Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  JRM/DM 2007    Utskriftsdatum  14 januari 2007   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  19:51   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Upsala Sim Herrar Lag 2  1991  Upsala Simsällskap            1:42.91   
  Robbie Ericsson  1990      26.02        26.02   
  Björn Sundin  1990      25.00        51.02   
  Robin Johansson  1990      25.47        1:16.49   
  Staffan Gabrielsson  1989      26.42        1:42.91   
                     
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:46.68   
  Andreas Pettersson  1991      29.43        29.43   
  David Svensson  1987      25.10        54.53   
  Erik Smiding  1988      26.31        1:20.84   
  Joakim Hvalgren  1993      25.84        1:46.68   
                     
Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  Upsala Simsällskap            1:48.52   
  Sebastian Zarebski  1987      26.49        26.49   
  Johan Vinnars  1991      27.31        53.80   
  Björn Wallberg  1991      27.86        1:21.66   
  Janne Goltermann  1989      26.86        1:48.52   
                     
Hss Lag1  1988  Hudiksvalls Simsällskap            1:49.54   
  Simon Blom  1992      29.07        29.07   
  Victor Blohm  1989      26.43        55.50   
  Joel Nygårds  1990      28.14        1:23.64   
  Hannes Olsson  1990      25.90        1:49.54   
                     
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            1:50.70   
  Emil Holgersson  1992      29.84        29.84   
  Nisse Anttila  1987      24.55        54.39   
  Olof Hällman  1989      27.25        1:21.64   
  Robert Dagvall  1992      29.06        1:50.70   
                     
Ludvika SS Lag 1 Herrar  Ludvika Simsällskap            1:54.19   
  Archit Singh  1992      28.76        28.76   
  Martin Isacsson  1992      30.10        58.86   
  Erik Schmidt  1992      28.52        1:27.38   
  David Hällman  1992      26.81        1:54.19   
                     
Avesta SS Lag Pojkar  1990  Avesta Simsällskap            1:54.93   
  Patrik Hansson  1988      27.27        27.27   
  Erik Granqvist  1990      28.39        55.66   
  Robert Ågren  1991      30.33        1:25.99   
  Paul Hunter  1991      28.94        1:54.93   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            1:58.82   
  Oscar Leidefeldt  1992      30.47        30.47   
  Jack Denkji  1992      28.79        59.26   
  Robert Bergvall  1993      30.10        1:29.36   
  Tony Grönfors  1992      29.46        1:58.82   
                     
                     
 
Gren 2, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Damer Lag 1  1991  Upsala Simsällskap            4:33.16   
  Maja Framming  1989      34.46  1:12.71      1:12.71   
  Jennie Johansson  1988      34.15  1:12.89      2:25.60   
  Hanna Moberg  1990      31.29  1:07.63      3:33.23   
  Emma Svensson  1992      28.16  59.93      4:33.16   
                     
Bollnäs SS Lag 1  1990  Bollnäs Simsällskap            4:46.87   
  Sara Ghaffari  1992      32.64  1:08.20      1:08.20   
  Lisa Svensson  1992      39.24  1:24.39      2:32.59   
  Maja Magnusson  1992      32.99  1:11.52      3:44.11   
  Matilda Åhlström  1991      29.39  1:02.76      4:46.87   
                     
Upsala Sim Damer Lag 2  1991  Upsala Simsällskap            4:52.33   
  Martina Karpmyr  1992      35.80  1:14.75      1:14.75   
  Maria Ceoca  1991      38.49  1:21.32      2:36.07   
  Amanda Fischer  1989      32.91  1:12.55      3:48.62   
  Fanny Gustafsson  1989      29.87  1:03.71      4:52.33   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:58.84   
  Emma Molin  1991      37.86  1:19.25      1:19.25   
  Josefin Åsberg  1988      36.90  1:19.77      2:39.02   
  Nicole Stedt  1989      31.68  1:09.41      3:48.43   
  Sigrid Tröjbom  1991      32.98  1:10.41      4:58.84   
                     
Falu Simsällskap 1  1994  Falu Simsällskap            5:02.34   
  Erica Pershagen  1993      38.94  1:20.24      1:20.24   
  Ebba Kihlberg  1992      36.99  1:18.68      2:38.92   
  Jeanette Engzell  1989      32.91  1:11.85      3:50.77   
  Paulina Hedin  1993      33.91  1:11.57      5:02.34   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            5:03.29   
  Ellen Lindefelt  1994      40.90  1:23.30      1:23.30   
  Cecilia Tunestam  1989      36.16  1:19.67      2:42.97   
  Sandra Hedblom  1990      32.69  1:11.75      3:54.72   
  Rebecka Kaufman  1993      32.37  1:08.57      5:03.29   
                     
Bollnäs SS Lag 2  1990  Bollnäs Simsällskap            5:08.33   
  Hanna Andersson  1993      36.40  1:16.46      1:16.46   
  Jessica Hansson  1991      41.01  1:26.73      2:43.19   
  Cimin Ghaffari  1990      35.84  1:16.76      3:59.95   
  Isabella Arnius  1991      32.47  1:08.38      5:08.33   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            5:27.11   
  Lisa Ekström  1993      42.00  1:27.80      1:27.80   
  Matilda Leidefeldt  1990      39.26  1:25.02      2:52.82   
  Belinda Löfstrand  1991      37.71  1:23.53      4:16.35   
  Andrea Larsson  1992      33.10  1:10.76      5:27.11   
                     
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb            30.35   
Jon Samuelsson  1987  Bålsta Simklubb            31.05   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.69   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena            32.07   
André Bende-Celinder  1991  Österby Simsällskap            33.69   
Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora            34.71   
Ara Demirian  1991  Bålsta Simklubb            35.34   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb            30.73   
Jon Samuelsson  1987  Bålsta Simklubb            30.80   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.78   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena            32.20   
Mårten Ericsson  1991  Österby Simsällskap            32.43  Deltar ej i final 
André Bende-Celinder  1991  Österby Simsällskap            33.50   
Ara Demirian  1991  Bålsta Simklubb            33.55   
Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora            34.87   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap            35.01   
10  Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap            35.28   
11  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap            36.44   
12  Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap            37.27   
13  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap            37.81   
14  Jakob Bergvall  1991  Borlänge Simsällskap            42.80   
15  Jesper Eriksson  1992  Borlänge Simsällskap            46.15   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap            27.30   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            27.86   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap            28.53   
Jennie Johansson  1988  Upsala Simsällskap            28.76   
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap            28.85   
Rebecka Lithander  1992  Bålsta Simklubb            28.89   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            28.97   
                     
 
Gren 4, 50m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap            26.85   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            28.38   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap            28.59   
Rebecka Lithander  1992  Bålsta Simklubb            28.61   
Jennie Johansson  1988  Upsala Simsällskap            28.69   
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap            28.77   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            28.90   
Fanny Gustafsson  1989  Upsala Simsällskap            29.04   
Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap            29.09   
10  Maja Framming  1989  Upsala Simsällskap            29.12   
11  Maria Ceoca  1991  Upsala Simsällskap            29.20   
12  Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.69   
13  Malin Håmås  1988  Simsällskapet Mora            29.95   
13  Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap            29.95   
15  Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap            30.03   
16  Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap            30.17   
17  Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap            30.28   
18  Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap            30.35   
19  Ida Håmås  1990  Simsällskapet Mora            30.40   
20  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap            30.52   
21  Magdalena Lingman  1990  Gävle Simsällskap            30.60   
22  Fanny Reuterswärd  1987  Upsala Simsällskap            30.73   
22  Karin Samuelsson  1991  Bålsta Simklubb            30.73   
24  Emelie Sörling  1993  Gimo Simsällskap            30.75   
25  Nina Johansson  1992  Gävle Simsällskap            30.77   
25  Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena            30.77   
27  Emma Hansson  1992  Upsala Simsällskap            30.83   
28  Sara Olsson  1990  Sim 77 Hofors            30.87   
29  Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap            31.14   
30  Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb            31.28   
31  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap            31.31   
32  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap            31.39   
33  Hanna Andersson  1993  Bollnäs Simsällskap            31.60   
34  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap            31.99   
35  Martina Karpmyr  1992  Upsala Simsällskap            32.17   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    25.97        54.53   
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    26.55        55.66   
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap    26.97        56.38   
Staffan Gabrielsson  1989  Upsala Simsällskap    27.27        56.83   
Nils Schönberg  1989  Upsala Simsällskap    27.43        57.88   
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    27.80        58.42   
Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap    27.75        59.16   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Robin Johansson  1990  Upsala Simsällskap    26.63        55.76  Deltar ej i final 
Staffan Gabrielsson  1989  Upsala Simsällskap    26.98        56.34   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    27.64        56.48   
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    27.37        56.69   
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    27.02        57.17   
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap    27.25        57.61   
Nils Schönberg  1989  Upsala Simsällskap    27.83        57.79   
Hannes Olsson  1990  Hudiksvalls Simsällskap    28.28        58.25  Deltar ej i final 
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap    28.00        58.34  Deltar ej i final 
10  Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap    27.93        58.75   
11  Victor Blohm  1989  Hudiksvalls Simsällskap    27.98        59.24   
12  David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    29.03        1:00.01   
13  Johan Levin  1989  Norrtälje Simklubb    28.55        1:00.06   
14  Robbie Ericsson  1990  Upsala Simsällskap    28.67        1:00.63   
15  Pierre Zarebski  1992  Bålsta Simklubb    29.14        1:00.78   
16  Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap    29.04        1:01.04   
17  Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    29.27        1:01.94   
18  Johan Folkeson  1991  Upsala Simsällskap    29.37        1:02.68   
19  André Bende-Celinder  1991  Österby Simsällskap    29.72        1:02.96   
20  Johan Vinnars  1991  Upsala Simsällskap    29.61        1:03.00   
21  Johan Rosenqvist  1988  Sim 77 Hofors    30.03        1:03.68   
22  Mattias Johansson  1989  Bålsta Simklubb    31.02        1:04.01   
23  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap    31.17        1:04.32   
24  Simon Blom  1992  Hudiksvalls Simsällskap    31.44        1:05.63   
25  Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    31.66        1:05.65   
26  Ara Demirian  1991  Bålsta Simklubb    30.83        1:05.68   
27  Tomas Wallin  1992  Simsällskapet Mora    31.78        1:06.00   
28  Paul Hunter  1991  Avesta Simsällskap    31.71        1:06.15   
29  Johan Trygg  1992  Österby Simsällskap    31.72        1:06.21   
30  Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    32.82        1:06.38   
31  Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    32.73        1:08.80   
32  Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap    32.76        1:08.88   
33  Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap    33.26        1:09.86   
34  Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap    33.06        1:10.47   
Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap    31.26        1:07.53   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.12        1:08.51   
Hanna Moberg  1990  Upsala Simsällskap    32.26        1:08.81   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap    32.60        1:11.66   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    33.71        1:12.49   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    34.03        1:12.81   
Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora    34.67        1:15.70   
                     
 
Gren 6, 100m Fjärilsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap    30.83        1:07.41   
Hanna Moberg  1990  Upsala Simsällskap    32.15        1:08.52   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.27        1:10.97   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    33.57        1:11.54   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    34.00        1:13.17   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap    34.02        1:13.46   
Fanny Reuterswärd  1987  Upsala Simsällskap    35.15        1:15.20  Deltar ej i final 
Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora    35.11        1:16.14   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    35.18        1:16.30   
10  Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap    36.25        1:16.49   
11  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    35.30        1:16.98   
12  Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap    35.43        1:17.19   
13  Karin Samuelsson  1991  Bålsta Simklubb    35.62        1:17.75   
14  Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap    34.99        1:18.44   
15  Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors    36.38        1:18.92   
16  Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap    35.23        1:19.79   
17  Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap    38.86        1:21.56   
18  Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap    36.41        1:22.24   
19  Ulrika Stråhle  1992  Gävle Simsällskap    38.01        1:22.71   
20  Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    37.92        1:24.97   
21  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap    39.24        1:25.39   
22  Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    39.43        1:27.52   
23  Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    39.78        1:29.83   
24  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap    42.68        1:32.32   
25  Nanny Gillström  1993  Borlänge Simsällskap    41.54        1:33.67   
Magdalena Lingman  1990  Gävle Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 7, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    1:05.29  2:17.04  3:31.16  4:45.01  18:20.81   
          5:58.66  7:12.74  8:26.01  9:40.33     
          10:55.32  12:10.82  13:25.99  14:40.40     
          15:55.35  17:10.18         
Joel Nygårds  1990  Hudiksvalls Simsällskap    1:09.40  2:24.72  3:41.42  4:58.12  18:55.89   
          6:14.47  7:30.61  8:45.81  10:01.30     
          11:18.12  12:35.27  13:52.97  15:09.96     
          16:26.00  17:42.86         
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    1:09.71  2:25.00  3:40.40  4:57.06  19:16.04   
          6:14.31  7:31.18  8:48.83  10:06.57     
          11:25.43  12:44.00  14:02.34  15:20.64     
          16:39.46  17:58.38         
Mattias Pers  1989  Norrtälje Simklubb    1:07.40  2:23.04  3:40.78  4:59.38  19:34.26   
          6:18.15  7:38.14  8:57.76  10:17.46     
          11:36.63  12:56.72  14:17.18  15:38.05     
          16:59.74  18:20.01         
Fredrik Wik  1993  Bålsta Simklubb    1:10.16  2:27.21  3:44.49  5:04.15  20:10.51   
          6:25.89  7:47.79  9:09.16  10:31.68     
          11:53.31  13:15.83  14:39.09  16:01.02     
          17:23.78  18:47.95         
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:14.67  2:35.70  3:57.85  5:19.16  20:16.54   
          6:40.85  8:02.22  9:23.55  10:45.65     
          12:06.71  13:29.91  14:50.18  16:13.78     
          17:37.29  18:58.73         
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.89  2:37.53  4:01.73  5:27.26  21:33.12   
          6:52.71  8:19.35  9:46.27  11:11.94     
          12:40.10  14:08.66  15:37.98  17:13.09     
          18:41.72  20:09.32         
                     
 
Gren 8, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Amanda Fischer  1989  Upsala Simsällskap    1:13.27  2:37.53  4:12.40    5:24.95   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    1:17.09  2:44.86  4:20.95    5:34.40   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:17.11  2:48.87  4:21.16    5:37.41   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    1:20.99  2:51.77  4:24.52    5:38.53   
Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena    1:25.65  3:02.16  4:52.39    6:17.01   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    28.90        1:00.76   
Robin Johansson  1990  Upsala Simsällskap    29.23        1:04.05   
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    28.74        1:04.31   
Victor Blohm  1989  Hudiksvalls Simsällskap    29.85        1:05.04   
Hannes Olsson  1990  Hudiksvalls Simsällskap    32.18        1:06.78   
Pierre Zarebski  1992  Bålsta Simklubb    31.81        1:07.36   
Jon Samuelsson  1987  Bålsta Simklubb    30.76        1:07.98   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Victor Blohm  1989  Hudiksvalls Simsällskap    30.43        1:05.05   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.15        1:05.15   
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    29.14        1:06.12   
Robin Johansson  1990  Upsala Simsällskap    29.99        1:06.91   
Pierre Zarebski  1992  Bålsta Simklubb    32.08        1:07.56   
Hannes Olsson  1990  Hudiksvalls Simsällskap    32.59        1:08.33   
Jon Samuelsson  1987  Bålsta Simklubb    31.03        1:08.53   
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.62        1:09.09   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.88        1:09.28   
10  Johan Levin  1989  Norrtälje Simklubb    33.19        1:11.86   
11  Johan Folkeson  1991  Upsala Simsällskap    34.94        1:11.98   
12  David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    34.11        1:12.25   
13  Eric Rylén  1990  Simklubben Ena    31.93        1:12.36   
14  Mattias Johansson  1989  Bålsta Simklubb    33.53        1:13.56   
15  Ara Demirian  1991  Bålsta Simklubb    33.71        1:13.92   
16  André Bende-Celinder  1991  Österby Simsällskap    33.07        1:14.45   
17  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap    35.76        1:15.23   
18  Erik Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap    35.37        1:15.64   
19  Johan Rosenqvist  1988  Sim 77 Hofors    36.51        1:16.88   
20  Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    36.08        1:17.01   
21  Tomas Wallin  1992  Simsällskapet Mora    36.14        1:17.93   
22  Paul Hunter  1991  Avesta Simsällskap    36.56        1:18.34   
23  Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap    36.92        1:18.41   
24  Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora    36.49        1:19.00   
25  Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap    37.38        1:19.33   
26  Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap    40.00        1:24.18   
27  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    38.00        1:25.58   
Johan Vinnars  1991  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    30.23  1:03.47  1:38.08    2:12.22   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap    30.80  1:04.42  1:38.78    2:12.27   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap    31.62  1:05.69  1:41.01    2:15.76   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    32.37  1:06.98  1:42.01    2:15.82   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    31.77  1:06.25  1:41.83    2:16.46   
Fanny Gustafsson  1989  Upsala Simsällskap    31.89  1:07.02  1:43.83    2:20.32   
Rebecka Lithander  1992  Bålsta Simklubb    32.45  1:08.57  1:45.41    2:21.65   
Emelie Sörling  1993  Gimo Simsällskap    33.35  1:09.48  1:46.14    2:22.15   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    31.68  1:07.40  1:45.60    2:24.54   
10  Malin Håmås  1988  Simsällskapet Mora    33.07  1:10.17  1:48.35    2:25.35   
11  Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    33.55  1:10.44  1:48.34    2:26.59   
12  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap    33.17  1:09.87  1:48.23    2:26.81   
13  Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora    33.53  1:11.09  1:49.59    2:27.00   
14  Martina Karpmyr  1992  Upsala Simsällskap    33.77  1:11.50  1:50.23    2:27.89   
15  Emma Hansson  1992  Upsala Simsällskap    33.95  1:11.21  1:49.92    2:28.18   
16  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    35.42  1:14.51  1:53.33    2:29.91   
17  Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap    34.62  1:13.69  1:52.77    2:30.09   
18  Eleonora Palmgren  1993  Bålsta Simklubb    33.30  1:11.01  1:50.36    2:30.49   
19  Emma Molin  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.22  1:14.70  1:55.94    2:35.55   
20  Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap    33.38  1:13.40  1:54.55    2:36.59   
21  Jessica Wistbacka  1989  Sim 77 Hofors    34.81  1:14.65  1:58.89    2:43.94   
                     
 
Gren 11, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ara Demirian  1991  Bålsta Simklubb    34.32  1:15.34  2:02.77    2:52.50   
                     
 
Gren 12, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m      Tid  Status 











 
Hss Lag1  1988  Hudiksvalls Simsällskap            9:40.37   
  Victor Blohm  1989      1:10.74  2:33.97      2:33.97   
  Simon Blom  1992      1:05.52  2:17.18      4:51.15   
  Joel Nygårds  1990      1:09.59  2:23.47      7:14.62   
  Hannes Olsson  1990      1:09.62  2:25.75      9:40.37   
                     
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            9:57.28   
  Robert Dagvall  1992      1:08.55  2:22.32      2:22.32   
  Olof Hällman  1989      1:10.23  2:30.99      4:53.31   
  Oscar Leidefeldt  1992      1:11.40  2:26.62      7:19.93   
  Jack Denkji  1992      1:12.31  2:37.35      9:57.28   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            9:59.32   
  Nisse Anttila  1987      58.85  2:03.67      2:03.67   
  Robert Bergvall  1993      1:13.84  2:35.44      4:39.11   
  Emil Holgersson  1992      1:14.44  2:34.75      7:13.86   
  Jakob Bergvall  1991      1:18.22  2:45.46      9:59.32   
                     
Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Robbie Ericsson  1990      1:02.20        2:13.76   
                     
                     
 
Gren 13, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Damer Lag 1  1991  Upsala Simsällskap            9:11.91   
  Hanna Moberg  1990      1:08.28  2:18.65      2:18.65   
  Maria Ceoca  1991      1:06.10  2:18.73      4:37.38   
  Fanny Gustafsson  1989      1:05.85  2:18.19      6:55.57   
  Amanda Fischer  1989      1:05.22  2:16.34      9:11.91   
                     
Bollnäs SS Lag 1  1990  Bollnäs Simsällskap            9:21.36   
  Lisa Svensson  1992      1:09.28  2:22.61      2:22.61   
  Sara Ghaffari  1992      1:06.83  2:19.54      4:42.15   
  Maja Magnusson  1992      1:08.46  2:21.19      7:03.34   
  Matilda Åhlström  1991      1:05.86  2:18.02      9:21.36   
                     
Bollnäs SS Lag 2  1990  Bollnäs Simsällskap            9:57.00   
  Isabella Arnius  1991      1:10.73  2:27.80      2:27.80   
  Jessica Hansson  1991      1:14.21  2:31.58      4:59.38   
  Hanna Andersson  1993      1:13.04  2:29.68      7:29.06   
  Cimin Ghaffari  1990      1:08.65  2:27.94      9:57.00   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            10:01.56   
  Rebecka Kaufman  1993      1:13.84  2:35.90      2:35.90   
  Sandra Hedblom  1990      1:08.71  2:20.92      4:56.82   
  Andrea Larsson  1992      1:14.37  2:31.37      7:28.19   
  Ellen Lindefelt  1994      1:16.19  2:33.37      10:01.56   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            11:17.12   
  Lisa Ekström  1993      1:15.59  2:42.60      2:42.60   
  Belinda Löfstrand  1991      1:19.05  2:48.26      5:30.86   
  Nanny Gillström  1993      1:20.32  2:50.20      8:21.06   
  Frida Midér  1992      1:26.90  2:56.06      11:17.12   
                     
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Jennie Johansson  1988  Upsala Simsällskap            33.73   
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap            33.78   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap            35.72   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.81   
Fanny Reuterswärd  1987  Upsala Simsällskap            36.51   
Malin Håmås  1988  Simsällskapet Mora            37.11   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap            37.82   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap            34.40   
Jennie Johansson  1988  Upsala Simsällskap            34.71   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap            35.94   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.07   
Fanny Reuterswärd  1987  Upsala Simsällskap            36.32   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap            36.47   
Malin Håmås  1988  Simsällskapet Mora            36.72   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.05   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            37.13   
10  Maria Ceoca  1991  Upsala Simsällskap            37.22   
11  Maja Framming  1989  Upsala Simsällskap            37.24   
12  Ida Håmås  1990  Simsällskapet Mora            37.43   
13  Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap            37.59   
14  Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap            37.74   
15  Elin Isaksson  1988  Norrtälje Simklubb            38.96   
16  Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap            39.01   
17  Paula Paredes  1991  Bålsta Simklubb            39.44   
18  Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap            39.61   
18  Magdalena Lingman  1990  Gävle Simsällskap            39.61   
20  Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors            39.74   
21  Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap            39.76   
22  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap            39.79   
23  Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap            40.13   
24  Sara Olsson  1990  Sim 77 Hofors            40.14   
25  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap            40.16   
26  Hanna Moberg  1990  Upsala Simsällskap            40.74   
27  Denise Jonsson  1989  Simklubben Ena            40.99   
28  Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena            41.26   
29  Nina Johansson  1992  Gävle Simsällskap            41.33   
30  Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb            41.60   
31  Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap            41.76   
32  Ulrika Stråhle  1992  Gävle Simsällskap            42.29   
33  Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap            42.42   
34  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.60   
35  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap            44.14   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap            27.24   
Robin Johansson  1990  Upsala Simsällskap            27.65   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap            27.92   
Robbie Ericsson  1990  Upsala Simsällskap            28.95   
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.24   
Mattias Pers  1989  Norrtälje Simklubb            30.28   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena            32.02   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Robin Johansson  1990  Upsala Simsällskap            28.03   
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap            28.03   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap            28.41   
Robbie Ericsson  1990  Upsala Simsällskap            29.22   
Victor Blohm  1989  Hudiksvalls Simsällskap            29.42  Deltar ej i final 
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            29.80   
Mattias Pers  1989  Norrtälje Simklubb            30.24   
Pierre Zarebski  1992  Bålsta Simklubb            30.48  Deltar ej i final 
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena            30.56   
10  Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.62   
11  Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap            30.78   
12  Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap            31.19   
13  Mattias Johansson  1989  Bålsta Simklubb            31.28   
14  David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap            31.39   
15  Jon Samuelsson  1987  Bålsta Simklubb            31.70   
16  Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap            32.13   
17  André Bende-Celinder  1991  Österby Simsällskap            32.28   
18  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap            32.80   
19  Johan Rosenqvist  1988  Sim 77 Hofors            33.06   
20  Paul Hunter  1991  Avesta Simsällskap            33.33   
21  Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap            33.86   
22  Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora            34.21   
23  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap            34.78   
24  Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap            34.93   
25  Tomas Wallin  1992  Simsällskapet Mora            35.70   
26  Jakob Bergvall  1991  Borlänge Simsällskap            39.77   
Mårten Ericsson  1991  Österby Simsällskap            DSQ   
Jesper Eriksson  1992  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap    33.62        1:11.46   
Maja Framming  1989  Upsala Simsällskap    34.95        1:13.12   
Martina Karpmyr  1992  Upsala Simsällskap    35.99        1:14.53   
Amanda Fischer  1989  Upsala Simsällskap    36.34        1:15.01   
Hanna Moberg  1990  Upsala Simsällskap    36.21        1:15.11   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap    36.41        1:15.58   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    36.94        1:16.52   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap    33.95        1:11.64   
Maja Framming  1989  Upsala Simsällskap    35.51        1:13.95   
Hanna Moberg  1990  Upsala Simsällskap    36.27        1:14.52   
Amanda Fischer  1989  Upsala Simsällskap    36.49        1:14.78   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    36.84        1:15.21   
Martina Karpmyr  1992  Upsala Simsällskap    36.58        1:15.44   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap    37.25        1:16.72   
Elin Bylin  1991  Ludvika Simsällskap    36.59        1:16.78   
Sanna Rask  1992  Simsällskapet Mora    36.65        1:17.59   
10  Fanny Gustafsson  1989  Upsala Simsällskap    38.19        1:17.67   
11  Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora    37.95        1:18.03   
12  Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    38.91        1:18.67   
13  Hanna Andersson  1993  Bollnäs Simsällskap    38.09        1:19.75   
14  Emma Hansson  1992  Upsala Simsällskap    37.69        1:20.22   
15  Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap    39.02        1:20.29   
15  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap    39.38        1:20.29   
17  Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora    39.10        1:20.58   
18  Emma Molin  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.63        1:20.78   
19  Erica Näs  1990  Simsällskapet Mora    39.66        1:20.87   
20  Beatrice Östergren  1993  Simklubben Ena    39.28        1:21.39   
21  Linnea Lindquist  1994  Falu Simsällskap    38.95        1:21.45   
22  Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    39.83        1:22.27   
23  Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    40.78        1:23.19   
24  Ulrika Stråhle  1992  Gävle Simsällskap    41.55        1:23.95   
25  Eleonora Palmgren  1993  Bålsta Simklubb    39.97        1:24.39   
26  Rebecka Kaufman  1993  Borlänge Simsällskap    41.25        1:25.12   
27  Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    41.42        1:25.20   
28  Denise Guström  1992  Simsällskapet Mora    40.70        1:25.33   
29  Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    42.79        1:26.86   
30  Magdalena Lingman  1990  Gävle Simsällskap    41.71        1:27.13   
31  Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap    42.93        1:27.98   
32  Veronica Johansson  1987  Sim 77 Hofors    42.01        1:28.08   
33  Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    42.92        1:29.40   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Upsala Simsällskap    31.01        1:06.52   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    30.86        1:07.20   
Sebastian Zarebski  1987  Upsala Simsällskap    32.24        1:09.36   
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    33.21        1:11.84   
Johan Folkeson  1991  Upsala Simsällskap    33.74        1:12.42   
Johan Rosenqvist  1988  Sim 77 Hofors    37.51        1:21.79   
Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    38.63        1:22.43   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Upsala Simsällskap    32.00        1:07.86   
Sebastian Zarebski  1987  Upsala Simsällskap    33.32        1:10.84   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    33.62        1:12.99   
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    34.03        1:13.27   
Johan Folkeson  1991  Upsala Simsällskap    34.44        1:13.30   
Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap    35.77        1:16.71  Deltar ej i final 
Hannes Olsson  1990  Hudiksvalls Simsällskap    36.26        1:19.85  Deltar ej i final 
Johan Levin  1989  Norrtälje Simklubb    38.23        1:21.19  Deltar ej i final 
Johan Rosenqvist  1988  Sim 77 Hofors    37.90        1:21.27   
10  Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    38.18        1:21.53   
11  Robert Ågren  1991  Avesta Simsällskap    39.93        1:25.01   
12  Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.39        1:26.02   
13  Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap    39.59        1:26.43   
14  Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap    39.11        1:27.00   
15  Simon Wahlberg-Mehmeti  1992  Simsällskapet Mora    40.92        1:28.00   
16  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap    41.96        1:28.73   
17  André Bende-Celinder  1991  Österby Simsällskap    41.48        1:29.08   
18  Johan Trygg  1992  Österby Simsällskap    41.83        1:31.54   
                     
 
Gren 18, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap    1:07.57  2:19.21  3:32.04  4:44.56  9:32.66   
          5:56.85  7:09.74  8:21.78       
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    1:09.94  2:25.20  3:40.32  4:55.07  9:56.61   
          6:10.52  7:26.32  8:41.98       
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    1:10.11  2:25.06  3:40.81  4:56.95  10:04.24   
          6:13.19  7:30.45  8:47.61       
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:11.55  2:28.45  3:46.03  5:04.23  10:13.68   
          6:22.27  7:40.52  8:57.30       
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    1:13.11  2:31.44  3:49.23  5:07.50  10:13.86   
          6:25.42  7:42.27  8:58.91       
Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:12.28  2:29.01  3:46.77  5:04.96  10:15.75   
          6:23.06  7:41.39  8:59.50       
Emelie Sörling  1993  Gimo Simsällskap    1:13.32  2:31.50  3:49.36  5:07.43  10:17.48   
          6:25.66  7:44.13  9:01.82       
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:18.65  2:42.19  4:07.02  5:29.35  10:50.71   
          6:49.98  8:11.23  9:32.77       
Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    1:17.23  2:39.63  4:03.30  5:27.19  10:55.43   
          6:50.10  8:12.86  9:34.77       
10  Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena    1:16.62  2:38.99  4:02.71  5:27.79  11:10.17   
          6:52.51  8:19.72  9:45.88       
11  Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap    1:20.08  2:45.92  4:10.85  5:33.72  11:19.97   
          7:00.90  8:28.28  9:55.57       
12  Lotten Gustafsson  1991  Upsala Simsällskap    1:14.75  2:40.50  4:07.82  5:35.70  11:28.02   
          7:04.66  8:34.02  10:02.50       
13  Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    1:19.11  2:45.76  4:14.44  5:44.03  11:34.66   
          7:12.46  8:41.16  10:09.55       
14  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap    1:21.41  2:52.76  4:26.00  6:01.30  12:13.76   
          7:35.36  9:10.69  10:43.84       
                     
 
Gren 19, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:05.45  2:16.67  3:27.66    4:35.49   
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    1:07.01  2:17.65  3:28.98    4:35.82   
Joel Nygårds  1990  Hudiksvalls Simsällskap    1:08.49  2:21.57  3:34.26    4:44.37   
Mattias Pers  1989  Norrtälje Simklubb    1:06.76  2:19.71  3:34.57    4:47.78   
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    1:09.05  2:22.84  3:38.54    4:53.42   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:13.09  2:30.35  3:47.91    5:03.95   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    1:07.28  2:24.09  3:46.20    5:05.59   
Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap    1:17.38  2:46.29  4:13.97    5:39.62   
Simon Blom  1992  Hudiksvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    35.17  1:14.16  1:54.60    2:35.63   
Jennie Johansson  1988  Upsala Simsällskap    38.04  1:18.99  1:59.93    2:41.65   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    38.01  1:20.89  2:03.96    2:46.66   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.67  1:19.98  2:03.56    2:47.18   
Maria Ceoca  1991  Upsala Simsällskap    39.07  1:22.81  2:07.07    2:50.69   
Julia Sjövall  1987  IF Åland    39.94  1:23.89  2:09.42    2:54.87  Utom Tävlan 
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    41.05  1:28.46  2:15.47    3:00.11   
Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap    42.86  1:30.22  2:17.22    3:02.50   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    41.61  1:28.69  2:16.27    3:04.74   
10  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap    42.69  1:30.90  2:19.79    3:07.38   
11  Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    42.41  1:30.84  2:20.33    3:09.18   
12  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap    42.47  1:30.84  2:20.38    3:10.53   
13  Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    43.20  1:32.41  2:23.20    3:13.09   
14  Denise Jonsson  1989  Simklubben Ena    44.13  1:34.67  2:25.69    3:16.70   
                     
 
Gren 21, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    31.59  1:05.94  1:41.22    2:17.18   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    32.35  1:07.33  1:43.37    2:19.76   
Mårten Ericsson  1991  Österby Simsällskap    35.05  1:12.89  1:51.50    2:29.96   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.46  1:14.57  1:54.20    2:34.70   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena    33.79  1:12.92  1:54.81    2:36.17   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.25  1:05.70  1:44.95    2:18.06   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    31.62  1:08.56  1:50.74    2:22.90   
Robin Johansson  1990  Upsala Simsällskap    30.34  1:09.46  1:52.74    2:24.32   
Victor Blohm  1989  Hudiksvalls Simsällskap    30.59  1:10.21  1:52.89    2:27.74   
Pierre Zarebski  1992  Bålsta Simklubb    34.02  1:12.30  1:57.20    2:32.41   
Hannes Olsson  1990  Hudiksvalls Simsällskap    33.15  1:15.73  2:01.23    2:36.58   
Ara Demirian  1991  Bålsta Simklubb    31.86  1:12.19  2:02.21    2:38.20   
Joel Nygårds  1990  Hudiksvalls Simsällskap    34.80  1:19.61  2:08.26    2:46.97   
                     
 
Gren 23, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    35.09  1:16.16  1:57.84    2:38.77   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap    35.76  1:17.40  2:00.45    2:42.84   
Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap    37.23  1:20.72  2:06.25    2:52.64   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    37.36  1:23.95  2:15.69    3:07.12   
                     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            1:56.69   
  Amanda Johansen  1994      1:56.50        1:56.50   
  Jenny Brolin  1988      16.31        2:12.81   
  Jessica Lindkvist  1990      3.10        2:15.91   
  Josefin Lindkvist  1993              1:56.69   
                     
Bollnäs SS Lag 1  1990  Bollnäs Simsällskap            1:56.90   
  Sara Ghaffari  1992      29.18        29.18   
  Lisa Svensson  1992      30.50        59.68   
  Maja Magnusson  1992      29.14        1:28.82   
  Matilda Åhlström  1991      28.08        1:56.90   
                     
Upsala Sim Damer Lag 2  1991  Upsala Simsällskap            1:56.94   
  Jennie Johansson  1988      28.96        28.96   
  Maria Ceoca  1991      28.64        57.60   
  Amanda Fischer  1989      28.58        1:26.18   
  Emma Hansson  1992      30.76        1:56.94   
                     
Gävle SS Damer Lag 1  Gävle Simsällskap            2:00.19   
  Kerstin Nyberg  1991      31.38        31.38   
  Denise Larsson  1989      30.48        1:01.86   
  Elin Källqvist  1990      28.81        1:30.67   
  Nina Johansson  1992      29.52        2:00.19   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1989  Falu Simsällskap            2:01.09   
  Ebba Kihlberg  1992      30.56        30.56   
  Paulina Hedin  1993      32.25        1:02.81   
  Jeanette Engzell  1989      27.90        1:30.71   
  Erica Pershagen  1993      30.38        2:01.09   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:02.28   
  Josefin Åsberg  1988      30.66        30.66   
  Sigrid Tröjbom  1991      31.65        1:02.31   
  Emma Molin  1991      31.07        1:33.38   
  Nicole Stedt  1989      28.90        2:02.28   
                     
Avesta SS Lag 1 Damer  1990  Avesta Simsällskap            2:02.98   
  Eva Talus  1989      31.33        31.33   
  Sofie Eriksson  1989      32.90        1:04.23   
  Emelie Larsson  1990      30.78        1:35.01   
  Maria Groth  1988      27.97        2:02.98   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            2:04.58   
  Cecilia Tunestam  1989      31.14        31.14   
  Rebecka Kaufman  1993      31.54        1:02.68   
  Andrea Larsson  1992      31.74        1:34.42   
  Sandra Hedblom  1990      30.16        2:04.58   
                     
Bollnäs SS Lag 2  1990  Bollnäs Simsällskap            2:05.44   
  Hanna Andersson  1993      31.04        31.04   
  Jessica Hansson  1991      32.51        1:03.55   
  Cimin Ghaffari  1990      31.18        1:34.73   
  Isabella Arnius  1991      30.71        2:05.44   
                     
10  SS Mora A Tjejer 1  Simsällskapet Mora            2:07.26   
  Sanna Rask  1992      31.57        31.57   
  Jonna Pettersson  1990      30.67        1:02.24   
  Lisa Hållams  1988      31.20        1:33.44   
  Erica Näs  1990      33.82        2:07.26   
                     
11  Borlänge SS Damer Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            2:10.36   
  Matilda Leidefeldt  1990      31.95        31.95   
  Ellen Lindefelt  1994      31.76        1:03.71   
  Lisa Ekström  1993      33.27        1:36.98   
  Nanny Gillström  1993      33.38        2:10.36   
                     
Upsala Sim Damer Lag 1  1991  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 25, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  Upsala Simsällskap            4:19.70   
  Robin Johansson  1990      31.18  1:05.11      1:05.11   
  Nils Schönberg  1989      32.65  1:10.90      2:16.01   
  Björn Sundin  1990      29.37  1:04.33      3:20.34   
  Robbie Ericsson  1990      27.62  59.36      4:19.70   
                     
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:42.71   
  Erik Smiding  1988      34.06  1:11.00      1:11.00   
  Andreas Pettersson  1991      39.27  1:26.71      2:37.71   
  David Svensson  1987      30.02  1:07.07      3:44.78   
  Joakim Hvalgren  1993      27.41  57.93      4:42.71   
                     
Hss Lag2  1990  Hudiksvalls Simsällskap            4:58.27   
  Joel Nygårds  1990      39.98  1:21.06      1:21.06   
  Hannes Olsson  1990      37.78  1:19.90      2:40.96   
  Victor Blohm  1989      31.54  1:10.59      3:51.55   
  Simon Blom  1992      31.83  1:06.72      4:58.27   
                     
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            4:59.03   
  Emil Holgersson  1992      40.87  1:25.50      1:25.50   
  Jack Denkji  1992      38.01  1:24.78      2:50.28   
  Nisse Anttila  1987      29.11  1:06.39      3:56.67   
  Olof Hällman  1989      29.75  1:02.36      4:59.03   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            5:31.72   
  Oscar Leidefeldt  1992      39.78  1:22.70      1:22.70   
  Robert Bergvall  1993      44.09  1:35.43      2:58.13   
  Robert Dagvall  1992      34.79  1:17.01      4:15.14   
  Jakob Bergvall  1991      37.76  1:16.58      5:31.72   
                     
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap            32.64   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            33.51   
Martina Karpmyr  1992  Upsala Simsällskap            34.51   
Fanny Gustafsson  1989  Upsala Simsällskap            34.76   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap            35.22   
Hanna Andersson  1993  Bollnäs Simsällskap            35.47   
Sanna Rask  1992  Simsällskapet Mora            35.55   
                     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap            32.03   
Martina Karpmyr  1992  Upsala Simsällskap            34.47   
Fanny Gustafsson  1989  Upsala Simsällskap            35.05   
Sanna Rask  1992  Simsällskapet Mora            35.07   
Hanna Andersson  1993  Bollnäs Simsällskap            35.86   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap            35.95   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            36.22   
Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap            36.31   
Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora            36.48   
10  Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena            36.54   
11  Karin Samuelsson  1991  Bålsta Simklubb            36.94   
12  Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap            37.07   
13  Emma Hansson  1992  Upsala Simsällskap            37.18   
14  Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora            37.45   
15  Kerstin Nyberg  1991  Gävle Simsällskap            37.47   
16  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap            37.83   
17  Ulrika Stråhle  1992  Gävle Simsällskap            37.90   
18  Beatrice Östergren  1993  Simklubben Ena            37.94   
19  Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap            37.95   
20  Linnea Lindquist  1994  Falu Simsällskap            37.99   
21  Emma Molin  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.01   
22  Erica Näs  1990  Simsällskapet Mora            38.20   
23  Rebecka Kaufman  1993  Borlänge Simsällskap            39.23   
24  Jessica Wistbacka  1989  Sim 77 Hofors            39.28   
25  Denise Guström  1992  Simsällskapet Mora            39.43   
26  Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb            39.45   
27  Eleonora Palmgren  1993  Bålsta Simklubb            39.75   
28  Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap            39.93   
29  Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap            40.33   
30  Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap            40.54   
31  Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena            40.59   
32  Lisa Ekström  1993  Borlänge Simsällskap            41.54   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    32.26        1:07.59   
Jennie Johansson  1988  Upsala Simsällskap    33.63        1:08.87   
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap    31.94        1:10.08   
Maja Framming  1989  Upsala Simsällskap    33.61        1:12.15   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    34.28        1:12.87   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.04        1:12.88   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap    33.80        1:13.75   
                     
 
Gren 27, 100m Medley Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    32.68        1:08.98   
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap    31.70        1:09.19   
Jennie Johansson  1988  Upsala Simsällskap    34.02        1:10.05   
Maja Framming  1989  Upsala Simsällskap    33.98        1:12.29   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    34.38        1:12.34   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.01        1:12.65   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap    33.79        1:12.83   
Maria Ceoca  1991  Upsala Simsällskap    34.79        1:13.17   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    35.67        1:14.08   
10  Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap    35.05        1:15.16   
11  Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.26        1:15.32   
12  Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap    34.00        1:16.18   
13  Fanny Reuterswärd  1987  Upsala Simsällskap    35.77        1:17.15   
14  Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora    35.94        1:18.31   
15  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap    37.49        1:18.72   
16  Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    35.61        1:19.16   
17  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap    37.73        1:19.32   
18  Emelie Sörling  1993  Gimo Simsällskap    38.31        1:19.33   
19  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    36.95        1:20.48   
20  Hanna Andersson  1993  Bollnäs Simsällskap    37.53        1:20.53   
21  Paula Paredes  1991  Bålsta Simklubb    37.63        1:20.75   
22  Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    39.23        1:21.40   
23  Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap    40.58        1:21.97   
24  Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap    38.32        1:22.26   
25  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.25        1:22.65   
26  Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    39.72        1:22.90   
27  Beatrice Östergren  1993  Simklubben Ena    38.90        1:23.29   
28  Linnea Lindquist  1994  Falu Simsällskap    37.80        1:23.47   
29  Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    40.39        1:24.13   
30  Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena    37.95        1:24.29   
31  Denise Jonsson  1989  Simklubben Ena    40.89        1:24.77   
32  Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    39.22        1:26.25   
33  Rebecka Kaufman  1993  Borlänge Simsällskap    40.61        1:26.45   
Ida Håmås  1990  Simsällskapet Mora            DNS   
Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            25.32   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            25.38   
Robin Johansson  1990  Upsala Simsällskap            25.68   
Robbie Ericsson  1990  Upsala Simsällskap            26.31   
Johan Levin  1989  Norrtälje Simklubb            26.39   
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap            27.18   
Hannes Olsson  1990  Hudiksvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Robin Johansson  1990  Upsala Simsällskap            25.67   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            25.97   
Robbie Ericsson  1990  Upsala Simsällskap            26.07   
Staffan Gabrielsson  1989  Upsala Simsällskap            26.11  Deltar ej i final 
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.28  Deltar ej i final 
Johan Levin  1989  Norrtälje Simklubb            26.57   
Hannes Olsson  1990  Hudiksvalls Simsällskap            26.61   
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap            26.79   
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            26.91   
10  Jon Samuelsson  1987  Bålsta Simklubb            27.13   
11  Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap            27.30   
12  David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap            27.45   
13  Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap            27.83   
14  Eric Rylén  1990  Simklubben Ena            27.87   
15  André Bende-Celinder  1991  Österby Simsällskap            27.96   
16  Mattias Pers  1989  Norrtälje Simklubb            28.04   
17  Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap            28.25   
18  Joel Nygårds  1990  Hudiksvalls Simsällskap            28.48   
19  Johan Folkeson  1991  Upsala Simsällskap            28.50   
20  Johan Rosenqvist  1988  Sim 77 Hofors            28.61   
21  Tomas Wallin  1992  Simsällskapet Mora            28.94   
22  Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap            29.01   
23  Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap            29.08   
24  Paul Hunter  1991  Avesta Simsällskap            29.40   
25  Daniel Björk-Ljunggren  1990  Simsällskapet Mora            29.50   
26  Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap            29.58   
27  Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap            29.64   
28  Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap            29.89   
29  Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.05   
30  Johan Trygg  1992  Österby Simsällskap            30.29   
31  Simon Blom  1992  Hudiksvalls Simsällskap            30.41   
32  Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap            30.98   
33  Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap            31.04   
34  Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora            31.05   
Nils Schönberg  1989  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap    29.12        1:00.93   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    29.18        1:01.54   
Hanna Moberg  1990  Upsala Simsällskap    30.16        1:02.71   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap    29.69        1:02.78   
Fanny Gustafsson  1989  Upsala Simsällskap    30.14        1:03.31   
Rebecka Lithander  1992  Bålsta Simklubb    31.21        1:04.41   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap    31.37        1:05.90   
                     
 
Gren 29, 100m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap    29.05        1:01.45   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap    29.91        1:02.20   
Hanna Moberg  1990  Upsala Simsällskap    30.45        1:02.72   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    30.20        1:03.05   
Rebecka Lithander  1992  Bålsta Simklubb    30.80        1:03.06   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap    31.02        1:03.10  Deltar ej i final 
Amanda Fischer  1989  Upsala Simsällskap    30.71        1:03.24  Deltar ej i final 
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.87        1:04.12  Deltar ej i final 
Fanny Gustafsson  1989  Upsala Simsällskap    31.18        1:05.42   
10  Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap    31.92        1:06.69   
11  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap    32.31        1:07.00   
12  Emelie Sörling  1993  Gimo Simsällskap    32.59        1:07.15   
13  Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    32.56        1:07.23   
14  Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    33.02        1:07.94   
15  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap    32.99        1:08.34   
16  Hanna Andersson  1993  Bollnäs Simsällskap    33.04        1:08.42   
17  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    32.78        1:08.46   
18  Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap    32.72        1:08.53   
19  Karin Samuelsson  1991  Bålsta Simklubb    33.06        1:08.72   
20  Emma Hansson  1992  Upsala Simsällskap    33.16        1:08.98   
21  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    32.93        1:09.04   
22  Nina Johansson  1992  Gävle Simsällskap    32.89        1:09.05   
23  Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    33.31        1:09.07   
24  Eva Talus  1989  Avesta Simsällskap    32.74        1:09.34   
25  Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap    33.49        1:09.81   
26  Martina Karpmyr  1992  Upsala Simsällskap    33.84        1:10.14   
27  Kerstin Nyberg  1991  Gävle Simsällskap    33.88        1:10.15   
28  Eleonora Palmgren  1993  Bålsta Simklubb    34.15        1:10.84   
29  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.02        1:10.92   
30  Paula Paredes  1991  Bålsta Simklubb    34.23        1:12.24   
31  Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena    35.19        1:14.46   
32  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.80        1:16.01   
Magdalena Lingman  1990  Gävle Simsällskap            DNS   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap            DNF   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    27.89        1:01.04   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap    28.88        1:03.53   
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.55        1:08.08   
Pierre Zarebski  1992  Bålsta Simklubb    32.78        1:10.58   
Mattias Johansson  1989  Bålsta Simklubb    33.41        1:10.80   
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    31.35        1:11.21   
Mårten Ericsson  1991  Österby Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 30, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    28.57        1:03.20   
Patrik Hansson  1988  Avesta Simsällskap    29.65        1:05.51   
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.74        1:08.26   
Mårten Ericsson  1991  Österby Simsällskap    31.02        1:09.48   
Pierre Zarebski  1992  Bålsta Simklubb    32.58        1:10.73   
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap    32.17        1:11.54   
Mattias Johansson  1989  Bålsta Simklubb    32.14        1:11.73   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap    35.42        1:15.96   
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    33.62        1:17.09   
10  Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    36.44        1:21.09   
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap    1:07.85  2:21.00  3:35.00  4:49.55  18:34.05   
          6:04.53  7:20.00  8:35.08  9:49.89     
          11:04.88  12:19.46  13:34.76  14:50.35     
          16:05.44  17:20.27         
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    1:11.09  2:27.34  3:43.36  5:00.17  19:06.68   
          6:17.39  7:35.40  8:52.97  10:09.83     
          11:26.52  12:44.09  14:01.14  15:18.42     
          16:34.79  17:51.65         
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    1:10.98  2:27.35  3:42.55  4:59.57  19:17.83   
          6:17.14  7:35.28  8:54.23  10:13.46     
          11:32.09  12:50.89  14:09.00  15:27.28     
          16:44.85  18:02.99         
Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap    1:15.64  2:36.39  3:58.20  5:18.62  20:02.19   
          6:40.50  7:58.29  9:20.21  10:40.99     
          12:01.95  13:22.75  14:43.63  16:03.93     
          17:23.62  18:43.95         
Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    1:20.14  2:46.71  4:15.48  5:45.40  22:03.61   
          7:14.00  8:43.26  10:12.86  11:43.51     
          13:13.86  14:43.95  16:13.57  17:43.12     
          19:11.87  20:38.50         
Lotten Gustafsson  1991  Upsala Simsällskap    1:16.14  2:43.08  4:10.70  5:39.74  22:17.81   
          7:08.35  8:38.10  10:07.59  11:36.85     
          13:07.53  14:38.01  16:10.59  17:44.06     
          19:17.19  20:49.61         
Sara Gommel  1993  Falu Simsällskap    1:19.88  2:48.28  4:17.77  5:46.86  22:20.88   
          7:17.89  8:47.98  10:18.54  11:50.32     
          13:20.98  14:52.75  16:23.93  17:54.04     
          19:24.67  20:54.38         
                     
 
Gren 32, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    1:09.68  2:26.37  3:57.68    5:09.90   
Victor Blohm  1989  Hudiksvalls Simsällskap    1:16.71  2:42.54  4:18.43    5:35.31   
Joel Nygårds  1990  Hudiksvalls Simsällskap    1:18.79  2:51.52  4:31.60    5:47.43   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    34.33        1:12.25   
Jennie Johansson  1988  Upsala Simsällskap    34.76        1:13.11   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.33        1:17.02   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    36.84        1:17.59   
Maria Ceoca  1991  Upsala Simsällskap    37.57        1:20.08   
Fanny Reuterswärd  1987  Upsala Simsällskap    37.77        1:20.42   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    37.92        1:23.56   
                     
 
Gren 33, 100m Bröstsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    34.88        1:13.66   
Jennie Johansson  1988  Upsala Simsällskap    37.02        1:17.24   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.46        1:17.86   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    37.14        1:17.95   
Maria Ceoca  1991  Upsala Simsällskap    37.49        1:19.41   
Fanny Reuterswärd  1987  Upsala Simsällskap    38.03        1:20.38   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    37.67        1:21.32   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap    37.94        1:21.34   
Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap    41.53        1:25.81   
10  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap    41.27        1:26.12   
11  Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    40.41        1:26.53   
12  Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap    40.37        1:26.57   
13  Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora    41.67        1:27.11   
14  Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap    41.42        1:27.88   
15  Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap    41.64        1:28.20   
16  Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap    41.49        1:28.64   
17  Ulrika Stråhle  1992  Gävle Simsällskap    41.81        1:28.95   
18  Rebecka Lithander  1992  Bålsta Simklubb    41.82        1:29.04   
19  Denise Jonsson  1989  Simklubben Ena    41.71        1:29.50   
20  Matilda Leidefeldt  1990  Borlänge Simsällskap    41.78        1:29.98   
21  Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap    41.45        1:31.78   
22  Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    44.09        1:32.49   
23  Erica Pershagen  1993  Falu Simsällskap    44.26        1:33.36   
24  Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb    44.12        1:33.58   
25  Kerstin Nyberg  1991  Gävle Simsällskap    43.86        1:34.04   
26  Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap    45.14        1:35.30   
27  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    45.47        1:38.41   
28  Frida Midér  1992  Borlänge Simsällskap    46.09        1:38.55   
29  Beatrice Östergren  1993  Simklubben Ena    48.75        1:43.50   
Magdalena Lingman  1990  Gävle Simsällskap            DNS   
Ida Håmås  1990  Simsällskapet Mora            DNS   
Elin Isaksson  1988  Norrtälje Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 34, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.74  1:02.33  1:34.36    2:06.45   
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    29.85  1:02.52  1:35.51    2:07.62   
Staffan Gabrielsson  1989  Upsala Simsällskap    29.96  1:02.60  1:34.80    2:08.66   
Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap    29.53  1:02.64  1:36.97    2:10.52   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.27  1:04.92  1:38.39    2:10.74   
Jon Samuelsson  1987  Bålsta Simklubb    29.87  1:02.30  1:36.11    2:10.85   
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    30.81  1:04.91  1:39.46    2:14.32   
Mattias Pers  1989  Norrtälje Simklubb    30.95  1:05.93  1:42.05    2:17.29   
Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap    32.27  1:07.20  1:43.54    2:20.63   
10  Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    31.55  1:06.91  1:44.31    2:20.95   
11  Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    32.46  1:08.10  1:44.60    2:21.66   
12  Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    35.05  1:13.56  1:51.98    2:27.96   
13  Johan Rosenqvist  1988  Sim 77 Hofors    32.82  1:09.48  1:48.65    2:28.25   
14  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    34.19  1:12.15  1:51.89    2:30.60   
15  Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap    34.36  1:14.40  1:55.09    2:33.80   
16  Emil Holgersson  1992  Borlänge Simsällskap    34.15  1:13.21  1:54.75    2:33.91   
17  Simon Blom  1992  Hudiksvalls Simsällskap    36.32  1:18.93  2:03.26    2:46.77   
Archit Singh  1992  Ludvika Simsällskap            DNS   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 35, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Damer Lag 1  1991  Upsala Simsällskap            4:09.25   
  Emma Svensson  1992      29.45  1:01.22      1:01.22   
  Hanna Moberg  1990      29.81  1:02.40      2:03.62   
  Maja Framming  1989      29.35  1:03.33      3:06.95   
  Amanda Fischer  1989      29.68  1:02.30      4:09.25   
                     
Upsala Sim Damer Lag 2  1991  Upsala Simsällskap            4:21.24   
  Maria Ceoca  1991      30.64  1:03.66      1:03.66   
  Emma Hansson  1992      31.23  1:06.99      2:10.65   
  Jennie Johansson  1988      29.65  1:02.20      3:12.85   
  Martina Karpmyr  1992      32.84  1:08.39      4:21.24   
                     
Bollnäs SS Lag 1  1990  Bollnäs Simsällskap            4:25.67   
  Sara Ghaffari  1992      31.74  1:06.79      1:06.79   
  Lisa Svensson  1992      32.41  1:07.57      2:14.36   
  Maja Magnusson  1992      31.28  1:05.81      3:20.17   
  Matilda Åhlström  1991      31.29  1:05.50      4:25.67   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:36.48   
  Sigrid Tröjbom  1991      33.17  1:10.54      1:10.54   
  Emma Molin  1991      33.07  1:09.07      2:19.61   
  Nicole Stedt  1989      32.04  1:08.27      3:27.88   
  Josefin Åsberg  1988      32.86  1:08.60      4:36.48   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            4:37.85   
  Rebecka Kaufman  1993      33.75  1:10.00      1:10.00   
  Andrea Larsson  1992      33.33  1:10.98      2:20.98   
  Sandra Hedblom  1990      31.83  1:06.21      3:27.19   
  Ellen Lindefelt  1994      34.39  1:10.66      4:37.85   
                     
Bollnäs SS Lag 2  1990  Bollnäs Simsällskap            4:43.29   
  Hanna Andersson  1993      33.32  1:09.63      1:09.63   
  Jessica Hansson  1991      33.79  1:10.59      2:20.22   
  Cimin Ghaffari  1990      34.02  1:13.85      3:34.07   
  Isabella Arnius  1991      32.52  1:09.22      4:43.29   
                     
Borlänge SS Damer Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            4:53.39   
  Matilda Leidefeldt  1990      33.64  1:10.54      1:10.54   
  Nanny Gillström  1993      34.48  1:14.57      2:25.11   
  Lisa Ekström  1993      35.01  1:13.48      3:38.59   
  Belinda Löfstrand  1991      34.81  1:14.80      4:53.39   
                     
                     
 
Gren 36, 4X50m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  Upsala Simsällskap            1:56.05   
  Robin Johansson  1990      30.80        30.80   
  Nils Schönberg  1989      30.45        1:01.25   
  Sebastian Zarebski  1987      27.61        1:28.86   
  Kristofer Dooley  1991      27.19        1:56.05   
                     
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:03.67   
  Joakim Hvalgren  1993      32.61        32.61   
  Andreas Pettersson  1991      36.67        1:09.28   
  Erik Smiding  1988      28.87        1:38.15   
  David Svensson  1987      25.52        2:03.67   
                     
Upsala Sim Herrar Lag 2  1991  Upsala Simsällskap            2:04.10   
  Janne Goltermann  1989      34.74        34.74   
  Johan Folkeson  1991      34.39        1:09.13   
  Staffan Gabrielsson  1989      28.74        1:37.87   
  Robbie Ericsson  1990      26.23        2:04.10   
                     
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            2:08.22   
  Oscar Leidefeldt  1992      38.50        38.50   
  Jack Denkji  1992      35.69        1:14.19   
  Nisse Anttila  1987      27.53        1:41.72   
  Olof Hällman  1989      26.50        2:08.22   
                     
Hss Lag3  1993  Hudiksvalls Simsällskap            2:09.53   
  Joel Nygårds  1990      35.84        35.84   
  Hannes Olsson  1990      34.39        1:10.23   
  Victor Blohm  1989      27.97        1:38.20   
  Simon Blom  1992      31.33        2:09.53   
                     
Avesta SS Lag Pojkar  1990  Avesta Simsällskap            2:09.77   
  Robert Ågren  1991      34.57        34.57   
  Erik Granqvist  1990      38.19        1:12.76   
  Patrik Hansson  1988      28.07        1:40.83   
  Paul Hunter  1991      28.94        2:09.77   
                     
SS Mora Killar  Simsällskapet Mora            2:17.63   
  Tomas Wallin  1992      35.31        35.31   
  Simon Wahlberg-Mehmeti  1992      39.20        1:14.51   
  Niklas Johansson  1992      33.73        1:48.24   
  Daniel Björk-Ljunggren  1990      29.39        2:17.63   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            2:30.48   
  Emil Holgersson  1992      35.98        35.98   
  Robert Bergvall  1993      45.79        1:21.77   
  Robert Dagvall  1992      35.63        1:57.40   
  Jakob Bergvall  1991      33.08        2:30.48   
                     
                     
 
Gren 37, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            30.33   
Nils Schönberg  1989  Upsala Simsällskap            30.92   
Sebastian Zarebski  1987  Upsala Simsällskap            32.05   
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap            32.34   
Pierre Zarebski  1992  Bålsta Simklubb            33.56   
Johan Folkeson  1991  Upsala Simsällskap            34.23   
Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap            34.25   
                     
 
Gren 37, 50m Bröstsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Upsala Simsällskap            30.45   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            32.09   
Kristofer Dooley  1991  Upsala Simsällskap            32.95   
Pierre Zarebski  1992  Bålsta Simklubb            33.30   
Sebastian Zarebski  1987  Upsala Simsällskap            33.56   
Johan Folkeson  1991  Upsala Simsällskap            33.95   
Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap            34.43   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.54   
Victor Blohm  1989  Hudiksvalls Simsällskap            35.73   
10  David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap            36.02   
11  Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap            36.04   
12  Johan Levin  1989  Norrtälje Simklubb            36.72   
13  Martin Isacsson  1992  Ludvika Simsällskap            36.98   
14  Mattias Johansson  1989  Bålsta Simklubb            39.19   
15  Simon Wahlberg-Mehmeti  1992  Simsällskapet Mora            40.05   
16  André Bende-Celinder  1991  Österby Simsällskap            41.28   
17  Johan Trygg  1992  Österby Simsällskap            41.48   
18  Robert Bergvall  1993  Borlänge Simsällskap            45.52   
Erik Granqvist  1990  Avesta Simsällskap            DNS   
Hannes Olsson  1990  Hudiksvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap            29.72   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap            30.23   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.89   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap            31.10   
Hanna Moberg  1990  Upsala Simsällskap            31.42   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            32.02   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap            32.25   
                     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist          Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap            29.89   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap            30.52   
Nicole Stedt  1989  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.02   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap            31.02   
Hanna Moberg  1990  Upsala Simsällskap            31.53   
Maria Groth  1988  Avesta Simsällskap            31.90   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap            32.56   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap            32.87   
Jenny Brolin  1988  Ludvika Simsällskap            33.05   
10  Lisa Hållams  1988  Simsällskapet Mora            33.35   
10  Fanny Gustafsson  1989  Upsala Simsällskap            33.35   
12  Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap            33.37   
13  Fanny Reuterswärd  1987  Upsala Simsällskap            33.51   
14  Sara Olsson  1990  Sim 77 Hofors            33.66   
15  Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            33.70   
16  Karin Samuelsson  1991  Bålsta Simklubb            33.79   
17  Sigrid Tröjbom  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.64   
18  Nina Johansson  1992  Gävle Simsällskap            34.66   
19  Emma Molin  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.80   
20  Paula Paredes  1991  Bålsta Simklubb            34.99   
21  Belinda Löfstrand  1991  Borlänge Simsällskap            35.47   
22  Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap            35.54   
23  Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena            35.55   
24  Ulrika Stråhle  1992  Gävle Simsällskap            35.81   
25  Beatrice Östergren  1993  Simklubben Ena            35.83   
26  Denise Larsson  1989  Gävle Simsällskap            35.98   
27  Jessica Ahlbom  1992  Norrtälje Simklubb            36.03   
28  Hanna Andersson  1993  Bollnäs Simsällskap            36.17   
29  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap            36.18   
30  Sanna Rask  1992  Simsällskapet Mora            36.37   
31  Emma Landén  1992  Ludvika Simsällskap            36.39   
32  Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap            36.92   
33  Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap            37.71   
Magdalena Lingman  1990  Gävle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 39, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    30.81        1:03.25   
Robin Johansson  1990  Upsala Simsällskap    31.60        1:05.59   
Jon Samuelsson  1987  Bålsta Simklubb    32.42        1:06.00   
Staffan Gabrielsson  1989  Upsala Simsällskap    33.07        1:07.21   
Mårten Ericsson  1991  Österby Simsällskap    33.49        1:08.51   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena    33.84        1:10.94   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.80        1:17.05   
                     
 
Gren 39, 100m Ryggsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    31.35        1:04.18   
Jon Samuelsson  1987  Bålsta Simklubb    32.12        1:05.74   
Robin Johansson  1990  Upsala Simsällskap    33.13        1:09.03   
Joakim Hvalgren  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.25        1:09.96   
Staffan Gabrielsson  1989  Upsala Simsällskap    33.66        1:10.11   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena    32.97        1:10.42   
Mårten Ericsson  1991  Österby Simsällskap    34.11        1:10.70   
André Bende-Celinder  1991  Österby Simsällskap    34.30        1:10.81   
Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap    34.26        1:11.70   
10  Ara Demirian  1991  Bålsta Simklubb    34.74        1:11.90   
11  Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    36.80        1:16.83   
12  Johan Trygg  1992  Österby Simsällskap    38.46        1:19.84   
13  Niklas Johansson  1992  Simsällskapet Mora    39.17        1:19.92   
14  Daniel Björk-Ljunggren  1990  Simsällskapet Mora    37.14        1:20.08   
15  Daniel Eriksson  1988  Hedemora Simsällskap    40.05        1:21.93   
                     
 
Gren 40, 800m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Jonas Eklund  1988  Norrtälje Simklubb    1:06.28  2:19.21  3:31.97  4:44.59  9:26.96   
          5:57.30  7:09.27  8:21.25       
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:06.87  2:19.92  3:32.50  4:43.93  9:27.16   
          5:55.63  7:07.64  8:19.06       
David Svensson  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:06.50  2:18.52  3:30.74  4:44.07  9:31.09   
          5:57.25  7:10.79  8:22.64       
David Hällman  1992  Ludvika Simsällskap    1:08.00  2:22.49  3:37.14  4:51.10  9:41.92   
          6:04.73  7:18.74  8:31.45       
Robert Dagvall  1992  Borlänge Simsällskap    1:10.13  2:24.66  3:41.14  4:58.20  10:10.52   
          6:16.86  7:35.91  8:54.03       
Mattias Pers  1989  Norrtälje Simklubb    1:08.05  2:24.17  3:41.64  5:01.31  10:12.85   
          6:21.95  7:41.24  8:57.25       
Fredrik Wik  1993  Bålsta Simklubb    1:09.73  2:25.71  3:43.39  5:02.40  10:21.92   
          6:22.63  7:44.19  9:04.42       
Robert Zakar  1989  Hedemora Simsällskap    1:10.22  2:28.61  3:49.44  5:11.56  10:34.91   
          6:33.71  7:56.18  9:17.36       
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    1:13.98  2:34.90  3:56.87  5:17.88  10:37.51   
          6:39.47  7:59.73  9:20.39       
                     
 
Gren 41, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    1:06.56  2:18.15  3:29.12    4:39.31   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap    1:05.97  2:16.99  3:29.16    4:40.50   
Emelie Sörling  1993  Gimo Simsällskap    1:10.80  2:25.42  3:41.14    4:53.19   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    1:11.71  2:28.26  3:41.42    4:53.37   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    1:11.60  2:28.62  3:45.69    5:02.82   
Josefin Åsberg  1988  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.35  1:50.36  3:07.74    5:03.67   
Maja Stengård  1991  Ludvika Simsällskap    1:14.17  2:33.55  3:51.91    5:09.10   
Linnea Janbjer  1992  Hedemora Simsällskap    1:13.14  2:32.38  3:52.86    5:09.27   
Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap    1:13.46  2:33.12  3:52.90    5:10.27   
10  Emma Hansson  1992  Upsala Simsällskap    1:14.30  2:33.35  3:53.57    5:12.91   
11  Jessica Hansson  1991  Bollnäs Simsällskap    1:17.11  2:37.66  3:56.20    5:13.80   
12  Andrea Larsson  1992  Borlänge Simsällskap    1:13.05  2:32.76  3:53.25    5:13.97   
13  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap    1:16.06  2:37.67  3:58.42    5:15.65   
14  Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena    1:14.67  2:35.97  3:57.38    5:16.16   
15  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:17.02  2:37.44  3:57.69    5:16.29   
16  Cimin Ghaffari  1990  Bollnäs Simsällskap    1:15.73  2:36.74  3:58.41    5:19.35   
17  Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    1:17.34  2:40.30  4:05.13    5:27.17   
                     
 
Gren 42, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Upsala Simsällskap    34.42  1:13.87  1:52.94    2:32.06   
Sebastian Zarebski  1987  Upsala Simsällskap    35.48  1:15.29  1:55.32    2:35.20   
Pierre Zarebski  1992  Bålsta Simklubb    36.83  1:19.27  1:59.73    2:40.15   
Johan Folkeson  1991  Upsala Simsällskap    37.24  1:19.96  2:03.18    2:45.96   
Andreas Pettersson  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.33  1:27.28  2:16.49    3:04.02   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena    41.01  1:29.80  2:19.91    3:09.05   
Jack Denkji  1992  Borlänge Simsällskap    40.83  1:29.88  2:21.54    3:10.90   
Johan Trygg  1992  Österby Simsällskap    45.31  1:37.93  2:31.79    3:23.53   
                     
 
Gren 43, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap    35.04  1:13.75  1:53.83    2:33.45   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap    37.08  1:16.75  1:57.54    2:37.37   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    38.09  1:18.33  1:58.59    2:38.22   
Sandra Hedblom  1990  Borlänge Simsällskap    38.45  1:19.50  2:00.80    2:40.83   
Martina Karpmyr  1992  Upsala Simsällskap    37.40  1:18.70  2:01.61    2:43.11   
Jonna Pettersson  1990  Simsällskapet Mora    38.44  1:20.25  2:02.56    2:45.35   
Julia Sjövall  1987  IF Åland    39.72  1:22.16  2:05.68    2:47.57  Utom Tävlan 
Carolina Legneroth  1992  Ludvika Simsällskap    38.75  1:21.91  2:07.66    2:50.17   
Jessica Wistbacka  1989  Sim 77 Hofors    40.46  1:24.36  2:09.82    2:54.24   
10  Erica Näs  1990  Simsällskapet Mora    40.66  1:24.43  2:26.46    2:54.82   
10  Emma Molin  1991  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.09  1:25.24  2:10.46    2:54.82   
12  Denise Jonsson  1989  Simklubben Ena    44.23  1:33.04  2:23.81    3:13.27   
                     
 
Gren 44, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jeanette Engzell  1989  Falu Simsällskap    33.01  1:12.89  1:54.07    2:28.64   
Ebba Kihlberg  1992  Falu Simsällskap    35.32  1:19.80  2:05.54    2:42.57   
Isabella Arnius  1991  Bollnäs Simsällskap    36.49  1:20.70  2:08.18    2:45.60   
Cecilia Tunestam  1989  Borlänge Simsällskap    34.49  1:20.78  2:06.94    2:46.02   
Julia Sjövall  1987  IF Åland    39.18  1:22.59  2:06.17    2:46.39  Utom Tävlan 
Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap    38.05  1:21.65  2:08.81    2:46.82   
Amanda Johansen  1994  Ludvika Simsällskap    34.33  1:20.47  2:14.72    2:57.21   
Alexandra Hedengren  1991  Simklubben Ena    39.30  1:27.84  2:22.55    3:05.01   
                     
 
Gren 45, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Herrar Lag 1  1991  Upsala Simsällskap            3:54.50   
  Robbie Ericsson  1990      27.95  59.48      59.48   
  Staffan Gabrielsson  1989      26.96  57.35      1:56.83   
  Kristofer Dooley  1991      28.65  1:00.01      2:56.84   
  Robin Johansson  1990      26.81  57.66      3:54.50   
                     
Upsala Sim Herrar Lag 2  1991  Upsala Simsällskap            3:59.83   
  Janne Goltermann  1989      28.64  58.95      58.95   
  Sebastian Zarebski  1987      28.14  58.46      1:57.41   
  Johan Folkeson  1991      29.19  1:01.76      2:59.17   
  Björn Wallberg  1991      28.96  1:00.66      3:59.83   
                     
Lag 1 Herrar Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:00.03   
  Joakim Hvalgren  1993      27.75  57.21      57.21   
  Andreas Pettersson  1991      30.99  1:05.75      2:02.96   
  Erik Smiding  1988      27.76  59.57      3:02.53   
  David Svensson  1987      26.69  57.50      4:00.03   
                     
Hss Lag1  1988  Hudiksvalls Simsällskap            4:12.39   
  Simon Blom  1992      32.65  1:10.76      1:10.76   
  Victor Blohm  1989      27.12  57.83      2:08.59   
  Joel Nygårds  1990      31.14  1:04.99      3:13.58   
  Hannes Olsson  1990      28.31  58.81      4:12.39   
                     
Borlänge SS Herrar Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            4:18.17   
  Olof Hällman  1989      30.11  1:04.23      1:04.23   
  Nisse Anttila  1987      26.50  56.24      2:00.47   
  Oscar Leidefeldt  1992      33.24  1:09.81      3:10.28   
  Robert Dagvall  1992      32.46  1:07.89      4:18.17   
                     
Borlänge SS Herrar Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            4:49.34   
  Jack Denkji  1992      32.97  1:09.77      1:09.77   
  Robert Bergvall  1993      33.86  1:12.85      2:22.62   
  Emil Holgersson  1992      32.36  1:08.24      3:30.86   
  Jakob Bergvall  1991      38.19  1:18.48      4:49.34   
                     
                     
 
Gren 46, 4X50m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Dist  50m        Tid  Status 











 
Upsala Sim Damer Lag 1  1991  Upsala Simsällskap            2:03.72   
  Maja Framming  1989      33.21        33.21   
  Jennie Johansson  1988      33.01        1:06.22   
  Hanna Moberg  1990      30.56        1:36.78   
  Emma Svensson  1992      26.94        2:03.72   
                     
Upsala Sim Damer Lag 2  1991  Upsala Simsällskap            2:12.07   
  Martina Karpmyr  1992      34.85        34.85   
  Fanny Reuterswärd  1987      35.53        1:10.38   
  Maria Ceoca  1991      33.35        1:43.73   
  Fanny Gustafsson  1989      28.34        2:12.07   
                     
Ludvika SS Lag 1 Dam  Ludvika Simsällskap            2:13.19   
  Josefin Lindkvist  1993      34.27        34.27   
  Jessica Lindkvist  1990      36.81        1:11.08   
  Amanda Johansen  1994      1:01.91        2:12.99   
  Jenny Brolin  1988      20        2:13.19   
                     
Bollnäs SS Lag 1  1990  Bollnäs Simsällskap            2:13.66   
  Sara Ghaffari  1992      33.68        33.68   
  Isabella Arnius  1991      38.52        1:12.20   
  Maja Magnusson  1992      32.83        1:45.03   
  Matilda Åhlström  1991      28.63        2:13.66   
                     
Lag 1 Damer Harnäs  1987  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:14.70   
  Emma Molin  1991      37.75        37.75   
  Josefin Åsberg  1988      35.79        1:13.54   
  Nicole Stedt  1989      30.41        1:43.95   
  Sigrid Tröjbom  1991      30.75        2:14.70   
                     
Gävle SS Damer Lag 1  Gävle Simsällskap            2:16.51   
  Kerstin Nyberg  1991      37.39        37.39   
  Denise Larsson  1989      38.89        1:16.28   
  Elin Källqvist  1990      30.76        1:47.04   
  Nina Johansson  1992      29.47        2:16.51   
                     
Borlänge SS Damer Lag1  1990  Borlänge Simsällskap            2:17.49   
  Andrea Larsson  1992      38.10        38.10   
  Cecilia Tunestam  1989      35.78        1:13.88   
  Sandra Hedblom  1990      32.15        1:46.03   
  Rebecka Kaufman  1993      31.46        2:17.49   
                     
SS Mora A Tjejer 1  Simsällskapet Mora            2:23.68   
  Sanna Rask  1992      36.04        36.04   
  Jonna Pettersson  1990      40.87        1:16.91   
  Lisa Hållams  1988      32.48        1:49.39   
  Erica Näs  1990      34.29        2:23.68   
                     
Bollnäs SS Lag 2  1990  Bollnäs Simsällskap            2:25.38   
  Hanna Andersson  1993      36.76        36.76   
  Jessica Hansson  1991      41.41        1:18.17   
  Cimin Ghaffari  1990      36.74        1:54.91   
  Lisa Svensson  1992      30.47        2:25.38   
                     
10  Borlänge SS Damer Lag2  1992  Borlänge Simsällskap            2:27.18   
  Frida Midér  1992      40.77        40.77   
  Matilda Leidefeldt  1990      37.94        1:18.71   
  Belinda Löfstrand  1991      36.22        1:54.93   
  Ellen Lindefelt  1994      32.25        2:27.18   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.14.15 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap