Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Svenska Ungdomssimspelen    Utskriftsdatum  23 januari 2010   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  19:53   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
 
 
Gren 9, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    40.64        1:29.64   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    44.63        1:33.43   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    43.76        1:34.38   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    46.12        1:34.44   
Ebba Wiklund  2000  Deje Simsällskap    44.74        1:35.22   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    46.78        1:38.40   
Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap    49.48        1:45.43   
                     
 
Gren 10, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niklas Öhrn  1999  Falu Simsällskap    40.44        1:26.85   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap    41.96        1:35.98   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    46.51        1:37.27   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    45.90        1:37.85   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    47.99        1:39.58   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    46.79        1:41.35   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    38.26        1:22.02   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    38.95        1:22.05   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    40.11        1:27.16   
Ida Bäck  1998  Falu Simsällskap    41.82        1:28.28   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora    40.67        1:28.87   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    40.49        1:29.20   
Lovisa Spjotgard  1998  Simsällskapet Mora    44.24        1:31.68   
                     
 
Gren 12, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    38.03        1:22.23   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    38.75        1:24.19   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    40.58        1:26.48   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    42.34        1:26.70   
Joel Magnusson  1998  Bollnäs Simsällskap    40.92        1:31.22   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    46.21        1:35.90   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap    46.49        1:39.60   
                     
 
Gren 13, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    34.41        1:12.05   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.55        1:18.15   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    35.12        1:18.70   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    38.43        1:20.11   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    41.27        1:28.79   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    41.64        1:31.59   
Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    36.94        1:18.79   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.28        1:22.66   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.82        1:23.37   
Johan Jonsson  1997  Hudiksvalls Simsällskap    42.61        1:31.25   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    44.26        1:33.76   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    47.26        1:39.42   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    35.81        1:15.24   
Nadja Lagerström  1996  Borlänge Simsällskap    34.52        1:18.03   
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    36.55        1:20.05   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    39.32        1:26.70   
Emilia Kock  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.98        1:27.07   
Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    41.65        1:27.42   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    42.95        1:31.34   
                     
 
Gren 16, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap    33.36        1:12.88   
Tommy Lindow  1996  Hudiksvalls Simsällskap    34.21        1:13.06   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.89        1:18.01   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.95        1:18.45   
Robin Ernesäter  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.62        1:19.45   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap    38.46        1:24.73   
Mårten Melander  1996  Bollnäs Simsällskap    44.49        1:25.85   
                     
 
Gren 17, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnéa Svärd  1995  Deje Simsällskap    35.24        1:15.93   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors    36.49        1:18.80   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    38.37        1:21.68   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    39.15        1:22.46   
Sofie Marklew  1995  Deje Simsällskap    39.53        1:22.98   
My Lundblad  1995  Sala Simsällskap    39.67        1:23.22   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    39.96        1:27.11   
                     
 
Gren 18, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Westin  1995  Sala Simsällskap    31.74        1:07.87   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.92        1:08.98   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    33.02        1:13.57   
Jesper Andersson  1995  Falu Simsällskap    34.92        1:17.91   
Robin Hansson  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.93        1:18.22   
Jonathan Ahlbäck  1995  Deje Simsällskap    37.49        1:20.02   
Hugo Zedendahl  1995  Simsällskapet Mora    37.57        1:23.58   
                     
 
Gren 19, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    32.70        1:11.96   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.20        1:12.97   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    36.96        1:19.67   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.66        1:20.77   
Allis Bergvall  1994  Borlänge Simsällskap    37.52        1:21.12   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap    40.42        1:27.58   
Sofie Kandén  1994  Gävle Simsällskap    41.09        1:27.69   
                     
 
Gren 20, 100m Medley, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    30.33        1:07.14   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    31.21        1:07.95   
Johan Höckert  1994  Deje Simsällskap    31.31        1:09.11   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    33.42        1:10.26   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.38        1:12.09   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.49        1:13.45   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    34.71        1:13.74   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    31.26        1:07.72   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.38        1:10.39   
Jessica Lindkvist  1990  Ludvika Simsällskap    35.50        1:14.27   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    34.87        1:15.01   
Kerstin Nyberg  1991  Gävle Simsällskap    35.10        1:16.51   
Angelica Larsson  1993  Gävle Simsällskap    37.52        1:21.39   
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap    40.52        1:27.65   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap    29.03        1:01.14   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    28.72        1:01.67   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap    30.63        1:03.59   
Hannes Olsson  1990  Hudiksvalls Simsällskap    30.70        1:06.00   
Oscar Leidefeldt  1992  Borlänge Simsällskap    31.28        1:06.10   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.15        1:07.42   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.91        1:07.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  23 januari 2010 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  19:53