Deltagarlista Gren 1-46 
 
  Tävling  JRM/DM 2007    Utskriftsdatum  11 januari 2007   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  14:50   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
119  Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  UPSALA S    25 m  1:40.36   
120  Upsala Sim Herrar Lag 2  1991  UPSALA S    25 m  1:40.88   
75  Lag 1 Herrar Harnäs  1987  HARNÄS SKU    25 m  1:48.76   
146  Hss Lag1  1988  HUDIKSVALL    25 m  1:50.61   
99  Avesta SS Lag Pojkar  1990  AVESTA SS    25 m  1:52.33   
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  BORLÄNGE    25 m  1:53.08   
57  SS Mora Killar  SS MORA    25 m  1:56.79   
37  Ludvika SS Lag 1 Herrar  LUDVIKA SS    25 m  1:58.00   
21  Borlänge SS Herrar Lag2  1992  BORLÄNGE    25 m  2:15.00   
 
Gren 2, 4X100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
168  Bollnäs SS Lag 1  1990  BOLLNÄS SS    25 m  4:46.57   
122  Upsala Sim Damer Lag 1  1991  UPSALA S    25 m  4:49.11   
25  Falu Simsällskap 1  1994  FALU SS    25 m  4:55.00   
76  Lag 1 Damer Harnäs  1987  HARNÄS SKU    25 m  4:55.24   
Borlänge SS Damer Lag1  1990  BORLÄNGE    25 m  4:59.08   
55  SS Mora A Tjejer 1  SS MORA    25 m  5:01.90   
175  Bollnäs SS Lag 2  1990  BOLLNÄS SS    25 m  5:06.12   
121  Upsala Sim Damer Lag 2  1991  UPSALA S    25 m  5:15.68   
56  SS Mora A Tjejer 2  SS MORA    25 m  5:28.80   
10  Borlänge SS Damer Lag2  1992  BORLÄNGE    25 m  5:43.69   
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
161  Samuelsson Jon  1987  BÅLSTA SK  AF3787  25 m  30.70   
154  Eklund Jonas  1988  NORRTÄLJE  AC3988  25 m  30.73   
104  Henriksson Dima  1989  AVESTA SS  AD6989  25 m  31.31   
77  Hvalgren Joakim  1993  HARNÄS SKU  AD8793  25 m  31.82   
92  Rylén Eric  1990  SK ENA  AT4390  25 m  31.84   
96  Ericsson Mårten  1991  ÖSTERBY SS  AQ1991  25 m  32.29   
94  Bende-Celinder André  1991  ÖSTERBY SS  AN9791  25 m  33.16   
165  Demirian Ara  1991  BÅLSTA SK  AI0191  25 m  33.96   
110  Zakar Robert  1989  HEDEMORA  AD0989  25 m  35.46   
10  65  Johansson Niklas  1992  SS MORA  AX1192  25 m  35.65   
11  107  Ågren Robert  1991  AVESTA SS  AK9591  25 m  35.74   
12  53  Singh Archit  1992  LUDVIKA SS  AF3392  25 m  38.26   
13  10  Holgersson Emil  1992  BORLÄNGE  AX6792  25 m  40.20   
14  23  Bergvall Jakob  1991  BORLÄNGE  AY2991  25 m  42.97   
15  Eriksson Jesper  1992  BORLÄNGE  AQ7992  25 m  46.18   
16  179  Eriksson Daniel  1988  HEDEMORA  AK8588  25 m  35.30  EFT 
 
Gren 4, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Svensson Emma  1992  UPSALA S  AA2692  25 m  26.79   
33  Engzell Jeanette  1989  FALU SS  AW7489  25 m  27.89   
50  Lindkvist Josefin  1993  LUDVIKA SS  AK4493  25 m  27.90   
132  Johansson Jennie  1988  UPSALA S  AV3688  25 m  28.21   
125  Framming Maja  1989  UPSALA S  BD0689  25 m  28.38   
123  Moberg Hanna  1990  UPSALA S  BE2490  25 m  28.48   
163  Lithander Rebecka  1992  BÅLSTA SK  AV3892  25 m  28.75   
128  Gustafsson Fanny  1989  UPSALA S  AM4889  25 m  28.75   
124  Ceoca Maria  1991  UPSALA S  BC5891  25 m  28.85   
10  169  Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  28.94   
11  114  Källqvist Elin  1990  GÄVLE SS  BS2490  25 m  28.99   
12  102  Groth Maria  1988  AVESTA SS  AV9888  25 m  29.04   
13  43  Bylin Elin  1991  LUDVIKA SS  AO5891  25 m  29.08   
14  80  Stedt Nicole  1989  HARNÄS SKU  AD1689  25 m  29.12   
15  42  Brolin Jenny  1988  LUDVIKA SS  AP3488  25 m  29.38   
16  172  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  29.40   
17  109  Janbjer Linnea  1992  HEDEMORA  AD0692  25 m  29.64   
18  27  Kihlberg Ebba  1992  FALU SS  BO3892  25 m  29.75   
19  130  Persson-Söderman Jennie  1990  UPSALA S  BA5490  25 m  29.79   
20  51  Lindkvist Jessica  1990  LUDVIKA SS  AG8290  25 m  29.82   
21  64  Håmås Malin  1988  SS MORA  AK3288  25 m  29.99   
22  157  Lindberg Tina  1988  NORRTÄLJE  BF1888  25 m  30.11   
23  116  Lingman Magdalena  1990  GÄVLE SS  AU1690  25 m  30.25   
24  12  Larsson Andrea  1992  BORLÄNGE  BD3292  25 m  30.29   
25  63  Håmås Ida  1990  SS MORA  AE6290  25 m  30.30   
26  170  Svensson Lisa  1992  BOLLNÄS SS  BJ1892  25 m  30.33   
27  112  Johansson Nina  1992  GÄVLE SS  AU1492  25 m  30.49   
28  26  Pershagen Erica  1993  FALU SS  AS3893  25 m  30.51   
29  153  Ahlbom Jessica  1992  NORRTÄLJE  AZ7292  50 m  30.52   
30  98  Sörling Emelie  1993  GIMO SS  AO1893  25 m  30.60   
31  176  Andersson Hanna  1993  BOLLNÄS SS  AY2293  25 m  30.63   
32  47  Johansen Amanda  1994  LUDVIKA SS  AB6694  25 m  30.66   
33  91  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  30.66   
34  86  Olsson Sara  1990  SIM 77 HOF  AG0490  25 m  30.77   
35  174  Arnius Isabella  1991  BOLLNÄS SS  BT9891  25 m  30.84   
36  129  Hansson Emma  1992  UPSALA S  AZ4292  25 m  30.84  RES 
37  162  Samuelsson Karin  1991  BÅLSTA SK  CG5491  25 m  30.90  RES 
38  127  Reuterswärd Fanny  1987  UPSALA S  AI9687  25 m  30.91  RES 
39  131  Karpmyr Martina  1992  UPSALA S  AX0892  25 m  30.92  RES 
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Sundin Björn  1990  UPSALA S  AO4590  25 m  54.19   
140  Johansson Robin  1990  UPSALA S  AI1590  25 m  54.95   
Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  55.16   
81  Svensson David  1987  HARNÄS SKU  AH9787  25 m  55.71   
136  Ericsson Robbie  1990  UPSALA S  AG5390  25 m  56.40   
139  Dooley Kristofer  1991  UPSALA S  AH8991  25 m  56.92   
137  Schönberg Nils  1989  UPSALA S  AM4989  25 m  57.77   
103  Hansson Patrik  1988  AVESTA SS  AK4588  25 m  57.78   
147  Olsson Hannes  1990  HUDIKSVALL  BA3490  25 m  58.00   
10  160  Zarebski Pierre  1992  BÅLSTA SK  AF0592  25 m  58.07   
11  135  Gabrielsson Staffan  1989  UPSALA S  AF4589  25 m  58.30   
12  148  Blohm Victor  1989  HUDIKSVALL  AJ7989  25 m  58.82   
13  143  Goltermann Janne  1989  UPSALA S  AC7389  25 m  58.94   
14  61  Holback Emil  1990  SS MORA  AB9190  25 m  59.20   
15  45  Hällman David  1992  LUDVIKA SS  AE7992  25 m  59.58   
16  110  Zakar Robert  1989  HEDEMORA  AD0989  25 m  1:00.25   
17  142  Wallberg Björn  1991  UPSALA S  AN8191  25 m  1:00.33   
18  156  Levin Johan  1989  NORRTÄLJE  AB2189  25 m  1:00.57   
19  134  Vinnars Johan  1991  UPSALA S  AE7391  25 m  1:01.44   
20  52  Schmidt Erik  1992  LUDVIKA SS  AO1992  25 m  1:02.54   
21  133  Folkeson Johan  1991  UPSALA S  AS2391  25 m  1:02.80   
22  94  Bende-Celinder André  1991  ÖSTERBY SS  AN9791  25 m  1:03.24   
23  165  Demirian Ara  1991  BÅLSTA SK  AI0191  25 m  1:03.41   
24  164  Johansson Mattias  1989  BÅLSTA SK  AI3789  25 m  1:03.43   
25  87  Rosenqvist Johan  1988  SIM 77 HOF  AD7388  25 m  1:03.92   
26  101  Granqvist Erik  1990  AVESTA SS  AL0790  25 m  1:04.16   
27  149  Blom Simon  1992  HUDIKSVALL  AA3392  25 m  1:04.86   
28  53  Singh Archit  1992  LUDVIKA SS  AF3392  25 m  1:04.87   
29  46  Isacsson Martin  1992  LUDVIKA SS  AB6792  25 m  1:06.06   
30  73  Wallin Tomas  1992  SS MORA  AY0392  25 m  1:06.19   
31  105  Hunter Paul  1991  AVESTA SS  AX4191  25 m  1:06.26   
32  97  Trygg Johan  1992  ÖSTERBY SS  AF9792  25 m  1:06.90   
33  10  Holgersson Emil  1992  BORLÄNGE  AX6792  25 m  1:07.07   
34  14  Leidefeldt Oscar  1992  BORLÄNGE  AL5392  25 m  1:09.27   
35  107  Ågren Robert  1991  AVESTA SS  AK9591  25 m  1:09.55   
36  24  Bergvall Robert  1993  BORLÄNGE  AZ5993  25 m  1:10.80  RES 
37  58  Björk-Ljunggren Daniel  1990  SS MORA  AW3990  25 m  1:10.95  RES 
38  Denkji Jack  1992  BORLÄNGE  AI8192  25 m  1:13.43  RES 
39  23  Bergvall Jakob  1991  BORLÄNGE  AY2991  25 m  1:16.43  RES 
40  Eriksson Jesper  1992  BORLÄNGE  AQ7992  25 m  1:23.64  RES 
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
169  Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  1:07.85   
80  Stedt Nicole  1989  HARNÄS SKU  AD1689  25 m  1:08.27   
123  Moberg Hanna  1990  UPSALA S  BE2490  25 m  1:09.62   
114  Källqvist Elin  1990  GÄVLE SS  BS2490  25 m  1:10.03   
171  Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  1:10.54   
22  Hedblom Sandra  1990  BORLÄNGE  BK1690  25 m  1:11.10   
50  Lindkvist Josefin  1993  LUDVIKA SS  AK4493  25 m  1:11.40   
85  Johansson Veronica  1987  SIM 77 HOF  AS5687  25 m  1:12.76   
42  Brolin Jenny  1988  LUDVIKA SS  AP3488  25 m  1:13.25   
10  173  Ghaffari Cimin  1990  BOLLNÄS SS  BH0890  25 m  1:13.96   
11  162  Samuelsson Karin  1991  BÅLSTA SK  CG5491  25 m  1:14.70   
12  109  Janbjer Linnea  1992  HEDEMORA  AD0692  25 m  1:14.79   
13  127  Reuterswärd Fanny  1987  UPSALA S  AI9687  25 m  1:16.12   
14  47  Johansen Amanda  1994  LUDVIKA SS  AB6694  25 m  1:16.83   
15  62  Hållams Lisa  1988  SS MORA  AV6688  25 m  1:17.23   
16  18  Tunestam Cecilia  1989  BORLÄNGE  AE8889  25 m  1:17.28   
17  124  Ceoca Maria  1991  UPSALA S  BC5891  50 m  1:18.51   
18  116  Lingman Magdalena  1990  GÄVLE SS  AU1690  25 m  1:21.09   
19  177  Hansson Jessica  1991  BOLLNÄS SS  AQ3291  25 m  1:21.10   
20  43  Bylin Elin  1991  LUDVIKA SS  AO5891  25 m  1:21.40   
21  48  Landén Emma  1992  LUDVIKA SS  AK3892  25 m  1:22.14   
22  113  Källqvist Ida  1992  GÄVLE SS  AK5492  25 m  1:25.34   
23  118  Stråhle Ulrika  1992  GÄVLE SS  AV5292  25 m  1:25.83   
24  16  Löfstrand Belinda  1991  BORLÄNGE  BS5291  25 m  1:26.87   
25  153  Ahlbom Jessica  1992  NORRTÄLJE  AZ7292  25 m  1:27.64   
26  Ekström Lisa  1993  BORLÄNGE  AV2293  25 m     
27  31  Lindquist Linnea  1994  FALU SS  BA4694  25 m     
28  183  Gillström Nanny  1993  BORLÄNGE  BB4293  25 m    EFT 
 
Gren 7, 1500m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Eklund Jonas  1988  NORRTÄLJE  AC3988  50 m  18:46.53   
150  Nygårds Joel  1990  HUDIKSVALL  AA2390  25 m  19:11.73   
158  Pers Mattias  1989  NORRTÄLJE  AC6789  25 m  19:22.35   
Dagvall Robert  1992  BORLÄNGE  AG8992  25 m  20:01.14   
14  Leidefeldt Oscar  1992  BORLÄNGE  AL5392  25 m  20:22.87   
159  Wik Fredrik  1993  BÅLSTA SK  AW2793  25 m  20:34.33   
82  Pettersson Andreas  1991  HARNÄS SKU  AJ6991  25 m  21:17.94   
 
Gren 8, 400m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Hedblom Sandra  1990  BORLÄNGE  BK1690  25 m  5:29.27   
27  Kihlberg Ebba  1992  FALU SS  BO3892  25 m  5:32.67   
83  Åsberg Josefin  1988  HARNÄS SKU  AF3688  25 m  5:40.64   
144  Fischer Amanda  1989  UPSALA S  BN1289  25 m     
29  Asplund Emma  1994  FALU SS  AH2294  25 m     
89  Hedengren Alexandra  1991  SK ENA  BT1691  25 m     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  1:01.74   
140  Johansson Robin  1990  UPSALA S  AI1590  25 m  1:02.78   
141  Sundin Björn  1990  UPSALA S  AO4590  25 m  1:04.17   
148  Blohm Victor  1989  HUDIKSVALL  AJ7989  25 m  1:06.31   
77  Hvalgren Joakim  1993  HARNÄS SKU  AD8793  25 m  1:07.12   
81  Svensson David  1987  HARNÄS SKU  AH9787  25 m  1:07.13   
84  Ahlén Oscar  1989  SIM 77 HOF  AM7989  25 m  1:07.27   
160  Zarebski Pierre  1992  BÅLSTA SK  AF0592  25 m  1:07.73   
147  Olsson Hannes  1990  HUDIKSVALL  BA3490  25 m  1:08.77   
10  45  Hällman David  1992  LUDVIKA SS  AE7992  25 m  1:08.93   
11  61  Holback Emil  1990  SS MORA  AB9190  25 m  1:10.07   
12  92  Rylén Eric  1990  SK ENA  AT4390  25 m  1:10.23   
13  133  Folkeson Johan  1991  UPSALA S  AS2391  25 m  1:11.41   
14  165  Demirian Ara  1991  BÅLSTA SK  AI0191  25 m  1:12.10   
15  134  Vinnars Johan  1991  UPSALA S  AE7391  25 m  1:12.18   
16  94  Bende-Celinder André  1991  ÖSTERBY SS  AN9791  25 m  1:14.17   
17  156  Levin Johan  1989  NORRTÄLJE  AB2189  25 m  1:14.62   
18  87  Rosenqvist Johan  1988  SIM 77 HOF  AD7388  25 m  1:15.05   
19  52  Schmidt Erik  1992  LUDVIKA SS  AO1992  25 m  1:16.00   
20  46  Isacsson Martin  1992  LUDVIKA SS  AB6792  25 m  1:16.66   
21  107  Ågren Robert  1991  AVESTA SS  AK9591  25 m  1:18.20   
22  53  Singh Archit  1992  LUDVIKA SS  AF3392  25 m  1:18.45   
23  73  Wallin Tomas  1992  SS MORA  AY0392  25 m  1:19.20   
24  65  Johansson Niklas  1992  SS MORA  AX1192  25 m  1:19.62   
25  105  Hunter Paul  1991  AVESTA SS  AX4191  25 m  1:21.44   
26  Denkji Jack  1992  BORLÄNGE  AI8192  25 m  1:21.93   
27  24  Bergvall Robert  1993  BORLÄNGE  AZ5993  25 m     
28  164  Johansson Mattias  1989  BÅLSTA SK  AI3789  25 m     
29  161  Samuelsson Jon  1987  BÅLSTA SK  AF3787  25 m     
30  179  Eriksson Daniel  1988  HEDEMORA  AK8588  25 m  1:19.46  EFT 
 
Gren 10, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
33  Engzell Jeanette  1989  FALU SS  AW7489  25 m  2:12.10   
172  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  2:14.79   
169  Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  2:15.34   
163  Lithander Rebecka  1992  BÅLSTA SK  AV3892  25 m  2:17.14   
171  Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  2:18.37   
50  Lindkvist Josefin  1993  LUDVIKA SS  AK4493  25 m  2:18.70   
51  Lindkvist Jessica  1990  LUDVIKA SS  AG8290  25 m  2:19.71   
130  Persson-Söderman Jennie  1990  UPSALA S  BA5490  25 m  2:20.20   
128  Gustafsson Fanny  1989  UPSALA S  AM4889  25 m  2:20.31   
10  98  Sörling Emelie  1993  GIMO SS  AO1893  25 m  2:21.94   
11  54  Stengård Maja  1991  LUDVIKA SS  AS4691  25 m  2:23.25   
12  173  Ghaffari Cimin  1990  BOLLNÄS SS  BH0890  25 m  2:25.55   
13  64  Håmås Malin  1988  SS MORA  AK3288  25 m  2:27.02   
14  174  Arnius Isabella  1991  BOLLNÄS SS  BT9891  25 m  2:27.39   
15  15  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  2:28.93   
16  167  Palmgren Eleonora  1993  BÅLSTA SK  AG7893  25 m  2:29.03   
17  157  Lindberg Tina  1988  NORRTÄLJE  BF1888  50 m  2:29.49   
18  70  Pettersson Jonna  1990  SS MORA  BN2890  25 m  2:30.21   
19  131  Karpmyr Martina  1992  UPSALA S  AX0892  25 m  2:30.77   
20  79  Molin Emma  1991  HARNÄS SKU  BV3491  25 m  2:35.83   
21  88  Wistbacka Jessica  1989  SIM 77 HOF  BD3489  25 m  2:39.78   
22  129  Hansson Emma  1992  UPSALA S  AZ4292  25 m  2:31.55  RES 
23  177  Hansson Jessica  1991  BOLLNÄS SS  AQ3291  25 m  2:31.94  RES 
24  108  Hjalmarsson Lovisa  1991  HEDEMORA  CG2491  25 m  2:32.13  RES 
25  176  Andersson Hanna  1993  BOLLNÄS SS  AY2293  25 m  2:32.52  RES 
26  170  Svensson Lisa  1992  BOLLNÄS SS  BJ1892  25 m  2:33.34  RES 
 
Gren 11, 200m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
165  Demirian Ara  1991  BÅLSTA SK  AI0191  25 m  31.24   
96  Ericsson Mårten  1991  ÖSTERBY SS  AQ1991  25 m  2:55.78   
 
Gren 12, 4X200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
119  Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  UPSALA S    25 m  8:23.51   
120  Upsala Sim Herrar Lag 2  1991  UPSALA S    25 m  9:15.73   
146  Hss Lag1  1988  HUDIKSVALL    25 m  9:38.20   
21  Borlänge SS Herrar Lag2  1992  BORLÄNGE    25 m     
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 13, 4X200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
168  Bollnäs SS Lag 1  1990  BOLLNÄS SS    25 m  9:14.05   
122  Upsala Sim Damer Lag 1  1991  UPSALA S    25 m  9:24.20   
Borlänge SS Damer Lag1  1990  BORLÄNGE    25 m  10:00.33   
175  Bollnäs SS Lag 2  1990  BOLLNÄS SS    25 m  10:05.19   
121  Upsala Sim Damer Lag 2  1991  UPSALA S    25 m  10:20.76   
Borlänge SS Damer Lag2  1992  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Johansson Jennie  1988  UPSALA S  AV3688  25 m  32.06   
33  Engzell Jeanette  1989  FALU SS  AW7489  25 m  33.10   
127  Reuterswärd Fanny  1987  UPSALA S  AI9687  25 m  35.49   
83  Åsberg Josefin  1988  HARNÄS SKU  AF3688  25 m  35.52   
125  Framming Maja  1989  UPSALA S  BD0689  25 m  35.77   
18  Tunestam Cecilia  1989  BORLÄNGE  AE8889  25 m  35.95   
27  Kihlberg Ebba  1992  FALU SS  BO3892  25 m  36.50   
102  Groth Maria  1988  AVESTA SS  AV9888  25 m  36.79   
64  Håmås Malin  1988  SS MORA  AK3288  25 m  36.80   
10  63  Håmås Ida  1990  SS MORA  AE6290  25 m  37.01   
11  124  Ceoca Maria  1991  UPSALA S  BC5891  25 m  37.13   
12  51  Lindkvist Jessica  1990  LUDVIKA SS  AG8290  50 m  37.22   
13  80  Stedt Nicole  1989  HARNÄS SKU  AD1689  25 m  37.37   
14  13  Leidefeldt Matilda  1990  BORLÄNGE  BJ9690  25 m  37.52   
15  85  Johansson Veronica  1987  SIM 77 HOF  AS5687  25 m  37.77   
16  155  Isaksson Elin  1988  NORRTÄLJE  AB2488  25 m  37.82   
17  123  Moberg Hanna  1990  UPSALA S  BE2490  25 m  38.83   
18  166  Paredes Paula  1991  BÅLSTA SK  BU3891  25 m  38.93   
19  115  Larsson Denise  1989  GÄVLE SS  AZ0689  25 m  39.08   
20  174  Arnius Isabella  1991  BOLLNÄS SS  BT9891  25 m  39.13   
21  170  Svensson Lisa  1992  BOLLNÄS SS  BJ1892  25 m  39.36   
22  128  Gustafsson Fanny  1989  UPSALA S  AM4889  25 m  39.44   
23  116  Lingman Magdalena  1990  GÄVLE SS  AU1690  25 m  39.62   
24  90  Jonsson Denise  1989  SK ENA  BB4489  25 m  39.69   
25  172  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  39.70   
26  32  Björnberg Linn  1993  FALU SS  BO6293  25 m  40.04   
27  48  Landén Emma  1992  LUDVIKA SS  AK3892  25 m  40.06   
28  86  Olsson Sara  1990  SIM 77 HOF  AG0490  25 m  40.16   
29  153  Ahlbom Jessica  1992  NORRTÄLJE  AZ7292  25 m  40.18   
30  114  Källqvist Elin  1990  GÄVLE SS  BS2490  25 m  40.56   
31  47  Johansen Amanda  1994  LUDVIKA SS  AB6694  25 m  40.68   
32  91  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  40.73   
33  177  Hansson Jessica  1991  BOLLNÄS SS  AQ3291  25 m  40.74   
34  26  Pershagen Erica  1993  FALU SS  AS3893  25 m  41.05   
35  112  Johansson Nina  1992  GÄVLE SS  AU1492  25 m  41.30   
36  78  Tröjbom Sigrid  1991  HARNÄS SKU  CE8291  25 m  41.38  RES 
37  118  Stråhle Ulrika  1992  GÄVLE SS  AV5292  25 m  41.62  RES 
38  68  Näs Elinor  1992  SS MORA  AX8892  25 m  41.83  RES 
39  30  Hedin Paulina  1993  FALU SS  BI5693  25 m  42.30  RES 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Sundin Björn  1990  UPSALA S  AO4590  25 m  26.14   
140  Johansson Robin  1990  UPSALA S  AI1590  25 m  28.04   
81  Svensson David  1987  HARNÄS SKU  AH9787  25 m  28.11   
103  Hansson Patrik  1988  AVESTA SS  AK4588  25 m  28.22   
104  Henriksson Dima  1989  AVESTA SS  AD6989  25 m  28.46   
148  Blohm Victor  1989  HUDIKSVALL  AJ7989  25 m  29.04   
136  Ericsson Robbie  1990  UPSALA S  AG5390  25 m  29.58   
139  Dooley Kristofer  1991  UPSALA S  AH8991  25 m  29.62   
84  Ahlén Oscar  1989  SIM 77 HOF  AM7989  25 m  29.85   
10  77  Hvalgren Joakim  1993  HARNÄS SKU  AD8793  25 m  30.07   
11  161  Samuelsson Jon  1987  BÅLSTA SK  AF3787  25 m  30.07   
12  164  Johansson Mattias  1989  BÅLSTA SK  AI3789  25 m  30.50   
13  92  Rylén Eric  1990  SK ENA  AT4390  25 m  30.52   
14  158  Pers Mattias  1989  NORRTÄLJE  AC6789  25 m  30.61   
15  61  Holback Emil  1990  SS MORA  AB9190  25 m  30.75   
16  96  Ericsson Mårten  1991  ÖSTERBY SS  AQ1991  25 m  30.83   
17  160  Zarebski Pierre  1992  BÅLSTA SK  AF0592  25 m  30.98   
18  45  Hällman David  1992  LUDVIKA SS  AE7992  25 m  31.41   
19  142  Wallberg Björn  1991  UPSALA S  AN8191  25 m  31.41   
20  110  Zakar Robert  1989  HEDEMORA  AD0989  25 m  31.76   
21  94  Bende-Celinder André  1991  ÖSTERBY SS  AN9791  25 m  31.95   
22  87  Rosenqvist Johan  1988  SIM 77 HOF  AD7388  25 m  32.73   
23  46  Isacsson Martin  1992  LUDVIKA SS  AB6792  25 m  33.94   
24  52  Schmidt Erik  1992  LUDVIKA SS  AO1992  25 m  33.99   
25  105  Hunter Paul  1991  AVESTA SS  AX4191  25 m  34.32   
26  65  Johansson Niklas  1992  SS MORA  AX1192  25 m  34.54   
27  53  Singh Archit  1992  LUDVIKA SS  AF3392  25 m  35.25   
28  73  Wallin Tomas  1992  SS MORA  AY0392  25 m  35.61   
29  Denkji Jack  1992  BORLÄNGE  AI8192  25 m  35.94   
30  Eriksson Jesper  1992  BORLÄNGE  AQ7992  25 m  43.95   
31  23  Bergvall Jakob  1991  BORLÄNGE  AY2991  25 m     
32  179  Eriksson Daniel  1988  HEDEMORA  AK8588  25 m  32.88  EFT 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
169  Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  1:08.84   
123  Moberg Hanna  1990  UPSALA S  BE2490  25 m  1:11.77   
157  Lindberg Tina  1988  NORRTÄLJE  BF1888  25 m  1:12.49   
125  Framming Maja  1989  UPSALA S  BD0689  25 m  1:12.69   
144  Fischer Amanda  1989  UPSALA S  BN1289  25 m  1:14.10   
171  Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  1:14.12   
130  Persson-Söderman Jennie  1990  UPSALA S  BA5490  25 m  1:14.62   
131  Karpmyr Martina  1992  UPSALA S  AX0892  25 m  1:14.72   
128  Gustafsson Fanny  1989  UPSALA S  AM4889  25 m  1:14.72   
10  42  Brolin Jenny  1988  LUDVIKA SS  AP3488  25 m  1:14.75   
11  43  Bylin Elin  1991  LUDVIKA SS  AO5891  25 m  1:15.12   
12  71  Rask Sanna  1992  SS MORA  BI9692  25 m  1:15.23   
13  70  Pettersson Jonna  1990  SS MORA  BN2890  25 m  1:17.58   
14  26  Pershagen Erica  1993  FALU SS  AS3893  25 m  1:17.99   
15  176  Andersson Hanna  1993  BOLLNÄS SS  AY2293  25 m  1:18.05   
16  129  Hansson Emma  1992  UPSALA S  AZ4292  25 m  1:19.16   
17  170  Svensson Lisa  1992  BOLLNÄS SS  BJ1892  25 m  1:19.56   
18  91  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  1:20.15   
19  79  Molin Emma  1991  HARNÄS SKU  BV3491  25 m  1:20.21   
20  62  Hållams Lisa  1988  SS MORA  AV6688  25 m  1:20.39   
21  31  Lindquist Linnea  1994  FALU SS  BA4694  25 m  1:20.70   
22  118  Stråhle Ulrika  1992  GÄVLE SS  AV5292  25 m  1:21.45   
23  113  Källqvist Ida  1992  GÄVLE SS  AK5492  25 m  1:21.45   
24  69  Näs Erica  1990  SS MORA  BA6490  25 m  1:22.38   
25  153  Ahlbom Jessica  1992  NORRTÄLJE  AZ7292  25 m  1:22.48   
26  29  Asplund Emma  1994  FALU SS  AH2294  25 m  1:22.68   
27  116  Lingman Magdalena  1990  GÄVLE SS  AU1690  25 m  1:23.24   
28  93  Östergren Beatrice  1993  SK ENA  AR3693  25 m  1:23.26   
29  54  Stengård Maja  1991  LUDVIKA SS  AS4691  25 m  1:23.94   
30  11  Kaufman Rebecka  1993  BORLÄNGE  BJ8493  25 m  1:24.42   
31  30  Hedin Paulina  1993  FALU SS  BI5693  25 m  1:24.45   
32  167  Palmgren Eleonora  1993  BÅLSTA SK  AG7893  25 m  1:24.63   
33  115  Larsson Denise  1989  GÄVLE SS  AZ0689  25 m  1:24.68   
34  85  Johansson Veronica  1987  SIM 77 HOF  AS5687  25 m  1:25.76   
35  60  Guström Denise  1992  SS MORA  BI6692  25 m  1:26.23   
36  32  Björnberg Linn  1993  FALU SS  BO6293  25 m  1:26.71  RES 
37  68  Näs Elinor  1992  SS MORA  AX8892  25 m  1:29.52  RES 
38  17  Midér Frida  1992  BORLÄNGE  BV6892  25 m  1:30.18  RES 
39  108  Hjalmarsson Lovisa  1991  HEDEMORA  CG2491  25 m  1:32.13  RES 
 
Gren 17, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
137  Schönberg Nils  1989  UPSALA S  AM4989  25 m  1:04.41   
Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  1:06.35   
134  Vinnars Johan  1991  UPSALA S  AE7391  25 m  1:08.73   
138  Zarebski Sebastian  1987  UPSALA S  AF2787  25 m  1:10.27   
133  Folkeson Johan  1991  UPSALA S  AS2391  25 m  1:12.08   
139  Dooley Kristofer  1991  UPSALA S  AH8991  25 m  1:12.32   
147  Olsson Hannes  1990  HUDIKSVALL  BA3490  25 m  1:14.40   
143  Goltermann Janne  1989  UPSALA S  AC7389  25 m  1:16.04   
46  Isacsson Martin  1992  LUDVIKA SS  AB6792  25 m  1:21.06   
10  87  Rosenqvist Johan  1988  SIM 77 HOF  AD7388  25 m  1:21.13   
11  82  Pettersson Andreas  1991  HARNÄS SKU  AJ6991  25 m  1:22.93   
12  107  Ågren Robert  1991  AVESTA SS  AK9591  25 m  1:23.46   
13  156  Levin Johan  1989  NORRTÄLJE  AB2189  25 m  1:23.82   
14  101  Granqvist Erik  1990  AVESTA SS  AL0790  25 m  1:26.36   
15  53  Singh Archit  1992  LUDVIKA SS  AF3392  25 m  1:27.13   
16  72  Wahlberg-Mehmeti Simon  1992  SS MORA  AU4992  25 m  1:27.28   
17  Denkji Jack  1992  BORLÄNGE  AI8192  25 m  1:27.31   
18  94  Bende-Celinder André  1991  ÖSTERBY SS  AN9791  25 m  1:27.62   
19  97  Trygg Johan  1992  ÖSTERBY SS  AF9792  25 m  1:33.66   
 
Gren 18, 800m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
169  Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  9:33.92   
172  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  9:41.29   
171  Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  9:53.90   
50  Lindkvist Josefin  1993  LUDVIKA SS  AK4493  25 m  9:54.91   
163  Lithander Rebecka  1992  BÅLSTA SK  AV3892  25 m  9:54.95   
51  Lindkvist Jessica  1990  LUDVIKA SS  AG8290  25 m  9:58.89   
22  Hedblom Sandra  1990  BORLÄNGE  BK1690  25 m  10:05.72   
98  Sörling Emelie  1993  GIMO SS  AO1893  25 m  10:09.83   
173  Ghaffari Cimin  1990  BOLLNÄS SS  BH0890  25 m  10:19.70   
10  178  Molin Sara  1990  SANDVIKEN  BK8690  25 m  10:21.01   
11  89  Hedengren Alexandra  1991  SK ENA  BT1691  25 m  10:39.79   
12  12  Larsson Andrea  1992  BORLÄNGE  BD3292  25 m  10:41.86   
13  15  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  10:53.57   
14  145  Gustafsson Lotten  1991  UPSALA S  BI3691  25 m  11:02.86   
15  34  Gommel Sara  1993  FALU SS  BE5893  25 m  11:34.44   
16  16  Löfstrand Belinda  1991  BORLÄNGE  BS5291  25 m  12:13.53   
 
Gren 19, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
81  Svensson David  1987  HARNÄS SKU  AH9787  25 m  4:32.80   
45  Hällman David  1992  LUDVIKA SS  AE7992  25 m  4:38.50   
110  Zakar Robert  1989  HEDEMORA  AD0989  25 m  4:45.16   
150  Nygårds Joel  1990  HUDIKSVALL  AA2390  25 m  4:46.32   
158  Pers Mattias  1989  NORRTÄLJE  AC6789  25 m  4:53.78   
Dagvall Robert  1992  BORLÄNGE  AG8992  25 m  5:04.01   
14  Leidefeldt Oscar  1992  BORLÄNGE  AL5392  25 m  5:08.12   
149  Blom Simon  1992  HUDIKSVALL  AA3392  25 m  5:12.70   
10  Holgersson Emil  1992  BORLÄNGE  AX6792  25 m  5:44.09   
 
Gren 20, 200m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Johansson Jennie  1988  UPSALA S  AV3688  25 m  2:33.22   
33  Engzell Jeanette  1989  FALU SS  AW7489  25 m  2:33.48   
83  Åsberg Josefin  1988  HARNÄS SKU  AF3688  25 m  2:43.82   
27  Kihlberg Ebba  1992  FALU SS  BO3892  25 m  2:46.88   
124  Ceoca Maria  1991  UPSALA S  BC5891  25 m  2:51.70   
18  Tunestam Cecilia  1989  BORLÄNGE  AE8889  25 m  2:53.38   
22  Hedblom Sandra  1990  BORLÄNGE  BK1690  25 m  2:57.51   
48  Landén Emma  1992  LUDVIKA SS  AK3892  25 m  3:01.00   
130  Persson-Söderman Jennie  1990  UPSALA S  BA5490  25 m  3:01.68   
10  177  Hansson Jessica  1991  BOLLNÄS SS  AQ3291  25 m  3:03.91   
11  174  Arnius Isabella  1991  BOLLNÄS SS  BT9891  25 m  3:06.28   
12  170  Svensson Lisa  1992  BOLLNÄS SS  BJ1892  25 m  3:09.88   
13  68  Näs Elinor  1992  SS MORA  AX8892  25 m  3:14.57   
14  90  Jonsson Denise  1989  SK ENA  BB4489  25 m  3:20.65   
15  32  Björnberg Linn  1993  FALU SS  BO6293  25 m  3:21.99   
16  115  Larsson Denise  1989  GÄVLE SS  AZ0689  25 m     
17  102  Groth Maria  1988  AVESTA SS  AV9888  25 m     
 
Gren 21, 200m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Eklund Jonas  1988  NORRTÄLJE  AC3988  25 m  2:18.77   
141  Sundin Björn  1990  UPSALA S  AO4590  25 m  2:20.85   
96  Ericsson Mårten  1991  ÖSTERBY SS  AQ1991  25 m  2:29.42   
92  Rylén Eric  1990  SK ENA  AT4390  25 m  2:31.91   
77  Hvalgren Joakim  1993  HARNÄS SKU  AD8793  50 m  2:43.16   
 
Gren 22, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  2:15.92   
140  Johansson Robin  1990  UPSALA S  AI1590  25 m  2:17.52   
148  Blohm Victor  1989  HUDIKSVALL  AJ7989  25 m  2:20.88   
154  Eklund Jonas  1988  NORRTÄLJE  AC3988  25 m  2:25.26   
160  Zarebski Pierre  1992  BÅLSTA SK  AF0592  25 m  2:25.38   
165  Demirian Ara  1991  BÅLSTA SK  AI0191  25 m  2:33.97   
150  Nygårds Joel  1990  HUDIKSVALL  AA2390  25 m  2:35.12   
147  Olsson Hannes  1990  HUDIKSVALL  BA3490  25 m  2:36.44   
 
Gren 23, 200m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
80  Stedt Nicole  1989  HARNÄS SKU  AD1689  25 m  2:32.94   
22  Hedblom Sandra  1990  BORLÄNGE  BK1690  25 m  2:35.24   
173  Ghaffari Cimin  1990  BOLLNÄS SS  BH0890  25 m  2:41.44   
114  Källqvist Elin  1990  GÄVLE SS  BS2490  25 m  2:45.02   
47  Johansen Amanda  1994  LUDVIKA SS  AB6694  25 m  3:10.76   
 
Gren 24, 4X50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
122  Upsala Sim Damer Lag 1  1991  UPSALA S    25 m  1:54.09   
39  Ludvika SS Lag 1 Dam  LUDVIKA SS    25 m  1:56.00   
76  Lag 1 Damer Harnäs  1987  HARNÄS SKU    25 m  1:56.42   
168  Bollnäs SS Lag 1  1990  BOLLNÄS SS    25 m  1:58.43   
55  SS Mora A Tjejer 1  SS MORA    25 m  2:01.58   
Borlänge SS Damer Lag1  1990  BORLÄNGE    25 m  2:02.17   
35  Falu Simsällskap Lag 1  1989  FALU SS    25 m  2:02.41   
100  Avesta SS Lag 1 Damer  1990  AVESTA SS    25 m  2:02.98   
38  Ludvika SS Lag 2 Dam  LUDVIKA SS    25 m  2:04.00   
10  121  Upsala Sim Damer Lag 2  1991  UPSALA S    25 m  2:04.08   
11  175  Bollnäs SS Lag 2  1990  BOLLNÄS SS    25 m  2:05.43   
12  Borlänge SS Damer Lag2  1992  BORLÄNGE    25 m  2:09.95   
13  56  SS Mora A Tjejer 2  SS MORA    25 m     
14  111  Gävle SS Damer Lag 1  GÄVLE SS    25 m     
 
Gren 25, 4X100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
119  Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  UPSALA S    25 m  4:01.34   
120  Upsala Sim Herrar Lag 2  1991  UPSALA S    25 m  4:05.14   
75  Lag 1 Herrar Harnäs  1987  HARNÄS SKU    25 m  4:32.54   
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  BORLÄNGE    25 m  4:57.97   
151  Hss Lag2  1990  HUDIKSVALL    25 m  5:04.45   
21  Borlänge SS Herrar Lag2  1992  BORLÄNGE    25 m  5:43.58   
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
169  Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  31.51   
157  Lindberg Tina  1988  NORRTÄLJE  BF1888  25 m  32.76   
43  Bylin Elin  1991  LUDVIKA SS  AO5891  25 m  34.28   
131  Karpmyr Martina  1992  UPSALA S  AX0892  25 m  34.64   
128  Gustafsson Fanny  1989  UPSALA S  AM4889  25 m  35.20   
50  Lindkvist Josefin  1993  LUDVIKA SS  AK4493  25 m  35.32   
71  Rask Sanna  1992  SS MORA  BI9692  25 m  35.51   
176  Andersson Hanna  1993  BOLLNÄS SS  AY2293  25 m  35.80   
130  Persson-Söderman Jennie  1990  UPSALA S  BA5490  25 m  36.06   
10  70  Pettersson Jonna  1990  SS MORA  BN2890  25 m  36.07   
11  26  Pershagen Erica  1993  FALU SS  AS3893  25 m  36.12   
12  91  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  36.55   
13  113  Källqvist Ida  1992  GÄVLE SS  AK5492  25 m  36.86   
14  49  Legneroth Carolina  1992  LUDVIKA SS  AR1692  25 m  36.96   
15  42  Brolin Jenny  1988  LUDVIKA SS  AP3488  50 m  37.08   
16  12  Larsson Andrea  1992  BORLÄNGE  BD3292  25 m  37.24   
17  129  Hansson Emma  1992  UPSALA S  AZ4292  25 m  37.36   
18  117  Nyberg Kerstin  1991  GÄVLE SS  BB2891  25 m  37.47   
19  29  Asplund Emma  1994  FALU SS  AH2294  25 m  37.68   
20  162  Samuelsson Karin  1991  BÅLSTA SK  CG5491  25 m  37.70   
21  62  Hållams Lisa  1988  SS MORA  AV6688  25 m  37.78   
22  118  Stråhle Ulrika  1992  GÄVLE SS  AV5292  25 m  37.87   
23  79  Molin Emma  1991  HARNÄS SKU  BV3491  25 m  37.89   
24  93  Östergren Beatrice  1993  SK ENA  AR3693  25 m  37.99   
25  31  Lindquist Linnea  1994  FALU SS  BA4694  25 m  37.99   
26  69  Näs Erica  1990  SS MORA  BA6490  25 m  38.00   
27  116  Lingman Magdalena  1990  GÄVLE SS  AU1690  25 m  38.28   
28  17  Midér Frida  1992  BORLÄNGE  BV6892  25 m  38.51   
29  153  Ahlbom Jessica  1992  NORRTÄLJE  AZ7292  25 m  38.73   
30  115  Larsson Denise  1989  GÄVLE SS  AZ0689  25 m  38.81   
31  167  Palmgren Eleonora  1993  BÅLSTA SK  AG7893  25 m  39.39   
32  11  Kaufman Rebecka  1993  BORLÄNGE  BJ8493  25 m  39.51   
33  30  Hedin Paulina  1993  FALU SS  BI5693  25 m  39.73   
34  89  Hedengren Alexandra  1991  SK ENA  BT1691  25 m  39.75   
35  32  Björnberg Linn  1993  FALU SS  BO6293  25 m  39.90   
36  60  Guström Denise  1992  SS MORA  BI6692  50 m  39.92  RES 
37  88  Wistbacka Jessica  1989  SIM 77 HOF  BD3489  25 m  40.43  RES 
38  Ekström Lisa  1993  BORLÄNGE  AV2293  25 m  41.73  RES 
39  59  Braf Linnea  1992  SS MORA  BI4692  25 m  42.42  RES 
40  108  Hjalmarsson Lovisa  1991  HEDEMORA  CG2491  25 m  44.39  RES 
 
Gren 27, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Johansson Jennie  1988  UPSALA S  AV3688  25 m  1:07.65   
33  Engzell Jeanette  1989  FALU SS  AW7489  25 m  1:08.73   
125  Framming Maja  1989  UPSALA S  BD0689  25 m  1:10.58   
83  Åsberg Josefin  1988  HARNÄS SKU  AF3688  25 m  1:11.08   
80  Stedt Nicole  1989  HARNÄS SKU  AD1689  25 m  1:12.50   
27  Kihlberg Ebba  1992  FALU SS  BO3892  25 m  1:12.62   
109  Janbjer Linnea  1992  HEDEMORA  AD0692  25 m  1:12.87   
63  Håmås Ida  1990  SS MORA  AE6290  25 m  1:13.12   
172  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  1:13.24   
10  124  Ceoca Maria  1991  UPSALA S  BC5891  25 m  1:13.65   
11  126  Svensson Emma  1992  UPSALA S  AA2692  25 m  1:13.92   
12  102  Groth Maria  1988  AVESTA SS  AV9888  25 m  1:14.25   
13  50  Lindkvist Josefin  1993  LUDVIKA SS  AK4493  25 m  1:14.98   
14  114  Källqvist Elin  1990  GÄVLE SS  BS2490  25 m  1:15.51   
15  174  Arnius Isabella  1991  BOLLNÄS SS  BT9891  25 m  1:17.74   
16  127  Reuterswärd Fanny  1987  UPSALA S  AI9687  25 m  1:18.06   
17  62  Hållams Lisa  1988  SS MORA  AV6688  25 m  1:18.30   
18  170  Svensson Lisa  1992  BOLLNÄS SS  BJ1892  25 m  1:18.53   
19  26  Pershagen Erica  1993  FALU SS  AS3893  25 m  1:18.86   
20  91  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  1:19.03   
21  176  Andersson Hanna  1993  BOLLNÄS SS  AY2293  25 m  1:19.31   
22  115  Larsson Denise  1989  GÄVLE SS  AZ0689  25 m  1:19.32   
23  48  Landén Emma  1992  LUDVIKA SS  AK3892  25 m  1:19.68   
24  98  Sörling Emelie  1993  GIMO SS  AO1893  25 m  1:19.99   
25  89  Hedengren Alexandra  1991  SK ENA  BT1691  25 m  1:20.14   
26  32  Björnberg Linn  1993  FALU SS  BO6293  25 m  1:20.23   
27  153  Ahlbom Jessica  1992  NORRTÄLJE  AZ7292  25 m  1:20.42   
28  166  Paredes Paula  1991  BÅLSTA SK  BU3891  25 m  1:20.71   
29  90  Jonsson Denise  1989  SK ENA  BB4489  25 m  1:20.91   
30  29  Asplund Emma  1994  FALU SS  AH2294  25 m  1:21.05   
31  30  Hedin Paulina  1993  FALU SS  BI5693  25 m  1:21.12   
32  15  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:21.12   
33  31  Lindquist Linnea  1994  FALU SS  BA4694  25 m  1:21.23   
34  177  Hansson Jessica  1991  BOLLNÄS SS  AQ3291  25 m  1:21.36   
35  78  Tröjbom Sigrid  1991  HARNÄS SKU  CE8291  25 m  1:22.33   
36  11  Kaufman Rebecka  1993  BORLÄNGE  BJ8493  25 m  1:23.19  RES 
37  93  Östergren Beatrice  1993  SK ENA  AR3693  25 m  1:23.76  RES 
38  112  Johansson Nina  1992  GÄVLE SS  AU1492  25 m  1:23.78  RES 
39  69  Näs Erica  1990  SS MORA  BA6490  25 m  1:24.06  RES 
40  49  Legneroth Carolina  1992  LUDVIKA SS  AR1692  25 m  1:24.45  RES 
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
140  Johansson Robin  1990  UPSALA S  AI1590  25 m  25.27   
Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  25.39   
81  Svensson David  1987  HARNÄS SKU  AH9787  25 m  25.63   
136  Ericsson Robbie  1990  UPSALA S  AG5390  25 m  25.96   
135  Gabrielsson Staffan  1989  UPSALA S  AF4589  25 m  26.23   
161  Samuelsson Jon  1987  BÅLSTA SK  AF3787  25 m  26.54   
77  Hvalgren Joakim  1993  HARNÄS SKU  AD8793  25 m  26.57   
137  Schönberg Nils  1989  UPSALA S  AM4989  25 m  26.62   
143  Goltermann Janne  1989  UPSALA S  AC7389  25 m  26.67   
10  147  Olsson Hannes  1990  HUDIKSVALL  BA3490  25 m  26.83   
11  156  Levin Johan  1989  NORRTÄLJE  AB2189  50 m  26.94   
12  139  Dooley Kristofer  1991  UPSALA S  AH8991  25 m  27.02   
13  45  Hällman David  1992  LUDVIKA SS  AE7992  25 m  27.27   
14  104  Henriksson Dima  1989  AVESTA SS  AD6989  50 m  27.45   
15  142  Wallberg Björn  1991  UPSALA S  AN8191  25 m  27.61   
16  92  Rylén Eric  1990  SK ENA  AT4390  25 m  27.74   
17  110  Zakar Robert  1989  HEDEMORA  AD0989  25 m  27.79   
18  133  Folkeson Johan  1991  UPSALA S  AS2391  25 m  27.87   
19  134  Vinnars Johan  1991  UPSALA S  AE7391  25 m  27.90   
20  94  Bende-Celinder André  1991  ÖSTERBY SS  AN9791  25 m  28.00   
21  52  Schmidt Erik  1992  LUDVIKA SS  AO1992  25 m  28.50   
22  158  Pers Mattias  1989  NORRTÄLJE  AC6789  25 m  28.91   
23  87  Rosenqvist Johan  1988  SIM 77 HOF  AD7388  25 m  29.07   
24  73  Wallin Tomas  1992  SS MORA  AY0392  25 m  29.13   
25  58  Björk-Ljunggren Daniel  1990  SS MORA  AW3990  25 m  29.28   
26  53  Singh Archit  1992  LUDVIKA SS  AF3392  25 m  29.40   
27  149  Blom Simon  1992  HUDIKSVALL  AA3392  25 m  29.40   
28  82  Pettersson Andreas  1991  HARNÄS SKU  AJ6991  25 m  29.67   
29  150  Nygårds Joel  1990  HUDIKSVALL  AA2390  25 m  29.70   
30  101  Granqvist Erik  1990  AVESTA SS  AL0790  25 m  29.85   
31  10  Holgersson Emil  1992  BORLÄNGE  AX6792  25 m  29.86   
32  46  Isacsson Martin  1992  LUDVIKA SS  AB6792  25 m  29.93   
33  97  Trygg Johan  1992  ÖSTERBY SS  AF9792  25 m  29.99   
34  105  Hunter Paul  1991  AVESTA SS  AX4191  25 m  30.19   
35  65  Johansson Niklas  1992  SS MORA  AX1192  25 m  30.91   
36  Denkji Jack  1992  BORLÄNGE  AI8192  25 m  31.64  RES 
37  14  Leidefeldt Oscar  1992  BORLÄNGE  AL5392  25 m  32.20  RES 
38  24  Bergvall Robert  1993  BORLÄNGE  AZ5993  25 m  32.69  RES 
39  23  Bergvall Jakob  1991  BORLÄNGE  AY2991  25 m  34.94  RES 
40  Eriksson Jesper  1992  BORLÄNGE  AQ7992  25 m  37.00  RES 
 
Gren 29, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Svensson Emma  1992  UPSALA S  AA2692  25 m  1:00.74   
50  Lindkvist Josefin  1993  LUDVIKA SS  AK4493  25 m  1:01.36   
163  Lithander Rebecka  1992  BÅLSTA SK  AV3892  25 m  1:01.63   
169  Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  1:01.77   
123  Moberg Hanna  1990  UPSALA S  BE2490  25 m  1:02.28   
144  Fischer Amanda  1989  UPSALA S  BN1289  25 m  1:02.36   
172  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  1:02.66   
43  Bylin Elin  1991  LUDVIKA SS  AO5891  25 m  1:03.00   
102  Groth Maria  1988  AVESTA SS  AV9888  25 m  1:03.65   
10  80  Stedt Nicole  1989  HARNÄS SKU  AD1689  25 m  1:03.69   
11  128  Gustafsson Fanny  1989  UPSALA S  AM4889  25 m  1:03.74   
12  42  Brolin Jenny  1988  LUDVIKA SS  AP3488  25 m  1:04.28   
13  98  Sörling Emelie  1993  GIMO SS  AO1893  25 m  1:05.31   
14  157  Lindberg Tina  1988  NORRTÄLJE  BF1888  25 m  1:05.38   
15  109  Janbjer Linnea  1992  HEDEMORA  AD0692  25 m  1:05.47   
16  170  Svensson Lisa  1992  BOLLNÄS SS  BJ1892  25 m  1:05.57   
17  106  Talus Eva  1989  AVESTA SS  AH4689  25 m  1:05.63   
18  91  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  1:06.25   
19  18  Tunestam Cecilia  1989  BORLÄNGE  AE8889  25 m  1:06.54   
20  26  Pershagen Erica  1993  FALU SS  AS3893  25 m  1:07.14   
21  12  Larsson Andrea  1992  BORLÄNGE  BD3292  25 m  1:07.29   
22  54  Stengård Maja  1991  LUDVIKA SS  AS4691  25 m  1:07.42   
23  162  Samuelsson Karin  1991  BÅLSTA SK  CG5491  25 m  1:07.48   
24  176  Andersson Hanna  1993  BOLLNÄS SS  AY2293  25 m  1:07.49   
25  174  Arnius Isabella  1991  BOLLNÄS SS  BT9891  25 m  1:07.78   
26  47  Johansen Amanda  1994  LUDVIKA SS  AB6694  25 m  1:07.80   
27  15  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:07.99   
28  116  Lingman Magdalena  1990  GÄVLE SS  AU1690  25 m  1:08.00   
29  129  Hansson Emma  1992  UPSALA S  AZ4292  25 m  1:08.16   
30  89  Hedengren Alexandra  1991  SK ENA  BT1691  25 m  1:08.24   
31  112  Johansson Nina  1992  GÄVLE SS  AU1492  25 m  1:08.32   
32  167  Palmgren Eleonora  1993  BÅLSTA SK  AG7893  25 m  1:08.44   
33  131  Karpmyr Martina  1992  UPSALA S  AX0892  25 m  1:08.54   
34  32  Björnberg Linn  1993  FALU SS  BO6293  25 m  1:08.91   
35  117  Nyberg Kerstin  1991  GÄVLE SS  BB2891  25 m  1:09.16   
36  108  Hjalmarsson Lovisa  1991  HEDEMORA  CG2491  25 m  1:09.36  RES 
37  166  Paredes Paula  1991  BÅLSTA SK  BU3891  25 m  1:09.46  RES 
38  78  Tröjbom Sigrid  1991  HARNÄS SKU  CE8291  25 m  1:09.48  RES 
39  153  Ahlbom Jessica  1992  NORRTÄLJE  AZ7292  25 m  1:09.81  RES 
40  177  Hansson Jessica  1991  BOLLNÄS SS  AQ3291  25 m  1:09.83  RES 
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
141  Sundin Björn  1990  UPSALA S  AO4590  25 m  57.84   
103  Hansson Patrik  1988  AVESTA SS  AK4588  25 m  1:02.89   
81  Svensson David  1987  HARNÄS SKU  AH9787  25 m  1:06.29   
136  Ericsson Robbie  1990  UPSALA S  AG5390  25 m  1:08.03   
160  Zarebski Pierre  1992  BÅLSTA SK  AF0592  25 m  1:09.59   
96  Ericsson Mårten  1991  ÖSTERBY SS  AQ1991  25 m  1:09.72   
139  Dooley Kristofer  1991  UPSALA S  AH8991  25 m  1:10.67   
164  Johansson Mattias  1989  BÅLSTA SK  AI3789  50 m  1:13.29   
110  Zakar Robert  1989  HEDEMORA  AD0989  25 m  1:15.67   
10  53  Singh Archit  1992  LUDVIKA SS  AF3392  25 m  1:15.94   
11  46  Isacsson Martin  1992  LUDVIKA SS  AB6792  25 m  1:20.00   
 
Gren 31, 1500m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
172  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  18:51.36   
22  Hedblom Sandra  1990  BORLÄNGE  BK1690  25 m  19:33.43   
173  Ghaffari Cimin  1990  BOLLNÄS SS  BH0890  25 m  20:14.08   
145  Gustafsson Lotten  1991  UPSALA S  BI3691  25 m  21:26.42   
34  Gommel Sara  1993  FALU SS  BE5893  25 m  22:28.81   
171  Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m     
169  Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m     
13  Leidefeldt Matilda  1990  BORLÄNGE  BJ9690  25 m     
 
Gren 32, 400m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Eklund Jonas  1988  NORRTÄLJE  AC3988  25 m  5:01.34   
148  Blohm Victor  1989  HUDIKSVALL  AJ7989  25 m  5:18.23   
150  Nygårds Joel  1990  HUDIKSVALL  AA2390  25 m  5:47.01   
 
Gren 33, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
132  Johansson Jennie  1988  UPSALA S  AV3688  25 m  1:10.28   
33  Engzell Jeanette  1989  FALU SS  AW7489  25 m  1:11.37   
83  Åsberg Josefin  1988  HARNÄS SKU  AF3688  25 m  1:16.23   
27  Kihlberg Ebba  1992  FALU SS  BO3892  25 m  1:18.56   
124  Ceoca Maria  1991  UPSALA S  BC5891  25 m  1:20.03   
18  Tunestam Cecilia  1989  BORLÄNGE  AE8889  25 m  1:20.05   
63  Håmås Ida  1990  SS MORA  AE6290  25 m  1:20.37   
130  Persson-Söderman Jennie  1990  UPSALA S  BA5490  25 m  1:21.34   
127  Reuterswärd Fanny  1987  UPSALA S  AI9687  25 m  1:21.64   
10  51  Lindkvist Jessica  1990  LUDVIKA SS  AG8290  25 m  1:21.87   
11  13  Leidefeldt Matilda  1990  BORLÄNGE  BJ9690  25 m  1:23.62   
12  163  Lithander Rebecka  1992  BÅLSTA SK  AV3892  25 m  1:23.95   
13  48  Landén Emma  1992  LUDVIKA SS  AK3892  25 m  1:24.24   
14  171  Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  1:24.47   
15  170  Svensson Lisa  1992  BOLLNÄS SS  BJ1892  25 m  1:24.53   
16  155  Isaksson Elin  1988  NORRTÄLJE  AB2488  25 m  1:25.08   
17  90  Jonsson Denise  1989  SK ENA  BB4489  25 m  1:25.56   
18  32  Björnberg Linn  1993  FALU SS  BO6293  25 m  1:25.60   
19  174  Arnius Isabella  1991  BOLLNÄS SS  BT9891  25 m  1:25.81   
20  114  Källqvist Elin  1990  GÄVLE SS  BS2490  25 m  1:25.92   
21  116  Lingman Magdalena  1990  GÄVLE SS  AU1690  25 m  1:26.06   
22  177  Hansson Jessica  1991  BOLLNÄS SS  AQ3291  25 m  1:26.85   
23  118  Stråhle Ulrika  1992  GÄVLE SS  AV5292  25 m  1:27.16   
24  115  Larsson Denise  1989  GÄVLE SS  AZ0689  25 m  1:28.08   
25  91  Pedersen Julia  1993  SK ENA  AO7893  25 m  1:28.42   
26  70  Pettersson Jonna  1990  SS MORA  BN2890  25 m  1:29.03   
27  68  Näs Elinor  1992  SS MORA  AX8892  25 m  1:29.07   
28  26  Pershagen Erica  1993  FALU SS  AS3893  25 m  1:30.26   
29  30  Hedin Paulina  1993  FALU SS  BI5693  25 m  1:30.42   
30  47  Johansen Amanda  1994  LUDVIKA SS  AB6694  25 m  1:30.84   
31  49  Legneroth Carolina  1992  LUDVIKA SS  AR1692  25 m  1:30.85   
32  153  Ahlbom Jessica  1992  NORRTÄLJE  AZ7292  25 m  1:34.09   
33  31  Lindquist Linnea  1994  FALU SS  BA4694  25 m  1:35.43   
34  67  Lind Jessika  1991  SS MORA  CB4891  25 m  1:35.44   
35  93  Östergren Beatrice  1993  SK ENA  AR3693  25 m  1:38.71   
36  17  Midér Frida  1992  BORLÄNGE  BV6892  25 m  1:39.15  RES 
37  117  Nyberg Kerstin  1991  GÄVLE SS  BB2891  25 m    RES 
 
Gren 34, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  2:01.53   
154  Eklund Jonas  1988  NORRTÄLJE  AC3988  25 m  2:04.78   
135  Gabrielsson Staffan  1989  UPSALA S  AF4589  25 m  2:06.43   
161  Samuelsson Jon  1987  BÅLSTA SK  AF3787  25 m  2:07.18   
143  Goltermann Janne  1989  UPSALA S  AC7389  25 m  2:12.76   
110  Zakar Robert  1989  HEDEMORA  AD0989  25 m  2:13.14   
45  Hällman David  1992  LUDVIKA SS  AE7992  25 m  2:13.79   
142  Wallberg Björn  1991  UPSALA S  AN8191  25 m  2:17.08   
158  Pers Mattias  1989  NORRTÄLJE  AC6789  25 m  2:17.82   
10  77  Hvalgren Joakim  1993  HARNÄS SKU  AD8793  50 m  2:21.54   
11  Dagvall Robert  1992  BORLÄNGE  AG8992  25 m  2:26.31   
12  53  Singh Archit  1992  LUDVIKA SS  AF3392  25 m  2:26.72   
13  87  Rosenqvist Johan  1988  SIM 77 HOF  AD7388  25 m  2:27.67   
14  46  Isacsson Martin  1992  LUDVIKA SS  AB6792  25 m  2:29.53   
15  149  Blom Simon  1992  HUDIKSVALL  AA3392  25 m  2:31.17   
16  14  Leidefeldt Oscar  1992  BORLÄNGE  AL5392  25 m  2:33.67   
17  10  Holgersson Emil  1992  BORLÄNGE  AX6792  25 m  2:42.85   
18  92  Rylén Eric  1990  SK ENA  AT4390  25 m     
19  179  Eriksson Daniel  1988  HEDEMORA  AK8588  25 m  2:26.25  EFT 
 
Gren 35, 4X100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
168  Bollnäs SS Lag 1  1990  BOLLNÄS SS    25 m  4:13.43   
122  Upsala Sim Damer Lag 1  1991  UPSALA S    25 m  4:13.68   
76  Lag 1 Damer Harnäs  1987  HARNÄS SKU    25 m  4:21.90   
Borlänge SS Damer Lag1  1990  BORLÄNGE    25 m  4:28.99   
175  Bollnäs SS Lag 2  1990  BOLLNÄS SS    25 m  4:32.20   
121  Upsala Sim Damer Lag 2  1991  UPSALA S    25 m  4:36.61   
Borlänge SS Damer Lag2  1992  BORLÄNGE    50 m  4:56.33   
 
Gren 36, 4X50m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
119  Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  UPSALA S    25 m  1:48.25   
99  Avesta SS Lag Pojkar  1990  AVESTA SS    25 m  1:58.24   
75  Lag 1 Herrar Harnäs  1987  HARNÄS SKU    25 m  1:59.05   
120  Upsala Sim Herrar Lag 2  1991  UPSALA S    25 m  2:00.12   
152  Hss Lag3  1993  HUDIKSVALL    25 m  2:07.81   
57  SS Mora Killar  SS MORA    25 m  2:19.25   
37  Ludvika SS Lag 1 Herrar  LUDVIKA SS    25 m  2:21.00   
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  BORLÄNGE    25 m  2:24.19   
21  Borlänge SS Herrar Lag2  1992  BORLÄNGE    25 m  2:26.78   
 
Gren 37, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
137  Schönberg Nils  1989  UPSALA S  AM4989  25 m  29.53   
Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  30.03   
138  Zarebski Sebastian  1987  UPSALA S  AF2787  25 m  31.83   
134  Vinnars Johan  1991  UPSALA S  AE7391  50 m  32.32   
160  Zarebski Pierre  1992  BÅLSTA SK  AF0592  25 m  32.63   
139  Dooley Kristofer  1991  UPSALA S  AH8991  25 m  33.19   
147  Olsson Hannes  1990  HUDIKSVALL  BA3490  25 m  33.96   
143  Goltermann Janne  1989  UPSALA S  AC7389  25 m  33.97   
133  Folkeson Johan  1991  UPSALA S  AS2391  25 m  34.69   
10  77  Hvalgren Joakim  1993  HARNÄS SKU  AD8793  25 m  34.77   
11  45  Hällman David  1992  LUDVIKA SS  AE7992  25 m  35.17   
12  141  Sundin Björn  1990  UPSALA S  AO4590  25 m  36.04   
13  46  Isacsson Martin  1992  LUDVIKA SS  AB6792  25 m  36.72   
14  148  Blohm Victor  1989  HUDIKSVALL  AJ7989  25 m  36.73   
15  101  Granqvist Erik  1990  AVESTA SS  AL0790  25 m  38.27   
16  156  Levin Johan  1989  NORRTÄLJE  AB2189  25 m  38.30   
17  Denkji Jack  1992  BORLÄNGE  AI8192  25 m  39.07   
18  94  Bende-Celinder André  1991  ÖSTERBY SS  AN9791  25 m  39.86   
19  72  Wahlberg-Mehmeti Simon  1992  SS MORA  AU4992  25 m  41.59   
20  97  Trygg Johan  1992  ÖSTERBY SS  AF9792  25 m  42.19   
21  24  Bergvall Robert  1993  BORLÄNGE  AZ5993  25 m     
22  164  Johansson Mattias  1989  BÅLSTA SK  AI3789  25 m     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
126  Svensson Emma  1992  UPSALA S  AA2692  50 m  30.00   
80  Stedt Nicole  1989  HARNÄS SKU  AD1689  25 m  30.48   
114  Källqvist Elin  1990  GÄVLE SS  BS2490  25 m  30.76   
169  Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  31.09   
123  Moberg Hanna  1990  UPSALA S  BE2490  25 m  31.39   
102  Groth Maria  1988  AVESTA SS  AV9888  25 m  31.43   
42  Brolin Jenny  1988  LUDVIKA SS  AP3488  25 m  32.37   
109  Janbjer Linnea  1992  HEDEMORA  AD0692  25 m  32.66   
18  Tunestam Cecilia  1989  BORLÄNGE  AE8889  25 m  32.78   
10  43  Bylin Elin  1991  LUDVIKA SS  AO5891  50 m  32.86   
11  127  Reuterswärd Fanny  1987  UPSALA S  AI9687  25 m  33.13   
12  128  Gustafsson Fanny  1989  UPSALA S  AM4889  25 m  33.14   
13  50  Lindkvist Josefin  1993  LUDVIKA SS  AK4493  25 m  33.17   
14  171  Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  33.41   
15  47  Johansen Amanda  1994  LUDVIKA SS  AB6694  25 m  33.43   
16  63  Håmås Ida  1990  SS MORA  AE6290  25 m  33.48   
17  86  Olsson Sara  1990  SIM 77 HOF  AG0490  25 m  33.50   
18  124  Ceoca Maria  1991  UPSALA S  BC5891  50 m  33.51   
19  116  Lingman Magdalena  1990  GÄVLE SS  AU1690  25 m  33.61   
20  162  Samuelsson Karin  1991  BÅLSTA SK  CG5491  25 m  33.96   
21  62  Hållams Lisa  1988  SS MORA  AV6688  25 m  34.10   
22  78  Tröjbom Sigrid  1991  HARNÄS SKU  CE8291  25 m  34.58   
23  112  Johansson Nina  1992  GÄVLE SS  AU1492  25 m  34.62   
24  113  Källqvist Ida  1992  GÄVLE SS  AK5492  25 m  34.71   
25  115  Larsson Denise  1989  GÄVLE SS  AZ0689  25 m  34.91   
26  12  Larsson Andrea  1992  BORLÄNGE  BD3292  25 m  35.02   
27  93  Östergren Beatrice  1993  SK ENA  AR3693  25 m  35.17   
28  166  Paredes Paula  1991  BÅLSTA SK  BU3891  25 m  35.17   
29  29  Asplund Emma  1994  FALU SS  AH2294  25 m  35.27   
30  89  Hedengren Alexandra  1991  SK ENA  BT1691  25 m  35.27   
31  79  Molin Emma  1991  HARNÄS SKU  BV3491  25 m  35.37   
32  48  Landén Emma  1992  LUDVIKA SS  AK3892  25 m  35.39   
33  176  Andersson Hanna  1993  BOLLNÄS SS  AY2293  25 m  35.75   
34  118  Stråhle Ulrika  1992  GÄVLE SS  AV5292  25 m  35.82   
35  177  Hansson Jessica  1991  BOLLNÄS SS  AQ3291  25 m  35.83   
36  153  Ahlbom Jessica  1992  NORRTÄLJE  AZ7292  25 m  36.05  RES 
37  16  Löfstrand Belinda  1991  BORLÄNGE  BS5291  25 m  36.43  RES 
38  54  Stengård Maja  1991  LUDVIKA SS  AS4691  25 m  36.43  RES 
39  71  Rask Sanna  1992  SS MORA  BI9692  25 m  36.90  RES 
 
Gren 39, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
140  Johansson Robin  1990  UPSALA S  AI1590  25 m  1:04.29   
161  Samuelsson Jon  1987  BÅLSTA SK  AF3787  25 m  1:04.89   
154  Eklund Jonas  1988  NORRTÄLJE  AC3988  25 m  1:05.27   
77  Hvalgren Joakim  1993  HARNÄS SKU  AD8793  25 m  1:08.78   
96  Ericsson Mårten  1991  ÖSTERBY SS  AQ1991  25 m  1:09.15   
92  Rylén Eric  1990  SK ENA  AT4390  25 m  1:09.59   
135  Gabrielsson Staffan  1989  UPSALA S  AF4589  25 m  1:10.34   
142  Wallberg Björn  1991  UPSALA S  AN8191  25 m  1:10.69   
94  Bende-Celinder André  1991  ÖSTERBY SS  AN9791  25 m  1:12.03   
10  165  Demirian Ara  1991  BÅLSTA SK  AI0191  25 m  1:12.62   
11  150  Nygårds Joel  1990  HUDIKSVALL  AA2390  25 m  1:15.90   
12  52  Schmidt Erik  1992  LUDVIKA SS  AO1992  25 m  1:16.68   
13  65  Johansson Niklas  1992  SS MORA  AX1192  25 m  1:18.28   
14  110  Zakar Robert  1989  HEDEMORA  AD0989  25 m  1:18.53   
15  97  Trygg Johan  1992  ÖSTERBY SS  AF9792  25 m  1:19.62   
16  58  Björk-Ljunggren Daniel  1990  SS MORA  AW3990  25 m     
17  179  Eriksson Daniel  1988  HEDEMORA  AK8588  25 m  1:20.27  EFT 
 
Gren 40, 800m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
154  Eklund Jonas  1988  NORRTÄLJE  AC3988  25 m  9:18.32   
Anttila Nisse  1987  BORLÄNGE  AJ4587  25 m  9:23.82   
81  Svensson David  1987  HARNÄS SKU  AH9787  25 m  9:24.63   
158  Pers Mattias  1989  NORRTÄLJE  AC6789  25 m  10:10.22   
45  Hällman David  1992  LUDVIKA SS  AE7992  50 m  10:12.07   
110  Zakar Robert  1989  HEDEMORA  AD0989  25 m  10:15.95   
Dagvall Robert  1992  BORLÄNGE  AG8992  50 m  11:07.72   
159  Wik Fredrik  1993  BÅLSTA SK  AW2793  25 m     
149  Blom Simon  1992  HUDIKSVALL  AA3392  25 m     
10  14  Leidefeldt Oscar  1992  BORLÄNGE  AL5392  25 m     
 
Gren 41, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
169  Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  4:36.37   
144  Fischer Amanda  1989  UPSALA S  BN1289  25 m  4:38.29   
171  Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  4:39.04   
172  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  4:41.87   
163  Lithander Rebecka  1992  BÅLSTA SK  AV3892  25 m  4:48.08   
83  Åsberg Josefin  1988  HARNÄS SKU  AF3688  25 m  4:53.64   
51  Lindkvist Jessica  1990  LUDVIKA SS  AG8290  25 m  4:53.86   
98  Sörling Emelie  1993  GIMO SS  AO1893  25 m  4:54.51   
27  Kihlberg Ebba  1992  FALU SS  BO3892  25 m  4:55.50   
10  130  Persson-Söderman Jennie  1990  UPSALA S  BA5490  25 m  4:59.53   
11  125  Framming Maja  1989  UPSALA S  BD0689  25 m  4:59.76   
12  173  Ghaffari Cimin  1990  BOLLNÄS SS  BH0890  25 m  5:00.11   
13  12  Larsson Andrea  1992  BORLÄNGE  BD3292  25 m  5:05.56   
14  109  Janbjer Linnea  1992  HEDEMORA  AD0692  25 m  5:06.74   
15  131  Karpmyr Martina  1992  UPSALA S  AX0892  25 m  5:07.36   
16  174  Arnius Isabella  1991  BOLLNÄS SS  BT9891  25 m  5:07.55   
17  170  Svensson Lisa  1992  BOLLNÄS SS  BJ1892  25 m  5:10.35   
18  89  Hedengren Alexandra  1991  SK ENA  BT1691  25 m  5:10.48   
19  54  Stengård Maja  1991  LUDVIKA SS  AS4691  25 m  5:15.53   
20  15  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  5:19.00   
21  113  Källqvist Ida  1992  GÄVLE SS  AK5492  25 m  5:31.18   
22  177  Hansson Jessica  1991  BOLLNÄS SS  AQ3291  25 m  5:19.42  RES 
23  129  Hansson Emma  1992  UPSALA S  AZ4292  25 m  5:20.27  RES 
24  30  Hedin Paulina  1993  FALU SS  BI5693  25 m  5:22.06  RES 
25  26  Pershagen Erica  1993  FALU SS  AS3893  25 m  5:23.46  RES 
26  108  Hjalmarsson Lovisa  1991  HEDEMORA  CG2491  25 m  5:29.83  RES 
 
Gren 42, 200m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
160  Zarebski Pierre  1992  BÅLSTA SK  AF0592  25 m  2.38   
137  Schönberg Nils  1989  UPSALA S  AM4989  25 m  2:23.92   
134  Vinnars Johan  1991  UPSALA S  AE7391  25 m  2:33.57   
138  Zarebski Sebastian  1987  UPSALA S  AF2787  25 m  2:35.29   
133  Folkeson Johan  1991  UPSALA S  AS2391  25 m  2:40.71   
82  Pettersson Andreas  1991  HARNÄS SKU  AJ6991  25 m  3:05.09   
97  Trygg Johan  1992  ÖSTERBY SS  AF9792  25 m     
92  Rylén Eric  1990  SK ENA  AT4390  25 m     
Denkji Jack  1992  BORLÄNGE  AI8192  25 m     
 
Gren 43, 200m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
169  Ghaffari Sara  1992  BOLLNÄS SS  AP4492  25 m  2:30.21   
172  Åhlström Matilda  1991  BOLLNÄS SS  BV9891  25 m  2:34.24   
157  Lindberg Tina  1988  NORRTÄLJE  BF1888  25 m  2:35.37   
171  Magnusson Maja  1992  BOLLNÄS SS  BT7492  25 m  2:36.00   
22  Hedblom Sandra  1990  BORLÄNGE  BK1690  25 m  2:39.50   
131  Karpmyr Martina  1992  UPSALA S  AX0892  25 m  2:40.94   
43  Bylin Elin  1991  LUDVIKA SS  AO5891  25 m  2:42.69   
70  Pettersson Jonna  1990  SS MORA  BN2890  25 m  2:47.80   
129  Hansson Emma  1992  UPSALA S  AZ4292  25 m  2:52.18   
10  79  Molin Emma  1991  HARNÄS SKU  BV3491  25 m  2:52.72   
11  49  Legneroth Carolina  1992  LUDVIKA SS  AR1692  25 m  2:56.35   
12  31  Lindquist Linnea  1994  FALU SS  BA4694  25 m  2:57.89   
13  69  Näs Erica  1990  SS MORA  BA6490  25 m  2:58.06   
14  90  Jonsson Denise  1989  SK ENA  BB4489  25 m     
15  88  Wistbacka Jessica  1989  SIM 77 HOF  BD3489  25 m     
 
Gren 44, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
33  Engzell Jeanette  1989  FALU SS  AW7489  25 m  2:25.86   
27  Kihlberg Ebba  1992  FALU SS  BO3892  25 m  2:33.85   
128  Gustafsson Fanny  1989  UPSALA S  AM4889  25 m  2:41.34   
18  Tunestam Cecilia  1989  BORLÄNGE  AE8889  25 m  2:41.59   
163  Lithander Rebecka  1992  BÅLSTA SK  AV3892  25 m  2:44.08   
170  Svensson Lisa  1992  BOLLNÄS SS  BJ1892  25 m  2:47.07   
174  Arnius Isabella  1991  BOLLNÄS SS  BT9891  25 m  2:47.14   
26  Pershagen Erica  1993  FALU SS  AS3893  25 m  2:50.37   
47  Johansen Amanda  1994  LUDVIKA SS  AB6694  25 m  2:53.36   
10  89  Hedengren Alexandra  1991  SK ENA  BT1691  25 m  2:58.13   
11  31  Lindquist Linnea  1994  FALU SS  BA4694  25 m  3:01.01   
 
Gren 45, 4X100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
119  Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  UPSALA S    25 m  3:44.29   
75  Lag 1 Herrar Harnäs  1987  HARNÄS SKU    25 m  3:59.55   
120  Upsala Sim Herrar Lag 2  1991  UPSALA S    25 m  4:05.02   
146  Hss Lag1  1988  HUDIKSVALL    25 m  4:06.82   
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  BORLÄNGE    50 m  4:20.23   
21  Borlänge SS Herrar Lag2  1992  BORLÄNGE    25 m  5:03.01   
 
Gren 46, 4X50m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
122  Upsala Sim Damer Lag 1  1991  UPSALA S    25 m  2:10.22   
39  Ludvika SS Lag 1 Dam  LUDVIKA SS    25 m  2:11.00   
168  Bollnäs SS Lag 1  1990  BOLLNÄS SS    25 m  2:13.45   
76  Lag 1 Damer Harnäs  1987  HARNÄS SKU    25 m  2:14.96   
Borlänge SS Damer Lag1  1990  BORLÄNGE    50 m  2:15.71   
36  Falu Simsällskap Lag 1  1992  FALU SS    25 m  2:17.85   
38  Ludvika SS Lag 2 Dam  LUDVIKA SS    25 m  2:21.00   
121  Upsala Sim Damer Lag 2  1991  UPSALA S    25 m  2:21.14   
175  Bollnäs SS Lag 2  1990  BOLLNÄS SS    25 m  2:22.71   
10  111  Gävle SS Damer Lag 1  GÄVLE SS    25 m  2:27.44   
11  Borlänge SS Damer Lag2  1992  BORLÄNGE    25 m  2:31.59   
12  56  SS Mora A Tjejer 2  SS MORA    25 m     
13  55  SS Mora A Tjejer 1  SS MORA    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.14.15 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap