Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Masdoppet 2009    Utskriftsdatum  05 augusti 2010   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  14:36   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2009-09-12         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:01.10  2:08.44  3:17.33    4:25.92   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:05.05  2:15.35  3:26.79    4:34.85   
Nico Axelsson  1976  Borlänge Simsällskap    1:05.93  2:16.55  3:28.19    4:38.15   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    1:05.72  2:19.87  3:36.21    4:52.36   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.77  2:26.10  3:44.42    4:59.77   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    1:08.89  2:25.99  3:44.27    5:01.94   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    1:08.87  2:26.30  3:44.56    5:03.86   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:10.91  2:29.03  3:48.58    5:06.78   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    1:11.13  2:31.27  3:52.85    5:14.15   
10  Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb    1:13.04  2:35.74  3:57.83    5:15.55   
11  Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.90  2:37.49  3:58.22    5:16.66   
12  Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    1:13.48  2:36.54  3:58.31    5:16.90   
13  Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.79  2:36.32  4:00.53    5:22.04   
14  Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:07.44  2:33.44  3:58.11    5:23.35   
15  Henrik Persson  1995  Norrtälje Simklubb    1:12.79  2:37.15  4:04.68    5:26.02   
16  Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.11  2:48.94  4:16.26    5:26.35   
17  Rasmus Holmsten  1993  Norrtälje Simklubb    1:14.73  2:41.18  4:07.46    5:33.24   
18  Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap    1:20.36  2:51.49  4:20.90    5:45.66   
19  Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.54  2:49.42  4:21.48    5:48.15   
20  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    1:26.40  2:58.27  5:12.22    5:53.04   
21  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:26.61  3:07.87  4:51.45    6:31.02   
22  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    1:31.48  3:13.31  4:58.09    6:35.24   
23  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    1:31.78  3:18.18  5:10.57    7:02.06   
24  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:43.33  3:40.55  5:37.53    7:26.83   
25  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:50.85  3:44.71  5:39.35    7:27.54   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Lukas Björnbom  1994  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:06.42  2:17.36  3:29.05  4:40.41  9:25.02  15-16 Åldersgrupp Rekord 
          5:51.67  7:03.35  8:15.40       
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    1:07.78  2:20.92  3:34.62  4:47.83  9:41.93  17-999 Åldersgrupp Rekord 
          6:01.77  7:15.47  8:29.35       
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    1:09.46  2:23.12  3:36.62  4:50.66  9:51.72   
          6:05.32  7:21.19  8:36.43       
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:09.72  2:25.09  3:39.94  4:55.38  9:53.44   
          6:10.92  7:26.03  8:40.93       
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    1:12.80  2:30.88  3:48.32  5:07.44  10:23.02   
          6:28.06  7:47.66  9:06.64       
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    1:11.57  2:31.87  3:51.70  5:13.45  10:42.90   
          6:35.35  8:01.63  9:22.35       
Julia Sahlin  1994  Falu Simsällskap    1:15.12  2:35.84  3:58.96  5:22.64  10:54.57   
          6:45.70  8:08.88  9:32.03       
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    1:15.80  2:39.39  4:03.41  5:27.86  10:57.21   
          6:50.76  8:13.19  9:36.12       
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    1:17.84  2:41.59  4:05.16  5:29.51  11:01.38   
          6:53.30  8:17.12  9:39.95       
10  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.19  2:37.13  4:01.14  5:26.26  11:07.74   
          6:53.13  8:18.84  9:45.42       
11  Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    1:15.09  2:38.86  4:04.25  5:29.74  11:12.13   
          6:55.42  8:21.82  9:48.21       
12  Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb    1:13.91  2:38.20  4:04.63  5:32.12  11:17.28   
          6:59.82  8:28.62  9:55.20       
13  Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    1:17.60  2:43.36  4:10.68  5:38.65  11:27.95   
          7:07.16  8:35.68  10:03.49       
14  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    1:14.99  2:40.58  4:09.18  5:40.26  11:42.29   
          7:15.40  8:42.60  10:17.68       
15  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb    1:20.17  2:48.76  4:20.68  5:52.65  11:56.13   
          7:22.92  8:56.81  10:26.76       
16  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:26.93  3:01.29  4:36.19  6:11.57  12:33.34   
          7:48.01  9:24.33  11:00.79       
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    29.90        1:03.90   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    30.69        1:09.34   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    31.78        1:09.90   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    33.97        1:15.04   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.95        1:15.97   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    35.38        1:17.10   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    35.50        1:19.21   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    36.28        1:22.00   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    39.18        1:25.62   
10  Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.65        1:26.45   
11  Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    38.22        1:26.70   
12  Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.02        1:27.99   
13  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    41.44        1:32.13   
14  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    43.53        1:36.49   
15  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    48.50        1:48.15   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    33.85  1:13.10  1:53.41    2:32.47   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    33.34  1:13.36  1:55.38    2:39.49   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    39.65  1:27.49  2:17.42    3:01.31   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.85  1:27.40  2:18.05    3:06.86   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:09.27  2:30.63  3:54.92    5:06.04   
Nico Axelsson  1976  Borlänge Simsällskap    1:10.46  2:35.34  3:58.48    5:07.72   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    1:24.22  2:58.93  4:33.09    5:51.53   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    1:27.71  3:09.45  5:03.36    6:24.87   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    1:35.45  3:21.33  5:19.01    6:51.76   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    31.66  1:10.98  1:57.09    2:31.06   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    35.00  1:17.80  2:01.92    2:36.62   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.89  1:17.23  2:04.22    2:40.55   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    37.62  1:20.40  2:07.14    2:44.03   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    36.24  1:21.23  2:08.58    2:47.01   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    35.97  1:20.97  2:09.00    2:48.76   
Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    37.08  1:20.67  2:09.02    2:49.37   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    38.96  1:27.70  2:16.00    2:55.34   
Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.45  1:21.61  2:13.34    2:55.65   
10  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    36.73  1:22.43  2:20.27    2:57.58   
11  Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    40.15  1:25.60  2:19.94    2:57.86   
12  Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap    38.63  1:25.22  2:19.28    2:58.61   
13  Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    40.52  1:30.94  2:18.36    2:59.52   
14  Saga Christiernin  1997  Norrtälje Simklubb    35.57  1:22.93  2:17.51    3:01.48   
15  Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    39.70  1:27.68  2:20.44    3:02.27   
16  Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb    39.70  1:26.30  2:20.83    3:03.67   
17  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb    39.20  1:29.45  2:21.71    3:03.89   
18  Hanna Westling  1992  Norrtälje Simklubb    40.58  1:27.94  2:20.95    3:04.27   
19  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    40.44  1:29.99  2:24.31    3:05.42   
20  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    41.53  1:27.29  2:23.22    3:06.46   
21  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    41.70  1:29.49  2:25.83    3:09.75   
22  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.27  1:31.59  2:24.96    3:11.39   
23  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    39.91  1:32.62  2:29.08    3:11.51   
24  Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    47.59  1:36.97  2:30.79    3:12.42   
25  Filippa Berencreuz  1994  Norrtälje Simklubb    38.51  1:24.56  2:33.61    3:16.25   
26  Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    45.94  1:35.52  2:35.21    3:16.34   
27  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    43.58  1:37.21  2:32.55    3:18.54   
28  Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.44  1:30.68  2:33.43    3:21.89   
29  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    49.77  1:42.85  2:41.63    3:24.38   
30  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    46.54  1:40.39  2:39.56    3:24.66   
31  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    46.10  1:40.94  2:38.01    3:27.04   
32  Lisa Orvestedt  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.96  1:46.79  2:40.55    3:27.15   
33  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    59.12  2:00.37  3:11.29    4:04.77   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 4X100m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lag 2 Herrar Harnäs  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:34.53   
  Gustav Sjökvist  1996      33.13  1:09.29      1:09.29   
  Robin Ernesäter  1996      34.24  1:11.67      2:20.96   
  Linus Rhodin  1996      33.79  1:13.08      3:34.04   
  Robert Lindblom  1995      27.82  1:00.49      4:34.53   
                     
Norrtälje Pojkar Lag 1  Norrtälje Simklubb            4:50.18   
  Tobias Westholm  1996      35.31  1:19.20      1:19.20   
  Martin Magnusson  1995      30.18  1:07.25      2:26.45   
  Adam Alstermark  1996      34.24  1:11.06      3:37.51   
  Sebastian Lazzarin  1997      33.32  1:12.67      4:50.18   
                     
Borlänge SS Herrlag 3  Borlänge Simsällskap            5:44.36   
  Jesper Wallbom  1995      38.67  1:24.72      1:24.72   
  Simon Hedlund  1995      33.40  1:12.48      2:37.20   
  Jacob Leidefeldt  1997      43.20  2:17.33      4:54.53   
  Daniel Litborn  1998      21.59  49.83      5:44.36   
                     
                     
 
Gren 8, 4X100m Frisim Flickor14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Filipstad SK  Filipstads Simklubb            4:51.15   
  Frida Henriksson  1995      33.81  1:10.02      1:10.02   
  Lina Andersson  1996      33.64  1:10.75      2:20.77   
  Ive Johansson  1998      37.60  1:21.15      3:41.92   
  Amanda Persson  1996      33.12  1:09.23      4:51.15   
                     
Borlänge SS Damlag 2  Borlänge Simsällskap            5:53.44   
  Linnea Sandberg  1996      36.35  1:15.42      1:15.42   
  Lizette Söderlund  1997      45.20  1:27.35      2:42.77   
  Emma Abrahamsson  1997      47.43  1:30.86      4:13.63   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      49.37  1:39.81      5:53.44   
                     
Borlänge SS Damlag 3  Borlänge Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Herrlag 1  Borlänge Simsällskap            3:51.97   
  Oscar Leidefeldt  1992      29.00  59.13      59.13   
  Nisse Anttila  1987      25.21  54.19      1:53.32   
  Nico Axelsson  1976      28.06  58.55      2:51.87   
  Robert Bergvall  1993      27.83  1:00.10      3:51.97   
                     
Borlänge SS Herrlag 2  Borlänge Simsällskap            4:17.91   
  Joakim Anttila  1991      30.48  1:04.48      1:04.48   
  Oskar Altzar  1992      31.51  1:06.71      2:11.19   
  Olle Eriksson  1989      29.39  1:03.80      3:14.99   
  Lukas Björnbom  1994      29.49  1:02.92      4:17.91   
                     
Norrtälje Lag 1  Norrtälje Simklubb            4:21.61   
  Oscar Elfving  1993      29.63  1:00.93      1:00.93   
  Henrik Persson  1995      30.47  1:05.39      2:06.32   
  Rasmus Holmsten  1993      33.66  1:11.26      3:17.58   
  Robert Ahlbom  1995      33.86  1:04.03      4:21.61   
                     
Lag 1 Herrar Harnäs  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:33.13   
  Robin Hansson  1995      32.64  1:08.90      1:08.90   
  Joakim Orvestedt  1992      31.45  1:07.10      2:16.00   
  Tim Zetterström  1995      34.34  1:13.74      3:29.74   
  Andreas Ericson  1993      29.95  1:03.39      4:33.13   
                     
                     
 
Gren 10, 4X100m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lag 1 Damer Harnäs  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:45.44   
  Mikaela Eriksson  1994      32.69  1:08.27      1:08.27   
  Melinda Maxe  1992      33.16  1:11.01      2:19.28   
  Sigrid Tröjbom  1991      31.86  1:07.67      3:26.95   
  Louise Zettergren  1997      36.14  1:18.49      4:45.44   
                     
Norrtälje Lag 2  Norrtälje Simklubb            4:59.71   
  Malin Österman  1993      34.82  1:23.14      1:23.14   
  Hanna Westling  1992      26.60  1:06.90      2:30.04   
  Filippa Berencreuz  1994      34.86  1:14.32      3:44.36   
  Line Alfredsson  1995      34.66  1:15.35      4:59.71   
                     
Borlänge SS Damlag 1  Borlänge Simsällskap            DSQ   
  Ellen Lindefelt  1994      31.48  1:04.86      1:04.86   
  Allis Bergvall  1994      33.34        2:14.41   
  Julia Nygren  1995              3:26.69   
                     
                     
 
Gren 11, 200m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    35.96  1:15.01  1:55.01    2:33.87   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    35.70  1:15.26  1:56.78    2:36.67   
Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    37.42  1:18.75  2:01.72    2:42.59   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.42  1:20.78  2:11.46    2:45.94   
Henrik Persson  1995  Norrtälje Simklubb    39.36  1:21.85  2:05.70    2:47.44   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    40.75  1:23.85  2:08.64    2:52.95   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    40.07  1:22.74  2:09.38    2:54.02   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.88  1:30.40  2:16.53    3:00.82   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    45.42  1:32.67  2:19.41    3:04.06   
10  Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora    41.26  1:29.43  2:19.31    3:07.14   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.84        1:14.48   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    36.23        1:16.19   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    38.28        1:16.99   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    39.10        1:19.69   
Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb    50.09        1:20.22   
Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    39.51        1:20.97   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    39.10        1:21.47   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.54        1:21.81   
Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    39.75        1:22.49   
10  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    40.71        1:23.05   
11  Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    40.13        1:23.36   
12  Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap    39.62        1:24.11   
13  Julia Sahlin  1994  Falu Simsällskap    41.02        1:24.19   
14  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.47        1:25.43   
15  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    41.47        1:25.89   
16  Filippa Berencreuz  1994  Norrtälje Simklubb    41.21        1:26.01   
17  Hanna Westling  1992  Norrtälje Simklubb    41.24        1:27.71   
18  Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    43.05        1:28.25   
19  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    44.53        1:28.81   
20  Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.69        1:29.10   
21  Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    45.81        1:29.18   
22  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    43.10        1:29.23   
23  Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    44.80        1:30.28   
24  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb    43.47        1:30.92   
25  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    46.77        1:34.74   
26  Ida Bäck  1998  Falu Simsällskap    48.01        1:36.15   
27  Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    46.82        1:36.74   
28  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    54.27        1:37.72   
29  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    1:00.73        1:37.79   
30  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    48.38        1:37.82   
31  Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap    49.52        1:39.58   
32  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    48.59        1:39.78   
33  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    49.46        1:40.57   
34  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    53.51        1:41.88   
35  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    50.81        1:41.98   
36  Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    59.55        1:42.15   
37  Sara Engvall  1998  Borlänge Simsällskap    51.08        1:45.26   
38  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    53.24        1:47.96   
39  Lovisa Spjotgard  1998  Simsällskapet Mora    52.40        1:48.66   
40  Nathalie Jansson  1999  Falu Simsällskap    54.89        1:55.16   
41  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    57.51        1:57.38   
                     
 
Gren 13, 100m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nico Axelsson  1976  Borlänge Simsällskap    33.32        1:11.39   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    34.84        1:13.06   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.08        1:16.11   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    35.96        1:18.74   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    37.13        1:19.65   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    38.88        1:21.59   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    38.39        1:22.47   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.51        1:24.30   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    40.04        1:27.33   
10  Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.35        1:27.37   
11  Henrik Persson  1995  Norrtälje Simklubb    41.46        1:27.41   
12  Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.73        1:28.39   
13  Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap    42.26        1:29.18   
14  Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    42.00        1:30.06   
15  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    42.52        1:30.77   
16  Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    42.34        1:31.00   
17  Rasmus Holmsten  1993  Norrtälje Simklubb    44.17        1:33.53   
18  Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    43.68        1:35.45   
19  Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb    44.54        1:35.82   
20  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    45.79        1:37.78   
21  Andreas Svärd  1994  Borlänge Simsällskap    45.49        1:39.66   
22  Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora    46.33        1:39.97   
23  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    47.85        1:40.23   
24  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    49.28        1:47.30   
25  Jesper Wallbom  1995  Borlänge Simsällskap    49.44        1:47.73   
26  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    52.01        1:48.72   
27  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    53.16        1:49.45   
28  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    56.09        1:59.63   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    39.79  1:25.58  2:11.35    2:54.72   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    40.23  1:25.68  2:10.96    2:55.90   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    39.55  1:25.01  2:11.68    2:59.84   
Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    42.76  1:30.78  2:20.42    3:10.29   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    43.59  1:33.23  2:24.48    3:15.07   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    43.25  1:32.71  2:24.39    3:16.08   
Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb    44.82  1:36.14  2:29.00    3:19.47   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.39  1:38.23  2:31.30    3:22.65   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    46.18  1:39.34  2:33.53    3:25.91   
10  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb    46.38  1:40.31  2:34.32    3:27.74   
11  Ida Bäck  1998  Falu Simsällskap    48.59  1:43.92  2:38.67    3:31.71   
12  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    45.77  1:39.50  2:37.52    3:32.92   
13  Lisa Orvestedt  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.01  1:45.29  2:41.74    3:34.48   
14  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    48.84  1:44.72  2:41.62    3:39.04   
15  Lovisa Spjotgard  1998  Simsällskapet Mora    50.15  1:48.26  2:47.19    3:42.49   
16  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    51.70  1:50.49  2:50.69    3:50.44   
17  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    53.05  1:56.30  2:59.10    4:00.44   
18  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    52.13  1:53.67  2:58.51    4:01.79   
19  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    52.90  1:55.06  3:00.14    4:06.69   
20  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    1:01.52  2:11.82  3:23.16    4:35.32   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    27.15  57.96  1:30.79    2:03.74   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    30.85  1:04.46  1:37.80    2:09.71   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    30.96  1:06.01  1:41.26    2:16.02   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    30.87  1:05.46  1:41.54    2:17.55   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.90  1:04.07  1:41.68    2:18.57   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    32.02  1:07.13  1:44.28    2:20.60   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.95  1:08.15  1:46.05    2:21.59   
Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    32.26  1:08.36  1:46.84    2:22.89   
Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    31.49  1:07.84  1:46.49    2:23.91   
10  Lukas Björnbom  1994  Borlänge Simsällskap    32.21  1:09.61  1:48.64    2:26.38   
11  Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    32.43  1:09.92  1:49.33    2:27.15   
12  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    34.73  1:12.41  1:50.92    2:27.39   
13  Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb    33.22  1:11.06  1:51.64    2:27.95   
14  Joakim Orvestedt  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.48  1:12.35  1:53.45    2:31.00   
15  Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.86  1:16.07  1:55.57    2:32.13   
16  Henrik Persson  1995  Norrtälje Simklubb    34.34  1:14.34  1:56.17    2:33.59   
17  Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.61  1:15.84  1:56.52    2:35.15   
18  Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    33.57  1:13.69  1:55.62    2:35.92   
19  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    42.81  1:16.91  1:59.08    2:39.06   
20  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    36.12  1:17.23  2:00.06    2:39.41   
21  Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap    34.37  1:16.49  2:00.47    2:41.03   
22  Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.15  1:19.94  2:03.39    2:42.25   
23  Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb    35.54  1:17.72  2:01.72    2:42.33   
24  Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.34  1:20.27  2:04.13    2:42.52   
25  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    37.85  1:23.02  2:08.52    2:51.06   
26  Emil Pettersson  1989  Borlänge Simsällskap    35.25  1:16.58  2:03.52    2:51.33   
27  Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora    37.07  1:21.46  2:11.77    2:56.03   
28  Jesper Wallbom  1995  Borlänge Simsällskap    41.39  1:30.54  2:22.34    3:08.92   
29  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    43.02  1:33.46  2:23.57    3:09.78   
30  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    42.96  1:35.46  2:27.40    3:14.67   
31  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    42.22  1:34.09  2:24.65    3:22.37   
32  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    45.39  1:40.95  2:37.44    3:32.59   
33  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    51.13  1:48.43  2:48.55    3:42.66   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    27.33        57.24   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    30.54        1:03.07   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    30.55        1:03.18   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    31.18        1:04.97   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    31.58        1:05.09   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    31.92        1:05.25   
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    32.09        1:06.15   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.10        1:06.35   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    32.49        1:07.41   
10  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.26        1:07.44   
11  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.76        1:07.71   
12  Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    32.51        1:07.98   
13  Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    32.45        1:08.08   
14  Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    33.82        1:09.42   
15  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    34.21        1:09.43   
16  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.74        1:10.38   
17  Julia Sahlin  1994  Falu Simsällskap    34.30        1:10.78   
18  Filippa Berencreuz  1994  Norrtälje Simklubb    33.95        1:10.86   
19  Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb    34.58        1:11.00   
20  Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    33.64        1:11.03   
21  Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap    34.50        1:11.07   
22  Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    34.80        1:12.78   
23  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    35.99        1:13.51   
24  Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    36.22        1:13.87   
25  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    36.24        1:14.39   
26  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    35.85        1:14.64   
27  Hanna Westling  1992  Norrtälje Simklubb    34.51        1:14.85   
28  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb    35.88        1:15.35   
29  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    37.14        1:16.66   
30  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    36.39        1:16.98   
31  Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    36.99        1:17.25   
32  Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    37.52        1:18.92   
33  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.34        1:19.06   
34  Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.93        1:19.47   
35  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    39.21        1:20.51   
36  Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    39.11        1:24.01   
37  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    39.03        1:25.49   
38  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    40.52        1:25.52   
39  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    40.69        1:25.59   
40  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    40.83        1:26.50   
41  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    40.43        1:26.89   
42  Ida Bäck  1998  Falu Simsällskap    41.91        1:27.09   
43  Lovisa Spjotgard  1998  Simsällskapet Mora    47.11        1:28.71   
44  Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap    42.53        1:29.29   
45  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    44.61        1:34.78   
46  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    45.43        1:36.15   
47  Darina Svensson  1997  Filipstads Simklubb    44.29        1:36.59   
48  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    46.30        1:40.92   
49  Felicia Jansson  1998  Borlänge Simsällskap    48.48        1:41.13   
50  Sara Engvall  1998  Borlänge Simsällskap    48.79        1:44.42   
51  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    51.69        1:46.50   
52  Nathalie Jansson  1999  Falu Simsällskap    49.94        1:49.26   
53  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    52.26        1:55.49   
Lisa Orvestedt  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap            DNS   
Malin Österman  1993  Norrtälje Simklubb            DNS   
Saga Christiernin  1997  Norrtälje Simklubb            DNS   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 17, 4X100m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lag 2 Herrar Harnäs  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:26.11   
  Gustav Sjökvist  1996      42.28  1:26.46      1:26.46   
  Robert Lindblom  1995      34.17  1:16.41      2:42.87   
  Tim Zetterström  1995      42.08  1:33.78      4:16.65   
  Robin Ernesäter  1996      32.94  1:09.46      5:26.11   
                     
Borlänge SS Herrlag 3  Borlänge Simsällskap            6:40.72   
  Jesper Wallbom  1995      51.91  1:41.30      1:41.30   
  Jacob Leidefeldt  1997      50.42  1:49.89      3:31.19   
  Daniel Litborn  1998      1:49.12  2:21.96      5:53.15   
  Simon Hedlund  1995      38.63  47.57      6:40.72   
                     
Norrtälje Pojkar Lag 1  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
                     
 
Gren 18, 4X100m Medley Flickor14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Filipstad SK  Filipstads Simklubb            5:38.45   
  Amanda Persson  1996      38.84  1:21.01      1:21.01   
  Ive Johansson  1998      47.11  1:43.29      3:04.30   
  Lina Andersson  1996      37.88  1:23.37      4:27.67   
  Frida Henriksson  1995      34.55  1:10.78      5:38.45   
                     
Borlänge SS Damlag 2  Borlänge Simsällskap            6:17.02   
  Lizette Söderlund  1997      56.99  1:43.74      1:43.74   
  Emma Abrahamsson  1997      48.98  1:46.48      3:30.22   
  Linnea Sandberg  1996      44.17  1:34.44      5:04.66   
  Julia Nygren  1995      34.61  1:12.36      6:17.02   
                     
                     
 
Gren 19, 4X100m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Herrlag 1  Borlänge Simsällskap            4:27.14   
  Nisse Anttila  1987      32.14  1:06.51      1:06.51   
  Nico Axelsson  1976      33.88  1:12.62      2:19.13   
  Oscar Leidefeldt  1992      31.54  1:07.31      3:26.44   
  Robert Bergvall  1993      29.55  1:00.70      4:27.14   
                     
Norrtälje Lag 1  Norrtälje Simklubb            5:11.81   
  Henrik Persson  1995      40.86  1:18.84      1:18.84   
  Rasmus Holmsten  1993      43.73  1:34.18      2:53.02   
  Oscar Elfving  1993      31.86  1:17.22      4:10.24   
  Robert Ahlbom  1995      25.73  1:01.57      5:11.81   
                     
Borlänge SS Herrlag 2  Borlänge Simsällskap            5:14.99   
  Andreas Svärd  1994      45.12  1:32.66      1:32.66   
  Joakim Anttila  1991      37.21  1:20.08      2:52.74   
  Oskar Altzar  1992      34.85  1:19.10      4:11.84   
  Lukas Björnbom  1994      30.21  1:03.15      5:14.99   
                     
Lag 1 Herrar Harnäs  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Medley Flickor15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Damlag 1  Borlänge Simsällskap            5:02.90   
  Ellen Lindefelt  1994      38.22  1:18.47      1:18.47   
  Matilda Leidefeldt  1990      38.92  1:25.35      2:43.82   
  Lina Anttila  1987      32.21  1:10.26      3:54.08   
  Allis Bergvall  1994      33.04  1:08.82      5:02.90   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  Harnäs Skutskär Simsällskap            5:32.37   
  Mikaela Eriksson  1994      42.02  1:26.63      1:26.63   
  Louise Zettergren  1997      42.57  1:32.21      2:58.84   
  Melinda Maxe  1992      38.37  1:24.77      4:23.61   
  Sigrid Tröjbom  1991      31.71  1:08.76      5:32.37   
                     
Norrtälje Lag 2  Norrtälje Simklubb            5:44.80   
  Line Alfredsson  1995      1:28.13  2:10.96      2:10.96   
  Hanna Westling  1992      50.27  2:31.83      4:42.79   
  Filippa Berencreuz  1994      21.17  1:02.01      5:44.80   
  Fanny Alstermark  1998              5:44.80   
                     
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    26.71        56.55   
Jesper Carlsson  1987  Ludvika Simsällskap    27.03        57.51   
Nico Axelsson  1976  Borlänge Simsällskap    28.26        58.27   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    27.71        58.58   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    28.78        58.70   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    29.11        1:00.54   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    29.41        1:00.62   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.41        1:00.78   
Eric Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap    28.08        1:00.84   
10  Lukas Björnbom  1994  Borlänge Simsällskap    29.98        1:02.43   
11  Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.31        1:03.37   
12  Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    29.79        1:03.42   
13  Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    30.12        1:03.52   
14  Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb    30.50        1:03.71   
15  Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.86        1:04.33   
16  Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    30.37        1:04.44   
17  Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.08        1:04.58   
17  Henrik Persson  1995  Norrtälje Simklubb    30.48        1:04.58   
19  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    31.12        1:04.96   
20  Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    29.55        1:05.30   
21  Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    29.83        1:05.41   
22  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    32.46        1:07.78   
23  Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    33.08        1:08.52   
24  Rasmus Holmsten  1993  Norrtälje Simklubb    33.00        1:08.74   
25  Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.60        1:09.18   
26  Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.69        1:10.46   
27  Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.56        1:10.79   
28  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    34.61        1:11.09   
29  Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    33.42        1:11.25   
30  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    34.50        1:11.55   
31  Emil Pettersson  1989  Borlänge Simsällskap    33.38        1:12.01   
32  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    34.63        1:12.11   
33  Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb    34.80        1:12.43   
34  Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.31        1:14.25   
35  Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.31        1:14.38   
36  Andreas Svärd  1994  Borlänge Simsällskap    43.26        1:16.08   
37  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.18        1:20.04   
38  Jesper Wallbom  1995  Borlänge Simsällskap    40.19        1:27.02   
39  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    41.54        1:29.29   
40  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    41.19        1:29.77   
41  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    44.70        1:35.23   
42  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    47.39        1:39.98   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            DNS   
Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    28.99  1:01.04  1:34.22    2:07.74  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.02  1:05.17  1:40.41    2:15.65   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    30.89  1:05.78  1:41.38    2:16.47   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    32.07  1:07.81  1:44.49    2:21.51   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    32.63  1:08.70  1:45.56    2:21.97   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    32.71  1:09.36  1:47.20    2:23.62   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    33.05  1:09.61  1:47.63    2:25.33   
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    31.97  1:09.09  1:49.26    2:26.58   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.55  1:11.87  1:51.51    2:27.06   
10  Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    32.40  1:10.69  1:50.24    2:29.60   
11  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    34.54  1:12.63  1:52.32    2:30.63   
12  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    35.05  1:13.61  1:52.40    2:31.14   
13  Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb    35.10  1:13.51  1:53.65    2:32.18   
14  Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    34.43  1:12.72  1:52.93    2:32.65   
15  Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    34.47  1:13.34  1:53.39    2:32.70   
16  Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.28  1:13.06  1:53.43    2:32.76   
17  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    34.90  1:14.65  1:55.58    2:33.60   
18  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.56  1:12.69  1:53.86    2:35.41   
19  Julia Sahlin  1994  Falu Simsällskap    34.80  1:14.04  1:55.38    2:35.96   
20  Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    35.44  1:14.85  1:56.49    2:37.23   
21  Filippa Berencreuz  1994  Norrtälje Simklubb    34.62  1:14.45  1:57.12    2:39.82   
22  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    35.75  1:16.56  1:59.91    2:40.67   
23  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    36.68  1:18.74  2:01.24    2:41.75   
24  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    37.53  1:19.90  2:02.05    2:42.82   
25  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    34.90  1:16.33  2:00.57    2:43.76   
26  Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    39.84  1:23.54  2:06.54    2:44.26   
27  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb    37.11  1:19.47  2:03.08    2:44.59   
28  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    38.50  1:22.56  2:08.09    2:48.67   
29  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    39.11  1:23.27  2:08.26    2:50.66   
30  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.82  1:23.35  2:10.23    2:52.04   
31  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    36.34  1:20.48  2:08.51    2:54.17   
32  Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.90  1:26.68  2:15.27    2:59.47   
33  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    38.54  1:25.84  2:15.31    3:02.41   
34  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    41.49  1:31.61  2:22.11    3:11.17   
35  Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap    43.51  1:33.69  2:30.36    3:12.82   
36  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    42.14  1:31.85  2:23.88    3:14.71   
37  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    46.38  1:40.99  2:36.93    3:26.35   
38  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    46.02  1:39.97  2:37.03    3:27.54   
39  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    45.80  1:41.15  2:39.23    3:36.11   
40  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    51.86  1:51.72  2:56.00    3:57.09   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap            DNS   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            DNS   
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 200m Medley Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    30.70  1:07.12  1:46.19    2:20.91   
Nico Axelsson  1976  Borlänge Simsällskap    30.59  1:09.93  1:49.63    2:24.48   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    30.71  1:11.09  1:51.97    2:25.24   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    31.25  1:11.03  1:54.88    2:29.91   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    30.89  1:09.94  1:56.58    2:31.65   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    32.47  1:12.47  1:59.75    2:33.69   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.30  1:14.05  2:00.82    2:38.33   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    35.18  1:19.04  2:05.43    2:43.21   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    35.42  1:19.63  2:08.12    2:44.60   
10  Henrik Persson  1995  Norrtälje Simklubb    36.00  1:17.19  2:07.79    2:45.84   
11  Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    35.69  1:21.03  2:07.39    2:46.98   
12  Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.15  1:25.11  2:14.44    2:50.20   
13  Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    36.05  1:19.84  2:12.17    2:51.28   
14  Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    38.91  1:21.11  2:14.70    2:54.65   
15  Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    40.32  1:22.12  2:14.77    2:55.27   
16  Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb    36.08  1:23.43  2:17.04    2:56.21   
17  Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    38.73  1:22.46  2:17.58    2:56.83   
18  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    38.30  1:26.56  2:20.55    3:02.88   
19  Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.35  1:31.82  2:23.77    3:02.98   
20  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    45.49  1:34.87  2:25.48    3:05.39   
21  Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb    44.87  1:38.81  2:34.12    3:14.54   
22  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    49.12  1:46.41  2:45.87    3:34.22   
23  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    50.77  1:56.43  2:53.85    3:47.37   
Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 400m Medley Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:11.06  2:35.33  4:09.69    5:20.90  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:15.90  2:48.76  4:24.96    5:43.89   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    1:22.81  2:58.55  4:35.15    5:58.03   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    1:35.86  3:17.34  5:07.61    6:30.48   
                     
 
Gren 25, 100m Ryggsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    33.87        1:08.90   
Eric Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap    34.30        1:10.02   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    34.60        1:11.60   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.03        1:13.18   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.02        1:14.71   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.13        1:15.97   
Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    38.11        1:18.01   
Henrik Persson  1995  Norrtälje Simklubb    38.19        1:18.23   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    37.99        1:18.28   
10  Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    38.01        1:18.91   
11  Gabriel Backström  1994  Sim 77 Hofors    38.55        1:19.54   
12  Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    39.34        1:21.03   
13  Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.83        1:22.12   
14  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    40.59        1:22.87   
15  Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    40.25        1:23.27   
16  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    41.14        1:23.58   
17  Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.70        1:23.63   
18  Rasmus Holmsten  1993  Norrtälje Simklubb    41.87        1:25.69   
19  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    41.84        1:25.93   
20  Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.96        1:25.98   
21  Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.62        1:29.44   
22  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.49        1:32.83   
23  Jesper Wallbom  1995  Borlänge Simsällskap    49.19        1:40.42   
24  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    51.90        1:45.57   
25  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    52.93        1:45.71   
26  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    53.16        1:49.07   
27  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    58.33        2:00.81   
Lukas Björnbom  1994  Borlänge Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.62  1:17.51  1:58.30    2:37.75   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    38.89  1:19.83  2:01.16    2:40.85   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    39.58  1:22.23  2:04.58    2:45.45   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    38.49  1:21.91  2:05.81    2:47.86   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    38.33  1:22.63  2:06.97    2:48.59   
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    39.19  1:22.37  2:06.96    2:49.17   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    40.21  1:23.34  2:07.03    2:50.26   
Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb    39.98  1:24.23  2:09.22    2:52.65   
Julia Sahlin  1994  Falu Simsällskap    41.23  1:25.17  2:10.17    2:53.50   
10  Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    41.23  1:26.18  2:12.00    2:55.83   
11  Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    41.87  1:25.96  2:11.42    2:56.62   
12  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    43.47  1:30.94  2:19.93    3:05.02   
13  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    43.22  1:31.70  2:20.68    3:09.01   
14  Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    45.53  1:33.98  2:23.09    3:09.26   
15  Hanna Westling  1992  Norrtälje Simklubb    42.80  1:31.39  2:22.04    3:11.07   
16  Filippa Berencreuz  1994  Norrtälje Simklubb    43.34  1:31.53  2:22.32    3:11.48   
17  Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.11  1:37.66  2:28.59    3:16.31   
18  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    46.93  1:38.41  2:30.43    3:21.22   
19  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    55.60  2:01.12  2:59.83    4:00.62   
20  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    1:04.57  2:14.43  3:26.32    4:29.81   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            DSQ   
                     
 
Gren 27, 4X50m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 1 Herrar Harnäs  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:01.74   
  Robert Lindblom  1995      27.37        27.37   
  Gustav Sjökvist  1996      32.19        59.56   
  Robin Hansson  1995      30.07        1:29.63   
  Robin Ernesäter  1996      32.11        2:01.74   
                     
Norrtälje Pojkar Lag 1  Norrtälje Simklubb            2:12.26   
  Tobias Westholm  1996      33.09        33.09   
  Martin Magnusson  1995      32.28        1:05.37   
  Adam Alstermark  1996      33.88        1:39.25   
  Sebastian Lazzarin  1997      33.01        2:12.26   
                     
Borlänge SS Herrlag 3  Borlänge Simsällskap            2:33.99   
  Jesper Wallbom  1995      38.22        38.22   
  Simon Hedlund  1995      31.81        1:10.03   
  Jacob Leidefeldt  1997      42.55        1:52.58   
  Daniel Litborn  1998      41.41        2:33.99   
                     
                     
 
Gren 28, 4X50m Frisim Flickor14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filipstad SK  Filipstads Simklubb            2:06.24   
  Amanda Persson  1996      30.70        30.70   
  Ive Johansson  1998      34.03        1:04.73   
  Frida Henriksson  1995      31.73        1:36.46   
  Lina Andersson  1996      29.78        2:06.24   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap            2:07.84   
  Felicia Hedman  1995      30.01        30.01   
  Milana Salih  1997      29.47        59.48   
  Josefine Borbos  1997      36.22        1:35.70   
  Hanna Fransman  1995      32.14        2:07.84   
                     
Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            2:15.67   
  Johanna Hellsing  1996      33.77        33.77   
  Johanna Nässlander  1995      33.69        1:07.46   
  Olivia Sjöblom  1997      34.27        1:41.73   
  Linnea Lindén  1995      33.94        2:15.67   
                     
Borlänge SS Damlag 2  Borlänge Simsällskap            2:32.77   
  Linnea Sandberg  1996      33.95        33.95   
  Emma Abrahamsson  1997      36.06        1:10.01   
  Lizette Söderlund  1997      38.24        1:48.25   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      44.52        2:32.77   
                     
Borlänge SS Damlag 3  Borlänge Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
                     
 
Gren 29, 4X50m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 1 Herr  Ludvika Simsällskap            1:41.98   
  Fredrik Seidevall  1980      24.10        24.10   
  Max Galjaart  1994      25.96        50.06   
  Eric Schmidt  1992      26.43        1:16.49   
  Jesper Carlsson  1987      25.49        1:41.98   
                     
Borlänge SS Herrlag 1  Borlänge Simsällskap            1:43.08   
  Nisse Anttila  1987      25.09        25.09   
  Nico Axelsson  1976      25.74        50.83   
  Robert Bergvall  1993      26.07        1:16.90   
  Oscar Leidefeldt  1992      26.18        1:43.08   
                     
Borlänge SS Herrlag 2  Borlänge Simsällskap            1:54.30   
  Joakim Anttila  1991      28.75        28.75   
  Oskar Altzar  1992      30.16        58.91   
  Olle Eriksson  1989      27.37        1:26.28   
  Lukas Björnbom  1994      28.02        1:54.30   
                     
Norrtälje Lag 1  Norrtälje Simklubb            1:56.95   
  Oscar Elfving  1993      28.02        28.02   
  Henrik Persson  1995      29.37        57.39   
  Rasmus Holmsten  1993      30.96        1:28.35   
  Robert Ahlbom  1995      28.60        1:56.95   
                     
                     
 
Gren 30, 4X50m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Borlänge SS Damlag 1  Borlänge Simsällskap            2:00.54   
  Ellen Lindefelt  1994      29.75        29.75   
  Lina Anttila  1987      28.68        58.43   
  Allis Bergvall  1994      30.52        1:28.95   
  Julia Nygren  1995      31.59        2:00.54   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:06.24   
  Sigrid Tröjbom  1991      29.80        29.80   
  Mikaela Eriksson  1994      30.81        1:00.61   
  Melinda Maxe  1992      32.64        1:33.25   
  Louise Zettergren  1997      32.99        2:06.24   
                     
Norrtälje Lag 2  Norrtälje Simklubb            2:17.15   
  Fanny Alstermark  1998      34.51        34.51   
  Rebecca Rüdén  1997      33.74        1:08.25   
  Filippa Berencreuz  1994      33.31        1:41.56   
  Line Alfredsson  1995      35.59        2:17.15   
                     
Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:09.64  2:25.16  3:41.28  4:58.02  18:03.71   
          6:15.41  7:25.10  8:36.68  9:48.91     
          11:01.79  12:14.07  13:23.91  14:34.92     
          15:45.34  16:54.93         
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:09.63  2:25.69  3:42.07  4:58.90  18:39.99   
          6:15.54  7:30.68  8:46.46  10:01.24     
          11:16.38  12:31.76  13:46.46  15:01.34     
          16:15.33  17:28.36         
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    1:15.82  2:38.04  4:01.12  5:24.60  20:18.51   
          6:47.88  8:10.70  9:33.72  10:57.35     
          12:19.31  13:41.68  15:02.62  16:23.56     
          17:44.66  19:04.08         
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    1:17.60  2:42.70  4:08.79  5:35.29  21:12.38   
          7:00.60  8:28.40  9:55.89  11:23.04     
          12:50.22  14:16.20  15:40.89  17:06.19     
          18:28.53  19:51.84         
Per Dicander  1978  Borlänge Simsällskap    1:22.15  2:48.00  4:14.58  5:41.84  21:24.40   
          7:09.83  8:37.54  10:04.30  11:31.01     
          12:56.81  14:22.46  15:47.87  17:14.04     
          18:43.44  20:02.69         
Robert Ahlbom  1995  Norrtälje Simklubb    1:17.17  2:43.36  4:10.07  5:37.28  21:31.06   
          7:05.09  8:32.09  9:58.79  11:26.07     
          12:52.97  14:20.15  15:46.97  17:13.10     
          18:41.09  20:08.53         
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:22.17  2:48.60  4:15.20  5:42.04  21:38.63   
          7:11.23  8:38.53  10:07.09  11:34.21     
          13:02.77  14:31.82  15:59.06  17:28.63     
          18:53.85  20:19.72         
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:21.55  2:48.93  4:19.24  5:48.67  21:54.11   
          7:18.58  8:49.30  10:19.59  11:47.87     
          13:17.89  14:47.48  16:14.64  17:42.28     
          19:08.64  20:34.03         
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:04.85  2:14.61  3:25.24    4:34.12  15-16 Åldersgrupp Rekord 
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    1:07.59  2:20.18  3:32.33    4:43.98   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:10.12  2:24.55  3:39.03    4:52.12   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    1:11.43  2:27.84  3:43.61    4:59.26   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    1:12.66  2:30.41  3:49.41    5:05.94   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    1:13.49  2:32.61  3:52.53    5:12.17   
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    1:11.55  2:31.32  3:51.41    5:12.66   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    1:15.19  2:36.74  3:58.83    5:17.22   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    1:14.52  2:36.27  3:58.29    5:18.11   
10  Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb    1:14.17  2:35.05  3:59.46    5:22.77   
11  Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    1:15.01  2:38.38  4:02.52    5:24.07   
12  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:16.84  2:42.10  4:07.28    5:28.48   
13  Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    1:17.19  2:41.73  4:07.25    5:28.66   
14  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    1:18.08  2:43.63  4:10.95    5:37.85   
15  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    1:16.90  2:44.90  4:15.16    5:43.36   
16  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:24.64  2:56.32  4:28.88    5:57.31   
17  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    1:31.79  3:17.07  5:05.01    6:50.01   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nico Axelsson  1976  Borlänge Simsällskap    32.66  1:09.95  1:47.15    2:27.44   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.80  1:11.09  1:51.18    2:31.12   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    33.33  1:10.73  1:50.48    2:33.81   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    33.16  1:13.10  1:55.43    2:35.43   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    34.57  1:18.45  2:05.94    2:52.37   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.47  1:20.01  2:05.23    2:52.81   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    40.24  1:28.10  2:16.93    3:04.51   
Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    42.96  1:36.87  2:33.38    3:25.35   
Per Dicander  1978  Borlänge Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    30.77        1:05.84   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.81        1:09.31   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    35.70        1:15.28   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.68        1:17.01   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    35.80        1:17.10   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.56        1:20.60   
Sophie Almqvist-Andersson  1993  Fagersta Simklubb    38.52        1:21.18   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    40.64        1:23.38   
Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    38.86        1:24.31   
10  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb    38.76        1:24.65   
11  Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.39        1:27.25   
12  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    39.95        1:28.40   
13  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    39.58        1:30.06   
14  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    42.68        1:31.83   
15  Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    47.37        1:35.92   
16  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    43.31        1:38.09   
Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            DNS   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    36.34  1:16.52  1:57.62    2:37.20   
Nico Axelsson  1976  Borlänge Simsällskap    36.95  1:17.80  1:58.37    2:37.33   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    38.47  1:22.89  2:07.55    2:51.21   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.74  1:22.05  2:11.22    2:55.96   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    38.96  1:24.47  2:12.03    2:58.21   
Oscar Elfving  1993  Norrtälje Simklubb    39.32  1:24.93  2:13.23    3:00.42   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    40.88  1:27.26  2:14.98    3:02.71   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    41.65  1:30.56  2:19.25    3:04.14   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.30  1:27.48  2:17.10    3:07.19   
10  Daniel Solölid  1994  Falu Simsällskap    42.99  1:31.45  2:20.40    3:07.68   
11  Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.11  1:32.11  2:22.26    3:10.45   
12  Henrik Persson  1995  Norrtälje Simklubb    42.05  1:31.05  2:22.06    3:11.22   
13  Adam Alstermark  1996  Norrtälje Simklubb    43.75  1:33.56  2:23.71    3:12.36   
14  Simon Hedlund  1995  Borlänge Simsällskap    45.09  1:36.99  2:28.69    3:18.15   
15  Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.80  1:36.10  2:28.45    3:20.29   
16  Martin Magnusson  1995  Norrtälje Simklubb    46.35  1:38.64  2:31.99    3:20.79   
17  Tobias Westholm  1996  Norrtälje Simklubb    47.48  1:40.84  2:34.29    3:26.41   
18  Rasmus Holmsten  1993  Norrtälje Simklubb    45.31  1:37.91  2:32.47    3:27.55   
19  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    49.75  1:46.60  2:44.65    3:36.43   
20  Sebastian Lazzarin  1997  Norrtälje Simklubb    49.38  1:46.21  2:43.20    3:40.31   
21  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    50.61  1:51.71  2:56.77    3:51.61   
22  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    54.25  1:54.37  2:54.84    3:52.72   
23  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    54.06  1:56.41  2:58.63    3:57.25   
24  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    55.44  1:59.51  3:02.86    4:04.61   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    38.58        1:21.55   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    40.19        1:22.20   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    38.91        1:22.57   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    39.22        1:22.95   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    39.75        1:23.48   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    40.11        1:25.40   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    40.55        1:26.37   
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    39.15        1:26.41   
Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    42.17        1:27.80   
10  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.19        1:28.42   
11  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    42.18        1:28.44   
12  Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    41.88        1:29.22   
13  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.80        1:29.98   
14  Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.68        1:30.90   
15  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    43.69        1:31.49   
16  Erica Åström Hedström  1995  Simklubben Neptun    44.00        1:33.89   
17  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    44.62        1:34.99   
18  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    46.37        1:35.47   
19  Rebecca Rüdén  1997  Norrtälje Simklubb    45.81        1:36.09   
20  Emma Persson  1997  Norrtälje Simklubb    44.33        1:36.45   
21  Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap    45.93        1:37.06   
22  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    46.64        1:37.60   
23  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    45.31        1:38.45   
24  Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    49.08        1:39.96   
25  Fanny Alstermark  1998  Norrtälje Simklubb    47.59        1:39.98   
26  Line Alfredsson  1995  Norrtälje Simklubb    47.72        1:40.64   
27  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    45.89        1:41.46   
28  Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    49.02        1:42.90   
29  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    49.37        1:43.04   
30  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    52.15        1:48.78   
31  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    50.13        1:49.22   
32  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    51.66        1:50.45   
33  Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap    52.63        1:51.02   
34  Nathalie Jansson  1999  Falu Simsällskap    54.51        1:54.79   
35  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    54.56        1:55.12   
36  Felicia Jansson  1998  Borlänge Simsällskap    51.33        1:55.17   
37  Darina Svensson  1997  Filipstads Simklubb    52.67        1:56.14   
38  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    57.16        2:02.63   
39  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    58.71        2:06.63   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            DNS   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 4X50m Medley Pojkar 14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 1 Herrar Harnäs  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:25.09   
  Robin Ernesäter  1996      40.24        40.24   
  Robin Hansson  1995      40.08        1:20.32   
  Robert Lindblom  1995      31.89        1:52.21   
  Gustav Sjökvist  1996      32.88        2:25.09   
                     
Borlänge SS Herrlag 3  Borlänge Simsällskap            2:54.80   
  Jesper Wallbom  1995      43.36        43.36   
  David Bransell  1997      52.64        1:36.00   
  Daniel Litborn  1998      48.05        2:24.05   
  Simon Hedlund  1995      30.75        2:54.80   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Flickor14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap            2:28.17   
  Josefine Borbos  1997      43.56        43.56   
  Milana Salih  1997      38.85        1:22.41   
  Felicia Hedman  1995      34.13        1:56.54   
  Hanna Fransman  1995      31.63        2:28.17   
                     
Filipstad SK  Filipstads Simklubb            2:28.84   
  Frida Henriksson  1995      41.12        41.12   
  Amanda Persson  1996      38.90        1:20.02   
  Lina Andersson  1996      35.29        1:55.31   
  Ive Johansson  1998      33.53        2:28.84   
                     
Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            2:34.48   
  Olivia Sjöblom  1997      41.06        41.06   
  Linnea Lindén  1995      42.68        1:23.74   
  Johanna Nässlander  1995      37.50        2:01.24   
  Johanna Hellsing  1996      33.24        2:34.48   
                     
Borlänge SS Damlag 2  Borlänge Simsällskap            2:53.32   
  Lizette Söderlund  1997      46.96        46.96   
  Emma Abrahamsson  1997      46.01        1:32.97   
  Linnea Sandberg  1996      38.90        2:11.87   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      41.45        2:53.32   
                     
                     
 
Gren 39, 4X50m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Borlänge SS Herrlag 1  Borlänge Simsällskap            1:58.46   
  Nisse Anttila  1987      30.41        30.41   
  Nico Axelsson  1976      31.82        1:02.23   
  Oscar Leidefeldt  1992      29.66        1:31.89   
  Robert Bergvall  1993      26.57        1:58.46   
                     
Lag 1 Herr  Ludvika Simsällskap            2:04.99   
  Eric Schmidt  1992      31.50        31.50   
  Marcus Fredriksson  1992      37.39        1:08.89   
  Robert Dagvall  1992      30.26        1:39.15   
  Max Galjaart  1994      25.84        2:04.99   
                     
Borlänge SS Herrlag 2  Borlänge Simsällskap            DSQ   
  Olle Eriksson  1989      33.53        33.53   
  Joakim Anttila  1991      33.41        1:06.94   
  Oskar Altzar  1992      31.99        1:38.93   
                     
                     
 
Gren 40, 4X50m Medley Flickor15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            2:15.25   
  Matilda Lundberg  1995      38.62        38.62   
  Emma Landén  1992      39.08        1:17.70   
  Josefin Lindkvist  1993      29.00        1:46.70   
  Jessica Lindkvist  1990      28.55        2:15.25   
                     
Borlänge SS Damlag 1  Borlänge Simsällskap            2:15.78   
  Ellen Lindefelt  1994      35.28        35.28   
  Julia Nygren  1995      39.63        1:14.91   
  Lina Anttila  1987      30.40        1:45.31   
  Allis Bergvall  1994      30.47        2:15.78   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:25.75   
  Emilia Kock  1996      40.03        40.03   
  Louise Zettergren  1997      39.97        1:20.00   
  Mikaela Eriksson  1994      35.15        1:55.15   
  Sigrid Tröjbom  1991      30.60        2:25.75   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  05 augusti 2010 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  14:36