsson  1991    489  34.10  1:15.55  2:04.90    2:43.46   
  Bålsta Simklubb                   
                     
 
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    590  31.34  1:10.88  1:58.68    2:33.59   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emma Landén  1992    522  36.30  1:17.71  2:02.07    2:40.01   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sophie Almqvist-Andersson  1993    426  37.42  1:20.49  2:11.59    2:51.24   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Jessica Ahlbom  1992    394  39.66  1:24.73  2:16.95    2:55.64   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Hanna Westling  1992    333  41.27  1:30.44  2:22.41    3:05.78   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Malin Österman  1993    331  45.05  1:34.87  2:24.90    3:06.21   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Sandra Örtlund  1993    240  45.83  1:41.52  2:40.85    3:27.25   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Karell  1994    632  33.10  1:11.70  1:55.29    2:30.11   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Fredrika Lundkvist  1994    520  35.86  1:16.56  2:04.78    2:40.21   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Rebecca Johansson  1994    404  37.28  1:20.70  2:11.15    2:54.23   
  Falu Simsällskap                   
                     
Hanna Fransman  1995    394  40.71  1:25.73  2:16.43    2:55.68   
  Falu Simsällskap                   
                     
Julia Sahlin  1994    378  41.89  1:26.50  2:19.67    2:58.06   
  Falu Simsällskap                   
                     
Erica Åström Hedström  1995    377  40.72  1:25.81  2:20.90    2:58.28   
  Simklubben Neptun                   
                     
Alice Bergvall  1994    336  41.91  1:30.24  2:22.88    3:05.34   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Felicia Hedman  1995    306  41.62  1:31.69  2:31.12    3:11.23   
  Falu Simsällskap                   
                     
Julia Engvall  1995    305  44.16  1:32.65  2:28.08    3:11.28   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
10  Matilda Lundberg  1995    294  43.39  1:34.79  2:31.03    3:13.65   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
11  Louise Säfström  1995    271  47.80  1:39.73  2:34.53    3:18.97   
  Falu Simsällskap                   
                     
12  Linn Nielsen  1995    270  47.49  1:42.41  2:37.48    3:19.34   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Linn Jokelainen  1995              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 24, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    288  45.78  1:32.93  2:30.91    3:15.02   
  Falu Simsällskap                   
                     
Josefine Gillström  1996    275  43.22  1:38.24  2:33.34    3:18.00   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Sandra Gustavsson  1996    255  44.78  1:38.23  2:37.92    3:23.10   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Elin Höjd  1996              DNS   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Amanda Persson  1996              DSQ   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 25, 1500m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nisse Anttila  1987    508  1:08.53  2:22.66  3:36.78  4:48.88  18:13.31   
  Borlänge Simsällskap        6:02.70  7:13.39  8:25.71  9:37.94     
          10:50.13  12:03.43  13:18.72  14:34.00     
          15:50.34  17:03.96         
                     
Joakim Anttila  1991    314  1:16.61  2:42.87  4:10.11  5:37.86  21:24.15   
  Ludvika Simsällskap        7:06.43  8:35.70  10:04.71  11:32.69     
          13:00.96  14:28.13  15:56.51  17:21.61     
          18:44.55  20:07.41         
                     
 
Gren 25, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Robert Dagvall  1992    478  1:10.79  2:25.57  3:40.09  4:53.68  18:36.15   
  Ludvika Simsällskap        6:07.40  7:21.42  8:36.43  9:51.76     
          11:07.37  12:23.20  13:38.57  14:54.67     
          16:09.48  17:23.49         
                     
Oscar Elfving  1993    475  1:10.32  2:25.56  3:40.66  4:56.36  18:37.94   
  Norrtälje Simklubb        6:11.69  7:28.39  8:44.20  9:58.45     
          11:14.05  12:28.14  13:44.03  14:58.96     
          16:13.19  17:27.48         
                     
Oskar Altzar  1992    297  1:21.38  2:50.00  4:19.02  5:48.18  21:47.77   
  Borlänge Simsällskap        7:17.64  8:45.27  10:13.00  11:39.75     
          13:08.15  14:36.53  16:03.55  17:31.17     
          19:00.60  20:26.27         
                     
Rasmus Holmsten  1993    293  1:21.03  2:50.28  4:18.98  5:48.23  21:53.74   
  Norrtälje Simklubb        7:18.00  8:46.11  10:14.00  11:41.90     
          13:10.38  14:37.60  16:05.49  17:34.15     
          19:02.25  20:29.81         
                     
 
Gren 25, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Robert Ahlbom  1995    244  1:21.31  2:52.96  4:26.58  6:02.32  23:16.47   
  Norrtälje Simklubb        7:36.61  9:11.59  10:46.99  12:22.07     
          14:01.94  15:30.42  17:05.48  18:41.23     
          20:16.59  21:50.41         
                     
 
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lisethe Karlsson  1991    588  1:08.16  2:21.45  3:35.94    4:48.00   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Jessica Lindkvist  1990    564  1:08.14  2:22.41  3:37.87    4:52.08   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lina Anttila  1987    501  1:11.61  2:29.56  3:47.28    5:03.81   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    617  1:05.05  2:17.29  3:31.11    4:43.46   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emma Landén  1992    523  1:11.45  2:28.38  3:45.03    4:59.47   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sophie Almqvist-Andersson  1993    475  1:15.02  2:35.00  3:53.73    5:09.25   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Malin Österman  1993    344  1:21.64  2:50.11  4:18.19    5:44.24   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Linn Björnberg  1993    313  1:20.24  2:50.59  4:23.22    5:55.30   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Karell  1994    590  1:07.46  2:21.14  3:35.23    4:47.71   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Fredrika Lundkvist  1994    568  1:09.70  2:25.60  3:40.72    4:51.35   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Ellen Lindefelt  1994    551  1:10.34  2:25.21  3:40.70    4:54.31   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    463  1:13.88  2:34.29  3:54.48    5:11.98   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Amanda Johansen  1994    418  1:15.45  2:37.29  3:58.47    5:22.71   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Hanna Fransman  1995    400  1:17.57  2:41.01  4:05.45    5:27.45   
  Falu Simsällskap                   
                     
Rebecca Johansson  1994    388  1:17.30  2:41.39  4:07.57    5:30.70   
  Falu Simsällskap                   
                     
Julia Sahlin  1994    385  1:21.61  2:46.39  4:10.11    5:31.66   
  Falu Simsällskap                   
                     
Erica Åström Hedström  1995    382  1:20.43  2:47.01  4:11.31    5:32.51   
  Simklubben Neptun                   
                     
10  Natalie Accord  1994    353  1:21.58  2:50.16  4:17.47    5:41.39   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
11  Matilda Lundberg  1995    331  1:22.46  2:51.54  4:20.80    5:48.88   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
12  Emma Larson  1995    295  1:26.47  2:59.69  4:33.89    6:02.41   
  Sim 77 Hofors                   
                     
13  Julia Nygren  1995    273  1:25.78  3:01.51  4:39.21    6:12.02   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
14  Line Alfredsson  1995    259  1:23.42  3:01.75  4:39.61    6:18.51   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 26, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    446  1:16.44  2:37.93  3:59.29    5:15.81   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Nadja Lagerström  1996    342  1:17.93  2:47.55  4:16.74    5:44.89   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Elin Höjd  1996    242  1:36.26  3:19.09  4:58.68    6:27.11   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Josefine Gillström  1996    241  1:31.22  3:10.85  4:50.60    6:27.76   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johanna Hellsing  1996    231  1:31.34  3:14.78  4:58.29    6:33.00   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
 
Gren 27, 4X100m Frisim 14år&Yngre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Falu Simsällskap Pojkar  14            4:44.31   
  Falu Simsällskap                   
  Daniel Solölid  1994      32.10  1:08.32      1:08.32   
  Marcus Eriksson  1995      34.54  1:12.13      2:20.45   
  Rasmus Rantanen  1997      37.78  1:18.58      3:39.03   
  Jesper Stam  1994      31.09  1:05.28      4:44.31   
                     
 
Gren 28, 4X100m Frisim 14år&Yngre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Falu Simsällskap Lag 1  14            4:54.58   
  Falu Simsällskap                   
  Julia Sahlin  1994      34.60  1:11.40      1:11.40   
  Hanna Fransman  1995      35.23  1:13.59      2:24.99   
  Rebecca Johansson  1994      34.56  1:14.11      3:39.10   
  Milana Salih  1997      35.19  1:15.48      4:54.58   
                     
Filipstad SK  11            5:11.82   
  Filipstads Simklubb                   
  Frida Henriksson  1995      35.48  1:13.78      1:13.78   
  Sandra Gustavsson  1996      40.41  1:22.79      2:36.57   
  Amanda Persson  1996      34.94  1:13.47      3:50.04   
  Elin Höjd  1996      38.24  1:21.78      5:11.82   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  10            5:25.13   
  Borlänge Simsällskap                   
  Nadja Lagerström  1996      35.65  1:15.19      1:15.19   
  Josefine Gillström  1996      37.44  1:18.23      2:33.42   
  Julia Nygren  1995      38.65  1:21.90      3:55.32   
  Linn Jokelainen  1995      41.02  1:29.81      5:25.13   
                     
Lag 1 Dam              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
  Natalie Accord  1994      36.09  1:13.68      1:13.68   
                     
 
Gren 29, 4X100m Frisim 15år&Äldre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Qw Kings  14            3:50.69   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
  Max Sidenstjärna  1989      28.20  59.44      59.44   
  Hampus Rasmussen  1986      26.61  58.19      1:57.63   
  Nico Axelsson  1976      27.55  57.14      2:54.77   
  Erik Zidén  1986      27.05  55.92      3:50.69   
                     
Borlänge SS Herrar Lag1  11            3:54.11   
  Borlänge Simsällskap                   
  Oscar Leidefeldt  1992      29.17  1:00.02      1:00.02   
  Nisse Anttila  1987      25.39  54.33      1:54.35   
  Tony Grönfors  1992      27.93  59.45      2:53.80   
  Robert Bergvall  1993      28.21  1:00.31      3:54.11   
                     
Lag 1 Herr  10            4:20.73   
  Ludvika Simsällskap                   
  Robert Dagvall  1992      28.91  1:01.40      1:01.40   
  Alexander Bjelke  1994      30.72  1:04.63      2:06.03   
  Marcus Fredriksson  1992      32.11  1:10.07      3:16.10   
  Joakim Anttila  1991      29.52  1:04.63      4:20.73   
                     
 
Gren 30, 4X100m Frisim 15år&Äldre, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Lag 1 Dam  14            4:18.97   
  Ludvika Simsällskap                   
  Maria Lysén-Kotti  1992      31.31  1:05.72      1:05.72   
  Jessica Lindkvist  1990      30.63  1:05.93      2:11.65   
  Lina Anttila  1987      30.57  1:05.42      3:17.07   
  Josefin Lindkvist  1993      29.05  1:01.90      4:18.97   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  11            4:41.09   
  Borlänge Simsällskap                   
  Ellen Lindefelt  1994      32.25  1:08.00      1:08.00   
  Alice Bergvall  1994      34.73  1:14.19      2:22.19   
  Andrea Larsson  1992      32.93  1:09.43      3:31.62   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      33.04  1:09.47      4:41.09   
                     
Norrtälje Lag 2  10            4:53.44   
  Norrtälje Simklubb                   
  Malin Österman  1993      36.54  1:15.90      1:15.90   
  Hanna Westling  1992      34.45  1:15.09      2:30.99   
  Micaela Nygren-Ring  1992      34.48  1:12.67      3:43.66   
  Jessica Ahlbom  1992      33.09  1:09.78      4:53.44   
                     
 
 
Gren 31, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    446  32.20        1:06.93   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991    242  39.12        1:22.01   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Schmidt  1992    406  32.43        1:09.05   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Oscar Elfving  1993    374  34.23        1:10.97   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Jonas Lindberg  1992    324  36.01        1:14.43   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Tony Grönfors  1992    308  36.57        1:15.70   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Robert Dagvall  1992    269  38.35        1:19.20   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    210  41.86        1:25.98   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Marcus Fredriksson  1992    188  43.13        1:29.28   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Robert Bergvall  1993              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
David Westin  1995    321  35.79        1:14.70   
  Sala Simsällskap                   
                     
Tim Nykvist  1994    304  37.42        1:16.09   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Daniel Solölid  1994    283  38.32        1:17.87   
  Falu Simsällskap                   
                     
Henrik Persson  1995    257  39.18        1:20.39   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Alexander Bjelke  1994    251  39.17        1:21.10   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Adam Lillsund  1994    233  40.69        1:23.14   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Oscar Fredriksson  1994    228  39.82        1:23.73   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Martin Alfredsson  1995    212  42.63        1:25.83   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Marcus Eriksson  1995    210  41.93        1:26.04   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Gabriel Backström  1994    207  41.76        1:26.45   
  Sim 77 Hofors                   
                     
11  Jesper Stam  1994    203  42.78        1:27.00   
  Falu Simsällskap                   
                     
12  Robert Ahlbom  1995    194  43.10        1:28.36   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    220  41.43        1:24.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ted Nykvist  1997    129  49.12        1:41.09   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
 
Gren 32, 200m Ryggsim Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lisethe Karlsson  1991    473  38.43  1:18.82  2:00.31    2:40.28   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Karin Samuelsson  1991    467  38.21  1:18.63  2:00.42    2:40.94   
  Bålsta Simklubb                   
                     
Lina Anttila  1987    402  39.79  1:23.83  2:08.06    2:49.20   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jessica Lindkvist  1990    390  40.86  1:24.88  2:08.44    2:50.93   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 32, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    485  37.04  1:18.02  1:59.89    2:38.94   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Sophie Almqvist-Andersson  1993    426  39.35  1:21.42  2:04.69    2:45.98   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Andrea Larsson  1992    365  40.68  1:24.85  2:09.92    2:54.77   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Malin Österman  1993    279  45.58  1:33.74  2:23.25    3:11.23   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Imen Alfarhani  1992    153  54.56  1:54.19  2:54.33    3:53.38   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 32, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    486  37.32  1:18.14  1:59.76    2:38.88   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Rebecca Johansson  1994    412  38.49  1:21.73  2:05.90    2:47.79   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ellen Lindefelt  1994    375  43.01  1:27.89  2:12.22    2:53.22   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    356  43.58  1:29.40  2:14.37    2:56.18   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Erica Åström Hedström  1995    347  43.10  1:29.49  2:15.15    2:57.77   
  Simklubben Neptun                   
                     
Emma Larson  1995    330  41.71  1:28.39  2:32.80    3:00.65   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Hanna Fransman  1995    323  42.67  1:29.29  2:17.46    3:01.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
Filippa Berencreuz  1994    307  42.86  1:28.95  2:17.51    3:05.22   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Alice Bergvall  1994    294  45.27  1:33.12  2:21.64    3:07.74   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Julia Nygren  1995    237  48.11  1:40.30  2:33.05    3:21.71   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Louise Säfström  1995              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 32, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nadja Lagerström  1996    358  40.91  1:25.67  2:11.88    2:55.95   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Amanda Persson  1996    338  42.13  1:28.73  2:15.85    2:59.35   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Elin Höjd  1996    243  48.58  1:40.71  2:32.81    3:20.06   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Sandra Gustavsson  1996    229  47.37  1:40.72  2:33.80    3:24.23   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Milana Salih  1997              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 33, 200m Medley Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    508  30.63  1:08.80  1:48.78    2:24.40   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991    321  37.08  1:22.53  2:08.70    2:48.18   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 33, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Oscar Leidefeldt  1992    459  31.74  1:13.39  1:55.55    2:29.33   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Oscar Elfving  1993    454  31.30  1:10.71  1:56.75    2:29.88   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Tony Grönfors  1992    349  33.77  1:15.65  2:04.10    2:43.66   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Robert Bergvall  1993    339  35.53  1:19.86  2:08.21    2:45.17   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Rasmus Holmsten  1993    255  43.98  1:31.25  2:22.49    3:01.72   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
Johan Nilsson  1993              DNS   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
 
Gren 33, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
David Westin  1995    301  41.37  1:23.28  2:15.16    2:51.83   
  Sala Simsällskap                   
                     
Adam Lillsund  1994    293  36.31  1:24.23  2:16.30    2:53.50   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Tim Nykvist  1994    284  39.02  1:24.52  2:13.55    2:55.24   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Oscar Fredriksson  1994    257  40.19  1:26.20  2:18.41    3:01.29   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Martin Alfredsson  1995    242  43.48  1:31.44  2:23.70    3:04.83   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
Jesper Stam  1994              DNS   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 33, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ted Nykvist  1997    170  48.08  1:43.00  2:38.45    3:28.13   
  Qwarnsvedens Triathlon                   
                     
 
Gren 34, 400m Medley Damer, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    472  1:21.84  2:53.28  4:29.46    5:48.42   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 34, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Sara Gommel  1993    346  1:35.03  3:13.76  4:15.96    6:26.44   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 34, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Karell  1994    599  1:14.43  2:37.36  4:07.71    5:21.84   
  Norrtälje Simklubb                   
                     
 
Gren 34, 400m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    325  1:45.47  3:26.92  5:11.72    6:34.59   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    519  27.52        58.24   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991    361  30.99        1:05.71   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Olof Hällman  1989    297  30.76        1:10.12   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Oscar Leidefeldt  1992    467  29.74        1:00.31   
  Borlänge Simsällskap                   
   <