Resultat Per distrikt Dalarna - Officiell 
 
  Tävling  JRM/DM 2007    Utskriftsdatum  14 januari 2007   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  19:51   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            1:50.70   
  Emil Holgersson  1992      29.84        29.84   
  Nisse Anttila  1987      24.55        54.39   
  Olof Hällman  1989      27.25        1:21.64   
  Robert Dagvall  1992      29.06        1:50.70   
                     
Ludvika SS Lag 1 Herrar  Ludvika Simsällskap            1:54.19   
  Archit Singh  1992      28.76        28.76   
  Martin Isacsson  1992      30.10        58.86   
  Erik Schmidt  1992      28.52        1:27.38   
  David Hällman  1992      26.81        1:54.19   
                     
Avesta SS Lag Pojkar  1990  Avesta Simsällskap            1:54.93   
  Patrik Hansson  1988      27.27        27.27   
  Erik Granqvist  1990      28.39        55.66   
  Robert Ågren  1991      30.33        1:25.99   
  Paul Hunter  1991      28.94        1:54.93   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            1:58.82   
  Oscar Leidefeldt  1992      30.47        30.47   
  Jack Denkji  1992      28.79        59.26   
  Robert Bergvall  1993      30.10        1:29.36   
  Tony Grönfors  1992      29.46        1:58.82   
                     
                     
 
Gren 2, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m      Tid  Status 











 
Falu Simsällskap 1  1994  Falu Simsällskap            5:02.34   
  Erica Pershagen  1993      38.94  1:20.24      1:20.24   
  Ebba Kihlberg  1992      36.99  1:18.68      2:38.92   
  Jeanette Engzell  1989      32.91  1:11.85      3:50.77   
  Paulina Hedin  1993      33.91  1:11.57      5:02.34   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            5:03.29   
  Ellen Lindefelt  1994      40.90  1:23.30      1:23.30   
  Cecilia Tunestam  1989      36.16  1:19.67      2:42.97   
  Sandra Hedblom  1990      32.69  1:11.75      3:54.72   
  Rebecka Kaufman  1993      32.37  1:08.57      5:03.29   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            5:27.11   
  Lisa Ekström  1993      42.00  1:27.80      1:27.80   
  Matilda Leidefeldt  1990      39.26  1:25.02      2:52.82   
  Belinda Löfstrand  1991      37.71  1:23.53      4:16.35   
  Andrea Larsson  1992      33.10  1:10.76      5:27.11   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora            34.71   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora            34.87   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap            35.01   
Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap            35.28   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap            36.44   
Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap            37.27   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap            37.81   
Jakob Bergvall  1991  Borlänge Simsällskap            42.80   
Jesper Eriksson  1992  Borlänge Simsällskap            46.15   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            27.86   
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap            28.85   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            28.97   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            28.38   
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap            28.77   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            28.90   
Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap            29.09   
Malin Håmås  1988  Simsällskapet Mora            29.95   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap            29.95   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap            30.03   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap            30.17   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap            30.35   
10  Ida Håmås  1990  Simsällskapet Mora            30.40   
11  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap            30.52   
12  Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap            31.14   
13  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap            31.99   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    25.97        54.53   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    27.64        56.48   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap    28.00        58.34  Deltar ej i final 
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    29.03        1:00.01   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    29.27        1:01.94   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap    31.17        1:04.32   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    31.66        1:05.65   
Tomas Wallin  1992  Simsällskapet Mora    31.78        1:06.00   
Paul Hunter  1991  Avesta Simsällskap    31.71        1:06.15   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    32.82        1:06.38   
10  Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    32.73        1:08.80   
11  Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap    32.76        1:08.88   
12  Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap    33.26        1:09.86   
13  Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap    33.06        1:10.47   
Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    34.03        1:12.81   
Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora    34.67        1:15.70   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    34.00        1:13.17   
Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora    35.11        1:16.14   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    35.18        1:16.30   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap    36.25        1:16.49   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    35.30        1:16.98   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap    34.99        1:18.44   
Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap    35.23        1:19.79   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap    36.41        1:22.24   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    37.92        1:24.97   
10  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap    39.24        1:25.39   
11  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap    42.68        1:32.32   
12  Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap    41.54        1:33.67   
                     
 
Gren 7, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    1:09.71  2:25.00  3:40.40  4:57.06  19:16.04   
          6:14.31  7:31.18  8:48.83  10:06.57     
          11:25.43  12:44.00  14:02.34  15:20.64     
          16:39.46  17:58.38         
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:14.67  2:35.70  3:57.85  5:19.16  20:16.54   
          6:40.85  8:02.22  9:23.55  10:45.65     
          12:06.71  13:29.91  14:50.18  16:13.78     
          17:37.29  18:58.73         
                     
 
Gren 8, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    1:17.09  2:44.86  4:20.95    5:34.40   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    1:20.99  2:51.77  4:24.52    5:38.53   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    28.90        1:00.76   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.15        1:05.15   
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    34.11        1:12.25   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap    35.76        1:15.23   
Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap    35.37        1:15.64   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    36.08        1:17.01   
Tomas Wallin  1992  Simsällskapet Mora    36.14        1:17.93   
Paul Hunter  1991  Avesta Simsällskap    36.56        1:18.34   
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap    36.92        1:18.41   
Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora    36.49        1:19.00   
10  Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap    37.38        1:19.33   
11  Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    40.00        1:24.18   
12  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    38.00        1:25.58   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    30.23  1:03.47  1:38.08    2:12.22   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    31.77  1:06.25  1:41.83    2:16.46   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    31.68  1:07.40  1:45.60    2:24.54   
Malin Håmås  1988  Simsällskapet Mora    33.07  1:10.17  1:48.35    2:25.35   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    33.55  1:10.44  1:48.34    2:26.59   
Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora    33.53  1:11.09  1:49.59    2:27.00   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    35.42  1:14.51  1:53.33    2:29.91   
                     
 
Gren 12, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            9:57.28   
  Robert Dagvall  1992      1:08.55  2:22.32      2:22.32   
  Olof Hällman  1989      1:10.23  2:30.99      4:53.31   
  Oscar Leidefeldt  1992      1:11.40  2:26.62      7:19.93   
  Jack Denkji  1992      1:12.31  2:37.35      9:57.28   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            9:59.32   
  Nisse Anttila  1987      58.85  2:03.67      2:03.67   
  Robert Bergvall  1993      1:13.84  2:35.44      4:39.11   
  Emil Holgersson  1992      1:14.44  2:34.75      7:13.86   
  Jakob Bergvall  1991      1:18.22  2:45.46      9:59.32   
                     
                     
 
Gren 13, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Damer Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            10:01.56   
  Rebecka Kaufman  1993      1:13.84  2:35.90      2:35.90   
  Sandra Hedblom  1990      1:08.71  2:20.92      4:56.82   
  Andrea Larsson  1992      1:14.37  2:31.37      7:28.19   
  Ellen Lindefelt  1994      1:16.19  2:33.37      10:01.56   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            11:17.12   
  Lisa Ekström  1993      1:15.59  2:42.60      2:42.60   
  Belinda Löfstrand  1991      1:19.05  2:48.26      5:30.86   
  Nanny Gillström  1993      1:20.32  2:50.20      8:21.06   
  Frida Midér  1992      1:26.90  2:56.06      11:17.12   
                     
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap            33.78   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap            35.72   
Malin Håmås  1988  Simsällskapet Mora            37.11   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap            37.82   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap            34.40   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap            35.94   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap            36.47   
Malin Håmås  1988  Simsällskapet Mora            36.72   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            37.13   
Ida Håmås  1990  Simsällskapet Mora            37.43   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap            37.59   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap            37.74   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap            40.13   
10  Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap            42.42   
11  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap            44.14   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap            27.92   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap            28.41   
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap            31.39   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap            32.13   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap            32.80   
Paul Hunter  1991  Avesta Simsällskap            33.33   
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap            33.86   
Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora            34.21   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap            34.78   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap            34.93   
10  Tomas Wallin  1992  Simsällskapet Mora            35.70   
11  Jakob Bergvall  1991  Borlänge Simsällskap            39.77   
Jesper Eriksson  1992  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap    36.41        1:15.58   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap    37.25        1:16.72   
Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap    36.59        1:16.78   
Sanna Rask  1992  Simsällskapet Mora    36.65        1:17.59   
Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora    37.95        1:18.03   
Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap    39.02        1:20.29   
Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora    39.10        1:20.58   
Erica Näs  1990  Simsällskapet Mora    39.66        1:20.87   
Linnea Lindquist  1994  Falu Simsällskap    38.95        1:21.45   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    39.83        1:22.27   
10  Rebecka Kaufman  1993  Borlänge Simsällskap    41.25        1:25.12   
11  Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    41.42        1:25.20   
12  Denise Guström  1992  Simsällskapet Mora    40.70        1:25.33   
13  Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap    42.93        1:27.98   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    30.86        1:07.20   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    38.63        1:22.43   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    33.62        1:12.99   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    38.18        1:21.53   
Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap    39.93        1:25.01   
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap    39.59        1:26.43   
Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap    39.11        1:27.00   
Simon Wahlberg-Mehmeti  1992  Simsällskapet Mora    40.92        1:28.00   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap    41.96        1:28.73   
                     
 
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    1:09.94  2:25.20  3:40.32  4:55.07  9:56.61   
          6:10.52  7:26.32  8:41.98       
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:11.55  2:28.45  3:46.03  5:04.23  10:13.68   
          6:22.27  7:40.52  8:57.30       
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    1:13.11  2:31.44  3:49.23  5:07.50  10:13.86   
          6:25.42  7:42.27  8:58.91       
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:18.65  2:42.19  4:07.02  5:29.35  10:50.71   
          6:49.98  8:11.23  9:32.77       
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    1:17.23  2:39.63  4:03.30  5:27.19  10:55.43   
          6:50.10  8:12.86  9:34.77       
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    1:19.11  2:45.76  4:14.44  5:44.03  11:34.66   
          7:12.46  8:41.16  10:09.55       
Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap    1:21.41  2:52.76  4:26.00  6:01.30  12:13.76   
          7:35.36  9:10.69  10:43.84       
                     
 
Gren 19, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    1:07.01  2:17.65  3:28.98    4:35.82   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    1:09.05  2:22.84  3:38.54    4:53.42   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:13.09  2:30.35  3:47.91    5:03.95   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    1:07.28  2:24.09  3:46.20    5:05.59   
Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap    1:17.38  2:46.29  4:13.97    5:39.62   
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    35.17  1:14.16  1:54.60    2:35.63   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    38.01  1:20.89  2:03.96    2:46.66   
Julia Sjövall  1987  IF Åland    39.94  1:23.89  2:09.42    2:54.87  Utom Tävlan 
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    41.05  1:28.46  2:15.47    3:00.11   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    41.61  1:28.69  2:16.27    3:04.74   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    42.41  1:30.84  2:20.33    3:09.18   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.25  1:05.70  1:44.95    2:18.06   
                     
 
Gren 23, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    35.09  1:16.16  1:57.84    2:38.77   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    37.36  1:23.95  2:15.69    3:07.12   
                     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            1:56.69   
  Amanda Johansen  1994      1:56.50        1:56.50   
  Jenny Brolin  1988      16.31        2:12.81   
  Jessica Lindkvist  1990      3.10        2:15.91   
  Josefin Lindkvist  1993              1:56.69   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1989  Falu Simsällskap            2:01.09   
  Ebba Kihlberg  1992      30.56        30.56   
  Paulina Hedin  1993      32.25        1:02.81   
  Jeanette Engzell  1989      27.90        1:30.71   
  Erica Pershagen  1993      30.38        2:01.09   
                     
Avesta SS Lag 1 Damer  1990  Avesta Simsällskap            2:02.98   
  Eva Talus  1989      31.33        31.33   
  Sofie Eriksson  1989      32.90        1:04.23   
  Emelie Larsson  1990      30.78        1:35.01   
  Maria Groth  1988      27.97        2:02.98   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            2:04.58   
  Cecilia Tunestam  1989      31.14        31.14   
  Rebecka Kaufman  1993      31.54        1:02.68   
  Andrea Larsson  1992      31.74        1:34.42   
  Sandra Hedblom  1990      30.16        2:04.58   
                     
SS Mora A Tjejer 1  Simsällskapet Mora            2:07.26   
  Sanna Rask  1992      31.57        31.57   
  Jonna Pettersson  1990      30.67        1:02.24   
  Lisa Hållams  1988      31.20        1:33.44   
  Erica Näs  1990      33.82        2:07.26   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            2:10.36   
  Matilda Leidefeldt  1990      31.95        31.95   
  Ellen Lindefelt  1994      31.76        1:03.71   
  Lisa Ekström  1993      33.27        1:36.98   
  Nanny Gillström  1993      33.38        2:10.36   
                     
                     
 
Gren 25, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            4:59.03   
  Emil Holgersson  1992      40.87  1:25.50      1:25.50   
  Jack Denkji  1992      38.01  1:24.78      2:50.28   
  Nisse Anttila  1987      29.11  1:06.39      3:56.67   
  Olof Hällman  1989      29.75  1:02.36      4:59.03   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            5:31.72   
  Oscar Leidefeldt  1992      39.78  1:22.70      1:22.70   
  Robert Bergvall  1993      44.09  1:35.43      2:58.13   
  Robert Dagvall  1992      34.79  1:17.01      4:15.14   
  Jakob Bergvall  1991      37.76  1:16.58      5:31.72   
                     
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            33.51   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap            35.22   
Sanna Rask  1992  Simsällskapet Mora            35.55   
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Sanna Rask  1992  Simsällskapet Mora            35.07   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap            35.95   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            36.22   
Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap            36.31   
Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora            36.48   
Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap            37.07   
Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora            37.45   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap            37.83   
Linnea Lindquist  1994  Falu Simsällskap            37.99   
10  Erica Näs  1990  Simsällskapet Mora            38.20   
11  Rebecka Kaufman  1993  Borlänge Simsällskap            39.23   
12  Denise Guström  1992  Simsällskapet Mora            39.43   
13  Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap            39.93   
14  Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap            40.33   
15  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap            41.54   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    32.26        1:07.59   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    34.28        1:12.87   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    32.68        1:08.98   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    34.38        1:12.34   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    35.67        1:14.08   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap    34.00        1:16.18   
Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora    35.94        1:18.31   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    35.61        1:19.16   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    36.95        1:20.48   
Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap    38.32        1:22.26   
Linnea Lindquist  1994  Falu Simsällskap    37.80        1:23.47   
10  Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    40.39        1:24.13   
11  Rebecka Kaufman  1993  Borlänge Simsällskap    40.61        1:26.45   
Ida Håmås  1990  Simsällskapet Mora            DNS   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            25.38   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            25.97   
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap            27.45   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap            28.25   
Tomas Wallin  1992  Simsällskapet Mora            28.94   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap            29.01   
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap            29.08   
Paul Hunter  1991  Avesta Simsällskap            29.40   
Daniel Björk-Ljunggren  1990  Simsällskapet Mora            29.50   
Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap            29.58   
10  Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap            29.64   
11  Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap            29.89   
12  Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap            30.98   
13  Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap            31.04   
14  Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora            31.05   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    29.18        1:01.54   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap    31.37        1:05.90   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    30.20        1:03.05   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    31.02        1:03.10  Deltar ej i final 
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap    31.92        1:06.69   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    32.56        1:07.23   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    32.78        1:08.46   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap    32.72        1:08.53   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    32.93        1:09.04   
Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap    32.74        1:09.34   
Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap    33.49        1:09.81   
10  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.02        1:10.92   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap    28.88        1:03.53   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap    29.65        1:05.51   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap    35.42        1:15.96   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    33.62        1:17.09   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    36.44        1:21.09   
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    1:10.98  2:27.35  3:42.55  4:59.57  19:17.83   
          6:17.14  7:35.28  8:54.23  10:13.46     
          11:32.09  12:50.89  14:09.00  15:27.28     
          16:44.85  18:02.99         
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    1:20.14  2:46.71  4:15.48  5:45.40  22:03.61   
          7:14.00  8:43.26  10:12.86  11:43.51     
          13:13.86  14:43.95  16:13.57  17:43.12     
          19:11.87  20:38.50         
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    1:19.88  2:48.28  4:17.77  5:46.86  22:20.88   
          7:17.89  8:47.98  10:18.54  11:50.32     
          13:20.98  14:52.75  16:23.93  17:54.04     
          19:24.67  20:54.38         
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    34.33        1:12.25   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    36.84        1:17.59   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    37.92        1:23.56   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    34.88        1:13.66   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    37.14        1:17.95   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    37.67        1:21.32   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap    37.94        1:21.34   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    40.37        1:26.57   
Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora    41.67        1:27.11   
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    41.78        1:29.98   
Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap    41.45        1:31.78   
Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap    44.26        1:33.36   
10  Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    45.14        1:35.30   
11  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    45.47        1:38.41   
12  Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap    46.09        1:38.55   
Ida Håmås  1990  Simsällskapet Mora            DNS   
                     
 
Gren 34, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.74  1:02.33  1:34.36    2:06.45   
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    30.81  1:04.91  1:39.46    2:14.32   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    31.55  1:06.91  1:44.31    2:20.95   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    32.46  1:08.10  1:44.60    2:21.66   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    35.05  1:13.56  1:51.98    2:27.96   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    34.19  1:12.15  1:51.89    2:30.60   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    34.36  1:14.40  1:55.09    2:33.80   
Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap    34.15  1:13.21  1:54.75    2:33.91   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 35, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Damer Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            4:37.85   
  Rebecka Kaufman  1993      33.75  1:10.00      1:10.00   
  Andrea Larsson  1992      33.33  1:10.98      2:20.98   
  Sandra Hedblom  1990      31.83  1:06.21      3:27.19   
  Ellen Lindefelt  1994      34.39  1:10.66      4:37.85   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            4:53.39   
  Matilda Leidefeldt  1990      33.64  1:10.54      1:10.54   
  Nanny Gillström  1993      34.48  1:14.57      2:25.11   
  Lisa Ekström  1993      35.01  1:13.48      3:38.59   
  Belinda Löfstrand  1991      34.81  1:14.80      4:53.39   
                     
                     
 
Gren 36, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            2:08.22   
  Oscar Leidefeldt  1992      38.50        38.50   
  Jack Denkji  1992      35.69        1:14.19   
  Nisse Anttila  1987      27.53        1:41.72   
  Olof Hällman  1989      26.50        2:08.22   
                     
Avesta SS Lag Pojkar  1990  Avesta Simsällskap            2:09.77   
  Robert Ågren  1991      34.57        34.57   
  Erik Granqvist  1990      38.19        1:12.76   
  Patrik Hansson  1988      28.07        1:40.83   
  Paul Hunter  1991      28.94        2:09.77   
                     
SS Mora Killar  Simsällskapet Mora            2:17.63   
  Tomas Wallin  1992      35.31        35.31   
  Simon Wahlberg-Mehmeti  1992      39.20        1:14.51   
  Niklas Johansson  1992      33.73        1:48.24   
  Daniel Björk-Ljunggren  1990      29.39        2:17.63   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            2:30.48   
  Emil Holgersson  1992      35.98        35.98   
  Robert Bergvall  1993      45.79        1:21.77   
  Robert Dagvall  1992      35.63        1:57.40   
  Jakob Bergvall  1991      33.08        2:30.48   
                     
                     
 
Gren 37, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            30.33   
                     
 
Gren 37, 50m Bröstsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            32.09   
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap            36.02   
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap            36.04   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap            36.98   
Simon Wahlberg-Mehmeti  1992  Simsällskapet Mora            40.05   
Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap            45.52   
Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            32.02   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap            32.25   
                     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            31.90   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap            32.56   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap            32.87   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap            33.05   
Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora            33.35   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap            33.37   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            33.70   
Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap            35.47   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap            35.54   
10  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap            36.18   
11  Sanna Rask  1992  Simsällskapet Mora            36.37   
12  Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap            36.39   
                     
 
Gren 39, 100m Ryggsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    36.80        1:16.83   
Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora    39.17        1:19.92   
Daniel Björk-Ljunggren  1990  Simsällskapet Mora    37.14        1:20.08   
Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    40.05        1:21.93   
                     
 
Gren 40, 800m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:06.87  2:19.92  3:32.50  4:43.93  9:27.16   
          5:55.63  7:07.64  8:19.06       
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    1:08.00  2:22.49  3:37.14  4:51.10  9:41.92   
          6:04.73  7:18.74  8:31.45       
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    1:10.13  2:24.66  3:41.14  4:58.20  10:10.52   
          6:16.86  7:35.91  8:54.03       
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    1:10.22  2:28.61  3:49.44  5:11.56  10:34.91   
          6:33.71  7:56.18  9:17.36       
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:13.98  2:34.90  3:56.87  5:17.88  10:37.51   
          6:39.47  7:59.73  9:20.39       
                     
 
Gren 41, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    1:11.71  2:28.26  3:41.42    4:53.37   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    1:11.60  2:28.62  3:45.69    5:02.82   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    1:14.17  2:33.55  3:51.91    5:09.10   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap    1:13.14  2:32.38  3:52.86    5:09.27   
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    1:13.05  2:32.76  3:53.25    5:13.97   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:17.02  2:37.44  3:57.69    5:16.29   
                     
 
Gren 42, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap    40.83  1:29.88  2:21.54    3:10.90   
                     
 
Gren 43, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    38.45  1:19.50  2:00.80    2:40.83   
Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora    38.44  1:20.25  2:02.56    2:45.35   
Julia Sjövall  1987  IF Åland    39.72  1:22.16  2:05.68    2:47.57  Utom Tävlan 
Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap    38.75  1:21.91  2:07.66    2:50.17   
Erica Näs  1990  Simsällskapet Mora    40.66  1:24.43  2:26.46    2:54.82   
                     
 
Gren 44, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    33.01  1:12.89  1:54.07    2:28.64   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    35.32  1:19.80  2:05.54    2:42.57   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap    34.49  1:20.78  2:06.94    2:46.02   
Julia Sjövall  1987  IF Åland    39.18  1:22.59  2:06.17    2:46.39  Utom Tävlan 
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    34.33  1:20.47  2:14.72    2:57.21   
                     
 
Gren 45, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            4:18.17   
  Olof Hällman  1989      30.11  1:04.23      1:04.23   
  Nisse Anttila  1987      26.50  56.24      2:00.47   
  Oscar Leidefeldt  1992      33.24  1:09.81      3:10.28   
  Robert Dagvall  1992      32.46  1:07.89      4:18.17   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            4:49.34   
  Jack Denkji  1992      32.97  1:09.77      1:09.77   
  Robert Bergvall  1993      33.86  1:12.85      2:22.62   
  Emil Holgersson  1992      32.36  1:08.24      3:30.86   
  Jakob Bergvall  1991      38.19  1:18.48      4:49.34   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            2:13.19   
  Josefin Lindkvist  1993      34.27        34.27   
  Jessica Lindkvist  1990      36.81        1:11.08   
  Amanda Johansen  1994      1:01.91        2:12.99   
  Jenny Brolin  1988      20        2:13.19   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            2:17.49   
  Andrea Larsson  1992      38.10        38.10   
  Cecilia Tunestam  1989      35.78        1:13.88   
  Sandra Hedblom  1990      32.15        1:46.03   
  Rebecka Kaufman  1993      31.46        2:17.49   
                     
SS Mora A Tjejer 1  Simsällskapet Mora            2:23.68   
  Sanna Rask  1992      36.04        36.04   
  Jonna Pettersson  1990      40.87        1:16.91   
  Lisa Hållams  1988      32.48        1:49.39   
  Erica Näs  1990      34.29        2:23.68   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            2:27.18   
  Frida Midér  1992      40.77        40.77   
  Matilda Leidefeldt  1990      37.94        1:18.71   
  Belinda Löfstrand  1991      36.22        1:54.93   
  Ellen Lindefelt  1994      32.25        2:27.18   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.14.15 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap