Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Svenska Ungdomssimspelen    Utskriftsdatum  23 januari 2010   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  19:51   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999    199          43.46   
  Ludvika Simsällskap                   
Ebba Wiklund  2000    181          44.87   
  Deje Simsällskap                   
Frida Lannhard  2000    177          45.18   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999    167          46.01   
  Falu Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999    139          49.00   
  Ludvika Simsällskap                   
Isabelle Sörlie  1999    135          49.40   
  Hedemora Simsällskap                   
Jennifer Borg  2001    124          50.79   
  Gävle Simsällskap                   
Nathalie Jansson  1999    89          56.73   
  Falu Simsällskap                   
Julia Ulveström  2000    85          57.76   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Anna Hjärtedal  2000    74          1:00.51   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Jasmine Brunström  1999    62          1:04.08   
  Gränges Simsällskap                   
Maja Fredriksson  1999              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Svärd  1998    324          36.92   
  Falu Simsällskap                   
Elin Zetterberg  1998    311          37.44   
  Falu Simsällskap                   
Sandra Lundqvist  1998    302          37.78   
  Falu Simsällskap                   
Linn Uhlas-Backlund  1998    252          40.14   
  Simsällskapet Mora                   
Linnéa Palmqvist  1998    212          42.52   
  Sala Simsällskap                   
Ida Bäck  1998    204          43.09   
  Falu Simsällskap                   
Lovisa Spjotgard  1998    198          43.54   
  Simsällskapet Mora                   
Denice Olsson  1998    191          44.07   
  Borlänge Simsällskap                   
Julia Nordlund  1998    165          46.25   
  Falu Simsällskap                   
10  Astrid Ulveström  1998    159          46.80   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Julia Bergkvist  1998    142          48.56   
  Avesta Simsällskap                   
12  Evelina Andersson  1998    142          48.63   
  Ludvika Simsällskap                   
13  Moa-Lill Häggkvist  1998    139          48.99   
  Borlänge Simsällskap                   
14  Kristin Törnqvist  1998    129          50.22   
  Gränges Simsällskap                   
15  Hannah Bassek  1998    111          52.81   
  Falu Simsällskap                   
16  Asta Abrahamsson  1998    110          52.99   
  Gävle Simsällskap                   
Ronja Östlund  1998              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Klara Fältsjö  1998              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Felicia Jansson  1998              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
Artina Rianberg  1998              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    441          33.31   
  Falu Simsällskap                   
Louise Zettergren  1997    420          33.86   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Therese Karlsson  1997    403          34.33   
  Fagersta Simklubb                   
Olivia Sjöblom  1997    301          37.83   
  Ludvika Simsällskap                   
Josefine Borbos  1997    272          39.13   
  Falu Simsällskap                   
Klara Johansson  1997    271          39.18   
  Borlänge Simsällskap                   
Emelie Wallen  1997    243          40.65   
  Hedemora Simsällskap                   
Ella Östling  1997    230          41.39   
  Simsällskapet Mora                   
Emma Abrahamsson  1997    222          41.87   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Amanda Erikhans  1997    205          42.98   
  Falu Simsällskap                   
11  Elice Ståhl  1997    173          45.51   
  Gränges Simsällskap                   
12  Viktoria Hammarbring  1997    173          45.55   
  Hedemora Simsällskap                   
13  Moa Pettersson  1997    156          47.10   
  Sim 77 Hofors                   
14  Lizette Söderlund  1997    151          47.59   
  Borlänge Simsällskap                   
15  Emma Hjärtedal  1997    129          50.14   
  Ludvika Simsällskap                   
16  Pernilla Mattsson  1997    129          50.17   
  Falu Simsällskap                   
17  Emma Björck  1997    116          52.01   
  Ludvika Simsällskap                   
18  Jenny Seberg  1997    103          54.13   
  Sim 77 Hofors                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nadja Lagerström  1996    385          34.86   
  Borlänge Simsällskap                   
Olivia Norlin  1996    364          35.53   
  Falu Simsällskap                   
Angelica Damberg  1996    338          36.42   
  Ludvika Simsällskap                   
Emilia Kock  1996    284          38.57   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Linnea Sandberg  1996    284          38.60   
  Borlänge Simsällskap                   
Elin Lindberg  1996    254          40.04   
  Simsällskapet Mora                   
Elina Accord  1996    247          40.40   
  Ludvika Simsällskap                   
Lovisa Larsson  1996    241          40.74   
  Gävle Simsällskap                   
Johanna Hellsing  1996    241          40.77   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Camilla Ranta  1996    239          40.84   
  Sim 77 Hofors                   
11  Kristina Westergren  1996    209          42.72   
  Gävle Simsällskap                   
12  Maja Kron  1996    164          46.30   
  Gävle Simsällskap                   
13  Majken Boyle  1996    159          46.79   
  Ludvika Simsällskap                   
14  Lise Nielsen  1996    95          55.57   
  Sim 77 Hofors                   
Sofia Chalikia  1996              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnéa Svärd  1995    418          33.92   
  Deje Simsällskap                   
Johanna Nässlander  1995    327          36.81   
  Ludvika Simsällskap                   
Matilda Lundberg  1995    322          37.01   
  Ludvika Simsällskap                   
Linnea Lindén  1995    314          37.32   
  Ludvika Simsällskap                   
Linn Nielsen  1995    311          37.44   
  Sim 77 Hofors                   
Emelie Hesslerud  1995    310          37.48   
  Avesta Simsällskap                   
Amanda Forsström  1995    276          38.95   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
My Lundblad  1995    264          39.55   
  Sala Simsällskap                   
Sofie Marklew  1995    263          39.59   
  Deje Simsällskap                   
10  Emma Larson  1995    257          39.91   
  Sim 77 Hofors                   
11  Diana Björk  1995    231          41.32   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Ellinor Gjelsnes  1995    202          43.25   
  Gävle Simsällskap                   
13  Ida Strömberg  1995    174          45.46   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    522          31.50   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Ellen Lindefelt  1994    486          32.25   
  Borlänge Simsällskap                   
Mikaela Eriksson  1994    402          34.36   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    365          35.49   
  Borlänge Simsällskap                   
Allis Bergvall  1994    338          36.41   
  Borlänge Simsällskap                   
Lisa Schön  1994    279          38.82   
  Gävle Simsällskap                   
Sofie Kandén  1994    225          41.71   
  Gävle Simsällskap                   
Frida Forsberg  1994    188          44.26   
  Deje Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    645          29.35   
  Ludvika Simsällskap                   
Lina Anttila  1987    557          30.83   
  Borlänge Simsällskap                   
Ida Källqvist  1992    487          32.24   
  Gävle Simsällskap                   
Kerstin Nyberg  1991    419          33.90   
  Gävle Simsällskap                   
Angelica Larsson  1993    398          34.48   
  Gävle Simsällskap                   
Jessica Lindkvist  1990    395          34.57   
  Ludvika Simsällskap                   
Andrea Larsson  1992    320          37.09   
  Borlänge Simsällskap                   
Linda Kandén  1993    279          38.81   
  Gävle Simsällskap                   
Teres Steen  1993    231          41.34   
  Simsällskapet Mora                   
10  Ingrid Litborn  1962    96          55.29   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Karl Hunter  1999    148          42.51   
  Avesta Simsällskap                   
Emil Söderholm  1999    101          48.39   
  Ludvika Simsällskap                   
Henrik Bransell  1999    93          49.69   
  Ludvika Simsällskap                   
William Borg  2000    87          50.83   
  Gävle Simsällskap                   
Lukas Hill  1999    86          51.07   
  Simsällskapet Mora                   
Samuel Carlsson  1999    85          51.16   
  Ludvika Simsällskap                   
Isak Brundin  2000    84          51.45   
  Sala Simsällskap                   
Albin Hedberg  1999    67          55.37   
  Avesta Simsällskap                   
Erik Krysén  2000    55          59.19   
  Ludvika Simsällskap                   
Sebastian Swahn  1999              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
Niklas Öhrn  1999              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Peltomaa  1998    194          38.85   
  Falu Simsällskap                   
Daniel Litborn  1998    178          40.03   
  Borlänge Simsällskap                   
Joel Magnusson  1998    176          40.13   
  Bollnäs Simsällskap                   
Filip Antlöv  1998    170          40.60   
  Falu Simsällskap                   
Gustav Sander  1998    152          42.13   
  Falu Simsällskap                   
Anton Campalto  1998    121          45.52   
  Ludvika Simsällskap                   
Victor Westin  1998    99          48.60   
  Sala Simsällskap                   
Anton Ågren  1998    80          52.21   
  Ludvika Simsällskap                   
Samuel Sved  1998    57          58.44   
  Hedemora Simsällskap                   
10  Oskar Sandberg  1998    55          59.22   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    266          34.99   
  Falu Simsällskap                   
Carl Christoffersson  1997    212          37.73   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Samuel Hillman  1997    159          41.53   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Jacob Leidefeldt  1997    153          42.10   
  Borlänge Simsällskap                   
Johan Jonsson  1997    118          45.88   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Gustav Nyberg  1997    86          50.93   
  Falu Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997    86          51.02   
  Borlänge Simsällskap                   
David Bransell  1997              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tommy Lindow  1996    348          31.99   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Adam Rydstedt  1996    307          33.36   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Petter Cyrén  1996    248          35.83   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Linus Rhodin  1996    214          37.61   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Gustav Magnusson  1996    211          37.77   
  Bollnäs Simsällskap                   
Mårten Melander  1996    202          38.37   
  Bollnäs Simsällskap                   
Robin Ernesäter  1996    182          39.70   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Martin Sandberg  1996    66          55.69   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Lindblom  1995    392          30.75   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
David Westin  1995    362          31.57   
  Sala Simsällskap                   
Niclas Hvalgren  1995    343          32.13   
  Södertörns Simsällskap                   
Tim Zetterström  1995    264          35.06   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Jesper Andersson  1995    252          35.62   
  Falu Simsällskap                   
Jonathan Ahlbäck  1995    206          38.11   
  Deje Simsällskap                   
Robin Hansson  1995    205          38.14   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Hugo Zedendahl  1995    170          40.63   
  Simsällskapet Mora                   
Filiph Ek  1995    165          41.01   
  Sala Simsällskap                   
10  Joakim Olsson  1995    159          41.56   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Galjaart  1994    429          29.84   
  Ludvika Simsällskap                   
Viktor Doder  1994    399          30.57   
  Sala Simsällskap                   
Johan Höckert  1994    399          30.57   
  Deje Simsällskap                   
Staffan Thuresson  1994    383          30.98   
  Falu Simsällskap                   
Adam Lillsund  1994    349          31.96   
  Sim 77 Hofors                   
Alexander Bjelke  1994    345          32.07   
  Ludvika Simsällskap                   
Azur Klipic  1994    331          32.54   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Giovanni Bianchi  1994    328          32.62   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Oscar Fredriksson  1994    324          32.77   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Andreas Svärd  1994    230          36.74   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Gabriel Backström  1994    220          37.25   
  Sim 77 Hofors                   
12  Ludvig Skans  1994    218          37.39   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
13  Tobias Pesu  1994    88          50.66   
  Bollnäs Simsällskap                   
Per Sahlén  1994              DSQ   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Joakim Hvalgren  1993    538          27.66   
  Södertörns Simsällskap                   
Nisse Anttila  1987    506          28.24   
  Borlänge Simsällskap                   
Nils Schönberg  1989    474          28.85   
  Hedemora Simsällskap                   
Oscar Leidefeldt  1992    470          28.94   
  Borlänge Simsällskap                   
Hannes Olsson  1990    445          29.47   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Erik Wennerstrand  1993    417          30.12   
  Sala Simsällskap                   
Jonas Lindberg  1992    407          30.36   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Tony Grönfors  1992    383          30.97   
  Borlänge Simsällskap                   
Joakim Collheim  1993    371          31.32   
  Avesta Simsällskap                   
10  Olle Granath  1993    365          31.48   
  Bollnäs Simsällskap                   
11  Nils Nyberg  1993    360          31.63   
  Gävle Simsällskap                   
12  Johan Nilsson  1993    352          31.87   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
13  Oskar Altzar  1992    344          32.10   
  Borlänge Simsällskap                   
14  Marcus Fredriksson  1992    322          32.82   
  Ludvika Simsällskap                   
15  Simon Eriksson  1993    292          33.92   
  Avesta Simsällskap                   
16  Joakim Anttila  1991    278          34.49   
  Borlänge Simsällskap                   
17  Andreas Ericson  1993    254          35.52   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
18  Andreas Rodin Moberg  1993    237          36.35   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Karl Zidén  1990              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999    271          41.17   
  Ludvika Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999    230          43.49   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999    220          44.14   
  Falu Simsällskap                   
Frida Lannhard  2000    204          45.25   
  Ludvika Simsällskap                   
Rebecka Östh  1999    188          46.49   
  Gränges Simsällskap                   
Isabelle Sörlie  1999    186          46.65   
  Hedemora Simsällskap                   
Nathalie Jansson  1999    154          49.69   
  Falu Simsällskap                   
Jennifer Borg  2001    154          49.71   
  Gävle Simsällskap                   
Emilia Sjöström  1999    136          51.81   
  Gränges Simsällskap                   
10  Elina Danielsson  1999    131          52.49   
  Gränges Simsällskap                   
11  Madelene Nilsson  1999    130          52.64   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Alice Björnbom  1999    121          53.81   
  Ludvika Simsällskap                   
13  Ronja Rantanen  1999    109          55.78   
  Falu Simsällskap                   
14  Julia Ulveström  2000    100          57.45   
  Ludvika Simsällskap                   
15  Anna Hjärtedal  2000    98          57.73   
  Ludvika Simsällskap                   
16  Wilma Strömberg  2000    92          59.13   
  Avesta Simsällskap                   
17  Malin Seberg  2000    87          1:00.10   
  Sim 77 Hofors                   
18  Jasmine Brunström  1999    84          1:00.88   
  Gränges Simsällskap                   
19  Moa Alden  2000    83          1:01.21   
  Avesta Simsällskap                   
20  Victoria Jansson  2000    78          1:02.43   
  Borlänge Simsällskap                   
21  Sandra Dalström  2000    68          1:05.30   
  Borlänge Simsällskap                   
22  Nora Lindqvist  2001    67          1:05.55   
  Borlänge Simsällskap                   
Ebba Wiklund  2000              DSQ   
  Deje Simsällskap                   
Maja Fredriksson  1999              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Nordlund  1998    317          39.08   
  Falu Simsällskap                   
Elin Svärd  1998    302          39.72   
  Falu Simsällskap                   
Ida Bäck  1998    274          41.02   
  Falu Simsällskap                   
Elin Zetterberg  1998    273          41.10   
  Falu Simsällskap                   
Sandra Lundqvist  1998    240          42.86   
  Falu Simsällskap                   
Linn Uhlas-Backlund  1998    225          43.80   
  Simsällskapet Mora                   
Moa-Lill Häggkvist  1998    208          45.01   
  Borlänge Simsällskap                   
Lovisa Spjotgard  1998    204          45.30   
  Simsällskapet Mora                   
Denice Olsson  1998    182          47.00   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Linnéa Palmqvist  1998    179          47.29   
  Sala Simsällskap                   
11  Astrid Ulveström  1998    175          47.66   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Kristin Törnqvist  1998    171          47.97   
  Gränges Simsällskap                   
13  Julia Bergkvist  1998    169          48.20   
  Avesta Simsällskap                   
14  Sofia Ander  1998    166          48.45   
  Sala Simsällskap                   
15  Evelina Andersson  1998    140          51.35   
  Ludvika Simsällskap                   
16  Asta Abrahamsson  1998    139          51.40   
  Gävle Simsällskap                   
17  Hannah Bassek  1998    139          51.48   
  Falu Simsällskap                   
18  Cecilia Granlund  1998    113          55.11   
  Ludvika Simsällskap                   
19  Artina Rianberg  1998    111          55.48   
  Borlänge Simsällskap                   
20  Felicia Jansson  1998    98          57.76   
  Borlänge Simsällskap                   
21  Emme-Linn Hansson  1998    81          1:01.69   
  Borlänge Simsällskap                   
Moa Strömberg  1998              DNS   
  Avesta Simsällskap                   
Klara Fältsjö  1998              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Ronja Östlund  1998              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Madelen Bäcklund  1998              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    436          35.14   
  Falu Simsällskap                   
Therese Karlsson  1997    363          37.36   
  Fagersta Simklubb                   
Olivia Sjöblom  1997    333          38.46   
  Ludvika Simsällskap                   
Louise Zettergren  1997    328          38.64   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Klara Johansson  1997    328          38.65   
  Borlänge Simsällskap                   
Ella Östling  1997    287          40.42   
  Simsällskapet Mora                   
Josefine Borbos  1997    263          41.58   
  Falu Simsällskap                   
Amanda Erikhans  1997    258          41.88   
  Falu Simsällskap                   
Elice Ståhl  1997    233          43.34   
  Gränges Simsällskap                   
10  Emma Abrahamsson  1997    223          43.94   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Moa Pettersson  1997    212          44.69   
  Sim 77 Hofors                   
12  Emma Hjärtedal  1997    202          45.42   
  Ludvika Simsällskap                   
13  Emelie Wallen  1997    197          45.80   
  Hedemora Simsällskap                   
14  Jenny Seberg  1997    190          46.36   
  Sim 77 Hofors                   
15  Pernilla Mattsson  1997    129          52.71   
  Falu Simsällskap                   
16  Emma Björck  1997    110          55.66   
  Ludvika Simsällskap                   
Lizette Söderlund  1997              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
Viktoria Hammarbring  1997              DSQ   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nadja Lagerström  1996    428          35.35   
  Borlänge Simsällskap                   
Olivia Norlin  1996    340          38.17   
  Falu Simsällskap                   
Angelica Damberg  1996    330          38.57   
  Ludvika Simsällskap                   
Emilia Kock  1996    305          39.60   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Majken Boyle  1996    262          41.65   
  Ludvika Simsällskap                   
Kristina Westergren  1996    249          42.37   
  Gävle Simsällskap                   
Linnea Sandberg  1996    241          42.84   
  Borlänge Simsällskap                   
Lovisa Larsson  1996    225          43.83   
  Gävle Simsällskap                   
Elin Lindberg  1996    222          44.03   
  Simsällskapet Mora                   
10  Hanna Eriksson  1996    212          44.72   
  Simsällskapet Mora                   
11  Johanna Hellsing  1996    210          44.85   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Elina Accord  1996    207          45.05   
  Ludvika Simsällskap                   
13  Olivia Berglund  1996    174          47.70   
  Simsällskapet Mora                   
14  Lise Nielsen  1996    173          47.84   
  Sim 77 Hofors                   
15  Maja Kron  1996    172          47.92   
  Gävle Simsällskap                   
16  Monica Pesu  1996    100          57.46   
  Bollnäs Simsällskap                   
Sofia Chalikia  1996              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Camilla Ranta  1996              DSQ   
  Sim 77 Hofors                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnéa Svärd  1995    422          35.53   
  Deje Simsällskap                   
Emma Larson  1995    412          35.81   
  Sim 77 Hofors                   
Matilda Lundberg  1995    339          38.22   
  Ludvika Simsällskap                   
My Lundblad  1995    302          39.73   
  Sala Simsällskap                   
Emelie Hesslerud  1995    294          40.10   
  Avesta Simsällskap                   
Sofie Marklew  1995    285          40.51   
  Deje Simsällskap                   
Johanna Nässlander  1995    266          41.45   
  Ludvika Simsällskap                   
Linn Nielsen  1995    263          41.61   
  Sim 77 Hofors                   
Linnea Lindén  1995    262          41.63   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Amanda Forsström  1995    253          42.13   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
11  Diana Björk  1995    219          44.18   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Ida Strömberg  1995    208          44.99   
  Avesta Simsällskap                   
13  Ellinor Gjelsnes  1995    175          47.67   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    517          33.21   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Ellen Lindefelt  1994    474          34.19   
  Borlänge Simsällskap                   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    369          37.17   
  Borlänge Simsällskap                   
Mikaela Eriksson  1994    313          39.26   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Allis Bergvall  1994    292          40.16   
  Borlänge Simsällskap                   
Sofie Kandén  1994    282          40.65   
  Gävle Simsällskap                   
Lisa Schön  1994    244          42.66   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    520          33.15   
  Ludvika Simsällskap                   
Lina Anttila  1987    486          33.89   
  Borlänge Simsällskap                   
Ida Källqvist  1992    418          35.65   
  Gävle Simsällskap                   
Kerstin Nyberg  1991    366          37.26   
  Gävle Simsällskap                   
Jessica Lindkvist  1990    353          37.70   
  Ludvika Simsällskap                   
Andrea Larsson  1992    326          38.73   
  Borlänge Simsällskap                   
Linda Kandén  1993    322          38.88   
  Gävle Simsällskap                   
Angelica Larsson  1993    311          39.35   
  Gävle Simsällskap                   
Sandra Bergendahl  1991    212          44.72   
  Hedemora Simsällskap                   
10  Teres Steen  1993    194          46.03   
  Simsällskapet Mora                   
11  Ingrid Litborn  1962    138          51.59   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999    182          40.92   
  Falu Simsällskap                   
Karl Hunter  1999    167          42.11   
  Avesta Simsällskap                   
Lukas Hill  1999    132          45.58   
  Simsällskapet Mora                   
William Borg  2000    128          45.95   
  Gävle Simsällskap                   
Emil Söderholm  1999    126          46.24   
  Ludvika Simsällskap                   
Isak Brundin  2000    115          47.64   
  Sala Simsällskap                   
Dennis Mårten-Lång  1999    114          47.81   
  Simsällskapet Mora                   
Linus Peltomaa  2000    104          49.37   
  Falu Simsällskap                   
Henrik Bransell  1999    101          49.84   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Jakob Gustafsson  1999    86          52.43   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Sebastian Swahn  1999    86          52.51   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Albin Hedberg  1999    78          54.28   
  Avesta Simsällskap                   
13  Erik Krysén  2000    72          55.75   
  Ludvika Simsällskap                   
14  Adam Janbjer  1999    70          56.36   
  Hedemora Simsällskap                   
15  Wille Hedberg  2001    61          58.87   
  Avesta Simsällskap                   
16  Oliver Sved  2000    49          1:03.29   
  Hedemora Simsällskap                   
17  Philip Batista-Gröndahl  2000    46          1:04.86   
  Ludvika Simsällskap                   
18  Anton Waller-Kaustinen  2000    43          1:06.32   
  Borlänge Simsällskap                   
Filip Melin  1999              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustav Sander  1998    241          37.25   
  Falu Simsällskap                   
Victor Peltomaa  1998    208          39.15   
  Falu Simsällskap                   
Joel Magnusson  1998    155          43.15   
  Bollnäs Simsällskap                   
Daniel Litborn  1998    147          43.91   
  Borlänge Simsällskap                   
Filip Antlöv  1998    147          43.91   
  Falu Simsällskap                   
Victor Westin  1998    134          45.33   
  Sala Simsällskap                   
Anton Campalto  1998    102          49.57   
  Ludvika Simsällskap                   
Isak Åberg  1998    94          50.97   
  Falu Simsällskap                   
Lucas Hiller  1998    74          55.14   
  Sim 77 Hofors                   
10  Oskar Sandberg  1998    72          55.76   
  Sala Simsällskap                   
11  Linus Larsson  1998    70          56.18   
  Gävle Simsällskap                   
12  Anton Ågren  1998    70          56.26   
  Ludvika Simsällskap                   
13  Samuel Sved  1998    60          59.24   
  Hedemora Simsällskap                   
Rickard Andersson  1998              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    299          34.66   
  Falu Simsällskap                   
Carl Christoffersson  1997    218          38.52   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Johan Jonsson  1997    196          39.88   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Samuel Hillman  1997    185          40.71   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Jacob Leidefeldt  1997    131          45.62   
  Borlänge Simsällskap                   
David Bransell  1997    123          46.55   
  Borlänge Simsällskap                   
Gustav Nyberg  1997    105          49.09   
  Falu Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997    99          50.09   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Adam Rydstedt  1996    326          33.69   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Linus Rhodin  1996    274          35.71   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Gustav Magnusson  1996    244          37.11   
  Bollnäs Simsällskap                   
Tommy Lindow  1996    240          37.31   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Robin Ernesäter  1996    239          37.36   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Petter Cyrén  1996    218          38.51   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Martin Sandberg  1996    150          43.62   
  Sala Simsällskap                   
Mårten Melander  1996    138          44.86   
  Bollnäs Simsällskap                   
Alvin Zedendahl  1996    74          55.23   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
David Westin  1995    436          30.56   
  Sala Simsällskap                   
Robert Lindblom  1995    399          31.48   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Niclas Hvalgren  1995    311          34.21   
  Södertörns Simsällskap                   
Jesper Andersson  1995    282          35.36   
  Falu Simsällskap                   
Robin Hansson  1995    229          37.87   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Jonathan Ahlbäck  1995    226          38.06   
  Deje Simsällskap                   
Tim Zetterström  1995    221          38.33   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Hugo Zedendahl  1995    217          38.57   
  Simsällskapet Mora                   
Joakim Olsson  1995    169          41.95   
  Avesta Simsällskap                   
10  Filiph Ek  1995    142          44.42   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Viktor Doder  1994    506          29.09   
  Sala Simsällskap                   
Johan Höckert  1994    411          31.17   
  Deje Simsällskap                   
Max Galjaart  1994    367          32.38   
  Ludvika Simsällskap                   
Giovanni Bianchi  1994    311          34.20   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Azur Klipic  1994    296          34.79   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Oscar Fredriksson  1994    294          34.86   
  Ludvika Simsällskap                   
Alexander Bjelke  1994    259          36.38   
  Ludvika Simsällskap                   
Ludvig Skans  1994    253          36.63   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Per Sahlén  1994    225          38.10   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
10  Gabriel Backström  1994    209          39.04   
  Sim 77 Hofors                   
11  Adam Lillsund  1994    208          39.12   
  Sim 77 Hofors                   
12  Andreas Svärd  1994    202          39.49   
  Borlänge Simsällskap                   
13  Tobias Pesu  1994    132          45.56   
  Bollnäs Simsällskap                   
Staffan Thuresson  1994              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Joakim Hvalgren  1993    467          29.88   
  Södertörns Simsällskap                   
Nisse Anttila  1987    465          29.91   
  Borlänge Simsällskap                   
Johan Nilsson  1993    373          32.20   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Nils Schönberg  1989    362          32.53   
  Hedemora Simsällskap                   
Oscar Leidefeldt  1992    361          32.56   
  Borlänge Simsällskap                   
Jonas Lindberg  1992    353          32.79   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Erik Wennerstrand  1993    352          32.83   
  Sala Simsällskap                   
Karl Zidén  1990    333          33.43   
  Borlänge Simsällskap                   
Tony Grönfors  1992    331          33.50   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Hannes Olsson  1990    297          34.76   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
11  Oskar Altzar  1992    289          35.04   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Nils Nyberg  1993    279          35.49   
  Gävle Simsällskap                   
13  Simon Eriksson  1993    273          35.74   
  Avesta Simsällskap                   
14  Joakim Anttila  1991    256          36.49   
  Borlänge Simsällskap                   
15  Andreas Ericson  1993    253          36.67   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
16  Olle Granath  1993    250          36.81   
  Bollnäs Simsällskap                   
17  Joakim Collheim  1993    241          37.27   
  Avesta Simsällskap                   
18  Andreas Rodin Moberg  1993    209          39.03   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Marcus Fredriksson  1992              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Fredriksson  1999    263          46.80   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999    256          47.18   
  Falu Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999    244          47.99   
  Ludvika Simsällskap                   
Anna Miram  1999    220          49.65   
  Ludvika Simsällskap                   
Ebba Wiklund  2000    219          49.70   
  Deje Simsällskap                   
Frida Lannhard  2000    214          50.14   
  Ludvika Simsällskap                   
Isabelle Sörlie  1999    212          50.27   
  Hedemora Simsällskap                   
Nathalie Jansson  1999    179          53.13   
  Falu Simsällskap                   
Hanna Larsson  1999    167          54.39   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Emilia Sjöström  1999    151          56.24   
  Gränges Simsällskap                   
11  Rebecka Östh  1999    149          56.48   
  Gränges Simsällskap                   
12  Elina Danielsson  1999    145          57.06   
  Gränges Simsällskap                   
13  Jennifer Borg  2001    134          58.52   
  Gävle Simsällskap                   
14  Jasmine Brunström  1999    129          59.33   
  Gränges Simsällskap                   
15  Anna Häll  1999    117          1:01.34   
  Borlänge Simsällskap                   
16  Julia Ulveström  2000    113          1:01.92   
  Ludvika Simsällskap                   
17  Ronja Rantanen  1999    109          1:02.80   
  Falu Simsällskap                   
18  Anna Hjärtedal  2000    105          1:03.43   
  Ludvika Simsällskap                   
19  Moa Alden  2000    105          1:03.58   
  Avesta Simsällskap                   
20  Alice Björnbom  1999    98          1:04.94   
  Ludvika Simsällskap                   
21  Sandra Dalström  2000    94          1:06.03   
  Borlänge Simsällskap                   
22  Wilma Strömberg  2000    91          1:06.70   
  Avesta Simsällskap                   
23  Malin Seberg  2000    73          1:11.81   
  Sim 77 Hofors                   
Victoria Jansson  2000              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
Malou Sjöberg  1999              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
Nora Lindqvist  2001              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
Madelene Nilsson  1999              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Zetterberg  1998    345          42.74   
  Falu Simsällskap                   
Elin Svärd  1998    327          43.50   
  Falu Simsällskap                   
Ida Bäck  1998    302          44.68   
  Falu Simsällskap                   
Lovisa Spjotgard  1998    293          45.14   
  Simsällskapet Mora                   
Sandra Lundqvist  1998    280          45.79   
  Falu Simsällskap                   
Julia Nordlund  1998    261          46.92   
  Falu Simsällskap                   
Linn Uhlas-Backlund  1998    256          47.17   
  Simsällskapet Mora                   
Hannah Bassek  1998    237          48.46   
  Falu Simsällskap                   
Asta Abrahamsson  1998    236          48.48   
  Gävle Simsällskap                   
10  Moa-Lill Häggkvist  1998    229          49.01   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Linnéa Palmqvist  1998    225          49.27   
  Sala Simsällskap                   
12  Sofia Ander  1998    218          49.76   
  Sala Simsällskap                   
13  Artina Rianberg  1998    210          50.42   
  Borlänge Simsällskap                   
14  Julia Bergkvist  1998    205          50.79   
  Avesta Simsällskap                   
15  Denice Olsson  1998    188          52.34   
  Borlänge Simsällskap                   
16  Astrid Ulveström  1998    162          54.93   
  Ludvika Simsällskap                   
17  Felicia Jansson  1998    158          55.44   
  Borlänge Simsällskap                   
18  Evelina Andersson  1998    154          55.88   
  Ludvika Simsällskap                   
19  Moa Strömberg  1998    143          57.33   
  Avesta Simsällskap                   
20  Cecilia Granlund  1998    134          58.51   
  Ludvika Simsällskap                   
21  Emme-Linn Hansson  1998    125          1:00.02   
  Borlänge Simsällskap                   
22  Madelen Bäcklund  1998    99          1:04.84   
  Borlänge Simsällskap                   
Ronja Östlund  1998              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Klara Fältsjö  1998              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    570          36.15   
  Falu Simsällskap                   
Louise Zettergren  1997    449          39.13   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Emelie Wallen  1997    416          40.16   
  Hedemora Simsällskap                   
Olivia Sjöblom  1997    329          43.43   
  Ludvika Simsällskap                   
Emma Abrahamsson  1997    307          44.41   
  Borlänge Simsällskap                   
Elice Ståhl  1997    291          45.22   
  Gränges Simsällskap                   
Therese Karlsson  1997    286          45.49   
  Fagersta Simklubb                   
Moa Pettersson  1997    258          47.10   
  Sim 77 Hofors                   
Viktoria Hammarbring  1997    231          48.85   
  Hedemora Simsällskap                   
10  Amanda Erikhans  1997    230          48.95   
  Falu Simsällskap                   
11  Lizette Söderlund  1997    226          49.18   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Ella Östling  1997    208          50.57   
  Simsällskapet Mora                   
13  Josefine Borbos  1997    197          51.49   
  Falu Simsällskap                   
14  Emma Hjärtedal  1997    193          51.84   
  Ludvika Simsällskap                   
15  Klara Johansson  1997    187          52.44   
  Borlänge Simsällskap                   
16  Jenny Seberg  1997    159          55.27   
  Sim 77 Hofors                   
17  Pernilla Mattsson  1997    146          56.98   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Angelica Damberg  1996    473          38.47   
  Ludvika Simsällskap                   
Nadja Lagerström  1996    405          40.50   
  Borlänge Simsällskap                   
Elina Accord  1996    342          42.85   
  Ludvika Simsällskap                   
Olivia Norlin  1996    332          43.29   
  Falu Simsällskap                   
Johanna Hellsing  1996    280          45.79   
  Ludvika Simsällskap                   
Lovisa Larsson  1996    271          46.34   
  Gävle Simsällskap                   
Linnea Sandberg  1996    257          47.16   
  Borlänge Simsällskap                   
Elin Lindberg  1996    257          47.16   
  Simsällskapet Mora                   
Kristina Westergren  1996    242          48.08   
  Gävle Simsällskap                   
10  Majken Boyle  1996    239          48.32   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Maja Kron  1996    229          48.96   
  Gävle Simsällskap                   
12  Olivia Berglund  1996    202          51.08   
  Simsällskapet Mora                   
13  Hanna Eriksson  1996    196          51.57   
  Simsällskapet Mora                   
14  Camilla Ranta  1996    182          52.86   
  Sim 77 Hofors                   
15  Monica Pesu  1996    125          59.89   
  Bollnäs Simsällskap                   
Sofia Chalikia  1996              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Lise Nielsen  1996              DNS   
  Sim 77 Hofors                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnéa Svärd  1995    532          36.99   
  Deje Simsällskap                   
Linnea Lindén  1995    419          40.05   
  Ludvika Simsällskap                   
Emma Larson  1995    392          40.96   
  Sim 77 Hofors                   
Sofie Marklew  1995    366          41.88   
  Deje Simsällskap                   
Ellinor Gjelsnes  1995    333          43.23   
  Gävle Simsällskap                   
My Lundblad  1995    316          43.99   
  Sala Simsällskap                   
Amanda Forsström  1995    292          45.15   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Linn Nielsen  1995    287          45.45   
  Sim 77 Hofors                   
Diana Björk  1995    286          45.50   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Matilda Lundberg  1995    277          46.00   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Ida Strömberg  1995    270          46.35   
  Avesta Simsällskap                   
12  Johanna Nässlander  1995    249          47.65   
  Ludvika Simsällskap                   
Emelie Hesslerud  1995              DNS   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    479          38.31   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Ellen Lindefelt  1994    399          40.72   
  Borlänge Simsällskap                   
Allis Bergvall  1994    390          41.03   
  Borlänge Simsällskap                   
Lisa Schön  1994    357          42.23   
  Gävle Simsällskap                   
Frida Forsberg  1994    334          43.21   
  Deje Simsällskap                   
Sofie Kandén  1994    241          48.14   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    565          36.25   
  Ludvika Simsällskap                   
Lina Anttila  1987    564          36.27   
  Borlänge Simsällskap                   
Jessica Lindkvist  1990    555          36.46   
  Ludvika Simsällskap                   
Kerstin Nyberg  1991    456          38.95   
  Gävle Simsällskap                   
Angelica Larsson  1993    423          39.94   
  Gävle Simsällskap                   
Ida Källqvist  1992    408          40.40   
  Gävle Simsällskap                   
Sandra Bergendahl  1991    305          44.54   
  Hedemora Simsällskap                   
Linda Kandén  1993    280          45.82   
  Gävle Simsällskap                   
Ingrid Litborn  1962    185          52.59   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Teres Steen  1993    136          58.24   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999    185          46.39   
  Falu Simsällskap                   
William Borg  2000    135          51.50   
  Gävle Simsällskap                   
Lukas Hill  1999    129          52.31   
  Simsällskapet Mora                   
Karl Hunter  1999    124          52.93   
  Avesta Simsällskap                   
Emil Söderholm  1999    117          54.06   
  Ludvika Simsällskap                   
Isak Brundin  2000    110          55.07   
  Sala Simsällskap                   
Henrik Bransell  1999    108          55.45   
  Ludvika Simsällskap                   
Linus Peltomaa  2000    101          56.76   
  Falu Simsällskap                   
Jakob Gustafsson  1999    96          57.67   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Filip Melin  1999    95          57.85   
  Simsällskapet Mora                   
11  Samuel Carlsson  1999    91          58.81   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Dennis Mårten-Lång  1999    90          59.04   
  Simsällskapet Mora                   
13  Philip Batista-Gröndahl  2000    85          59.95   
  Ludvika Simsällskap                   
14  Erik Krysén  2000    84          1:00.31   
  Ludvika Simsällskap                   
15  Adam Janbjer  1999    57          1:08.47   
  Hedemora Simsällskap                   
16  Wille Hedberg  2001    55          1:09.48   
  Avesta Simsällskap                   
17  Sebastian Swahn  1999    42          1:15.84   
  Borlänge Simsällskap                   
Anton Waller-Kaustinen  2000              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
Albin Hedberg  1999              DSQ   
  Avesta Simsällskap                   
Oliver Sved  2000              DSQ   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Peltomaa  1998    213          44.25   
  Falu Simsällskap                   
Gustav Sander  1998    207          44.62   
  Falu Simsällskap                   
Filip Antlöv  1998    206          44.75   
  Falu Simsällskap                   
Daniel Litborn  1998    194          45.61   
  Borlänge Simsällskap                   
Anton Campalto  1998    191          45.86   
  Ludvika Simsällskap                   
Isak Åberg  1998    140          50.85   
  Falu Simsällskap                   
Victor Westin  1998    136          51.33   
  Sala Simsällskap                   
Anton Ågren  1998    129          52.32   
  Ludvika Simsällskap                   
Joel Magnusson  1998    123          53.04   
  Bollnäs Simsällskap                   
10  Lucas Hiller  1998    94          58.04   
  Sim 77 Hofors                   
11  Linus Larsson  1998    90          58.97   
  Gävle Simsällskap                   
12  Samuel Sved  1998    89          59.16   
  Hedemora Simsällskap                   
Rickard Andersson  1998              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    221          43.70   
  Falu Simsällskap                   
Samuel Hillman  1997    211          44.39   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Carl Christoffersson  1997    207          44.61   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Jacob Leidefeldt  1997    188          46.10   
  Borlänge Simsällskap                   
David Bransell  1997    155          49.13   
  Borlänge Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997    150          49.76   
  Borlänge Simsällskap                   
Johan Jonsson  1997    149          49.79   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Gustav Nyberg  1997    121          53.34   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tommy Lindow  1996    309          39.08   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Adam Rydstedt  1996    298          39.54   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Mårten Melander  1996    261          41.34   
  Bollnäs Simsällskap                   
Robin Ernesäter  1996    241          42.46   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Gustav Magnusson  1996    214          44.14   
  Bollnäs Simsällskap                   
Linus Rhodin  1996    210          44.40   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Martin Sandberg  1996    161          48.54   
  Sala Simsällskap                   
Alvin Zedendahl  1996    92          58.43   
  Simsällskapet Mora                   
Petter Cyrén  1996              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Lindblom  1995    554          32.16   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
David Westin  1995    391          36.12   
  Sala Simsällskap                   
Robin Hansson  1995    323          38.48   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Niclas Hvalgren  1995    304          39.26   
  Södertörns Simsällskap                   
Jonathan Ahlbäck  1995    249          41.96   
  Deje Simsällskap                   
Jesper Andersson  1995    239          42.57   
  Falu Simsällskap                   
Hugo Zedendahl  1995    224          43.48   
  Simsällskapet Mora                   
Filiph Ek  1995    205          44.78   
  Sala Simsällskap                   
Joakim Olsson  1995    163          48.39   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alexander Bjelke  1994    397          35.92   
  Ludvika Simsällskap                   
Viktor Doder  1994    376          36.58   
  Sala Simsällskap                   
Per Sahlén  1994    374          36.64   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Johan Höckert  1994    368          36.84   
  Deje Simsällskap                   
Max Galjaart  1994    366          36.92   
  Ludvika Simsällskap                   
Oscar Fredriksson  1994    340          37.85   
  Ludvika Simsällskap                   
Azur Klipic  1994    339          37.88   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Adam Lillsund  1994    313          38.88   
  Sim 77 Hofors                   
Staffan Thuresson  1994    306          39.18   
  Falu Simsällskap                   
10  Giovanni Bianchi  1994    275          40.62   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
11  Andreas Svärd  1994    251          41.87   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Gabriel Backström  1994    229          43.19   
  Sim 77 Hofors                   
13  Ludvig Skans  1994    194          45.66   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
14  Tobias Pesu  1994    129          52.32   
  Bollnäs Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    602          31.28   
  Borlänge Simsällskap                   
Nils Schönberg  1989    593          31.44   
  Hedemora Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    564          31.96   
  Södertörns Simsällskap                   
Oscar Leidefeldt  1992    512          33.02   
  Borlänge Simsällskap                   
Hannes Olsson  1990    496          33.36   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Johan Nilsson  1993    485          33.61   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Joakim Anttila  1991    431          34.95   
  Borlänge Simsällskap                   
Jonas Lindberg  1992    418          35.32   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Erik Wennerstrand  1993    412          35.50   
  Sala Simsällskap                   
10  Joakim Collheim  1993    393          36.07   
  Avesta Simsällskap                   
11  Karl Zidén  1990    383          36.37   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Oskar Altzar  1992    366          36.91   
  Borlänge Simsällskap                   
13  Nils Nyberg  1993    340          37.83   
  Gävle Simsällskap                   
14  Olle Granath  1993    337          37.94   
  Bollnäs Simsällskap                   
15  Andreas Rodin Moberg  1993    335          38.03   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
16  Tony Grönfors  1992    330          38.21   
  Borlänge Simsällskap                   
17  Simon Eriksson  1993    247          42.11   
  Avesta Simsällskap                   
18  Andreas Ericson  1993    233          42.91   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Marcus Fredriksson  1992              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999    314          34.97   
  Ludvika Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999    274          36.61   
  Ludvika Simsällskap                   
Frida Lannhard  2000    250          37.76   
  Ludvika Simsällskap                   
Ebba Wiklund  2000    245          38.02   
  Deje Simsällskap                   
Isabelle Sörlie  1999    220          39.42   
  Hedemora Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999    219          39.47   
  Falu Simsällskap                   
Rebecka Östh  1999    219          39.48   
  Gränges Simsällskap                   
Nathalie Jansson  1999    161          43.70   
  Falu Simsällskap                   
Emilia Sjöström  1999    160          43.76   
  Gränges Simsällskap                   
10  Elina Danielsson  1999    145          45.27   
  Gränges Simsällskap                   
11  Madelene Nilsson  1999    125          47.59   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Moa Alden  2000    120          48.23   
  Avesta Simsällskap                   
13  Julia Ulveström  2000    117          48.57   
  Ludvika Simsällskap                   
14  Jasmine Brunström  1999    117          48.62   
  Gränges Simsällskap                   
15  Jennifer Borg  2001    109          49.78   
  Gävle Simsällskap                   
16  Alice Björnbom  1999    106          50.19   
  Ludvika Simsällskap                   
17  Wilma Strömberg  2000    83          54.47   
  Avesta Simsällskap                   
18  Sandra Dalström  2000    72          57.13   
  Borlänge Simsällskap                   
19  Nora Lindqvist  2001    72          57.18   
  Borlänge Simsällskap                   
20  Hanna Larsson  1999    69          58.11   
  Ludvika Simsällskap                   
21  Victoria Jansson  2000    61          1:00.53   
  Borlänge Simsällskap                   
22  Malin Seberg  2000    48          1:05.58   
  Sim 77 Hofors                   
Maja Fredriksson  1999              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Ronja Rantanen  1999              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
Malou Sjöberg  1999              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
Anna Hjärtedal  2000              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Zetterberg  1998    341          34.04   
  Falu Simsällskap                   
Linn Uhlas-Backlund  1998    305          35.34   
  Simsällskapet Mora                   
Julia Nordlund  1998    292          35.83   
  Falu Simsällskap                   
Ida Bäck  1998    285          36.14   
  Falu Simsällskap                   
Elin Svärd  1998    280          36.36   
  Falu Simsällskap                   
Sandra Lundqvist  1998    267          36.94   
  Falu Simsällskap                   
Lovisa Spjotgard  1998    259          37.32   
  Simsällskapet Mora                   
Linnéa Palmqvist  1998    234          38.59   
  Sala Simsällskap                   
Astrid Ulveström  1998    232          38.70   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Kristin Törnqvist  1998    226          39.04   
  Gränges Simsällskap                   
11  Julia Bergkvist  1998    211          39.96   
  Avesta Simsällskap                   
12  Moa-Lill Häggkvist  1998    201          40.60   
  Borlänge Simsällskap                   
13  Evelina Andersson  1998    200          40.67   
  Ludvika Simsällskap                   
14  Artina Rianberg  1998    195          40.99   
  Borlänge Simsällskap                   
15  Denice Olsson  1998    193          41.16   
  Borlänge Simsällskap                   
16  Moa Strömberg  1998    181          42.01   
  Avesta Simsällskap                   
17  Sofia Ander  1998    176          42.42   
  Sala Simsällskap                   
18  Hannah Bassek  1998    111          49.43   
  Falu Simsällskap                   
19  Asta Abrahamsson  1998    103          50.65   
  Gävle Simsällskap                   
20  Cecilia Granlund  1998    93          52.52   
  Ludvika Simsällskap                   
21  Emme-Linn Hansson  1998    71          57.33   
  Borlänge Simsällskap                   
22  Madelen Bäcklund  1998    54          1:02.74   
  Borlänge Simsällskap                   
Klara Fältsjö  1998              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Felicia Jansson  1998              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
Ronja Östlund  1998              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    553          28.98   
  Falu Simsällskap                   
Therese Karlsson  1997    451          31.01   
  Fagersta Simklubb                   
Olivia Sjöblom  1997    416          31.86   
  Ludvika Simsällskap                   
Louise Zettergren  1997    408          32.06   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Moa Pettersson  1997    360          33.44   
  Sim 77 Hofors                   
Ella Östling  1997    325          34.59   
  Simsällskapet Mora                   
Emma Abrahamsson  1997    314          34.97   
  Borlänge Simsällskap                   
Klara Johansson  1997    308          35.20   
  Borlänge Simsällskap                   
Josefine Borbos  1997    278          36.42   
  Falu Simsällskap                   
10  Viktoria Hammarbring  1997    275          36.59   
  Hedemora Simsällskap                   
11  Amanda Erikhans  1997    269          36.83   
  Falu Simsällskap                   
12  Elice Ståhl  1997    259          37.30   
  Gränges Simsällskap                   
13  Lizette Söderlund  1997    255          37.49   
  Borlänge Simsällskap                   
14  Emelie Wallen  1997    253          37.62   
  Hedemora Simsällskap                   
15  Jenny Seberg  1997    225          39.09   
  Sim 77 Hofors                   
16  Emma Hjärtedal  1997    184          41.80   
  Ludvika Simsällskap                   
17  Pernilla Mattsson  1997    170          42.90   
  Falu Simsällskap                   
18  Emma Björck  1997    104          50.54   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Angelica Damberg  1996    500          29.97   
  Ludvika Simsällskap                   
Olivia Norlin  1996    402          32.21   
  Falu Simsällskap                   
Nadja Lagerström  1996    399          32.30   
  Borlänge Simsällskap                   
Johanna Hellsing  1996    378          32.89   
  Ludvika Simsällskap                   
Elina Accord  1996    375          32.99   
  Ludvika Simsällskap                   
Linnea Sandberg  1996    363          33.34   
  Borlänge Simsällskap                   
Emilia Kock  1996    342          33.99   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Majken Boyle  1996    307          35.25   
  Ludvika Simsällskap                   
Elin Lindberg  1996    306          35.29   
  Simsällskapet Mora                   
10  Lovisa Larsson  1996    299          35.56   
  Gävle Simsällskap                   
11  Lise Nielsen  1996    259          37.30   
  Sim 77 Hofors                   
12  Maja Kron  1996    249          37.82   
  Gävle Simsällskap                   
13  Kristina Westergren  1996    238          38.35   
  Gävle Simsällskap                   
14  Olivia Berglund  1996    199          40.72   
  Simsällskapet Mora                   
15  Monica Pesu  1996    81          54.89   
  Bollnäs Simsällskap                   
Sofia Chalikia  1996              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Eriksson  1996              DNS   
  Simsällskapet Mora                   
Camilla Ranta  1996              DSQ   
  Sim 77 Hofors                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnéa Svärd  1995    536          29.27   
  Deje Simsällskap                   
Emma Larson  1995    425          31.62   
  Sim 77 Hofors                   
My Lundblad  1995    372          33.05   
  Sala Simsällskap                   
Matilda Lundberg  1995    367          33.21   
  Ludvika Simsällskap                   
Sofie Marklew  1995    364          33.29   
  Deje Simsällskap                   
Amanda Forsström  1995    360          33.44   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Johanna Nässlander  1995    359          33.46   
  Ludvika Simsällskap                   
Linnea Lindén  1995    344          33.95   
  Ludvika Simsällskap                   
Linn Nielsen  1995    328          34.48   
  Sim 77 Hofors                   
10  Diana Björk  1995    295          35.74   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Ellinor Gjelsnes  1995    281          36.31   
  Gävle Simsällskap                   
12  Ida Strömberg  1995    266          36.97   
  Avesta Simsällskap                   
Emelie Hesslerud  1995              DNS   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    525          29.47   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Mikaela Eriksson  1994    469          30.61   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    452          30.98   
  Borlänge Simsällskap                   
Allis Bergvall  1994    407          32.09   
  Borlänge Simsällskap                   
Sofie Kandén  1994    338          34.15   
  Gävle Simsällskap                   
Lisa Schön  1994    301          35.47   
  Gävle Simsällskap                   
Frida Forsberg  1994    262          37.15   
  Deje Simsällskap                   
Ellen Lindefelt  1994              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    708          26.68   
  Ludvika Simsällskap                   
Lina Anttila  1987    572          28.65   
  Borlänge Simsällskap                   
Kerstin Nyberg  1991    500          29.96   
  Gävle Simsällskap                   
Jessica Lindkvist  1990    496          30.04   
  Ludvika Simsällskap                   
Ida Källqvist  1992    445          31.15   
  Gävle Simsällskap                   
Angelica Larsson  1993    428          31.55   
  Gävle Simsällskap                   
Andrea Larsson  1992    370          33.13   
  Borlänge Simsällskap                   
Linda Kandén  1993    351          33.72   
  Gävle Simsällskap                   
Sandra Bergendahl  1991    307          35.25   
  Hedemora Simsällskap                   
10  Teres Steen  1993    282          36.28   
  Simsällskapet Mora                   
11  Ingrid Litborn  1962    136          46.24   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999    216          34.79   
  Falu Simsällskap                   
Karl Hunter  1999    161          38.34   
  Avesta Simsällskap                   
William Borg  2000    151          39.15   
  Gävle Simsällskap                   
Lukas Hill  1999    149          39.33   
  Simsällskapet Mora                   
Emil Söderholm  1999    147          39.53   
  Ludvika Simsällskap                   
Isak Brundin  2000    131          41.09   
  Sala Simsällskap                   
Henrik Bransell  1999    128          41.42   
  Ludvika Simsällskap                   
Dennis Mårten-Lång  1999    123          41.99   
  Simsällskapet Mora                   
Samuel Carlsson  1999    114          43.08   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Linus Peltomaa  2000    106          44.10   
  Falu Simsällskap                   
11  Jakob Gustafsson  1999    97          45.35   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Albin Hedberg  1999    95          45.75   
  Avesta Simsällskap                   
13  Erik Krysén  2000    92          46.18   
  Ludvika Simsällskap                   
14  Adam Janbjer  1999    65          51.85   
  Hedemora Simsällskap                   
15  Philip Batista-Gröndahl  2000    60          53.31   
  Ludvika Simsällskap                   
16  Anton Waller-Kaustinen  2000    47          57.78   
  Borlänge Simsällskap                   
17  Filip Melin  1999    47          57.89   
  Simsällskapet Mora                   
18  Wille Hedberg  2001    45          58.54   
  Avesta Simsällskap                   
19  Oliver Sved  2000    33          1:05.16   
  Hedemora Simsällskap                   
Sebastian Swahn  1999              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Peltomaa  1998    225          34.30   
  Falu Simsällskap                   
Gustav Sander  1998    222          34.45   
  Falu Simsällskap                   
Daniel Litborn  1998    191          36.21   
  Borlänge Simsällskap                   
Joel Magnusson  1998    189          36.34   
  Bollnäs Simsällskap                   
Victor Westin  1998    152          39.10   
  Sala Simsällskap                   
Anton Campalto  1998    148          39.40   
  Ludvika Simsällskap                   
Filip Antlöv  1998    132          40.95   
  Falu Simsällskap                   
Anton Ågren  1998    111          43.36   
  Ludvika Simsällskap                   
Oskar Sandberg  1998    98          45.25   
  Sala Simsällskap                   
10  Isak Åberg  1998    93          46.05   
  Falu Simsällskap                   
11  Lucas Hiller  1998    70          50.51   
  Sim 77 Hofors                   
12  Samuel Sved  1998    65          51.93   
  Hedemora Simsällskap                   
13  Linus Larsson  1998    60          53.39   
  Gävle Simsällskap                   
Rickard Andersson  1998              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    308          30.88   
  Falu Simsällskap                   
Carl Christoffersson  1997    274          32.13   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Samuel Hillman  1997    264          32.52   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Johan Jonsson  1997    231          33.99   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Jacob Leidefeldt  1997    190          36.30   
  Borlänge Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997    162          38.25   
  Borlänge Simsällskap                   
David Bransell  1997    148          39.48   
  Borlänge Simsällskap                   
Gustav Nyberg  1997    87          47.03   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tommy Lindow  1996    376          28.90   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Adam Rydstedt  1996    374          28.96   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Petter Cyrén  1996    323          30.40   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Robin Ernesäter  1996    312          30.76   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Linus Rhodin  1996    296          31.30   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Gustav Magnusson  1996    270          32.29   
  Bollnäs Simsällskap                   
Martin Sandberg  1996    189          36.32   
  Sala Simsällskap                   
Mårten Melander  1996    168          37.77   
  Bollnäs Simsällskap                   
Alvin Zedendahl  1996    88          46.95   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Lindblom  1995    473          26.78   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
David Westin  1995    434          27.56   
  Sala Simsällskap                   
Niclas Hvalgren  1995    378          28.84   
  Södertörns Simsällskap                   
Robin Hansson  1995    365          29.18   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Jonathan Ahlbäck  1995    323          30.40   
  Deje Simsällskap                   
Jesper Andersson  1995    278          31.95   
  Falu Simsällskap                   
Hugo Zedendahl  1995    246          33.30   
  Simsällskapet Mora                   
Filiph Ek  1995    219          34.59   
  Sala Simsällskap                   
Joakim Olsson  1995    189          36.32   
  Avesta Simsällskap                   
Tim Zetterström  1995              DNS   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Viktor Doder  1994    492          26.43   
  Sala Simsällskap                   
Max Galjaart  1994    470          26.83   
  Ludvika Simsällskap                   
Johan Höckert  1994    420          27.85   
  Deje Simsällskap                   
Alexander Bjelke  1994    418          27.91   
  Ludvika Simsällskap                   
Azur Klipic  1994    398          28.35   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Per Sahlén  1994    395          28.42   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Oscar Fredriksson  1994    383          28.72   
  Ludvika Simsällskap                   
Ludvig Skans  1994    377          28.87   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Giovanni Bianchi  1994    373          28.97   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
10  Gabriel Backström  1994    371          29.02   
  Sim 77 Hofors                   
11  Adam Lillsund  1994    342          29.82   
  Sim 77 Hofors                   
12  Staffan Thuresson  1994    323          30.40   
  Falu Simsällskap                   
13  Andreas Svärd  1994    321          30.48   
  Borlänge Simsällskap                   
14  Tobias Pesu  1994    150          39.24   
  Bollnäs Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Joakim Hvalgren  1993    565          25.23   
  Södertörns Simsällskap                   
Nisse Anttila  1987    545          25.54   
  Borlänge Simsällskap                   
Karl Zidén  1990    509          26.13   
  Borlänge Simsällskap                   
Nils Schönberg  1989    504          26.22   
  Hedemora Simsällskap                   
Hannes Olsson  1990    481          26.63   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Oscar Leidefeldt  1992    480          26.65   
  Borlänge Simsällskap                   
Tony Grönfors  1992    475          26.74   
  Borlänge Simsällskap                   
Johan Nilsson  1993    463          26.97   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Jonas Lindberg  1992    448          27.26   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
10  Erik Wennerstrand  1993    444          27.35   
  Sala Simsällskap                   
11  Nils Nyberg  1993    397          28.39   
  Gävle Simsällskap                   
12  Joakim Anttila  1991    379          28.82   
  Borlänge Simsällskap                   
13  Joakim Collheim  1993    372          29.00   
  Avesta Simsällskap                   
14  Oskar Altzar  1992    359          29.35   
  Borlänge Simsällskap                   
15  Simon Eriksson  1993    358          29.39   
  Avesta Simsällskap                   
16  Olle Granath  1993    355          29.46   
  Bollnäs Simsällskap                   
17  Andreas Ericson  1993    351          29.58   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
18  Andreas Rodin Moberg  1993    285          31.70   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Marcus Fredriksson  1992              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.17.24  Utskriftsdatum  23 januari 2010 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  19:51